Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 25 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 22.10.2009 21:07

Zdravím
dostal sa mi do rúk notebook je na nom XP pri štartovaní naskočí kontrola disku. Keď čakám nech ho skontroluje tak po chvíli reštartne pc. Keď ju zruším tak pc zamrzne.
Vravím si predformátujem a bude po problémoch. Dal som bootovacie xp odstránil prtície nastavil na novo dám formátovať a vypíše niečo v tom zmysle že prístup bol zamietnutý.
Tak vyberiem disk pripojím k mojmu stolovému pc cez redukciu z 2,5 na 3,5 ATA Disk načíta super dám cez win správa diskov. Odstránim particie vytvorím novú začne formátovať a na konci vyskočí chyba že formátovanie nemohlo byť dokončené. To isté robí aj cez partition magic.
Inak keď pripojím disk k stolovému: dajú sa mi všetky súbory čo potrebujem stiahnuť a vidím ich.
A ešte som zabudol vždy keď niečo prerozdelím a nedokončí formátovanie tak disk zmizne a musím vypnúť a zapnúť pc aby ho zasa našlo. reštart nepomôže. Ak to pomôže partície sú FAT32

Kde je problém respektíve ako sa to da vyriešiť inak ako kúpou disku?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
HDD nejde naformatovať......

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 22.10.2009 22:07

skus to este formatnut na ntfs a daj full format, nie nejaky rychly.
je tiez mozne ze disk odchadza.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.10.2009 7:16

skúšal som formátovať pomaly, rýchlo, skúšal som FAT32, NTFS, skúšal som program low frmat HDD od výrobcu........
No aj tak je veľmi zaujímavé že keď dám odstrániť partíciu ukáže že je odstránená a potom vypnem zapnem PC a stále sú tam data. Proste ako kebyže s tým diskom nikto nič nerobí.
Skúšal som aj HDD unlock či to nie je zamknuté a nie je


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.06.09
Prihlásený: 18.11.19
Príspevky: 40
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 23.10.2009 10:16

Stiahni linux live cd (ubuntu alebo niečo podobné-existuje aj ak sa nemýlim aj gparted live cd), spusti ho z cd, a skús ho sformátovať pomocou gparted .
Ak sa ti nepodarí naformátovať disk s týmto tak už asi bude poškodená nejaká časť disku ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.10.2009 11:37

no nejak nepomohlo keď začalo vytvárať novú partíciu tak vyskočila chyba pozri sa sám http://www.imghost.sk/viewer.php?file=s ... tj85pi.jpg
Chápem že disk môže mať niečo poškodené ale ako je možné že sa mi daju z neho skopčiť fotky hudba hry bez jednej chyby v normálnej rýchlosti??


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.06.09
Prihlásený: 18.11.19
Príspevky: 40
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 23.10.2009 14:32

Podla toho obrázku čo si poslal to vypadá že ti odstránilo partície ale iba pri vytváraní nastala chyba.

No skús toto :
1. odstráň všetky partície - daj apply
2. vypni PC na pár sekúnd
3. skús vytvoriť nové partície na prázdnom disku.

No a mám pár otázok :
1. Presný typ HDD že bi som pogooglil a možno na niečo natrafím

2. Po ich odstránení v gparted a po resetnutí ti tam ešte stále ostávajú tie údaje na disku ?


3. Načo si vytváraš extendet partition ?
Pokiaľ disk nechceš rozdeliť na viac ako 4 časti tak by som to v tvojom prípade nepoužíval.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.10.2009 22:29

odstránil som partície pozeram super žiadna chyba dam vypnúť vyplo v pohode Zapnem noťas po hodine a mrd ho znova parície normál.
Dokonca zapnem noťas a začne bootovať xp a vyhodí kontrolu disku a zamrzne alebo sa reštartuje podľa toho či kontrolu ukončím alebo nie

Inak pardon máte tu česť s diskom Seagate Momentus 4200.2 100GB, Model ST9100822A

Načo si vytváram extendet partition?? hmmm ani neviem keď to nešlo normal tak som skusil aj extendet partition a ani tak to nešlo


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 24.10.2009 0:29

Stiahni si tento program a pastni sem výsledok diagnózy S.M.A.R.T.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.10.2009 11:58

Nech sa páči tu je obrázok S.M.A.R.T


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.06.09
Prihlásený: 18.11.19
Príspevky: 40
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 24.10.2009 13:32

No tak som pozeral niekoľko fór a na niektorých písali že disk je asi odídení a nemožno ho opraviť doma.
Na ďalších písali že ho je možné opraviť doma .
V každom prípade je tu možnosť čo som sa dočítal :
stiahnuť si diagnostický program z oficiálnej stránky seagate http://www.seagate.com/support/seatools ... ssetup.exe

Na fórach odporúčali aby sa spustil pri opravdivých problémoch Long Drive Self Test čo bude trvať podla velikosti HDD okolo 4 hodiny.

Podla návodu na tento program je odporúčané pokiaľ máš disk zapojený pomocou internal PATA (IDE) alebo SATA stiahnuť toto a spustiť dlhý test z týmto (tento program pri dlhom teste by mal vedieť opraviť tvoj hardisk vo väčšine prípadoch ):
http://www.seagate.com/support/seatools ... 07EURO.iso

No je tam možnosť ak máš HDD ešte stále v záruke - daj ho vymeniť


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 24.10.2009 15:08

Jednoznačne je tam problém s povrchom disku. Použi nejaký program (HDD Scan to tiež vie) na test povrchu aby si videl aké oblasti sú zasiahnuté a pri vytváraní partícií sa im vyhni. Malo by to fungovať potom, ale osobne by som už disku neveril.

edit: Ten nástroj SeaTools for DOS čo Ti doporučuje AlbiDartanan určite skús, tu máš naňho návod.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.10.2009 18:15

Inak ďakujem za snahu
No a novinky: Stiahol som ten SeaTools.iso Spustil som dlhý test. Napísalo Passed Pozerám super dám Erase FULL a napísalo Failed (že disk nie je prístupný) Reštartujem napchám do mechaniky cd Hiren's BootCD spustim partition magic a zasa parície zostali skúšam odstrániť partície . Partície v poho odstránené po reštarte partície nedotkunuté stále xp bootuje až po scandisk. Tu je LOG čo mi vyhodilo
Ešte skúsim Sea Tools pod windowsom dám vedieť ako to dopadlo.
Nemôže byť ten disk nejak zamknutý ?? Trocha som googlil ale nič extra som nenašiel ohľadom toho

PS: v záruke už nie je by som sa s tým tak nekašľal


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 24.10.2009 19:16

Mno niektoré disky majú možnosť zvoliť si viditeľnú veľkosť, respektíve dá sa navoliť aká veľká časť disku bude využiteľná. A možnosť zamknutia je až u novších Momentusov, presnejšie umožňuje natívne šifrovanie disku bez dopadu na výkon. Neviem zistiť či Tvoj disk toto podporuje. Ale je to aj tak jedno pretože, musí byť zosúladený z doskou a upraveným Biosom od výrobcu notebooku. Takže skorej asi podľa modelu notebooku kde tento disk bol zistíš či táto vlastnosť u Tvojho disku je. A prejavuje sa tak, že predtým než disk umožní prístup, vypýta si heslo.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.10.2009 14:51

Hmm a nedá sa disk len locknúť bez hesla. Tak nejak zamknem a nič nenahráš ani neodstrániš a čítam a kopčím čo chcem.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2009 15:10

O takejto funkcii u harddiskov neviem. Možno na externých ale u interných pochybujem.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.10.2009 16:05

našiel som takýto článok + program ktorý blokuje disk aj proti formatom aspom ak som dobre tomu porozumel Moja angičtina je dosť slabá tak ak by sa ti chcelo na to pozrieť http://sandeep-vaniya.blogspot.com/2008 ... -disk.html
Ja som mal raz soft doma na zamknutie diskov resp. particii a kým som ho používal na parície kde nebol systém bolo všetko v pohode ale skúsil som zamknúť celé C aby mi tam nikto nemohol nič meniť a musel som to riešiť formatom.
Preto si myslim že to bude len nejak zablokované


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 25.10.2009 16:37

Jasne, juknem na to. Zatiaľ neodpisuj nech môžem tento post editnúť. :)

edit: Uhm, zaujímavé. Doplnil som si informácie, pretože v pdf-ku od Tvojho disku bolo ohľadne týchto vecí písané a teraz viem že je to súčasť ATA špecifikácie, akurát je od výroby vypnutá. Netýka sa šifrovania ktorú som už spomínal, to je nadstavba riešená u výrobcu zvlášť. Takže zhruba: Na blogu sa píše o možnosti zamknutia disku využitím ATA špecifikácie v ktorej je to zahrnuté. To znamená že sa to týka všetkých dostupných diskov na trhu a aj starších. Autor tohoto blogu napísal program ktorý je možné spustiť iba v DOS-e, respektíve doporučuje ho spustiť z bootovateľného média. V budúcnosti sa chystá urobiť vlastné iso, momentálne sú k dispozícii dva súbory na stiahnutie ktoré treba umiestniť na štartovaciu disketu/CD. Týmto programom môžeme disk uviesť do stavu LOCK. To znamená že ho systém a pravdepodobne aj programy na úpravu partícií jednoducho neuvidia. Toto autor ale neuvádza toto predpokladám ja pretože spomenul iba, že keď disk zamkol, zmizol po reštarte zo systému, bootoval z prvého a zamkol druhý. Odomknúť ho je možné pravdepodobne iba týmto programom. Zamknutie je sprevádzané vložením hesla. Je tam ešte spomenuté že na neoprávnené odomknutie použitím slovníkovej metódy prípadne metódy hrubej sily, disk po piatich neúspešných pokusoch odmieta ďaľšie pokusy až do "hardware reset" čím je myslené asi vypnutie a opätovné zapnutie PC. Ešte treba spomenúť že aj keď sa táto možnosť týka asi aj SATA diskov, podľa toho čo som sa dočítal je aplikácia stavaná iba na PATA rozhranie.

Táto aplikácia umožňuje zistiť v akom režime disk je, čo je možnosť pre Teba. Autor upozorňuje na nebezpečenstvo použitia tejto aplikácie, čo je logické. Akýkoľvek omyl, strata hesla = strata disku. Osobne si stále myslím, že Tvoj disk nie je týmto spôsobom ani iným zamknutý a má problém s finálnym vykonaním zmien.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.11.2009 21:59

Zdravím takže problém som vyriešil kúpou nového disku.
V predajni som sa pýtal čo by to mohlo byť a povedali mi že pravdepodobne to bude odídená cache, že vraj sa to stava pri tých starších diskoch. Čo je na tom pravdy neviem.
PS: ďakujem všetkým čo mi pomohli a ak sa nejde borec čo zistí čo to bolo nech sem napíše som na to strašne zvedavý.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.01.10
Prihlásený: 20.09.15
Príspevky: 9
Témy: 1
Bydlisko: Malacky
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2010 15:00

Čao..
Pokial by mal niekto zasa problem s formatovanim disku (HDD) kde bol nainstalovany nejaky OS..

Tak tu je navod:

Pravím kliknut na Tento PC - vybrat "Spravovanie"..
Tam najst spravu diskov...
Asi jedným z možných problemov preč nepojde sformatovat je že je označena particia ako AKTIVNA... preto je bud dobre zmeniť particiu na neaktivnu a formatnut.. alebo odstranit particiu a potom na novo pridať (kde je sučastou pridania particie aj vyžiadany format)..
Akým sosobom sa rozhodnete je už na vas.. ;)







_________________
HP Pavilion DV5-1120ec (NoteBook)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22.10.09
Prihlásený: 07.03.13
Príspevky: 17
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.01.2010 20:21

BaDDog no nechcem podceňovať tvoj návod ale podľa mňa ten tvoj návod je na tento konkrétny problém na nič pretože keď to nešlo formatovať cez linux ani pod dosom tak na 99% to nepôjde ani podľa tvojho návodu (škoda že to už nemôžem vyskúšať)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.01.10
Prihlásený: 20.09.15
Príspevky: 9
Témy: 1
Bydlisko: Malacky
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2010 21:16

Zatial to takto fungovalo vždy.. ale ako si písal.. pokial to nevyskušaš na danom pripade staleje to iba pri špekualciach...







_________________
HP Pavilion DV5-1120ec (NoteBook)
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2010 22:29

Prepáč BaDDog, ale o čo horšie sú postupy ktoré dokonca obchádzali operačný systém? Problém nie je, že je partícia AKTÍVNA, pretože aktívnu partíciu vymažeš hocijakým partitičným programom. To, že ju len tak nevymažeš v správcovi diskov je len dobre, pretože by sme tu mali o toľko prosieb o pomoc typu prečo mi systém nechce nabootovať o koľko ľudí by túto voľbu použilo. To že je aktívna len znamená že z nej bootuje systém.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 13.12.17
Príspevky: 82
Témy: 21
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2013 16:28

Taký istý problém mám teraz aj ja. Bratranec mi dal notebook aby som mu preinštaloval windows a tiež sa nechce odstrániť partícia C: na ktorej je OS XP. Vytvoril som partíciu D: a naištaloval som tam tiež XP a pustil som OS na D:. Skušal som rychlé, normálné formátovanie C: a nič. Pri rychlom mi to hneď vyhodí chybu (Systém Windows nemohol dokončiť formátovaní) a pri normálnom mi to vyhodí chybu až na konci sformátovania.
HDD http://reviews.cnet.com/system-hard-dri ... 51018.html
Čo tu písal BaDDog tak neviem kde to mám zmeniť na to neaktívne. Našiel som tu správu diskov ale nič také tam nevidím.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 13.12.17
Príspevky: 82
Témy: 21
Príspevok NapísalOffline : 03.03.2013 23:18

jak mám odstránnit ochranu proti zápisu? vôbec sa s toho c nedá nič zmazať a už neviem čo s tým.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16.08.10
Prihlásený: 13.12.17
Príspevky: 82
Témy: 21
Príspevok NapísalOffline : 07.03.2013 18:05

Čau, teraz som mal taký istý problém že som nemohol sformátovať C:, tiež som skúšal veľa možností, a nakonec mi poslaly návod ako naištalovať windows z USB-čka, tak som to spravil poďla toho návodu instalacia-xp-visty-a-7-z-usb-kluca-vt64700.html
Hodil som si na USB Win7, nastavil som v BIOSe bootovať z USB a išla mi sformátovať, odstrániť, vytvoriť a preinštalovať partícia C:,D:..... .
Ja som musel dať OS na USB lebo ten notebook nemal žiadnu mechaniku.
Ale skúšal som to z dvomi USB kľučmi: Emtec 8Gb a Kingston 16Gb a ten Kingston sa nedal nastaviť na bootovanie, Bios ho nevedel nájsť.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 25 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde HDD

v Pevné disky a radiče

3

856

31.12.2008 0:51

Tech Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde HDD...

v Pevné disky a radiče

4

705

26.03.2007 16:37

PLaYeR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde pripojiŤ HDD

v Pevné disky a radiče

0

478

29.12.2011 21:35

Stewi-Chan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde formatovat HDD

v Pevné disky a radiče

15

1808

04.08.2010 11:56

_Killer_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD nejde rozpoznat

v Pevné disky a radiče

10

850

22.12.2008 0:04

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nejde mi HDD

v Ostatné

26

788

21.12.2018 19:52

empatik22 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD nejde načítat

v Pevné disky a radiče

2

543

25.03.2020 12:47

El_locco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD nejde rozbehať.

v Pevné disky a radiče

9

1208

27.04.2014 18:51

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HDD nejde naformátovať.

v Pevné disky a radiče

2

878

05.02.2011 11:56

TUCERO_SVK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nejde otvorit hdd

v Pevné disky a radiče

9

874

09.01.2008 7:25

romanbee Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nejde sformátovať HDD

v Operačné systémy Microsoft

13

1116

21.05.2009 16:43

genezis Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy pc nejde hdd

v Pevné disky a radiče

6

278

20.12.2013 21:15

angel0140 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde mi nacitat HDD

v Pamäte

21

2703

06.02.2016 20:06

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde mi nabootovat HDD

v Pevné disky a radiče

5

1165

16.05.2009 20:23

citronado1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nejde mi nabootovat HDD

v Pevné disky a radiče

2

651

08.05.2009 8:09

Eris14 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externy HDD, nejde nakopirovat

v Pevné disky a radiče

1

699

17.02.2009 20:42

Luks Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra