menil dosku a CPU, pričom 5600X je 65W, tu sa mohla zdvihnúť spotreba oproti 6700 max v jednotkách W ak vôbec, predpokladám, že 5700XT tam bola od začiatku
Na hranici? no, zostava môže mať spotrebu reálne 350W, čiže ten zdroj musí túto zostavu zvládnuť s prstom v nose

Zdroj má nastavenú určitú krivku otáčok ventilátora, to znamená, že od určitého zaťaženia (ktoré je zrejme prekročené) začínajú otáčky prudko stúpať, čo samozrejme neznamená, že zdroj odchádza, či nebodaj sa prehrieva, proste sa chová adekvátne svojmu zaťaženiu.
Videl by som to na tieto možnosti, prvé ťa budú stáť €, ďalšie sú "zadarmo"
1. Výmena ventilátora na zdroji za tichší napr. A12 - padá záruka na zdroj a ak sa do toho nerozumieš, NEROB TO! neodborným zásahom môžeš zdroj poškodiť, či spôsobiť následný skrat či požiar.
2.Výmena zdroja za väčší, kde ti rovnakom zaťažení cca 350W budú otáčky ešte nízke, to hovoríme o zdrojoch cca na úrovni 750W, ak chceš úplný kľud aby sa pri odbere ventilátor ani nezapol pozeraj po 850W ale ceny ťa nepotešia, neviem či ti to za to stojí...
3. Zmier sa s tým, zdroj nepoškodíš, akurát bude v záťaži hlučnejší

, naozaj to zvládne, nemaj strach

4. Môžeš skúsiť mierny UV grafickej karty, pokiaľ dáš dole cca 20-30W mohlo by to stačiť aby celková spotreba zostavy klesla na 320-330W, kde by už zdroj nemusel točiť také otáčky a bol by tichší

5. Zmena orientácie zdroja v skrini, pokiaľ ho máš orientovaný nasávaním (ventilátorom dole), pokiaľ to skrinka dovoľuje otočiť ho nasávaním hore - ale tu je skôr prínos v slabej záťaži, pri vyššej tak či tak zopne ventilátor a vtedy bude nasávať aj teplý vzduch od grafiky, ale ktovie, ak sa ti ho chce otočiť, za skúšku nič nedáš

@Reflex rezervu do budúcna? 750W nieje nič, pozri aké monštrá prídu na trh budúci rok - 450-600W, tu sa nedá hovoriť o rezerve, optimum pre také PC bude 1kW zdroj

, odhaduje sa, že samotný low-end grafík bude na úrovni 200-250W