Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 57 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.02.2012 18:49

neutroN píše:
ja zasa pocitujem vačšinou taku striedavu bolesť a tlak pri spankoch a to ma stale odrovna od praceschopnosti...

Tomuto akože vravíš daka strašná nemoc z ktorej nemôžeš pracovat, poznal som jedneho čo mal 61 rokov a bol na onkologii, spravily mu dva vyvody, močoví a analny, po operacii na 9 deň prišiel domov a šiel na cintorín jednemu kopat hrob lebo bol hrobárom, za 3 hod. ho vykopal, klobúk dolu pred takím vykonom.
Ja spavam priemerne denne tak 3hod. a niekedy ani celý mesiac nespím ale si zdravo žijem.
Mal by si viac dbat o seba, dobré zdrave jedlo, vela ovocia, medu, cukru, maku, peľu a vytamínou konzumovat, dobre sa otužovat a take problemi pominú.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 27.02.2012 18:52

Ja žasnem. Ako dokážeš vopchať do jednej vety "spím tri hodiny" a "zdravo žijem"? :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.02.2012 19:06

Jasne hornak, nespis cely mesiac :) za taketo bachorky sa bany nedavaju?







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 27.02.2012 20:38

walther píše:
Ja žasnem. Ako dokážeš vopchať do jednej vety "spím tri hodiny" a "zdravo žijem"? :lol:

Pre niekoho je zdrave aj 10 hod. spat, šak komu ako, odolnodst voči nemociam ja na fizickej a duševnej vytalnosti, každí jedinec je iný a je to vrodená vlastnost

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

TommyHot píše:
Jasne hornak, nespis cely mesiac :) za taketo bachorky sa bany nedavaju?

Keby si bol na inom fore tak by si zistil že tam vypisujem vodne a v noci aj tyťdeň lebo nepotrebujem spat


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 27.02.2012 23:26

no jasne, take bachorky, ze spis 3h alebo nespis vobec, mozes hovorit tomu co seno zere, uz pozname tie tvoje historky. kebyze nespis cely mesiac tak si jak mechom udereny, inak... :)
nespavostou tyrali pocas vojny a ked dlho nespis tak sa dostavia halucinacie a pocase clovek odkape.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 28.02.2012 7:21

Rekord v nespaní je 19 dní. A čítal som raz príbeh, čo nejaký moderátor chcel dokazať čo najdlhšie nespať. Prvé tri dni viacmenej vpohode, len bol ospalý. Potom začal piť kavy, redbuly a neviem čo aby nezaspal. Bol to televízny moderátor televíznych novín. Pri tom jeho nespaní mal za úlohu normálne žiť, pracovať a podobne. Samozrejme, že štvrtý a pitý deň už začal v správach haluziť a nevedel odpovedať ani na jednoduché otázky, napr. že koľko je hodín...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 28.02.2012 9:52

Oficiálny možno, neoficiálny vraj až 40 dní, ale... Dotyčný mal potom problémy vykonávať základné činnosti ako napríklad ísť do sprchy. Neviem, či sa z toho vôbec dostal.
http://tvnoviny.sk/spravy/svet/tyler-sh ... -noci.html
V každom prípade je to nezmysel a hornak sa aspoň prezradil, ako je to s ním v skutočnosti. Vôbec by ma neprekvapilo, keby išlo o nejakého 15 ročného trolla, ktorý sa tu zabáva na našich reakciách. Stretol sa s ním osobne vlastne už niekto? Fotky sú nanič.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 26.08.10
Prihlásený: 29.01.22
Príspevky: 1495
Témy: 58
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.02.2012 9:55

pri dlhodobom bdeni... mozog prestava pracovať a nastava porucha neurotransmiterov.. ale dalšim faktom z fyziologie je že neurony sa dokažu "vypnuť" pri dlhodobom bdeni už sami tak že o tom nevieme...(niečo ako mikrospanok). hornak :shit: ..







_________________
ALL TIME best actors : Christian Bale, Denzel Washington, Tom Hardy
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.02.2012 11:06

Mesiac v kuse samozrejme hore asi nebol, ale 3-4 hodiny spánku mu celkom aj verím :D Poznám niekoľko ľudí, ktorí chodia spávať o jednej alebo o druhej po polnoci a o šiestej už sú hore, fungujú tak dlho, a viac by ani spať nevedeli







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 28.02.2012 11:11

david, takýto stav má aj odborný názov, ale so zdravým životným štýlom to nemá nič spoločné, ako sa nám tu snaží nahovoriť hornak... :) A takisto je otázne, do akej miery a ako dlho to telo vydrží, pretože akokoľvek zvyknutý je organizmus, stále nie sme stroje.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.02.2012 11:16

Tak ten jeden známy takto funguje cca od 20-tky a teraz má 55 rokov :D Ale je to velmi vzácne, a väčšina ľudí by to dlho zdravotne ani psychicky neutiahla







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 20.10.08
Prihlásený: 21.06.22
Príspevky: 2602
Témy: 31
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.02.2012 11:23

Tie 3 hodiny spanku denne su vcelku realne. Este ked som chodil na strednu mal som jedneho casu obdobie, ze som chodil spavat o stvrtej rano a o siedmej uz som klusal do skoly. Vydrzal som mesiac, no dalsie 2 mesiace som z toho bol pekne rozbity a potom som to uz radsej nikdy neskocil. Sice je pravda ze chodim stale spavat o stvrtej, ale vstavam o desiatej a neskor.







_________________
Desktop: iMac 21" CPU: i5 2.7GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: AMD Radeon HD 6770M 512MB RAM HDD: 1TB 7200 rpm OS: Mac OS X Lion Desktop: CPU: AMD Phenom II x4 BE 955 3.2@3.6GHz 1.35@1.30V CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 880GM-UD2H RAM: 2x2 GB Kingston 1333MHz GPU: MSI HD 6850 Cyclone 1GB PSU: Seasonic S12II-620 620W HDD: Seagate Barracuda 7200.12 1TB Case: CoolerMaster Elite 333 LCD: 22" LG flatron W2261VP Keyboard: Microsoft Comfort Curve 2000 Mouse: Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000 OS: Windows 8 Notebook: Macbook Pro 13" CPU: i5 2.4GHz RAM: 4 GB DDR3 1333MHz GPU: Intel HD Graphics 3000 384MB RAM HDD: 500GB 5400 rpm OS: Mac OS X Lion Tablet: iPad 2 64GB 3G Phone: HTC Desire S Phone: iPhone 8GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 12.09.08
Prihlásený: 23.10.23
Príspevky: 379
Témy: 16
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 28.02.2012 11:33

o dutinách by som vedel rozprávať. V podstate rok čo rok opakujem len tú istú chorobu (niekedy sa podarí kazdy druhy). Prešiel som sice na zdravy zivotny styl, ale momentalne ma chytili....co ine ako dutiny. Ma to trochu lepsi priebeh, ale za to dlhsi (co vsak suvisi aj zmenou prace a dlhsieho dochadzania SAD). Inac k zdravi a receptom pridajme aj Probiotika. Prave teraz caj z Bazy ciernej.







_________________
PC1= MB: Gigabyte M52L-S3P; CPU: AMD Athlon 64 X2 5200+ 2,7Ghz; RAM: 2x2GB 667Mhz Kingston HyperX CL5; VGA: Sapphire HD6670 1GB GDDR5; HDD: WD Caviar Blue 320GB; DVD RW: Sony Optiarc AD 7201S; LCD: HP Z24i "24"; PSU: Seasonic S12-II Bronze 430W; AUDIO: Creative T3100; KEY: Lenovo; MOUSE: Logitech RX100; OS: Win Vista Business 32bit,
USB: SanDisk Cruzer Extreme 32GB 3.0

PC2: DELL Optiplex 7010 /i5-3470, Q77 Cougar, Kingston 4GB RAM DDR4, intel HD2500, WD 500GB, Win 7 pro/
PC3: HP Elitedesk 705G4 /Ryzen 3Pro 2200G, HP 83E8 b350, Kingston 8GB DDR4 RAM, AMD Vega8, WD 500GB, Win 10pro /
WIFI: Tp-link Archer C-80
Ext.HDD: Toshiba 3,5" 2TB + Axagon EE25-XA6 USB3.0; Samsung 3,5" HD500GB, Maxtor DiamondMax 3,5" 160GB + Natec Kangaroo Dual; Maxtor M3 1TB 2,5"

Keyboards: Yamaha E433 + Superlux HD520, Sennheiser HD200Pro
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 28.02.2012 12:46

Čaj z bazy čiernej môže byt z kvetov alebo sušeních bobúl, z čerstvích kvetov je aj dobrí sirup ktorí ma liečivé učinky na hrdlo a priedušky, z bazy je aj dobrá palenka.

Ani môj stríko ktorí má 87 rokov moc nespáva, tom stačí aj hodinka denne spat, ešte doteraz muruje domi, cez deň maka a ked sa zotmie tak ide do lesa na drevo na káre, takto kradne drevo celý život, má celkom ešte dobré oci lebo ma 0,5 dioptrií okuliare, volajú ho že Muro :D


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2012 7:59

FAJČENIE - OCHRANA PRED RAKOVINOU PĽÚC ???

Vedci z testov so zvieratami už dlho dobre vedia, že isté množstvá tabakového dymu pôsobia ako anti-karcinogén [majú protirakovinový účinok].

Európania sa prvýkrát zoznámili s tabakom v roku 1492, keď Kolumbus a jeho spoločník výskumník Rodrigue de Jerez prvýkrát videli fajčiť kubánskych domorodcov. Ešte v ten istý deň si de Jerez prvýkrát zabafkal a zistil, že fajčenie je veľmi uvoľňujúcim, presne tak, ako ho miestni ubezpečovali. To bola dôležitá udalosť, pretože Rodrigue de Jerez odhalil to čo kubánski a domorodí Američania vedeli už po stáročia: že fajčenie cigár a cigariet je nielen relaxačné, ale okrem toho lieči kašeľ a ďalšie ľahké ochorenia. Rodrigue de Jerez, ktorý si po návrate domov okázalo zapálil cigaru na ulici bol okamžite zatknutý a tri roky väznený zdesený španielskou inkvizíciou. De Jerez sa vlastne stal prvou obeťou protifajčiarskej lobby.

Počas menej než jedného storočia sa fajčenie stalo veľmi obľúbeným a v celej Európe prijímaným spoločenským zvykom a z kolónií sa dovážali tisíce ton tabaku na uspokojenie rastúceho dopytu. Stále viac spisovateľov oslavovali tabak ako univerzálny liek na rôzne ľudské choroby. Začiatkom 20. storočia fajčil takmer každý druhý človek, ale výskyt rakoviny pľúc zostal na nízkej, takmer nepodchytiteľnej úrovni.

Smrteľné rádioaktívne častice

Potom však 16. júna 1945 došlo k desivej kataklizmatickej udalosti, ktorá sa nakoniec stala príčinou toho prečo západné vlády navždy prekrútili predstavu o fajčení.

K. Greisen spomína: "Keď intenzívne svetlo zoslablo, odložil som tmavé sklo a pozrel sa priamo k veži. Asi tou dobou som si všimol modrú farbu obklopujúcu dymový mrak. Potom niekto zvolal, že by sme mali sledovať postup tlakovej vlny po zemi. Vyzerala ako jasne osvetlená kruhová oblasť tesne pri zemi, ktorá sa pomaly rozprestierala smerom k nám. Mala žltú farbu."

"Jednou z vecí, ktoré ma prekvapili bola stálosť toho dymového mraku. Po úvodnej prudkej explózii, získala spodná časť mračná zdanlivo ustálený tvar a zostala bez hnutia visieť vo vzduchu. Jej horná časť medzitým neustále stúpala nahor, takže po niekoľkých minútach dosiahla výšku najmenej piatich míľ. Tam sa začala pomaly kľukatiť kvôli premenlivým rýchlostiam vetra v rôznych výškach. Stĺp dymu na začiatku vzostupu prenikol mrakom, ale zdal sa byť oblakom úplne neovplyvnený".

Toto bol notoricky známy nukleárnej test "Trinity", prvá špinavá jadrová zbraň, ktorá explodovala v atmosfére. Šesť kilogramová guľa plutónia, komprimovaného na nadkritickú hodnotu šošovkovými náložami výbušniny. Trinity explodovala nad Novým Mexikom silou rovnajúcou sa približne 20 000. tonám TNT. V niekoľkých sekundách boli nasaté do atmosféry miliardy smrtiacich rádioaktívnych častíc a vynesené až do nadmorskej výšky takmer desiatich kilometrov, odkiaľ ich vysokorýchlostné jetstreamové prúdenie roznieslo široko ďaleko.

Americká vláda, ktorá vopred vedela o radiácii a bola si veľmi dobre vedomá jej smrtiacich účinkov na ľudské bytosti, napriek tomu nemilosrdne nariadila vykonať tento test v absolútnom pohŕdaní ľudským zdravím a životmi. Právne to bola trestuhodne hrubá nedbanlivosť, ale o to sa americká vláda nikdy nestarala. Skôr či neskôr bude pre všetky dlhodobé účinky, ktorými trpeli Američania a ďalší občania v miestnych aj oveľa vzdialenejších oblastiach, tak či tak "vypátraný" iný vinník.

Mikroskopický spad na 50 000 rokov

Ak niekde na pláži na vašej pleti náhodou pristane jediná mikroskopická čiastočka rádioaktívneho spadu, dostanete rakovinu pokožky. Po vdýchnutí jedinej čiastočky rovnakého smrtiaceho svinstva vás nevyhnutne očakáva úmrtie na rakovinu pľúc. Ak totiž náhodou výnimočne nie ste šťastný fajčiar cigariet, zaryje sa pevná mikroskopická rádioaktívny čiastočka hlboko do pľúcneho tkaniva, úplne ubije obmedzené telesné zásoby vitamínu B17 a vyvolá nekontrolovateľné bunkové bujnenie.

Ako si môžeme byť tak úplne istí, že častice rádioaktívneho spadu naozaj vždy vyvolajú rakovinu pľúc ak je osoba exponovaná zvnútra? Skutoční vedci, na rozdiel od lekárskych šarlatánov a propagandistov s tým nemajú problém. Aby ľubovoľná teória bola vedecky akceptovateľná, musí najprv preukázať v súlade s tvrdými požiadavkami, na ktorých sa vedci všeobecne dohodli. Najprv musel byť izolovaný podozrivý rádioaktívny agens, a potom použitý pri prísne kontrolovaných laboratórnych experimentoch s cieľom dosiahnuť udaného výsledku, to znamená rakoviny pľúc u cicavcov.

Vedci v priebehu rokov neľútostne obetovali desaťtisíce myší a potkanov, ktorých pľúca úmyselne vystavovali pôsobenia rádioaktívnych látok. Exaktne doložené výsledky všetkých týchto mnohostranných experimentov sú identické: u KAŽDEJ myši alebo potkana sa vyvinie rakovina pľúc a každá myš alebo krysa na ňu pôjde. Teória teda bola prevedená do tvrdých vedeckých fakt, získaných v rigorózne kontrolovaných laboratórnych podmienkach. Podozrivý činiteľ [rádioaktívna látka] po vdýchnutí cicavcom spôsoboval predpokladaný výsledok [rakovinu pľúc].

Celkovú závažnosť rizika rakoviny pľúc ktorú ľudia získavajú z atmosférického rádioaktívneho spadu ani nemožno nadsadiť. Predtým než Rusko, Británia a USA postavili 5. augusta 1963 atmosférické testy mimo zákon, bolo už v ovzduší rozptýlených viac ako 4200 kilogramov plutónia. Keďže vieme, že menej ako jeden mikrogram [milióntina gramu] vdýchnutého plutónia u človeka zapríčiní terminálnu rakovinu pľúc, vieme aj to, že vlády našich priateľských spojencov umiestnili do ovzdušia a životného prostredia vo všeobecnosti na 4 200 000 000 [4,2 miliárd] letálnych dávok, pričom polčas rozpadu týchto rádioaktívnych čiastočiek je minimálne 50 000 rokov.

Vydesilo vás to? Bude horšie, toto je len začiatok

Vyššie spomenuté plutónium je časťou vlastnej jadrovej zbrane pred výbuchom, ale ďaleko najväčšie množstvo smrteľne rádioaktívnych častíc je vytvorených z obyčajného prachu alebo piesku, odsatého pri výbuchu z krajiny a ožiareného pri vertikálnom prestupe miestami, kde bola ohnivá guľa explodovanej zbrane. Tieto častice tvoria najväčšiu časť stĺpca "dymu" na ľubovoľnej fotografii atmosférického jadrového výbuchu. Vo väčšine prípadov bolo takto odsaté a pri prechode permanentne ožiarené niekoľko ton materiálu, ale buďme neuveriteľne tolerantní a tvrdí, že pri každom jednotlivom atmosférickom nukleárnom teste bolo do ovzdušia vtiahnutých len 1000 kilogramov povrchového materiálu.

Pred ich zákazom prebralo Rusko, Británia a USA celkom 711 jadrových skúšok v atmosfére, pri čom bolo vytvorených 711 000 kilogramov smrtiacich mikroskopických rádioaktívnych čiastočiek, ku ktorým ešte musíme pripočítať pôvodných 4 200 kilogramov materiálu zo samotných zbraní, takže tu i v rámci opatrného odhadu máme celkom 715 200 kilogramov. Pri viac ako milióne letálnych dávok na kilogram to neznamená nič iného, než že vlády spomínaných krajín zamorili atmosféru viac ako 715 000 000 000 [715 miliardami] takých dávok, čo je dosť, aby u každého muža, ženy a dieťaťa na Zemi mohli 117 - krát spôsobiť rakovinu pokožky či pľúc.

Skôr než sa na to spýtate - nie, rádioaktívne častice nemôžu "zhasnúť", aspoň nie za vášho života alebo života vašich detí a vnúčat. Pri polčase rozpadu 50 000 rokov, alebo aj dlhšom, s nami tieto nespočetné trilióny smrtiacich, vládami šialencov vyprodukovaných rádioaktívnych častíc budú v podstate naveky. Častice unášané okolo celého sveta mocnými jetstreamami sú rozložené náhodne, hoci vykazujú vyššiu koncentráciu v obvode niekoľkých tisíc kilometrov okolo miest pôvodných testov. Normálny vietor, či iné porušenia povrchu je všetko, čoho je potrebné k tomu aby sa opäť dostali hore a vytvorili zvýšené nebezpečenstvo pre ľudí pohybujúcich sa v najbližšom okolí.

Kedysi úplne nevinná aktivita, ako trebárs hravé kopnutie do piesku v lete na pláži, by sme dnes ľahko mohli deklarovať ako pokus o samovraždu, ak sa vám pritom podarí zvíriť pár rádioaktívnych častíc, ktoré sa vám môžu prilepiť na pleť alebo ich vdýchnete do pľúc. Doberali sme si Michaela Jacksona, keď sme ho videli s chirurgickou maskou cez nos a ústa. Môže to byť na pohľad výstrednosť, ale Michael väčšinu z nás by takmer iste prežil.

Dvanásť rokov po kataklizmatickom teste Trinity bolo západným vládam úplne jasné, že sa im veci začínajú vymykať z rúk. Správa Britskej rady pre lekársky výskum z roku 1957 uvádza, že celosvetová "úmrtnosť na rakovinu pľúc sa v období medzi 1945 až 1955" viac ako zdvojnásobila, hoci nebolo ponúknuté žiadne vysvetlenie. V priebehu toho istého desaťročia sa počet úmrtí na rakovinu v bezprostrednej blízkosti Hirošimy a Nagasaki strojnásobil. Od roku 1945 až do oficiálneho ukončenia atmosférických testov v roku 1963, zaznamenal nárast výskytu rakoviny pľúc na pacifických ostrovoch päťnásobok. Potom keď bolo jasné, že úplne rozhasili naše životné prostredie na 50 000 rokov dopredu, nastal pre "veľkú vládu" čas prikročiť k dôležitej akcii slúžiacej na odvrátenie pozornosti.

Fajčenie nebolo príčinou rakoviny

Ako ľuďom najlepšie dokázať, že si spôsobujú rakovinu pľúc sami, to znamená mocou im hovoriť, že sami nesú vinu za spôsobenú ujmu na zdraví tak, aby z toho nikdy nemohla byť obvinená alebo dokonca žalovaná žiadna vláda? Jedinou samozrejmou látkou, ktorú ľudia okrem vzduchu vdychovali do pľúc je tabakový dym, a tak si na neho prišliapli. Rôzni mizerne kvalifikovaní zdravotnícki "výskumníci" z čista jasna zistili, že využijú z impozantných štátnych dotácií, s cieľom spustiť výskum, zameraný na dosiahnutie jasného konečného výsledku: "Dokážte, že fajčenie spôsobuje rakovinu pľúc"! Skutoční vedci [obzvlášť niektorí význační nukleárni fyzici] sa nad ranným patetickým úsilím zelenáčov protifajčiarskej lobby dlho len pochmúrne usmievali, ale nakoniec ich vlákali do pasce. Akože lekárski výskumníci boli vyzvaní, aby svoje falošné tvrdenia preukázali podľa presne rovnakých prísnych vedeckých štandardov použitých pri skúške, ktorá dokázala, že vdýchnuté rádioaktívne častice vyvolajú u cicavcov rakovinu pľúc.

Pripomeňme si, že aby ľubovoľná teória bola vedecky akceptovateľná, musí byť najprv preukázané v súlade s tvrdými požiadavkami, na ktorých sa vedci všeobecne dohodli. Predovšetkým musí byť izolovaný podozrivý agens [tabakový dym] a potom použitý v dôkladne kontrolovaných laboratórnych experimentoch na predvedenie udaného výsledku, to znamená rakoviny pľúc u cicavcov. Napriek tomu, že v rámci pokusov boli doslova desiatky tisíc obzvlášť náchylných myší a krýs vystavené ekvivalentu 200 cigariet denne, nakoniec až na niekoľko rokov, sa "lekárskej vede" ANI RAZ U ŽIADNEJ Z NICH nepodarilo vyvolať rakovinu pľúc! Áno, neklame vás zrak, čítate správne. Stovky tisíc lekárov nás viac než štyridsať rokov klamali.

Skutoční vedci chytili akože lekárskych výskumníkov pod krk, pretože "spárovali" experiment so smrtiacimi rádioaktívnymi čiastočkami s experimentom s blahodárnym tabakovým dymom, a tým definitívne na večné časy preukázali, že fajčenie za žiadnych okolností nemôže byť príčinou rakoviny pľúc. A ďalej, pri jednom veľkom - "nešťastnou náhodou" - spustenom experimente, ktorý by si nikdy nedovolili publikovať, títo skutoční vedci s prekvapujúcou jasnosťou preukázali, že fajčenie v skutočnosti pred rakovinou pľúc naopak chráni!

Fajčenie pôsobí ako antikarcinogén

Ako k tomu došlo? Všetky myši a potkany boli vždy použité len v jednom špecifickom experimente, a potom utratené. Výskumníci tak zabezpečili, aby dôsledky vplyvu akejkoľvek testovanej substancie nemohli byť náhodne "zmiešané" s reálnymi alebo imaginárnymi účinkami inej substancie. Jedného dňa, "akoby kúzlom", si niekoľko tisíc myší z experimentu s tabakovým dymom "náhodou" našlo cestu do experimentu s rádioaktívnymi čiastočkami, ktoré v minulosti vždy spoľahlivo usmrtili všetky nešťastné testovacie subjekty. Lenže tentoraz, úplne proti všetkým predpokladom, šesťdesiat percent myší - fajčiarov stretnutie s rádioaktívnymi časticami prežilo. Jediným odlišným parametrom bolo ich predchádzajúce vystavenie hojnému množstvu tabakového dymu.

Okamžite bol uplatnený tlak štátneho dozoru a tieto fakty bola zatajené, ale to skutočných vedcov neumlčalo. Profesor Schrauzer, prezident Medzinárodnej asociácie bioanorganických chemikov, podal v roku 1982 pred komisiou US Kongresu svedectvo o tom, že vedci z testov so zvieratami už dlho dobre vedia, že isté množstvá tabakového dymu pôsobí ako anti-karcinogén [má protirakovinový účinok]. Uviedol tiež, že ak sú zvieratá vystavené známym karcinogénom [rakovinu vyvolávajúcim substanciám], pôsobí aplikácia dostatočného množstva tabakového dymu proti nim.

Lenže profesor Schrauzer zďaleka nehodlal skončiť týmto vyhlásením. Mimo už uvedeného výboru pod prísahou ďalej dosvedčil, že: "žiadna zo zložiek cigaretového dymu sa nepreukázala ako spôsobujúce ľudskú rakovinu pľúc" a dodal, že "nikto nikdy nebol schopný vyvolať rakovinu pľúc z fajčenia u laboratórnych zvierat." Jeho vystúpenie pred kongresovým výborom bolo elegantným riešením inak komplikovaného problému. Preto - ak vládni úradníci zablokujú vydania vašej vedeckej práce, choďte rovnakou cestou ako profesor Schrauzer a uveďte podstatné fakty do písomného záznamu parlamentnej komisie!

Ako sa dalo predvídať, tieto kruté pravdy vyvolali u štátnych úradníkov a pseudo-lekárskych "výskumníkov" záchvat zúrivého hnevu. V roku 1982 už skutočne začali sami veriť vlastnej absurdnej propagande, a nedali sa utíšiť ani významnými členmi vedeckej organizácie. Úplne neočakávane preniesli vinu na ďalšie "utajené prísady", pridávané do cigariet tabakovými spoločnosťami.

"Áno, to musí byť ono!" Tvrdili horlivo, lenže len do doby, než pár vedcov vzalo do ruky telefón a potom poukázalo na to, že tie isté "tajné prísady" boli použité aj pri experimentoch na myšiach, čím bolo preukázané, že tiež nemôžu byť príčinou rakoviny pľúc.

Veci vyzerajú beznádejne nielen pre vládu, tak aj pre celé lekárske spoločenstvá. Od čias, kedy bola do protifajčiarskeho hnutia na začiatku šesťdesiatych rokov napumpované množstvo dotácií, prešli lekárskym štúdiom snáď stovky tisíc lekárov, ktorým bolo vštepované, že fajčenie spôsobuje rakovinu pľúc. Väčšina z nich tejto lži uverila, ale v nátere už sa začínali objavovať praskliny. Ani tým najtupejším budúcim doktorom nemohlo uniknúť, že medzi prezentovanými dátami nie je žiadny vzťah, a keď sa opýtali bolo im povedané, že nemajú klásť hlúpe otázky. Veta "Fajčenie spôsobuje rakovinu pľúc!" bola prevedená na krédo v niečom, čo funguje ako mechanizmus náboženského presvedčenia, v ktorom slepá viera supluje akýkoľvek dôkaz.

Takáto slepá viera však potrebuje systém vonkajšej pomoci. V tomto prípade zohrali túto rolu reklamné agentúry a médiá. Obrazovky náhle zaplavili obrázky strašne zčernatých "fajčiarskych pľúc", sprevádzané omieľaním mantry, že asi túžite zomrieť v hrozných mukách, ak od toho okamžite neodskočíte. Samozrejme to bol úplne patetický nezmysel. Na pitevnej tácke vyzerajú pľúca fajčiara aj nefajčiara napohľad rovnako, sú ružové a jediný spôsob ako môže súdny patológ spoznať, že niekto bol fajčiar je, že nájde stopy od nikotínu na prstoch, balíček cigariet vo vrecku kabáta, alebo ak jeden z príbuzných pochabo uvedie do záznamu, že zosnulý kedysi fajčil tú diabolskú burinu.

A čierne pľúca na fotografii? Tie patrili baníkom, ktorí po celý svoj život v hojnom množstve vdychovali mikroskopické častice prachu čierneho uhlia. Rovnako ako rádioaktívne častice sa zachytia hlboko v pľúcnom tkanive kde zostanú navždy. Keby ste pracovali dvadsať alebo viac rokov bez ochrannej masky v kamennouhoľnej bani, vyzerali by vaše pľúca pravdepodobne rovnako, ako tie na tácke.

Mnoho ľudí chce presne vedieť, čo vlastne myši - fajčiarky zachránilo pred smrtiacimi rádioaktívnymi časticami, a ešte viac sa pýta ako je možné, že dnes podľa reálnych čísel na rakovinu pľúc zomiera oveľa viac nefajčiarov ako fajčiarov. Asi najbližšie k pravde je profesor Sterling zo Simon Fraser University v Kanade, ktorý sa vo svojich výskumných správach prikláňa k úsudku, že fajčenie podnecuje v pľúcach tvorbu tenkej vrstvy hlienu, "ktorá utvára ochrannú vrstvu, brániace ľubovoľným rakovinotvorným časticiam vo vstupe do pľúcneho tkaniva. "Toto má zrejme najbližšie k pravde a navyše aj dokonalý vedecký zmysel. Rádioaktívne častice vdýchnuté fajčiarom ihneď chytí vrstvička hlienu, a potom sú vypudené z tela predtým, než môžu prestúpiť do pľúcneho tkaniva.

Toto poznanie môže byť pre nefajčiarov trochu deprimujúce, ale sú tu jedna alebo dve veci, ktoré môžete urobiť, aby ste znížili riziko natoľko, ako je len možné. Namiesto aby ste utekali pred fajčiarmi v miestnej krčme či bare, prisadnite si k nim čo najbližšie a vdychujte nimi draho platený dym z druhej ruky. Vytrvajte, nebuďte hanbliví a dávkujú z plných pľúc. Alebo môžete sami po každom jedle vyfajčiť jednu cigaretu alebo malú cigárku, len tri denne, k vytvoreniu tenkej vrstvičky ochranného hlienu. Ak však nemôžete alebo nechcete robiť jedno ani druhé, požiadajte o náhradné chirurgickú masku!


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2012 8:24

Fajčenie je škodlivé a to že je anti-karcinogén z fajčenie je daki úlet dutích hláv čo na to došli, učite množstvo......... ...., a to určite množstvo ako stanovily? čo majú vahu vzduchu jak motor ked sa davkuje od podtlaku alebo čo, jasne máš napísané na krabičke cigariet že je to škodlivé.
Zrejme si si pomilil nazov temi, tu nie je tema ako si poškodit zdravie, z fajčenia sa nevilepší zdravie ale jedine poškodí


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10614
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2012 8:32

Ambrobene: pekná rozprávočka. Škoda že má od reality ďaleko.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL36; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:intel Core i7 4770K delid@4.3GHz + SilverStone HE02 + Conductonaut; 16GB DDR3; Asus Z87-PLUS; Asus ROG Strix RX5700XT + 2xNF-F12 + Conductonaut; 250GB EVO 840 + 1TB QVO 860; Fractal Define R4 + 2× Noctua NF-A14 FLX + 2x Noctua NF-A14 ULN; Seasonic P-660; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Work:Latitude 7410 (Win11), 2x P2421D, WD19TBS
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2012 8:58

Ak by to bola pravda len z polovice, tak tabakové spoločnosti už dávno pošlú hordu právnikov a lobistov na ministerstvo zdravotníctva

//Prečítal som si to celé, a je to ešte lepšie ako ficov predvolený program :lol: V tom článku tvrdia, že ak vdýchnem časticu plutónia, dostanem rakovinu pľúc, a fajčenie ma voči tomu nejak ochráni. No tak si prečítaj toto http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/ve ... to-tajily/ Bez fajčenia môžem vdýchnuť časticu plutónia (a určite som ich vdýchol už viac, pretože je to bežný prvok nachádzajúci sa v atmosfére a pôde odjakživa) ale s fajčením vdychujem polónium :)







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 26.08.10
Prihlásený: 29.01.22
Príspevky: 1495
Témy: 58
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.03.2012 12:28

bežny prvok v atmosfere? za bežny možme považovať kyslik nie plutonium :D v atmosfere aj v pode je ho len nepatrne množstvo ved je to jedna0 z najtoxickejšich anorganickych latok vobec







_________________
ALL TIME best actors : Christian Bale, Denzel Washington, Tom Hardy
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2012 13:16

Strašná blbosť, nakoniec bude fajčenie ešte zdravé nie? Keby som bol fajčiar možno by som tiež vyhladával také blbosti, aby som sa možno trošku upokojil.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2012 14:22

Hlavna vec že v jednom topiku píše jake má zdravotné problemi z fajčenía a že chce prestat, tu zas píše o tom jak je to zdravé :-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 26.08.10
Prihlásený: 29.01.22
Príspevky: 1495
Témy: 58
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.03.2012 14:40

hornak chujova stava je omnoho horšia ako fajčenie takže ty sa velmi o zdraviu nevyjadruj:)







_________________
ALL TIME best actors : Christian Bale, Denzel Washington, Tom Hardy
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2012 15:53

Nestresujte sa, ja som si to ani celé nečítal :D Len som to našiel dakde na nete... tiež sa s tým nestotožňujem... aj keď možno môže mať tabak na niečo liečive učinky. Ale keď kupiš RGD, kde je tabaku minimalne a skorej sú tam dajake poľné rastliny, alebo pokosená tráva, tak to má na zdravie ničiaci vplyv...

Teda aspoň v robinzonovi kruzovi som čítal, že sa liečil tabakom ten neborák


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 26.08.10
Prihlásený: 29.01.22
Príspevky: 1495
Témy: 58
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.03.2012 15:55

Ambro nie nadarmo tu my volame RGD - raz gutu dostanem :D







_________________
ALL TIME best actors : Christian Bale, Denzel Washington, Tom Hardy
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2012 16:27

čo je guta?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.03.2012 16:31

Tabak môže mať liečivé účinky, ale jedine v surovom stave. Aloe vera je liečivá rastlina, ale keď ju vysušíš, nasekáš, napcháš do papiera a vyfajčíš, tak ti bude maximálne tak zle







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Diskusia o zdraví

Registrovaný: 26.08.10
Prihlásený: 29.01.22
Príspevky: 1495
Témy: 58
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.03.2012 16:34

Ambrobene píše:
čo je guta?


je to z narečia.. http://slovnik.dovrecka.sk/narecovy-slovnik/guta







_________________
ALL TIME best actors : Christian Bale, Denzel Washington, Tom Hardy
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 57 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Expert: Přístroje iPhone a iPad mohou být zdraví škodlivé

v Novinky

12

713

19.10.2010 12:58

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

1903

16.03.2008 11:55

kajbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v PHP, ASP

20

2289

22.02.2008 15:35

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia

v HTML, XHTML, XML, CSS

7

1841

29.07.2009 7:46

Kubec21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kutil diskusia

v Voľný čas a hobby

9

1594

26.01.2015 12:47

erikzet Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 56, 57, 58 ]

v Vesmír, veda a technika

1728

49058

07.07.2014 22:01

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia + reakcie

v PHP, ASP

3

1178

10.08.2009 13:46

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LOTR2 - diskusia

v Počítačové hry

20

3083

22.12.2009 14:14

lubo2142 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vesmírna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Vesmír, veda a technika

134

9901

20.05.2017 11:28

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Xtreamer - diskusia

v TV

1

2554

15.02.2015 12:24

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Warez - diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Krčma

143

7263

28.12.2012 15:00

nicobb Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Outdoor diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Dovolenka, cestovanie a turistika

66

6189

21.01.2013 15:46

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Facebook-vseobecna diskusia

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Sociálne siete

82

6401

07.09.2019 14:51

patro16 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 607, 608, 609 ]

v Automobily, motorky

18242

360497

05.03.2013 21:06

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia o filmoch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 48, 49, 50 ]

v Kultúra, umenie, filmy, hudba, história, média

1483

39043

16.02.2020 21:17

martino9 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Diskusia o automobiloch

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 278, 279, 280 ]

v Automobily, motorky

8392

262840

27.03.2024 12:08

eMKejx Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra