Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Freeware ako náhrada za Dreamweaver

Registrovaný: 28.09.07
Prihlásený: 04.01.12
Príspevky: 129
Témy: 18
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2007 18:17

čaute
chcel by som s vami podebatovať ohladne tejto veci

už dlhšie som hľadal nejakú primeranú náhradu za Macromedia Dreamweaver
vymieňam ho kvôli tomu - hlavne, že nechcem robiť dobré veci s nelegálnou kópiou, keď sa dajú tie isté výsledky dosiahnuť aj s freeware programom ...

a tak som začal sliediť po nete, či nenájdem free verziu nejakého jemu podobnú

natrafil som na program NVU, vyzeral dobre, . . . ale ževraj jeho vývoj už skončil a takpovediac pokračuje softom s menom KOMPOZER,
jedna vec mi tam však chýbala

kvôli skráteniu času, bol v Dreamweaveri super funkcia, že ak ste napísali "<" hneď vám vypísalo možnosti, napísali ste "img" stalčili ste medzerník, a zase ďalšie možnosti, a tak ste aspoň nemuseli dookola písať tie isté veci...

ale spomínaný KOMPOZER túto funkciu nemal . . alebo som ju aspoň nenašiel . .
bádal som ďalej . .
a natrafil som na zaujímavý program s menom APTANA IDE, ponechal som si ho nainštalovaný ... zapáčil sa mi :) príjemné prostredie a tak - to všetko hrá svoju úlohu . . .

a mal funkciu , ktorú som spomínal . . (nie však takú rozvinutú ako v Dreamweaveri)

prednedávnom som natrafil na program menom HTML KIT , aj ten má túto funkciu, ... dokonca ešte prepracovanejšiu než APTANA IDE, . . .

a tak keď som hladal . . hladal nasiel som iba APTANU
a teraz som nahodou nasiel nieco lepsie
neviete este o niecom lepsom ?

stále sa pohybujme vo sfére : freeware / opensource







_________________
hope not dope ____
AMD Athlon 64 X2 5400+ Dual Core procesor ( 2,8GHz, 2 x 1MB L2 cache, 64bit, socket AM2), GeForce 8600GT 256 MB PCI-Express TV-Out, DVI, DirectX 10, pevný disk 250 GB 7200rpm SATA2, pamäť 2048 MB DDR2, DVD/RW Dual double layer napalovačka, 5.1 kanálový zvuk, 10/100 LAN, Čítačka kariet, Klávesnica Sk a optická myš
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Freeware ako náhrada za Dreamweaver

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2007 18:52

PSPad si neskusal ?? to ma tiez tie pomocky ;)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Freeware ako náhrada za Dreamweaver

Registrovaný: 28.09.07
Prihlásený: 04.01.12
Príspevky: 129
Témy: 18
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.11.2007 19:03

Blackshadow píše:
PSPad si neskusal ?? to ma tiez tie pomocky ;)

neviem ci som tak blby . . .
ale ved prepnem si na HTML . . .

klikam tam jak somar, medzernikom ( cim inym ? )
a nic . . nic , ziadne moznosti .

Freeware ako náhrada za Dreamweaver

ci ako to je tam? skus vysvetlit
pls







_________________
hope not dope ____
AMD Athlon 64 X2 5400+ Dual Core procesor ( 2,8GHz, 2 x 1MB L2 cache, 64bit, socket AM2), GeForce 8600GT 256 MB PCI-Express TV-Out, DVI, DirectX 10, pevný disk 250 GB 7200rpm SATA2, pamäť 2048 MB DDR2, DVD/RW Dual double layer napalovačka, 5.1 kanálový zvuk, 10/100 LAN, Čítačka kariet, Klávesnica Sk a optická myš
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Freeware ako náhrada za Dreamweaver

Registrovaný: 17.10.06
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1752
Témy: 17
Príspevok NapísalOffline : 22.11.2007 19:28

neviem ci pspad podporuje toto doplnovanie syntaxe, no myslim si, ze je to jeden z najlepsich editorov, ma vela vlastnosti a funkcii, ktore mne osobne vyhovuju. tiez som nan presiel z drimvivru a za ten cas co pisem v pspade sa moja znalost html a css zlepsila o 300% :D predtym som sa totiz vzdy spoliehal na to doplnovanie, bez ktoreho som bol zo zaciatku tiez trocha nesvoj, no uz mi nechyba







_________________
A Real Programmer might or might not know his wife's name. He does, however, know the entire ASCII code table.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Freeware ako náhrada za Dreamweaver

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2007 11:05

PSPad funguje trochu inak. Napr. napíšeš text "img", podržíš shift a stlačíš space (kurzor musí byť hneď za výrazom img). Otvorí sa ti okienko, v ktorom vyplníš čo potrebuješ, odentruješ a máš (pripomeniem, že značky < a > nemusíš písať)... Takto to funguje na mnoho tagov (v zásade asi na všetky) a naviac, také Ctrl + Enter = <br> alebo Ctrl + B = <b></b> (čo by však mohlo byť radšej <strong></strong>). Jo a skús si ešte Ctrl + medzera.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Freeware ako náhrada za Dreamweaver

Registrovaný: 28.09.07
Prihlásený: 04.01.12
Príspevky: 129
Témy: 18
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.11.2007 12:56

p360t píše:
PSPad funguje trochu inak. Napr. napíšeš text "img", podržíš shift a stlačíš space (kurzor musí byť hneď za výrazom img). Otvorí sa ti okienko, v ktorom vyplníš čo potrebuješ, odentruješ a máš (pripomeniem, že značky < a > nemusíš písať)... Takto to funguje na mnoho tagov (v zásade asi na všetky) a naviac, také Ctrl + Enter = <br> alebo Ctrl + B = <b></b> (čo by však mohlo byť radšej <strong></strong>). Jo a skús si ešte Ctrl + medzera.


diky, tak toto som potreboval :) veľmi užitočné rady, vážne díky . . .







_________________
hope not dope ____
AMD Athlon 64 X2 5400+ Dual Core procesor ( 2,8GHz, 2 x 1MB L2 cache, 64bit, socket AM2), GeForce 8600GT 256 MB PCI-Express TV-Out, DVI, DirectX 10, pevný disk 250 GB 7200rpm SATA2, pamäť 2048 MB DDR2, DVD/RW Dual double layer napalovačka, 5.1 kanálový zvuk, 10/100 LAN, Čítačka kariet, Klávesnica Sk a optická myš
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Freeware ako náhrada za Dreamweaver

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2007 13:10

Ešte aby som dodal, ak potrebuješ editovať CSS, nainštaluj si TopStyle Lite a on sa spojí s PSPadom. V PSPade klikneš na ikonku TopStyle, otvorí sa ti TopStyle, upravíš v ňom kód, stlačíš "done" a kód z TopStyle sa ti prenesie do PSPadu (TopStyle totiž robí to, čo Dreamweaver ale len s CSSkom). Editovanie CSS je pohodlnejšie v TopStyle ako v PSPade.







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Freeware ako náhrada za Dreamweaver

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2007 14:01

tak tak, ako p360t .. CTRL+medzera - hlavne pouzivam na pevnu medzeru (ani za boha si neviem zapamatat tie pismenka ako idu za sebou :D )

dalej shift+medzera.. tak to hej, ale moc nepouzivam...

TopStyle je dost dobry, ale predsalen som viac zvyknuty v PSPade upravovat CSS...

Jednoznacne rob v PSPad propripade + TopStyle.. od toho lepsie nenajdes podla mna ;)

Este Notepad++, ale neviem ci ma tie doplnovania, ale asi hej ;)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.01.07
Prihlásený: 29.03.20
Príspevky: 660
Témy: 53
Príspevok NapísalOffline : 23.11.2007 15:04

p360t píše:
PSPad funguje trochu inak. Napr. napíšeš text "img", podržíš shift a stlačíš space (kurzor musí byť hneď za výrazom img). Otvorí sa ti okienko, v ktorom vyplníš čo potrebuješ, odentruješ a máš (pripomeniem, že značky < a > nemusíš písať)... Takto to funguje na mnoho tagov (v zásade asi na všetky) a naviac, také Ctrl + Enter = <br> alebo Ctrl + B = <b></b> (čo by však mohlo byť radšej <strong></strong>). Jo a skús si ešte Ctrl + medzera.


Dá sa to nejako zapnúť, pretože mne to vôbec nejde, takže to bude asi vypnuté, nie? Všetko možné skúšam a nič. Kedysi mi to fungovalo, ale od istého času úplne prestalo... :roll:


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. je nejaky iny program ako Dreamweaver?

v HTML, XHTML, XML, CSS

6

404

26.03.2013 16:49

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SSD ako náhrada HDD

v Úložné zariadenia

11

719

04.07.2016 14:40

lamozzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NB ako nahrada desktopu

v Notebooky a netbooky

11

843

07.03.2011 20:58

delong Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notas ako nahrada desktop PC

v Notebooky a netbooky

2

579

14.12.2009 7:43

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NAS ako plnohodnotná náhrada Dropbox

v Úložné zariadenia

7

843

10.01.2022 12:49

TuzoGT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Jeden monitor ako náhrada za súčasné tri

v Monitory, televízory a projektory

0

282

10.11.2020 14:59

7R7 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Smartfón aj ako náhrada mp3 prehrávača do 230 €

v Mobilné zariadenia

9

647

24.11.2009 13:55

petocervik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Common Interface CI ako nahrada za DVB-S

v TV

1

638

27.02.2014 13:26

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. novy noetbook do 600 eur ako nahrada za stary

v Notebooky a netbooky

9

401

02.12.2012 20:45

mety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Smart vypinac ako nahrada klasickeho (s Wifi cez Android)?

v Ostatné

6

609

26.04.2021 14:18

eon5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dreamweaver

v Ostatné

3

678

02.07.2008 0:20

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dreamweaver

v Webdesign

6

853

02.08.2007 10:51

KaktusBR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Flash Dreamweaver

v Grafické programy

1

541

11.08.2009 20:13

Snacker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Macromedia Dreamweaver

v HTML, XHTML, XML, CSS

12

4402

24.10.2007 12:26

mondzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dreamweaver, mala otazka ...

v Grafické programy

0

551

16.09.2008 14:20

baumax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cestina na dreamweaver

v Ostatné

1

1660

04.10.2008 14:15

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra