Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 26.07.10
Príspevky: 23
Témy: 7
Príspevok NapísalOffline : 17.07.2008 18:24

Zdravim .... poznate niekto fotogaleriu expose 4? (www.slooz.com), pretoze s nou pracujem - je dobra, pretoze ma aj php manazera na pridavanie fotiek.

Ale mam problem, pretoze sa mi nechcu cez toho manazera uploadovat fotky na server, aj ked pomenim spravne prava. Na starom serveri (ic.cz) mi to fungovalo, ale ked som to dal na plateny hosting, tak mi to zrazu nechce pracovat a uz dlhsiu dobu sa s tym trapim.

Takze ak by ste niekto poznali tuto fotogaleriu, tak by ste mi mohli pomôct, alebo ak mate napad, ze v com by mohla byt chyba, napr nejaka zvastna ocharana (nastavenie) pred uploadom na serveri,pretoze na starom mi to slo.

ak mi niekto vie pomôct, tak by som mu bol veeeeeeeeeeeeeeeelmi vdacny a môzte sa mi ozvat aj na ICQ - 250-329-135

este by som dal dalsie info .... mozn niekoho napadne, ze v com je chyba ... ten php skrip mi vytvori adresar, ale nechce donho nahrat subory .... mozno ze je chyba v nejakom nastaveni php interpreta???? nuz neviem


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2008 8:27

chyba?
1, chyba je v tom že používaš produkt ktorému nerozumieš a nevieš si ho nastaviť ...
2, toto ma fakt dostaolo hneď sa mi zlepšila nálada:
Patto píše:
pretoze s nou pracujem - je dobra, pretoze ma aj php manazera na pridavanie fotiek.

Ale mam problem, pretoze sa mi nechcu cez toho manazera uploadovat fotky na server

2, chmod máš nastavený?
3, cestu máš správne nastavenú?
4, nemenil si nič v scripte od nich, okrem toho čo si mal zmeniť (zložku napr.)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 26.07.10
Príspevky: 23
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.07.2008 14:05

at 1: chyba v tom nie je, ze pouzivam produkt, ktoremu nerozumiem a neviem ho pouzivat, pretoze ako som uz pisal, ta fotogaleria mi fungovala bez problemov na starom serveri, ale ked som ho dal na novy, tak nejde:

Citácia:
Na starom serveri (ic.cz) mi to fungovalo, ale ked som to dal na plateny hosting, tak mi to zrazu nechce pracovat a uz dlhsiu dobu sa s tym trapim


at 2: tak to som rad, ze sa ti zlepsila nalada, aj ked neviem z coho. Najdi mi flash galeriu, ktora ma graficke rozhranie na pridavanie fotiek a zmenu xml navyse ktora dobre vyzera a to vsetko zadarmo a mne sa tiez zlepsi nalada.

at 2.1: ano chmod mam na priecinky, ktore to potrebuju nastaveny na 777. Siel som podla dokumentacie. Kontroloval som to mozno 4 krat.

at 3: Neviem, co myslis presne pod cestou? skripty su uz nakodene, ja ich iba nahrajem na server.

at 4: Nemenil som absolutne nic. Siel som podla navodu na instalaciu.


Uz dlhsie hladam nejake info, ale nedari sa mi. Rozmyslal som, ze to môze byt nieco so "safe_mode" v nastaveni php, kedze php skript vytvara adresar a potom donho uklada fotky. A kedze mne adresar vytvori ale nechce uploadovat donho fotky. Na freeserveri ic.cz mi to islo :roll:

Pisal som sem preto, ze mozno niekoho napadne nejake nastavenie servera alebo take nieco, lebo v tomto sa velmi nevyznam, pretoze ako som uz pisal na inom serveri mi to fachalo v pohode.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
expose 4 - chyba ulpoadovania obrazkov

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 18.07.2008 14:12

a chybu to nehadze?? aky mas hosting? nemas obmedzenu velkost uploadu ?







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 26.07.10
Príspevky: 23
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.07.2008 16:44

Blackshadow píše:
a chybu to nehadze?? aky mas hosting? nemas obmedzenu velkost uploadu ?


ziadnu chybu to nehadze. Mam to na hostingu: hostdodomu.sk ... na starom serveri to slo: www.ic.cz ... obmedzenu velkost uploadu? myslim, ze nie, ale aj tak viac ako 1MB fotky to neuploaduje


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
expose 4 - chyba ulpoadovania obrazkov

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 19.07.2008 19:24

Chybu to hádzať nemusí, lebo chyby sa dajú aj logovať, namiesto zobrazovania (a na produkčnom serveri by sa aj mali). Skús pred spustením kódu galérie najprv nastaviť error_reporting(E_ALL); (aj keď nie som si istý, či to bude fungovať, ak máš PHP 5.2 a novšie, skús si po zbehnutí kódu galérie spustiť print_r(error_get_last());). Prípadne skús si porovnať konfiguráciu (phpinfo) starého a nového servera (zaujímala by ma konkrétne direktíva open_basedir).

IMHO než sa pohneš ďalej, musíš poznať tú chybovú hlášku, takže si ju skús najprv zistiť (ak sa ti to nepodarí spomenutými spôsobmi, požiadaj admina o PHP error log). Ak by mal nejaké







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.08
Prihlásený: 26.07.10
Príspevky: 23
Témy: 7
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.07.2008 16:51

p360t píše:
Chybu to hádzať nemusí, lebo chyby sa dajú aj logovať, namiesto zobrazovania (a na produkčnom serveri by sa aj mali). Skús pred spustením kódu galérie najprv nastaviť error_reporting(E_ALL); (aj keď nie som si istý, či to bude fungovať, ak máš PHP 5.2 a novšie, skús si po zbehnutí kódu galérie spustiť print_r(error_get_last());). Prípadne skús si porovnať konfiguráciu (phpinfo) starého a nového servera (zaujímala by ma konkrétne direktíva open_basedir).

IMHO než sa pohneš ďalej, musíš poznať tú chybovú hlášku, takže si ju skús najprv zistiť (ak sa ti to nepodarí spomenutými spôsobmi, požiadaj admina o PHP error log). Ak by mal nejaké


diki za rady. Skusil som, to co si mi poradil. Pracoval som s php manazerom a potom som dal vypisat print_r(error_get_last()); a vyskocilo mi toto: Array ( [type] => 32 [message] => PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/local/lib/php/20060613/fribidi.so' - Cannot open "/usr/local/lib/php/20060613/fribidi.so" [file] => Unknown [line] => 0 )

taktiez som pozrel do nastaveni phpinfo(); a ta hodnota open_basedir bola na starom serveri, na ktorom mi to fungovalo (server ic.cz): .:/home/ic/:/home/free/:/disk1/home/ic/:/disk1/home/free/:/tmp:/home/yousers/:/usr/share/php/:/usr/share/fpdf/:/usr/share/fonts/:/usr/share/php/jpgraph/:/usr/share/php/:/var/lib/php5 aj na local aj na Master Value

a na novom serveri, na ktorom mi to nefunguje (hostdodomu.sk) je hodnota open_basedir na local Value: /home/html/djproject.eu:/home/html/djproject.eu:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/pear a na Master Value: no value

nerozumiem tomu local a master value, tak preto som pisal obidve. Hovori ti to nieco viac?


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Upload obrázkov (chyba)

v PHP, ASP

7

910

08.10.2009 13:45

DeiForm Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chyba v ukladaní obrázkov vo windows

v Operačné systémy Microsoft

9

538

03.06.2009 0:28

micaradomir Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. moaj nova stranka chyba s ukazovanim par obrazkov

v Ostatné

1

757

21.09.2006 21:18

javo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Častá chyba načítania stránky (...dočasná chyba DNS).

v Poskytovatelia internetu

14

1328

29.05.2019 11:48

Jaro_N Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chyba 101 (net::ERR_CONNECTION_RESET): Neznáma chyba.

v Sieťové a internetové programy

0

2811

26.02.2011 11:36

000kiko000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Porovnavanie obrazkov

v PHP, ASP

8

1261

04.10.2010 16:02

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Doplnenie obrazkov

v PHP, ASP

4

518

01.11.2008 13:06

newboy1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zmensovanie obrazkov

v Grafické programy

6

1835

10.09.2008 13:38

Gyrxiur Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Blokovanie obrazkov...

v Sieťové a internetové programy

5

656

02.06.2008 21:13

Lub0$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Orezávač obrázkov

v Grafické programy

9

1926

09.11.2008 22:09

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bezpečnosť obrázkov

v PHP, ASP

8

613

10.01.2009 21:08

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. transparentnost obrazkov

v Grafické programy

2

1061

03.08.2006 18:42

javo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tienovanie obrazkov

v HTML, XHTML, XML, CSS

9

2809

19.06.2007 17:50

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. upload obrazkov

v Redakčné systémy

1

854

12.11.2006 17:50

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Import obrázkov

v Smartfóny a tablety

6

494

26.09.2011 19:17

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prelínanie obrázkov

v JavaScript, VBScript, Ajax

2

684

17.12.2011 21:36

camo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra