Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2010 21:15

Caute, neviete mi niekdo pomoct.
Mam externy HDD WD portable bez napajania. A prave s tym je asi problem.
Mam router Belkin na ktory sa da pripojit externy hardisk s max odberom prudu 0,5A. Moj disk ma max odber 1A. Po pripojeni sa disk roztoci ale router ho nenajde. Ked som to skusal s externym diskom s ext. napajanim tak problem nebol.
Takze existuje riesenie ako by som mohol napojit moj externy HDD na router.

Neviem ci bi mi pomohol aktivny USB rozbocovac s ext. napajanim, ale ked som aj v popise niekde nasiel aky max prud dava na jeden port tak tam bolo iba 0,5A co je malo.
Dufam ze sa to bude dat nejako vyriesit lebo kupovat zase dalsi disk aj s boxom sa mi nechce.
Vdaka za rady.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Externy hardisk - router problem s pripojenim

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2010 21:33

keed pise že 500mA tak to nepojde asi len kebyže ma nejake napajanie este do plusu lebo normalne USB porty resp co nabijas aj USB portom tecie prud cca. 200mA aspoon mi sa to ste ucime tak. to mas jak s pevnou linkou ak mas telefon do odberu max 200mW napaja sa cez ustrednu ak viac tak už ide na adapter.







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2010 23:27

Potrebuješ toto:
Externy hardisk - router problem s pripojenim

Podobný problém a pomocou toho adaptéra a kábla to môžeš skombinovať.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Externy hardisk - router problem s pripojenim

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok NapísalOffline : 09.01.2010 23:32

logicke. Tech aj ja dakujem aj ked to nie je moj problem
;-)







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2010 15:09

Vdaka za radu Tech,
ak som to dobre pochopil z odkazu na clanok tak jeden usb koniec dam do routra druhy do pc a treti koniec (micro usb) dam do disku, ale v tomto pripade musim mat pc stale zapnute aby mi davalo stavu.
Alebo druhy pripad je ze namiesto do pc dam usb do usb nabijacky ktora mi da stavu pre disk.

Nevies kde sa da kupit taky kabel resp nabijacka
vdaka


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Externy hardisk - router problem s pripojenim

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 27.03.15
Príspevky: 1800
Témy: 153
Bydlisko: Komárno
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2010 15:22

usb nabijacka taku som vidle aj v kauflande, v hypernove aj v tescu ale urcite najdes aj najbližšej elektro predajne







_________________
Nehľadaj štastie vonku, ale v sebe, lebo inak ho nikdy nenajdeš.
Nechajte mi právo na vlastné omyly, na možnosť zvoliť si čo mám rád, chcem ísť vlastnou cestou, nie tou vami vyšliapanou, na ktorej by som stratil vlastnú tvar. (Metallica)
Všetko má svoju krásu, ale nie každý ju vidí.
život je krásny, len sa ho nesmieš báť, dnes plačeš, zajtra sa budeš smiať.
Učíme sa aby sme veciam rozumeli a mohli ich milovať
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2010 16:27

Ak nemáš možnosť použiť externé napájanie, ak nemá Tvoj router 2x USB vstupy, tak USB adaptér nie je problém kúpiť, vyhýbaj sa neznámym značkám s dobrou cenou a zaručeným 1000mA výstupom.

Mohli by to mať v PC obchodoch ale skorej v elektro obchodoch s MP3-jkami kde tieto adaptéry nachádzajú najširšie uplatnenie.

Mávajú to aj v hypermarketoch ako spomenul dsljohn. Ja osobne sa ale vyhýbam nákupu elektroniky v hypermarketoch a našiel by som X dôvodov.

peterpavoll a dsljohn rád som poradil. :)







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2010 17:03

No s usb nabijackou problem nieje skor ten kabel je problem, pretoze ja som taky k ext. disku nedostal a samozrejme ze disk nema konektor pre externe napajanie. :( takze musim zohnat ten kabel


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.01.2010 20:25

No tak som zohnal ten kabel aj nabijacku a stale nic :( , peniaze su fuc ale ten blbi router nechce ten HDD nacitaj ani za svet. :cry:
Akurat som nasiel na webe, ale bohuzial az teraz este jedno riesenie ktore by mi moj problem pomohlo riesit a to USB server a print server v jednom. Je to zariadenie do ktoreho sa ´daju pripojit 2 alebo 4 usb zariadenia (aj tlaciaren) s tym ze vystup je klacicky sietovy kabel, ktory by som dal do routra, skoda ze som to nasiel az teraz ked som minum par € za nieco co mi je na figu borovu, uvidime pojdem asi kupit ten USB server a ozvem sa ci to pomohlo, Ak sa neozvem tak som to skoncoval a znamena ze to nepomohlo :lol:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 20.01.2010 3:22

No, našiel som jeden príspevok o nefunkčnosti externého disku od WD. Ale aj tak tomu nerozumiem, keď to ide s externým adaptérom, tak to musí ísť aj s pridanou šťavou z USB. Akú nabíjačku si kúpil, ako si to pripojil, trochu to rozveď ak nechceš prísť o ďaľšie €.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.01.2010 8:20

Externy hardisk - router problem s pripojenim
No kabel som kupil od firmy roline (predajca) a nabijacku od firmy gembird http://www.gembird.nl/default.aspx?op=products&op2=item&id=3314. ma 1A takze by to malo byt OK spolu z USB to je dohromady 1,5A
Co sa tyka napojenia tak do USB disku som dal ten kabel mini USB a konektor USB z ktoreho idu dva kable do routra a dalsi usb konektor do nabijacky.
Zaujimave je ze ked som napojil na disk iba nabijacku tak sa roztocil co znamenalo ze stava z nabijacky isla ale nepomohla aby sa disk nacital. ked som sa s tym kablom ale bez usb nabijacky napojil na PC tak vsetko islo cize mi z toho vychadza ze kabel aj nabijacka funguju OK ale len ten blby router mi nechce moj HDD citat. ked som skusal kamosov sata 3,5" HDD ktory ma v boxe s externym zdrojom pripojit tak vsetko islo v pohode. Mozno router nechce citat iba moj, fakt neviem.
inac router mam Belkin N+ http://catalog.belkin.com/IWCatProductPage.process?Product_Id=461090


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 21.01.2010 14:23

Ospravedlňujem sa za oneskorenú reakciu. Takže:

Všetko odpoj aj router od elektriny, zapoj USB kábel do HDD a druhý najbližší koniec do routra a potom nabíjačku. Zapni router. Z Tvojho príspevku je jasné že disk sa roztočí čiže router možno nepozná filesystem, defaultne je na FAT32 čo je dobre a podporuje ešte FAT a NTFS ale ak nie je tak si stiahni utilitu na FAT32 od WD a naformátuj HDD. Dobre, to podstatné vieme, router disky zapnúť vie. Pozri sa či máš aktuálny firmware na routri.

Ďaľšie riešenia z internetu:
- start -> run -> \\192.168.2.1 -> enter, mal by sa disk ukázať, pravý klik naň a daj "Map Network Drive"
- zapoj HDD do PC cez USB a nasleduj inštrukcie od WD na vypnutie "virtual CD", týmto vypneš ochranu šifrovaním ktorá je asi defaultne vstavaná vlastnosť u externých WD
- niekomu pomáha USB hub s externým zdrojom, ale to už máme za sebou, takže v poslednom rade by Ti USB server mal pomôcť pretože router HDD uvidí ako ďaľší sieťový prvok ak ho USB server bude vidieť.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.01.2010 15:58

OK, vyskusam a dam vediet,
inac disk mam rozdeleny na 3 particie, hlavna ostala povodna od kupy tu som nemenil (FAT32), pricom som ju rozdelil pomocou Acronis disk driver a dve dalsie som si naformatoval na NTFS
Asi tak
vyskusam teda naformatovat disk a dam vediet len musim niekam nahrat data z USB disku, takze to asi potrva chvilku
Alebo mam naformatovat iba hlavnu particiu?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 21.01.2010 16:16

V prvom rade neviem či Ti to pomôže a keď po využití všetkých možností sa rozhodneš že pôjdeš formátovať tak áno celú. Uviedol som to ako prvé lebo som si myslel že máš prázdny disk. Inak zálohu by vôbec nebolo zlé urobiť. :)







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.01.2010 21:31

1- start -> run -> \\192.168.2.1 -> enter, mal by sa disk ukázať, pravý klik naň a daj "Map Network Drive"
-tak toto som skusal a nic, radili mi to aj na supporte belkinu nic,
vlastne toto zabezpeci pripojenie dalsej jednotky (funguje s flashkou) ale nieje to treba lebo windows si to najde sam okrem mojho WD
2 - zapoj HDD do PC cez USB a nasleduj inštrukcie od WD na vypnutie "virtual CD", týmto vypneš ochranu šifrovaním ktorá je asi defaultne vstavaná vlastnosť u externých WD
tato moznost mi nesla, v mojom disku tusim anineni tato funkcia v novsich som to uz videl aj v navode ale v mojom som to nenasiel
3 - niekomu pomáha USB hub s externým zdrojom, ale to už máme za sebou, takže v poslednom rade by Ti USB server mal pomôcť pretože router HDD uvidí ako ďaľší sieťový prvok ak ho USB server bude vidieť.
-no tak toho sa obavam najviac ze mi ostane iba jedna moznost kupit usb server a dufat ze moj WD precita a potom uz by router nemal mat problem lebo to nepojde cez usb ale cez LAN kabel

No tak som vyskusal vsetko a nic :?, takze formatujem disk.

A- ako pisem formatujem, skusal som zformatovat disk cez Acronis disk director iba primarnu particiu na FAt32 nepomohlo
chcel som cez ten nastroj od WD ale musim si v robote zalohovat data z disku lebo ten nastroj nevie zformatovat iba particiu ale cely disk a ja uz nemam doma na PC dost miesta takze zajtra

B- skusam formatovat hlavnu particiju na NTFS a nepomohlo takze este skusim cely disk zajtra a ked nepomoze tak asi nevidim inu moznost ako USB server :jaw:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.01.2010 23:06

Zajtra sa ozvem ako som dopadol s formatovanim ale uz pokukavam po usb routtri lebo tomu nedavam velke sance
mam vyhliadnute dva ale neviem sa rozhodnut laka ma ten 4 portovy

http://www.alza.sk/patriot-gear-box-cerny-d147286.htm

http://www.alza.sk/chronos-usb-server-pro-d98889.htm

co ty na to TECH?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2010 7:06

Cez deň na to pozriem a večer Ti dám vedieť ak to počká, bol by som nerád aby to nevyšlo aj druhý krát. :loony:
A bolo by dobré keby sa vyjadril aj niekto druhý.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.01.2010 7:49

Jasne chapem, ked to skonci tak ze budem musiet kupit ten USB server tak sa s nimi dohodnem ked ked to nepojde tak to vratim, inac diky


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 22.01.2010 21:53

No ja osobne by som šiel do PATRIOT Gear Box-u, nie kvôli dizajnu ale na internete sa javí dôveryhodnejšie (čo je relatívne). 4 USB u Chronos-u nevyužiješ a ušetrené 2 USB u PATRIOT-u sa môžu prejaviť v inej pridanej hodnote. To s tou možnosťou vrátenia by bolo najlepšie riešenie. Našiel som recenziu na Chronos: http://evilda.blogspot.com/2008/09/chro ... erver.html
No a na PATRIOT neviem nájsť žiadnu zmysluplnú recenziu ani v eng. :?
Tak držím palce a daj vedieť ako si dopadol.







_________________
/give HoneyDew 46 1
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.03.08
Prihlásený: 05.02.18
Príspevky: 37
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 24.01.2010 11:22

No konecne som sa dostal k PC,
vopred sa chcem podakovat Tech-ovi za pomoc aj pri hladani USB serveru.
Nechcem velmi kricat ale po preformatovani HDD cez utilitu WD to konecne pomohlo, takze mi ho uz router nacital. :D tak mu treba :P
Ked som to v minulosti formatoval cez Acronis disk director tak nepomohlo ale ta utilita od WD pomohla. Sice mi zrusila ostatne particie (zalohu som mal), takze mozno aj v tomto bol problem ze som mal viac particii aj ked sa mi to nezda lebo kamosov disk mal tiez tri particie ako ja. Ked budem mat cas tak ju este vyskusam rozdelit a zistim ci to pojde aj tak.

Momentalne som rad ze to konecne funguje, najlepsie na tom je ze bez USB nabijacky a specialneho kabla.
Takze nechce niekto, predavam ju :lol:

Takze este raz diky.

PS:Dam potom vediet ci to fungovalo aj na viac particii.

Cafte


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.03.08
Príspevky: 698
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 24.01.2010 19:36

:clap:

a tie veci čo už nepotrebuješ daj do bazáru na PCforum-e. :)







_________________
/give HoneyDew 46 1
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 21 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externy HDD Samsung(problem s pripojenim)

v Pevné disky a radiče

8

798

15.09.2011 13:20

Buba Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Acer W700 a problem s pripojenim na externy monitor

v Smartfóny a tablety

6

353

26.09.2013 0:30

veduci Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. externy hardisk

v Ostatné zariadenia

14

725

28.08.2011 14:28

peterh9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s pripojenim na router

v Siete

5

399

14.06.2016 18:33

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s pripojenim - router SMC

v Siete

1

732

11.08.2008 7:32

ilost Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s wifi pripojenim nb + router

v Siete

1

430

19.09.2008 21:23

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Delikátny problém s pripojením na Router

v Sieťové a internetové programy

1

561

24.10.2011 22:16

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s pripojením sa na router

v Siete

8

302

12.09.2015 21:35

steelersfan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. externy hardisk prehravanie filmu

v Ostatné zariadenia

4

795

16.08.2011 9:46

FocusX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Externy hardisk Seagate Expansion 2tb

v Pevné disky a radiče

3

490

18.05.2014 17:12

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém s pripojením sa na Router WELL WRC7000N

v Siete

1

227

24.12.2012 15:04

majky358 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem s pripojenim na T-com (comfortpro, router belkin N+)

v Poskytovatelia internetu

3

3089

08.05.2009 1:17

M4rekX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K.externy hardisk,2,5 500 a vyssie kapacita

v Kúpim

0

248

10.10.2012 11:44

klingo012 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Router s USB pripojením

v Ostatné

3

608

24.04.2011 20:16

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Router Dlink Di-524 - problémy s pripojením viacero NB

v Sieťové a internetové programy

0

260

28.12.2012 22:23

spartakman1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Router a externý disk

v Siete

3

480

14.01.2010 20:57

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra