| Autor | Správa |
|---|
Fórum: PC zostavy Téma: Zostava do 500eur |
Odpovede: 7 Zobrazenia: 629
| @liqua1
RaFFko píše: cize ten procák mozes pretocit |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Zostava do 500eur |
Odpovede: 7 Zobrazenia: 629
| | ale ja to nepotrebujem taktovat...ide iba o secondarny pc pre sestru ...cize nebudu sa nanom hrat tie najnovsie hry... |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Zostava do 500eur |
Odpovede: 7 Zobrazenia: 629
| | vdaka, no radsej by som ostal pri Inteli...je mozne to tam nejako zakomponovat ? |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Zostava do 500eur |
Odpovede: 7 Zobrazenia: 629
| Ahojte, rad by som vas poprosil o skontrolovanie, pripadne poradenie so zostavou na "vsedne" ucely...obcasne zahranie hier, jednoducha uprava domaceho videa, kanc. pouzitie a pod.
CPU: Intel Core i5-3350P MB: ASUS P8B75-V RAM: Kingston 4GB DDR3 1600MHz PSU: Seasonic SS-400ET-F3 ... |
|
Fórum: Backend Téma: Spustanie programu s argumentom |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 388
| | tak kod je viacmenej na zacitaku, je to pri teste toho vstupneho parametra....pokial sa zada cislo vacsie ako 256 tak by sa mal program ukoncit s chybou napr. "zly parameter"....s funkciou exit(1) sa aj ukonci no pokial tam dam return EXIT_FAILURE tak neviem preco ale pokracuje to dalej a ... |
|
Fórum: Backend Téma: Spustanie programu s argumentom |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 388
| jasne vdaka za rady ten ERROR1 bol len priklad kazdopadne, ak by sa naskytla chyba a chcel by som program predcasne ukoncit, spravit to pomocou return exit(1) ? |
|
Fórum: Backend Téma: Spustanie programu s argumentom |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 388
| este taka technicka otazka ako by ste riesili problem s hlaseniami chyb ??? nadefinovali by ste ich do nejakeho makra alebo ako?
napr:
#define ERROR1 "Chybny parameter!"
a potom pri poruseni podmienky to vypisat takto
fprintf(stderr, "%s", ERROR1); |
|
Fórum: Backend Téma: Spustanie programu s argumentom |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 388
| teda by to malo by takto, ano?
Kód: if ((strcmp(argv[1], "-h") == 0) || (strcmp(argv[1], "--h") == 0)) |
|
Fórum: Backend Téma: Spustanie programu s argumentom |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 388
| jasne ;) vdaka chlapi uz to mam :)
akurat stale riesim problem s tym ze je jedno ci zadam "-h" resp. "--h" alebo "123" stale mi vytlaci napovedu a skonci program :/ neviete cim to moze byt ? :-)
const char *NAPOVEDA = " bla bla bla";
int main(int ar... |
|
Fórum: Backend Téma: Spustanie programu s argumentom |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 388
| Nie :/ sscanf je tiez zakazany :/ idem skusit Ficov sposob, zatial vdaka chlapi  |
|
Fórum: Backend Téma: Spustanie programu s argumentom |
Odpovede: 14 Zobrazenia: 388
| Caute, potreboval by som pomoct s kodom, ktory prevedie zadany argument (string) na hodnotu integer....
teda ak zadate ./proj1 1234 program prevedie retazec argv[1] (v tomto pripade "1234") na cislo integer 1234; zial, nemozem pouzit funkciu "atoi" ....
dakujem |
|
Fórum: Backend Téma: Ucebnice jazyka C |
Odpovede: 5 Zobrazenia: 816
| | Rak a som tu zasa s problem pri ktorom mam napisat program, ktory precita dva znaky v rozsahu 0-9 alebo A-F. (Pozor, nenacitava sa jedno hexadecimalne cislo). Tieto dva znaky potom povazuje za hexadecimalne cislo a jeho hodnotu vypise dekadicky. Neviem ako dosiahnut to aby sa 2 znaky povazovali sa j... |
|
Fórum: Backend Téma: Ucebnice jazyka C |
Odpovede: 5 Zobrazenia: 816
| vdaka nBXXL citam tuto knihu od zaciatku a este som sa s tym nestretol :/ |
|
Fórum: Backend Téma: Ucebnice jazyka C |
Odpovede: 5 Zobrazenia: 816
| | Caute, zacal som sa ucit Ccko od zakladov z knihy od Pavla Herouta - Ucebnice jazyka C a zasekol som sa na jednom cviceni :/ "Napiste program, ktory precita realne cislo a vypise jeho celu cast" chcel som to spravit sposobom kde od cisla x odcitam x%1 a tym dostanem celu cast cisla, no pro... |
|
Fórum: Diskusia Téma: Kam na vysku? I |
Odpovede: 1793 Zobrazenia: 118543
| | nazdar, ja idem ale tiez mi to zatial nefunguje... |
|
Fórum: Diskusia Téma: kto chodí na FEI (TUKE) alebo sa tam len hlási |
Odpovede: 97 Zobrazenia: 14804
| | jj, na tuke-informatika a FIT.VUT, no na masarykovej je vraj vela "teoretickej" informatiky, ale neviem, nebol som tam cize... |
|
Fórum: Diskusia Téma: kto chodí na FEI (TUKE) alebo sa tam len hlási |
Odpovede: 97 Zobrazenia: 14804
| tou idealnou mas namysli Masarykovu ?  |
|
Fórum: Diskusia Téma: kto chodí na FEI (TUKE) alebo sa tam len hlási |
Odpovede: 97 Zobrazenia: 14804
| | ja mam v plane sa po skole (keby som zvolil Brno) vratit do KE a tam pracovat..... |
|
Fórum: Diskusia Téma: kto chodí na FEI (TUKE) alebo sa tam len hlási |
Odpovede: 97 Zobrazenia: 14804
| | fakt je to v tych Kosiciach az take zle ? ved niektori z TUKE robia aj v ESETE v KE, tak neviem no ... :/ |
|
Fórum: Diskusia Téma: kto chodí na FEI (TUKE) alebo sa tam len hlási |
Odpovede: 97 Zobrazenia: 14804
| uz 3 dni len citam kadejake fora a blogy o tych danych skolach no stale sa neviem rozhodnut, nechcem si pre*rat 5 rokov zivota len preto ze sa teraz zle rozhodnem :/ nadavaju aj na jednu skolu aj na druhu a s chvalou detto....v piatok je zapis v Brne, cize vela casu mi uz nezostava  |
|
Fórum: Diskusia Téma: kto chodí na FEI (TUKE) alebo sa tam len hlási |
Odpovede: 97 Zobrazenia: 14804
| | zdravim, neviem sa rozhodnut VUT Brno alebo FEI TUKE, na oboch skola odbor informatika... pocul som dobre aj zle ohlasy na obe skoly, na TUKE je vraj trosku volnejsie no na VUTBR je to makacka...hlavnu ulohu v mojej nerozhodnosti zohrava to, ze dnes ziadny zamestnavatel nepozera na to, aku skolu mas... |
|
Fórum: PC zostavy Téma: PC zostava |
Odpovede: 4 Zobrazenia: 290
| Creck píše: hry tam na 99% vobec nebudu
HD filmy su ulozene na externom, ten disk mi treba len na system .... |
|
Fórum: PC zostavy Téma: PC zostava |
Odpovede: 4 Zobrazenia: 290
| Zdravim, potreboval by som poskladat PC zostavu zvacsa pre kancelarske a domace potreby (uctovnictvo, web, mail, filmy[HD] a pod.; hry tam na 99% vobec nebudu ani ziadne narocne 3D / video programy) takze podarilo sa mi zlozit nieco taketo;
MB: ASUS P8H67 Rev.3.0, H67, DDR3-1333, PCIe x16 ,SATA... |
|
Fórum: Diskusia Téma: Kam na vysku? I |
Odpovede: 1793 Zobrazenia: 118543
| | no moznost by aj bola ist niekde dalej len neviem najst tu skolu kt. sa zamerava hlavne na 3D graf. .... |
|
Fórum: Diskusia Téma: Kam na vysku? I |
Odpovede: 1793 Zobrazenia: 118543
| zdravim, chcel som sa spytat ci neviete o nejakej vysokej skole ktora sa zaobera najma 3d grafikou ...moze byt aj v zahranici....
vdaka  |
|
Fórum: Intel Téma: Intel Xeon E5520 |
Odpovede: 1 Zobrazenia: 520
| |
Fórum: PC zostavy Téma: Upgrade PC |
Odpovede: 2 Zobrazenia: 343
| noo to som zabudol dopisat tak case je ATX a zdroj mi nevedel povedat znacku ale je to 350W no odhadujem ze to bude nieco starsie :/... |
|
Fórum: PC zostavy Téma: Upgrade PC |
Odpovede: 2 Zobrazenia: 343
| caute...tak kamos by chcel poskladat nejake pc do 180eur na hranie hier z veci z bazarov s tym ze ma case,zdroj,mechaniku,klavesnicu,mys a monitor 17" tak nasiel som zopar veci a chcel by som vam to dat na zhodnotenie :
MB: ASUS P5B-E http://phc.sk/2935-sk/p5b-e-plus.php
CPU: Intel Core... |
|
Fórum: nVidia grafické karty Téma: nVidia GTX 285 SLI |
Odpovede: 3 Zobrazenia: 459
| | preto sa pytam, lebo na stranke nVidie som nasiel k tej mojej grafike ze : NVIDIA SLI certified versions of GeForce PCI Express GPUs only. A GeForce GPU must be paired with an identical GPU , regardless of graphics card manufacturer. SLI requires sufficient system cooling and a compatible power supp... |
|
Fórum: nVidia grafické karty Téma: nVidia GTX 285 SLI |
Odpovede: 3 Zobrazenia: 459
| caute chcel by som sa spytat ci je mozne zapojit do SLI aj iny typ grafiky ako tu ktoru mam , napr GTX285-GTX465 ??  |
|