Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
efektivne riesenie chladenia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2008 11:02

Zdravicko,
taaakze, mam taky mensi problemik. Kupoval som nove pc do svojej starej skrinky, ale vyzera to tak, ze pokial je zatvorena skrinka, rapidne sa zvacsuje teplota, grafika musi viac chladit (mala helikoptera pri velkom zatazeni) atd a zvysuje sa dost hlucnost celej zostavy. . takze musim mat teraz skrinku otvorenu aby som predisiel prehrievaniu + hluku, co vsak nie je vobec dobre, pretoze sa mi v izbe dost prasi, a z dlhodobeho hladiska to bude mat katastrofalne nasledky :( .
viem, cim to je cele sposobene. nejde o to, ze by boli neefektivne chladice (mam defaultne na vsetkom, ale aj pri najvacsej zatazi a otvorenej skrinke su teploty v norme), ale skor o to, ze niektory expert, ked navrhoval skrinku alebo dosku, neviem ktory bol lepsi, to spravil tak, ze mam teraz v skrini neskutocne malo priestoru, cize pri zavretej skrinke nehrozi nieco take ako prudenie vzduchu a ventilatory si navzajom nafukuju horuci vzduch, co ece viac zohrieva vsetky komponenty. mam dost vela veci v pc, napr 2 disky (ata + sata),2 DVD-romky, tv kartu atd). co som mal predosle pc, nebol nikdy problem, takze som sa podobnou tematikou zaoberal vzdy len velmi okrajovo.dokaze mi niekto poradit, co by bolo najlepsie ? napada ma viac moznosti, napr :
1.) kupit novu skrinku (nasiel som nejaky coolermaster s 2 vetracikmi- jeden vpredu, jeden vzadu - za cenu okolo 2 tisic), ktora by mala nejako lepsie vyrieseny priestor. teraz mam totiz taku jednu z najlacnejsich, kupovanu nak 5 rokov dozadu
2.) skusit sa pohrat s chladicmi (do coho sa mi vsak moc nexce, pretoze by som musel asi vymenit takmer vsetky chladice, a aj tak by to mozno dost nepomohlo, hlavne ked viem, ze sucasne chladice mi tu zostavu pri normalnom prudeni vzduchu dokazu uchladit bez problemov)
3.) pripadne ma ece napadla moznost nak urobit specialne miesto upravou umiestnenia kablov, nak to tam pocvakat dokopy atd, ale tiez sa bojim, ze to dostatocne nepomoze :? zas take blbe to myslim nemam...
jak som kukal, tak vetracik co je na zdroji, je priamo oproti mojmu vetraciku procaku, takze si to viete predstavit (priestor medz nimi je tipujem okolo 5cm, takze fukaju ci co robia priamo na seba, nejsom si teraz isty ktory vyfukuje a ktory nasava, dufam ze ne oba vyfukuju :D ). to je asi najvacsi problem :loony:
takze moja otazka znie : AKO vyriesit moj problem s teplotou zostavy ? moju zostavu mate v podpise.. ak dakto zvoli povedzme prvu moznost, tak by som prosil nejake priame odkazy na eshopy (hej.sk, alza.sk a podobne) aj s odovodnenim a celkovym cenovym rozpoctom. ked skrinku treba novu, tak by som xcel uz nejaku taku, co by bola pekna pre oko a zaroven co najefektivnejsia (takze prosim viac moznosti, kazdy ma trosku iny vkus). na vzhlade vymeneneho chladenia (keby bolo nutne) mi moc nezalezi, predsalen to bude v zavretej skrini.
ciel : tichy pocitac + teploty pc v norme...
velmi pekne dakujem za kazdu odpoved ci radu, reci typu : omg si pako, si prosim odpustite, jak pisem, doteraz som problemy nikdy nemal s teplotami v zavretej skrini, takze prehlad velmi nemam. na trhu je strasne vela moznosti, a ja sa radsej orientujem na sw problematiku

ah, a aby som nezabudol, bol by som stastny keby sa to zmestilo do 2 tisic +- vratane dph, len nedavno som kupoval to pc a dalsie vacsie investicie by ma uz asi zruinovali :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.01.07
Prihlásený: 25.11.08
Príspevky: 439
Témy: 103
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2008 15:22

No, ak si fany navzajom fukaju horuci vzduch. nepomoze ti ani uprava prietoku cez kable atd. Najlepsia volba je nova skrina...

ak chces priahladnu bocnicu, tak zober toto (ale najdi niekde s priehladnou) http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=10789997, inak http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=9480419 - 1. mam, spkojny som...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2008 15:48

ja mam EC kasnu taku obycajnu..na vzhlade mi pri PC velmi nezalezi ale ide mi o to ze ma dost slabe vetranie....da sa nejako navrtat tak otvory aby to nevyzeralo jak u debilov a aby to nic nenarusilo? vpredu je iba odspodu vetrak a na boku 1 pri cpu a 1 pri grafe no ale vzadu okrem na zdroji neni ziadny otvor


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
efektivne riesenie chladenia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.02.2008 18:52

tomi sakra, ako mi ma tvoj prispevok pomoct ? :D

co poviete ludia na tuto skrinku ? hodim sem par skriniek co ma zaujali, ze co na ne vravite atd.
Kód:
http://www.alza.sk/pocitacova-skrin-acutake-contrast-d85779.htm

tu sa mi hlavne pacilo, ze : "Ke špičkovému chlazení procesoru přispívá Air Duct tunel, který je umístěný na bočnici skříně a přivádí studený vzduch z okolí skříně přímo k chladiči procesoru." co na to vravite ? s tymto skusenosti vobec nemam a pravdupovediac ani netusim, ci to uz je zakomponovane alebo ci treba daco dokupit ?? vysvetli dakto blizsie ?

Kód:
http://www.alza.sk/pocitacova-skrin-thermaltake-mambo-vc2000-d69387.htm

tu sa mi zas pacia dve miesta pre ventilatory(vzadu a vpredu) s tym, ze vzadu uz je, tak by som doplnil len ten predny, co by nasaval vzduch a zadny by teply vzduch vyfukoval (dokelu ale dokaze to ten zadny integrovany ?? nikde nepisu o smere fukania :( )

pripadne mate este nejake navrhy ? xcel by som mat co najviac na vyber a co najviac rad od ludi. prosim ohodnotte aj tie skrinky co som sem dal a ked by mi nemali pomoct, tak prosim odovodnite.


tie skrinky sa mi celkom pacia co si sem hodil. prehliadnu by som aj xcel, ale keby bola zrkadlovo obratena :D na lavej strane mam totiz uz stol a prehodit to na druhu stranu nejde, tam je zas stena... takze by som z priehladnosti moc nemal :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.01.07
Prihlásený: 25.11.08
Príspevky: 439
Témy: 103
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2008 19:41

Nakoniec aj tak zoberies to co chces ty....


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
efektivne riesenie chladenia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.02.2008 20:19

samozrejme, ale pytam si rady aby som sa vedel rozhodnut... vzdy sa spytam na rady, ponuknem vlastne riesenie, zistim pre a proti a podla toho sa rozhodnem.. sak len xcem mat co najviac info atd. je na tom daco zle ?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 08.02.2008 22:29

Naozaj nwm co je na tom zle...a sakra nijako to som sa ja pytal len som nekcel dalsi topic zakladat


Offline

Užívateľ
Užívateľ
efektivne riesenie chladenia

Registrovaný: 20.01.08
Prihlásený: 06.03.12
Príspevky: 133
Témy: 35
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 15:06

vidim ze sa nevyznas, takze
Skrinka z pred 5 rokov nemoze uchladit dnesne PC.. dnes uz je norma mat v predu jeden najlepsie 120 mm ventilator a v zadu najmenej 1x120mm

Ak nieje skrinka navrhnuta specialne ako air tunel (tie drahsie) tak je vyhodne mat aj perforovane aspon casti bocnice kde sa nachadzaju CPU a GPU... pri niektorych cases su dokonca uz predinstalovane ventilatory v bocnici aj s malou tubou, ktora ma priviest vzduch priamo ku CPU.. to je vyhodne len vtedy ak nemas vseliake pridavne pasivne coolery (predpokladam ze nemas) ale pozor limituje to dalsie veci ako zvukovu izolaciu(na skrinku s perforovanim bokom a tubou nenalepis koberec alebo nieco na pohltenie hluku, vlastne nalepis ale bud znicis vetranie alebo vystrihnes dieru :D .. takisto ani na skrinku s oknom :lol: )

Dalej su vseliake vychytavky ako vrchne spodne ventilatory(vacsinou zbytocnost, vhodne pre overclocking, zatazene HDD a tak.. pozor na podlahove kurenie a prach!!)

Dalej su novinky typu AIR TUBE, to je trubica ktora vedie z predneho ventilatora do zadneho a v nej je CPU (toto ta nemusi zaujimat, vhodne na servre bez GPU)

Trubica ktora dovadza chladny vzduch zo zadneho ventilatora k CPU je vyhodna iba ak mas vyriesene chladenie GPU (napriklad ak su 2 ventilatori vzadu) inak vsetok chlad spotrebuje CPU a ostatne prvky sa prehrievaju

Tebe by som odporucil (predpokladam ze ta to nebavy, nemas ani snahu zhanat pasivne chladice, alebo zostrojovat privody vzduchu ku komponentom a mas instalovane originalne chladice...) zohnat si case, ktore ma v predu 120mm cooler, vzadu najmenej 1x120 a perforovanie na bocnici.. comp urcite pofici, ale ventilatory pojdu na plne gule a bude to pocut

VYCHYTAVKY:
2x ventilator vzadu-zabezpeci ovela lepsi odvod/privod tepla

ak mas problem z prachom (to ma kazdy) najlepsie pouzit prachove filtre.. zaberaju aj tie vecne plechove, hlinikove... ale lepsie su tkaninove ci penove ci ake su to(tie sa davaju pred fan co vedie vzduch do skrine )

pozor na koliziu predneho coolera s HDD uloznym priestorom-stava sa ze je skrinka navrhnuta tak ze blokuje skoro celi prud ventilatora

POzor na pasivne chladene komponenti.. RAM+CHIPSET(velke pasivne pridavne coolery to riesia tak ze sa na ne instaluju aj 2x120mm fany, a tie potom ofukuju aj pasivy dookola, ty to mozes vyriesit bud dalsim pridavnym fanom ktory nasmerujes na pasivne chladice, alebo to nerieš vobec.. :P, aj grafika moze byt od vyroby chladena pasivne..tu ale doporucujem aspon nejaky malicky fan ktory na nu fuka)

ak je skrinka dobra a su osadene kvalitne ventilatory, je pravidlo ze teplota CPU GPU su mensie pri zatvorenej bocnici!!! << o toto by si sa mal snazit!!!

lepsie mat viac a vacsich ventilatorov (prietok bude vacsi pri mensch otackach/tichsie) a este k tomu bude rovnomernejsie ofukovanie...

dobra case ma bud otvory na vetranie navrhnute s co najvacsim perforovanim, alebo rovno namiesto dierok nainstalovanu mriezku, ktora sa da odstranit a namiesto nej das len chranicku s ocelovych dratov (ta eliminuje neprijemne zvuky a ma perfektny odpor (maly))


dalej si sa pytal na smer prudenia, to je len na tebe ako otocis vetraky... (jedna strana prijima jedna vydava.. ale to je jasne, treba skusit oba smery a lebo sa riadit navodom na skrinke)


inak by sa o tom dalo pisat do nekonecna... najlepsie si precitaj recenzie na skrinky napriklad tu>> http://www.svethardware.cz/index.jsp

BTW1: za 2K bez DPH kupis skrinku co ma dobre moznosti vetrania (s dizajnom vsak nepocitaj)

BTW2: najlepsie riesenie je vodnik

BTW3: dalsie lepsie riesenie je: !!!podla konkretnej zostavy!!! kupit nieco ako ACcelero S1 (na GPU), Cooler Master Gemin II (CPU), na ne pridat 2x120mm +2x120mm fany na najmensie otacky (700-800rpm), RAM s pasivnym chladicom (gemin 2 zabezpeci aj ich ofukovanie), a skrinka klasicka 1x120v predu , 2x120 vzadu na 900-1100rpm, k tomu nalepis zvukovu zabranu alebo obycajny koberec na boky vrch a spod skrine a mas tichucku vykonnu zostavu z moznostami pretaktovania po pridani otacok na fanoch

:x


Offline

Užívateľ
Užívateľ
efektivne riesenie chladenia

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 18.02.2008 15:28

http://skrine.alza.sk/pocitacova-skrin-thermaltake-wing-rs-101-vg8000bns-d76850.htm
ja mam doma toto a som maximalne spokojny stoji 1250Sk to neni vobec vela + je k nej 120cm vetrak ktory vobec neni pocut a do predu si mozes este jeden dokupit dokonca aj podsvieteny..bolo by to pekne vidno.Moja zostava v podpise ziadny s komponentov pri zatazi nepresiahne 35stupnov okrem grafiky....ta ma pri zatazi niakych 42...fakt odporucam


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
efektivne riesenie chladenia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.02.2008 15:48

diky za rady :) medzitym som si uz ale zohnal Dominatora od coolermaster za 2500, a teploty klesli pri daktorych komponentoch az o 10 stupnov, takze spokojnost :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2008 11:34

Hovnocucko píše:
http://skrine.alza.sk/pocitacova-skrin-thermaltake-wing-rs-101-vg8000bns-d76850.htm
ja mam doma toto a som maximalne spokojny stoji 1250Sk to neni vobec vela + je k nej 120cm vetrak ktory vobec neni pocut a do predu si mozes este jeden dokupit dokonca aj podsvieteny..bolo by to pekne vidno.Moja zostava v podpise ziadny s komponentov pri zatazi nepresiahne 35stupnov okrem grafiky....ta ma pri zatazi niakych 42...fakt odporucam
no tak toto ma celkom aj laka...tolko isto co moja+zdroj....nikdy nerezonovala? (ale inaq asi kaslem na skrinu to mozem rovno secko vymenit...a to zas rodicia nechcu :loony: ) inak to mas nejake moc nizke teploty....


Offline

Užívateľ
Užívateľ
efektivne riesenie chladenia

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2008 11:38

nie je fakt super nerezonuje ani nic podobne..je to dost kvalitna skrinka na tu cenu...a je aj dost pekna..aspom podla mojho vkusu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2008 11:58

Hovnocucko píše:
nie je fakt super nerezonuje ani nic podobne..je to dost kvalitna skrinka na tu cenu...a je aj dost pekna..aspom podla mojho vkusu
hmm zaujimava....ty mas aj vpredu fan? Mne to pripada ako zbytocnost...vzadu je tam kloko cm? Bo ja som vzadu nameral 6cm..no ale bude to asi osmicka.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
efektivne riesenie chladenia

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2008 13:06

sa ti sniva cim si meral teplomerom :D ?....v zadu je 12cm fan(je sucastou skrine) a do predu sa da dokupit 12cm fan tiez a moze byt aj podsvieteny bolo by to vidne...nie nemam ale idem si kupit CoolerMaster 12cm blue LED fan do predu....a je v tej skriny aj ten tunel air duct tunel ci ako sa to vola...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.07.07
Prihlásený: 12.11.23
Príspevky: 3844
Témy: 371
Bydlisko: Zvolen
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2008 13:10

skor tebe sa sniva vravim o mojej lol


Offline

Užívateľ
Užívateľ
efektivne riesenie chladenia

Registrovaný: 03.10.07
Prihlásený: 28.05.13
Príspevky: 1985
Témy: 136
Bydlisko: Prievidza
Príspevok NapísalOffline : 21.02.2008 13:12

jaj aha..ale tak blbo to vyznelo ako keby sa pytas na tu moju...tak potom sorry ehhe


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 16 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ubisoft zavadza efektivne riesenie piratskeho problemu

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Novinky

89

5771

25.06.2010 18:28

Fry Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Riesenie chladenia laptopu v batohu

v Chladiče a všetky druhy chladenia

19

742

04.05.2020 17:12

rybicka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Efektívne využitie objemu

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

416

21.09.2016 8:02

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Efektívne čítanie príkazov - C

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

13

711

28.12.2013 16:06

BX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Efektivne vypnutie obrazovky u NB

v Mobilné zariadenia

8

2770

09.10.2010 12:27

stopa27 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Využijem HDD efektívne na 100%?

v Pevné disky a radiče

6

386

12.11.2013 16:41

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako spustiť neefektívny program efektívne? - FreeRTOS

v Články

0

618

06.08.2022 21:56

martinius96 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako efektívne využiť 24GB SSD v notebooku?

v SSD disky

4

519

05.10.2015 8:48

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. efektivne nacitanie suboru do pamati v c

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

2344

05.07.2011 14:53

v.tkac Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozsirenie chladenia

v Chladiče a všetky druhy chladenia

3

299

06.09.2013 17:21

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prerábka chladenia

v Chladiče a všetky druhy chladenia

12

909

02.05.2009 18:15

MarkoSVK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ucinnost chladenia

v Chladiče a všetky druhy chladenia

14

752

22.06.2007 22:19

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vymena chladenia

v AMD - Advanced Micro Devices

10

1030

02.03.2006 20:36

Harlequin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Upgrade chladenia.

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

7

512

22.03.2010 17:14

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vyber chladenia cpu

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

6

374

08.01.2015 8:41

Juraj123 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kompletny upgrade chladenia

v PC zostavy

7

617

09.08.2009 14:54

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra