Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 60 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 21:46

ja som tiez za kindle a tablet, ale vies, rozpocet 200 eur... a nepohnes sa.

chcelo by to aspon 100 na kindle a tych 330 na tablet ako ten transfomer.

nuz ale rozpocet nepusti...







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 21:48

Áno, nicobb, ten kindle, na ktorý si sem dal odkaz.
Ale asi ťa neprehovorím, aby si kúpil v USA, však?







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.12.2011 21:50

shaggy píše:
viem, že na to odpovedal, ale raz chce tamto a potom niečo iné, tu sa už ani srnka nevyzná.


zvažujem, nemám skúsenosti ani s jedným. Pochop, ak vidím tablet za 100 eur ktorý má farebný displej a proste všetko, tak zvažujem, či kúpim všetko za 100 eur, alebo slabú polovičku za 160 eur. Ale už som pochopil, že na čítanie tablet dobrý nie je a mne ide hlavne o to. Ale keď už budem kupovať čítačku, tak by som chcel, aby tam aspoň to MP3 bolo a pri tom kindle 4 nie je, je len pri touch a kindle 3. Ale nakoľko dotykové moc nechcem, tak mi z toho vychádza jedine kindle 3
http://www.alza.sk/amazon-kindle-3-d254244.htm

Čiže môže byť ? Dobre som si vybral ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 21:51

vyuzije sa ta klavesnica pri citani knih? pride mi to ako zbytocne zabratie miesta...







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 21:53

Ako som písal:
- Kindle 4 neexistuje. To len "experti" z alzy potrebujú predať predražené veci, ktoré by sa mimo US nemali predávať. Je to ten istý hardvér ako Kindle s klávesnicou.
- Kindle 3 s klávesnicou je veľmi dobrá voľba (pri tvojich požiadavkách), určite si potom k nemu kúp aj púzdro (ak nechceš investovať do originál Kindle, dá sa objednať z číny za cca 10USD).

// pridané po 54 sekundách od posledného príspevku

HGDS1 - Áno, klávesnica sa využije, vytváraš si adresáre s autormi, môžeš si písať poznámky a aj pri prehliadaní webu je fajn (Kindle bez klávesnice používa virtuálnu klávesnicu na obrazovke).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.12.2011 21:54

shaggy píše:
Áno, nicobb, ten kindle, na ktorý si sem dal odkaz.
Ale asi ťa neprehovorím, aby si kúpil v USA, však?


Chcem to na vianoce. Ktovie kedy by to došlo. A keby tomu niečo bolo tak v alze aspon môžem niekomu nakopať riť. Nie je to pre mna , ale pre sesternicu a ona číta knihy len v slovenčine a v češtine. Ani neviem či vôbec vie po anglicky. A keby to bolo z USA, tak tam asi nebude menu atd v češtine, alebo hej ? Fakt neviem, nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti. Preto sa pžtam aj keď sprostosti, no potrebujem sa správne rozhodnúť.

Čo vôbec znamenajú tie reklamy ? Aké reklamy ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 21:55

na obrany alzy:

http://www.t3.com/reviews/amazon-kindle-4-review

http://www.techradar.com/reviews/gadget ... 630/review

takisto ked priamo na amazone zadas kindle 4, najde to co treba.







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 21:56

Ani teraz tam nebude menu v češtine.
Z USA to dojde za 2 dni, potom to asi 5-7 dní stojí u nás na colnici. Aj keď, Kindle s klávesnicou je práve na amazone nedostupný a podľa toho vidím, že ani na alze nebude tak skoro.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.12.2011 21:58

shaggy ale ten kindle "4" nie je to isté ako s klávesnicou kindle 3, lebo ten 4 nemá MP3 ani 3,5 mm jack. A to by som ja chcel aby to malo. Keby to malo aj to "4", tak zoberem radšej to, ale nemá.

Prečo by sa to nemalo mimo USA predávať ?

// pridané po 1 minúte od posledného príspevku

No super..tak čo by ste mi teraz poradili ? Potrebujem to tu mať do vianoc. Bud ten kindle 3 , alebo niečo podobné. Čo by ešte stálo za povšimnutie ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Čestný člen
Čestný člen
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 21:59

nicobb - ok, nie je to to isté, ty máš pravdu, ty sa vyznáš, ja už viac nemám čo povedať.
Predávať by sa nemal preto, že je to Kindle s reklamou, ktorý je určený iba pre US trh (je lacnejší).

HGDS1 - to máš to isté, ako keď o iPhone 4S hovoria niekde ako o iP5. Oficiálne sa Kindle 3 rozdelil na Kindle (bez klávesnice), Kindle Keyboard (s klávesnicou, ten starý model), Kindle Touch. Ale chápem, že na to funguje vyhľadávanie na Amazone, tipujem, že to tak hľadá veľa ľudí.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 22:01

ja by som len dodal:

http://www.amazon.co.uk/dp/B002LVUWFE/r ... nw_kin3gso

dokonca s 3G, za slusnu cenu

a nech ti to niekto preposle.







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 22:03

Z amazon.co.uk sa nedá objednávať Kindle, musí sa objednávať iba z .com.
Pre americký trh je Kindle 3 s klávesnicou dostupný, iba pre medzinárodný nie je (asi to stopli, aby uspokojili domáci trh najprv). 3G nevyužije, nemôžeš tam dať akúkoľvek SIM kartu.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.12.2011 22:08

shaggy ja o tom viem prd, veď práve preto som vám veľmi vďačný že mi poradíte. Ja som to povedal len preto, lebo kindle "4" nemá to mp3 a kindle 3 s klávesnicov to má. Keby mal ten "4" aj mp3, tak beriem to a nevadí mi, že nemá hw klávesnicu. Teraz už mám vybratý ten kindle 3 s klávesnicou, ale nie je dostupný :cry:

Toto je to isté ? Je to o dosť drahšie, to 3g čo konkrétne znamená ? Alebo za čo si vlastne toľko priplácam ? Oplatí sa mi kúpiť tento ?
http://www.alza.sk/amazon-kindle-3-3g-d254245.htm







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 22:09

aha, nevsimol som ze KK wifi je na .com in stock. neviem preco som myslel ze je temporarily unavailable

no nic, problem vyrieseny, nech to kupi odtial a je.







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.12.2011 22:13

Tu je to na sklade.
http://www.mall.sk/e-book/amazon-kindle-3-6-wifi

Je to to isté ako toto ? Lebo ak hej, idem to okamžite objednať
http://www.alza.sk/amazon-kindle-3-d254244.htm







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Čestný člen
Čestný člen
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 22:17

HGDS1 - nie, problém nie je vyriešený. Na americkom je in-stock, ale iba pre US trh, ak kupuješ mimo US, tak je nedostupný.

nicobb - môžeš skúsiť objednať z alzy (ale tam to bude s dostupnosťou rovnaké, ako priamo v Amazone). Ten Kindle "4" nemá vstup na sluchátka, rovnako ako to nemá ten dotykový (ak správne pozerám na obrázky).

Ak by si nechcel čakať, mohol by si skúsiť ešte Bookeen Cybook Gen3 - http://www.bookeen.com/en/cybook/?id=3, kolega ho má a je s nim spokojný. Ale kvalitou sa ani jeden nevyrovná Kindle.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 22:20

ach jaj, mne uz take veci ani nepridu, ze US only, mam aj US adresu.

a zabudnem ze pri ostatnych ludoch to tak nemusi byt.







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.12.2011 22:25

shaggy píše:
HGDS1 - nie, problém nie je vyriešený. Na americkom je in-stock, ale iba pre US trh, ak kupuješ mimo US, tak je nedostupný.

nicobb - môžeš skúsiť objednať z alzy (ale tam to bude s dostupnosťou rovnaké, ako priamo v Amazone). Ten Kindle "4" nemá vstup na sluchátka, rovnako ako to nemá ten dotykový (ak správne pozerám na obrázky).

Ak by si nechcel čakať, mohol by si skúsiť ešte Bookeen Cybook Gen3 - http://www.bookeen.com/en/cybook/?id=3, kolega ho má a je s nim spokojný. Ale kvalitou sa ani jeden nevyrovná Kindle.


Chcem ten kindle 3. Jedine. Už mi lentoľko povedz, či je tento rovnaký ako ten nedostupný na alze a či má naozaj aj výstup na 3,5 mm jack a podporu MP3. Už mám vytvorenú objednávku a posledný krok je odoslať objednávku.ˇČiže daj mi prosím ťa vedieť, či je to ten model ktorý chcem. Teda kindle 3 s hw klávesnicou a mp3 a 3,5 mm jack.
Tu mám vytvorenú objednávku, píšu že to majú na sklade. Inak ten shop vôbec nepoznám...

http://www.mall.sk/e-book/amazon-kindle-3-6-wifi







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 22:26

mall.sk je v pohode, ak pisu ze je na sklade, tak je.

a co tak citat:

Podporované formáty:
AZW (špeciálny formát pre Kindle), TXT, PDF, HTML, DOC, JPEG, GIF, PNG, BMP, PRC
MP3

Displej:
6" E-Ink Vizplex
600×800 pixelov
16 odtieňov šedi
Nepodsvietený
Vynikajúca čitateľnosť na slnku, pod lampu apod
3.5 jack stereo výstup na slúchadlá


Naposledy upravil HGDS1 dňa 03.12.2011 22:28, celkovo upravené 1






_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.12.2011 23:03

Ok, takže objednávam. Ďakujem za pomoc ;)

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

HGDS1 píše:
mall.sk je v pohode, ak pisu ze je na sklade, tak je.

a co tak citat:

Podporované formáty:
AZW (špeciálny formát pre Kindle), TXT, PDF, HTML, DOC, JPEG, GIF, PNG, BMP, PRC
MP3

Displej:
6" E-Ink Vizplex
600×800 pixelov
16 odtieňov šedi
Nepodsvietený
Vynikajúca čitateľnosť na slnku, pod lampu apod

Ešte raz opakujem, že nechcem kúpiť nejakú blbosť keďže sa v tom vôbec nevyznám. Sám vidíš, že všade je to označené ináč, konkrétne v alze je to kindle 3 a tu je to kindle 3,6 wifi, čiže som sa chcel uistiť čo to je naozaj ten istý model ako v alze. Už som to objednal, tak dúfam že to bud. týžden príde. Ešte raz díky :D
3.5 jack stereo výstup na slúchadlá


// pridané po 30 minútach od posledného príspevku

Ešte si to prezerám a ľudia sa v recenziách sťažujú, že k tomu nie je normálna nabíjačka iba pre USA. že k tomu nie je český návod. Dúfam, že české a slovenské knihy sa tam budú normálne zobrazovať, lebo ona určite nevie dobre po anglicky. A ešte k tomu to bude verzia s reklamami čo vônbec netuším, že čo to znamená.

Pozerám ešte na alze aj iné čítačky, napríklad táto , čím sa líši od kindle ?
http://www.alza.sk/jinke-hanlin-v60-d282324.htm

Má menej kvalitný displej ?

Alebo napríklad tento. Dokonca má aj blouthoot.
http://www.alza.sk/pocketbook-pro-602-bily-d218413.htm

Chcem len aby jej to fungovalo bez problémov. Aj tieto dve majú 3,5 a mp3.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 02.09.11
Prihlásený: 31.12.11
Príspevky: 2169
Témy: 20
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 03.12.2011 23:16

kasli na ostatne, kup kindle.







_________________
Use Google before asking dumb questions.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.12.2011 23:57

Už je ten kindle objednaný, len dúfam, že diakritika a proste všetko bude po česky a slovensky zobrazovať správne. Keď je iba menu v angline a nabíjanie funguje len cez USB, tak to sa ešte dá prehltnúť. Hlavne nech sa na tom dajú čítať české a slovenské knihy.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Čestný člen
Čestný člen
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 1:17

Diakritika v ňom funguje absolútne bez problémov.
Nabíjani je cez MicroUSB, ak máš novší mobil, môžeš použiť nabíjačku z neho (ja tak fungujem).
Na konverziu kníh môžeš použiť Calibre softvér. Alebo od amazonu dostaneš samostatný Kindle mail, kam pošleš nejaký dokument a oni ti to prekonvertujú do ich formátu (a ty si to stiahneš cez wifi).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.12.2011 10:36

Dosť veľa ľudí má s tou čítačkou problémy. Nevedia sa zaregistrovať, nevedia vytvoriť účet, nevedia sa pripojiť na wifi
http://www.amazon-kindle.cz/kindle/cesk ... on-kindle/

Práve som zistil, že tá moja sesternica je skôr orientovaná na nemčinu a anglina jej veľmi nejde. Nebude s tým mať potom problém ? Nechcem jej venovať na vianoce niečo, s čím si nebude vedieť rady. Registrovať a inštalovať kadečo. A len kvôli tomu, že to na našom trhu nepredáva. Veľa ľudí sa na tej stránke sťažuje že im nefunguje wifi. Sorry za to, že vymýšlam, ale ani to nie je málo peňazí, preto si chcem byť 100 % istý. Vedel by si mi ešte prosím ťa doporučiť nejakú inú čítačku, ak sa dá tak z alzy. Podobnej kvality ale nech to je všetko v češtine/slovenčine ? Poprípade by som potom zrušil tú objednávku na kindle 3. Fakt nechcem, aby jej to nefungovalo. Ďakujem za pochopenie :)

// pridané po 32 minútach od posledného príspevku

Niečo ako toto. Lenže zase tam nie je wifi a tým pádom ani žiadny internet :roll: Ale inak by to bolo asi najviac vyhovujúce, má to 3,5 jack, mp3, a je to komplet v češtine v nay je dokonca za 130 eur.
http://www.alza.sk/prestigio-libretto-p ... 181487.htm

Alebo táto sa mi celkom pozdáva. Má tiež menu v češtine aj wifi aj jack aj mp3.
http://www.alza.sk/jinke-hanlin-v60-d197661.htm

Čo hovoríte konkrétne na túto jinke ? V čom je ten kindle lepší ? Či má pamäť 2 gb alebo 4 ma nezaujíma. 2 jej musia bohate stačiť.

// pridané po 33 minútach od posledného príspevku

Takže rozhodol som sa zrušiť objednávku kindle a teraz uvažujem nad
http://www.necitame.sk/pocketbook-pro-602-biela.html
alebo
http://www.alza.sk/jinke-hanlin-v60-d197661.htm

Urobil som to kvôli českému/slovenskému menu a celkovo u kindle kvôli USA podpore. Chcem sa vyhnúť prípadným problémom ktoré by s tou kindle čítačkou mala. Ako som už vyššie dal link, ľudia ich majú celkom dosť.

Takže vás prosím, ktorá z tých dvoch by bola lepšia ? Myslím, že obidve majú ten E-lnk displej, čiže s čitateľnostou by to malo byť rovnaké ako u kindle.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Čestný člen
Čestný člen
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2011 17:01

Takže postupne:
1. kolega má Prestigio (alebo niečo podobné) a keď skúšal môj Kindle, tak bol veľmi prekvapený. Hovoril, že to jeho zariadenie je pomalšie, mrzne a prehrieva sa.
2. moja mama dostala odo mňa na narodeniny Kindle bez klávesnice. Nikdy sa angličtinu neučila, vie iba to, čo pochytila z TV (proste zdravý sedliacky rozum). Na tej čítačke už prečítala množstvo kníh a na nič si nesťažovala.
3. áno, aj ja som čítal o ľuďoch, čo si nevedia vytvoriť účet - ale mám pocit, že to sú tí istí ľudia, ktorí by do mikrovlnky napchali mačku, aby ju usušili. Mne došiel druhý Kindle registrovaný na moje meno a keďže som ho chcel dať mame, tak: založil som jej účet na amazone, v kindle som sa pripojil na moju wifi, dal jej email a heslo a bolo to. Naozaj je to jednoduché.
4. objednáš to v mall, ak bude problém s tým, že je to určené pre US a ty to nevieš registrovať na tvoj/jej účet, vrátiš im to do 7 dní.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.12.2011 7:45

No presne som rozmýšlal nad týmto prestigio, dokonca ako na jediné som našiel aj recenziu. V tej recenzii to dosť vychvalujú, je to celé v češtine a má to v podstate všetko, čo som chcel.
http://www.martinus.sk/?uItem=110957

Shaggy, ja by som jej zobral ten kindle, ale fakt teraz neviem. Nevadilo by, že to ide nabíjať len cez USB, to je v pohode, ale ona číta len české a slovenské knihy. No a bojím sa, že jej to bude nejako blbo zobrazovať, keďže to je prístroj pre USA. Väčšina čo vychvalovala ten kindle vie perfektne po anglicky a knihy číta anglické. Ale sesternica vie po anglicky prd makový a chcem aby jej tá čítačka slúžila a mala z nej radosť a nie starosť. Preto vymýšlam, či jej nezoberiem niečo iné. Napríklad ten vyššie spomenutý prestigio.

Inak tu som na to kindle našiel ževraj češtinu, ale ktovie ako a či by to fungovalo.
http://www.amazon-kindle.cz/nova-cestin ... on-kindle/

Zatiaľ ešte nie som rozhodnutý, ak by si mi vedel poradiť nejakú adekvátnu náhradu za kindle 3, čo by obsahovalo češtinu a kvalitatívne by bolo na úrovni kindle bol by som ti vďačný. Zatiaľ sa rozhodujem, že či risknem kindle 3, alebo pôjdem do toho prestigia čo som dal hore link.

Ak by som išiel do kindle 3, musím sa v tom amazone registrovať ? Niekde som sa dočítal, ževraj priamo v tej čítačke je niekde kód, s ktorým sa registrujem. Ak je to pravda, dajme tomu, že to by zvládla. Potom som sa dočítal, že si v amazone treba vytvoriť aj mail. to ako načo ? To je nutnosť ? Inak na všetkých týchto čítačkach píšu, že je to super oproti tabletu hlavne kvôli displeju a teda že sa to neprehrieva. Trošku ma zase zarazilo, že sa to tvojmu kamošovi prehrieva. Čiže zase mám z toho riadny mišung, lebo som už bol po dlhom študovaní rozhodnutý pre ten prestigio. Teraz som zase na nule :lol:

Inak shaggy fakt ma mrzí, že tu vyzerám ako pako, čo sa stále dookola vypytuje, ale naozaj nechcem kúpiť vec, ktorá by nefungovala. Peniaze bohužiaľ neserem a s čítačkami nemám vôbec skúsenosti.

Keby mal niekto skúsenosti s touto čítačkou, prosím vás dajte mi vedieť ako ste s nou spokojný.
http://www.alza.sk/prestigio-libretto-p ... 238221.htm

// pridané po 1 hodine 49 minútach od posledného príspevku

Tak po tomto článku som sa zase namotal na to kindle :lol: mna už asi porazí
http://www.ipod.sk/2010/09/amazon-kindl ... enzia.html

Chcem sa spýtať už len na to, či sa mi oplatí doplatiť za túto verziu
http://www.alza.sk/amazon-kindle-3-3g-d254245.htm

Bude tam mať v rámci slovenska internet zadarmo ? Že sa nebude musieť prihlasovať cez wifi ? Alebo ako to funguje ?

// pridané po 8 hodinách 49 minútach od posledného príspevku

Teda uvažujem nad kúpou už len buď kindle 3 wifi, alebo kindle 3G. Práve čítam jednu recenziu od užívateľa ktorý má verziu 3G. Všetko opisuje super, ale.....

Proti:

* predražená kúpa zo slovenských e-shopov, otrava s colnicou pri kúpe z USA
* DRM ochrana a vyplývajúca nekompatibilita s e-bookmi zo slovenských e-shopov

Nakoľko opakujem, že dievča číta len české a slovenské knihy, čakajú ju teda problémy s kompatibilitou ? Práve tohoto sa bojím. Preto toľko váham.

Tu sa o tom trošku rozpísal....

Čítačku by som neodporúčal pre tých, ktorí plánujú prioritne nakupovať e-knihy zo slovenských e-shopov, keďže tieto zväčša obsahujú ochranu (DRM), ktora je s Kindle nekompatibilná. Knihy v inom formáte, ale bez DRM ochrany, sa však zväčša dajú jednoducho skonvertovať, napr. cez program Calibre alebo zaslaním súboru na špeciálnu emailovú adresu Amazonu. Na internete sa síce dajú niekedy nájsť aj zadarmo knihy bez DRM mimo ponuky kníhkupectiev - tu sa však jedná o zmes nelegálnych kópií so starými titulmi či nezávislými titulmi, ktoré sú naozaj zadarmo a bez ochrany legálne šíriteľné.

Naopak, silne túto čítačku odporúčam pre tých, ktorí sa chcú zdokonaľovať v angličtine čítaním anglických kníh.

Práveže ona anglicky nevie vôbec. Čiže už mi odpovedzte len na to, či na tej čítačke 3G bude fungovať internet všade bez nutnosti hladať wifi, čo to 3g vlastne znamená a čo je DRM ochrana. Znamená to, že platené knihy v slovenských eshopoch ju majú ? A české ? Ona číta asi viac českých. A teda dá sa tá DRM ochrana nejako obísť ? Ako ? Stiahnem si do pc program calibre a on mi tú ochranu odstráni ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Čestný člen
Čestný člen
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2011 19:56

nicobb - keďže furt opakuješ tie isté otázky, nečítaš čo ti píšem a píšeš sem slohy, toto bude moja posledná rada (preto čítaj VEĽMI pozorne!).

1. čo myslíš, že moja mama číta anglické knihy? Samozrejme, že tam idú SK a CZ knihy bez problémov, iba menu je v angličtine.

2. v amazone si nevytváraš mail. V amazone sa zaregistruješ (registroval si sa niekedy v nejakom e-shope? Je to rovnaké). Tie isté prihlasovacie údaje použiješ aj v kindle. V amazone ti vytvoria e-mail prepojený s tvojim kindle, napríklad nicobb@kindle.com. Ty si nastavíš adresy, z ktorých môžeš posielať na tento mail. Ak na tento mail (nicobb@kindle.com) pošleš napr. DOC dokument, prekonvertuje ti to do ich natívneho formátu.

3. Kindle 3G ti je nanič, písal som, že to 3G funguje len s vybranými operátormi (našimi nie).

4. kúpa kníh zo slovenských e-shopov - na to momentálne zabudni. Martinus dokopy ponúka možno 100 kníh a aj to samé sprostosti. Okrem toho, používajú Adobe DRM, ktoré Kindle nepodporuje. Ale nemusíš sa báť, môžeš si predsa "nascanovať" svoju knihu a cez Calibre prekonvertovať do vhodného formátu (alebo poslať na ten kindle mail). Existujú aj fóra s free knihami. Okrem toho sú aj fóra, kde nájdeš akúkoľvek (aj novú) knihu, ale to nie je legálne... rovnako ako keby si sťahoval filmy. A môžeš kupovať aj na amazone.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 05.12.2011 22:12

Ok shaggy, ja tomu chápem, len som čítal názory aj iných, na iných fórach, príspevky užívateľov a každí hovoril niečo iné. Preto som sa nevedel rozhodnúť. Každá jedna čítačka má svoje klady aj zápory. Chcel som čítačku, ktorá by mala všetko a ktorá by bola aj v sk, resp. cz menu, podporovala by všetky formáty, mala mp3, 3,5 mm jack, nezamrzala atd atd. Mal som už objednanú tú amazon kindle 3 wifi, ale nakoľko som sa v tom nevyznal a podľa viacerých názorov je určená na americký trh, má tú DRM ochranu pre slovenské eshopy, treba vykonať rôzne registrácie, menu je v angličtine ( sesternica nevie skoro vôbec ), tak som sa rozhodol najprv pre túto, ktorá má všetko čo som chcel
http://www.alza.sk/prestigio-libretto-p ... 238221.htm

ale ako naschval, každý druhý s nou má problémy, ževraj zamrza a je pomalá. Mám vyhodiť toľké peniaze za zamrzajúcu a pomalú čítačku ?

Tak som si vyhliadol túto
http://www.alza.sk/sony-prs-t1-d263829.htm

je krásna, má menu v cz, ale nepodporuje skoro žiadne formáty. Čiže zase o ničom.

Nakoniec som sa rozhodol pre túto
http://www.alza.sk/pocketbook-pro-602-d199903.htm

Má úplne všetko čo som chcel, a sú na nu aj velmi dobré ohlasy. Tak verím , že som sa rozhodol správne a že s nou sesternica nebude mať žiadne problémy. Ale každopádne ti ďakujem za rady a sorry že som pôsobil tak ťažkopádne, ale nechcem vyhodiť peniaze za niečo, čo by neslúžilo.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
elektronická čítačka kníh

Registrovaný: 09.10.11
Prihlásený: 15.04.21
Príspevky: 1782
Témy: 82
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 08.07.2012 10:00

:facepalm: myslis ze potrebuje este pomoc ked to napisal pred rokom?







_________________
“Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.“
Albert Einstein
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.02.10
Prihlásený: 04.03.21
Príspevky: 300
Témy: 52
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 14.09.2012 21:42

pri kindle "4" sponzorovanej verzie nevadi ked tam stahnes nelegalne knihy. akoze stiahnem si to na pocitac, a potom to dam na kindle. lebo ako si hovoril s legalnych ebookov je velmi malo:(


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 60 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elektronická čítačka kníh

v Mobilné zariadenia

2

414

19.12.2013 17:17

uterak Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: elektronická čítačka kníh Liris

v Predám

1

886

22.07.2012 12:43

cassyopea Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elektronická čítačka kníh, na cene nezáleží

v Ostatné

12

831

12.06.2015 22:47

Penguin 10 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elektronická čítačka kníh (Uvítam hlavne shaagyho)

v Ostatné

15

897

29.11.2012 17:25

uterak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Citacka knih

v Mobilné zariadenia

1

830

17.12.2010 11:52

vazovski Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. citacka knih

v Mobilné zariadenia

7

700

21.01.2012 12:44

cintuliak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh

v Ostatné

12

773

02.02.2022 13:01

eon5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh?

v Mobilné zariadenia

15

744

05.03.2014 23:49

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh

v Ostatné

6

889

26.10.2016 4:57

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh

v Mobilné zariadenia

6

583

05.08.2013 13:39

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Citacka elektronickych knih

v Mobilné zariadenia

3

474

01.08.2014 13:58

MakeLove Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Citacka E-knih

v Mobilné zariadenia

1

368

14.07.2019 14:19

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. čítačka kníh 150e

v Mobilné zariadenia

3

678

08.09.2016 18:02

zelo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čítačka kníh vs tablet

v Mobilné zariadenia

4

616

09.10.2016 20:28

1daemon1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. čitačka knih do 80€

v Ostatné

11

498

10.06.2014 16:50

SNAKE_3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. citacka knih cca 70eur

v Mobilné zariadenia

2

337

16.12.2015 12:35

yamal Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra