Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 01.09.2015 7:04

Zdravim,

rad by som vymenil aktualnu D3100 za nieco pokrocilejsie. Ide mi hlavne o fotenie prirody, pripadne portretov, ale skusat budem zrejme vsetko.

Hovori sa, ze Canon vychadza lacnejsie pokial ide o objektivy a ked som pozeral heureku, nasiel som napriklad pevnu 50mm vyrazne lacnejsie nez u Nikonu.

Na druhej strane, kolega mi poradil, ze sa mam mrknut aj na snapsort, lenze z tych porovnani mam dojem, ze porovnavam Nikony s kompaktom, pretoze pokial ide o papierove hodnoty ako dynamicky rozsah, sum pri vyssom ISO a celkovu obrazovu kvalitu, Nikon tam vyrazne vedie. Neplati to len v tomto konkretnom porovnani. Premyslal som aj nad kupou mierne jazdenej D7000, resp EOS 60d ktory sa mi velmi paci kvoli videu a vyklopnemu displeju, ale podla tych testov by som si obrazovo nepolepsil ani oproti sucasnej D3100. Na druhej strane, Canon sa mi pozdava viac kvoli ergonomii a robustnosti. To plati tak pre 60d, ako aj pre 700d. Okrem toho vychadzaju Canony pomerne vyrazne drahsie.

Je to s kvalitou vazne tak zle, alebo sa mam na to vykaslat ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 01.09.2015 8:35

Snapsort je vysmech porovnavani, tam aj D3300 poraza 1DX co je fotak trosku inej kategorie, ich stranku beriem vzdy s humorom. Ak chces primarne fotit krajinky, lepsi je Nikon, ma lepsi dynamicky rozsah takze ked budes manipulovat s rawkami vytiahnes viac z tienov(zase ale necakaj zazracne rozdiely), pokial ta zase viac beru portrety tak by som siel Canon, ktory ma krajsie farby, prirodzenejsie pletovky a ako si sam spomenul lacnejsie objektivy a o dost lepsie dotiahnute video + moznost natiahnut magic lantern. Osobne mam teraz nikon, bol som Canonak, ale stale som viac nakloneny Canonu. Na druhej strane ak sa chces posunut obrazovo, riesenim je jedine kupa lepsich objektivov, lebo ani prechodom z D3100 na D7200 si moc nepolepsis, ani bude tam isty posun, ale pokial porovnavas aps-c a aps-c velkost snimaca, obrazovo to bude velmi, velmi podobne. Posunies sa maximalne tak v ergonomii, zaostrovacom systeme, menej sumu na vystupe atd... Ale rozumej pokial budes mat fotak za 3 litre a na nom objektiv za 100Ecok a potom budes mat D3100 a na tom objektiv za 2-3 litre tak vzdy budes mat krajsie fotky z fotaku s lepsim objektivom. Dobre sklá su zaklad.







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.09.2015 8:44

Dakujem, ta prva veta je velmi dolezita. Osobne som to vzdy povazoval za nezmysel, ale podla kolegu je to na porovnanie v pohode. Celkovy vysledok som nikdy nebral, pretoze tam boduju aj veci ako vaha, velkost, a rozne featury ako dotykova obrazovka a spol. Osobne som porovnaval hlavne parametre obrazoveho vystupu (neviem nakolko su relevantne) a tam vychadzala D3100 lepsie nez 60d, D5100 lepsie nez 70d a podobne.

Nakolko je vo vysledku viditelny rozdiel medzi tym Nikonom a Canonom ? Kvoli ergonomii, resp velkosti ma to tak nejak taha ku Canonu, ale nerad by som kupil nieco co by tak trochu popieralo ucel. Vyuzitie je v podstate univerzalne, ale najviac fotim ked idem do prirody (je to najlepsia prilezitost). Pokial ide o portrety, zacnem a skoncim max pri fotkach priatelky. A chcel by som zacat, resp velmi sa mi pacia fotky v noci, resp v tme. Tu mam dojem, ze to ale opat vyhra Nikon, na druhej strane by mozno bola sanca, ze ku Canonu zozeniem lepsi a nie tak drahy objektiv ?

Dolezitost objektivu si uvedomujem. Nikdy som to nebral, ale ako som sa zacal hrat s D3100, uvedomil som si to. Chcel by som nieco univerzalne na sposob 18-105 od Nikonu, co mi pride ako fajn zakladny zoom a podla niektorych nazorov udajne ani nic vyrazne lepsie na Nikon do cca 500€ nezozeniem. (Ani 16-85 udajne nie je az tak vyrazne lepsia) a tiez 1-2 pevne skla. Aj preto si chcem vlastne teraz vyjasnit vyber znacky, aby som nekupil objektivy a nasledne ich so stratou predaval.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 01.09.2015 8:51

Vyrazny rozdiel tam nehladaj, fotky ako take budu uplne porovnatelne, to su take male rozdiely ze to nezistis, ja by som pre tie farby, video a hlavne grip siel do canonu, na nikone su male a nepohodlne gripy aspon podla mna, ak neratam daku D800/D700, s canonom som bol osobne spokojnejsi, teraz mam D600 na ktory som presiel z 5D mk II, co papierovo je obrovsky posun, no fotky sa mi viac pacili z canonu. Prosto vyber si to co ti je sympatickejsie, urcite neziskas lepsi obraz a vystup pokial uprednostnis jeden pred druhym. Subjektivne by som si tiez vybral 700D.







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.09.2015 8:57

Dakujem, zrejme som len potreboval, aby mi niekto odobril Canon. Ergonomia je koniec koncov velmi dolezita.

Dalej som prave pozeral na youtube, ze s Canonom 600d zvladnem aj slow-motion, co je podla mojho nazoru dalsia velmi zaujimava hracka.

Este jedna vec. Mam moznost za 350€ kupit 600d este vyse roka v zaruke, prakticky nepouzity so zakladnym setakom. Je to dobra kupa a pohorsim si tym nejak vyrazne oproti 700d(podla snapsortu naopak), alebo ist do niecoho novsieho ? Pripadne ake mate skusenosti s predavanim setaku 18-55 EFS DC III

Nechcel som riesit bazar, jedine kvoli vyssej triede, ale ked je to nepouzite a v zaruke ...

Je sanca, ze sa toho zbavim, alebo mi ostane naveky ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 01.09.2015 9:25

Setak v pohode predas, 600D je ok, viacmenej to ma ten isty snimac co 700D, tam mas navyse akurat ten hybrid dual system takze cez liveview ti to rychlejsie automaticky zaostri, ale este lepsie by bolo keby sa ti podari zohnat dake 60D za priaznivu cenu, to uz je lepsie stavane telo.







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.09.2015 9:33

60d je v plane, ale nepredava sa ich moc a su relativne drahe. Prave preto ma celkom zaujala ta 600d. Je to podla mna za fajn cenu a v priebehu par mesiacov (v pripade, ze by sa objavil nejaky rozumny 60d) by som ho s trochou stastia este rozumne predal.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 23.01.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 1758
Témy: 123
Bydlisko: ruzomberok
Príspevok NapísalOffline : 01.09.2015 9:35

pokial planujes 60D tak potom zbytocne 600D ako medzizastavka nie? :D pockaj rovno na 60tku







_________________
PC: Apple mac mini M1/16GB/512GB SSD, Logitech MX master 3, Microsoft designer keyboard, monitor Huawei GT34 ultrawide
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 01.09.2015 9:41

Planujem ho v tom zmysle, ze tam nakoniec skoncim. Alebo mozno az pri 70d. Ako sa tak divam, velke cenove rozdiely tam nie su. Tiez by som uz pomaly mohol zhanat objektivy ktore by mi ostali. Ale zase je fakt, ze par tyzdnov - mesiacov este s D3100 vydrzim, nesuri to tak.

Este ma zaujima jedna vec. Nemas skusenost s prenosom fotiek z fotaku do iPadu ? WiFi podporuje az 70d, ale viem, ze existuju karty s WiFi, pripadne by mozno stacil aj nejaky nato urceny kabel.

A este jedna vec. Plati to o com sme sa bavili aj v duely 60d vs D7000 ? Pretoze ta sa da zohnat o nieco lacnejsie, je uz trochu vacsi, ma inu ergonomiu a podobne.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 07.12.08
Prihlásený: 24.02.24
Príspevky: 817
Témy: 15
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2015 1:30

Prejst na tu istu triedu z D3100 nema velky vyznam, ten Canonacky 18-55mm setak je tusim este malinko horsi ako od Nikonu.. Jedine teda z hladiska nakupu dalsich objektivov, tam uz je ofc dobre sa rozhodnut pre jednu znacku od zaciatku.. Ale inak by ta zmena teraz priniesla len inu ergonomiu.. to si treba vyskusat tie fotaky nazivo, kazdemu sedi nieco ine, ale vseobecne z tejto triedy ma vyznam upgrade skor do tej D7100/70D/7D, teda najlepsej triedy este s crop senzorom resp. "ne-fullframe".. alebo potom rovno FF:) a inak sa skor orientovat na skla ako telo

A co sa tyka tych 50mm obj. v prvom prispevku, ano, ta Nikonacka f1.8 stoji skoro 2x viac, ale aj build quality je inde, teda celkovo lepsia manipulacia s nim, kovovy bajonet nie plastovy atp... ten canonacky za 90e je len taky plastacik... aj ked tph, obrazova kvalita bude asi dost podobna

prechadzat na iny system len koli cenam objektivov velmi nema vyznam, skor ta ergonomia, ktory grip ti viac sedi (a to je zase to, zalezi od konkr. fotaku resp. triedy) lebo cenovo je to dost podobne.. tam uz skor podla toho co kto ponuka, napr. Nikon ma 35mm f1.8 co u inych za tu cenu podobny objektiv myslim nie je, canon ma zase velmi podareny 70-200 f4 a dalo by sa pokracovat


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.09.2015 6:25

Ja som 600d bral ako o 1/2 triedy az triedu lepsi fotak. Nieco na urovni D5100, nie 3100. Hlavne ta ergonomia je tam uplne inde. Nakoniec som sa rozhodol pre 60d, kedze sa mi zda ako univerzalnejsi fotak na moje ucely. Tesia ma lepsie moznosti videa, viac FPS, vyklopny displej, lepsia ergonomia a podobne. Na druhej strane mam dojem, ze je to tak o triedu horsi fotak nez lacnejsia D7000 a to ma robi nekludnym, pretoze D7000 fnes clovek kupi od 350eur a je to podla mna uz velmi, velmi slusny stroj. A aj ta ergonomia je uz inde nez pri D3xxx a D5xxx. Na druhej strane, dnes uz vsetky fotaky fotia skvele a najvacsim obmedzenim budem ja + skla.

Hm, lacny 35mm f1.8 by na krajinku vobec nebol zly ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 07.12.08
Prihlásený: 24.02.24
Príspevky: 817
Témy: 15
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2015 10:13

Tak ano D3100 je uplny zaklad, entry level.. tam ma canon skor tie 1200D apod. Ale ide o to, ze su to prilis male rozdiely aby sa oplatil upgrade.. pri 60D tych rozdielov uz bude az az.. Tam si akurat spominam co bolo trochu vycitane, ze zrovna 50D bola posledna v tejto triede z horcika a potom presli na plast.. taky D7000 je z horcika.. ale to nemusi byt nutne cele zle, plast je aspon lahsi... Video bude rozhodne lepsie, D3100 bolo z tych prvych DSLR co vobec natacanie mali a nie je to bohvieco, hlavne ostrenie.. Co sa tyka porovnania s D7000 ono to tusim bolo nejak tak, ze bol eos 60D, trochu vyssie nikon a lepsi este od neho eos 7D.. ale rozdiely neboli nejake velke, skratka to boli tie najlepsie s crop senzorom...to bolo este ked stali vsetky tieto okolo 1K €.. Ale zase vravim, je to o tom ktory grip ti viac sadne, s ktorou znackou sa ti celkovo lepsie foti.. parametre su iba jedna vec..
A prave, rozdiely v obrazovej kvalite budu male, skor ide o tie moznosti navyse, pouzit vyssie ISO bez sumu, mat stavovy displej a dalsie veci co si spominal..

35 je na krajinku uz trochu dlha, ale ako univerzalny je super, treba si vyskusat nejaky pevny objektiv rozhodne, nielen koli bokehu pri malej clone, aj kvalita fotiek, hlavne ostrost oproti 18-55 resp. 18-105 je inde..tiez fotenie v horsom svetle atp..


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.09.2015 10:32

No zrejme budem musiet zobrat nejaky setak a sam si vyskusat ake ohnisko mi sedi najviac. Co sa tak divam, tie pevne skla s kratsim ohniskom (zakladne) nie su moc drahe a svetelnost je fajn. Sice nemaju stabilizaciu, ale to podla mna nie je tak dolezite. Aj a 50 mm o ktorej sme sa bavili vyzera ako velmi dobre pouzitelny objektiv a hlavne za babku. A nejake cinske alternativy by mohli byt este lacnejsie.

Vezmem nakoniec tu 60d az bude za dobry peniaz a v dobrom stave. D7000 povazujem za lepsi fotoaparat, ale asi by mi chybali tie moznosti videa (hlavne nizsie FPS) a tiez vyklopny displej. Okrem toho sa mi Canon viac paci, ergonomia viac vyhovuje a tiez je tu taky "detail", ze nikoho s Nikonom nepoznam. Canonakov poznam dost, takze by som si obcas mohol skusit lepsie sklo.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 17.05.15
Prihlásený: 26.05.16
Príspevky: 63
Témy: 6
Bydlisko: Partizánske
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2015 19:40

Myslim, ze ides na to dobre. Pokial mas v okoli niekoho kto ma ma Canon, tak je fajn si poziciavat si sklá. Pokial fajn telo zabijes nejakymi cinskymi alternativami, tak potom cele tato vymena D3100 je uplne zbytočna. Zakladom kvaltinej fotky je objektiv az potom telo. U canonu by som isiel urcite po L-kovych sklách, pripadne Sigma z radu Art.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.09.2015 19:50

Do L-kovych objektivov tak skoro nepojdem. Tie su za hranicou toho co som ochotny zaplatit za objektiv, ale mam znameho, ktory by mi taku hracku vedel pozicat. Iny fotak chcem hlavne kvoli ergonomii a cistocne aj tomu videu. Osobne si nemyslim, ze vystup D60 je nejak zvlast lepsi (ak vobec) nez u D3100.

Inak neviem, ale co som tak behal po forach, tie cinske objektivy su relativne fajn. Nedosahuju kvality Canonackych, ale vyrazne nezaostavaju a su citelne lacnejsie.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 17.05.15
Prihlásený: 26.05.16
Príspevky: 63
Témy: 6
Bydlisko: Partizánske
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2015 19:58

V tom pripade by som minimalne siahol po objektive Tamron 17-50 mm f/2,8 SP AF XR Di II VC LD pre Canon. Cena/vykon je vynikajuci. Svetelnost tiez na nezaplatenie. Pripadne pevne sklo Canon EF 50mm f/1.8 STM, ktore vybehlo len pred nedavnom. Zrejme konecne zakladna 50-ka od canonu, co dokaze konkurovat Nikonu 50 f1,8 G. Cena niekde okolo 130 USD.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
D5200 vs 700d

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.09.2015 20:04

Tu si najskor musim vyjasnit aky objektiv vlastne potrebujem. Ale ten Canon EF 50mm f/1.8 STM je v plane, viem o nom, len pren musim najst vyuzitie :-)

// Spojený príspevok Štv 03.09.15 16:25

Tak som nakoniec nejake 60d zohnal, dokonca v zaruke :-)

Akurat to nema objektiv, takze som potreboval nieco rychlo zohnat. Rozhodoval som sa medzi
https://www.alza.sk/canon-ef-50mm-f1-8-ii-d89053.htm a https://www.alza.sk/canon-ef-50mm-f1-8-stm-d2642554.htm.

Nakoniec som zobral to STM. Snad dobra volba.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Nikon D5200 + Tamron SP 18-50mm F2.8 DI II VR + statív + 32GB SD + Taska Caselogic

v Predám

3

416

17.03.2018 14:14

qkrusty Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra