Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Gaming skrinka

Registrovaný: 26.05.11
Prihlásený: 17.03.21
Príspevky: 285
Témy: 46
Bydlisko: Dublin
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2012 16:16

zdravim , potreboval by som poradit ktoru skrinku odporucate viac .
trosku sa v tom vyznam no nie profesionalne .

uvazoval som bud nad tutou skrinkou : http://www.alza.sk/cooler-master-haf-93 ... 303394.htm

a tutou : http://pccko.sk/po%C4%8D%C3%ADta%C4%8Do ... p-c3265042

popis zostavy v podpise pre info







_________________
MOB : MSI Z390 GAMING PLUS | CPU : Intel i7-9700K | GPU : MSi GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC | RAM : Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 | SSD : Samsung 970 EVO Plus 1TB | PSU : Seasonic Focus GX-750W 80+ GOLD | CASE : MSi MPG GUNGNIR 100P | CPU Cooler : NZXT Kraken X52 | LCD : MSi Optix MAG271CQR 27" 144Hz 2560x1440 | OS : Windows 10 Pro 64bit |
KEYBOARD : MSI Vigor GK60 CR | MOUSE : Acer Predator Cestus 500 - Optical | HEADSET : Kingston HyperX Cloud Stinger |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Gaming skrinka

Registrovaný: 18.12.10
Prihlásený: 18.07.23
Príspevky: 2838
Témy: 220
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2012 18:44

Tak neviem ako je to stou nižsie skrinkou ale kamoš má cooler master haf 922 a má veľmi dobrý prietok vzduchu ale tu z fóra ti odporučia aj Fractal Define - http://www.alza.sk/fractal-define-xl-pe ... 294328.htm alebo aj tato je veľmi dobrá http://www.alza.sk/nzxt-phantom-white-d ... tm#recenze







_________________
Pc l MB: ASROCK Z77 Extreme4 CPU: Intel Core i5-3570K @ 4.3 GHz Cooler: Alpenföhn K2 GPU: Gigabyte R9 280X OC 3 GB RAM: 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz and 2x8GB Crucial 1600MHz SSD:Samsung 850 PRO 512GB DVD: HP DH-16ABLH PSU: Seasonic S12II-520 Bronze bulk Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl FAN: 2xFRACTAL 140mm Monitor: 24" Dell U2414H Ultrasharp Mouse: Logitech G502 Keyboard: MS SideWinder X4 Router: Xiaomi Mi 3
Mobil l Iphone 14 Pro Max
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2012 19:47

ide o to čo chceš napríklad mne sa designovo páči fractal ktorý aj super odhlučnuje :) to by bola moja voľba.
Skrinka je skôr vec osobnej preferencie (mne sa páčia solídne jednoduché a tiché) treba vyberať podľa designu tak prietoku vzduchu s tým spojeného odhlučnenia a tak treba si pozrieť ktoré sa ti páčia dať ich sem a spolu z nich niečo vyberieme :)







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Gaming skrinka

Registrovaný: 26.05.11
Prihlásený: 17.03.21
Príspevky: 285
Témy: 46
Bydlisko: Dublin
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.04.2012 23:15

noo potrebujem niečo otvorene ako som posielal v mojich linkoch ,
R3Z0R - až do takej cenovej kategorie by som nešiel + tie skrinky sa zdaju byt moc zavrete , ja chcem niečo otvorene pre vacsie chladice , ako ma haf 932 , v predu 23cm a aj na boku a hore ... no zatial ta HAF alebo aerocool x predator ... to su jedine dve skrinky ktore su cenovo a s parametrami ok ... ak poznate nieco podobne a dokonca lacnejsie tak poslite link ...

el silver - no nemusi to byt ziadna vystavna skrinka aby mala niaky nadherny tvar , hlavne aby bola velka , jednoznacne full tower a aby mala mnoho otvorov pre chladenie ..







_________________
MOB : MSI Z390 GAMING PLUS | CPU : Intel i7-9700K | GPU : MSi GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC | RAM : Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 | SSD : Samsung 970 EVO Plus 1TB | PSU : Seasonic Focus GX-750W 80+ GOLD | CASE : MSi MPG GUNGNIR 100P | CPU Cooler : NZXT Kraken X52 | LCD : MSi Optix MAG271CQR 27" 144Hz 2560x1440 | OS : Windows 10 Pro 64bit |
KEYBOARD : MSI Vigor GK60 CR | MOUSE : Acer Predator Cestus 500 - Optical | HEADSET : Kingston HyperX Cloud Stinger |
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Gaming skrinka

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 25.04.2012 23:27

Preco ma mat vela otvorov a perforacie a preco ma byt velka-big tower?







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 0:14

Akože ale rátaj s tým že keď kúpiš skrinku typu HAF tak je to rušívý (hlučný element) a oproti takému Fractalu ktorý je podstatne tichší má ten prietok vzduchu len o kus lepší.
To rovno môžeš fungovať tak že kúpiš skrinku bez bočnice a jeden veľký ventilátor ktorý bude rozfukovať v nej vzduch to máš to isté.
Napríklad ja plánujem pre seba podobné riešenie
http://www.alza.sk/fractal-define-r3-ti ... 286733.htm

Podľa mňa je super máš k nej aj regulátor otáčok a je osadená už dvomi ventilátormi jedným na nasávanie(vpredu) a v zadu výduch.
2 horné pozície, jedna bočná a ešte ďalšia predná.
Aký lepší by si chcel mať prietok ? :)
Dva predné plus bočný môžu vzduch do skrinky nasávať a dva horné so zadným ako výduchy.
Celá skrinka je vytlmená je v nej bohovsky veľa priestoru plus priestor za MB na káble.
Ostatné 4 pozície pre ventilátory by som využil tak ako som písal a osadil to týmto
http://www.alza.sk/ventilator-airen-red ... d96122.htm

V kombinácii s tou skrinkou bude pc minimálne hlučný lepšie povedané nemalo by ho vôbec počuť lebo tá skrinka ti tiež dosť pohlí a lepší prietok vzduchu si vzhľadom k šiestim 1200RPM fanom neviem ani predstaviť tam by bola neustála cirkulácia vzduchu inak povedané prievan jak sviňa :D

// pridané po 34 minútach od posledného príspevku

S tvojím rozpočtom by som ale už pozeral po poriadnej skrinke
http://pc-skrine.heureka.sk/lian-li-pc-a70f/
http://pc-skrine.heureka.sk/lian-li-pc-8fi/
http://pc-skrine.heureka.sk/lian-li-pc-60fn/







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Gaming skrinka

Registrovaný: 13.09.11
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 584
Témy: 129
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 7:32

http://eshop.at-tack.sk/p/dark-fleet-se ... pc-2027039 co si myslite o tejto :) sam mam od antecu one hundred a kludne by som pri dalsom vybere skriniek ostal u ich znacky

http://eshop.at-tack.sk/p/dark-fleet-se ... pc-2027039







_________________
PC1: 4790k, 980ti, 16gb ddr3, crucial bx,
Mobil: Samsung galaxy S6
Auto: fabia 1.2 htp 2004
Motorka: Yamaha MT-09 2014
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 8:37

pred fractal r3 som mal obyčajnú skriňu za pár eur, ale žeby to bolo v r3jke tichšie si nemyslím. Dokonca aj výplň na bočnici celú bočnicu trošku zvlňuje, čiže ani to na 100% nedolieha, takže ja za tie peniaze spokojný určite nie som. Možno len zase jeden horší kus, ale čo sa týka hlučnosti, vôbec to nie je taká sláva ako sa tu ospevuje. A to v nej mám s12ii, d-14 a msi TF2. Dokonca ešte aj v klude je to dosť počuť a v záťaži ani nehovorím. Takže kľudne kupuj tú hafku.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Gaming skrinka

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 8:56

Ak si myslis, ze staci kupit fractal r3 a v nej mat hlucne komponenty a dufat, ze samotna skrina to stisi, tak si na omyle. Je to len taky zaklad pre ozaj tichy pocitac a to vdaka skvelemu odvybrovaniu diskov a ucelenosti skrine, kde nie su zbytocne perforacie a pod. Ked chces vacsie ticho ako mas, musis vymenit ventilatory v skrini, zregulovat noctuu d14, prip. vymenit TF2 za neref. chladic (avsak grafika by mala byt v idle dostatocne ticha). Na akych otackach sa ti vobec tocia vsetky ventilatory v skirni?







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 9:09

TF2 ide na 50%, d-14 1200....ako mne ten hluk nevadí, len hlučný box som vymenil za d-14, zdroj za s12 a referenčnú hlučnú 5850 za 560 Ti TF2. Čakal som že rozdiel v hluku bude oveľa vyšší, ale nejako som ten rozdiel nespozoroval. Nie je to nič strašné, na taký hluk som zvyknutý a mne išlo o to, aby sa to všetko uchladilo aj v lete, nech sa to v horúčavách nevypína a nemrzne. A keď sa sem tam hrám, tak si dám slúchádlá, čiže s hlukom ja problém nemám len vravím, že tiché to určite nie je a HDD mi ani v starej skrini nevybrovali. Nehovorím, že tá skriňa je zlá, páči sa mi aj jej dizajn, už nemám 5 rokov že chcem mať doma alienov a podobné vysvietené nezmysli. Ale keď sa chlapcovi páči dizajn haff, tak kupovať len kvôli hlučnosti r3 sa neoplatí, lebo podľa mňa tam až také ticho tá skriňa nespraví.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Gaming skrinka

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 9:15

lenze ked chces ticho tak sa nemoze stat, ab ti isiel niektory ventilator na 1200 otacok. To tiche nebude nikdy, tam ich treba regulovat na cirka 600rpm.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 9:17

To mi príde ozaj divné lebo bežne počúvam na tú skrinku len dobré veci samozrejme keď sú tam fany ktoré dávajú max 16db.
Príde mi to divné lebo väčšina ľudí na nej namerala 15-18db čo sa dá porovnávať zo šepotom tak tomu nechápem a začínam mať obavy či sa nebudem musieť rozhodovať pre niečo iné ....







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Gaming skrinka

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 9:19

Nehovoriac o tom, ze pri tichych zostavach sa tie skrinove ventilatory menia za gelid wing alebo noiseblocker multifame a pod.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 9:27

JBTS omrkol som ich no majú vyššie DB hodnoty ako napríklad mnou uvedený red wings od arienu ten má 15db.
Noisblocker multiframe má 19db
gelid má vyše 20db...

Čím sa teda riadiť teraz som absolútne mimo.... zmätkárčim no tiež mi nepripadá nereálne že fany za 6€ budú tichcšie ako za 10-20€ no tam by som zase už asi volil noctua fany.
Mohol by si mi k tomu napísať viac ?







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 9:39

No možno to tam mám celé zle nastavené ( ventilátory ), ja sa do týchto technických vecí už nerozumiem, som len obyčajný používateľ. Ak môžem, tak sa podelím s tým, s čím mám skúsenosti. Každý čo počúvam tak chce mať len ticho, neviem čo si kto pod tichom predstavuje, ale keď som komponenty pohádzal zo starej skrine do tejto, nič extra som nespozoroval. Samozrejme tým nechcem povedať, že je zlá, len s tým tichom sa to podľa mňa trošku preháňa. A ako som spomenul, keďže to má istú výplň, tak tá bočnicu mierne deformuje a aspoň ja ju mám v strede mierne prehnutú čiže na 100% ku konštrukcii nedolieha. Ten plech zase nie je až taký hrubý a bohužiaľ sa to trošku akokeby nadulo čiže dolieha to možno len na cca 98%. Ktovie, možno aj cez to ide trošku hluk. Osobne sa mi ale tá skriňa páči so všetkých najviac, ale žeby to bolo ako šepot tak to ja povedať nemôžem.

// pridané po 56 sekundách od posledného príspevku

jtbs píše:
lenze ked chces ticho tak sa nemoze stat, ab ti isiel niektory ventilator na 1200 otacok. To tiche nebude nikdy, tam ich treba regulovat na cirka 600rpm.


ja tam mám 2 origo fractal ventilátory a jeden som dokúpil noctuu







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Gaming skrinka

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 9:44

1. nepozeraj na hodnoty, ktore udava vyrobca, ale na realne testy a skusenosti.
2. tie ventilatory su rozdielne hlucne, to je jasne, maju aj ine zakladne otacky, ale ty pocitaj s tym, ze ich budes mat zregulovane na max. 800rpm a aj to je moc, kludne aj na 500-600rpm :). Taky Alpenfohn K2 (chladic podobny Noctui D14, ktoremu by som dal asi prednost) reguluje otacky ventilatorov od 300 a 500rpm, to su tiche hodnoty a nie 1200rpm :D.
3. uzivatel mino_85 mal na fractale r3 noctui, tie vymenil za gelid wing a tie nakoniec vymenil za noiseblocker multifame. A v tomto poradi sa aj zvysovala spokojnost s ventilatormi.







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 10:07

Tým pádom ale tie hučiaky čo sú tam treba odstrániť a nahradiť dajme tomu 4ks
http://www.alza.sk/nf-s12b-uln-d120553.htm
Vzdá sa mi prehnané ísť do ceny 100€ s fanmi no myslím že takto by to problém malo vyriešiť či ?
Dajme tomu 3ks cez ten regulátor a jeden len tak do dosky.
A to už ten pc ozaj nemôže byť počuť teda pri kvalitnom zdroji a cpu chladiči...

// pridané po 16 minútach od posledného príspevku

Ešte podotázočka... páči sa mi veľmi teraz AC Freezer PRO CO
http://www.alza.sk/arctic-freezer-13-pr ... .htm#popis
ktorý je za zaujímavú cenu má chladiaci výkon do 300w a celkom zaujímavo riešené chladenie s tým 50mm fanom nad socketom no nie je mi jasná hodnota sone... existuje neaká reálna spojitosť alebo prepočet na db. je tam zadaná hodnota 0,3 sone takže dajme tomu 0,4 sone ale čo to v reále predstavuje netuším.
Niekde som sa dočítal že 0,5 je 35db čo sa mi vzdá hlúposť inde zas že je to 15db máte niekto skúsenosť s ich chladičmi atď ???


Naposledy upravil El_Silver dňa 26.04.2012 10:08, celkovo upravené 1






_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Gaming skrinka

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 10:11

Za tu cenu by som urcite nebral noctuu, ale noiseblocker multifame (su verzie s1, s2, s3)

// pridané po 3 minútach od posledného príspevku

Uz nemam cas dalej odpovedat, ale nauc sa nepozerat na oficialne udaje vyrobcu. Pozeraj testy, skusenosti inych. Kazdopadne nad freezerom by som v tej cene neuvazoval, je tam toho viac na vyber http://www.pcforum.sk/ako-sa-spravne-py ... 17472.html







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.12
Prihlásený: 06.06.12
Príspevky: 1334
Témy: 35
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 10:13

No S1 začína pri 22€ a S3 pri 20€ na štyroch chladičoch to robí celkom dosť....
Ale možno dám potom na teba uvidím či sa zmestia do rozpočtu no je to už oproti pôvodnému rozpočtu rozdiel tých 30€ a keď budem brať noisblocker tak je to ďalších 30€ nad skacká mi to takto kazdým dňom a musím kôli tomu odkladať kúpu pc ale tak čo už keď už budú love bude to aspoň poriadne.







_________________
Vládne SLOBODA SLOVA a zakomplexovaný moderátori nemajú chyby ... A vyhrážať sa niekomu BANOM za to že si povie svoj názor nech sa páči... o toto ja nestojím aby ma niekto nazýval fanatikom a ešte sa hral na urazeného :)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Gaming skrinka

Registrovaný: 07.12.08
Prihlásený: 24.02.24
Príspevky: 817
Témy: 15
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2012 23:11

k R3.. nie je to rozhodne zla skrinka, ale cakal som za tu cenu uz nieco kde nebudu ziadne kompromisy a bude to skoro dokonale (ano, mame skrinky aj za 300€+, ale tak :rolleyes: )
kazdopadne u mna presne to iste
nicobb píše:
Ten plech zase nie je až taký hrubý a bohužiaľ sa to trošku akokeby nadulo čiže dolieha to možno len na cca 98%.


co sa tyka hlucnosti, tak mne to rozhodne pomohlo, aj tym ze som menil cooler za Corator DS z Freezera 13, v idle vsetky fany do 600-800RPM, pocut iba SII12, ktory by som uprimne najradsej vymenil
pomohlo tomu hlavne aj stisenie disku, v predoslej skrinke to hrkotalo jedna radost.. este som stale nedoladil ako velmi dotiahnut disk, ked bol az prilis uvolneny, ten moj Seagate dokazal rozvibrovat jednu bocnicu aj na takej skrinke ako R3 :roll:

inak ak do nej osadis vsetky fany, je ti cele odhlucnenie na nic.. dal by som 2 dopredu a 1 dozadu, maximalne este 1 hore ale zbytocne by som to odhlucnenie neodkryval


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Gaming skrinka

Registrovaný: 26.05.11
Prihlásený: 17.03.21
Príspevky: 285
Témy: 46
Bydlisko: Dublin
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.04.2012 3:44

ok som z vas popleteny .. zatvorenu alebo otvorenu ?? lebo fakt to surne potrebujem vediet ...

btw na CPU mam Coolink Corator DS osadeny a CPU uz na 4GHz .. teploty sa pohybuju okolo 40°C .. zvuk asi 17dB ako udava vyrobca pri idle .. (1000otacok) ... pri 1850 otackach asi 20dB a viac ... na GPU mam Gelid Icy Vison rev.2 .. zvuk asi 16dB .. teploty 30°C idle .. 50-60°C pri GTA IV .. renderovani .. zvuk taky isty .. skrinka je momentalne celkovo ticha ale chcelo by to nieco nove a lepsie .. takze ?







_________________
MOB : MSI Z390 GAMING PLUS | CPU : Intel i7-9700K | GPU : MSi GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC | RAM : Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 | SSD : Samsung 970 EVO Plus 1TB | PSU : Seasonic Focus GX-750W 80+ GOLD | CASE : MSi MPG GUNGNIR 100P | CPU Cooler : NZXT Kraken X52 | LCD : MSi Optix MAG271CQR 27" 144Hz 2560x1440 | OS : Windows 10 Pro 64bit |
KEYBOARD : MSI Vigor GK60 CR | MOUSE : Acer Predator Cestus 500 - Optical | HEADSET : Kingston HyperX Cloud Stinger |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Gaming skrinka

Registrovaný: 22.06.08
Prihlásený: 20.06.23
Príspevky: 480
Témy: 101
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 29.04.2012 20:34

No mám doma CM HAF 932 AMD Edition. Je to skoro to isté ako klasická 932ka čo si sem dal link len s rozdielom že AMD edition nemá na bočnici ten veľký ventilátor ale plexisklo. Takže zo skúsenosti môžem povedať že:
+ s chladením som bol maximálne spokojný
+ je ľahká + sú knej aj koliečka na ulahčenie presúvania
+ Pevná konštrukcia. Žiadne rezonovanie som nepostrehol
+ Bez problémov donej osadíš aj 12cm ventilátory (žiadne vrtanie ani nič podobné)
+ Je veľká a priestranná a ak sa rozhodneš pre vodníka tak so skrinkou problém nebudeš mať.
- Trochu ťažšie sa do rámčekov inštalujú pevné disky (ale inak všetky ostatné komponenty bezproblémovo).
- Podsvietenie ventilátorov (teda aspoň mne sa to nepáčilo)
- Farba interiéru
- Absencia prachových filtrov

Ak sa ti jedná o chladenie tak s HAF 932 podľa mňa nič nepokazíš. Ale bude to trochu na úkor ticha. Máš skrinku na stole alebo pod stolom? Aj to spravý dosť.

Ak by si mal nejaké ďalšie otázky k tejto skrinke tak sa kľudne pýtaj. Prípadne aj na otázky k Fractal XL lebo aj tú mam doma :D . Prípadne ti tú HAF 932 môžem aj predať :rolleyes:







_________________
AMD RYZEN 5 2600 + NOCTUA NH-C14S * G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3000 MHz * GIGABYTE B450 AORUS M * ADATA XPG SX8200 480 GB * 2x840 EVO 250GB * ASUS ROG STRIX GTX 1050TI O4G GAMING * Corsair RM650 * Corsair Air 240 * 2x24" BenQ G2420HD
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Gaming skrinka

Registrovaný: 26.05.11
Prihlásený: 17.03.21
Príspevky: 285
Témy: 46
Bydlisko: Dublin
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.04.2012 21:40

diki moc ... PC mam na stole ale onedlho ho mozem dat aj na zem aj na stol ...
dolezite je aby sa dala dobre chladit .. nad vodnikom neuvazujem .. mozno v daalekej buducnosti .. podsvietenie mi uplne nevadi .. dolezite je aby sa dal dobre robit cable management (aby bolo v skrinke vela otvorov ) .. dik za info dost si mi pomohol .. Fractal XL - da sa dobre chladit aby nebola hlucna ? lebo vyssie ako debatovali pisali ze robi hluk kedze je zatvorena .. HAF 932 - v akom stave a za kolko ? ak by bol super stav a super cena tak samozrejme beriem :D ale najskor chcem brat nove :) bez urazky







_________________
MOB : MSI Z390 GAMING PLUS | CPU : Intel i7-9700K | GPU : MSi GeForce RTX 2070 SUPER VENTUS OC | RAM : Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 | SSD : Samsung 970 EVO Plus 1TB | PSU : Seasonic Focus GX-750W 80+ GOLD | CASE : MSi MPG GUNGNIR 100P | CPU Cooler : NZXT Kraken X52 | LCD : MSi Optix MAG271CQR 27" 144Hz 2560x1440 | OS : Windows 10 Pro 64bit |
KEYBOARD : MSI Vigor GK60 CR | MOUSE : Acer Predator Cestus 500 - Optical | HEADSET : Kingston HyperX Cloud Stinger |
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Gaming skrinka

Registrovaný: 22.06.08
Prihlásený: 20.06.23
Príspevky: 480
Témy: 101
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 30.04.2012 6:08

Tak ja myslím že keď ho dáš na zem tak to bude tichšie. Ak sa ti jedná o chladenie tak tie otvorené skrinky sú natom lepšie. Zavreté sú zas tichšie. Na tej HAF 932 ani neviem či boli hlučné ventilátory lebo hneď som ich odtiaľ vyhodil a dal tam NOCTUA NF-S12B ULN čo som mal doma takže tie pôvodné sú takmer nepoužívané :) . Na tej HAFke robili skôr hluk disky ako ventilátory. S cable managementom som bol skôr spokojný u HAF 932 ako u Fractal XL . Fractal ma podľa mňa úplne naprd riešený cable management (málo otvorov). Skrinku Fractal XL ti dodajú s jedným 14cm ventilátorom v predu a v zadu a jedným 18cm v hornej časti. Ďalšie fany si musíš doložiť vlastné lebo tie 3 ti to moc neuchladia. Ja som dal ventilátory takmer všade kde sa dalo a zatiaľ bez problémov chladím všetky komponenty. Ktovie ako by to bolo keby som začal taktovať CPU :-) . Ak by si sa rozhodoval medzi Fractal XL a Define R3 a nemáš veľa diskov ber radšej Define R3. Je o niečo menšia a teda aj ľahšia a má podľa mna lepší cable management.

Cooler Master HAF 932 AMD Edition za 80€ je tvoja ;) je ako nová. Ja si na skrinky potrpím a staral som sa oňu lepšie ako o vlastné dieťa. Záruka je tam hádam ešte viac ako rok ale presnejšie budem vedieť keď nájdem blok. Samozrejme keď ju nezobereš tak sa neurazým ani nenahnevám nebojsa :lol:







_________________
AMD RYZEN 5 2600 + NOCTUA NH-C14S * G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3000 MHz * GIGABYTE B450 AORUS M * ADATA XPG SX8200 480 GB * 2x840 EVO 250GB * ASUS ROG STRIX GTX 1050TI O4G GAMING * Corsair RM650 * Corsair Air 240 * 2x24" BenQ G2420HD
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 24 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Intel Gaming Software Enthusiast Specialty Gaming Bundle

v Predám

2

601

11.06.2020 22:22

Ľubo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Corsair Gaming H2100 Dolby 7.1 Wireless Gaming Headset

v Predám

6

962

22.12.2015 19:29

Luthy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vymena MSI R9 390X Gaming 8G za MSI GTX 1060 GAMING X 6G?

v nVidia grafické karty

7

629

30.10.2016 8:39

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI B350 GAMING PRO CARBON alebo ASUS ROG STRIX B350-F GAMING

v Základné dosky

17

1307

04.03.2018 14:38

Pasrdfffsas Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Gaming PC alebo Gaming All in one PC

v PC zostavy

19

889

14.11.2012 21:42

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. GIGABYTE GTX 960 G1 Gaming 4GB VS GIGABYTE R9 380X G1 WINDFORCE 2X Gaming 4GB

v Grafické karty

19

1442

09.12.2015 23:20

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI GeForce GTX 970 GAMING 4G vs MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G

v nVidia grafické karty

13

1193

28.03.2017 15:31

Milcik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MSI GeForce GTX 1080 GAMING+ 8G vs MSI GTX 1080 GAMING X 8G - POTREBUJEM PORADIT

v nVidia grafické karty

5

930

29.08.2017 22:38

Dereck35 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skrinka

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

5

747

06.01.2008 22:09

gadgetsk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skrinka

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

3

444

24.02.2018 14:41

kubinek17 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skrinka

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

5

523

15.10.2010 13:52

Eskel Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skrinka

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

11

558

09.11.2011 20:33

mino_85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skrinka

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

45

2185

21.06.2009 16:31

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. SKRINKA

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

1

360

14.01.2012 14:22

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. skrinka

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

18

619

14.10.2011 9:28

dixi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Skrinka

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

4

598

22.04.2009 14:12

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra