Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 09.01.24
Príspevky: 738
Témy: 205
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2014 16:33

Caute
hladam program na prekonvertovanie videa s jednoduchym rozhranim.
Potrebujem aby ten program automaticky (bez nutnosti dodatocneho nastavovania) zachovaval povodne hodnoty vstupneho videa (rozlisenie, bitrate, framerate).
Chcem pomocou toho programu menit iba format videa, codec videa a kontajner videa - to je vsetko co od programu pozadujem.
Tiez by bolo dobre ak by program podporoval davkovy import (import viacerych videi naraz) a vytvoril tak poradie konvertovania jednotlivych videi.

Hladam pokial mozno free alternativu.
Dakujem za odpovede.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Registrovaný: 02.12.07
Prihlásený: 22.06.23
Príspevky: 3403
Témy: 73
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2014 16:44

Neviem ci je to co hladas, ale velmi dobry a hlavne free : http://www.freemake.com/sk/free_video_converter/







_________________
PC1: CPU: i7 3770, MB:ASUS P8H77-M, HDD: Segate 2TB Barracuda SATA III, SSD: Samsung 250GB 840 EVO SATA III, 16 GB RAM, PSU: Seasonic 450W SSP-450RT/ aktiv. PFC/80+ Gold, VGA: iGPU HD 4000, OS: Win7 PRO SP1 64-bit CZ OEM, CASE : Cooler Master Elite 344 USB 3.0 čierno-modrá
PC2: HP Compaq dx6100MT OS: WinXP SP3 Pro EN
Netbook: Asus EeePC 1000H Black | Intel Atom N270 | 1GB DDR2 | Intel GMA945 | 160GB SATA2 HDD | Draft-N Wireless | Bluetooth | Windows XP SP3
Phone: Lenovo P780, THL 5000, LeTV 1S (X500) 16GB
Every Man Is Hero... In his dreams...

Na otázky ohľadom PC zostáv a komponentov cez SS neodpovedám, na to slúži toto fórum. Ďakujem za pochopenie.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 04.03.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 14.08.2014 17:38

ffmpeg alebo http://sourceforge.net/projects/gordianknot/ , ale toto asi nesplna tvoje poziadavky na jednoduchost... ale mozes si napisat skriptik na to :)







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 09.01.24
Príspevky: 738
Témy: 205
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2014 1:43

Mandy píše:
Neviem ci je to co hladas, ale velmi dobry a hlavne free : http://www.freemake.com/sk/free_video_converter/


Dik za radu uz ho testujem ale chcem sa opytat ked som nechal povodne hodnoty niekolkych mojich testovanych videi (povodny bitrate a rozlisenie) a zmenil som iba bitrate audia a format na mp4 a codec na mpeg4 tak obraz vystupneho videa bol na Full HD monitore viditelne "kockatejsi" a rozmazanejsi v porovnani s originalom (zdalo sa mi akoby bol v konverte zmenseny bitrate videa oproti originalu ale pritom bol bitrate videa povodny) a tieto "vady" boli viditelne skor na zaberoch z dialky. Pri detailnych zaberoch (zaberoch z blizka) rozdiel v kvalite medzi originalom a konvertom nebol az taky znacny.

Viete mi povedat cim to je? Ma mp4 format alebo vyssie uvedeny codec nejake limity tykajuce sa kvality? Alebo je ten program nekvalitny?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Registrovaný: 02.12.07
Prihlásený: 22.06.23
Príspevky: 3403
Témy: 73
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2014 10:02

To neviem. Ak chces top kvalitu, potom je potrebne siahnut po nejakom platenom softe, na to ze je tento soft free ma dostacujucu kvalitu a nezabudni, ze kazda konverzia z jedneho formatu na druhy, znamena znizenie kvality vystupu, nikdy to po konverzii nebude tak kvalitne ako original.







_________________
PC1: CPU: i7 3770, MB:ASUS P8H77-M, HDD: Segate 2TB Barracuda SATA III, SSD: Samsung 250GB 840 EVO SATA III, 16 GB RAM, PSU: Seasonic 450W SSP-450RT/ aktiv. PFC/80+ Gold, VGA: iGPU HD 4000, OS: Win7 PRO SP1 64-bit CZ OEM, CASE : Cooler Master Elite 344 USB 3.0 čierno-modrá
PC2: HP Compaq dx6100MT OS: WinXP SP3 Pro EN
Netbook: Asus EeePC 1000H Black | Intel Atom N270 | 1GB DDR2 | Intel GMA945 | 160GB SATA2 HDD | Draft-N Wireless | Bluetooth | Windows XP SP3
Phone: Lenovo P780, THL 5000, LeTV 1S (X500) 16GB
Every Man Is Hero... In his dreams...

Na otázky ohľadom PC zostáv a komponentov cez SS neodpovedám, na to slúži toto fórum. Ďakujem za pochopenie.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 04.03.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 15.08.2014 15:01

Ak chces jednoduche a dobre = platene.
Ak chces zlozite a dobre = moze byt free.
Ak chces jednoduche a zle = moze byt free.

A ked vies ako na to, tak ani po konverzii nemusis prist o kvalitu. Len musis byt ochotny sa nieco naucit.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 6530
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 15.08.2014 18:41

Avidemux by mohol vyhovieť časti požiadaviek...







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 09.01.24
Príspevky: 738
Témy: 205
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.08.2014 21:54

void píše:
A ked vies ako na to, tak ani po konverzii nemusis prist o kvalitu. Len musis byt ochotny sa nieco naucit.


A vies mi teda dat radu ako a cim docielit bezstratovu konverziu?


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 6530
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 15.08.2014 21:58

"Bezstratová" konverzia??
Buď to prerábaš aby si ušetril miesto - alebo ukladáš direct copy audio - directcopy video.
A ak už teda temer bezstratová - huffyuv kodek :)







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 09.01.24
Príspevky: 738
Témy: 205
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.08.2014 1:26

skusim vysvetlit moju situaciu: Mam NASko na ktorom mam nakopirovane videa z dovoleniek a z tohto NASu streamujeme tieto videa do viacerych zariadeni naraz (niekolko PC, notebookov obcas do nejakych fotoramikov a mobilov) a teraz NAS musi pocas streamingu tychto videi ich aj renderovat do vystupneho streamoveho codecu/formatu a to sposobuje lagovanie prehravahnia videi kedze NAS ma obmedzeny vykon. Preto som to chcel spravit tak ze vsetky videa vopred prerendrujem do streamoveho codecu aby na samotnom NASe zostala len uloha streamingu (bez potreby renderingu). Zistil som ze streamovy codec je mpeg4 ale kedze som zistil ze jeho kvalita nie je pre mna dobra (pretoze aj pri zachovani parametrov z povodneho videa - rovnaky bitrate aj rozlisenie je kvalita prekonvertovaneho videa viditelne nizsia oproti originalu) chcem sa spytat ci existuje aj iny (kvalitnejsi) streamovy codec?


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 6530
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 16.08.2014 10:21

Uvažuješ dobre vcelku s jednou PODSTATNOU chybou ovšem :)
Možno sa mýlim, no DÁTOVÝ TOK nepustí...
Priepustnosť internetu - či už LAN no najmä WiFi nepustí... :)
Pred časom som to pochopil na PS3 mediaserveri - aj Ďalšie čo som skúšal - ani z kompu so 4gigovým štvorjadrom cez LAN nešlo streamovať nad určitú kvalitu - posielať do telky...lagovalo, prípadne sa to celkom zastavilo :)







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Online

Užívateľ
Užívateľ
Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 20257
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 16.08.2014 11:12

chalan si pletie dekoding a streaming (posielanie dat po LAN), co som mu uz vysvetloval na inom fore. Vsetko by vyriesil tym, ze kazde zariadenie bude pristupovat po LAN na NAS, takze dekoding videi si bude riesit kazde zariadeni same (tablet, ntb...). Nechapem preco to ma spravene takto krepo, ze chuda NASko s krpatym procesorikom musi nejak spracovavat video kazdemu zariadeniu - sama tato funkcia mi pride podivna, ze by daco take vobec nejake NASko malo...







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 09.01.24
Príspevky: 738
Témy: 205
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.08.2014 22:13

Ja som v kazdom poste hovoril o ENcodingu az teraz som si vsimol ze ty si hovoril o DEcodingu...Myslel som si ze obidvaja hovorime o ENcodingu lebo o ten tu stale ide pretoze to co robi moje NAS je "iba" ENcoding nie DEcoding.
Ja samozrejme viem ze DEcoding musi vzdy prebiehat na strane koncoveho zariadenia a tak je to aj teraz v pripade mojho NASu.

Ide o to ze NAS ma asi nejaku "skrytu" streamovaciu aplikaciu cez ktoru streamuje moje videa z dovolenky. Je to asi to iste ako ked niekto chce streamovat video na webe tiez na to potrebuje nejaku streamovaciu aplikaciu (napr. toto: http://www.adobe.com/sk/products/adobe- ... amily.html
Tato stramovacia aplikacia podporuje len formaty/kodeky ktore su urcene na streaming a preto NASko muselo vzdy pri streamovani daneho videa toto video popri streamingu ENkodovat do streamovacieho kodeku/formatu ale nasledny DEcoding streamu samozrejme prebieha na strane koncoveho zariadenia. Preto potrebujem moje dovolenkove videa vopred renderovat do niektoreho zo streamovych codekov, aby potom na NAS ostal len streaming bez enkodovania.

Takze by som tom zhrnul:
1. Potrebujem zistit ktore kodeky/formaty su streamove - Okrem mpeg4 lebo ako pisem vyssie jeho kvalita mi nevyhovuje (uz som asi aj nasiel vhodny kodek a format - kontajner MP4 a kodek H.264) takze ak by ste vedeli o nejakom lepsom dajte vediet

2 Nasledne vsetky svoje dovolenkove videa skonvertujem do vybraneho formatu

3. NAS bude potom dane videa uz len streamovat

4. DEcoding streamu bude prebiehat na koncovom zariadeni

Takze ak by ste mi vedeli poradit streamovy format ktory viac menej zachova kvalitu a zaroven sa ine formaty do tohto formatu rychlo konvertuju dajte vediet
Diky


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 6530
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 19.08.2014 22:35

Niekto tu naozaj nerozumie :D
Každý kodek video znehodnotí nejakým sebe vlastným spôsobom...bitrate je jeden z parametrov iba.
Ak by Ti šli proste nazdieľať priečinky do zariadení...cieľ by prehrával "ako môže"
Samozrejme to neide zo všetkými zariadeniami.
Skús túto fee srandu:
http://www.h264encoder.com/
Nastavenie aj pre blbých - výsledok veľmi slušný :)







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 09.01.24
Príspevky: 738
Témy: 205
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.08.2014 23:28

Neviem na zaklade coho z mojho predosleho postu si usidil ze tomu nerozumiem - Mozes to upresnit?
Pokial ide o to nazdielanie - Ano ja viem ze by to bola najjednoduchsia cesta ale jednoducho to na iose nazdielat neviem ani na smart tv

A ak ide o to streamovanie resp. enkoding/dekoding myslim si ze tomu rozumiem a objasnil som to v predoslom poste. Pokial si myslis ze nieco chapem zle mozes mi napisat co?


Online

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.12.13
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 6530
Témy: 204
Bydlisko: Prievidza.
Príspevok NapísalOnline : 20.08.2014 0:09

Všetkému rozumieš, len Ti to neide ako cheš a chceš a chceš...
Pozri - Tvoje otázky by skôr pasovali na http://www.tvfreak.cz/forum/forum.php

Citáty:
"zachovaval povodne hodnoty vstupneho videa (rozlisenie, bitrate, framerate)" - " menit iba format videa, codec videa a kontajner videa"
"ked som nechal...a zmenil som iba bitrate audia a format na mp4 a codec na mpeg4 tak obraz vystupneho videa bol na Full HD monitore viditelne "kockatejsi" a rozmazanejsi" ... "NAS ma asi nejaku "skrytu" streamovaciu aplikaciu"

Teda si zistil, že NIEJE zhodná kvalita obrazu - ani nemôže byť sakra!
NASko Ti predsa akékoľvek video pred streamovaním PREKONVERTUJE teda enkóduje do (nejakých svojich) parametrov, ktoré obrazne "stíha" a je to možné pretlačiť cez sieť ako som Ti písal prv.
Kľudne sa uraz - si predsa Googler - prečo si to nevygoogliš a vynucuješ si odpoveď tu na fóre podľa svojich nalinkovaných mantinelov???

NAS to prekóduje - pred streamovaním - PS3 mediaserver to prekóduje - pred streamovaním - mediaserver dodávaný ako soft môjho TV to prekóduje - pred streamovaním - ...
Mediaserverom dodávaným k PHILIPS TV ani free PS3 mediaserverom (ani NAS) to proste neide do telky v plnej kvalite, aká je prehrateľná v PC, pretože jednak cez WiFi 54Mbps... neprejde v skutočnosti viac, než 12, (a nešlo mi to ani cez LAN ), ani štvorjadro 4,5GB s kopou RAM nedokáže mediaservermi enkódovať a streamovať mediaservermi video 1920x1080 - 6-10000 Mbps. A pri bitrate 1500-3000 dalšia vec je, nakoľko si TV poradí s vyhladením artefaktov mpegu...atd.
Myslíš, že to Tvoje NASko má 8-jadrový Xeon?

BODKA







_________________
ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI II, AMD RYZEN 7 5700G, Samsung 970 EVO PLUS NVMe M.2 PCIe3 500GB,DIMM DDR4 32GB 3600MT/s CL16 (Kit of 2) 1Gx8 KINGSTON FURY Renegade Black
Xiaomi POCO X3 6GB/128GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 09.01.24
Príspevky: 738
Témy: 205
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.08.2014 0:58

netreba sa vyjadrovat k predoslym mojim postom lebo som to cele objasnil v poslednom poste
Ale Ked uz si napisal tak odpisem aj ja:
Moje citaty, ktore tu uvadzas boli reakciou na to, ze vtedy (v case pisania toho textu) som este nevedel ze aj samotny codec (mpeg4) moze ovplyvnit kvalitu videa pretoze dovtedy som si myslel ze kvalitu ovplyvnuje najviac bitrate a rozlisenie ale akonahle som zistil opak tak som to akceptoval a hned som tu aj napisal ze uz to chapem takze neviem preco si sa k tomu teraz vratil

Reakcia na konverziu NASu ktoru si spomenul: Stale tvrdim (aj v poslednom poste je to uvedene) ze NAS nijako nemeni kvalitu v porovnani s povodnymi videami. Proste NAS mi vzdy dane video streamovalo do koncoveho zariadenia v povodnej kvalite, problem bol "len" s tym ze dane video sa muselo enkodovat do streamoveho formatu (co uz teraz nemusi lebo som uz nasiel format ktory je streamovy a viditelne nestraca kvalitu oproti originalu - Tiez ho uvadzam v poslednom poste)

Takze aj tuto tvoju reakciu povazujem za neaktualnu kedze este predtym ako si ju napisal som to objasnil v poslednom poste.

Jednoducho uz je to vyriesene - NAS uz nic nemusi enkodovat len streamuje a vsetko stiha lebo som nasiel vhodny streamovy format ktory nema viditelnu stratu kvality oproti originalu.

Upravujem tento prispevok napisal som sem ze hned ako som zistil ze codec ovplyvnuje kvalitu videa tak som to tu aj napisal ale pomylil som si to so svojim prispevkom na inom fore tam som to pisal tu este nie


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Hladam program na jednoduchu konverziu videa

Registrovaný: 27.12.08
Prihlásený: 13.12.22
Príspevky: 1874
Témy: 96
Bydlisko: Bratislava,...
Príspevok NapísalOffline : 20.08.2014 2:21

Skusim ujasnit niekolko pojmov ktore sa mi zda ze neboli celkom pochopene...

Co sa tyka encoding-u / decoding-u : Ak nieco konvertujes, tak to najskor dekodujes a potom enkodujes = teda pravdu si mal aj ty ked si vravel ze NAS video enkoduje aj Shiro ked vravel ze NAS video dekoduje... Shiro pravdepodobne zdoraznoval decoding kvoli tomu, ze ak mas vstupne video v nejakom prilis velkom bitrate a narocnom kodeku (typicky video priamo vytiahnute z kamery) a konvertujes to do nejakeho ovela mensieho jednoduchsieho format-u, CPU sa viac namaka pri dekodovani ako pri enkodovani (alebo sa proste preklepol a dal decoding namiesto recoding-u :D )

Co sa tyka pojmov bitrate / kodek / kontajner / streamovatelnost : Kodek je format, v akom je video zakodovane/ulozene, Kontajner je sposob, akym je video ulozene.. Rozlisenie je surova informacia kolko pixel-ov ma tvoje video na jeden snimok, Bitrate je surova informacia kolko bit-ov zabera tvoje video za jednu sekundu. Kodek urcuje akym sposobom su tieto pixel-y a bit-y vyuzite, pre to ovplyvnuje kvalitu vysledneho videa. Kontajner ovplyvnuje to, akym sposobom su data ulozene vo vyslednom subore, vacsinou mas v kontajner-i jednu video stopu, aspon jednu audio stopu, niekedy nejake titulky a vacsinou nejake metadata (tzv. "hlavicka", obsahuje dlzku videa, informaciu o rozliseni, bitrate, etc..)). To, ci je tvoje video stream-ovatelne urcuje prave kontajner, pre streamovanie potrebujes mat metadata na zaciatku videa a vsetky stopy ktore maju byt prehravane naraz nejakym sposobom poprekladane nech nemusis pockat na stiahnutie 2 hodin videa aby si mal zvuk ale aby si mohol zacat prehravat vsetko naraz :)

K bezstratovej konverzii: Tym, ze kodek a kontajner su dve rozdielne veci, a jedine co urcuje streamovatelnost alebo nie je kontajner, vo vacsine pripadov ak jedine co chces dosiahnut je streamovatelnost videi staci vymenit kontajner => mozes tym preskocit cely process dekodovania a enkodovania (tyka sa len kodeku) videa a tym padom nestratit ani kusocek kvality :) neviem ako su na tom klikacie software, ffmpeg to podporuje tak, ze nastavis obidva kodeky na "copy". Okrem toho, ze nestracas ziadnu kvalitu, je takyto process ovela rychlejsi -> jeho rychlost je vacsinou limitovana rychlostou diskovych operacii :)

K streamovacej aplikacii: Co sa Shiro snazil naznacit tymto
shiro píše:
Vsetko by vyriesil tym, ze kazde zariadenie bude pristupovat po LAN na NAS, takze dekoding videi si bude riesit kazde zariadeni same (tablet, ntb...). Nechapem preco to ma spravene takto krepo, ze chuda NASko s krpatym procesorikom musi nejak spracovavat video kazdemu zariadeniu - sama tato funkcia mi pride podivna, ze by daco take vobec nejake NASko malo...
je fakt, ze lubovolna streamovacia aplikacia sa da obist tak, ze sa k NAS-ku pripojis klasicky cez Windows-acku siet (pripadne si ho Rovno pripojis ako sietovy disk) a dane video si pustis priamo dvojklikom v windowsackom prieskumnikovi (otvori ti ho v tvojom predvolenom prehravaci videi) -> tymto sa ubezpecis ze jedine co NAS bude robit je posielat ti data akokeby si si z neho stahoval subory... Na iOS prva vec ktoru mi nasiel google https://itunes.apple.com/us/app/fileexp ... 82524?mt=8 je free, smart TV ak je dostatocne smart tak by mohla mat aplikaciu na to tiez, klucove slova pre googlenie su "windows network", "smb"







_________________
~Listen to your brain, not your heart~
NB1: Lenovo Y500: CPU: Intel Core i7-3630QM; GPU: nVidia GT650M 2GB SLi; RAM: 16GB DDR3; HDD: 1TB + 256GB SSD (m4); LCD: 15,6" 1920x1080; OS: Win8.1 64-bit + Arch Linux 64-bit (UEFI Powered DualBoot)
NB2: Asus K53SJ-SX093: CPU: Intel Core i3-2310M; GPU: Intel HD3000 / nVidia GT520M 1GB Optimus; RAM: 8GB DDR3; SSD: 128GB 840Evo; LCD: 15,6" 1366x768; OS: Win 8.1 Pro 64-bit (UEFI)
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. program pre konverziu a komprimaciu videa/filmu

v Video programy

7

4246

29.06.2011 11:23

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hladam program na upravu videa

v Video programy

6

934

03.12.2011 13:17

lukac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam Program na upravu Videa

v Video programy

5

347

01.01.2015 20:31

jaro114 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladám soft na konverziu titulkou..

v Video programy

4

611

29.01.2007 18:10

Kcnk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. jednoduchy soft na konverziu videa do mp3

v Video programy

1

423

30.10.2017 15:37

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aky program na konverziu do MP4/mkv ?

v Video programy

3

556

13.03.2012 21:20

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. anime, manga filter alebo program na konverziu

v Grafické programy

1

661

28.02.2009 20:10

incredible Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Najlepší program pre konverziu (audio CD) do FLAC

v Audio programy

1

1761

28.02.2011 2:48

MASH Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hľadám freeware soft na strich videa

v Video programy

1

624

07.07.2008 9:06

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam machra na live stream videa

v Ponuka práce

2

878

24.02.2018 15:06

bondi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hladam program

v Ostatné programy

6

558

30.01.2012 15:23

palino2255 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hladam program

v Ostatné programy

3

532

24.03.2010 11:38

kotva255 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam program

v Antivíry a antispywary

21

914

05.11.2011 23:25

ondrejla Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. hladam program

v Video programy

2

567

24.12.2010 12:03

martinus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladám program

v Video programy

3

438

28.10.2011 20:36

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Hladam program

v Benchmarky a diagnostické programy

3

847

16.02.2008 20:42

shiro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra