Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.11
Prihlásený: 27.01.11
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 26.01.2011 22:43

dobrý deň,

hľadám nejaký soft ktorý by mi vedel diagnostikovať ktorá časť mojeho PC mi spôsobuje neustále CRASH-e.

ide o to že kedykoľvek počas štartovania ale aj niekedy počas rutinného priebehu sa zničohonič celé PC vypne do OFFLINE. Je bez šľavy a niekedy ani nereaguje na Power Button, ktorým ho vzápätí chcem nahodiť. Vtedy pristúpim k radikálnemu kroku. Vypnem zozadu Zdroj, a po pár sekundách ho zapojím. No niekedy mi ani potom nenabehne správne. Iba black screen a pravidelné pípanie podobné, ako pri smrti MBR alebo HDD Death.

Avšak HDD nie je poškodené, aspoň sa tak netvári. Skôr predpokladám že mi odišli RAMky alebo len jedna, respektíve samotná matičná. No neviem to naisto. Rozhodol som sa zainvestovať do nových RAmiek, ale preistotu by som rád vedel, že či som určil správne.

Viem že WIN vie vygenerovať nejaký DUMP súbor do ktorého zapisuje proces SYSTEM CRASH-ov. Avšak netuším či je to možné aj tu.

Stalo sa mi to už aj v minulosti, ale vtedy som zakúpil nový, silnejší zdroj a symtómy prešli.


Prosím ak vie niekto pomocť, poraďte mi ako na tú diagnostiku. Akým programom to mám skenovať, a tiež približné info ako na to by mi tiež pomohlo bo nie som v tom zbehlý.

Za prípadné rady vopred ďakujem.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Hľadám:SW na detekciu bugov/poškodeného HW - diagnostický SW

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 26.01.2011 23:28

nijaky program ti nepovie co je tam vadne. pouzi hlavu a zistis, ze z principu ani nic take nemoze existovat.

- Pri vadnom HDD doska nepipa, skade si taku kravinu pocul?
- Ak ti to pipa, tak ako to pipa?
- Napisat sem co mas za pc a znacku zdroja ocividne nepovazujes za potrebne....

Vzhladom na to, co ti to vystraja by som tipoval na vadny zdroj, alebo iny komponent, ktory sposobuje skrat a zdroj sa vypne kvoli ochrane. Ta sa vyresetuje jeho odpojenim z 220V (bezne riesenie) a potom to nabieha OK.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Hľadám:SW na detekciu bugov/poškodeného HW - diagnostický SW

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 27.01.2011 0:39

napíš zostavu, odkedy ti to robí, ako starý je pc atď
okrem toho platí to, čo píše shiro - žiaden taký univerzálny program neexistuje. musíš jedine vylučovacou metódou prísť na to, čo by to mohlo byť a aj tak to nebude na 100% (mne sa napr hdd tváril, že odchádza, a pritom bola chybná mb...)
memtest, otestuj stabilitu gpu a cpu, otestuj hdd napr cez hdtune

keď to všetko budeš mať, vráť sa a napíš výsledok ;)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.11
Prihlásený: 27.01.11
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.01.2011 20:11

ospravedlňujem sa ak som dodal málo info. takze tentoraz som to dokladne napravil.

takže. lets go>

pípanie
Doska pípa takým dlhým pípnutím, cca 1-2sec. potom si dá na 5s pauzu a zas pípne na cca 1 až 2s. celé sa to opakuje dokým nevypnem zdroj.

posledne čo to takto pípalo (krátko po dopísaní mojej otázky do fóra), sa to neopravilo ani po odpojení z napájania. Tak som vytiahol jednu z ramiek a druhú preložil do jej slotu (mám 2 sloty a 2ks 512 ram). potom to celé prestalo pípať. Samozrejme ram som vyberal ked bolo pc odpojené. Naštastie potom sa pc rozbehlo.

RAM - Memtest84
Na nete som našiel memtest84, tak som ním prebehol ramku. najprv tú jednu čo tam zostala a potom tú druhú. Ani jedna nebola osamote chybná. následne som ich dal oboje spolu, a čuduj sa svete ani tak memtest nezistil error.

takze podľa memtestu sú ramky v poriadku. Ale prečo potom, keď boli obe správne založené, sa po vytiahnutí jednej z nich pc konečne naštartovalo?
a zas vzápätí po pár rebootoch a založení aj tej kvázi chybnej naspäť vše fungovalo ok?

VEK
matičná, procák a HDD a periférne zariadenia sú pôvodné a majú fúúha 6 rokov. možno aj 7. (sám sa čudujem že ešte slúžia. ale šak nebijem ich tak si myslím že nemajú prečo neísť.) :)
čo sa týka grafickej a zvukovej karty tak tie sú asi tak 4-5 rokov staré.
ale najmladší je ten Zdroj. posledne som práve ten vymieňal. a to bolo 2 roky dozadu.

ZDROJ a výkyvy v rozvodoch
zdroj som zmenil z nejakého 300W na ten 450W. Mali sme v byte nejaké výkyvy v elektrických rozvodoch, tak som ho vymenil za vraj kvalitnejší. Ale pred pol rokom sme sa presťahovali a tu to vypadá že energia toľko nekolísa. aspoň to nevidím na blikajúcich žiarovkách ako to bolo predtým.
Avšak ešte pred presťahovaním začal troška blbnúť. Niekedy, veľmo občasne sa sám od seba zreštartoval. no tesne predtým tak slabo tiklo nejaké relé. také cvaknutie kovu o kov. a následne sa reštartoval. teraz v tomto byte sa prosto vypne a hrá mŕtveho chrobáka. (možnože by si prial dôchodok.:)

v skratke kedysi sa táto vada odstránila výmenou zdroja. teraz sa objavila tesne pred sťahovaním a potom dlho nič. a zas teraz. pol roka od prvých reštartov. je to skor náhodná udalosť ako stabilná. čo je divné tak napr dnes sa vonkoncom ani raz nevypol. ale včera asi 3 razy a pred včerom som napočítal aj 17 krát crash.

otázka
čo sa týka tej matičnej a zdroju. dalo by sa zistiť že či v tom majú oni prsty(obvody)? ak áno ako?
walther: ako si prišiel na to že ten HDD sa len tvári, a za vším stojí matičná?

INFO O PC
sem prikladám informácie o mojom pc vytiahnuté z CPU-Z
Kód:
ZDROJ (info som prečítal z nálepky)
   name         Tracer
   model         4Life/450HF

DMI Processor      
   model         Intel(R) Pentium(R) 4 CPU
   clock speed      2666.0 MHz
   FSB speed      133.0 MHz
   multiplier      20.0x
   Codename      Prescott
   Package (platform ID)   Socket 775 LGA (0x4)

   CPUID         F.4.1
   Extended CPUID      F.4
   Core Stepping      E0
   Technology      90 nm
   Core Speed      2669.4 MHz
   Multiplier x FSB   20.0 x 133.5 MHz
   Rated Bus speed      533.9 MHz
   Stock frequency      2666 MHz
   Instructions sets   MMX, SSE, SSE2, SSE3
   L1 Data cache      16 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
   Trace cache      12 Kuops, 8-way set associative
   L2 cache      1024 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
   FID/VID Control      no

DMI Baseboard      
   vendor         EPoX COMPUTER CO.,LTD
   model         i915GL DDR: 5EGMI

DMI RAM
   Memory Type         DDR
   Memory Size         1024 MBytes
   Channels         Dual
   Memory Frequency      133.5 MHz (1:1)
   CAS# latency (CL)      3.0
   RAS# to CAS# delay (tRCD)   4
   RAS# Precharge (tRP)      4
   Cycle Time (tRAS)      8

DIMM #            2
   SMBus address      0x52
   Memory type      DDR
   Manufacturer (ID)    (0000000000000000)
   Size         512 MBytes
   Max bandwidth      PC3200 (200 MHz)
   Part number      
   Number of banks      1
   Data width      64 bits
   Correction      None
   Registered      no
   Buffered      no
   Nominal Voltage      2.50 Volts
   EPP         no
   XMP         no
JEDEC timings table      CL-tRCD-tRP-tRAS-tRC @ frequency
   JEDEC #1      3.0-4-4-8-n.a. @ 200 MHz

DMI Display adapter 0   
   Name         Radeon X1600/X1650 Series
   Codename      RV530
   Technology      90 nm
   Memory size      256 MB
   GPU ref clock      27000
   PCI device      bus 2 (0x2), device 0 (0x0), function 0 (0x0)
   Vendor ID      0x1002 (0x174B)
   Model ID      0x71C2 (0x0840)
   Performance Level   0

DMI BIOS      
   vendor         Phoenix Technologies, LTD
   version         6.00 PG
   date         07/28/2005


Monitor LCD LG Flatron wide 17"




TESTY:

takze HDD som prebehol len ten kde mam nainstalovany system. to hadam staci. vysledok:

HDD Maxtor_6Y080M0
benchmark zbehol bez problemu
teplota 41°C
error scan kompletne vse v poriadku (zelene pole)

ATI TOOL
bohuzial netusim ako sa tam testuje. ak som spravne pochopil pomocou tohto viem robit OC. a do toho sa moc nehrabem, iked rad by som ale neviem ani ako. vytiahol som tie slidre oba hore a vsetko ide. akoze ked som klikol na hladat artefakty, tak sa zjavil nejaky chlpaty stvorec, a vyzeral uchylne. neviem ako na nom mam najst tie chyby (artefakty). ked sa tam tocil ten isty objekt v podobe 3D kocky tak sa nic nedialo. tiez sa to len tocilo. neviem co mi to ma ukazat, ale predpokladam ze ak by sa tam nieco divne zjavilo tak by som to asi spoznal. vsakze?

EVEREST - (v nastrojoch tohto sw som nasiel tento test) - system stability test - CPU, FPU, STRESS CHACHE AND SYSTEM MEMORY
po spusteni everestu mi cpu vyskocilo na 100 percent a drzalo sa cely cas. throrrling ani raz neukazalo viac nez 0%. takze si myslim ze procak je v poriadku. aspon podla toho ze test presial v poriadku. nechal som ho bezat 5 min. vse ok a popri tom boli pustene aj ine programy a ja som pisal do notepadu.

Cinebench 11.5
OPEN GL som nevedel ani spustit
CPU test mi zbehol bez problemu asi tak hodinku bezal. vysledok. 0,26 bodu hehe. 20 krat menej nez je standardne dnesny vysledok.

GPU
neviem čím otestovať, tak sem prikladám len informácie z hrania. pretože vraj to stačí. hry mi bežia. no oblivion niekedy padne. niekedy zamrzne. ale nejaké extrémne anomálie som nespozoroval. iba ked skočím do win a zas do hry tak sa hra zvykne rozpadnúť alebo zamrzne. ostatné mi pekne fičia.
3D marky som kedysi pred rokom púšťal a aj zbehli ale neviem aké sú ich výsledky. viem že vtedy šli strašne pomali, tak som to neskúšal znova. myslím že by to zas dopadlo nastejno, pretože ak by bol problém s GPU tak si nijakú hru ani nespustím.
a môje pc sa vypína nielen počas hrania ale niekedy aj počas písania vo worde. alebo len tak z nudy že dlho nič nespustil a len tak bežal, tak sa vypol. takže v gpu to asi neni. bo ako vravím potom by to vzdy padlo už počas nabiehania nejakého videjka. dokonca aj videá nahraté z mobilu mi idú plynule, a tie sú 720p. takže slušná záťaž na tento stroj.

BETA CONCLUSION


neviem čo viac dodať, tak to by mohlo byť zatial vše. už sa len pýtam ako zistím že to je zdrojom?
:) :)

včil buc múdri, keď ja z toho moc niesom. neviem čo s čím súvisí, iba hádam. preto som si myslel že za tým stoja ramky, keďže po manipulácii s nimi sa správanie menilo. preto aj plánujem investovať do nejakých iných.
ale čo sa týka toho či za tým stojí zdroj. shiro, no zneistil si ma. aké mám možnosti podľa vás odborníkov? máte nejaké návrhy prosím?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.01.11
Prihlásený: 27.01.11
Príspevky: 3
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.02.2011 21:27

ouki.
vidím že o môj problém neni zájem zakopnúť. tak ho skúsim oživiť. :)

nasral som sa a rozobral zdroj. a našiel som tam voľačo pradivného.
neviem či ma oči klamali tak som si to nafotil, ale pravdepodobne je tam na tom plošnom spoji voľačo potečené. asi to bude y tých kondíkov. je to správna dedukcia?

šak posúdte sami podľa obrázkov.


tu to asi najlepšie vidno:
Hľadám:SW na detekciu bugov/poškodeného HW - diagnostický SW


Hľadám:SW na detekciu bugov/poškodeného HW - diagnostický SW

Hľadám:SW na detekciu bugov/poškodeného HW - diagnostický SW

Hľadám:SW na detekciu bugov/poškodeného HW - diagnostický SW

prosím o akúkoľvek radu.

je to normálne takýto sajrajt na spoji?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pozeranie filmov - hľadám vhodný free sw

v Video programy

4

1503

25.04.2010 8:22

petos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadám zamestnanie - SW/HW analytik, betatester

v Ponuka práce

0

1079

28.07.2008 13:22

Mir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam program na zistenie SW na lokalnej sieti

v Sieťové a internetové programy

1

551

06.03.2009 11:31

don jebot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. program na detekciu fps pri hrach?

v Počítačové hry

1

815

05.10.2006 21:29

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diagnostický Soft

v Ostatné programy

4

417

04.01.2012 15:46

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diagnosticky program

v Benchmarky a diagnostické programy

1

1021

09.08.2009 17:53

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diagnostický software

v Benchmarky a diagnostické programy

11

7110

22.07.2008 19:50

martinmmm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dá sa z antivíru nainštalovať len nástroj na detekciu vírusu

v Antivíry a antispywary

22

1260

06.10.2009 9:15

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. diagnostický soft na linux

v Ostatné programy

5

493

25.09.2010 14:33

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Poznáte nejaký dobrý diagnostický freeware ??

v Ostatné programy

6

831

14.07.2008 9:36

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GENIUS SW 5.1HF 5005 Grey vs GENIUS SW 5.1HF 5000 Tmave

v Ostatné

0

569

02.05.2008 21:24

myio Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Adobe SW

v Grafické programy

2

478

30.05.2012 22:36

eMp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. INTR SW

v Ostatné

3

560

26.11.2010 19:03

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nehra SW

v Ostatné

5

687

05.04.2009 15:35

Milan.H Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HW/SW problém.

v Antivíry a antispywary

2

442

14.09.2011 14:00

Quick Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Power SW kabel

v Ostatné

3

296

29.01.2014 11:56

Misman2 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra