Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 01.05.07
Prihlásený: 23.07.19
Príspevky: 420
Témy: 151
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 13:27

Zdravím,

uvažujeme, že by naše študentské občianske združenie možno potrebovalo nejaký schopný web - zatiaľ nemáme žiadny.
Preto by ma zaujímali priblížné ceny webov.
Na koľko by ste odhadovali weby ako napríklad tieto:

http://www.softsolpro.com/
http://www.attorneyzuniga.com/
http://www.dazzlingblooms.com/
http://www.myoutdoordesigner.com/


Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 15.05.17
Príspevky: 2264
Témy: 48
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 16:02

No podla toho ci tam chces aj administraciu. Tak bez nej by som to urobil ja osobne za 75€ s administraciou, podla toho ako zlozitou od 110€. Btw. za tolko by som to robil ja, ty lepsi (kt. ale urobia v podstate to iste co aj ja) si uz budu pytat asi tak o 35€ naviac. Ale nechcem nikoho zatracovat ;)







_________________
WYSIWYMGIYRRLAAGW: What You See Is What You Might Get If You’re Really Really Lucky And All Goes Well.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
cena webového riešenia

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 18:42

davider137 - cena tých webov odhadom u nejakého schopného "začiatočníka" je od 300 EUR vyššie, to je taká normálna suma, za ktorú by mohol ten web urobiť pre študentské združenie. Ak tam budeš chcieť administráciu, zložitejšie funkcie atď. tak pripočítaj pár (sto) EUR.
Ale je pravda, že ti to niekto môže ponúknuť aj za 75 EUR. To máš ako s autami - dá sa zohnať lacné indické auto za pár korún, len potom sa nečuduj, že aj susedova Dacia je lepšia.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 18:48

to nejak lacno nie? predsa len su to premyslene a dobre urobene designy. Take nieco sa neda len tak hned. 75 euro mas 2250SK a ak to nestihnes spravit za tri dni tak mas plat ako pomocna sila na stavbe







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 10.02.08
Prihlásený: 15.05.17
Príspevky: 2264
Témy: 48
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 18:49

Dobre, s tymi 75€ som to podcenil, za tolko som robil prvu stranku otcovmu kamosovi ;) Ale...

Shaggy, pokial tam nechce administraciu, neviem preco by mal za stranku davat 300€ ked mu to dakto (napr. aj ja) spravi za 120€. Ja viem ze ty si profesional s dlhorocnou praxu a mas trosku komplex viaccenosti, hlavne co sa tyka webov a toho, ked dakto kto nema 30, 15 rocne skusenoti a nebere za web 300€. Stranka, ktoru urobim ja alebo ty, bude taka ista vo funkcnosti, dobra v designe a hotova za par dni. Ano ja viem ze TY si profik kery bere 300€ a ja to robim biedne 3 roky, a ze tebe sa nevyrovnam. A co sa tyka administracie, tiez ju viem urobit dobre ako ty (aj ked tvoja bude vzdy lepsie, lebo ty si profik) a nemusim za to pytat horibilne sumy... Inak osobne nic proti tebe :)







_________________
WYSIWYMGIYRRLAAGW: What You See Is What You Might Get If You’re Really Really Lucky And All Goes Well.
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 18:52

svolo, naozaj nič v zlom, ale za 75 eur ani len nevyplatíš žiadneho schopného grafika :lol: alebo chceš povedať, že to zvládneš urobiť kompletne sám? grafické spracovanie, nakódenie, optimalizácia pre prehliadače, php kód a logika, zabezpečenie, optimalizácia atď v takom čase, aby sa nad tým vôbec dalo pozastaviť ako nad serióznou ponukou?

v tomto sa skôr zhodnem so shaggym, aj keď myslím, že by sa podobná stránka dala urobiť aj za trochu menej, povedzme 250eur. Tak ale samozrejme záleží od toho, čo všetko by to muselo zvládať atď atď :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 18:53

Svolvo tak daj linky na nico co si robil ty, nech vidime ako to robis ty







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Čestný člen
Čestný člen
cena webového riešenia

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 20:05

Svolo - to neboli ceny, za aké by som robil web ja. To boli reálne ceny u začiatočníka/študenta. Myslíš, že firma, ktorá musí platiť dane, má náklady atď. ti dá takúto dumpingovú cenu?

NieSomCvok - nepomýlil si si tému? Ja tu premyslené a dobre urobené designy nevidím. Nehovorím, že sú zlé (aj keď niektoré sú mierne pod priemerom), majú takú cenu, akú som napísal. Ale nepatria k špičke, ktorá aj niečo stojí.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 20:31

Shaggy a aku stranku napriklad povazujes za spicku? kolko stoja tie spicky?







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Správca fóra
Správca fóra
cena webového riešenia

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 21:09

ceny web stranok su zavisle od toho, kto zakazku zadal a komu bola pridelena. Potom sa prihliada na zlozitost, casovu narocnost a vela dalsich faktorov... Totizto priemerny web ti renomovana firma spravi napr. za 1300 eur, ten isty web mensia firma za 600 eur a skusenejsi student za 200 eur a menej. Cim je vsak cena nizsia, tym je vyssie riziko, ze niektora cast odovzdanej prace bude mat medzery a mohla by byt vytvorena dokonalejsie. Pravdaze, nie je to pravidlo. Nie je vsak vynimkou, ked je toto vsetko obratene: bol mi poslany jeden web na posudenie, ktory bol vytvoreny za cca 200 000 sk a nebolo to nic extra, prave naopak, uplne normalny web, takmer ziadna administracia, ale robila ho jedna relativne vacsia firma a zakaznik bol ochotny tu cenu zaplatit - a o tom to prave je, kolko je zakaznik ochotny za vyslednu pracu zaplatit...







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 07.06.2009 22:19

ono pri firmách, ktoré robia webstránku za vyššiu cenu je záruka, že tá stránka bude fungovať atď.. čo sa pri študentovi, ktorí nemá ani len živnosť, nedá povedať :) poznám veľa študentov, ktorí začali zákazky a v strede prác sa na to proste vykašlali...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.09
Príspevky: 255
Témy: 27
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 09.06.2009 21:41

Svolo píše:
No podla toho ci tam chces aj administraciu. Tak bez nej by som to urobil ja osobne za 75€ s administraciou, podla toho ako zlozitou od 110€. Btw. za tolko by som to robil ja, ty lepsi (kt. ale urobia v podstate to iste co aj ja) si uz budu pytat asi tak o 35€ naviac. Ale nechcem nikoho zatracovat ;)


o 35€ viac?

nie, my, skuseni programatori, ktori pouziju najnovsie technologie a bulletproof dizajn databazy s moznostou dalsieho rozsirovania, s modularitou, s moznostou indexovania a vyhladavania robia taketo weby za 10 krat tolko ..







_________________
drahi hackeri! teraz mozete okamzite premazat cely tento server! stlacte skratku ALT+F13
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 09.06.2009 22:05

Stenley to vystihol najlepsie.. V tych vyssich radoch sa ceny webov pohybuju trosku inde :) (viem konkretne sumy za urcite stranky, ktore kebyze vam poviem, tak sa vam pretocia ciferniky, lebo 75€ to teda nie je :D )

Myslim si, ze dost poznat rozdiel, ci ta stranka stala 75 € od studenta alebo 7000 € .. vidim to aj na sebe, nedokazem tu stranku spravit na takej urovni, ako tim grafikov a programatorov..

Tie stranky co si sem dal, maju realnu cenu podla mna okolo 200-300 €, bez administracie, ale aj s administraciou..

Dajme ruku na srdce, kolko casu doplusu vam trva dat editovatelny obsah na 4 podstranky ?







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 09.06.2009 22:50

Ak si šikovný, tak s frameworkom aj za menej ako 15 minút. ;)







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 16:55

co tak web www.deviantart.com alebo www.post.sk . Na kolko by ste ich odcenili?







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.09
Príspevky: 255
Témy: 27
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 17:03

DeviantArt? Vela a este viac. Je to velmi kvalitne spracovanie, ajax s graceful degradation, a dokonale spracovanie.







_________________
drahi hackeri! teraz mozete okamzite premazat cely tento server! stlacte skratku ALT+F13
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 19:54

to jest kolko??







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.09
Príspevky: 255
Témy: 27
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 19:57

tak poprve nikto ti nevytvori deviantart na zakazku .. to je praca nadsencov, ktori do toho postupne pridavali zlepsenia ..

ved tam mas aj rozne socialne funkcie, a podobne ..

keby si take nieco chcel odo mna, tak by som si pytal asi tak €2000 a trvalo by to dost dlho ..







_________________
drahi hackeri! teraz mozete okamzite premazat cely tento server! stlacte skratku ALT+F13
Offline

Čestný člen
Čestný člen
cena webového riešenia

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 20:21

2000 euro za niečo také? No zbohom, ak by sa tak pristupovalo k tým webom, tak by deviantart išiel do kytiček...
Normálna cena u normálnej firmy za podobný web sa môže pohybovať pokojne okolo milióna slovenských korún (33 193 €) - musíš tam počítať s vývojom minimálne pol roka, zapracovaním funkcií, ktoré nie sú vidieť (tam môže bežať množstvo skriptov a programov na serveri, ktoré ty nevidíš).

Študent ti možno za pár tisíc EUR niečo podobné zbúcha, len je potom problém s následnou úpravou, s podporou, prevádzkou atď.

Samozrejme teraz hovoríme o cene koncového riešenia, nie o projektoch, ktoré rozbehne šikovný programátor a jediné náklady sú jeho čas a elektrina.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 10.02.07
Prihlásený: 14.08.09
Príspevky: 255
Témy: 27
Bydlisko: KE
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 20:30

Hm no dobre €2000 je trochu malo, ale milion? To je uz mimo. Tolko niekde v USA ..







_________________
drahi hackeri! teraz mozete okamzite premazat cely tento server! stlacte skratku ALT+F13
Offline

Správca fóra
Správca fóra
cena webového riešenia

Registrovaný: 27.07.07
Príspevky: 3948
Témy: 51
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 20:41

ked sa daju loga kupovat za miliony, tak preco by takato web aplikacia nemohla stat jeden milion? :)







_________________
NTB: Acer Aspire 4820TG 14" | CPU: Intel Core i5 2,53 GHz | VGA: ATI Mobility Radeon HD5650 1GB | RAM: 8GB DDR3 1066 MHz | HDD: 1TB SSD WD BLUE
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 21:54

DeviantArt za milion? Podla mna hovorite este malo ;)







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 02.12.07
Prihlásený: 26.02.13
Príspevky: 1114
Témy: 49
Príspevok NapísalOffline : 10.06.2009 22:22

podla mna to ma skor dusevnu hodnotu pre tych co to vytvarali.. ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2009 8:12

neviem preco stranku ako devianart preratavate na slovenske pomery (myslim ze milion je malo) ...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
cena webového riešenia

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2009 15:41

DeviantArt je, ako tu už bolo spomenuté, tvorba ľudí, ktorých to baví a nikto z nich to nerobil pre peniaze. Teda ten web určite nemá určenú hodnotu a aj keby mal tak by bola obrovská. Navyše ako tu už, myslím, stenley spomínal cena webu je vždy taká ako sa na nej dohodne klient s tvorcom webu. Ak by si sa s niekym dohodol na 10€ za celý DeviantArt a súhlasili by ste obaja tak by mal celý takýto projekt hodnotu tých 10€, pri 999999999€ by to bolo rovnako. Proste sa nedá takto pýtať na cenu niečoho čo nikdy nebolo ani nebude určené na predaj a keď raz bude tak to bude skôr vec autorov a cenu nemôže určiť nikto iný ako autori.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2009 19:11

Tento topic má niekoľko odbočiek.

Cena designu stránky (tie čo tu ukázal, ale aj bežnej stránky), je od 1,500 - 7 000 € (a vyššie podľa šikovnosti) -> záleží od zložitosti, času a "značke" firmy

Cena kódu je oveľa drahšia, za 1000 korún sa mi ani program spustiť neoplatí, teda teda od 7 000 (úplna banalita) - 90 000 (lepší web) (a vyššie podľa šikovnosti)

Ak to spojíme dokopy môžme povedať, že cena je od tých 6 000 za slabé weby ktoré ponúkajú jednoduchý design a melé možnosti po astronomické čiastky za namakaný design urobený do detailov a stránku so všetkým od administrácie, cez ajaxy, formy a pod. Proste skvost.

Primerná cena menšej firemnej stránky je okolo tých 12 000 - 25 000 sk
Priemerná cena stredne väčšej firmy je okolo tých 25 000 - 100 000 sk
Stránka veľkej firmy je okolo tých 150 000 - 1 320 000 sk
Stránka gigantu je už v miliónoch.

Ok, myslím si, že za podobnú stránku by ste mohli zaplatiť do 16 000sk .. viac nechoďte, pretože určite vaše spoločenstvo nepotrebuje super vymakané databázy, AJAXové dopyty a pod.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05.12.08
Prihlásený: 19.02.13
Príspevky: 69
Témy: 27
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 1:39

Zdravim. Ospravedlnujem sa za OT, ale vidim ze su tu ludia co sa vyznaju vo fachu. Ja sa radim do tej kategorie studentov co ked niekomu spravia stranku pytaju si okolo 200eur. a nie je to fakt nic prespikovane detailami. Chcem sa teda opytat tych skusenych, naprik tomu ze to asi je blba otazka, ako sa vypracovat na profi uroven. Co by ste mi odporucali? Ako postupovat? Viem ze asi najzakladnejsie je snazit sa, tvorit co najviac, sledovat trendy (mam na mysli teraz grafiku). Myslim skor na to, ci sa da niekde na slovensku nadobudnut vyssie vzdelanie v tomto odbore, ci je to vlastne potrebne na to aby sa clovek dostal na taku uroven. A ak nie, tak vedie cesta skorej tak, ze sa zamestnat v nejakej profesionalnej firme a postupne karierne a aj profesionalne rast? Dakujem vopred za odpoved.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
cena webového riešenia

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 17:51

Sorry, martin, ale fakt je to blbá otázka :rolleyes:
Neexistuje na to jednoznačná odpoveď, ani sa nedá povedať - aha, teraz je už z neho profík.
Ja keď som sa pred rokmi hlásil na strednú školu, tak mi nikdy nenapadlo, že budem robiť stránky (vtedy to ešte moc nefrčalo). Ale nenapadlo mi niekoho sa pýtať aký je "postup" pri vypracovaní sa. Na to ti nikto neodpovie, na ten postup musíš prísť sám (nie preto, že by sme nechceli odpovedať, ale preto, že u každého to je iné).
Zamestnať sa vo firme nestačí. Môžeš robiť aj v piatich firmách naraz, ak nie si dobrý, nikdy z teba profík nebude. Musíš mať aj talent - ak nemáš talent a vlohy, tak to nebudeš vedieť a čoskoro ťa nahradí niekto lepší (a to sa týka aj programovania/kodovania stránok, nielen grafiky).

Mne je jasné, že teraz chcú byť všetci mladí webdizajnéri, programátori, ale to vás prejde časom, keď zistíte, že vás to neuživí (ak nie ste dostatočne dobrí). A tiež nečakaj zázraky - je to práca ako každá iná a často toho budeš mať plné zuby.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 21.02.07
Prihlásený: 21.02.10
Príspevky: 3984
Témy: 96
Príspevok NapísalOffline : 22.06.2009 19:48

shaggy píše:
Sorry, martin, ale fakt je to blbá otázka :rolleyes:
Neexistuje na to jednoznačná odpoveď, ani sa nedá povedať - aha, teraz je už z neho profík.
Ja keď som sa pred rokmi hlásil na strednú školu, tak mi nikdy nenapadlo, že budem robiť stránky (vtedy to ešte moc nefrčalo). Ale nenapadlo mi niekoho sa pýtať aký je "postup" pri vypracovaní sa. Na to ti nikto neodpovie, na ten postup musíš prísť sám (nie preto, že by sme nechceli odpovedať, ale preto, že u každého to je iné).
Zamestnať sa vo firme nestačí. Môžeš robiť aj v piatich firmách naraz, ak nie si dobrý, nikdy z teba profík nebude. Musíš mať aj talent - ak nemáš talent a vlohy, tak to nebudeš vedieť a čoskoro ťa nahradí niekto lepší (a to sa týka aj programovania/kodovania stránok, nielen grafiky).

Mne je jasné, že teraz chcú byť všetci mladí webdizajnéri, programátori, ale to vás prejde časom, keď zistíte, že vás to neuživí (ak nie ste dostatočne dobrí). A tiež nečakaj zázraky - je to práca ako každá iná a často toho budeš mať plné zuby.


Totálna pravda, a ešte doplním, že čím si vyššie tým prídeš nato, že sú programátori lepší ako si ty (takže povedať kto je "profik", je ťažké :))


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Bez riešenia?

v Ostatné

2

589

29.03.2013 7:12

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. MultiGPU riešenia grafických kariet

v Články

13

3746

17.03.2010 19:36

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Multihoming software a riesenia

v Siete

0

602

06.02.2012 12:40

dragon_eye Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NHL 2007- Problemy, riesenia, navody...

v Počítačové hry

16

4441

25.03.2008 13:26

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Riešenia problémov - čítajte ako prvé

v Ostatné

1

2079

05.04.2009 21:13

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: Core 2 Quad - cena komplet bedne, a cena MB+CPU+RAM

v Informujem sa

0

528

22.06.2016 13:09

t0m@$ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Riešenia na diaľku - Plný prístup do PC z iného PC a synchronizácia HDD na diaľku

v Ostatné programy

19

8085

03.01.2022 22:44

matmatmat Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cena ?

v Informujem sa

0

470

05.11.2018 21:39

Ltblue Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cena

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v PHP, ASP

34

1997

23.04.2008 17:05

Tominator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cena?

v Notebooky a netbooky

3

641

17.09.2009 12:29

WoYager Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cena?

v Informujem sa

0

562

15.12.2018 16:46

Cukarello Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cena Stránky

v Ostatné

17

698

16.04.2015 20:20

ziadnemena Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cena zostavy

v Informujem sa

1

432

29.05.2021 8:23

Don Fekete Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cena/vykon

v Notebooky a netbooky

5

565

25.01.2009 4:51

Spirit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cena Asusu

v Notebooky a netbooky

0

819

16.05.2007 20:54

Svobik7 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Cena zostavy

v Informujem sa

0

273

01.11.2022 21:49

Ka0s Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra