Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 101 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.02.07
Prihlásený: 16.02.16
Príspevky: 876
Témy: 144
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2008 11:09

necital som vsetky prispevky ale ako si urobil tu zmenu farby ? inak celkom pekne to uz je. nie ako predosle :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Dalsi pokus

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2008 11:20

JanoF, viem že ma asi nemáš veľmi rád, ale nechaj mi tu jednu vetičku.

el mariachi ty si dement

Keby si si prečítal tie články A POCHOPIL o čo tam ide, tak by si vôbec netvrdil, že to je boj medzi MS a W3C. Ten prvý článok bol o tom, že IE bol prvý, ktorý nemal problém so zobrazovaním XHTML. Problém je niekde inde, ale ja nemám silu ani chuť ti to vysvetlovať (lebo ty to očividne nechceš chápať).
Vidím, že nedokážeš rozoznať hosting od webového sídla. A čo že je to na jednom hostingu, aj moja stránka a pcforum je na jednom hostingu a nie sú to tie isté stránky. Ale predpokladám, že si chcel napísať, že všetky tie články sú na jednom webovom sídle - áno, to sú. Keby si poznal toho človeka, tak by si vedel, že nejde o nejakého debilka, čo teraz začal tvoriť stránky.

phpBB mi sem ako príklad nedávaj, to nie je pre mňa argument (je to len jeden z rady ďalších open-source CMS).

Citácia:
mimoto, pokial vie clovek normalne pisat kod a ma znalosti, tak nema problem so ziadnym prehliadacom.

hej? Ty ovládaš XHTML. Potom by si mal vedieť, že sa má posielať s MIME type "application/xml". Lenže ak by si to tak posielal, tak by ti to nezobrazil ten najpoužívanejší prehliadač na svete (nie je to ani FF ani Opera, tie neudávajú smer) a myslím, že aj vyhľadávače majú problém zindexovať také stránky.

A prosím, vysvetli mi, čo má spoločné tvoja veta
Citácia:
kludne si vytvorte aj milion stranok, pouzivajte si tam framesety, tabulkove designy, mixujte si inline s externymi css a proste, co vas len napadne

s rozhodovaním medzi html a xhtml.

Vytvoril som už množstvo stránok (viac ako si ty za tvoj krátky život videl, ver mi, že nie si až tak starý). Všetky sú v HTML4. Nepoužívam Framy, nepoužívam tabuľkový layout (nie design, design je niečo iné), všetky štýly mám v externých css.
Tak mi už raz vysvetli, v čom je to XHTML lepšie, daj mi nejaký konkrétny dôkaz, alebo ak nič nemáš - tak drž hubu! Klameš a zavádzaš ľudí


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Dalsi pokus

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2008 12:36

nevyjadrim sa z dvoch dovodov:
1.) je to OT + flame, ked mas potrebu riesit si svoje komplexy, zaloz si inu temu
2.) debatu na takejto "urovni" u mna nevyprovokujes
som ochotny diskutovat o comkolvek, s kymkolvek a akokolvek dlho, ale nie tu a nie takto. maj sa krasne







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dalsi pokus

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.02.2008 13:01

lio04 píše:
Neviem, či som to písal sem, ale každý font je inej veľkosti, ten efekt prevaľovania tlačítok moc nelahodí mojim očiam a menenie farby webu to už vonkoncom nepatrí k profesionálnej práci. Neviem, ale celé mi to pripadá ako z MS Paint. Myslím, že na to, aby si si tam dal cenník, budeš musieť ešte makať...

co je zle na tom ze kazdy font je inej velkosti? a tiez nechapem preco menenie farby nepatri k profesionalnej praci, ved vacsine ludi ktori mi to hodnotili kladne sa paci oranzove prevedenie a mne osobne zelene, a nejakemu navstevnikovi sa moze pacit zlte prevedenie tak si zvoli farbu aku chce.
a inak el mariachi, shaggy velmi ma bavilo citat vase posty :P a shaggy vitaj :D


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Dalsi pokus

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2008 13:03

Nie je to OT. Vyjadrujem sa k drakovej stránke. Ty si začal tým, že používa zastarané HTML.
Ja mu vysvetlujem, že HTML4 je jeho najmenší problém (ono to ani problém nie je, len ty to nechápeš), má tam oveľa väčšie chyby - nesedí mu layout, na "webdizajnéra" je to veľmi amatérske.

Citácia:
debatu na takejto "urovni" u mna nevyprovokujes

čiže odmietaš podložiť svoje tvrdenia dôkazmi, argumentami? OK, to som si aj myslel, ale prosím - neprenášaj tvoj duševný obraz na mňa. Ja nie som ten čo si potrebuje riešiť komplexy, som tu len preto, aby som naučil začínajúcich webdizajnérov rozmýšľať a používať hlavu.
A ty si buď spokojný v tvojom malom uzavretom svete, kde na teba nikto nemôže, v ktorom si ty ten génius a ja som to zakomplexované dieťa.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dalsi pokus

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2008 16:06

no lol el mariachi, ty si ma pobavil este viac ako drakov "WD" :D







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Dalsi pokus

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.02.2008 16:21

aspon ze tu niesom na smiech len ja :P


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Dalsi pokus

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2008 21:22

no dobre, ludia tu ocividne potrebuju trosku zabavy, tak budem pokracovat v debate. pozeral som tie materialy, pozeral som aj w3c a pravdupovediac som teraz zneistel. na jednej strane tu mame xhtml je best, w3c, XML , a prehliadace ako firefox, opera a podobne.. na druhej strane tu mame chamurapiho (ako sa autor nazval), html je best, iso standardy, SGML a IE od microsoftu...
a tiez tu mame teba..si trosku rozporuplny, pretoze na jednej strane pises
Citácia:
videl si vôbec niekedy zdroják? JE TO Z 99% TO ISTÉ!

a na druhej strane ma odkazes na stranku, ktora tvrdi presny opak..
dalej hovoris
Citácia:
Vytvoril som už množstvo stránok (viac ako si ty za tvoj krátky život videl, ver mi, že nie si až tak starý). Všetky sú v HTML4.

teraz klames ty
1.) v profile mas "student". tak by ma zaujimalo, ako moze student hovorit pracujucemu cloveku o jeho kratkom zivote a ze porobil viac stranok ako on kedy videl ?? aspon mne to pride trosku komicke. jasne, mozno stary profil, ale toto forum nie je zas take stare, a pri zvazeni hocijakych faktov nemozes mat odo mna viac nez 5-7 rokov... www v rozsirenej forme tu nie je zas tak strasne dlho, aby si mohol mat za sebou take nenormalne obrovske mnozstvo webov ako tu hovoris (alebo si robil prve zdrojaky ece na atari ? :lol: )
2.) uz len stranka, ktoru mas v profile s tvojim podpisom a rokom vyroby 2007 je robena v xhtml, dokonca metodou, ktora podla webmasterov tvori tzv "tag soup"
Citácia:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="sk" xml:lang="sk">

<head>
<title>userbars.sk - Slovensko-česká stránka o userbaroch</title>

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" />

do prdele kto tu potom koho klame ??
takmer som sem napisal ospravedlnenie, ale takto... jednu vec co beriem spat je fakt, ze xhtml nie je univerzalna odpoved na otazku, ci je lepsie html alebo xhtml. zalezi od pouzitia atd. nazory su pri oboch taboroch dost presvedcive a jak tu povedal v daktorej rovnakej teme janof : kolko ludi, tolko chuti. daju sa najst nazory pre aj proti, preco pouzivat/nepouzivat xhtml
Kód:
http://www.robertnyman.com/2005/11/02/html-or-xhtml/

Takze, bud uved veci na pravu mieru, alebo prestan ty klamat a zavadzat ludi!







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Dalsi pokus

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.02.2008 23:36

Otázka - a čo že mám povolanie "student"? Nevidel si ľudí študujúcich v 40ke? Ja hej. Ale podľa informácii čo som o tebe zistil, som o tých 5-7 rokov starší :-)

Áno, userbars.sk je v xhtml. Je to moja druhá stránka v živote (vidíš, začínal som nedávno s tvorbou stránkou). Odvtedy som urobil pár desiatok stránok (to prirovnanie, že som ich urobil viac ako si ty kedy videl bol obrazné, ak by si nepochopil). Vtedy som nechápal aký je rozdiel medzi XHTML a HTML, bola to pre mňa iba ďalšia variácia jazyka HTML.
Teraz som starší, dokonca už viem čo to je jazyk SGML (úspešne som z toho zložil jednu skúšku) a vidím aký prínos chcelo byť XHTML, ale nie je. Ja nehovorím - nepoužívajte XHTML, ale hovorím, že to nie je valídna stránka (k tomu sa vrátim neskôr). A hlavne mi vadia výroky typu "aj keď je to iba HTML4", žiadne iba - je to rovnaký štandard W3C ako XHTML (keď už si ich tak ctíš).

Ďakujem za ten článok, čo si sem dal, aj si ho čítal? Lebo celkom podporil moje tvrdenia. V ňom sa píše, že:
- XHTML documents served as ‘text/html’ will not be processed as XML - čiže jazyk XHTML s MIME type text/html nebude interpretovaný ako reprezentácia jazyka XML. NAČO je to potom dobré. V momente, keď to posielaš s text/html, stáva sa z toho tebou odsudzovaný jazyk HTML. Ale ten kód je chybný, keďže HTML pozná niečo také ako net zápis. Ja sa len držím toho konzorcia, ktoré obhajuješ - on ten HTML kód je chybný podľa jeho štandardov, ja som si to nevymyslel.

Uviedol som veci na správnu mieru, alebo stále nechápeš.
(a mohol by nejaký moderátor rozdeliť tieto príspevky a spojiť napr. s témou Je lepsie HTML alebo XHTML? myslím, že je to zaujímavé čítanie aj pre iných ľudí a bola by škoda to zmazať).


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Dalsi pokus

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 23.02.2008 0:03

no vidis, ze sa s tebou da diskutovat aj na normalnejsie urovni :P co sa tyka xhtml, oplati sa napr vtedy, ak clovek naozaj vyuzije "vyhody" xml... pokial cloveku ide iba o beznu stranku bez vyuzivania xml, plne postaci aj html 4.01. na tom sa asi zhodneme.. jasne, po prestudovani niektorych clankov o xhtml som bol sklamany...
ked uz sa budu pravdepodobne presuvat prispevky, tak to rovno budem pisat dalej sem..
jasne, s "text/html" to bude interpretovane ako bezna html stranka.. cital som vsak v clankoch, ze pokrocilejsi koderi robia napriklad take finty, ze pre browsere, ktore plne podporuju xhtml spravia poriadne aplication/xhtml+xml, a pre browsere, ako napr IE, daju text/html.. neviem, do akej miery sa potom vyriesia niektore problemy, nemam s tym skusenosti. ak chces pocut pravdu, tak sa viac orientujem na programovacie jazyky, ako na znackovacie...
ked mi xces teda poradit, ako to, ze nasledujucu stranku mi zobrazi priblizne rovnako v IE ako vo FF ? (rozdiely su minimalne, kvoli tomu ze som spravil css len narychlo, takze to bude treba ece opravit)
Kód:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
    "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="sk" lang="sk">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="application/xhtml+xml; charset=windows-1250" />
...
...
</head>

stranka je validny xhtml strict, hodil som len hlavicku, pretoze ta ma teraz najviac zaujima. zle som zadeklaroval typ dokumentu alebo jakto ? pozeral som, ze xml robi problemy pri IE, ale zatial som na daco podobne pri xhtml nenarazil. zvykol som si uz na syntax xhtml, na tie rozne vtipne pravidla atd. stale som vsak nenasiel uspokojivu odpoved na to, ktory "jazyk" pouzit.. ci html, alebo xhtml. xml samotne ako nieco extra zatial nevyuzivam, len som dufal, ze pouzivanim xhtml budem "drzat krok s dobou". na nete mas teraz cca 70-80% info v prospech xhtml a ked som si vyberal medzi xhtml a html vtedy, tiez som o tom nemal informacie, podobne ako ty
mna na tej stranke, co som ti posielal, zaujala jedna vec, cili jeho konecny nazor po vypisani pre/proti
Citácia:
Anne used me as a bat for HTML, but I’d rather be seen as a spokesman for making a thought-through decision, no matter which one it is. I sometimes work with HTML in may daily job and sometimes XHTML, depending on a lot of factors.

So, choose what you think suits your needs best, and choose wisely. And make sure it’s a deliberate decision.

sakra, jak si ma potom webmaster vybrat? jedni ospievaju xhtml do nebies, a druhi to cele poslu do pekla...

aaaa ece jedna vec.. nezameriavam sa na w3c len tak, povedz, mam aj inu moznost ? mam robit proste stranky bez brania ohladov na validitu podla konzorcia, ked na tom castokrat browsere zakladaju svoje nove verzie ? pre mna je to v sucasnosti aspon nejaky zaklad, odkial sa mozem odrazat dalej... nie kazdy robi skusky zo SGML







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
Dalsi pokus

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.02.2008 0:09

el mariachi píše:
sakra, jak si ma potom webmaster vybrat? jedni ospievaju xhtml do nebies, a druhi to cele poslu do pekla...
vyber si to co ti vyhovuje viac, alebo co sa ti viac paci a podla toho rob stranky, alebo sa nato vybodni a rob ich pre prehliadace a nie pre validator ;)



dalej pokracujte tu http://www.pcforum.sk/je-lepsie-html-al ... 33159.html



tato tema je myslimz e vyriesena a akurat sa zmenila....



ps: vyberat a presuvat do inej temy sa mi to v ziadnom pripade nechce, kedze aj tak to ma na zaciatku suvis s tym ocom tato tema vobec bola....cize mozte kludanko pokracovat v tej co som uviedol vyssie....



:lock:







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 101 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Po dlhsom case dalsi pokus

v Webdesign

5

666

19.08.2010 15:59

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CISPA: dalsi pokus o monitorovanie internetu

v Novinky

5

516

09.04.2012 19:28

kemperik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pokus

v Modifikácie, návody a projekty

1

591

24.05.2011 11:42

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pokus...

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Webdesign

41

1876

10.03.2008 17:05

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Obeliksov pokus

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Modifikácie, návody a projekty

31

2103

12.03.2011 10:12

škodovkar Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pokus o design

v Webdesign

6

668

30.03.2010 11:31

pa3ick Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pokus na fyziku

v Vesmír, veda a technika

15

7413

12.11.2010 14:14

Skyro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chemia-pokus-demonstracia-idea

v Vzdelanie, štúdium, škola

5

876

19.01.2010 19:53

Svolo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. inštalácia na prvý pokus?

v PHP, ASP

4

326

14.06.2010 22:25

davider137 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. prvy pokus o webdesign

v Webdesign

3

357

09.12.2013 15:03

haffen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. staly pokus o autoriaciu

v Sieťové a internetové programy

4

420

30.12.2007 12:39

mimkork Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zapnutí PC na druhý pokus

v Ostatné

1

366

06.11.2010 9:42

killer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Design vlastneho portfolia - pokus 1

v Webdesign

10

841

11.07.2010 11:13

vladopt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nestastny pokus o rozdelenie disku

v Operačné systémy Microsoft

11

739

30.12.2008 7:50

tatam Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pokus o vlastny web design

v Webdesign

7

1237

29.05.2010 17:20

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. poprosim kritiku, pokus č.2

v Webdesign

11

881

24.07.2010 9:49

camo Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra