Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 89 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 03.07.2010 20:00

Desire je prvy den doma. Prisiel s nelahkou úlohou: poslať 3GS do dôchodku. V nasledujúcich riadkoch popíšem, v čom je ktorý so špičkových smartfónov lepší. Jednoduché vlastnosti sa pokúsim objetívne obodovať.
HTC Desire vs. iPhone 3GS vs. HTC Desire vs. iPhone 3GS
1. Displej

V tejto kategórii je u mňa jasný výťaz HTC. Časy ked mal iPhone ako jediný na trhu kapacitný dispej sú dávno preč. Čo sa týka dotyku a ovládania, hodnotím obidva displeje takmer rovnako, ani jednému sa nedá nič vytknúť. Čo sa táka kvality obrazu a rozlíšenia, lepší je rozhodne HTC. Disponuje lepším rozlíšením (480x800 oproti 320x480), lepšia je taktiež viditeľnosť na slnku. THC má taktiež o 0,2" väčší displej pri zachovaní rovnakých rozmerov ako má iPhone 3GS. Displej je pre mňa jedna z najdôležitejších častí telefónu taže maximum bodov je 20

HTC Desire...20/20 iPhone 3GS...15/20

2. Hardware

Na tomto poli je to nerovný boj, hlavne kôli rozdielnemu dátumu vydania zariadení. Desiere disponuje procesorom Snapdragon na takte 1000MHz pričom 3GS "len" 600MHz procesorom. Desire má navrch aj vo velkosti RAM ktorá činí 576 MB oproti 256 MB u 3G.
Desire má viac HW tlačidiel 8, iPhone 3GS má len 5, neviem, čo je v tomto prípade výhoda, ale ja dávam prednosť viacerým tlačidlám. Desire má taktiež optický snímač pohybu prstov, ktorý slúži ako joystick, ďalej tlačidlá menu, home, back a zoom. Nechýbajú ani tlačidlá na zmenu hlasitosti. Taktiž je prítomné tlačidlo on/off.
iPhone má klasické tlačidlo home, 2 talčidlá na zmenu hlasitosti, on/off a páčku na aktivovanie tichého režimu, ktorá sa mi však dobre neosvedčila, pretože vo vrecku sa môže lahko presunúč do polohy hlasný. Kvalita reproduktorov je podla môjho názoru približne rovnaká.
iPhone má internú pamäť, avšak nepodporuej pamäťové karty.
Max počet bodov za HW dávam 20.

HTC Desire...20/20 iPhone 3GS...11/20

3. Uživateľské prostredie

V tomto prípade je víťazom 3GS. HTC vybavené Androidom 2.1 a rozhraním HTC Sense je na tom s ovládaním rozhodne lepšie ako Windows mobile a Symbian.
V jednoduchosti je ale krása a intuitívne ovládanie iPhone je ešte o krok ďalej. (pozn.: beriem do úvahy operačný systém iOS 4.0)

HTC Desire... 15/20 iPhone 3GS... 20/20

4. Funkcie

S príchodom iOS 4 sa situácia u iPhonu rapídne zlepšila. Velká časť nedostatkov, ktoré by som kritizoval u FW 3.X zmizla. Ostala tu však absencia klasického Bluetoothu (pre posielanie dát atd.). Taktiež multitasking nie je dotiahnutý k dokonalosti a vôbec by mi v zariadení nechýbal (asi iba mne).
V komunikácií je na tom o kúsok lepšie Android, nechýba podpora sociálnych setí v základe (ktoré nevyužívam), vynikajúca je taktiež práca s e-mailom. Desire dokáže všetko, čo od telefénu môžem požadovať, takže aj v tomto smere som na 100% spokojný.
Prehrávač sa mi viac páči v iPhone, znova kvôli jednoduchosti, v HTC Desire je však prehrávač rýchlejší.
HTC Desire je celkovo rýchlejší, čo je však spôsobené lepším HW a preto teraz hodnotiť nebudem.
Maximum opäť 20

HTC Desire...20/20 iPhone 3GS...16/20

5. Fotoaparát

Opäť nerovný boj a opäť v prospech Desire. Fotoaparát u Desire je omnoho lepší, asi každý vie prečo, nebudem teda porovávať, ale na porovnanie poskytnem fotografie urobené oboma zariadeniami. Spomeniem však absenciu blesku u 3GS. U Desire je fotoaparát prekvapivo dobrý, porovnateľný so SE Satio.
Maximum bodov je 8
HTC Desire
HTC Desire vs. iPhone 3GSHTC Desire vs. iPhone 3GS
iPhone 3GS
HTC Desire vs. iPhone 3GSHTC Desire vs. iPhone 3GS

Desire...7,5/8 iPhone 3GS...4/8

6. Synchronizácia, práca so súbormi.

Začneme synchronizáciou. Tu platí "v jednoduchosti je krása" v prospech HTC. Program HTC sync je je jednoduchý, funguje tak, ako má. Súbory sa na pamäťovú kartu presúvajú ako na USB kľúč, programy si jednotlivé formáty nájdu, netreba ich nijako usporiadavať.
Pri iPhone sa všetko deje prostredníctvom iTunes. Ten nájde odporcov dokonca aj v radoch Applistov. "Žerie" súbroy je zložitý, pomalý, ak chcem synchronizovať s iným počítačom, obsah iPhonu sa celý vymaže...jedným slovom katastrofa. Jediné pozitívum u iTunes vidím v jednoduchom update FW.
Práca so súbormi. V iPhone nie je žiadna, pokial nie je zariadenie Jailbreaknute. V HTC desire je práca so súbormi na velmi dobrej úrovni. Ako som už písal programy si nájdu svoje formáti (len že zváštne, že videá sa otvárajú cez program photos). Trochu mí chýba klasický file explorer, ktorý sa dá bez problémov stiahnuť s Android marketu. Android market je podobný ako AppStore, má však jednu obrovskú výhodu: na registráciu nie je potrebná kreditná karta. Na druhej strane v AppSore je väčší počet aplíkácií. Nesmiem zabudnú na zdielanie, na ktoré v Apple patrne úlne zabudli.
Maximum bodov je 12.

HTC Desire...12/12 iPhone 3G...3/12

Záver

HTC úlohu splnil. 3GS si môže dopriať zaslúžený odpočinok. HTC je lepší vo všetkom okrem užívateľkého prostredia. A môžem ho s pokojom označiť za najlepší telefón na slovenskom trhu. Veľmi prijateľná je taktiež cena nastavená na 450€. Cena 740€ za 3GS je úplne neadekvátna, a telefón za tie peniaze v žiadnom prípade nestojí.

finálne skóre maximum 100 bodov:

HTC Desire...94,5/100 iPhone 3GS...69/100


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 14174
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 12:49

toto mi snad trosku pomoze odputat sa od Apple. Zaujimalo ma hlavne co povie niekto s iPhonom na reakcie HTC. Pokial je to bezproblemove, jedinou vyhodou u apple snad budu uz len tie hry ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 25.11.09
Prihlásený: 27.11.15
Príspevky: 317
Témy: 40
Bydlisko: Topoľčany
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 12:55

dufam že iPhone 4 htc schová do vačku ;)







_________________
MB: Gigabyte P55A-UD3 .. CPU: Intel i5-750 2,66 .. RAM: Kingston Hyper-X 2x2GB .. GPU: ATi Sapphire Radeon HD5850 1GB DDR5 .. PSU: Fortron Blue Storm II 550W .. HDD: Western Digital Caviar Black 1000GB .. CASE: CoolerMaster Elite 330 .. MOUSE:A4 tech X7 .. LCD: acer P221w 22"
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 13:06

Ja som si chcel pôvodne kúpiť iPhone 4, ale po probémoch, ktoré ho sprevádzali, a po uistení sa, že sú to konštrukčné chyby som si zobral Tento Desire a nelutujem to. Moj 3GS má OS 4.0 takze iPhone 4 sa od neho bude odlišovať iba vyšším výkonom a lepším displejom (fotoaparát ma netrápi).
iPhone 4 možno schová do vačku Desire (aj ked nepravdepodobne), ale určite nie EVO 4G a vonkoncom nie dvojjadrový HTC Vision, na ktorý sa teším v Q1 2011. Navyse sú tu už spomínané problémy iPhonu 4 samozrejme jeho premrštená cena.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 31.03.10
Prihlásený: 31.12.20
Príspevky: 1014
Témy: 83
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 17:27

HTC boli skoro vzdy dobre telefony :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 17:32

Podla znaciek by som to mov nedelil, aj ked ponuka HTC je momentalne najlepsia, a taktiez cenová politika. SE by za Desire urcite pytali 600€.
Este co sa tyka toho boja proti Apple: Coskoro tu bude Android 2.2 a google slubuje 450% nárast výkonu, takze to by malo zastavit iPhone 4


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 18:43

Nanosonda píše:
HTC boli skoro vzdy dobre telefony :D


za seba mozem pvoedat, ze po tom co som kupil HTC uz nic ine nechcem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 23.10.07
Prihlásený: 23.11.21
Príspevky: 2288
Témy: 140
Bydlisko: Trenčín
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 18:58

iPhone a HTC sa neda zrovnavat, to je nieco uplne ine preboha...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 18:59

No HTC Desire ako telefón je isto výborný, ale sorry ale táto veta ma dostala:
Citácia:
HTC je lepší vo všetkom okrem užívateľkého prostredia.

Nie je užívatelské prostredie a jeho prívetivosť hlavným faktorom pri výbere telefónu? Hlavne ak ho používam aj na niečo iné ako je volanie?
Musím povedať že aj napriek tomu že má kopa iných telefónov lepšiu výbavu (CPU, foťák, sem-tam displej), tak by som si ani jeden z nich nekúpil. Dôvod?
Práve to užívatelské rozhranie! Jednoduchosť a prehladnosť, všetko tak nejak na svojom mieste, hlavne nemám nutnosť používať nejaké grafické nadstavby - HTC Sence môže byť síce fajn, ale určite tam na mňa niekde vykukne "pôvodný" Android a ten sa mi teda vôbec nejak nepáči, navyše už len tá samotná skutočnosť že Sence je len nejaká nadstavba je pre mňa neprijatelná, pokial to nie je originál prostredie, je tu stále možnosť, že výrobca (teda HTC) pri nejakom update Androidu proste niektorú funkciu nezvládne do tohto prostredia zakomponovať a už je problém. Ja som v tomto perfekcionista a pokial to nie je tip-top funkčné a použitelné už od pôvodného výrobcu (teda Google), tak by mi to stále vadilo. Ďalšia vec, ktorú síce nemôžem potvrdiť osobnou skúsenosťou, ale je to vidieť prakticky na každom videu a na každom Androide/WM, ten systém má neskutočne dlhú odozvu a grafické prvky mi pripadajú strašne trhané.
Desire má myslím 1GHz procesor, ale aj napriek tomu mi môj iPhone 3GS pripadá ovela plynulejší, aj s 20tkou spustených apps pomocou multitaskingu (v iOS4). Vraj sa toto malo vyriešiť updatom na verziu 2.1 ale čo som videl nejaké videá, tak teda rozhodne nie...

Takže asi tak. O cene nemá zmysel sa baviť, to by tu bol už maximálny OT, ale premrštená cena je chybou jednak operátorov, tak trochu aj Applu a tiež aj nemožnosťou kúpiť iPhone niekde inde ako u operátora.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.03.08
Prihlásený: 27.12.20
Príspevky: 2680
Témy: 216
Bydlisko: Humenne
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 19:02

suhlasim so scorpionom, takisto co z toho ze mam v mobile neviem aky super procak, ked mi telefon seka, nejde plynule etc etc. Ja zas odkedy som kupil iphone nic ine nechcem...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 19:22

ScorpionSX píše:
...


HTC nerobi svoje "nadstavby" dva dni a ani tyzden. Robia to dlhodobo a mozno aj vdaka im a Sense a jeho predchodcovi Touch Flo je Win mobile pouzitelnejsi a ovela viac user friendly... O tom aby mali nejake problemy pri updatoch som nepocul. A s androidom to urcite nebude ine.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 19:34

Ja samozrejme netvrdím že je to niečo čo nejaký jeden-dvaja týpci zbúchajú na kolene po večeroch, ale už len samotný fakt že je to len nadstavba je pre mňa osobne absolútne neprijatelný. Pokial nie je pôvodné prostredie dostatočne použitelné a je potrebné robiť takéto nadstavby, tak je asi niečo zle. To, že je to tak vo WM ma ani moc neprekvapuje, MS v tomto predstavuje dinosaura ktorý je dávno mŕtvy, ale si to ešte neuvedomil, no fakt že je na tom takto aj Android je už naozaj zlé, relatívne nový systém a to, že jeho základné prostredie bez použitia niečoho ako HTC Sence je neprívetivé pre užívatela je naozaj škoda.
Ale napríklad taký Samsung je na tom prakticky rovnako (myslím ten systém Bada či jak sa to volá), takisto celé akési zasekané, grafika nič moč...no...ale u Samsungu sa to ešte ako tak dá čakať, no to že Google, ktorý má na to rozhodne kapacitu aby to spravil ozaj dobre na prvý pokus, takto "sklamal" je pre mňa osobne celkom prekvapenie a bohužial v negatívnom slova zmysle.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 19:48

ScorpionSX píše:
Nie je užívatelské prostredie a jeho prívetivosť hlavným faktorom pri výbere telefónu?

Pre mna nie, je to aj ostatných 5 faktorov, ktoré som hodnotil. iPhone je na lepsie len o trochu, a v mnohých veciach (hlavne úvodnej obrazovke) je na tom Desire omnoho lepsie.

ScorpionSX píše:
Ďalšia vec, ktorú síce nemôžem potvrdiť osobnou skúsenosťou, ale je to vidieť prakticky na každom videu a na každom Androide/WM, ten systém má neskutočne dlhú odozvu a grafické prvky mi pripadajú strašne trhané..

Pri WM to tak je. Čiastočne to platí aj o Androide 1.5 a 1.6 (hlavne Xperia X10), ale u Desire s 2.1 to vobec neplatí je úplna blbosť.

ScorpionSX píše:
je tu stále možnosť, že výrobca (teda HTC) pri nejakom update Androidu proste niektorú funkciu nezvládne do tohto prostredia zakomponovať a už je problém.

Ale to sa nestalo, a ako poznám HTC tak sa to ani nestane.

ScorpionSX píše:
môj iPhone 3GS pripadá ovela plynulejší, aj s 20tkou spustených apps pomocou multitaskingu (v iOS4).

Tak to si zase dostal ti mna. Vyssie si písal, ze nemás osobnú skúsenost. Desire má "provoz" plynulejší, to je bez debaty. Aj ked aj iPhone je na to velmi dobre.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 20:06

Citácia:
Pre mna nie, je to aj ostatných 5 faktorov, ktoré som hodnotil. iPhone je na lepsie len o trochu, a v mnohých veciach (hlavne úvodnej obrazovke) je na tom Desire omnoho lepsie.

No tie ďalšie body sú určite dôležité tiež, to bez debaty, ale načo mi je povedzme super displej keď musím napríklad používať stylus (len príklad, viem že Desire sa ovláda normálne prstami), alebo super-rýchly procesor, keď software telefónu je úplne nezvládnutý a aj keby bol ten procesor ešte raz tak rýchly, tak bude SW aj tak celý zasekaný.

Citácia:
Pri WM to tak je. Čiastočne to platí aj o Androide 1.5 a 1.6 (hlavne Xperia X10), ale u Desire s 2.1 to vobec neplatí je úplna blbosť.

Ako som písal, toto som nevidel naživo, ale proste už len na tom videu je to vždy pekne vidieť, že ten Android je akýsi pomalší, resp. tie reakcie sú také čudné...fakt zle sa to popisuje, musel by som ti to asi ukázať naživo. A áno, hovorím teraz aj o 2.1.

Citácia:
Ale to sa nestalo, a ako poznám HTC tak sa to ani nestane.

Viac-menej viď môj predchádzajúci post.

Citácia:
Tak to si zase dostal ti mna. Vyssie si písal, ze nemás osobnú skúsenost. Desire má "provoz" plynulejší, to je bez debaty. Aj ked aj iPhone je na to velmi dobre.

Nemám, to je fakt, ale ako som už písal vyššie, tie reakcie sú skrátka iné ako na iPhone a mne osobne pripadajú pomalšie ako na iPhone.
Celé je to samozrejme dané tým, že na iPhone je OS odladený prakticky na 4 telefóny (a aj tam neni na každý model rovnaký), kým Android beží na X telefónoch a nemá tak možnosť byť vyladený na úplne plynulý beh. Aj preto mu predpovedám takú budúcnosť ako WM...







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 20:26

ScorpionSX píše:
Celé je to samozrejme dané tým, že na iPhone je OS odladený prakticky na 4 telefóny (a aj tam neni na každý model rovnaký), kým Android beží na X telefónoch a nemá tak možnosť byť vyladený na úplne plynulý beh. Aj preto mu predpovedám takú budúcnosť ako WM...

On tú možnosť má, a vyladený je. Práve preto je tam ten HTC SENSE. A OS optimalizovaný je. Ja tu mám obidva telefóny vedla seba, znova som to testoval a iPhone 3GS na Desire proste nemá. Viem, ze to neuznáš, ale je to tak. S príchodom 2.2 sa situácia este viac zlepší, aj ked si to uz moc neviem predstavit, lebo teraz je to takmer dokonalé. Co sa este týka toho prostredia: Napríklad Home screen je je na tom ďaleko lepsie ako iPhone, je tam omnoho viac možností. Dnes mám Desire 2. deň a za užívateľské prostredie by som mu dal vic ako tých 15/20. Jednoduchosť prostredia v iPhone je daná hladvne malým počtom funkcií, a to je na dtuhej strane aj zlé.
Ked vydis teda konkrétny nedostatok na nejakom videu, tak ho sem daj. Ja som sa rozhodoval aj na základe videí a preto som si zobral Desire.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 20:46

Citácia:
On tú možnosť má, a vyladený je. Práve preto je tam ten HTC SENSE. A OS optimalizovaný je.

Áno, vyladený je, ale tak, že má nejaké dané minimálne požiadavky na HW prístroja a na tom beží ale tam to viac-menej končí. HTC Sense je tam síce ešte navyše oproti iným Android-based telefónom, ale to už nie je optimalizácia v takom podaní ako má byť. A keď píšeš že máš obidva telefóny vedla seba a nevidíš to, tak to je ešte "wow efekt" z nového zariadenia. Android 2.2 to možno zlepší, dúfam že áno, ale stále to bude OS pre stovky telefónov a nie pre pár zariadení vyvýjaných jednou firmou spolu s OS. To je odladenosť.

Citácia:
Viem, ze to neuznáš, ale je to tak

Pozor, toto už trochu zaváňa flamom Apple vs. zbytok sveta, čo rozhodne nie je môj úmysel, je to stále samozrejme len o osobných preferenciách.

Citácia:
Co sa este týka toho prostredia: Napríklad Home screen je je na tom ďaleko lepsie ako iPhone, je tam omnoho viac možností. Dnes mám Desire 2. deň a za užívateľské prostredie by som mu dal vic ako tých 15/20. Jednoduchosť prostredia v iPhone je daná hladvne malým počtom funkcií, a to je na dtuhej strane aj zlé.
Ked vydis teda konkrétny nedostatok na nejakom videu, tak ho sem daj. Ja som sa rozhodoval aj na základe videí a preto som si zobral Desire.

Home screen uznávam že na iPhone je prakticky neexistujúci, ale to je tiež len o preferenciách užívatela, ja som mal nejaký ten "home screen" vypnutý aj na N95 8GB, netreba mi to tam, radšej sa pozriem na wallpaper nezakrytý všeliakými widgetmi.
Video ti sem nedám, to nie je ani tak konkrétny nedostatok typu "toto tlačítko mi tam vadí a podla mňa tam nemá čo robiť", je to skôr o tom systéme ako celku, skrátka nepôsobí na mňa velmi user-friendly dojmom (s HTC Sense je to trochu lepšie). V tomto je iPhone skrátka jednotkou a nepresvedčíš ma o opaku, všetko je proste tam kde by som to hladal a "it just works".
Ja som sa tiež rozhodoval podla videí a práve preto som vylúčil aj WM aj Android (a vlastne aj dotykový Symbian).

//EDIT: k tomu videu ešte, ja som to videl ako súčasť nejakej recenzie, takže bohvie v akom stave tam ten recenzent mal OS na tom mobile, ak bol zaprataný aplikáciami, tak je možné že preto sa mi to zdalo ako pomalé a tak trochu zasekané. S týmto novým Androidom 2.x som naživo ešte nepracoval, ale že to platí o starších verziách, za tým si stojím.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 21:03

ScorpionSX píše:
A keď píšeš že máš obidva telefóny vedla seba a nevidíš to, tak to je ešte "wow efekt".

To určite nie, s toho som vyrástol :D
Android 1.5 a 1.6 nie je konkurencie schopný ani proti 2.1 ani proti iOS, preto by sme ho mali vynechať.
ScorpionSX píše:
Ja som sa tiež rozhodoval podla videí a práve preto som vylúčil aj WM aj Android (a vlastne aj dotykový Symbian).

Neviem, kedy si sa rozhodoval, ale pokial si porovnaval Android 1.5/6 a 3GS, tam by som 3GS volil aj ja.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 21:24

Ok, o 1.x sa baviť nemusíme, tie už sú v prepadlisku dejín, ale aj napriek tomu si myslím že odladenosť iOS je oproti Androidu na úplne inej (lepšej :D) úrovni.

Ja som kupoval iPhone niekedy začiatkom roka, no rozhodnutý som bol viac-menej pri uvedení 3GS na trh, no vtedy som ešte upgradovať nechcel. Je teda fakt, že vtedy bol ešte myslím len Android 1.6, ale ja som iPhone kupoval aj z iných dôvodov, nie len preto že by bol rýchlejší v systéme ako konkurencia.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 21:29

iOS je tu ale podstatne dlhšie ako Android. Rýchlosť akou Google odlaďuje Android je tým pádom závratná (btw mal som možnosť pohrať sa s Dell Streak ktorý mal Android 1.6, a reakcie neboli najhoršie, no na iPhone nemali)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 21:34

No ten Dell Streak čo eXi spomenul sa mi páči ovela viac ako tie ostatné Android-based telefóny. Tam ešte keď spravia update na 2.2 tak to bude perfektné.

btw, eXi, už je ten Streak na SVK?







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 21:35

ScorpionSX píše:
myslím si že odladenosť iOS je oproti Androidu na úplne inej (lepšej :D) úrovni.

Ja si myslím presný opak :D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 21:35

No, my už sme ho mali možnosť odskúšať, ale predpokladám, že to boli len prvé predajné vzorky. Ale nerozumiem, prečo tam sfleku nieje aspoň 2.1 Android.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 21:48

SpartanEx píše:
Ja si myslím presný opak :D

No tomu priznám sa nerozumiem. Obzvlášť keď si iPhone mal/máš.
Odladenosťou samozrejme nemyslím len to, že ako rýchlo sa ti niekde vysunie nejaké menu, alebo tak, ale aj celkové "spojenie" s HW, výbavu aplikáciami (AppStore vs. Android Market), jediná vec čo mi trochu vadí je iTunes, ale to skôr jeho rýchlosťou na PC (resp. Windows) ako možnosťami. S HTC softwarom pre PC som nemal možnosť pracovať, takže tu nemôžem súdiť.

eXi: myslím že oni ho začali vyvýjať ešte v dobe kedy 2.1tka ani nebola, tak už ho asi dorobili na 1.6tke s tým že update bude neskôr. Ale možno kým bude v predaji u nás, tak tam už aj tú 2.1 (2.2) dávať budú :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 21:49

Dell Streak je uz ale skvôr tablet a podla mna sa na pouzivanie, ako klasický phone uz 5" nehodí.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 22:01

Nj, tak je to už trochu väčšia "tehlička" v kategórii telefónov, ale rozhodne je to najprenosnejší tablet na trhu :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 22:15

Podla mna tie rozmery nie su prilis stastne. Na tablet prilis male na Phone prilis velke.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
HTC Desire vs. iPhone 3GS

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok NapísalOffline : 04.07.2010 22:20

No vieš čo mne sa to ako tablet celkom pozdáva. Teda nemal som to ešte v rukách, ale hral som sa chvílu s iPadom a po ostatných stránkach paráda, ale nosiť to niekam zo sebou ako prenosné zariadenie je naprd. Pokial nemám zo sebou nejakú tašku alebo ruksak, tak sa to nedá. Zato ten Streak by sa mohol v pohode schovať povedzme do vnútorného vrecka niekde na bunde, saku, alebo na jednom videu čo som videl, ho mal borec aj normálne vo vrecku na rifliach a pohoda. A pritom celkom velký displej na pohodlné prečítanie správ na nete, sledovanie nejakého videa a tak.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 22:30

Len by sa to zle ovládalo 1 rukou.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.07.2010 22:40

btw, i0S4 a SSH? ako je na tom?


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.07.2010 0:52

funguje


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 89 ] Choď na stránku: 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple Iphone 3g 16gb vs Iphone 3gs 16gb vs HTC Desire

v Mobilné zariadenia

20

1512

17.10.2011 21:21

1daemon1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: iPhone 3GS alebo HTC Desire

v Kúpim

4

543

24.05.2011 12:43

MD3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC One V vs. HTC Desire X

v Mobilné zariadenia

6

775

04.11.2012 21:48

Mirec.K Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC Legend vs HTC desire

v Mobilné zariadenia

2

881

07.07.2010 19:12

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. iPhone 4 prehral: Cenu telefón roka získal HTC Desire!

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Novinky

81

3790

13.11.2010 11:31

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. HTC Desire X vs. Xperia P vs. Galaxy S Advance

v Mobilné zariadenia

6

422

08.01.2013 0:02

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. xperia x10 vs iphone 3gs

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné

34

1451

03.03.2011 22:30

ferip Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. iPhone 3GS vs Nokia n97

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné

32

2009

24.08.2010 20:37

ovi77 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Samsung Galaxy S vs iPhone 3GS

v Mobilné zariadenia

6

655

23.11.2011 15:01

Zecko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy HTC Wildfire S alebo "jazdeny" iPhone 3GS ?

v Mobilné zariadenia

0

469

04.10.2011 23:25

Deimos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nokia 5800Xpress Music Vs Apple IPhone 3GS

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Mobilné zariadenia

47

3180

20.07.2009 22:23

AsuSmaNiaK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. iphone 3gs vs samsung galaxy s sl

v Mobilné zariadenia

11

550

29.12.2011 11:04

KeNNi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Samsung Galaxy S vs. HTC Desire

v Mobilné zariadenia

11

995

19.07.2011 7:18

yaJohny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC Desire 620 vs Lenovo P70

v Mobilné zariadenia

7

494

26.02.2015 19:16

toso1112 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo A6000 vs HTC Desire 620 ?

v Mobilné zariadenia

2

291

22.11.2015 15:35

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC Desire X vs One V

v Mobilné zariadenia

0

615

19.11.2012 20:26

mefi Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra