Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 9:20

Rozoberalo sa to už všeličo, občas aj niečo prínosné a myslím že zase po nejakej dobe je tu ten občas :)

Nikdy som nejak moc neveril "zaručeným liečebným metódam" a radšej som uprednostňoval klasický postup doktor> lekáreň> lieky ktorý je osvedčený. Pamätám si ako mi raz prešla chrípka alebo čo to bolo (pravdepodobne) pomocou homeopatík, odvtedy prešlo asi 5 rokov počas ktorých som o homeopatiká ani nezakopol. Pravidelne mávam každú jar a jeseň angínu, vždy dostanem penicilín a po pár dňoch som zdravý. Inak tomu nebolo ani tento rok, peniciíl pomohol, všetko fajn len po pár dňoch sa mi to vrátilo znova. Skúsil som tantum verde, dobral som a zase to bolo späť. Vedel som že ak navštívim dokotra dostanem zase penicilín, tak som to riskol a skúsil homeopatiká Homeogene 9. Prešli dva dni a som úplne zdravý, z čoho sa samozrejme veľmi teším a rozhodol som sa že ak budem chorý, tak už jedine homeopatiká.

Na internete som narazil na skúsenosti rovnaké akú som mal aj ja, ale aj na názory že je to placebo a pod.

Čo si o tom myslíte vy? Máte už nejakú skúsenosť s takouto liečbou, alebo ste zásadne proti? :)







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 17070
Témy: 109
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 9:42

Tak v prvom rade homeopatika neobsahuju prakticky ziadnu ucinnu latku ktora by mohla akokolvek ucinkovat na konkretne tazkosti a aj ked v nich nieco je, tak je to v takej koncentracii ze sa ti to strati medzi jazykom a zaludkom. Jedine co u nich funguje je nadherny placebo efekt. Ked ti mozem poradit co najlepsie funguje na chripky a anginy je dobra kondicia a otuzovanie, ja som chodil do jesene plavat a cez zimu lyzovat a nebol som vobec chory tuto sezonu, predtym ma to chytalo aj 2X. No a lieky ktore zarucene potlacia priznaky chripky atd, su napr. nurofen stopgrip a podobne, obsahujuce antipyretikum/analgetikum a pseudoefedrin (preto su v niektorych statoch obmedzene, lebo sa z nich daju vyrobit drogy) - ale tieto lieky pricinu choroby neliecia, len potlacaju priznaky.







_________________
PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gainward phoenix GS gtx1070, 480GB SSD Kingston UV400 + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i
NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen
NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro
MT: Galaxy A52s 5G. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Arona 2019 1,0TSI 85kW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2011 10:09

O tom som samozrejme dosť čítal, chrípku som nemal už niekoľko rokov, ani prechladnutia, vlastne jediné choroby ktoré mávam sú buď angína alebo zápal hltanu. Žiadne lieky na potlačenie chrípky by som v živote nebral, max tak panadol. Na to hrdlo som skúšal tantum verde, septofort, septolete a aj po dobratí penicilínu sa mi to vrátilo späť. Tieto homeopatiká som bral ako poslednú možnosť pred lekárom, aj preto že bola sobota a do pondelka sa mi len tak čakat nechcelo. Ak mám pravdu povedať je mi jedno či to naozaj funguje alebo je to placebo, ako pacienta laika ma zaujíma jedine to že som zdravý







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 10:55

Jedine aby ti zabral na 100% penicilin tak by ti ho mosel doktor pichat, lieky užívane ustne končia temer ako odpad z pečene ktora filtruje, preto sa lieky robia aj v podobe injekčneho použitia aby sa predišlo zbavovaním sa ako odpad v pečeni, najúčinnejší liek je penstreptén ktorí ta naša ctena EU zlikvidovala aby bolo po konkurencii z ich hnojom a ovladnutie trhu z liekmi


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.03.2011 11:40

Len aj to je antibiotikum, a nechcem do seba pchať antibiotiká na pomaly každé prechladnutie, a až budem náhodou naozaj tak chorý že budem musieť brať antibiotiká tak mi nezaberú lebo telo bude na ne rezistentné. A keď som na to hrdlo vyskúšal už všetko: slanú vodu, šalviu, florsalmin, septolete tabletky aj sprej, to isté aj tantum verde, septofort, neo angin, a pomohol mi buď penicilín, aj to tak že sa mi to teraz vrátilo alebo homeopatikum, tak nemám čo riešiť.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 12:02

najlepšia liečba je vždy len jediný postup - zelenina + ovocie + športovanie. Všetko ostatné sa na človeku podpíše. Stačí si pozrieť, koľko ľudí má problémy so žlčníkmi, obličkami atď atď... Antibiotiká sú pri tom najväčšie svinstvo, lebo okrem choroby ničia aj prirodzenú mikroflóru v ľudskom organizme. Aby to človek vyrovnal, je dôležité konzumovať opäť ďalší liek - probiotiká a liečba sa len zbytočne predražuje, nehovoriac o tom, že ako si david aj sám spomínal, čím človek antibiotiká berie častejšie, tým rýchlejšie sa voči nim stane organizmus odolnejší až napokon stratia účinok úplne. Stačí sa pozrieť do histórie tak 50 rokov, kedy sa penicilín používal prakticky na každú kravinu. Ako je na tom penicilín dnes? Staphylococcus aureus, proti ktorému sa využíval penicilín, je voči nemu z 90% rezistentný...

hornak, u teba by som povedal, že človek v tvojom veku bude propagovať zdravú životosprávu svojich otcov, ale ako vidím, robíš presný opak, pretože inak by si sa tu nerozhorčoval nad penstrepténom :) Malo ma to ale napadnúť pri pohľade na tvoj avatar :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 12:16

homeopatika su tiez dobre... aj ked je to placebo, co na tom? podstatne je, ze to pomoze... mame to pomaha, otcovi to pomohlo extremne rychlo sa zbavit nadchy... skoda, ze mne to nepomaha :lol:







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 25.08.07
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 17070
Témy: 109
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 14:33

ano vies nadcha s liekymi prejde do tyzdna a neliecena do 7 dni :D

1. Pecen nefiltruje ale metabolizuje a peroralny penicilin je ucinny na bezne veci
2. Na antibiotika sa nestava odolny organizmus cloveka ale mikroby, napr. spominany staphilococcus aureus produkujem beta-laktamázu ktorá rozkladá penicilín, ale mas kombinované antibiotiká s inhibítormi beta-laktamázi a na tie je vacsinou staphilocuccus citlivy, pripadne mas plno inych moznosti
3. Vdaka antibiotikam neumieraju male deti na infekcie a ludia v nemocniciach na sepsy
4. Homeopatika su kravina, pochopte to







_________________
PC: Asrock Fatal1ty E3V5 OC, Xeon E3 1230v5@4,1GHz + Scythe Ninja 4, Gainward phoenix GS gtx1070, 480GB SSD Kingston UV400 + 10TB storage, 16GB ddr4 kit Kingston@2400MHz, Super Flower 550W gold, NZXT S340, HP E272q QHD IPS, Razer Abyssus V2, FiiO E12 + Hifiman HE400i
NB: HP Victus 16, Ryzen5 5600H, RTX3060, 16 GB ram, 1 TB ssd, FHD IPS 144Hz, Bang&Olufsen
NB2: Dell Vostro 7570, i5-7300HQ, gtx 1060, 8 GB ram, 128 GB ssd+1 TB hdd, FHD IPS, W10Pro
MT: Galaxy A52s 5G. CAR: Leon ST 2016 Cupra 265 manual, Arona 2019 1,0TSI 85kW
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 14:59

Xaltotun píše:
ano vies nadcha s liekymi prejde do tyzdna a neliecena do 7 dni :D

1. Pecen nefiltruje ale metabolizuje a peroralny penicilin je ucinny na bezne veci
2. Na antibiotika sa nestava odolny organizmus cloveka ale mikroby, napr. spominany staphilococcus aureus produkujem beta-laktamázu ktorá rozkladá penicilín, ale mas kombinované antibiotiká s inhibítormi beta-laktamázi a na tie je vacsinou staphilocuccus citlivy, pripadne mas plno inych moznosti
3. Vdaka antibiotikam neumieraju male deti na infekcie a ludia v nemocniciach na sepsy
4. Homeopatika su kravina, pochopte to


neobhajujem homeopatiká, ale skôr odsudzujem lieky vo všeobecnosti (a hlavne antibiotiká), čo je dosť rozdiel
Netvrdím, že lieky sú nepotrebné, že by sme mali žiť len na zelenine a bolo by nám hej. Tvrdím, že 90% chorôb a kravín by sa dalo predísť normálnou životosprávou - žiadne fajčenie, žiadne nadmerné konzumovanie čohokoľvek, vyvážená strava atď atď. Lenže na toto sa dnes zvysoka serie, človek zožerie (inak sa to nedá povedať) za týždeň 20 hamburgerov, zapije to vždy kávou a potom si ide dať ešte cigaretku s kamarátmi. Keď je potom nejaký problém, skočí k lekárovi po nejaký nový liečik, týždeň ho konzumuje a potom pokračuje v tom istom ďalej. Nerieši sa príčina, iba dôsledok!







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.01.11
Prihlásený: 31.03.11
Príspevky: 151
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 15:03

Antibiotiká treba používať iba v závažných prípadoch. Osobne by som ich použil len keby som umieral. A určite nie pri každom prechladnutí ako to zvyčajne riešia naši ctení lekári, ktorým ide tak veľmi o naše zdravie. Pravda je taká, že už aj lekári chcú aby sme boli chorí a míňali čo najviac na lieky. Máloktorí lekár pri predpísaní antibiotík spomenie aj užívanie probiotík. Ako sa má potom nazvať lekár ktorý predpíše antibiotiká na običajnú angínu a ešte k tomu nespomenie probiotiká ? Žeby vrah ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 15:06

Xaltotun píše:
ano vies nadcha s liekymi prejde do tyzdna a neliecena do 7 dni :D


podla jeho slov do par hodin od uzitia tych "liekov" bol fit







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 04.06.09
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 2702
Témy: 42
Bydlisko: Rožňava/Brz...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 15:08

Poradte mi nieco na kasel uz asi 3 tyzdne kaslem ako pes :( Je to taky suchy kasel ziadna bolest hlavy,horucka proste nic len ten kasel proste kaslem o zivot a v noci je to najhorsie neviem zaspat .. :)







_________________
Car - Alfa Romeo 159 SW TI 2.0 JTDM 2012 125kw+chip
Moto - 2004 Honda XR 650R Supermotard
Mobil - Xiaomi Redmi Note 12S // Notes - Asus FX506HC
GIGABYTE B650M DS3H // AMD Ryzen 7 7800X3D - DeepCool AK620 // Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7800 XT 16GB // WD BLACK SN850X NVMe 2TB // Kingston Fury Beast Black 32GB DDR5 6000MHz CL36 // XPG CORE REACTOR 750 W 80 PLUS Gold // Fractal Design Pop Silent Black TG Clear Tint //
32" Samsung Odyssey G65B // ASUS TUF GAMING M3 Gen II // Rapture X-RAY Outemu Blue //
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 15:09

topgun1234 píše:
Antibiotiká treba používať iba v závažných prípadoch. Osobne by som ich použil len keby som umieral. A určite nie pri každom prechladnutí ako to zvyčajne riešia naši ctení lekári, ktorým ide tak veľmi o naše zdravie. Pravda je taká, že už aj lekári chcú aby sme boli chorí a míňali čo najviac na lieky. Máloktorí lekár pri predpísaní antibiotík spomenie aj užívanie probiotík. Ako sa má potom nazvať lekár ktorý predpíše antibiotiká na običajnú angínu a ešte k tomu nespomenie probiotiká ? Žeby vrah ?

stačí si pozrieť čo robia teraz lekári kvôli platom.. ako keby sme my ostatní tie peniaze kradli. "ak nám nezvýšite platy, zaplatí to za štát pacient". hajzli sprostí :filth:

pistuk, a čo si zatiaľ na to skúšal? :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 04.06.09
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 2702
Témy: 42
Bydlisko: Rožňava/Brz...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 15:12

Nejake caje,tabletky a nejaky sirup :( A velke :shit:







_________________
Car - Alfa Romeo 159 SW TI 2.0 JTDM 2012 125kw+chip
Moto - 2004 Honda XR 650R Supermotard
Mobil - Xiaomi Redmi Note 12S // Notes - Asus FX506HC
GIGABYTE B650M DS3H // AMD Ryzen 7 7800X3D - DeepCool AK620 // Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7800 XT 16GB // WD BLACK SN850X NVMe 2TB // Kingston Fury Beast Black 32GB DDR5 6000MHz CL36 // XPG CORE REACTOR 750 W 80 PLUS Gold // Fractal Design Pop Silent Black TG Clear Tint //
32" Samsung Odyssey G65B // ASUS TUF GAMING M3 Gen II // Rapture X-RAY Outemu Blue //
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.01.11
Prihlásený: 31.03.11
Príspevky: 151
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 15:27

walther píše:
neobhajujem homeopatiká, ale skôr odsudzujem lieky vo všeobecnosti (a hlavne antibiotiká), čo je dosť rozdiel
Netvrdím, že lieky sú nepotrebné, že by sme mali žiť len na zelenine a bolo by nám hej. Tvrdím, že 90% chorôb a kravín by sa dalo predísť normálnou životosprávou - žiadne fajčenie, žiadne nadmerné konzumovanie čohokoľvek, vyvážená strava atď atď. Lenže na toto sa dnes zvysoka serie, človek zožerie (inak sa to nedá povedať) za týždeň 20 hamburgerov, zapije to vždy kávou a potom si ide dať ešte cigaretku s kamarátmi. Keď je potom nejaký problém, skočí k lekárovi po nejaký nový liečik, týždeň ho konzumuje a potom pokračuje v tom istom ďalej. Nerieši sa príčina, iba dôsledok!


No a práve o toto ide našim lekárom. Čím viac budeš chorý, tým lepšie pre nich. My ľudia sme v dnešnej dobe natoľko sprostý, že sa sami zabíjame. Dnešné decká vidíš už v kočíku so slamkou v hube a s jupíkom v ruke. Kamoškin syn má 2 roky a váži 23 kíl. Sám príde k chladničke, otvorí ju a vyberie si z nej slaninu.

Už v 15tich rokoch sa u detí začnú objavovať choroby ktoré nie sú vôbec civilizačné. Ani rakovina nie je civilizačná choroba. Kŕmime si ju už od detstva s keksíkami, párkami, hamburgermi, chipsami atď...Keby sa ľudia normálne stravovali, neboli by potrebné žiadne lieky a už vôbec nie antibiotiká.

Netvrdím že antibiotiká sú zlé, je to dobrý výmysel, ale len v najnutnejších prípadoch. Potom sa nečudujme, že už v 40tich rokoch máme cukrovku, vysoký krvný tlak , infarkty a podobné záležitosti.

Ja sa stravujem už mladosti zdravo, žeriem klíčky a som z nich vysmiaty. Za posledných 5 rokov som bol možno 2 krát "chorý" ( nádcha ). Viem, že skôr zdechnem za volantom ako by ma mala skoliť nejaká úbohá rakovina :P

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

walther píše:
stačí si pozrieť čo robia teraz lekári kvôli platom.. ako keby sme my ostatní tie peniaze kradli. "ak nám nezvýšite platy, zaplatí to za štát pacient". hajzli sprostí :filth:

pistuk, a čo si zatiaľ na to skúšal? :)


Správam sa k svojmu teľu tak, aby som tých zdechlých hajzlov v živote nepotreboval. Prúser nastane jedine keby som si niečo zlomil alebo tak...tam by mi ani klíčky nepomohli :lol: Takže chirurgov ešte ako tak rešpektujem , ale ináč sú pre mňa terajší lekári obyčajní vrahovia ktorí len využívajú sprostosť ľudí :water:

// pridané po 6 minútach od posledného príspevku

Pistuk_14 píše:
Nejake caje,tabletky a nejaky sirup :( A velke :shit:


Keď čaj, tak len sypaný. Myslíš si , že ti pomôže ten sajrajt čo si kúpiš v tescu ? Teekane alebo Mildford ? A ešte k tomu v lepenom sáčiku ho zaleješ vriacou vodou nech do seba dáš namiesto dobrého ešte viac chemikálií :lol: Také že lapacho čaj poznáš ? Aj vykašliavaš hlieny ? Ak hej treba ich vymrmlovať.

Vyvar si vodu, nechaj ju vychladnúť a zamiešaj si do nej nastrúhaný zázvor, kurkumu a chili. Aspoň 3 krát za deň. To pomôže určite. A vyser sa hlavne na tabletky ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 15:29

Pistuk_14 píše:
Poradte mi nieco na kasel uz asi 3 tyzdne kaslem ako pes :( Je to taky suchy kasel ziadna bolest hlavy,horucka proste nic len ten kasel proste kaslem o zivot a v noci je to najhorsie neviem zaspat .. :)


presne tieto príznaky teraz mám, ak máš to čo ja, behaj k doktorovi (nemusíš potom nutne vynechať školu). ja mám nejakú infekciu horných dýchacích ciest a zápal hrtana. dal mi nejaké kvapky a sirup na vykašlavanie. z dráždivého kašlu sa stalo vykašlavanie. (síce zozačiatku budeš vyplúvať sajrajt, ale nebolí to a nedráždi).

kašel máš prirodzenú ochranu, preto to netreba tlmiť, ale podporiť (správnym smerom).

treba ostať v teple, aby si nevdychoval studený vzduch

ja som bol ešte stále unavený, ale neviem či vplyvom hcoroby alebo preto, že som tiež nemohol kvôli kašlu spať :)







_________________
Sorry za prelkepy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 04.06.09
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 2702
Témy: 42
Bydlisko: Rožňava/Brz...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 15:34

No co uz, ale uz k doktorovi nejdem co si :) Prave pijem tatransky prieduskovy caj :) Uz som vela vymeskal nemozem dalsi tyzden abo dni vymeskat :)

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

Omg ake teekane ? take sracky ja nepijem... Ked uz som prechladnuty tak si vypijem Coldrex na druhy den som fit :)V tomto pripade este som to neskusal :)







_________________
Car - Alfa Romeo 159 SW TI 2.0 JTDM 2012 125kw+chip
Moto - 2004 Honda XR 650R Supermotard
Mobil - Xiaomi Redmi Note 12S // Notes - Asus FX506HC
GIGABYTE B650M DS3H // AMD Ryzen 7 7800X3D - DeepCool AK620 // Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7800 XT 16GB // WD BLACK SN850X NVMe 2TB // Kingston Fury Beast Black 32GB DDR5 6000MHz CL36 // XPG CORE REACTOR 750 W 80 PLUS Gold // Fractal Design Pop Silent Black TG Clear Tint //
32" Samsung Odyssey G65B // ASUS TUF GAMING M3 Gen II // Rapture X-RAY Outemu Blue //
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Homeopatiká

Registrovaný: 26.12.06
Prihlásený: 16.11.19
Príspevky: 3971
Témy: 181
Bydlisko: Nitra / Bra...
Príspevok NapísalOffline : 10.03.2011 15:35

veď som ti tam písal, že školu vynechať nemusíš :D

doktorovi by si fakt mohol ísť, keď ti to trvá už 3 týždne tak to určite obyčajný kašl nebude. mne dokotr ešte povedal, že ak mi to do piatku neprejde, mám prísť nalačno na krvé testy. aby si to nezmeškal ;)







_________________
Sorry za prelkepy
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra