Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2013 10:38

V prvom rade sa musim ospravedlnit adminovi za postnutie prispevku na nespravene miesto( C,C++...) a poziadat ho o jeho zmazanie. Vdaka.

Chcel by som sa opytat niekoho, kto robi v C#( co je moj oblubeny jazyk) ako mam postupovat pri tomto probleme:

caute chalani.
mam taky problem, dostal som za ulohu vytvorit functional prototype projectu, kde na jednej strane stoji system v jazyku C# a na strane druhej JIRA ( v jazyku java). JIRA funguje na plug ins a na api, tu nemam pristup ku kodom. Moja cast je na strane C#. Tu je windows form, kde po vyplneni celeho formulara a stlaceni tlacitka save, vsetky data idu do servera. Z tohto formulara ja potrebujem odoslat data z dvoch text fields, nazvyme ich MR a Cost smerom k JIRA. Tu pouzijem URI addressu a myslim, ze team uz vytvoril aj patricny plug in. Mojou nevyhodou je, ze ako student mam este stale limitovane vedomosti v oblasti C#( tejto temy som sa v zivote nedotkol) a kedze som tu jediny, kto tomu ako-tak rozumie( vsetci su tu na java), ostava to na mne. Zprvu som vytvoril klasicky socket(client) na strane C a (server) socket na strane java, avsak, nakolko to nie je api, fungovalo to iba na mojom kompe.
Vyskusal som uz skoro vsetko, co som mohol ziskat na anglicky hovoriacich internet strankach. Vysledok 0 bodov. Problemom je, ze poriadne nerozumiem, ako httpclient v C# funguje. Snazil som sa nainstalovat rozne directives ako restSharp, codeScales... ale pre cloveka, ktory vie o tom prd a bez tutorialu mi to je na nic. Ak je tu niekto, kto httpclient - u rozumie, vie mi poradit ako zacat, na co si dat pozor, kde najst informacie, budem hrozne rad. Prosim ospravedlnte obcasnu anglicku terminologiu, ak by som sa snazil vsetko prelozit, asi by som sa minul pravemu nazvu, ktory pouzivate vy. To sa mi stalo, ked som si pred 2 rokmi kupil knihu triky v jazyku C++ a neviem, o com chlapik pise, pretoze je to taka zlatanina AJ + SK ( teda CZ). Jedine, comu som porozumel bolo, ze triedy su classes, bal som sa zistovat nieco o stack, queue...Takze ma prosim ospravedlnte. Tuto ulohu beriem osobne, pretoze by som sa rad o tomto dozvedel viac. Dakujem za kazdu radu, Miso
PS- ak nebudete rozumiet tomu, co som napisal, budem sa to snazit prepisat a vysvetlit inak. Musim povedat, ze som skusil snad vsetko, co bolo k dispozicii na nete. Doslova som pouzil rovnake kody, ako ludia vo svete ale mne to nefunguje. Dostavam odpovede ako 404, 401, 405...

tu to vyznie krajsie http://pastebin.com/Axh5tMuW


toto je c# console application:
===========================================
Kód:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Net.Http;
using System.Net.Http.Headers;
using RestSharp;
using System.Web;



namespace zufalec
{
     class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
           
            HttpClient client = new HttpClient();
            client.BaseAddress = new Uri("http://150.132.77.8:9080/secure/CreateIssueDetails!init.jspa?pid=13839");

            client.DefaultRequestHeaders.Accept.Add(
                new MediaTypeWithQualityHeaderValue("application/json"));

            //=======================  POST METHOD =================

            //var thing = new APM_Data(){ mrNumber = "blabla", cost = 123 };//new APM_Data()
           var mr = "blablabnbnbbnnbnnbnbnbnbnnbnbnbn jkg jkhjkhkjhkhkhkhk khkhkh khkh 458";
            var cos = 123;
             var thing = ( mr  +"\t"+  cos);         


            try//=========================  BLOCK TRY-CATCH =====================================
            {
                HttpResponseMessage response = client.GetAsync("api/apm_data").Result;
                response = client.PostAsJsonAsync("api/apm_data", thing).Result;
                Console.WriteLine(thing);
                Console.WriteLine(response);
                response.EnsureSuccessStatusCode();               
            }

            catch (HttpRequestException e)
            {
                Console.WriteLine(e.Message);
            }
            //====================== prepare without try-catch block=================================


            //HttpResponseMessage response = client.GetAsync("api/data").Result;
            //HttpResponseMessage response = client.PostAsJsonAsync("api/data", thing).Result;
            //if (response.IsSuccessStatusCode)
            //{
            //    thingUri = response.Headers.Location;
            //}
            //else
            //{
            //    Console.WriteLine("{0}({1})", (int)response.StatusCode, response.ReasonPhrase);
            //}
           


            //================  END POST METHOD  ====================================           

        }
    }
}




Kód:
=================================Class apm_jira==============

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace zufalec
{
    class APM_Data
    {
        public string mrNumber { get; set; }
        public double cost { get; set; }
    }
   
}


================== dostanem toto ===================

blablabnbnbbnnbnnbnbnbnbnnbnbnbn jkg jkhjkhkjhkhkhkhk khkhkh khkh 458 123
StatusCode: 404, ReasonPhrase: 'Not Found', Version: 1.1, Content: System.Net.Ht
tp.StreamContent, Headers:
{
X-AREQUESTID: 632x45947x1
X-ASESSIONID: 1gxdksl
X-AUSERNAME: anonymous
X-Content-Type-Options: nosniff
Transfer-Encoding: chunked
Date: Wed, 03 Apr 2013 08:32:18 GMT
Server: Apache-Coyote/1.1
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
}
Response status code does not indicate success: 404 (Not Found).
Press any key to continue . . .

ak pouzijem form, tak kode vyzera ako:



Kód:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using System.Net.Http;
using System.Net;
using RestSharp;
using System.Net.Http.Headers;

namespace zufalec_form
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
        }

        private void buttonSave_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            HttpClient client = new HttpClient();
            client.BaseAddress = new Uri("https://150.132.77.8:9080/rest/api/");


            client.DefaultRequestHeaders.Accept.Add(new
            MediaTypeWithQualityHeaderValue("application/json"));

            var output = (textBoxMrNumber.Text + "\t" + textBoxCost.Text);
            try
            {
                if (textBoxMrNumber.Text == "" || textBoxCost.Text == "")
                {
                    MessageBox.Show("Some of the mandatory field is empty. Check it out!");
                }
                else
                {
                    HttpResponseMessage response = client.GetAsync("latest/issue/pid=13839").Result;

                    /* HttpResponseMessage */
                    response = client.PostAsJsonAsync("latest/issue/pid=13839", output).Result;
                    MessageBox.Show(output,"what data is being sent");
                    MessageBox.Show(response.ToString(), "what response includes");
                    //Console.WriteLine(output);
                    //Console.WriteLine(response);
                    response.EnsureSuccessStatusCode();

                    //=================refresh text fields =====================
                    textBoxMrNumber.Text = "";
                    textBoxCost.Text = "";
                }
            }
            catch (HttpRequestException ex)
            {
                Console.WriteLine(ex.Message);
            }
        }
    }
}


Prosim, berte v uvahu, ze sa iba ucim a httpclient som v zivote nerobil. Cim viac sa snazim o tom dozvediet, tym viac sa stracam v async alebo sync a robim viac a viac chyb. Program vytvaram vo visual studio 2010, 2012 nie je kontabilna s beziacim programom ( VS 2010). Budem vdacny za akukolvek radu. Vdaka, Miso







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
c# httpclient /.net

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2013 12:19

Citácia:
a myslim, ze team uz vytvoril aj patricny plug in

Myslíš, alebo určite vytvoril? 404 chyba znamená toľko, že zadaná adresa neexistuje. Bolo by teda fajn sa najskôr ubezpečiť, že daný plugin je hotový a schopný prijímať požiadavky zvonku, a tiež že daná adresa je prístupná z tvojej mašiny, kde má program bežať. Možno by bolo fajn ukázať aj relevantné časti z toho pluginu, nech to vieme nejako naviazať na ten tvoj C# program :)
Chyba 401 znamená "unauthorized", čiže že nemáš prístup..

Pozerám ešte ten tvoj kód a vidím odkaz na RestSharp. Prečo nepoužívaš ten a rozhodol si sa pre HttpClient?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.04.2013 13:21

rozhodol som sa pre httpclient pretoze som nasiel na nete viac info ako pre restsharp. Pravdu-povedat, zacal som s restsharp ale nevedel som ani zatat. vies, v skole som robil jednoduche programy a citil som sa celkom confident a zrazu mi dali nieco( all apm c# program), kde som nevedel najst kde je zaciatok a kde koniec :-). Ten plug - in postnem sem, ale asi ti to nepomoze, kedze je to naviazane na ericsson administraciu ( pripojenie a hesla). Dnes rano som sa rozhodol tahat sa iba cestou vytvorenia prototypu v console appl., ak tato bude uspesna, je lahke to hodit fo form, teda aspon myslim. Cele doobedie som sa "hral" s
Kód:
 HttpClient client = new HttpClient();
            client.BaseAddress = new Uri("http://150.132.77.8:9080/secure/rest/api/2");
            byte[] cred = UTF8Encoding.UTF8.GetBytes("user:password");
           
            client.DefaultRequestHeaders.Authorization = new AuthenticationHeaderValue("Basic",Convert.ToBase64String(cred));
            Console.WriteLine(cred);


kde som si myslel, ze 401 mi vyhadzuje, pretoze je problem v hesle. Po par hodinach som vsak tam, kde som aj zacal. Pozriem vsak aj ten RestSharp, bol by v tom cert, aby som s tym nepohol.
Plug in na strane JIRA je toto http://IP:Port/secure/CreateIssueDetail ... er=EKEICUN . toto je link, ktory vytvori nove issue, teda to, co ja potrebujem.
http://docs.atlassian.com/jira/REST/latest/ toto by snad mohlo pomoct. Teraz sa musim premiestnit s celym stolom na nove miesto, potom skusim byt pripojeny priamo na jira server, uvidim, co to urobi a dam vediet. zatial dakujem za pomoc walther. miso







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
c# httpclient /.net

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2013 14:27

Ach, takéto api-čka... :) Ako pozerám dokumentáciu JIRA-i, 404 ti to môže hodiť aj v prípade neúspešnej autentifikácie. Pre vkladanie novej issue oni ale udávajú inú URI, presnejšie napríklad niečo takéto: "http://localhost:8090/rest/api/2/issue/" Ty v niektorých pokusoch končíš už pri 2.... Určite to máš dobre?

Ďalšia vec, kde by mohla byť chyba, je formát jsonu, ktorý posielaš na server. Ono nie je json ako json, apičko si vyžaduje istý formát pre vkladanie nových záznamov. Toto si pozeral?
https://developer.atlassian.com/display ... ue-Request

Príde mi to prehľadnejšie ako to čo si postol ty... Nemôžeš použiť túto dokumentáciu miesto toho pluginu, ktorý ti mali urobiť kolegovci? Či v čom to je špeciálne?

Nemáš začo ;) Je mi jasné, čo sa učí v školách... S praxou to má bohužiaľ pramálo spoločné.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.04.2013 16:06

ahoj walther,
tu URL som si vsimol a to je najvacsi moj problem, ze neviem, ako a ktoru URL by som mal pouzit. Nevyhoda, ze to nevie nikto. o JSOn som sa dozvedel az tu na work placement-e, predtym som o tom nepocul, takze toto je pre mna tiez nove. Mas pravdu, toto ma trosku prebralo z mojho C# sna, som si myslel, ze to je len tak, povytvarat nejake class-y, nejake napojenie na server, zopar buttons, text fields a ze tym ohurim svet, haha. A to som najprv sebavedome vytvoril obycajny socket na strane c# a v jave akoze pre stranu JIRA( kedze som urcil, ze jira je server side and apm<c#> client side). Som sa potom dival ako maco do ula, ked hlada med, ze kde by som to v tej jave akoze napojil v realnej applikacii. Tak som pretriezvel. Toto je super skola pre mna, pretoze miesto v ericssone som dostal asi ako jediny tento rok z irska( teraz som sa dozvedel, ze sme asi 3) a to hned do research team-u, takze je to naozaj velka vyzva. Ja uz pre toto ani nespavam, neda mi na to stale nemysliet. Uz som skusal vytvoril aj cely novy issue na strane c# a toto nasledne poslat do JIRY.
Aby si bol v obraze, v sucastnosti sa robia projekty v tzv APM. Tuto APM vyuziva iba jedna divizia. Vsetky uz presli na JIRA a robia v ramci agile. No a chlapkovia v APM by radi, ked zakladaju novy project zaslali z celeho systemu( uvodneho formulara pre zakladanie projektu dva udaje do JIRA, ktora vlastne vsetko sleduje, cely software development process. Nevedia, ako dlho budu apm pouzivat, mozno do roka to zanikne.
https://developer.atlassian.com/display ... ue-Request tot by som rad vedel ako vyuzit ale ten CURL mi do hlavy nejde. Ked som to skusal, dopadlo to katastrofalne. Mam ruky rozviazane a mozem pouzit cokolvek, akykolvek sposob. Dal si mi chrobaka do hlavy a skusam teraz jednoduchy RestSharp opat a dokladne. Vychadzam z tohoto linku http://restsharp.org/. este som nemal cas vyskusat to s priamim napojenim na server, pretoze nejako blbne spojenie a mam tu zalozit jeden projekt v apm administration a ani tam ma to nepusti. vsetko to zapricinila ta zmena stola, teda nejako sme si v divizii museli povymienat kresla a stoly, nechapem preco. Budem skusat aj nadalej. zatial vdaka. Miso







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
c# httpclient /.net

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 03.04.2013 16:28

Ten CURL môžeš odignorovať, to pri c# riešime práve pomocou napríklad HttpClient-a (alebo RestSharp a pod.). Podstatné je na tom niečo iné:
1.) potrebuješ byť prihlásený
2.) formát dát, aké server berie (hej, json, ale pozeraj aj konkrétnu štruktúru)
3.) pre pridávanie novej issue používajú URI: http://xxxxxx/rest/api/2/issue/

Tu by som asi začal ja... Daj potom vedieť, ako to ide :)

Ono častokrát je chyba tam, kde by si ju najmenej čakal a veľakrát za ňu dokonca ani nemôžeš... Mne teraz spravil zákazník takú vec, že dostal program (server + child programy) a po nejakej dobe mi zahlásil, že mu to blbne.. Tak pozerám program neviem ako dlho, asi 3 týždne, už som to chcel celé prekopať od základu a napokon sme objavili chybu.. Vieš, v čom to viazlo? V dobe, keď "mu to blblo", nemal zapnutý server.... Programíky potom samozrejme nemali s čím komunikovať a odkiaľ ťahať údaje a "blbli".
Čiže ak máš aj problémy s konektivitou, vyriešil by som najskôr to, nech nedostávaš chybové hlášky už len kvôli tomu.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.04.2013 17:35

Mas pravdu. Zacnem odtial a budem samozrejme informovat. Zatial vdaka. Miso







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.04.2013 11:30

Vyriesil som to pouzitim atlassian library a jednoduchym kodom. Toto mi umozni vytvorit aj specialne zakaznicke fields, ktore ja potrebujem. Tak som to isiel dnes vyskusat, kedze na mojom systeme to bezi ukazkovo( zaslanie udaja z VS 2010 a prijatie/display udaja na Jira). No, tosku ma zamrazilo, kedze na testovacom enviromente bezi ta APM aplikacia na VS 2005 a nie na VS 2010, VS 2012 alebo aspon na VS 2008. 2005 mi neumoznuje nainstalovat NuGet. Dokonca tam nebol ani .net framework 4.0, najvyssial bola . net framework 2.0. To som uz poriesil. Ostava mi uz iba nejako tam dostat NuGet, alebo vytvorit vlastnu library( co bude asi extremne makacka) alebo prerobit slapuci sucastny system z VS 2005 do VS 2010. Co by si urobil na mojom mieste? Co by som mal urobit? Diky moc. PS, tu je ten code. Miso
Kód:
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.ComponentModel;
using System.Data;
using System.Drawing;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Windows.Forms;
using Atlassian.Jira;
using Atlassian.Jira.Linq;
using Atlassian.Jira.Remote;

namespace misoFinalFormVersion
{
    public partial class Form1 : Form
    {
        public Form1()
        {
            InitializeComponent();
        }

        private void buttonSave_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            var jira = new Jira("http://IP:port/", "admin", "password");

            var issue = jira.CreateIssue("KP");           
            issue.Type = comboBoxIssueType.Text;
           
            issue.Summary = textBoxSummary.Text;
            issue.Priority = comboBoxPriority.Text;         

            issue.SaveChanges();
            comboBoxIssueType.Text = "";
            textBoxSummary.Text = "";
            comboBoxPriority.Text = "";

        }
    }
}







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
c# httpclient /.net

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.04.2013 13:59

No vidíš to :lol:

Neviem teraz, ako je na tom 2005->2010, ale 2008->2012 migrácia projektu bola otázkou v podstate pár kliknutí bez väčších úprav... Ak ti NuGet pomôže a myslíš, že ti to tak bude najjednoduchšie, skúsil by som najskôr to. Proste otvor ten projekt v novom VS a uvidíš, či to pôjde.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.04.2013 11:44

Prosim ta, ako by bolo mozne automaticky zaslat data, ak urceny field is not empty? Napdalo ma, ze asi najjednoduchsia cesta bude ponechat 2005, pre vela dovodov ale vytvorit socket medzi nim a Visual studio 2010. Jednoduchy socket by pracoval ako client na strane 2005 a ako server na strane 2010. pouzil by som datagridview, kde ak by boli obe polia vyplnene datami, zaslanymi z clienta( vyuzil by som if statement), potom by som data zaslal smerom k jira. Nasledne by som polia vycistil, ci uz hardcodom alebo funciou. Premyslam, ako tie data zaslat smerom k jira. nemozem najst ziadny event handler, tak ma napadlo, ci je to mozne urobit tak, ako som ti to popisal. vyzeralo by to asi ako:

var jira = new Jira("http://<your_jira_server>", "<user>", "<password>");

if((ColumnMrNumber.text!=Null) && (ColumnCost.text!=Null))
{
var issue = jira.CreateIssue("My Project");
issue.Type = "Bug";
issue.Priority = "Major";
issue.Summary = "Issue Summary";

issue.SaveChanges();
potom funkcia clear() alebo columnMrNumber.text=""; to iste pre cost;
}

snad sa z toho vysomaris a da ti zmysel, co som napisal. vdaka za ppomoc, miso







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
c# httpclient /.net

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 16.04.2013 11:57

Citácia:
pre vela dovodov

Napríklad pre aké? Projektu ako takého sa to predsa nedotkne, ak nezmeníš aj verziu používaného frameworku. Ty len potrebuješ otvoriť projekt vo VS2010, aby ti fungoval NuGet, alebo sa mýlim?

Ďalšia vec, myslel som, že odoslanie dát smerom na Jiru ti už funguje (", kedze na mojom systeme to bezi ukazkovo")... Skús to prípadne opísať ešte inak, možno sme sa nepochopili. Medzi tvojimi výtvormi sa dáta presúvajú v poriadku, problém je zasa len s Jirou?
Inak pri tých inputoch by si mal počítať aj s prípadom, kedy by klient vložil prázdny string... To by ti kontrola na null nezachytila :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.04.2013 12:32

Ahoj walther.
dovody su, ze na sucastnom systeme, ktory bezi na vs 2005 je naviazanych mnozstvo dalsich podsystemov a databaz. ak by sa nedajboze nieco stalo, cela vyroba by bola ohrozena. nechcu o priamom pouzivani VS 2010, teda migracii z 2005-tky na 2010-tku ani pocut. Na tu 2005-tku neupnem Nuget ani atlassian, co by mi umoznilo minimalne sa dotknut existujuceho kodu s vynikajucim vykonom. Samozrejme, connection medzi vs 2010 a jira bezi ukazkovo a kazdy bol happy. teraz bezim project na dvoch frontoch a to: prerabam 2005 od zakladu a zaroven popri tom s kamaratom chcem vytvorit ten socket medzi oboma verziami VS a z desiatky to odoslat smerom k jire. Zero field poriesim na strane 2005 jednoduchou validaciou, ktora nepusti uzivatela dalej, pokial nevyplni vsetky mandatori fields alebo pouzijem neutralny fitter, napr. s hodnotou 1. ak bude hodnota 1 na strane jira, kazdy bude vediet, ze udaj tam chyba a doplni ho.
Nebol som si isty s automatickym odosielanim data,kedze zatial vzdy som pouzil event handler ako click or doubleclick. Takze takyto event handler mozem obist if statementom s tou funkciou na konci ( issue.SaveChanges();)? to by bolo genialne. trosku mam obavu z deadlocku ale snad to bude ok. pre istotu to dam do try-catch blocku.
Je to teraz trosku jasnejsie? Prepac za moju anglo-slovencinu, tazko sa mi prekladaju vyrazy, kedze neviem, ako to prekladate na SR a nechcem zavadzat. Vdaka za pomoc, moc. Miso







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.04.2013 13:28

Uz mi ostava iba vyriesit, ako zaslat udaj z jedneho pola zo strany odosielatela do presne urceneho pola na strane prijemcu( prijimanie uz funguje) a ako zabezpecit, aby program VS 2010 bezal neustale bez prerusenia( alebo ako ho iniciovat). co by som mal urobit, ako na to ist?







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
c# httpclient /.net

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 16.04.2013 15:14

Za anglo-slovenčinu sa neospravedlňuj, o takýchto veciach zvyknem písať viacmenej len v angličtine, čiže pre mňa je hlavne divná tá slovenská časť :lol:

Citácia:
ako zaslat udaj z jedneho pola zo strany odosielatela do presne urceneho pola na strane prijemcu

Nekašli sa so socketmi, použi WCF :) Budeš to mať jednoduchšie... 2010 program môže fungovať len ako nejaké proxy, cez ktoré dáta preženieš podľa potreby.

Citácia:
a ako zabezpecit, aby program VS 2010 bezal neustale bez prerusenia

Tak máš viac spôsobov, neviem, čo by sa ti najviac hodilo. Môžeš napríklad vytvoriť tento program ako službu na pozadí, ktorá by len prijímala dáta a preposielala ich rovno do Jiry. Pravdepodobne nepotrebuješ nejaké GUI. Službu môžeš nastaviť buď tak, aby sa ti spustila automaticky pri štarte windowsu, alebo povedzme on-demand. Aj keby si potreboval GUI, riešenie by bolo rovnaké... Ak si chceš byť istý, že bude ten program bežať vkuse aj v prípade problémov, zvykne sa nahodiť ešte jedna služba, ktorá má za úlohu hlavný proces len kontrolovať a v prípade potreby reštartnúť.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.04.2013 15:30

Super, som rad, ze sa nemusim stale kontrolovat v pisani :-). Tak to uz frci, 2005-tka zasle data cez socket a ten to posle do jira na zaklade package atlassian.net. slape to ako hodinky. Na tuto chvilu tuto cast nechavam tak, pretoze ako prototype je to ok a budem sa venovat vybudovania programu od zakladu v 2005-tke. ak aj toto bude slapat, budeme mat na vyber z dvoch variant. ak by sme sa vybrali pre 2010, asi by som pemyslal nad tym WCF. v zivote som to nerobil, tak by som to rad skusil. s tym startom pri windows, to znie dobre, dobry napad. zatial vdaka







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.12
Prihlásený: 27.01.14
Príspevky: 16
Témy: 3
Bydlisko: Limerick
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.04.2013 10:31

Prosim ta, mohol by si mi povedat, ako sa odborne nazyva ten program, ktory by mi kontroloval, ci kontrolovany subjekt bezi tak ako ma? Chcel by som si to pozriet, ak by som sa do toho pustil. Vdaka moc.







_________________
1./Toshiba - Satellite A660-18N ,- Intel® Core™ i7 i7-740QM Processor, 4096 MB +2048 DDR3 RAM (1066MHZ), NVIDIA® GeForce® G 310M with CUDA™ technology
2./ Dell - Inspiron XPS (Gen 2) (MXG051), 2x 1024 MB DDR2 RAM, stare ale spolahlive delo
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
c# httpclient /.net

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 22.04.2013 14:30

Myslíš windowsovú službu? :)







_________________
C#, PHP, ...
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 17 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ked uploadujem nieco na net vypne sa mi net :D

v Sieťové a internetové programy

2

459

22.03.2012 10:02

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. net

v Siete

4

627

09.10.2008 16:10

prt.wem Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NET

v Siete

1

706

13.11.2007 22:51

matwej Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. net

v Operačné systémy Unix a Linux

2

733

28.09.2008 16:37

suchy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Net

v Siete

1

330

11.01.2014 0:54

worisnet Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Net

v Sieťové a internetové programy

8

531

18.11.2012 11:20

tomas_svk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. net

v Poskytovatelia internetu

2

433

12.04.2019 21:15

raden Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. net

v Sieťové a internetové programy

2

667

27.10.2008 18:19

branisimo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. net

v Siete

7

518

22.06.2010 11:38

jtbs Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky net?

v Ostatné

10

781

21.10.2009 19:57

armyk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 3G net

v Siete

11

510

11.06.2011 9:44

smollko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. blbne net

v Siete

1

562

15.02.2010 23:01

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NET Framework

v Ostatné programy

9

629

19.12.2010 13:18

ZAPPA Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NET problem

v Sieťové a internetové programy

4

455

13.08.2010 20:41

Dybbuk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky net?

v Poskytovatelia internetu

6

659

04.05.2009 11:56

.:M@Rt!nKo:. Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. net manager

v Ostatné operačné systémy

1

390

13.08.2013 20:02

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra