Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
čierna obrazovka (no signal) pri 3D záťaži

Registrovaný: 02.06.06
Prihlásený: 30.12.15
Príspevky: 318
Témy: 45
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 30.12.2015 16:27

Ahojte chcel by som sa opýtať na jednu zapeklitú vec, ktorá ma už trápi myslím ze aj dva roky. Problém je taký, že keď na svojom PC pustím hru, tak zhruba do 2 až 5 minút mi len vypne obraz od grafiky, monitor je cierny pise mi ze no signal, pritom hru počujem ďalej. Nejde nič, nereaguje, počítač je ticho a musím iba natvrdo držat power button pár sekund, aby sa vypol PC. Druhá varianta je to isté ale začne k tomu este hučat fan od grafickej karty na 100 percent a to je hluk ako sviňa, potom musím tiež natvrdo vypať PC držaním pár sekund poweru. Proste ako zapnem hru, PC funguje max 3 minúty a vypína sa do čiernej obrazovky a koniec. Windows, bežné programy, internet, filmy, hudba, práca s HDD kopírovanie atď, mi idú normálne. Zaznamenal som že to občas spravíaj keď zapnem pc a zapnem internetový prehliadac, ako startujem trebarz facebook a nacitava sa spraví mi to to iste, ale to ozaj iba málokedy mozno 1/50, čierna obrazovka fan na GPU 100 percent hučí a musím iba vypnut pc. Nerozumiem tomu bolo to herné PC, už je sice staršie, ale teraz je z toho maximálne počítač na učtovníctvo, jedine to ten komp zvládne. Totálna zúfalosť, už sa ten PC bojím zapínať pretože som zhnusený z toho čo to robí. Teploty pc v záťaži sú normálne, ale tu sa ani v podstate nedá hovoriť o teplotách, keďže to robí v podstate hneď alebo max do 5 minút v hre. Skúšal som viac krát formátovať , nové ovládače od komponentov, od grafickej karty hlavne, dalej som skúšal či tam neni malware alebo virus, nie PC je čisté. Myslím si že to je hardwerový problém. PC je v defaultnom nastavení, grafika nebola taktovaná a bios je v základnom nastavení tiež. Ešte jedna vec ktorá s tým možno nesúvisí, ale predvčerom som si všimol že mi to začlo robiť pokaždé ako som išiel vo windowse: na ovládacie panely, programy a funkcie. ako mi načítavalo čo mám v PC, automaticky čierna obrazovka a ticho. Toto som ale vyriešil len náhodou tak, že som v biose prehodil miesto ACHI na IDE pri harddisku. Teraz to uz nerobí, aspoň tam.

Je tu jedna závažná vec ktorá neviem či mohla sposobiť to všetko čo sa s mojim PC deje, neviem či to je hlavný problém toho alebo to je iba náhoda, ale keď ten PC bežal tak ako mal a nevykazoval žiadne problemy, napadlo ma že sa zbavím prachu a usadenín ktoré su v kompe. tak mi človek v predajni počítačov poradil ze dobrý je sprej ktorý ma v sebe natlakovaný vzduch AIR DUSTER, strieka to vzduch cez takú tenkú trubičku, určite to poznáte. No iba že v tom je samozrejme natlakovany podla mna propan alebo niečo podobné, pretoze ako to streknem trebarz na stol alebo nieco , síce to pekne fúka ale vystrekuje to aj kvapalinu ktora sa samozrejme automaticky meni na plyn a mizne. No lenže ja inteligent som to striekal do grafickej pod chladič, aby ten prach krásne vyfúklo von. SAMOZREJME ZE GRAFICKÁ KARTA BOLA VYTIAHNUTÁ A VYPOJENÁ, ale už mám paranoje, že tam mohlo tým kvapalným plynom niečo zaschnuť a zhoreť následne ako som to zapol, ale to by smáď nešlo vobec a nie len v hrách, či? Každopádne musím priznať, že ten problém začal v tom období a trvá už druhý rok.

PS: teraz ma niečo napadlo, pozerám ako mám zapojenú grafickú v PCIe zastrčkách a na grafickej karte je 2 x vstup jeden je 6 pin druhy 8 no a mám to zapojené zo zdroja toho čo mám, ale ten zdroj má len 6 a 6+2 pin možem to mať tak? možem do toho 8 dať 6a ten uzky 2? je to brané ako 8 pin? nebude to nakoniec tak, že roky bežím na zdroji ktorý ani nemá 8 pin a tak mi nedáva dost energie do tej grafiky? ale tak 2 roky to islo potom to začlo robiť toto. tak neviem už rozmýšlam nad hoci čím. Aj taká vec ze na grafike ten 6 pin vstup je rovnaký ako 6 pin na zdroji, su tam aj take skosene piny aj stvorcove, to sedí... ale na tom 8 pine na grafickom vstupe to je inak a ked tam dam ten 6+2 tak niekde davam aj do vstupu kde je stvorcový pin ten skosený. to je chaos. nejaká rada?







_________________
Základná doska: ASUS P6T SE, Procesor: INTEL i7 950 3.2 GHz , Chladič na cpu: NOCTUA D14, Grafická karta: ATI SAPPHIRE HD 5970 2 giga DDR5, Pamäte: 6 GIGA DDR3 1750 MHz TRIPLE CHANEL CL 7-7-7-20, HDD: SEAGATE BARRACUDA 1000 GB 7200 rpm, Skrinka: SILVERSTONE SST-FT02B FORTRESS B, Zdroj: ZALMAN ZM850-HP, Mechanika: SAMSUNG DVDRW, Repraky: CREATIVE MEGAWORKS THX 2.1, Myš: ROCCAT KONE V2, Monitor: Samsung BX2350,
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24.05.20
Prihlásený: 24.05.20
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2020 21:22

Ahojte, už je to dávno ale ak náhodou niekto bude mať taký istý problém:
...ja som pred týždňom mal ten istý problém a okrem toho vypínania a hučania ventilátorov pri hrách som mal problém aj s diskami nechcelo mi z 3 diskov nájsť 2 dokonca ani v biose a ešte k tomu aj klepali alebo cukali taký divný zvuk to bol jak keby odišli. A to som skúšal ešte ďalšie dva čo som mal v notebooku a tie boli funkčné a robili to isté v pc čo tie tri. Najprv som myslel že je chyba v základnej doske lebo som tam dával novú (lebo stará taká istá mi odišla) reku ju dám reklamovať ešte som si myslel že či neni zlá grafika do 6.7.2020 som mal na ňu reklamáciu tak že ju dám v pondelok reklamovať aj keď som ju moc reklamovať nechcel lebo Asus ROG-STRIX-GTX1080TI-11GB-GAMING už dnes za 900€ nedostanem a v alze ju už nemali takže by mi vrátili peniaze ale potom ma napadla spásonosná myšlienka tak som chytil odpojil Grafickú kartu a zapojil tam všetkých 5 diskov naraz pustil to cez integrovanú grafiku na mater doske a na moje počudovanie všetkých 5 našlo dokonca aj vo windowse aj išli kopírovať a robiť všetky bláznovstvá čo majú robiť funkčné disky. Potom som znovu zapojil grafickú kartu a zase problém z diskami tak už mi to bolo jasné hru som už ani neskúšal tak som sa naštval a hneď objednal 1650W zdroj a hry mi opäť idú ako hodinky v 4K rozlíšení a ultra detailoch takže som späť nonstop v gaming svete tak ako každý správny závislák PC hier...predtým som tam mal 850W zdroj a necelé dva roky mi išiel dobre zrejme tam muselo niečo odísť v pondelok ho dám reklamovať uvidíme čo mi povedia.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 2 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. RTX 2070 Super čierna obrazovka, no signal

v nVidia grafické karty

17

625

29.02.2020 11:22

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. modrá obrazovka pri záťaži

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Intel - Integrated Electronics

33

1020

16.09.2015 13:12

Dessirer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Asi mŕtva Sapphire 7870, monitor nemá signál, len čierna obrazovka

v ATI/AMD grafické karty

6

695

28.08.2017 18:27

reDo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. No signal pri starte PC

v Biosy a ladenie výkonu

7

922

07.07.2009 16:06

samuello Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NO SIGNAL pri spusteni napr hry

v nVidia grafické karty

1

688

27.10.2006 16:35

Ingenium Deerro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čierna obrazovka pri zapínaní PC, najnovšie aj vypínanie pri hraní

v Intel čipové sady

4

574

21.05.2021 17:43

Neo-M Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DVI no signal pri boote z usb key

v Operačné systémy Microsoft

6

404

10.11.2014 16:28

Mandy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cierna obrazovka pri spustani

v nVidia grafické karty

6

2492

22.06.2014 8:06

Ladislav85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cierna obrazovka pri chrach

v Počítačové hry

6

559

11.10.2010 17:45

erikoo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cierna obrazovka pri niektorych hrach

v ATI/AMD grafické karty

0

492

10.02.2014 18:19

tommy333 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cierna obrazovka pri starte pc .

v Ostatné

9

1902

05.08.2010 11:34

KatjushaMan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čierna obrazovka pri zapnutí pc

v Notebooky a netbooky

1

522

23.06.2018 12:42

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cierna obrazovka pri instalacii XP

v Operačné systémy Microsoft

0

450

01.12.2008 17:30

bodom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pri inśtalacii driveru čierna obrazovka :(

v ATI/AMD grafické karty

3

397

16.07.2017 12:30

ujo zigo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. čierna obrazovka pri štarte win.vista

v Operačné systémy Microsoft

3

825

25.08.2008 20:26

johnyj Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čierna obrazovka pri štarte - bliká numlock a cpslock

v Ostatné

1

1016

04.10.2014 15:17

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra