Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2011 22:06

Bratia a sestry, čo som povedal aj plním, hoci po značnej dobe. Koncom mája som si zakúpil Gitaru cort X-1 z kytary.cz. V podstate ma stála 50 €, 50€ som dostal za starú keen guitar, dvacku som vyhral vo victory tipe. 50 evra som si doplatil. Gitara prišla o dva dni, za tú dobu som doma stepoval bez gitary :loony:

Dobre, takže teraz k veci:

Výzor
Elektrická gitara Cort X-1
Gitaru som si zadovážil čiernej farby, presne taká ako je na obrázku. Za zmienku stoja pekné špicaté tvary. Pás sa ku gitare pripevňuje na jednej strane tak ako vždy, na druhej strane zo zadnej strany. Hmatník je palisandrovej farby. Menzúra strún je 65 cm. Ladiace mechaniky nie sú obyčajné šmejdy. Jednak držia tón tak, že gitaru ladím asi raz za tri týždne, druhák nie sú obyčajné, ale nasledujúce Elektrická gitara Cort X-1
Čo sa týka tela gitary, obsahuje dva humbuckre, kobylku s jednozvratným tremolom, prepínač snímačov a dva potenciometre chrómovej farby. Všetko je to parádne usporiadané, takže sa netreba báť, že s gitarou budete vyzerať ako blbec :P

Kvalita spracovania
Kvalita spracovania je na svoju cenu viac než paradna. Ladenie drží, gitara nevydáva nijaké divné zvuky, kvalita snímačov je dosť dobrá. Prepínač sa nekýve, potenciometre sa taktiež nekývu. Proste všetko je tak, ako má byť.

Hranie na gitare
Ako som povedal, gitara je paradná. Snímače sú dostatočne silné, aby robili spätnú väzbu aj s kombom Behringer GM108 (na starej tehle som takúto možnosť nemal). Taktiež snímače sú dostatočne silné na to, aby sa dal bez problémov hrať hammer on, pull of, alebo typing. Jeden potenciometer slúži na volume výstupu z gitary, druhý potenciometer je nejaká clona, vpodstate iba robí zo zvuku zvonivého zvuk menej zvonivý. Gitara taktiež disponuje jednozvratným tremolom (prvé mínus, že nie je dvojzvratné). Druhá vec, ktorú by som vytkol je rozladzovanie strún po použití tremola. Na druhej strane, za páru drobných čo by som chcel... keď hrajem na overdrive, tak po použití tremola žiaden rozdiel, avšak na clean zvuku je dosť počuť, že sa struny voči sebe rozladia. Akcia strún a ladenie oktáv sa nastavuje v kobylke. Nie je to nejako pokrokovo spracované, ale na moje účely postačuje. Držia ako tóny, tak aj oktávy. Výstupný konektor je ako inak Jack 6,3 mm, ktorý je situovaný v bočnej doske pod držiakom pásu. Zo začiatku som mal problém trošku s tým, že hmatník bol asi o 4 mm širší ako ten na predošlej gitare, takže zo začiatku som sa netriafal tam kde som chcel, ale teraz po dvoch troch mesiacoch s tým už není problém. Zo zadnej strany je pochopitelne plast, cez ktorý sa menia struny a šteluje sa tremolo. Druhý plast slúži na šprtanie do elektroniky gitary (ale nerobil by som to). Za zmienku stojí taktiež 26 pražcov, čiže na každej strune sa dajú zahrať dve oktávy. Pôvodné struny sú tam deviatky, ktoré aj preferujem, pretože sa na nich dobre benduje a vibratuje. :tune:

Obsah balenia
Balík doviezol kurier o dva dni od objednania, zaplatil som mu v hotovosti. Platil som konkrétne 127,60 €. Balik bol označený ako krehký tovar a prišiel bez akýchkoľvek poškodení. V balíku bolo:
Gitara
Náhradné struny
2 trsátka (73mm, ktoré sú mi na :shit: )
Sáčok s dvoma imbusovými kľúčmi (jeden na akciu strún, druhý na ladiace mechaniky)
Tremolová páka

Ukážka zvuku
Pridám, keď budem mať nový mobil a budem to mať ako nahrať
Zatiaľ ponúkam ukážku našej tvorby z našej svitovskej naivnej kapely. Ak máte facebook, najdete to tu https://www.facebook.com/video/video.ph ... 9&comments

Záver
Gitaru Cort X-1 pokladám za veľký skok v mojej márnej kariere gitaristu. Každopádne dokáže niečo, čo som dovtedy na starej gitare nemal možnosť zahrať. Niekoľkokrát som z nej vydal aj progresívny zvuk (ale neviem ako :jaw: ). Používam ju v kapele, kde hrajem sólovú gitaru. Používam s ňou Digitech deathmetal a Behringer GM 108. Nie je to najlepšia gitara, avšak ani najhoršia. Každopádne, kvalita gitaristu sa neposudzuje podľa jeho gitary, ale podľa kvality jeho hry (ktorá zatiaľ nie je u mňa taká, akú by som si predstavoval). Tak či onak, aj jimmy hendrix nemal viac ako obyčajnú gitaru...

Plusy
- Cena
- Kvalita spracovania
- Drží ladenie
- Kvalitné snímače
- Pekný vzhľad
- 26 pražcov

Mínusy
- Tremolo na :shit:
- Jednozvratné tremolo
- O čosi širší hmatník ako som mal


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektrická gitara Cort X-1

Registrovaný: 17.01.10
Prihlásený: 18.11.20
Príspevky: 4864
Témy: 84
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 31.08.2011 23:12

Velmi pekny clanok. Potom nam tu postni nejake tvoje Covery. :)







_________________
PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W,
PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450

NTB: Lenovo Z500

"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.09.2011 7:04

Jasne, skusim ešte nahrať na mp3, čo mam od semprona, ale neviem nakoľko to bude dôveryhodné


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Elektrická gitara Cort X-1

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 03.09.2011 21:40

pekna recenzia, tak to vyzera, ze za tu cenu dobra kupa, co by clovek aj mohol viac chciet za 130eur, boze ked si predstavim, ze za moju som dal v obchode okolo 300 (presne si uz nepamatam) a to este po zlave (normalne stala 350-400) a nedrzi zas tak dobre ton, urcite ju musim ladit kazdy tyzden ale zalezi od hry, tremolo rozladieva tiez ako tebe, takze fajn, ze sa da dnes kupit pouzitelne gitara aj v tejto cene. potom hod tie svoje nahravky, dobre by bolo aj len solo gitary bez kapely.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 4 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Gitara Cort X-1 komplet s kombom, efektmi a prislušenstvo

v Predám

0

257

30.07.2013 20:15

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Elektrická gitara + multiefekt

v Predám

1

498

27.06.2011 12:57

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elektricka gitara - ano/nie/kolko ?

v Ostatné

9

730

08.09.2015 21:00

Andre Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. elektrická gitara cca 150-200 eur + -

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Ostatné

41

2641

12.01.2014 18:36

lukac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 1 x Zvukovka na doske, 2 x veza ??

v Zvuk

2

450

17.08.2011 9:03

PamelaSvK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: ram ddr3 1 x 4gb / 2 x 4 gb

v Kúpim

14

476

19.11.2017 17:45

Andre Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. K: 6 x 2GB alebo 3 x 4GB DIMM DDR3 1333MHz / PC3-10600 (1,5V)

v Kúpim

6

352

06.03.2020 6:39

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Logitech X-530 5.1 vs Creative Inspire 5.1 T6200

v Ostatné

21

2425

20.01.2010 18:43

foxXx Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. gitara na pocitaci

v Audio programy

1

927

03.10.2007 22:18

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Gitara - PC nastavenie

v Zvuk

3

973

10.02.2010 21:03

Klasikk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. direct x 10,1

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Microsoft

36

1496

05.09.2007 18:56

_DanWer_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. program na spojenie PC-el.gitara

v Audio programy

1

2391

16.12.2006 12:16

majso Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elektrická kolobežka

v Ostatné

8

1022

26.05.2019 22:38

medove Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Elektricka kolobezka

v Ostatné

7

671

20.08.2020 22:17

andymc Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. elektricka rura

v Ostatné

9

516

08.02.2021 15:53

Innocent Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 1 PC 2 x zdroj ?

v Elektronika

8

526

29.12.2011 20:37

PamelaSvK Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra