Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.07.09
Prihlásený: 10.10.17
Príspevky: 208
Témy: 29
Príspevok NapísalOffline : 26.05.2015 12:34

Pisem z pamete tak sorry za preklepy ak nejake:
MB: Intel DQ45CB - kupil som pouzivanu lebo moja ASUS P5KR my odisla.
CPU: E6850 - fungoval pred tym s ASUS, teoreticky moze byt chybas v nom.

Problem:
Ak je Core Multiplexing Technology - Enable, tak mi nebootuje Windows 7. Nainstalovat Win viem, ale nenabootuje ho s Multiplexing - Enable.
Pred tym som mal ASUS P5KR. Nechcelo nacitat bios, tak som kupil tu Intel DQ45CB.

Mam zapnute aj CPUID, XD, Intel Virtualization aj Intel VT-d. Myslim ze som to skusal aj aj ked vsetko bolo Disable a neslo.
Skusal som v BIOSe aj Load Optimal Defaults kde je Multiplexing Enable ale nebootuje Win aj tak.
HDD - je SSD a bezi na AHCI vpohode( ked je Multiplexing vypnuty).

Mam obavy ze je chyba v doske. Nechce sa mi velmi ju posielat spet.
Rozmyslal som ci nejaky Windows update nechyba ale uz vsetky co si vyhladal su nainstalvoane. Mozno nejaky dodatocny driver na multiplexing??.. Ale to pochybujem.
Skusal som aj "windows test pamete" ktory je pri Win instalacke, ale preslo to cele raz ok.

Dalsi moj krok je najst nejaku live Linux verziu s nejakim cpu zatazovym testom. Lebo Linux LXLE sa mi spusti (co mi tu lezi na USB) - hoci moze byt to v tom ze sam LXLE nepodporuje multiplexing?...
Neviete neco poradit ako otestovat cpu bez instalacie os (moznos nejakou Linux live distro)?

Tiez je tam Intel Management Engine do ktoreho sa ide cez Ctrl-P po BIOSE-e, tak som rozmyslal ci to nie je v tom... Hadma nie.

Alebo nejaky dalsi napad?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Core Multiplexing Enable - Windows nebootuje

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 26.05.2015 15:07

Citácia:
Core Multiplexing Technology is a term that appeared in some BIOSes; some people believe that it is an implementation of speculative multithreading technology developed by Intel, previously known as Core Mitosis to allow for multicore CPUs to act as a single, more powerful CPU core.

Potrebujes to vobec? Vies co to je?







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.07.09
Prihlásený: 10.10.17
Príspevky: 208
Témy: 29
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.05.2015 15:30

Domnievam sa kedze E6850 bezi na 3Ghz. A vdaka tomu, ze core Multiplexing je Disable, Tak sa vyuziva len jedno jadro.
Inac si myslim, ze by som mal dva krat taky vykon? Ci nie?
(Viem ze rozdiel vidno v Task Manager-i ako dva CPU grafy.) Neviem ako ty, ale ja mat pocit ze pri CM Disable namiesto dvoch ti bezi len jedno jadro napr... Nemyslim, ze by si bol nadceny, a ani ja nie som.

Pocitujem dost nedostatok to ze bezai len jedno jadro.

Moj osobny nazor - Najvecsi prelom za posledne desatrocie vyvoj CPU zanzamenal, ked prisli dual-cory na trh. Proste tie dve jadra to omnoho lepsie vykrivkaju.
Mam jednum P4ku a nemienim si tu davit dokopy dalsi singelcore system ked uz do toho tolk ocasu a usilai vrazam. A som zasadne proti jednojadrovim pc.. mi lezu na nervy.
Dve jadra stacia aj dnes a je to obrovsky skok od single-core.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Core Multiplexing Enable - Windows nebootuje

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 26.05.2015 15:44

Neviem co riesis, akonahle nahodis nejaky OS, winxp, ci hocico novsie, automaticky vidis vsetky jadra procesora v spravcovi uloh.
Jedine ze by si ty sam daco v biose nastavil a nejake jadra povypinal, co sa ovsem netyka ziadneho core multiplexing. Nepotrebujes tam nic takeho zapinat.

Pokial v systeme vidis dvojjadrove E6850 ako jednojadro, daco si spravil zle alebo mas daco zle nastavene.

Problemy mali skor ludia s core2quad, ze im neukazovalo dva dalsie jadra, ale ty nemas stvorjadro.

Pripadne si skontroluj polozku MAX CPUID v biose a nastav tam 2.

Pokial si myslis ze pri dvojjadre na 3Ghz ti to ma pisat ze mas 6Ghz, tak to daj spravit dakomu co sa tomu rozumie. Pretoze je uz XY rokov vseobecne zname (minimalne od prichodu dvojjadier na trh dakedy v 2005-tom ci kedy), ze frekvencia sa nescitava. Mas dve jadra na 3Ghz kazde. Bodka. Ziadne 6Ghz dokopy.

Navyse, cital si vobec ten popis tej technologie? Pretoze mas problem ked to mas zapnute, nie ked to mas vypnute, co je dobre.
Pretoze ked je to zapnute, tak to vyrobi "akoze" jednojadrovy cpu z viacjadroveho. Takze ked to zapnes, tak ti pc nebootuje, co je vlastne dobre, lebo nechces mat "akoze jednojadrovy cpu". Je to urcene pre programy, ktore sa nevedia riadne vysporiadat (alebo niesu navrhovane) pre viacjadrove cpu, takze to akoby spoji vykon a pre tieto appky sa viacjadrove cpu javi ako vykonnejsie jednojadro.
Takze vo vysledku - multiplexing zapnuty - nebootujes (technologia sa snazi vyrobit z dvojjadra jednojadro)
- multiplexing vypnuty - bootujes (nic divneho sa nedeje)

Takze to vypni a nezapinaj, nema to zmysel.
Nemusi ta to vobec trapit, pretoze podpora viacerych jadier sa riesi pri programovani danej aplikacie, a nie takymito kluckami, preto sa core multiplexing dnes nikde nepouziva.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.07.09
Prihlásený: 10.10.17
Príspevky: 208
Témy: 29
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.05.2015 16:09

BIOS pokial viem bezal z default nastaveni kde bol multiplexing zapnuty.
Ludia na nete to maju pomylene. Preto som sy myslel opacne. Tak ako pises, malo by to byt Disable ak chem viac jadier.

A zase ma tu nezhadzuj ze som tvrdil 6 Ghz :p Aka formula ;)
Procesor bezi stale na tej istej frekvencii len ma viac prostriedkov - jadier. To viem.
Ako napr ked mas 6 valec a 12 valec motor; otacky ostavaju ake su.

Momentalne mam nejake podozrenia. Ked dojdem domov z prace pozrem sa na nastavenia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Core Multiplexing Enable - Windows nebootuje

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 26.05.2015 16:57

Cekni hlavne ten MAX CPUID v biose.

No po 10 rokoch od nastupu viacjadrovych cpu sa uz nikto, kto sa zabava s hardwarom sa nema co pytat ze ci sa scitavaju vykony jadier. :-)
S tym motorom si to vystihol.

A nezaskodil by aj pravopis, ty "sy", "nadceny", "jednojadrovim" ;-)







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.07.09
Prihlásený: 10.10.17
Príspevky: 208
Témy: 29
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.05.2015 20:08

CPUID value limit je Enable.
Co je zvlastne v helpe na prvo v BIOSe pre spominany Core Multiplexing Technology je toto: Disable to limit to one core. Enable to allows all cores.

BTW: Win bol instalovany s hodnoutou na Enable. A ako som spominal myslim, po instalacii nenacitalo prvy krat Win kym som to nevypol.

Pozrel som zo zaujimavosti Start-msconfig - System Configuration - Boot - Advanced Options a dovoluje mi zvolit len jeden procesor. Momentalne nie je zvolene nic. Tu by problem nemal byt.

Tiez CPU-Z mi hlasi dole len jedno jadro.

Hmm.. teraz strielam ale co tak pridat do boot.ini na koniec posledneho riadka "/kernel=ntkrnlmp.exe /hal=halmacpi.dll" ?
Len cez msconfig to ne ide a s bcdedit neviem tak robit dobre.
(pre uplnost vykonal som prikaz "bcdedit /set {current} detecthal yes" nech je komplet vsetko potencialne dolezite tu zapisane co som spravil)

Tiez som zvazoval nahodit novsi BIOS... mam tam 0078 a 0133 je najnovsi... co je dost rozdiel. Za pokus to stoji.
... Nepomohlo. Po nahodeni noveho BIOSu som zmenul disk na AHCI. Ostatne som nechal default spolu s CM na Enable.
Nebootuje, vidno len kurzor. Zatial som tam nechal vsetko ako ma BIOS default len CM som Disab-ol aby som sa dostal do Windowsu.

BTW: Som si zapol v msconfig OS boot infromation. Ak je CM Enable nevidim nic nacitavat len kurzor blika. CM Disale - vidim ako sa citaju subory a potom verziu Win.

EDIT:
Uspech. Po nainstalovani najnovsieho BIOSu som nechal default nastavenia ako som uz pisal. Zmenil som len disk AHCI a Disable spominane CM.
CPUID bolo Enable. Alebo Execute Disable Bit bol Enable? Tak ci onak tieto dve som chcel a nechal ako Enable. A vypol som aj Intel Virtualization technology a CM na Enable.
Windows sa zacal bootovat :) sice vylasil ze potrebuje Recovery (alebo bezne spustenie Win). Nechal som nech prebehne Recovery, nech si opravi co potrebuje.
Potom sa nacital a doinstaloval si nejake drivre.
Po tomto som si uz mohol zapnut v BIOSe alebo vypnut co len som chcel :) teda aj CM. Slaava mam moje dve jadra spet :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Core Multiplexing Enable - Windows nebootuje

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2015 8:26

Sikulka. Tak nakoniec to bolo biosom. Ruky im oblamat :-)







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 27.07.09
Prihlásený: 10.10.17
Príspevky: 208
Témy: 29
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.05.2015 8:50

Skor Bios by som az tak nevinil. Mozno aj seba. Si myslim ze zlou/nestastnou konfiguraciou Biosu sa Win zle nainstaloval. Tak pol na pol. Je pravda ze Bios bol uz starsi.

EDIT - ADD:
Vrelo odporucam co clovek nevie co znaci v BIOSe, tak urcite to vygooglit a si vykliknut aspon 3 - 4 prve odkazy. Vybrat si to najzrozumitelnejsie vysvetlenie, vyhnut sa spekulaciam na forach ;) (nakoniec zvyknu dojst k zaveru) alebo vyhnut sa technickym manualom mozno... ( odporucam http://www.techarp.com/ napr)
Napr CPUID - som myslel ze je to dobre mat zapnute, ale co citam je to pre starsie OS aby rozoznali novsie CPU. Moj pripad bol opacny. Respektive CPUID v mojom pripade nebolo potrebne na Enable. Cize nemysliet si, radsej nastudovat, co som mal urobit najskor ;)
Nejak som zabudol na t oze zle nastavenie v BIOSe moze odstavit PC. Cize nebrat polozky na lahku vahu a porozumiet ci ozaj treba Enable alebo radsej Disable...

EDIT2:
Zvlastne ale je ze CPUID musi byt Enable inac nebootuje. Nic, CPUID Enable neuskodi.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nebootuje windows 7

v Operačné systémy Microsoft

1

564

30.12.2011 1:27

KeNNi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nebootuje windows po inštalacii fedory

v Operačné systémy Unix a Linux

1

418

04.01.2016 13:07

Mio3000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DVD nebootuje

v Pevné disky a radiče

4

349

07.02.2016 17:51

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nebootuje hdd

v Pevné disky a radiče

3

579

08.05.2011 12:42

petic1234 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pecko nebootuje

v nVidia čipové sady

3

604

14.05.2010 8:15

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nebootuje win7

v Notebooky a netbooky

3

365

01.11.2016 17:26

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BIOS Nebootuje

v Operačné systémy Microsoft

2

551

08.07.2011 19:09

tdominik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Z Core i7 bude Core i3, Intel chystá 4C / 8T model Core i3-8300

v Novinky

12

861

10.08.2017 8:09

EXIREXT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. XP reinštálacia, nebootuje

v Operačné systémy Microsoft

6

934

15.08.2010 19:56

Milanese Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ASUS M4A77TD nebootuje

v AMD čipové sady

9

661

28.01.2010 21:38

iron_man Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nebootuje po update

v Operačné systémy Unix a Linux

4

621

22.12.2010 9:27

xearo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. xp zrazu nebootuje...

v Operačné systémy Microsoft

4

495

04.09.2008 16:50

FERDA23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Usb key nebootuje..

v Operačné systémy Microsoft

14

1421

22.04.2014 20:24

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asus M2N68-AM nebootuje.

v nVidia čipové sady

3

824

03.03.2013 13:40

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HP pavillion dv6 nebootuje

v Notebooky a netbooky

6

465

18.09.2013 15:49

55kamil Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. SSD MVMe nebootuje Win

v SSD disky

23

534

21.02.2024 18:34

Tigerko Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra