Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Registrovaný: 18.12.10
Prihlásený: 18.07.23
Príspevky: 2838
Témy: 220
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2012 18:19

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody(Tuning PC)
Ak mate dáky nápad hoďte ho sem :)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stojan pre mobil
Tak ja som našiel zaujímavý videotutorial
Na vyrobu Stojanu k mobilu
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... IvEBp9IqU#!
alebo
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PODj-ToGqg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podložka pod myš
Rozhodol som si vyrobiť podložku pod myš. Z plexiskla hrúbka plexiskla by mala byť pri najmenšom 5mm aby sa neprehnalo. Rozmery si môžete dať podľa potreby (ja som si dal 260x200mm).Po vyrezaný bolo treba zbrúsiť rohy. Povrch treba zdrsniť aby fungovala optička myš (šmirgľom napr 320), pre laserové netreba zdrsňovať. Aby sa nešmýkala podložka treba nalepiť dáke protišmykové podložky zo spodku plexiskla.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Neon
Tento nápad vznikol z jediného dôvodu - neóny sú drahé. Na jeho výrobu stačí priehľadná pero a nejaká LEDKA (s odporom). Z prepisovačky použijeme len puzdro (bez náplne). Vnútro prepisovačky môžeme niečím naplniť(napr voda) alebo nechať prázdny - chce to vyskúšať. Mám jeden prototyp s vodou a jeden bez. Plnený vodou musíme na spodnom konci zalepiť najlepšie tavnou pištoľou - stačí trocha lepidla. Vnútro prepisovačky naplníme vodou približne 7mm po okraj. Potom do druhého konca vlepíme diódu - ja sem použil modrú s vyššou svietivosťou. Hlavne sa musí oba konce zalepiť dobre. Získaná odparovaním alebo ešte horšie vyliata voda asi moc dobre počítači neurobí. Vonkajšiu stranu prepisovačky môžete zbrousit.
PERO:
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Na Ľavo: Bez vody
Na Pravo: s Vodou

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Myš s LCD

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Z nejakého dôvodu som mal myšlienku skúsiť spojiť grafický LCD display s počítačovou myšou. A prečo sa uspokojiť len s jednofarebnými displayi?.
Od začiatku to bolo jasné, že myš nemôže byť bezdrôtový model. Model s káblom má jednak viac priestoru vo vnútri a tiež má lepší zdroj energie cez USB spojenie. G5 Laser Mouse od Logitech sa zdal byť ideálny ...

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
LCD obrazovka
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Najskôr som premýšľal ako urobiť celú inštaláciu vedenia a elektroniku pre display sám. Som veľký fanúšik Henriho webu jedná sa tam o LCDs a LCDInfo softvér. Z fóra môžu nájsť témy o tom, ako spojiť rôzne LCD a VFD produkty s počítačmi a rôznymi kontrolery.

Z miesta som dozvedel o webshope kde sa ponúka k Nokii 6610 farebný LCDs a riadiace jednotky, ktoré firma pre nich vyrobila. Kontaktoval som osobu na Jelu Web-Shop pretože mal znalosť, ako ovládať displej cez software. Nakoniec súhlasil mi pomôcť s mojím projektom a zvyškom je história. ;) Vďaka Jesper.

Špecifikácie pre obrazovku



Controller: Leadis LDS176
Dimensions: 35 x 40 x 4 mm (wxhxd)
Resolution: 132 * 132 pixels
Colors: User selectable 256 and 4096 color modes
Data: 8-bit (332 with Look-up table)
12-bit (444 direct)
16-bit (565 with dithering)
Interface: Low level active SPI

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Možno to neni najlepší obraz, ale ukáže vám moja skúšobná nastavenia pre obrazovku. V ľavom hornom rohu beží film "Air Force One" a LCD obrazovka naľavo ukáže akciu. Rrychlost rámu je okolo 1 obrazovky za sekundu.

Modding myši
Medzi všetky týmito obrazy sú nejaké menšie schody, ktoré boli potrebné na dokončenie myšky ale ja verím, že dostanete celkovú skvelú predstavu. :)

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Prvá rám ukazuje, ako som urobil rez v základe kostry myši. Druhý rez bol urobený použitím pílového kotúča na mojom Ferm krútiacom nástrojmi. Potom som zmenil rezanie a urobilo to otvory široké dostna to, aby uchytili LCD obrazovku.
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Ako bol kryt kostrbatý tak som mal ťažké rozhodovanie na to, ako široké otvorení musí byť. Nakoniec som rozhodol urobiť to tak široký, že môžeme vidieť obrazovku ľahko zatiaľ čo myš sedí na normálnom pozíciu na pravej strane užívateľa.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

málinko zapilovat kozmetické nedostatky aby to bolo čo najviac dokonalé.

Maľovanie

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Vlastne je jedno akú farbu a odtieň použijete. Pokojne matnou pokojne lesklú.
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Inštalácia vedenie
Mať káblovú myš bolo definitívne plus. Pretože som mohol pridať pár extra vedenie bežiacich pozdĺž toho pôvodného, ​​ktorý myš potrebuje pre klasické operácie. USB kábel má zvyčajne päť vedenie medzi zariadením a počítačom. Dvojvodičový pre napájanie, dve vedenia pre dáta a ten, ktorý spája tienenie týchto dvoch zariadení spoločne. Zariadenie, ktoré používam v myši vyžaduje extra vedenie pridaný pre dátovú komunikáciu.

Schéma zapojenia a programy

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Tu stiahnete potrebný softvér www.tuningpc.cz/.../ppt_lcd6610.rar
Stiahnite DLPortIO balík pre paralelné rozhranie a nainštalujte ho www.tuningpc.cz/.../port95nt.exe

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

1. Originálne USB kábel z G5 myši. Jediná vec čo urobiť je odstrániť čiernu bužírku, ktorá drží vedenie pohromade.

2. Toto je koniec USB conektoru. Odrežte ho a stiahnite opäť čiernu bužírku. Pridajte tri extra vedenia do modrej pletené návlačky.

3. Rovnaká spojka ako je k videniu na 1.). Viditeľné tri extra vedenia, ktoré budú smerovať dáta z počítačového paralelného rozhrania k LCD obrazovke vo vnútri myši.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Tu môžeme vidieť spojenia, ktoré sú urobená vnútri paralelného konektora. Originálne USB spojka je znovupřipojí do kábla.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

A teraz pracovná LCD obrazovka pripravíme na uloženie vnútri myši. Teraz začína najviac náročná úloha. Zložiť všetko.

Dávanie toho všetkého dohromady

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Jesper z Jelu ma uistil, že riadiace časť sedí úplne pod obrazovkou. Toto ochráni veľa priestoru a umožní obrazovke aby bola vložená takmer všade.
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Tu môžeme vidieť tri hlavné súčasti, ktoré tvoria myš. Základ, ktorý uchováva elektroniku, stredná časť, teraz má obrazovku a kryt s krásnou farbou a novým oknom.

Dokončený
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Mňa osobne sa farba myši páči. Ukázalo sa, že to bola moja najlepšia maliarska práca čo som kedy urobil.
Z tohto obrázku môžete tiež vidieť krivočiare okno. Jeho tvar bola nočná mora.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

finálny pohľad z blízka.

Obrazovky
Ak vám všetko funguje tak ako má, tak už nie je žiadny problém si vychutnávať akékoľvek obrázky, aké si tam nahráte. Máte 132 * 132 pixel celkovej slobody.
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
USB
Použil som svoje staré USB už sa mi nepáčilo a rozpadalo sa :)

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Tu som zložil pliešok, ktorý to jediný držal tak nejako celé dohromady.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

demontáž USB
Potom už sa mi to vlastne rozpadlo úplne.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

vhodná klávesnice
V celej miestnosti som dohromady našiel asi 26 starších i novších klávesníc. Z nich som vybral jednu, ktorá sa dokonale hodila na tvorbu môjho USB enter ...

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

vybratí tlačidla
Vyberal som z viacerých tlačidiel ale USB modul krásne zapadal iba do tlačidla "Enter". Takže som ho za pomocou skrutkovača vylomil von. To čo ma čakalo pod tlačidlom bolo veľmi nechutné a moja poludňajšej pauza náhle zanikla ...

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

pitvanie tlačidla
Po dôkladnej sterilizačné kôre tlačidla som pristúpil k jeho vypitvaní. Musel som sa elegantne zbaviť všetkého čo v tlačidle bolo aby to nebránilo modulu v zasadení.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

skúška zapadnutie modulu USB
Musel som aj málinko opilovat strany tlačidla pilníkom, pretože modul USB bol málinko širšie ako sa zdalo. :)

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

skúška zapadnutie modulu USB
Tu som sa pozeral, či je celý výrobok vôbec rovný, keď modul zatlačí do tlačidla.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

plnenie tlačidla pastou
A už samotné lepenie silikónovou pastou ako je vidieť na prvom obrázku. Najskôr som naplnil pastou približne pol tlačidla.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

plnenie tlačidla pastou
Potom som tam zatlačené USB modul. A aby bola pekne krytá aj strana spodnej, naniesol som ešte jednu vrstvu na vyhladenie a celkové držanie. Nakoniec som na to celé nalepil obdĺžnik z umelej celkom tvrdej hmoty.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

zaťaženie modulu USB
Čo ďalej?! no rozmýšľal som čím to zaťažiť aby sa môj "USB enter" pekne vyrovnal. Nakoniec som ho vložil pod 3 napájacie zdroje do PC a nechal schnúť približne 2 dni. :)

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
polotovar :)
Po dvoch dňoch schnutia som "USB enter" vytiahol von a bol som milo prekvapený ako sa prebytočná pasta vytlačila okolo.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

orezanie
Hneď som schmatol perořízek a opatrne začal orezávať "USB enter" dokola.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody


Neviem prečo som to tak okudlal, možno som bol už zvedavý ako to bude vyzerať vo finále, ale mohol som to urobiť lepšie. :)

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
USB 2
Mal som ďalšie zbytočne USB tak som zobral korok z vina a špáral som dieru do korku pre USB. Potom to tam stačilo zatlačiť a USB bolo hotové
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Svietiaca mriežky

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Materiál z ktorého budeme vyrába mriežky je plexisklo. Najlepšie bude priehľadné, ale mozete použitý aj plexi rôznej farby.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Najprv si zoberieme vetrák na Ktorý chceme mriežky použitý (záleží aký rozmer má). Vyrežeme štvorec pričom jeho rozmery Budú väčšie o 1 cm (kvoli miesta kde umiestnime Led-diódy). Tím myslím Pridať 1cm na rozmer Vášho vetráka. Na vyrezaný štvorec si potom môžem nakresliť motív. Na obrázku máme motív, Ktorý si nakreslil sám autor. Plné čierne časti obrázku vyrežeme. Svetlo, ktory sa šíri po plochy mriežky z LED-diód musí mat určiť cestu, aby mohlo svietiť a prechádzať cez celú mriežky. Preto voľte taký motív, aby plochy Medzi vyrezanými časťami čiže úzke. Na vyrezaním vnútorných častí Vám Najlepšie poslúži lupienková pílka.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Nezabudnite Po vyrezaní motivovať, vyrezať na okrajoch miesto, kde sa umiestnia diódy. Po nasunutie diód bude mriežky vyzera podobne, ako na obrázku. Osobne sa mi to veľmi páči.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

A takto to potom vyzerá v uplnej tme. Nezabudnite, že sa prietok vzduchu zníži, pretoze je otvorov málo a ich rozmery SÚ malé. Týka sa to hlavne tych, ktory prevádzkujú svoje vetráky na 12v a požadujte čo najvyššej prietok vzduchu. Pre tych, ktory požívajú vetráky na 5-7 voltoch a prietok vzduchu nie je pre nich prioritou, je táto mriežky ako stvorená.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podsvietenie molexu
Spravte si lacno pekný konektor na napájanie HDD a optických mechaník (molex)! Potrebujete jeden odpor 180Ω a vysokosvietivú LED diódu s priemerom 3mm, farbu si vyberte sami.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Zbavte sa tej veci medzi čiernymi vodičmi,

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody

naletujte na LEDku odpor (je jedno na ktorý vývod!)

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

tam kde bola predtým bola tá vec ktorej sa máte zbaviť strčte LEDku, anódu(+) strčte k žltému vodiču a katódu(-) k červenému.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Teraz stačí zapnúť PC a mal by svieť, ak nie uistite sa či máte správne pólovanie (+, -) a či medzi vývodmi LEDky a vodičmi vodivé spojenie.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zrkadlo v case
Zrkadlo som použil, pretože sa od neho odráža svetlo a opticky to zväčšuje bedňu. Zrkadlo som si nechal odrezať 3mm hrubé priamo na mieru a nechal som si obrúsiť hrany pre bezpečnosť. Zrkadlo je levněší forma, predávajú sa aj zrkadlové fólie, ktoré sú drahé, ale za to ľahší a tvarovatelnější. Najskôr sa musí vybrať nožičky, ktoré zasahujú dovnútra casu (zrkadlo by tam nešlo dať), toto sa nemusí robiť ak nožičky dovnútra nezasahujú. U nožičiek sa jednoducho Ulama či odrežú uchytávacie packy a nožičky sa potom nalepí na spodok tavnou pištoľou alebo silikónom. Zrkadlo namázneme silikónom v rozumnej miere, aby šlo prípadne vybrať, nakoniec zrkadlo umiestnime na dno (môže sa umiestniť aj na vrch casu "strop").

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
USB v Klavesnici
Ak vlastníte fotoaparát alebo niečo s USB, tak iste oceníte mať USB niekde po ruke (v mojom prípade v klávesnici) takže si najskôr zožeňte USB predlžovacie asi 1,5 metra. Najprv som rozobral klávesnicu, vybral vhodné miesto na umiestnenie konektora, Dremel vyrezal dieru, vložil USB konektor, naletoval a zalepil som ho tavnou pištoľou (odporúčam kúpiť lepidlo vo farbe klávesnice, ja mám čiernu). Káble od klávesnice a USB som zviazal káblovú špirálou aby sa nemotaly a kábel zapíchnul do PC.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Čalúnenie myši
Zatiaľ ma napadli dva spôsoby ako ju potiahnuť a obaja sú použiteľné po troche cviku. Zatiaľ čo pri prvom spôsobe poťahujeme každú časť myši zvlášť pri druhom potiahnete celú myš jedným kusom a potom tento kus pomocou žiletky alebo noža na koberce v spojoch rozříznete.Poprvý sem použil prvý metódu ale nepáčilo sa mi že vďaka môjmu asi až moc dôkladnému zastrihávanie povrchu vznikli celkom široké biele škáry medzi jednotlivými dielmi (na fotkách to nie je vidieť). Skúsil som teda druhý postup ale v jeho priebehu sem zistil že nemám nôž na koberce ani žiletku a tak pri rouzřezávání obyč nožom vznikli škáry opäť :-( Ako hovorím chce to trochu cviku a pravdepodobne skúsim myš ešte prerobiť. K tejto úprave potrebujete obojstrannou lepiacou pásku a nejakú pružnú látku.Myš resp. jej diel celý polepíte obojstrannou lepiacou páskou. Je dôležité polepovať po malých kúskoch aby sa páska nekrabatila.Díky tomu že bude látku držať po celej jej ploche úplne stačí na jej upevnenie pre bežné používanie a zároveň ju možno ľahko strhnúť ak sa vám potiahnutí nepodarí. Po oblepenie vezmete dostatočný kus látku a napnete ho na myš.Ne moc-len tak aby sa látka nadmerne nekrabatila v rôznych záhyboch-preto je dôležité aby bola dosť pružná.Látku poctivo uhlaďte aby sa dôkladne prichytila ​​k páske . Potom nůžkama odstrihnete prebytočné kusy látky - tak aby jej ale zostalo dosť (odhadom 1-2mm) na zakrytie medzier medzi jednotlivými díly.To vykoná so všetkými dielmi myši.Pokud ste potiahli celú myš jedným kusom látky nastal čas pre žiletku alebo nôž na koberce ktorým v škárach látku rozrežete.

Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------







_________________
Pc l MB: ASROCK Z77 Extreme4 CPU: Intel Core i5-3570K @ 4.3 GHz Cooler: Alpenföhn K2 GPU: Gigabyte R9 280X OC 3 GB RAM: 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz and 2x8GB Crucial 1600MHz SSD:Samsung 850 PRO 512GB DVD: HP DH-16ABLH PSU: Seasonic S12II-520 Bronze bulk Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl FAN: 2xFRACTAL 140mm Monitor: 24" Dell U2414H Ultrasharp Mouse: Logitech G502 Keyboard: MS SideWinder X4 Router: Xiaomi Mi 3
Mobil l Iphone 14 Pro Max
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.09.09
Prihlásený: 04.11.15
Príspevky: 248
Témy: 74
Bydlisko: Snina
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2012 10:33

chcel by som sa opytat ako si vypocital odpor k Podsvietenie molexu ..... akoze funguje mam to oskusane ale zaujimalo by ma to ako sa to vypocita (myslis presny postup viem ze podla omovho zakona ale ako sito dostal ) :)

dopredu dakujem za odpoved :)







_________________
Gamer
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Registrovaný: 18.12.10
Prihlásený: 18.07.23
Príspevky: 2838
Témy: 220
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.02.2012 10:48

Ako vypočítať odpor pre LED diódu.
Vypočítame to pomocou Ohmovho zákona: U: I = R
Čiže bežná LED-KA postačí Prúd 0,03 A = 30mA potom vzorec by mal vyzera takto:
U: 0,03 = R - za U dosadíme Napätie ktorým chceme napájať LED. Napr.: Chceme zapojiť LED na 12V a viem že LED potrebuje 0,03 A. 12: 0,03 = 400


Inak sú Aj programy nato :)







_________________
Pc l MB: ASROCK Z77 Extreme4 CPU: Intel Core i5-3570K @ 4.3 GHz Cooler: Alpenföhn K2 GPU: Gigabyte R9 280X OC 3 GB RAM: 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz and 2x8GB Crucial 1600MHz SSD:Samsung 850 PRO 512GB DVD: HP DH-16ABLH PSU: Seasonic S12II-520 Bronze bulk Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl FAN: 2xFRACTAL 140mm Monitor: 24" Dell U2414H Ultrasharp Mouse: Logitech G502 Keyboard: MS SideWinder X4 Router: Xiaomi Mi 3
Mobil l Iphone 14 Pro Max
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 19.02.2012 11:19

Ale to je dosť zlý vzorec. Potrebuješ ešte poznať napäťový úbytok LEDky (pre modrú je napríklad 3,4V, pre červenú cca. 1,9V). Tento napäťový úbytok odpočítaš od napájacieho napätia a výsledok vydelíš prúdom.
Takisto 30mA je pre bežnú LED extrém, toľko zvládajú len LEDky so svietivosťou nad cca. 8cd

Pre modrú, bežnú vysokosvietivú LED teda:
12V - 3,4V = 8,6V
8,6V / 0,02A = 430 Ohm

Ak si vypočítame čo R3Z0R spravil tým zeleným diódkam:
7V - 2,1V = 4,9V
4,9V / 180Ohm = 27mA,
čo je prúd ktorý vysokosvietivá LED síce prežije, ale nie dlho. Takisto sa tu používa zapájanie záťaže medzi vetvami, čo môžu niektoré zdroje vyhodnotiť ako poruchu a vypnú sa. Rozhodne by som teda odporúčal zapájanie na čierny a červený vodič (5V).

Odporúčam to teda počítať podľa vzorca čo som uviedol a u vysokosvietivých LED nevoliť maximálny prúd, najlepšie je vypočítať hodnotu odpora pre prúd tak 18mA, nepripravíte sa o veľa svietivosti a LEDka vydrží dlhšie.
Pre napäťové úbytky LED jednotlivých farieb pozrite tento link.
Ak zapájate LED do série, napäťové úbytky sa spočítavajú, ak paralelne, násobí sa prúd (pre tri LED bude teda prúd 3x18mA=54mA). Nezapájajte ale spolu cez jeden rezistor rôzne LED.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody

Registrovaný: 18.12.10
Prihlásený: 18.07.23
Príspevky: 2838
Témy: 220
Bydlisko: Banská Byst...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.03.2012 15:04

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nafarbenie Ventilatora
Začneme pomaly rozoberať ventilátor
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Keď ste to už všetko vybrali tak môžete vytiahnuť vrtuľu,
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Teraz ho musíte odmastiť (napr. riedidlom, liehom, technickým benzínom...) a zapchať, lebo ak sa dnu dostane farba mohol by sa vetrák zadrhávať!!! A môžte začať striekať
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návodyDoplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Keď ste hotový a farba je zaschnutá zložte ho do pôvodného stavu.
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
A takto vyzerá v pohybe
Doplnky k PC/Mobil: nápady, návody
Ale musíte to striekať rovnomerne inak by sa mohol rozvibrovať a robil by veľký hluk. Ak chcete môžete nastriekať aj konštrukciu ale musíte to dobre utesniť.







_________________
Pc l MB: ASROCK Z77 Extreme4 CPU: Intel Core i5-3570K @ 4.3 GHz Cooler: Alpenföhn K2 GPU: Gigabyte R9 280X OC 3 GB RAM: 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz and 2x8GB Crucial 1600MHz SSD:Samsung 850 PRO 512GB DVD: HP DH-16ABLH PSU: Seasonic S12II-520 Bronze bulk Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl FAN: 2xFRACTAL 140mm Monitor: 24" Dell U2414H Ultrasharp Mouse: Logitech G502 Keyboard: MS SideWinder X4 Router: Xiaomi Mi 3
Mobil l Iphone 14 Pro Max
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Doplnky do PC

v PC zostavy

17

752

12.08.2011 16:07

milan1966 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nová PC zostava - nejaké nápady ?

v PC zostavy

0

0

01.01.1970 1:00

Hosť Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pc do predajne + doplnky

v PC zostavy

11

638

15.08.2014 13:54

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NOVE PC - vase napady a pripomienky

v PC zostavy

7

808

25.06.2008 20:33

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Rôzne komponenty, PC, doplnky

v Predám

4

699

21.08.2011 19:25

Mi_t_is Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ake doplnky k hlavnym komponentom pri skladani PC

v PC zostavy

13

1203

08.07.2011 8:17

core4 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC Modding-Tuning navody/stranky?

v Modifikácie, návody a projekty

24

1000

04.02.2013 8:13

sairik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Valentín - originálne nápady

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Láska, vzťahy, priateľstvo

35

7084

07.02.2013 11:49

dixi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Firefox - doplnky

v Sieťové a internetové programy

11

1307

18.09.2008 21:36

yterbium Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTML doplnky

v HTML, XHTML, XML, CSS

1

1178

23.11.2008 12:26

neutronmind Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. doplnky-upgrate

v PC zostavy

12

559

03.10.2009 13:18

mikysupra Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nové fórum - funkcionalita, napady

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Správy pre vedenie fóra

91

27494

25.08.2023 21:33

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. napady na novy web

v PHP, ASP

1

1120

01.08.2006 9:39

Freelan Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: Doplnky výživy.

v Predám

7

664

16.01.2012 17:50

Lukas23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Upgrade zostavy (doplnky)

v PC zostavy

2

418

04.10.2009 11:14

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Strieborné doplnky

v Predám

2

370

05.07.2013 13:26

trixx Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra