Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2014 15:54

Zdravím, čoskoro chcem začať s C# alebo Javou, ale neviem, ktorý jazyk je lepší pre začiatok, ktorý je viac použiteľný a žiadaný na VŠ a v prácach. Oba sa myslím dajú použiť na čokoľvek na Windowse, Androide, Java asi aj kdekoľvek inde (možno aj C#, neviem), ale C# sa používa hlavne asi na Windowse, s ktorým to ide v poslednom čase mierne dolu vodou, uvidíme, ako to bude pri Windows 9 (snáď tam budú C# a Java rovnako použiteľné). Ale Java zase asi nemá také luxusné IDE ako C# (VS). Aký je váš názor? Ďakujem.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
C# vs. Java

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2014 16:12

To je veľmi subjektívne, každý jazyk má svoje plusy aj mínusy. Vyber si jeden, ktorý sa ti viac páči a tomu sa venuj, pracovných ponúk je pre oba jazyky viac ako dosť. Ideálne je samozrejme ovládať čo najviac jazykov a vybrať na konkrétny projekt už podľa potreby. Java a C# sú veľmi podobné jazyky a akonáhle sa naučíš jeden, ten druhý zvládneš rýchlo. Ja som sa naučil najskôr C# a teraz uvažujem, že pridám do portfólia aj Javu. Poznám ale ľudí, čo zasa začali s Javou a teraz sa chcú doučiť C# :lol:







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2014 17:19

No pekne, ale veľmi si mi nepomohol. :lol: Asi to bude fakt na mne, musím sa na oba pozrieť trochu bližšie. Inak ako je to s VS, keď robím s C#, mám si nainštalovať VS Express pre konkrétnu platformu alebo si môžem nainštalovať VS s MSDN (mimochodom neviem presne, čo to znamená a prečo je tam toľko rôznych verzií - professional, test professional, premium, ultimate)?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
C# vs. Java

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2014 17:44

Ak sa ti chce kupovať VS, tak si kúp verziu, ktorú potrebuješ. Pri každej je presne napísané, čo má navyše oproti ostatným. Ale tým, že sa ešte len učíš (a vôbec rozhoduješ, či budeš používať daný jazyk), ti bohate postačí Express edícia.
A áno, toto za teba rozhodnúť nemôžeme :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2014 17:58

Ale nejde mi do hlavy, na čo je VS Express, ktorý je rozdelený na viacero, keď by sa malo dať programovať pre všetky platformy v jednom IDE. Vo VS Express pre desktop nemôžem napr. programovať pre Windows Phone (čisto teoreticky samozrejme)?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
C# vs. Java

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2014 18:07

Nepoviem ti, prečo to je tak spravené. Možno je to tak preto, že Express edície najčastejšie využívajú jednotlivci, ktorí sú úzko špecializovaní a teda nepotrebujú všetku funkcionalitu. Alebo sa MS len snažil umelo ešte viac okresať VS, aby dal ďalší dôvod pre zakúpenie licencie.
A áno, nemôžeš, lebo v sebe neobsahuje potrebný emulátor WP.
Ja mám napr nahodenú verziu pre Desktop a pre Web... Zaberie to viac priestoru, ale tým, že v najnovších verziách pridali už pokročilejšie funkcie aj do Express edícií (napr unit testing), nemám potrebu kupovať licenciu.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
C# vs. Java

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2014 21:04

Záleží čo chceš programovať.
Ak weby, tak C#.
Ak aplikácie, tak C# :D

Java je pre mňa prežitok. Ak by si napísal aplikáciu, tak na mojom počítači ju už pár rokov nespustíš (lebo JRE považujem za nikdy neopravený backdoor, rovnako ako napr. Android).
Naproti tomu v C# napíšeš desktopové aplikácie pre najrozšírenejší operačný systém, urobíš v tom weby a aj pre mobilné aplikácie (natívne pre Windows Phone, dá sa v tom robiť aj pre android).







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
C# vs. Java

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2014 21:43

Po viac ako roku si sa ani moc nerozbehol programovanie-pomoc-vt146253.html či ? Prečo by Java nemohla mať dobré IDE ? Zato, že VS má nejakú tmavú tému podľa mňa nezanamená že je luxusné. Mne osobne sa hnusý aké je preplácané a od verzie 2010 som iné ani nepoužil. Pre javu používam http://www.jetbrains.com/idea/ a myslím, že v porovnaní s inými je, aspoň podľa mňa, najlepšie







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
C# vs. Java

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2014 22:02

shaggy, ak si pozrieš na ponuku práce + rozšírenosť androidu, java len tak jednoducho nevymizne. to je proste fakt, či sa nám to páči alebo nie...Pre android síce programovať v C# môžeš, ale nie je to zasa také úplne jednoduché a bohužiaľ to nie je ani zadarmo. Aspoň keď som pozeral naposledy človek potreboval za to zaplatiť...

XOLOO, preplácané VS? Človek by povedal, že programátor si vie svoje IDE prispôsobiť a nedá argument ako nejaký BFU... Súhlasím ale s tým, že aj Java má svoje fajn IDE..







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2014 22:04

Nuž nebol čas, už bude a teraz to myslím vážne. To je všetko, ďakujem za názory.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
C# vs. Java

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2014 0:53

Shaggy, verim, ze ten prispevok mas podlozeny vlastnou skusenostou a s javou aj c# si robil. A teda ze to nie je len nejaky subjektivny vykrik s 0 hodnodnotou.

Mne napriklad vyhovuje java. Android developeri su teraz dost ziadani, tak isto aj bezni java developeri. Ma skvele ide netbeans ale aj eclipse je dobry ked ho da clovek do laty.. urcite to nie je krok mimo. C# som skusal ale nesedi mi tak. Nesedi mi ani VS a dokumentacia. Ak by som siel riesit nejaky C jazyk tak radsej obj-c. Ale je to fakt len na tebe, kopa ludi sa za C# biju a maju aj dobrr argumenty. Je to novsi jazyk a netrpi viacerymi problemami ktore ma java a z historickych dovodov este pretrvavaju.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
C# vs. Java

Registrovaný: 15.01.07
Prihlásený: 23.09.15
Príspevky: 186
Témy: 3
Bydlisko: ZV/BA
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2014 2:52

napisat, ze Java nema luxusne IDE je blaznovstvo ... je ich hlavne viacero a dost zdokumentovane kazde ...
Java je multiplatformova, ;-)
a je pouzivanejsia ako C#

ale najdes pracu s obidvomi v pohodicke, treba si skusit oba a ktore ti bude viac sediet







_________________
nb: Lenovo Thinkpad E520 (starsi pan uz), Fedora 20 / Win7 dualboot
" 1000.times { puts "I will not spam on the boards" } "
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.04.2014 7:39

Kľudne tu diskutujte ďalej, ja to tu sledujem, ale ešte jedna vec ma napadla. Je problém, ak mám napr. knihu pre VS 2010 a nainštalované mám VS 2013 alebo mám radšej nainštalovať staršie VS? Neznamená to ešte, že som sa rozhodol pre C#. ;)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
C# vs. Java

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2014 9:28

Kopa veci je rovnakych, nechaj to tak, ako to mas.

Inac, osobnu skusenost nemam, ale kamarat robil vyvoj pre Android aj WP a vravel, ze WP ma sice trochu obmedzenejsie API, ale vyvija sa v tom jednoduchsie a rychlejsie. Co by bola pre zaciatocnika hadam aj celkom dobra volba.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.04.2014 10:08

WP nemám a asi ani mať nebudem, takže skôr ModernUI a desktop, to by malo byť tiež v pohode.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
C# vs. Java

Registrovaný: 15.01.07
Prihlásený: 23.09.15
Príspevky: 186
Témy: 3
Bydlisko: ZV/BA
Príspevok NapísalOffline : 27.04.2014 20:16

inak ak by si sa chcel odlisit od inych programatorov, tak by naozaj mohlo byt zaujimave (neviem kde to presne niekto spominal), ze zacnes uplne opacne a to funkcionalnym programovanim, trosku ine paradigmy a ked na to mas, bol by si fakt dobre ceneny, :-) .... tak trosku matematickeho podkladu si pohladat, zacat Haskellom, prejst na F# (Microsoft) alebo Scala (na Jave), pripadne si prejst zakladmi Perlu ... vychovany funkcionalny programator od zakladu by mohol byt zaujimavy ...







_________________
nb: Lenovo Thinkpad E520 (starsi pan uz), Fedora 20 / Win7 dualboot
" 1000.times { puts "I will not spam on the boards" } "
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.04.2014 21:40

Díky, ale nechcem si to zbytočne komplikovať, nakoniec by som asi aj tak skončil pri C# alebo Jave.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java vs. C

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

16

1726

04.11.2008 8:12

djkmito Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. .net vs Java

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

29

1324

15.07.2010 22:07

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JAVA List vs ArrayList

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

2

493

22.11.2013 21:39

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Java JFrame vs Frame

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

436

02.02.2012 16:58

jarrro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Eclipse vs Netbeans (java IDE)

v Články

1

3269

21.05.2009 13:32

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dobre java navody a nova tema JAVA

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

35

5416

09.03.2009 17:14

tlacitko Enter Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Rozdiel medzi Java Standard a Java EE

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

832

02.04.2014 12:41

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: predám učebnice SQL,C a Java a vš skriptá pre FEI (tuke)

v Predám

0

78

28.01.2024 16:08

trionq Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. JAVA - java.lang.NullPointerException

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

1079

04.01.2010 17:05

emigrate Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Genius SP-HF2.0 2000X vs 3000A vs 2000A vs 1200A vs 1100X

v Zvuk

2

1400

12.05.2009 16:16

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. UPGRADE: 5600x vs 11600 vs 11600kf vs 11600k + doska + RAM + chladic?

v PC zostavy

9

976

18.05.2021 0:17

a_present Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dve dilemy: ASUS vs. HP vs. TOSHIBA a AMD vs. INTEL

v Notebooky a netbooky

8

711

20.06.2011 6:56

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. LG vs ASUS vs ACER vs BENQ 22" FullHD

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Monitory, televízory a projektory

36

4523

04.08.2010 22:20

DamianD Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 9600GT- GS vs 9800GT-T2D1G-OC vs GTS250 vs HD4870 ...

v Grafické karty

27

2628

16.04.2009 15:43

Prog. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Oneplus 5T vs Samsung S8 vs IPhone 7 vs ???

v Mobilné zariadenia

18

1062

27.11.2017 16:46

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktoru znacku MSI vs ASUS vs LEADTEK vs SAPPHIRE

v nVidia grafické karty

25

1114

20.08.2007 10:40

Triplespace Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra