Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 08.04.24
Príspevky: 739
Témy: 206
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2022 5:20

Caute,
dopreu sa ospravedlnujem lebo je to asi lahko vygooglitelna zalezitost, ale asi mi nenapadli vhodno keywords a preto sa mi to nepodarilo.
Hram sa teraz viac s dockerom a uz mam nainstalovanych par veci a budem urcite nieco pridavat, ale uvedomil som si, ze oficialne navody a aj vacsina neoficialnych casto prezentuju sposob instalacie cez docker-compose (portainer stack) a webowe appky logicky vzdy vyuzivaju 2 spolocne kontajnery: webserver (nginx, apache...) a databazovy server (mysql, sqlite...) + tu samotnu appku (nextcloud, nginx proxy manager, seafile...)
v navodoch je vzdy v kazdom compose samostatna instancia webservera a DB, ale to zbytocne zahlcuje zdroje HW lebo urcite sa to da urobit, tak ze bude bezat jeden compose pre webserver a jeden compose pre DB server a na tie sa bude len odkazovat v ostatnych composeoch.

Ako na to?
PS: Aby som sa vyhol hateom tak upresnim, ze viem, ze v tych navodoch maju all in one composey logiku pretoze by mali prezentovat funkcny full setup pre tych, ktori nemaju nic predinstalovane.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Docker Compose alebo Portainer Stack - Ako sa vyhnut duplicitnym instanciam?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 09.05.2022 11:28

Neviem ci chapem spravne otazku.
Chces mat zvlast compose pre kazdy image? Preco? Mozes len dopisat do composu kde bezi DB dalsi servis a potom "docker-compose up -d MENO_SERVISU"

Mozes to ale kludne spravit, ak chces, napriklad pouzit porty.
Tj budes mat image A, ktory bude mat nabindovany port v jednom compose na localhost a potom v druhom miesto dockerackeho hostname pouzijes "externu" IP masiny kde to bezi a ten port. Teoreticky mozes pouzit aj docker IP toho kontaineru.
Ak by si to chcel mat automatizovane, tak pouzi daky .env subor.
Mozno existuje aj lepsie riesenie, ale obsahovalo by viac manualne konfiguracie dockerackej siete, co je niecop do coho sa mi doteraz nikdy nechcelo. Ale ak to nabindujes na jedno spolocnu siet tak nemas problem, Default docker-compose je ze, co ja viem, vytvara zvlast siet pre zvlast compose.
Pripadne pouzit "extra_hosts"







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 08.04.24
Príspevky: 739
Témy: 206
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.05.2022 13:22

najjednoduchsie sa mi to zda formou prepisania compose, ale neviem co / ako mam prepisat. V kazdom compose co som doteraz videl je to riesene tak ze napr. v pripade MariaDB sa automaticky instaluje novy container. Ak uz som povedzme raz nainstaloval (a bezi) MariaDB container cez nejaky compose, ako mam dalsi compose prepisat tak, aby neinstaloval dalsi container MariaDB, ale vytvoril novu databazu v tom, ktory uz bezi na zaklade ineho compose?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Docker Compose alebo Portainer Stack - Ako sa vyhnut duplicitnym instanciam?

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 10.05.2022 9:27

No, mne to znie ze nevies docker, nie ze nevies co prepisat (lebo som ti napisal co dopisat)
Ak sem hodis compose jednotlivych casti co potrebujes tak ti mozem pomoct, hadat/pisat cely config sa mi nechce.







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.07.08
Prihlásený: 08.04.24
Príspevky: 739
Témy: 206
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.05.2022 12:57

tak napr. tento compose (oficialny) pouzivam na NGINX Proxy Manager (+ este v samostatnom config.json mam definovane udaje o MariaDB resp. o DB - bez toho to neslo):

Kód:
version: "3"
services:
  app:
    image: 'jc21/nginx-proxy-manager:latest'
    restart: unless-stopped
    ports:
      # These ports are in format <host-port>:<container-port>
      - '80:80' # Public HTTP Port
      - '443:443' # Public HTTPS Port
      - '81:81' # Admin Web Port
      # Add any other Stream port you want to expose
      # - '21:21' # FTP
    environment:
      DB_MYSQL_HOST: "db"
      DB_MYSQL_PORT: 3306
      DB_MYSQL_USER: "npm"
      DB_MYSQL_PASSWORD: "npm"
      DB_MYSQL_NAME: "npm"
      # Uncomment this if IPv6 is not enabled on your host
      # DISABLE_IPV6: 'true'
    volumes:
      - ./data:/data
      - ./letsencrypt:/etc/letsencrypt
    depends_on:
      - db

  db:
    image: 'jc21/mariadb-aria:latest'
    restart: unless-stopped
    environment:
      MYSQL_ROOT_PASSWORD: 'npm'
      MYSQL_DATABASE: 'npm'
      MYSQL_USER: 'npm'
      MYSQL_PASSWORD: 'npm'
    volumes:
      - ./data/mysql:/var/lib/mysql


A teraz by som chcel pouzit / dopisat dalsi compose pre Seafile. Oficialny compose pre Seafile ma vyzerat takto:

Kód:
version: '2.0'
services:
  db:
    image: mariadb:10.5
    container_name: seafile-mysql
    environment:
      - MYSQL_ROOT_PASSWORD=db_dev  # Requested, set the root's password of MySQL service.
      - MYSQL_LOG_CONSOLE=true
    volumes:
      - /opt/seafile-mysql/db:/var/lib/mysql  # Requested, specifies the path to MySQL data persistent store.
    networks:
      - seafile-net

  memcached:
    image: memcached:1.6
    container_name: seafile-memcached
    entrypoint: memcached -m 256
    networks:
      - seafile-net

  elasticsearch:
    image: elasticsearch:7.16.2
    container_name: seafile-elasticsearch
    environment:
      - discovery.type=single-node
      - bootstrap.memory_lock=true
      - "ES_JAVA_OPTS=-Xms1g -Xmx1g"
    ulimits:
      memlock:
        soft: -1
        hard: -1
    mem_limit: 2g
    volumes:
      - /opt/seafile-elasticsearch/data:/usr/share/elasticsearch/data  # Requested, specifies the path to Elasticsearch data persistent store.
    networks:
      - seafile-net
         
  seafile:
    image: docker.seafile.top/seafileltd/seafile-pro-mc:latest
    container_name: seafile
    ports:
      - "80:80"
#     - "443:443"  # If https is enabled, cancel the comment.
    volumes:
      - /opt/seafile-data:/shared   # Requested, specifies the path to Seafile data persistent store.
    environment:
      - DB_HOST=db
      - DB_ROOT_PASSWD=db_dev  # Requested, the value shuold be root's password of MySQL service.
#      - TIME_ZONE=Asia/Shanghai # Optional, default is UTC. Should be uncomment and set to your local time zone.
      - SEAFILE_ADMIN_EMAIL=me@example.com # Specifies Seafile admin user, default is 'me@example.com'
      - SEAFILE_ADMIN_PASSWORD=asecret     # Specifies Seafile admin password, default is 'asecret'
      - SEAFILE_SERVER_LETSENCRYPT=false   # Whether to use https or not
      - SEAFILE_SERVER_HOSTNAME=example.seafile.com # Specifies your host name if https is enabled
    depends_on:
      - db
      - memcached
      - elasticsearch
    networks:
      - seafile-net

networks:
  seafile-net:


Moja otazka teda je co mam zmenit v seafile compose, tak aby nevytvaral novy mariadb server, ale vytvoril len potrebne DB na MariaDB servery, ktory uz bezi na zaklade NGINX Proxy Manager compose? Asi som totiz Tvoju prvu reakciu nepochopil.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Docker/Portainer

v Ostatné programy

3

597

06.04.2021 16:42

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy procesor pre notebook - ako sa vyhnut zlemu nakupu

v Procesory

3

1230

04.04.2009 20:23

angelika Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Stack overflow

v Delphi, Visual Basic

2

962

19.09.2009 13:10

Draco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. C# stack overflow exception

v Technológia .NET

2

526

22.08.2015 22:53

p4tooo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. npm chyba max call stack exceeded

v JavaScript, VBScript, Ajax

2

506

12.09.2018 13:06

Xarxes Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako alebo aky

v Grafické programy

7

1293

21.06.2008 19:59

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. XAMPP alternativa alebo ako nainstalovat?

v Operačné systémy Unix a Linux

13

535

19.02.2014 15:32

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako alebo cez čo napáliť.....

v Operačné systémy Microsoft

1

495

26.04.2009 12:03

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Predám komponenty alebo PC ako celok

v Predám

9

653

09.04.2023 21:17

Kolini Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako na falosne alebo hodinove emaili ?

v PHP, ASP

7

1132

02.10.2009 17:37

neXor Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SolidWorks07 alebo ako zmrznuť na začiatku :(

v Grafické programy

0

875

22.10.2006 9:59

looser Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zakaz IP, alebo ako na spamera?

v PHP, ASP

15

720

05.03.2008 19:59

djsulo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako pozerate avi filmy - pocitac alebo TV?

v TV

6

1737

23.07.2006 15:06

WLXok Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

v AMD - Advanced Micro Devices

22

5834

12.11.2012 16:17

j@ro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vybrat ? 22 alebo 24 palcovy monitor ?

v Monitory, televízory a projektory

17

2349

30.07.2008 11:58

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Freezer trik alebo ako restornut poskodeny disk

v Pevné disky a radiče

1

1252

19.01.2009 11:50

br4n0 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra