Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Herná myš: ZOWIE GEAR EC1-A & ALZA

Registrovaný: 15.04.09
Prihlásený: 12.12.17
Príspevky: 73
Témy: 19
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.08.2015 16:24

Takže nakoľko mi ALZA neschválila moju recenziu hodím to sem. Možno to niekomu pomôže pri výbere...

Myšku som zakúpil hlavne kôli jej jednoduchosti, taký ten "klasický" tvar pre dobré držanie spôsobom palm grip, nemá žiadne zbytočné obslužné softy, jednoducho si navolíte na spodku myši DPI. A kombináciou stláčania bočných tlačidiel, a nasledným zasunutím do USB Hertze. Tu však bol trošku zmätok. V manuály je prehodené nastavenie 500hz, a 1000hz. Musel som stiahnut program na kontrolu HZ myši koľko mám vlastne navolené...Osobne by som prijal na zmenu tých HZ tlačitko bolo by to ovela rozumnejšie ako dúfať že "áno teraz by som mal mať toľko" To je môj taký subjektivny názor.

Teraz by som niečo podotkol čo sa už netýka myšky, ale Alzy ktorá zavádza zakazníkov. K tejto myške bola dodávana podložka Zowie G-SR grátis v hodnote 30€ +/-. Spravil som objednávku, a zrazu tá podložka odtiaľ zmizla. Nebola ani na faktúre, a potom po znovunačítaní stranky ani tam.... Začal som to riešit bolo mi odpisané že mi to nemajú ako overiť, že či nemam print screen či to tam naozaj bolo...SILA!!! Každý si určite vytvára Prt Sc keď vidí nejaký gift k objednávke. Ani po 2 dňoch riešenia som to úspešne nedoriešil. Dajte si na to pozor ak objednávate niečo z Alzy, a ponúkaju tam niečo gratis...

Klady, a zápory sú môj SUBJEKTÍVNY NÁZOR ktorý sa nemusí zhodovať s vašim...

KLADY:

-Jednoduchosť, žiadne zbytočné obslužné softvéry.

-Senzor (Avago 3310)

-Povrch (aj keď par krat mi myška už nechcene skĺzla)

-Bočné tlačitka na dobrom mieste, nijak nezavadzajú....

-Široke skejty

-Huano mikrospínače, naozaj kvalitný "CLICK"


ZÁPORY:

-Osobne by som prijal tuhšie kolečko, i keď je lepšie ako na Deathadder chroma (aspoň pre mňa)

-Cena je mierne prestrelená vzhladom na to čo táto myš ponúka (pozrite si Asus ROG Gladius ktorá je o +/- o 12€ drahšia).

-Senzor je veľmi citlivý na kvalitu podložky, testoval som 2 Hard pady ani jeden nebol dobrý pre túto myš,
senzoru vadia rôzne odlesky na podložke, prechody farieb, tak isto ma problém s podložkou ako je napriklad Steeelseries DEX čo je Cloth pad.
podložka má na zníženie trenia take vyvýšené miesta ktoré jednoducho senzoru vadia. Myš máte nehybne položenú, a kurzor sa sám od seba začne pohybovať po ploche...
čiže volte podložky s matným podkladom bez najakych zbytočných krezieb, nápisov atď.


PARAMETRE:

- Myš pre pravákov
- Senzor optický Avago 3310
- 400-3200dpi
- 5 tlačidiel
- Rozmery: 128mm x 69mm x 43mm
- Hmotnosť: 97g
- Dlžka kábla: 2m
- Odporúčam ľudom na spôsob držania PALM GRIP



Na akékoľvek dalšie otázky rád odpoviem...



Herná myš: ZOWIE GEAR EC1-A & ALZA

Herná myš: ZOWIE GEAR EC1-A & ALZA

Herná myš: ZOWIE GEAR EC1-A & ALZA


UPDATE INFO (6mes používania)

Rozhodol som sa v krátkosti napísať čo sa udialo sa cca pol rok používania, s čím som bol, alebo nebol spokojný....

Klady:

- čo sa povrchu týka za pol roka ta myška vyzerala stale ako nová, bez nejakých poškodení, a podobne. stačilo ju raz za čas pretriet vlhkou handrou.
- pravý/lavý klik tak isto v poriadku bez nejakých "doubleclickov", v poriadku aj bočné tlačidla bez nejakej poruchy.
- Kábel žiadne známky opotrebenia aj keď nieje pletený


Zápory:

- čo ma asi najviac hnevalo boli skejty, alebo teflony na spodku myši. Originál sa už po 2 mesiacoch nedal použivať, boli opotrebené, leskli sa (čo je normálne po trení na podložke)
ale problém bol ten že čím viac boli také "zaleštené" tým som mal väčši odpor na podložke. Po tých 2mes. bola myš nepoužiteľná na hranie fps hier, pre výrazný odpor. Tak isto
som zistil že tie veľké skejty niesu až takou výhodou ako sa na prvý pohlad zdá, čim väčšia vztyčna plocha s podložkou tým väčší odpor....
Skejty boli teda nahradené kvalitnejšími od firmy HYPERGLIDE, aj napriek tomu že táto firma to robí výrazne kvalitnejšie, sú aj o niečo hrubšie ako originál.
Sa ten istý problém prejavil ale cca za 3 mesiace. Tento problém malo mnoho hráčov, a je na to riešenie....Použiť skejty na iný druh myšky...(foto bude v zavere).
- ďalšia vec ktorá ma hnevala bolo kolečko, po istej dobe začalo nepríjemne vŕzgať, a clicknutie kolečkom išlo miestami dosť ztuha...

To by bolo asi všetko na čo som prišiel, alebo čo mi vadilo na tejto inak skvelej myške...

Na záver pridávam ilustračne foto ako sa dá vyriešit ten nepríjemny odpor na podložke
Konkrétne na tomto modely boli použité skejty pre myš Microsoft intellimouse

Herná myš: ZOWIE GEAR EC1-A & ALZA


Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. I/P: Hernú myš Zowie GEAR ZA11

v Predám

12

773

14.09.2016 15:37

castelL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herná myš. ZOWIE by BenQ EC 2-A

v Predám

0

280

05.08.2017 6:29

devix Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herná myš. Zowie by BenQ ZA11

v Články

0

684

26.02.2016 19:55

Olo* Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ZOWIE GEAR G-TF X

v Kúpim

0

329

01.11.2015 19:22

z4jko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K : mys zowie fk1 / steelseries rival 300

v Kúpim

0

322

22.09.2016 7:05

JanSpasitel Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herna klavesnica a mys do150€

v Externé zariadenia

0

315

24.09.2020 11:05

Patrik1310 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herná myš a podložka do 60€

v Externé zariadenia

26

1275

07.01.2012 15:12

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herná Klavesnica,Myš,Podložka,Sluchadla (EC2-A,Razer,Cloud II)

v Predám

0

441

08.08.2017 8:24

devix Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: ZOWIE by BenQ Hráčska podložka pod myš P-SR S

v Predám

0

292

17.02.2018 22:30

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. herna zostava alza.cz

v PC zostavy

18

769

25.10.2010 13:49

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Top Gear - Fifth Gear

v Kultúra, umenie, filmy, hudba, história, média

25

1496

19.08.2011 13:19

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Razer myš - alza

v Obchody, reklamácie a právo

6

614

26.03.2016 10:56

kukiak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herná myš do 15€ a chladiaca podloza pod NTB do 25€

v Externé zariadenia

15

802

18.10.2012 16:00

misiak171 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Herná zostava do 1700eur, bez hdd, alza

v PC zostavy

3

434

20.02.2019 13:29

pku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Zowie Ec2-a + QCK XXL

v Predám

4

478

10.01.2017 10:53

Ludovit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K: Zowie ZA1x, mobil, TV, AM3 štvorjadro a iné

v Kúpim

0

329

22.02.2016 1:21

BiGTomEE Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra