Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 62 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Čestný člen
Čestný člen
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 23.12.2008 11:49

Mir píše:
videl som pri praci aj v Samsung LCD. polovica monitorov ktore od nas z prace odchadzaju ma dead pixely

Aj my u nás v práci používame LCD monitory - všetko sú to staršie modely, možno jeden-dva lepšie, inak sú to podobné šunky ako tá tvoja Belinea.
Vadné pixely som zatiaľ videl iba na mojom monitore, ostatné čo tam máme (asi 6-7) sú v poriadku. A to sú staré modely + používajú sa nonstop každý deň.

Mir píše:
valna vacsina nema DVI vystup a pokial 2 alebo 3 typy z tych ktore predavame zvladali aspon 2ms tak to prehanam...

Ani môj nemá DVI výstup, má DVI vstup - vieš aký je v tom rozdiel? Mám pocit, že píšeš o veciach o ktorých nič nevieš. A ako si zistil, že nemá 2ms? Odmeral si to stopkami?

Mir píše:
ak by som chcel zohnat rovnako kvalitny monitor inej vyrobnej technologie tak by som sa nedoplatil.

Práve si to priznal, že si porovnával neporovnateľné. Vieš, aj ten tvoj super CRT monitor stál v dobe svojej najväčšej slávy toľko, ako kvalitné LCD teraz. Len ty si to nechceš priznať.

Mir píše:
Mame doma aj velky LCD televizor samsung - jeden z tych lepsich, ale jeho obraz je oproti mojmu crtcku nehorazne vyblity...

Je to hlavne o dobrom nastavení, to robí zázraky.

Mir píše:
Belinea co mam je jedna z tych lepsich. stala tolko ako uz to spominane eizo okolo 15 vo svojej dobe. rozhodne si uvedomujem jej vyhody pretoze som ju dlho pouzival. rozhodne tvrdim ZE JE TO DOBRY MONITOR.

Práve si zabil celú diskusiu, človek čo sa do toho vyzná, by nikdy nič takéto nenapísal.

Mir píše:
hocikto tu bude tvrdit ze LCD je lepsie len preto ze je LCD je podla mna totalny amater.

Poznám ľudí, čo sa venujú webovej grafike (myslím skutočných grafikov, nie deti čo urobia jeden návrh) a používajú LCD. Ak to nejde do printu, tak ti bohato stačí dobre nakalibrované LCD. Ale podľa toho, aký obraz máte na telke doma je vidieť, že o kalibrácii nič nevieš.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 23.12.2008 12:40

Romi píše:
bud mas 10 rocne lcd ale terajsie nekvalitne :-)

vsetky LCD mi tahaju oci.. aj kvalitne (nebolo moje, ale bol to profi grafik), teraz mam to LCD, co mam na booku, co mam v podpise... pochybujem, ze to je shit :D







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 09.05.05
Príspevky: 10353
Témy: 206
Bydlisko: Semily
Príspevok NapísalOffline : 23.12.2008 12:41

Tak si stáhni jas :rolleyes:







_________________
PC: Intel NUC 12 Enthusiast i7-12700H, 64GB RAM, A770M 16GB VRAM,3TB SSD LCD: 35" AOC AG352UCG6 Repro: Creative Labs GigaWorks T3 Headphones: Sony WH-1000XM3 Keyb: RAPOO VPRO V700RGB Alloy Mouse: Logitech G700s OS: Windows 11 Enterprise TAB: Samsung Galaxy TAB S9 ULTRA 12/512GB Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra NtB: Dell Latitude 5420 14.0” Console: PS5 2TB TV: Philips 65OLED804 + Yamaha YAS-207
Block list: Ivan-K, jurgiano, Max64, SKiLEX
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 23.12.2008 15:39

Nikdy to nepochopi a marne sa snazite. Aj ja som sa, dve hodiny po icq...
Tak ako si Mir stoji za svojim, ked porovnava vysoko nataktovany tualatin s P4. A preco je to nezmysel? Pretoze zas porovnava neporovnatelne. Preco neporovna nepretaktovany tualatin s nepretaktovanym P4 ? teda 1.4Ghz (top model) s P4E 3.8 GHz ? Viem preco, lebo by sa mu vysledok nepacil. S lubovolnym prescottom na rozumnej doske spravym vacsi vykon nataktovanim, aky dosahuje ten Mirov tualatin. Narazat nato, ze tu ide o to, ze kym jeden procesor na 1.6ghz je vykonnejsi, nez iny na 2.6ghz (a este iba v istej uzkej oblasti vypoctov) je opat amaterske, pretoze niekto opat zabuda nato, ze kym tualatin sa pri frekvencii 1.6ghz ide posrat a ani na dusiku som nevidel este nic nad 2ghz, P4 prave kvoli svojej "neefektivite vykon/takt" je schopne pracovat tak vysoko, v domacich podmienkach kludne nad 4ghz, v tych extremnych este par GHz vyssie. Ale to je uz detail, aspon pre Mira, ze? Fakt ze, porovnavat extremne nataktovany procesor s netaktovanym je teda rovnako odveci, ako tato recenzia s monitormi.
Vies mir, pre cloveka, ktory netaktuje, predstavuje platforma P4 uz v zaklade vyssi vykon a aj v tom tvojom oblubenom Mflops. A pre cloveka, ktory taktuje, zas len P4 predstavuje vyssi vykon a potencial. A to som sa uchylil este do tak teoretickej roviny, ako to robis rad ty, kedy som zanedbal FSB, rychlost pamati a instrukcne sady (z ktorych tazi nejeden soft).
Ale preco sa snazim, preco sa snazi jano a preco sa snazi shaggy...ved ked to bude Mir citat, pojde to zas jednym okom dnu a druhym von a som si isty, ze nas tu bude zasa cakat nejaka litania, ktora bohuzial zas nebude argumentacie schopna, akurat posunie nenapadne diskusiu trosku "inde"







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.12.2008 22:26

1. Mnoho ludí, mnoho obchodníkov tvrdí že LCD je lepšie než CRT pritom to generalizujú. Nieje to pravda. každá z týchto dvoch technologii má svoje podstatné výhody.

na Eizo si rád počkám, ale aj podpriemerné 15 palcové CRT ktoré som dobrých pár rokov používal malo kvalitnejší obraz než hociktoré LCD a videl som aj kvalitné veci.

2. naozaj nikde v článku nepíšem že niektorý z testovaných monitorov je lepší. každý kto písal alebo reagoval v takomto duchu písal hlúposti. text je písaný dosť všeobecne na to aby každý pochopil že porovnávam všeobecné vlastnosti LCD a CRT.

neporovnával som pri písaní záverov len dva monitory, ale porovnával som každý s ktorým som mal možnosť nejaký čas pracovať.

to zahrňuje asi tak 5-10 CRT monitorov. cca 3 som vlastnil doma (IBM, Compaq z roku 90 a neznačkový) dalšie som videl v práci a škole. V dobe kým som robil v novinách tak som videl pekné 20+ palcové kúsky a pár zo strednej triedy. v škole som videl aj hlboký podpriemer z rokov 1990 a tak podobne (tým myslím strednú a aj vysokú).

čo sa týka LCD monitorov, doma som mal a pracoval som s dvomi, další tretí som videl jeden čas v práci, další má teraz brat, a nepriamo do toho rátam aj pár notebookov.

všehovšudy som hodnotil všetky monitory za cca 10 rokov. podla mňa je to dosť široká vzorka, čo myslíte?

takže závery za všetky tie monitory sú takéto:

LCD:
menšia potrebná plocha +
menšia váha +
menšia spotreba +
horšie podanie farieb -
natívne rozlíšenie -
prítomnosť oneskorenia -
Digital DVI +
Analog DVI alebo klasické VGA 0 bodov
Video -
Hry -
Text +
2d grafika 0
Deformovanie obrazu 0 (prítomné kvôli natívnemu rozlíšeniu)


CRT
velká plocha -
veľká váha -
velká spotreba -
lepšie podanie farieb +
žiadne natívne rozlíšenie +
žiadne MS oneskorenie +
žiadne DVI -
Analog VGA, výnimočne iné typy pripojenia (napr RGB) 0 bodov.
Video +
Hry +
2d grafika 0
Deformovanie obrazu 0 (prítomné kvôli nedokonalostí zobrazenia CRT)

4:3 VS 16:9 nehodnotené
Dôvod: nemám tu monitor takého formátu, nepracujem s nimi a osobne nevidím rozdiel v tom ak si na 4:3 monitore pustím film v 16:9 alebo naopak na 16:9 monitore používam obraz rozmeru 4:3... tak či tak mi vzniknú čierne pásy ak chcem obraz vidieť nedeformovane.

tento verdikt je z mojej strany konečný, považujem ho za spravodlivý a to že vám sa nepáči že v pôvodnom texte spomínam len dva konkrétne monitory je irelevantné. porovnával som ich len z toho titulu že som ich mal oba doma, a že oba zvládnu 1280x1024 pri 85Hz.

Ich porovnanie mi slúžilo na to aby som videl či je výhoda DVI-D konektora natoľko zásadná aby dostalo LCD nejaké lepšie hodnotenie a v konečnom dôsledku ho za to aj dostalo, rovnako tiež som zisťoval ako veľmi sa dá považovať natívne rozlíšenie za výhodu alebo nevýhodu pre kvalitu zobrazovanej grafiky. preto dostal text bod navyše u LCD, preto dostalo CRT bod za video i 3d grafiku a preto 2d grafikcké operácie (konkrétne fotografie rôznych rozlíšení) neukázali na LCD ani CRT žiadnu natoľko zásadnú výhodu aby ktorýkoľvek monitor dostal bodovanie.

čo sa týka jasu a bolesti očí pre tento účel som nevedomky spravil test. nastavil som omylom jas na maximum a pracoval s 3d grafikou. po hodine som mal červené oči. v túto chvíľu mám jas presne nakalibrovaný a ani po 10tich hodinách za PC mi oči nezčervenali (testované dlhodobo niekoľko dní po sebe cez vianoce). máte CRT? môžte skúsiť.

shaggy:
neviem na čo narážaš ked píšeš o DVI. ja som len písal aké vlastnosti majú/nemajú monitory ktoré predávame. viem že 2ms sa uvádza ako doba oneskorenia LCD obrazoviek (obvykle formát GTG) a že DVI je forma pripojenia monitora ku grafickej karte.

U DVI máme variantu čisto analogovú ktorá sa našťastie takmer nepoužíva, dalej variant DVI-D ktorý obsahuje len digitálny signál a potom máme variant DVI-I ktorý je schopný preniesť aj analogový aj digitálny signál. ak chceš hodím ti sem link kde som presne študoval špecifikácie, a tiež aj to aký je rozdiel medzi dvoj a jednokanálovým DVI káblom.

to Spirit:
Tualatin-S 1400 som porovnával s 2,4Ghz Presscottom. vieš prečo? prečítal som si nejaké staršie testy a písali tam o blízkosti výkonu týchto dvoch CPU, tak som chcel vedieť čo je na tom pravdy.

Overil som že to pravda je. A neskôr som si doma s Pentium 4 Cedar Mill overil aj to že 3Ghz P4 sa stále dá v pohode porovnávať výkonovo s P3 tualatinom. síce som sa nedopracoval k 3,8ghz EE CPU, ale dopracoval som sa k 4Ghz na svojom Cedar Mille. stále je čo porovnávať, ale chcelo by to X850XT vo verzii s PCI-E slotom... zatial som nemal šťastie ju zohnať.

a naozaj ešte jedna vec... aj keď sa na hlavu postavíte tak verdikt nezmením. nátlak zo strany modov (viz shaggyho nemiestne narážky) nepovažujem za relevantný dôvod.

hoši, ešte pár krát sa tu do mňa obuje mod tak moja mienka o tomto fore poriadne hlboko klesne.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2008 1:14

Citácia:
aj keď sa na hlavu postavíte tak verdikt nezmením
preto uz nebudem reagovat ku konkretnym bodom, nemalo by to cenu... Viem dobre ako si stanovil podmienky tych roznych testov a boli vsetko mozne, len nie objektivne.

O nieco ta vsak poprosim. Povies nejakemu cloveku, ktory si dnes chce kupit monitor, jediny dovod, preco by sa mal rozhodnut pre CRT ?

Tie tvoje vyhody/nevyhody su znacne skreslene a to len kvoli tomu, ze pri vzorke LCD monitorov koncis pri strednej, ci dokonca nizsej strednej triede. Ak by si totiz uvazil aj kvalitne kusky rovnako ako u CRT, verdikt by vyzeral nejak takto:

LCD:
menšia potrebná plocha +
vacsia mozna plocha obrazovky +
wide rozlisenie + (s 4:3 videom umna nepochodis, 99.99 percent filmov je vo formate wide, dalej je to prirodzenejsi pomer pre oci)
menšia váha ++
menšia spotreba ++
natívne rozlíšenie (vysvetlis mi, co je na tom nevyhoda?)
prítomnosť oneskorenia -
Digital DVI +
Video + (prepac, ale kukat film na 24" LCD s poriadnym kontrastom a wide je urcite lepsi zazitok, nez kukat do ziarovky!)
Hry + (95 percent hier je nativne wide, cize realnejsi zazitok z hry, 2ms dnes nie su nicim vynimocne a oko spozdenie nepostrehne)
Text +
2d grafika +- (opat diskutabilna vlastnost, pretoze mas na trhu aj kusky, ktorymi grafik nepohrdne)
Deformovanie obrazu ++ (presna geometria)

Vyhody CRT:

-nizsia cena
-odozva

a tu by som aj skoncil ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 30.08.07
Prihlásený: 07.04.24
Príspevky: 1109
Témy: 26
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2008 1:19

CRT su uz historia... jednoznacne uz nemaju buducnost







_________________
No INTERNET
No LIFE
CPU: Intel Core i5 4690K MB: MSI Z97 GAMING 5 VGA: nVidia GTX970 RAM: Corsair Vengeance 1866MHz 16GB HDD1: KINGSTON SSD V300 120GB HDD2: Seagate 1TB ZDROJ:Corsair Power Supply HX620 620W OS: Windows 10 Monitor: Xiaomi Mi Curved 34"
Offline

Čestný člen
Čestný člen
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2008 1:46

mir
Písal si o DVI výstupe, ja som ti napísal, že ani môj monitor nemá DVI výstup. Nabudúce lepšie čítaj, resp. lepšie píš (ak teda vieš o čom píšeš).
Ale teraz sa tu nemusíš oháňať poučkami z wikipedie, tváril si sa, že väčšina monitorov, ktoré si videl nemala ani DVI vstup (aj keď si napísal výstup). A to je tvoj problém, ak je to pravda, tak to znamená že porovnávaš nejaké predpotopné LCD panely s high-end CRT monitormi. A nevieš pochopiť, prečo sa nám tvoje neobjektívne hodnotenie nepáči.

Záver - skús si niekedy zahrať hru na wide LCD s dobrou odozvou. Alebo si pozri film. Máš to ako so shaggy-m - keď ho raz skúsiš, iného nebudeš chcieť (no homo) :lol:







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 01.03.08
Príspevky: 193
Témy: 31
Bydlisko: Spišská Nov...
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 0:16

MIR: Kvalitne som sa pobavil na tvojich prispevkoch...







_________________
Lenovo Y570 i7
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 9:41

musim sa mir-a zastat...nechapem ako mozete tvrdit ze nevie o com pise...osobne si myslim ze ma bohate skusenosti a tiez nadobudnute vedomosti...tiez druha vec je porovnavat neporovnatelne :) ale ze by nevedel o com pise....


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 9:59

Nuz a podla teba vie o com pise, ked hodnoti nieco s cim nemal nikdy moznost pracovat (rozumej kvalitne LCD)? To totiz s vedomostami nijak nesuvisi.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 24.04.08
Prihlásený: 30.03.14
Príspevky: 4774
Témy: 66
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 10:16

neviem podla mna to skor suvisi s porovnanim neporovnatelneho....lebo keby mal tu moznost a poriadne lcd vs poriadne crt tak mozno by ho vysledok prekvapil to uz ale je len jeho vec...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 30.08.07
Prihlásený: 07.04.24
Príspevky: 1109
Témy: 26
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 10:55

Toto je fakt dost nezmyselne... tak isto ako sa vyvyjali v tej dobe CRT sa teraz vyvijaju LCD... Podla mna LCD este maju nejaky ten vyvoj pred sebou co ale uz neplati u CRT... CRT su uz naozaj minulost.







_________________
No INTERNET
No LIFE
CPU: Intel Core i5 4690K MB: MSI Z97 GAMING 5 VGA: nVidia GTX970 RAM: Corsair Vengeance 1866MHz 16GB HDD1: KINGSTON SSD V300 120GB HDD2: Seagate 1TB ZDROJ:Corsair Power Supply HX620 620W OS: Windows 10 Monitor: Xiaomi Mi Curved 34"
Offline

Správca fóra
Správca fóra
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10615
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 11:19

Booože neviem o čom sa hádate... Mir len poukázal na rozdiely medzi CRT a LCD. Ja osobne mám aj CRT, aj LCD, LCD bolo kupované o 4 roky neskôr ako CRT a stálo o liter menej, preto ich nebudem porovnávať, CRT je stará technológia, ktorá bude nahradená lepšou (LCD to rozhodne nie je :) či sa vám to páči alebo nie, princíp na ktorom pracuje LCD je proste hovadina), ja osobne dúfam, že LCD pekne odijde tak ako prišlo a nahradí ho napríklad OLED. Samozrejme LCD prinieslo výhody v rozmeroch zobrazovacích zariadení, prinieslo dokonale plochý obraz, ale tiež tu je pre niektoré skupiny užívateľov obrovská nevýhoda v natívnom rozlíšení. O kvalite obrazu písať nebudem, lebo viem, že v dnešnej dobe už existuje množstvo vysoko kvalitných LCD monitorov, ktoré v podaní farieb za CRT nezaostávajú.
LCD sa už podľa mňa nemajú veľmi kam ďalej vyvíjať, resp. je nezmysel strácať čas touto technológiou, OLED má podľa mňa jasne navrch (spotreba, rozmery, kontrast, odozva, podanie farieb, zobrazenie čiernej).
Trošku nesúhlasím s tým, že na video a na hry je lepšie CRT, širokouhlé LCD sa mi na to hodí ďaleko ďaleko viac, v rýchlosti odozvy nevidím problém ani na svojej acer-sračke


BTW tá spotreba je otázna... CRT nežerie rovnako pri tmavom obraze ako pri svetlom, kdežto LCD žerie rovnako skoro stále (tam je to skôr naopak, žerie viac pri tmavom obraze, ale rozdiel je len veľmi malý)







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 12:00

zasa ste sa tu pekne pochytili... k teme asi pred pol rokom som pozeral nejaky dokument alebo nieco take na ta3 a boli tam rozhovory s odbornikmi a jednoznacne povedali ze crt ma kvalitnejsi a krajsi obraz (ja som bol z toho trosku zaskoceny) ..







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 12:11

TomKocuR píše:
CRT je stará technológia, ktorá bude nahradená lepšou (LCD to rozhodne nie je :) či sa vám to páči alebo nie
LCD to mozno nie je, ale uz davno nahradila crt, ci sa ti to paci alebo nie :P







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 12:53

mir mir... pri tom, čo sa tváriš aké máš znalosti (v podstate aj verím, že ich máš), ma vždy dokážeš totálne zaskočiť tým, čo z teba napokon vylezie :)
beriem fakt, že tvoje shitné LCD zobrazovátko (nehnevaj sa, ale túto triedu lcd medzi monitory naozaj neberiem ani ja) má dosť nevýhod, ale tvrdiť, že povedzme 22'' monitor nie je vhodný na filmy ??? :lol: nebolo by v jedinom prípade - keby dotyčný mal stiahnúte nelegálne filmy a tie by mali otrasné rozlíšenie, tam je pravda, že na lcd sa krásne ukážu všetky chyby.. ale pokiaľ máš legálne kúpené DVDčka filmov a pozeráš tie, po CRTčku by si sa už v živote ani neobhliadol, to ti môžem garantovať, a to hovorím teraz hlavne o strednej triede (samsung, LG).. s vyššou triedou lcd som bohužiaľ zatiaľ nemal tú česť, ale horšie ako stredná trieda to asi nebude ;)
ďalej, že hry sa na tom nedajú dobre hrať ? ďaľší blábol, buď nehrávaš nové hry (možno si skončil dakde pri Prehistoriku, neviem), alebo má to tvoje zobrazovátko oneskorenie 20ms a potom chápem... pokiaľ by si mal normálne lcd, rozhodne by si musel uznať, že hry na poriadnych lcd vyzerajú omnoho lepšie..tiež som sa držal dlho CRT, lebo som videl koľko s tým bolo problémov a podobne, ale akonáhle som videl u kamaráta 22 nový samsung, nebolo cesty späť :lol:

veľa vecí ktorými argumentuješ sú síce pravda, ale len na to tvoje konkrétne zobrazovátko a poriadne LCDčka s DVI si pravdepodobne zatiaľ videl len vo výklade

nerozumiem, ako človek s tvojimi vedomosťami môže totálne ignorovať súčasný stav techniky a porovnávať veci, ktoré neplatia už pomaly pár rokov... k tomu porovnaniu procesorov sa radšej nevyjadrím







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 12:56

inak aj na youtube ti tipci co maju supermašiny a predvadzaju ako im splapu hry na kolko fps , tak dlhoo to predvazdali na 19 crt take co podavali vysoke rozlisenia . no a potom si kupili lcd ale 24 palec spravil snim par videii ale 2 videa v nich povedal ake je to lcd fajnove a o tyzden nove video de predvadza hru opat na starom crt ^^ povedal ze lepsi pozit z hry ked to hra na crt , imho ja viem co tym myslel obraz ma krajsi , ale ani za nic by som uz nemenil , je to taka mala daň .

//opravene krajsy na krajsi a lepsy na lepsi, nemohol som sa na to pozerat :sick: , Daron


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23.02.08
Prihlásený: 13.02.09
Príspevky: 612
Témy: 37
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 13:09

ja som kupil nove pc s novym 19 wide lcd.Nakolko som sa obaval že je to Acer. som s nim maximalne spokojny.samozrejme som mal lepsi pc tak prva hra bola crysis, vsetko sa mi pačilo, krasne.Po mesiaci som inštaloval staršie San Andreas a v pohode navyknuty na lcd hram, hram a pači sa mi to.Neskor ma sestra poprosila nainstalovat san andreas aj na stary pc, tam bol 17" crt Hansol.Ked som zapol gta tak som sa nevedel nabazit tej krasy zobrazenia hry.Bolo to uplne ine ako lcd.Takže moj verdikt je ako Mir-ov na hry skôr crt a na klasicku pracu lcd.Samozrejme niektorym to može byť fuk ked som spomenul značku lcd Acer.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1876
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 13:21

no a moj pohlad . aj ked to bude nvm jak dobre na hry a bude to fungovat na principe obraz tma obraz tma cize blik blik [cervene oci au au ]a furt dokola a aj ked to bude wide crt tak by som to nechcel , ked som doslat lcd tak som hned videl ktore "farby alebo odtiene " chybaju na ikonkach a tak kukam zeje to pekne ale proste chyba tam urcity odtien alebo co , podla mna na taku pracu jaku to potrebujem mi viac vyhovuje lcd a dlhooo ece bude . crt som si nehal len pre pripad ze sa mi pokazi lcd :P a bude ho treba poslat do alzy.

daron : :rolleyes:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 31.12.2008 14:29

adam, ty si ďaľší taký.. porovnávať acer a belineu s crt.. samozrejme že v takom prípade je crt lepšie obrazom aj ostatným :lol: mal si doma v poslednej dobe nejaké 22 samsung alebo LG ? pokiaľ nie, tak tvoj výrok má asi takú váhu ako mirov...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.01.2009 16:22

Aspoň mám dojem že sem chodia ludia s rozumom...

to Spirit:
ja som robil profi 2d grafika po dobu cca dvoch rokov. v tých novinách mal CRT monitor každý, špeciálne tí čo robili s fotkami a robili zalamovanie strán. Pri 2d grafike to má setsakra dobrú výhodu a môžem ti to jednoducho ukázať pri práci s fotografiami.

to all:
novšia technologia neznamená ani zdaleka lepšia technologia. ako príklad uvediem fotografiu s ktorou pracujem pár rokov... či už fotenie na film, alebo práca s digitálom oba typy poskytujú určité výhody.

digitál ti dá fotky okamžite, a dnes už v celkom rozumných rozlíšeniach a formátoch (rozumej tiff a 64 bitové farby).

analog/film - jeho rozlíšenia sú nedostižné pre digitál. Digitálne majú tak 5-7 megapixelov. vyššie som zatial nezaregistroval - možno aj viac už. Kvalitný film má na 35mm filme rozlíšenie 50 megapixelov a pri rozmere negatívu 600x600mm je to 262 megapixelov. (u kvalitných filmov sa udáva hodnota kolko dvojčiar sa zmestilo na 1x1mm políčko a dá sa z toho odvodiť rozlíšenie)

obe technologie ale majú svoje uplatnenie. Použil som film na vyhotovenie záberu. (fotil som sochu proti slnku). Počas spracovania som film nevyvolal presne podla receptúry, ale trochu som sa s tým pohral. vo výsledku miesto odkial svietilo slnko bolo čierne, a okolo sochy bolo svetlo. výsledný efekt som naskenoval a mierne zvýšil kontrast + odstránil vady obrazu ako prach a podobne.

každý rozumný fotograf vám povie že ideál kvality je pri spojení filmu a digitálnej fotografie, a ja zo skúsenosti viem že podobne to funguje aj pri používaní iných technologii - či už tlače alebo zobrazovania.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2009 16:39

preboha, tam nejde o to, či je to novšia technológia alebo nie... vážne, utekaj za kamarátom, čo má nejaký poriadnejší LCD, najlepšie 22 samsung alebo LG a porovnaj to s tým. pokiaľ tú výhodu lcd napr pri filmoch neuvidíš (opakujem, originálne DVD filmy, žiadne kraviny stiahnuté z torrentu), tak ja už vážne neviem..
inak, k tým novinám.. píšeš "robil som tam 2 roky", čiže sa pozeráme do minulosti, ktovie ako dávno to bolo a áno, uznávam že vtedy stáli lcd monitory za jedno veľké... ;) okrem toho, tipujem, že tie crt neboli určené bežnému občanovi, takže je to opäť zcestné ako celá diskusia. jak môžeš porovnávať profesionálne drahé crt monitory s mainstreamom ? hlavne berúc do úvahy fakt, že podľa toho čo píšeš si s normálnym DNEŠNÝM monitorom ešte nemal tú česť, lebo tu len spomínaš lcdčka bez dvi a podobné kšunty...

napíšem ti to ešte raz a naposledy, neporovnávaj to, čo sa porovnať nedá. porovnávaš kvalitné crt s tým, čo sa za monitor považovať ani nedá a keď ti dakto napíše opak, tak napíšeš že nemáme rozum...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Prevádzkovateľ fóra
Prevádzkovateľ fóra
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 01.05.05
Príspevky: 13348
Témy: 1496
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2009 16:59

Mir opet porovnavas vajcia s jahodami. CRTcka ktore ste pouzivali neboli urcene do domacnosti, tak ako tomu je aj pri tom IBMku ktore si testoval. Su to monitory ktore patria do vyssej kategorie, cize ich neporovnavaj s klasickymi kancl. monitormi a ani s lcd a uz vobec nie s lcd typu zobrazovatko ala belinea ;) V tejto dobe mozem pred teba tiez postavit zaprdene crtcko a vedla neho nadupane eizo ci nieco pod. a myslim ze na tom crt najdes mozno jedno + ak vobec. Sice cena bude pri tom lcdcku niekde inde, ale budiz, porovnavame predsa neporovnatelne :)

Nikto ti neberie to ze crt boli lepsie, nuz pre bezneho uzivatela alebo aj hraca je crt minulost a tu uz nevratis. To mas ako by si chcel vratit staru menu kedy bola ta pekna zelena bankovka - 100Kcs, nejde to...

LCD nie je mozno nastupca CRT, ale davno uz crtcka zosadili z tronu. Ak by si chcel aj niekde najst nejaky profi crt (v obchode), tak budes mat velmi malu sancu na take nieco. Keby mali vyrobcovia taky nazor ako ty, tak este zijeme v jaskyni :)

Ten isty pripad je aj medzi diskami. Klasicke disky (ata,scsi,sas) su jednoducho zastarale a nieco ich musi nahradit a pomaly a isto ich nahradia SSD, pricom tiez kazdy basni o tom ze SSD nie je nastupca, ale je to ten isty pripad. Za par rokov budes mat problem klasicky hdd niekde najst, preco? Lebo ich ssd vytlacia z buzinesu a tiez mozes tvrdit ze scsi su neviem ake enonuno, ale ak k nim postavis nejake nadupane ssd tak ich roznesu, ale cena tych ssd bude niekde uplne inde ako takych scsi/sas (uvadzam to len ako priklad, tak ziaden flame na temu disky).







_________________
Streacom DA2 | SilverStone Titanium SX800-LTI 800W | ASRock X299E-ITX/ac | Intel Core i9-9980XE & be quiet! Dark Rock TF | Kingston HyperX Impact 64 GB DDR4 2666 MHz | NVIDIA Titan RTX 24 GB | Intel SSD Optane 905P 480 GB NVMe U.2 & Intel SSD 750 1,2 TB NVMe U.2 & Intel SSD 660p 2 TB NVMe M.2 & Seagate BackUp Plus Portable 56 TB USB | 55" 4K OLED Dell Alienware AW5520QF & 24" LCD EIZO FlexScan EV2451 | Ergotron LX Wall Mount Keyboard Arm | Logitech Craft | Logitech G603 | Logitech F710 | Harman Kardon Sabre SB 35 & Sennheiser RS 175 | Microsoft Windows 7 Ultimate | APC Back-UPS ES 700 | Lenovo ThinkPad X250 | iPhone X 256 GB & Pitaka Aramid | SilverStone ML05B Milo | Corsair SF600 SFX 600W | ASRock X99E-ITX/ac | Intel Xeon E5-2683 v4 & NOCTUA NH-L12S | Kingston HyperX Savage 32 GB DDR4 2400 MHz | NVIDIA GeForce GT 710 1 GB | Intel SSD Optane Memory 32 GB NVMe M.2 & Intel SSD 730 240 GB SATA | Ubuntu Server
Offline

Čestný člen
Čestný člen
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.01.2009 18:04

Mir - prepáč, ale ja ti neverím, podľa mňa sa len vyťahuješ.
Robil si dva roky grafika - možno si praxoval v nejakej firme, ktorá sa tvárila ako grafické štúdio. Pretože ak by si toho grafika skutočne robil, tak by si si prečítal čo píšeme a potom reagoval.
Ale vidím, že na teba jednoduchými vetami, tak tu ich máš:
- porovnaj tvoj IBM CRT napr. s bežne dostupným EIZO (cena od 35 tisíc vyššie, nemyslím EIZO pre bežných ľudí).
- máš tú tvoju Belineu nakalibrovanú? Predpokladám, že keď robíš s fotografiami a grafika, tak to je pre teba samozrejmosť.

Áno, rozlíšenie u digitálov sa ani zďaleka nepribližuje kinofilmu. Ale opäť sme pri porovnaní domáce vs. profesionálne použitie. Keby si fotografoval skutočne dlho, vedel by si, že pre domáce použitie (ak tlačíš fotky do rozmerov 10x15cm) je viac ako 10Mpx zbytočných. A zároveň by si vedel, že 5-7Mpx je low-end, bežné je v súčasnosti 8-10Mpx a nie je problém zohnať aj lepší foťák (čo je samozrejme pre bežných ľudí zbytočnosť).

Ešte jedna vec - počúvaš hudbu? Predpokladám že áno a predpokladám, že počúvaš z mp3ek. Tak ako boli CD oproti LP platniam posunom k horšiemu, tak je aj MP3 oproti CD opäť výrazný posun k horšiemu. Ale, čuduj sa svete, pre bežných ľudí to stačí. Rovnako ako stačí LCD monitor, ako stačí digitálny foťák.
Tak nabudúce neporovnávaj LP nahrávku Chopina s MP3 demo nahrávkou nejakej rapovej formácie - obe majú inú cieľovú skupinu (alebo si myslíš, že sú obe určené pre audiofilov?).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 19.05.07
Prihlásený: 16.01.12
Príspevky: 1492
Témy: 171
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.01.2009 20:29

shaggy:
ja hlavne niesom blbec čo by fotky tlačil alebo chodil do fotolabov kde v skutočnosti používajú digitalizáciu filmu a následne sa fotka vyrába bud laserovou tlačou alebo digitálnym nasvecovaním fotopapiera. od toho mám doma fotochemické nádobíčko.

urobiť totiž fotku na 35mm čiernobiely diafilm v takom rozlíšení že ju môžem zväčšiť do životnej velkosti je totižto daleko od domáceho použitia.

zožeň si film Fomapan R. Inverzný... to je kvalitka :)

to janoF:
vývoj ide vždy dalej. to je fakt. ale porovnávať LCD a CRT je na mieste asi takým štýlom ako porovnávať procesory Intel a procesory AMD. Dodnes nájdem v obchode opicu v kravate a saku ktorá by bude tlačiť bulíky o tom že windows padá lebo niekto má doma AMDčko.

tvrdiť že LCD zosadili CRTčka z tronu je trochu zbytočné... ja chápem že mať na stole obrovský monitor je prekážka, do jedného sa práve dívam, chápem aj to že výhody menších monitorov sú dosť jasné, ale na druhej strane chápem aj to že najlepšia kvalita sa vždy dosahuje spájaním digitálnych a analogových technologií za predpokladu že z oboch vyberieš to najlepšie.

celkovo je to vec trhu. nie nejakých pomyselných trónov. trh šiel za tým čo je menšie, lacnejšie, prípadne novšie...nikdy nie kvalitnejšie.

snažím sa poukázať len na ten fakt že ak si vezmem dva monitory pričom jeden je CRT a jeden je LCD tak klúčové vlastnosti použitej technologie vždy budú mať v jednej sfére výhodu a v inej sfére nevýhodu. aj keby sa toto forum malo na hlavu postaviť.

btw z tvojho výčtu zastaralých rozhraní sa niekam vyparila SATA :D. nejde o to akou formou sa pripojí zásobáreň dát k PC. poznám aj riešenia kde sa využívajú flash pamate a priamo PCI-E karta bez toho aby sa použil medziradič typu SCSI (SAS) alebo IDE (PATA/SATA). holt to je podniková sféra a o takých veciach sa vela nepíše, pritom je to technologia stará aspoň 6 rokov +-. cena bola v tisícoch dolárov :D

proti Sate nemám osobne nič, len zase nechápem ludí ktorý tento typ pripojenia glorifikujú a následne si zapoja seagate baracuda SATA II s klasickým harddiskom a priepustnosťou +- 50mb/s a k tomu SATA DVDromku s priepustnosťou sotva 20mb/s.


vadí mi čisto jedna vec - ak sa hovorí že najnovšie je najlepšie. tvrdí to halda obchodníkov s IT, tvrdí to halda recenzentov z IT a mrzí ma to že málo ludí sa na komponent pozrie reálne a hodnotí jeho plusy a mínusy hlavne mi to vadí na fore ako je toto.

vždy sa dajú nájsť nejaké hmatatelné parametre daného zariadenia. vždy sa dá urobiť ich opis. kým porovnávam monitory, tak porovnávam porovnatelné. Až začnem porovnávať výkon procesora a výkon monitora tak to je rozhodne neporovnatelné.







_________________
Immolator:
MB: Abit VH6-T Mod "Immolator" * CPU: Intel Pentium III-S "Tualatin" 1.400 @ 1.628 Mhz 512 L2 Cache * RAM: 1526Mb PQI SDRam 133 @ 155MHz CL2 * VGA: ATI Radeon x850xt 256 Mb * Monitor: IBM G96* Sieť: Intel Pro 10/1000 GT * TV Tuner: Pinnacle 300i * Zvuk: SB LIVE! 5.1 * Repro: Philips A2.5 * SCSI Radič: Adaptec 19160 * SCSI HDD: 2x Seagate Cheetah 15k * SCSI Scanner: Canon 2700f * Zdroj: Enermax 535W * OS: Win98SE SESP1+KEX *
Sharp MZ-800, Z80a. 64kb Ram, 32 kb Vram, QuickDisk, Cassete Recorder.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 31.08.07
Prihlásený: 15.03.11
Príspevky: 2166
Témy: 45
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2009 21:21

Mir píše:
vadí mi čisto jedna vec - ak sa hovorí že najnovšie je najlepšie. tvrdí to halda obchodníkov s IT, tvrdí to halda recenzentov z IT

no vies, keby to nehovorili, tak by sa nove veci nepredavali a neboli by tak ani peniaze na vyvoj dalsich technologii..
ale vacsinou to aj plati...







_________________
Desktop:Asus P5Q Pro, e7200@3,17GHz + AC Freezer 7 Pro, Gainward 4850 + AC Accelero Twin Turbo, A-Data 4GB DDR2 VEE 800MHz cl4, Samsung 640GB Spinpoint F1, Asus 2014-L1T. Enermax Liberty 400W, NZXT Alpha, Samsung 226BW, Razer DeathAdder, Windows Vista Ultimate SP1 x64
„Najľahšie je poradiť druhému, najťažšie je poradiť sebe." Táles
Offline

Čestný člen
Čestný člen
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.01.2009 21:53

Myslel som, že sa tu nevyjadrím, ale mir, neviem prečo si nepriznáš, že porovnávaš vyzreté víno a burčák. Každému je jasné, že LCDčka na začiatku svojej existencie boli oproti krásnemu, ostrému a kontrastnému obrazu CRTčiek proste strašné. Slabé farby, nerovnomerné podsvietenie, sem tam aj výraznejšie viditelná mriežka. Bolo to proste na začiatku vývoja. CRT monitory boli vtedy oveľa kvalitnejšie zobrazovadlá, hlavne pre grafikov. Konkrétne tá IBMka sa používa (doteraz) na pracovných staniciach, aj pri práci s 3D grafikou (Catia, Solid Works a podobné) a obraz má fantastický. Porovnávaš to ale s Belineou. Belinea (neuviedol si konkrétny model, ale to je vlasnte jedno) nerobí kvalitné LCD. A porovnávať high-end monitor s dnešným low-endom je čisté kacírstvo. Ako ti tu už každý povedal, porovnaj si obraz so špičkovými monitormi EIZO, ktoré podporujú ozajstné 32bitové zobrazovanie farieb pri výbornom kontraste a hlavne rovnomernom podsvietení. Taký monitor si ale musíš poriadne zaplatiť, ako v dobe CRTčiek práve také IBMko.

Zober si nejaký low-end monitor od Relysisu, či Hansolu (v podstate je to jedno aká značka) a porovnaj ho s Belineou - hneď sa ti to nebude zdať až také úžasné...

Tým chcem povedať, že test má bohužiaľ nulovú vypovedajúcu hodnotu. (a aby niekto nemal pindy, obraz IBMka som videl u oca, keď som bol na praxi - práca s Catiou, obraz kvalitného Eiza zase u mamky v robote na grafickom)







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2009 6:15

O to ide, ze vypovedna hodnota tohto porovnania je 0. Faktom zostava, ze si dnes za 8 tisic kupim 10x lepsi monitor, ako pred par rokmi za rovnaku cenu. That`s all folks...

A mir, zasa zijes v praveku, +-50MB maju dnesne low-endove 5400ot. 2.5" disky.
Pre predstavu asi potrebujes rychlost dnesnych beznych 3.5" diskov, u ktorych by si mohol na U-ATA133 zabudnut:
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

A vobec, koho este zaujimaju 6cm siroke IDE kable?







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
CRT VS LCD - čo je teda lepšie?

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 15.01.2009 10:10

necital som to ale clanok onicom... LCD v dnesnej dobe vedie... uz davno nieje pravda ze take monitory niesu kvalitne... ved aj v zdravotnickej technike sa pouzivaju LCD a v pristrojoch kde CRT "nestacia"







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. [ Príspevkov: 62 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LCD? CRT?

v Monitory, televízory a projektory

22

1684

07.10.2007 22:12

Triplespace Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lcd + crt

v Monitory, televízory a projektory

3

847

03.11.2007 11:53

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. CRT vs. LCD

v Monitory, televízory a projektory

2

718

11.05.2008 20:01

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zapojenie CRT a LCD

v Monitory, televízory a projektory

4

630

12.10.2009 23:06

Meanie Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LCD VS CRT pre herneho maniaka.

v Monitory, televízory a projektory

10

1109

19.09.2007 10:32

lounge Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: 17ku Crt, Lcd a Vga geforce

v Kúpim

15

814

07.12.2012 0:27

jericho79 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: /KD: Starsi CRT monitor / aj LCD?

v Kúpim

0

291

09.07.2012 23:28

jericho79 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Z CRT na LCD - pomoc pri kúpe (do 100€)

v Monitory, televízory a projektory

26

584

22.03.2013 22:46

ucen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LCD 23 bude SD video moc roztiahnute ? Nebude lepsie 22

v Monitory, televízory a projektory

3

617

28.08.2009 14:53

Rioner Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako napojit digisatelit cez SCART na CRT alebo LCD cez VGA

v Monitory, televízory a projektory

0

1291

07.03.2007 6:28

baxisnv Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Tak teda ktora ?

v ATI/AMD grafické karty

5

433

13.12.2009 15:03

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prisposobenie dlzky listy (teda okna)

v Operačné systémy Microsoft

4

404

19.02.2007 15:07

xyz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Virusvoy problem, alebo teda Spywarovy...

v Antivíry a antispywary

12

1884

23.01.2009 21:17

mirogta Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. viem čo chcem. teda zhruba :-)

v Notebooky a netbooky

3

453

05.07.2010 22:24

ostap Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zmizla mi polka HDD, teda 2TB!

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Pevné disky a radiče

33

875

30.04.2021 13:33

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ICH8 a IDE...jak to teda je?

v Intel čipové sady

6

1328

16.02.2007 7:20

Martinh Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra