Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.06.2011 22:43

Pri výbere nového telefónu ste určite narazili aj na zariadenia BlackBerry. Na prvý pohlaď sú to len drahé telefóny s qwerty klávesnicou ktoré nie sú pre bežného človeka zaujímavé, a to je omyl. Toto nebude klasická recenzia mobilu, ale zároveň systému BlackBerry OS ktorý je v severnej Amerike populárnejší ako iOS, služieb BlackBerry a celého BB ekosystému.
BlackBerry Curve 9300

Takže najprv niečo k mobilu:
Telefón poháňa procesor ARM 7 s taktom 624-MHz a čipsetom Qualcomm MSM6x00 , 256 MB RAM. Ďalej disponuje 256 MB vnútornej flash pamäte. V dnešnej dobe, v ktorej je 1 GHz procesor minimum v smartfónoch sa to môže zdať málo, ale BB OS je perfektne optimalizovaný a dovolím si tvrdiť že telefón je rýchlejší ako niektoré nové mobily s androidom. Displej má uhlopriečku 2,4“ rozlíšenie 320 x 240 a 65 536 farieb. Tiež sa to môže zdať málo, ale pre danú uhlopriečku je to rozumne zvolené rozlíšenie, raster nie je nijak viditeľný a je to určite jeden z faktorov vďaka ktorým je výdrž pri plnom nasadení 2 dni. Batéria má kapacitu 1150 mAh. Ešte rýchlo zhrniem ostatné technické parametre: Podporuj wifi štandardu b/g/n , Cisco CCX, ako názov napovedá aj UMTS, má zabudovaný GPS príjmač. Prehráva video formáty MPEG4, H.263, H.264, WMV9 a hudobné formáty MP3, AMR-NB, AMR-WB, QCELP EVRC, AAC-LC, AAC+, eAAC+, WMA9. Ďalej dokáže spracovať takmer akýkoľvek textový dokument, dokumenty excel ,power point a PDF.

Teraz niečo o systéme:
Blackberry používa vlastný BlackBerry OS, aktuálne vo verzii 6 bežiaci na platforme java, novo predstavený OS 7 bude využívať platformu QNX rovnakú akú používa BB Playbook. RIM asi ako posledný výrobca stále odoláva trendu prečačkaného systému plného animácii a zameriava sa skôr na okamžitú odozvu, funkčnosť, spoľahlivosť, maximálnu bezpečnosť, pracovné funkcie, ale nezabúda ani stránku multimediálnu. Veľkým pomocníkom je zálohovanie telefónu cez BB Desktop Software, zálohuje všetko od dát až po nastavnia, takže po aktualizácii systému sa telefón dá obnoviť do stavu v akom bol predtým jediným kliknutím, netreba nič nastavovať v telefóne.
BlackBerry Curve 9300
Bezpečnosť:
Zariadenia BlackBerry sa tešia veľkej popularite hlavne medzi manažérmi , podnikateľmi a všeobecne medzi ľuďmi pre ktorých je bezpečnosť jednou z priorít. Zo strany RIM je to skoro až posadnutosť, za každú cenu ochrániť každý bajt ktorý odíde a príde z ich zariadenia. Vyvinuli preto vlastné šifrovanie 3DES a AES pre hovory a všetky dáta. Kľúč k nemu nemajú ani tajné služby. Pred časom prebehla médiami informácia že vláda Saudskej Arábie v tomto dosiahla výnimku, ale nie je to tak. RIM iba postavil jeden server v ich krajine aby si udobril vládu, nič viac. Pre Európu sa server nachádza vo Veľkej Británii, jeden je ešte v Singapure a v Kanade. Medzi prvky bezpečnosti patrí SSL šifrovanie v prehliadači, všetky správy ktoré sa z alebo do zariadenia pošlú prechádzajú cez BlackBerry APN kde sú takisto šifrované SSL. Všetky prílohy sú ešte v BB serveri overené a prerenderované v bezpečnom kódovaní. Každé zariadenie má vstavaný BlackBerry Device Firewall. Priamo od RIMu pochádza aplikácia BlackBerry Protect. Dokáže OTA zálohovať kontakty a správy v telefóne a znova ich jednoducho obnoviť. V prípade odcudzenia mobilu ho dokážete vďaka tejto aplikácii na diaľku zablokovať, vymazať svoje dáta, zobraziť správu na displeji, pustiť hlasný tón a vyhľadať ho cez GPS Nevyhnutnosťou pre správne fungovanie sú dátové služby BlackBerry.
BlackBerry Curve 9300

Dátové služby BIS a BES:
Podmienkou pre správne fungovanie všetkých služieb a aplikácii je aktivácia jedného z dátových tarifou Blackberry. Pre ne si RIM vybudoval vlastnú infraštruktúru ktorá zahŕňa okrem iného už spomínané servre. Na výber sú dva BIS – BlackBerry Internet Service a BES – BlackBerry Enterprise Server. Na Slovensku ich zatial ponúka iba Orange a T-mobile, O2 ich ešte len pripravuje. Pri ich používaní idú dáta bokom, teda nie cez operátora ale cez prípojný bod BlackBerry . Bez jedného z tarifou Vám nepôjde vstavný prehliadač, aplikácie ako facebook, twitter, BB Messenger a pod. kúpiť si zariadenie BlackBerry a nepoužívať k nemu tento dátový tarif je ako nakresliť pekný obraz a následne ho ogrcať. Získate síce kvalitný telefón s perfektnou klávesnicou, ale využijete tak 20% z jeho potenciálu.

BES je určený pre firmy a predpokladá že máte emailový server Microsoft Exchange, Lotus Notes, alebo Novell. Pre službu BES potrebujete do firmy kúpiť ďalší server, na ktorý nainštalujete softvér BlackBerry Enterprise Server. BES sa následne pripojí na váš emailový server vo firme a pre definovaných užívateľov bude z neho "kradnúť" dáta. Pod dátami sa pritom rozumejú emaily, kalendár, kontakty a aj poznámky a úlohy. Dá sa zobraziť ako takáto schéma:
BlackBerry Curve 9300

BIS je určený pre všetkých ostatných. V súčasnosti je možné pripojiť email schránky väčšiny veľkých emailových služieb ako Yahoo!, Hotmail, Gmail, no rovnako je možné pripojiť aj akúkoľvek inú schránku dostupnú cez POP3 alebo IMAP4 rozhranie. Prostredníctvom web stránky, alebo priamo cez BB zariadenie si nastavíte, aké emailové schránky má BlackBerry kontrolovať (a akým prihlasovacím menom a heslom sa do nich dostane). BB server z Anglicka potom v pravidelných intervaloch kontroluje vašu emailovú schránku. Ak v nej nájde nový email, tento vám okamžite, cez sieť vášho mobilného operátora, doručí až do vášho BB zariadenia. Rovnako to funguje aj v opačnom smere: Ako náhle napíšete nový email, alebo odpoviete na niektorý z prijatých emailov, tento je cez sieť vášho mobilného operátora doručený až do Anglicka - na centrálny BB server, ktorý už zabezpečí jeho doručenie koncovému adresátovi. Takisto sa dá zobraziť ako schéma:
BlackBerry Curve 9300

Pracovné funkcie:
Zhrniem ich len povrchne, kto si chce prečítať viac na konci článku je odkaz na recenziu na smartmanii.
Od zakúpenia sú v telefóne nainštalované aplikácie Word To Go, Sheet To Go, Slideshow To Go a PDF To Go, teda mobilné obdoby wordu, excelu ,power pointu a prehliadača PDF súborov. Jednou z výnimočných funkcií je zasielanie e-mailov do telefónu v reálnom čase. Nemusíte nastavovať interval kontroly vašej schránky, server BlackBerry to robí za vás a keď objaví nový e-mail, okamžite ho pošle do vášho zariadenia. Na podobnom princípe fungujú aj klienti pre facebook, twitter a pod. Ďalej má telefón perfektný kalendár ktorý sa dá prepojiť s google kalendárom a automaticky sa synchronizuje aj napríklad s facebookom, a vy tak vidíte vaše udalosti v kalendári. Jednou z funkcií ktorou sa všetky zariadenia BlackBerry odlišujú od všetkých ostatných a do určitej miery je zodpovedná za ich popularitu je BlackBerry Messenger. Je to zabudovaný IM klient a týmto spôsobom môžu medzi sebou komunikovať BB zariadenia pripojené do BlackBerry siete a to úplne zadarmo.

Multimediálne funkcie:
S OS 6 už to nie sú iba prístroje na prácu, ale aj plnohodnotné multimediálne zariadenia.
Prehrávač zvláda hore uvedené formáty, hudbu triedi podľa ID3 tagov, a k pohodliu prispieva aj synchronizácia hudby pomocou wifi.
Môj Curve 3G má fotoaparát s rozlíšením 2 Mpx, bez AF, bez blesku. V dnešnej dobe už je to podpriemer, ale aj napriek tomu zvláda robiť celkom slušné fotky, a aj napriek absencii zaostrovania fotí text veľmi slušne.
Hudobný výstup je pomerne kvalitný, nemá síce na samostatný mp3 prehrávač, ale pre každého kto nie je audiofil je zvuk úplne dostačujúci (nie však s dodávanými slúchadlami).

Internetový prehliadač sa oproti tomu v OS 5 výrazne zlepšil v každom ohľade a prehliadanie je veľmi pohodlné. Rýchlosť prehliadača je veľmi slušná, je tu ale jedno veľké ale. Pri surfovaní cez mobilný internet sú dáta šifrované a preto trvá načítanie každej stránky o moment dlhšie ako pri wifi kde je to takmer okamžite. Píšem to preto lebo som bol zo začiatku sám udivený ako je možný pri perfektnom 3G pokrytí načítanie niektorých stránok tak dlho.
BlackBerry Curve 9300

Nadšenci mobilných hier si tu neprídu na svoje, ale to ani nie je zámerom u tohto typu zariadenia. Nájdu sa tu rôzne logické hry, obdoba angy birds – angry farm a to je všetko čo o hrách môžem napísať pretože s nimi nemám skúsenosti, takže v prípade záujmu vás znova odkážem na recenziu na smartmanii.

Aplikácie, témy a hry sa sťahujú z BlackBerry App Worldu buď priamo z telefónu, alebo cez BlackBerry Desktop Software.

Tu by som túto článko-recenziu nateraz ukončil. Ak máte nejaké otázky, sem s nimi. Určite sa nájdu veci ktoré som ešte zabudol, takže môžete očakávať voľné pokračovanie v krátkom čase.

inšpiroval som sa hlavne recenziou na smartmanii http://bit.ly/dI5CF4, obrázky schém a info k tarifom je z http://bit.ly/kHHscp







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2011 13:08

Pekna recenzia, konecnce som pochopil spravne vyznam pojmu "BlackBerry". Ale rozhodne tieto mobily niesu pre kazdeho cloveka. Ono to vsetko sifrovanie a ochrana je sice velmi pekna, ale treba sa zamysliet ci to vobec treba. Mne osobne by to napriklad nijak nepomohlo a myslim si ze je vela ludi ktorym tiez nie. Pricom vacsina veci ktore su pre mna dnes jednoducho prioritne tento fon nema alebo ma na velmi slabej urovni. Navise SW vybava je mozno na pracu skvela ale napriklad Android ktory na to primarne urceny nieje toho SW na pracu ponuka minimalne tolko co OS v BB, alebo nie ? A to vdaka tomu ze je tak velmi popularny. Dokonca na mobiloch s velkou dotykovou obrazovkou mi ani ta QWERTY hardwerova klavesnica nechyba. Naprikald na galaxy s 2 co mam teraz pisem rychlejsie a robim menej chyb nez na N97 mini kde som mal HW klavesnicu. Aj ked chapem ze tu je ta klavesnica o dost lepsia. Ale napriklad ani na takej Nokii C3 mi pisanie moc nesedelo.

A tiez beriem do uvahy ze toto jednoducho nieje mobil urceny na nejaku zabavu ale predsalen asi nikto nepotrebuje mobil len na to, aby pisal emaily. Kazdy aj ked potrebuje pracovny mobil tak velmi sa mu hodia kvalitne multimedialne funkcie, dobry fotoaparat a pod. No kazdy nech zvazi co potrebuje.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.06.2011 13:53

Dá sa povedať že blackberry je konzervatívne a nudné, ja osobne v ňom mám jednu jedinú hru, a tú spustím tak raz za mesiac. Ak to ale porovnáme s androidom ktorý môže mať podobné pracovné funkcie a dokonca niektoré modely sú aj s qwerty klávesnicou, stále to je telefón na hranie ktorý sa tvári ako pracovný. BlackBerry počas dňa takmer nepustím z ruky a baterka mi vydrží s kludom dva dni. Včera večer mi ostávalo 20% a dnes ráno som bol stále na príjme. Pred týmto mobilom som mal práve android, a po celej noci strávenej v sieti som ho mohol poobede nabíjať znova.

Niektorí ludia tvrdia že BlackBerry nie je telefón, ale životný štýl, a ja s nimi súhlasím. V USA napríklad používa väčšina politikov a úradníkov práve BB, pre ktorých je práve to paranoidné zabezpečenie najdôležitejšie. Alebo si stačí pozrieť film wall street 2, tam je pekne zobrazené o čom BlackBerry je.

Takže ak niekto hladá kanceláriu do ruky, BB je práve preňho. Ale ak od mobilu očakáva aj zábavu, asi by som sa poobzeral aj inde.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 06.04.08
Príspevky: 4396
Témy: 111
Bydlisko: NR
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2011 13:54

coby na pracu by som ho urcite prijal ale pre vacsinu ludi, ktori sa chcu hrat vzdy a vsade asi nie.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 28.03.24
Príspevky: 14180
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2011 15:28

Bez QWERTY klavesnice by som takuto masinku kludne bral. Ale na kamosovom BB sa teda mne osobne pise mizerne.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.06.2011 20:03

menšia oprava, práve som sa dozvedel že aj nový OS 7 bude stále bežať na jave, keďže qnx je stále vo vývoji...takže tak :)







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2011 21:03

Ja osobne som mobilom BB na chuť neprišiel. Verím, že sú ludia, pre ktorých je to ideálne zariadenie, ale cena je na taký HW velmi vysoká, na klávesnici BB Bold sa mi píše hrozne, na dotykovom kapacitnom displeji to je podla mna ďaleko lepšie, displej je malý pri dlhšom dokumente treba stále posúvať strany, surfovanie na internete kvoli konštrukcii katastrofa... aj keď vydrž a spracovanie je dobré.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 04.06.2011 21:27

mam 2 bb, 8820 a 8220, a viem preco ich mam ale tieto nove masinky uz nesedia ani mne, stara dobra klasika a za nic by som nemenil, BB bolo BB ked bolo BB, teraz sa uz hraju na multimedia a to uz moc nejde


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 18:53

uz aj O2 bude mat BB sluzby

http://www.mobilmania.sk/bleskovky/o2-d ... fault.aspx


Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 20:04

fúha, BIS cez edge, to sme asi jediná krajina ktorá ešte má niečo takéto :D







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 20:12

david3504 píše:
BlackBerry počas dňa takmer nepustím z ruky a baterka mi vydrží s kludom dva dni. Včera večer mi ostávalo 20% a dnes ráno som bol stále na príjme. Pred týmto mobilom som mal práve android, a po celej noci strávenej v sieti som ho mohol poobede nabíjať znova.

to si mal preboha čo za šrot? alebo inak - wifi/bt/gps/hry/internet nonstop online? Ja mám Orange SF a kľudne mi vydrží týždeň a to je mobil prakticky za "korunu" oproti BB...

david3504 píše:
Niektorí ludia tvrdia že BlackBerry nie je telefón, ale životný štýl, a ja s nimi súhlasím.

to áno.. už mu chýba na zadnej strane len nakusnuté jablko :rolleyes:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55
Bydlisko: Brezno
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 20:13

preco? ved tam ma cernicu ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 20:33

mal som podobne ako ty brandovaný telefón od orangeu, orange boston. A ukáž mi hocijaký telefón s androidom ktorý pri zapnutej kontrole emailov, 3G pripojení, a cca hodine aktívneho internetu prežije 24 hodín.

S tým lifestylom som to nemyslel tak ako apple, ale ako som už vyššie písal stačí si pozrieť film wall street 2. A ak si niekto kúpi blackberry, tak to nie je kvôli dizajnu alebo preto že ho majú aj kamaráti, ale jednoducho ten telefón potrebuje k životu alebo ako to nazvať :)

//walther týždeň, určite? :rolleyes: tolko nevydrží snáď ani nokia 6300 alebo nejaký SE dumbphone







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.09
Prihlásený: 18.01.22
Príspevky: 1188
Témy: 198
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 21:02

david3504, no odskusane to nemam ale moj Galaxy S 2 by to prezil. A to je celkom fajn zrut. Wifi zapnute cely den, kontrola emailov ked mam dostupnu wifi, a 24 hodin mi vydrzi aj keby som s nim neviem co robil. Po celodennom normalnom pouzivani som si vecer kludne zapol na hodinku modern combat 2 po nete a to som mohol este hrat dlhsie, tak 2 hodinky hrania pri plnom nabiti by to kludne zvladol a to ta hra nieje ziadna prokotinka. A hranie takej hry je urcite ovela narocnejsie nez prezeranie internetu, je tam pekna zataz na vsetko naraz.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 21:10

Nehádam sa, je možné že tieto najnovšie telefóny by to ustáli, ale v dobe keď som kupoval telefón ja, čiže niekedy koncom januára nebola šanca. Kolegyňa má galaxy s a tiež stále pobehuje s nabíjačkou. Do poslednej chvíle som nebol na sto percent rozhodnutý či android alebo blackberry, ale nakoniec bolo proti androidu to, že nech by som si vtedy kúpil najlepší dostupný telefón, o pol roka už by to bol lepší priemer a o rok by bol zrelý na výmenu. Verím ale že až dospeje do takého štádia, kedy nebudú nové verzie vychádzať niekolkokrát do roka tak budem mať aj nejaký mobil s androidom :)







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 21:22

david3504 píše:
//walther týždeň, určite? :rolleyes: tolko nevydrží snáď ani nokia 6300 alebo nejaký SE dumbphone

hej, cca 7 dní ;) samozrejme nemám nonstop wifi, nemám nonstop hudbu a podobne.. pokiaľ s ním robím intenzívnejšie - nejaké to surfovanie, pár hodín telefonovania a pod, vydrží stále 3-4 dni. Tiež som bol prekvapený, lebo ľudia sa na fórach sťažovali, že nevydrží ani deň, ale moja skúsenosť tvrdí presný opak...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 21:30

Prečo každý druhý človek ktorý si kúpi Apple alebo BlackBerry robí z telefónu ktorému chýba kopec funkcií životný štýl? BB sú vynikajúce telefóny pre manažérov, hral som sa už s viacerými modelmi a sú to solídne navrhnuté robustné telefóny s qwerty klávesnicou. Dokonca som včera držal aj BB s half qwerty klávesnicou. Zaujímavé stroje, majú kopec funkcií, hlavne teda pre firmy, rôzne možnosti šifrovania informácií, čo Androidu chýba, ale životný štýl? Nesranduj...

//môj Optimus vydrží na jedno nabitie pri rozumnom používaní tri dni, pokiaľ z neho len občas telefonujem a raz-dvakrát za deň zapnem 3G a pozriem maily tak vydrží aj 5 dní.


Naposledy upravil eXistenZ dňa 08.06.2011 21:33, celkovo upravené 1






_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 21:31

Keď som mal boston, wifi som nepoužíval nikdy (načo aj keď som mal všade HSDPA :) ), hudbu som nepočúval. Používal som ho vlastne len na volanie a internet, ten som používal zhruba 2,5 hodiny denne. Ale to by ma až tak netrápilo, skôr mi na predstave že by som si mal kúpiť zase android vadilo to že si kúpim telefón z vtedy aktuálnej ponuky orange, potom príde android 2.3 a bude dosť možné že buď na môj mobil nebude vôbec, alebo to bude posledná aktualizácia. Potom budem mať síce dobrý telefón, ale čoraz viac aplikácií mi nepôjde, lebo verzia androidu a iba jedno jadro. Takto mám na blackberry OS 6, na ktorý bude podpora ešte daleko potom ako si ja zaobstarám nejaký nový telefón, a drvivá väčšiná vecí pre tento systém mi pôjde :)







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 21:33

david, hovorí ti niečo pojem "custom rom"? :)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 21:35

No ak si BB používal na volanie a internet tak nejaký ten Android s poriadnym displejom (nie hentým výsmechom) zvládnie takéto používanie oveľa lepšie a komfortnejšie.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 21:36

samozrejme, bolo by to tak z polovice zmiernenie toho problému, ale keď vidím aké telefóny odvtedy prišli na trh (dvoj jadrá, velmi výkonné jedno jadrá, tegra) a kde by bol ten telefón po roku, tak by ma to minimálne vnútorne štvalo prečo som ešte aspoň mesiac nepočkal, a potom ešte mesiac a tak dalej :)

//okrem internetu píšem aj vela a hlavne dlhé emaily, niekedy aj 10 denne a to by bolo na sw klávesnici pre mna utrpenie, a jediný vtedy dostupný android s klávesnicou bol desire z, ktorý bol už vtedy hw o generáciu pozadu







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 21:54

A akú výhodu má toto BB oproti Desire Z? Využívaš šifrovanie?

// pridané po 10 minútach od posledného príspevku

Lebo ja nevidím jediný dôvod na kúpu BlackBerry namiesto Desire Z ak na tom píšeš maily a prezeráš internet. Desire Z je hardwarovo dve generácie dopredu, displejom aj tri (9300vka používa snáď rovnaký displej ako 8820), väčšia uhlopriečka, lepšie rozlíšenie, viac farieb, kapacitný dotyk. Má aj hardwarovú klávesnicu čo je super na dlhé maily. Jeho hardware umožňuje spracovanie skriptov na webstránkach podstatne rýchlejšie ako tri generácie starý 600MHz procesor v BlackBerry. Na 2,4" 65k farebnom displeji s rozlíšením z Nokie 6300 a CPU deduškovi musí byť browsovanie netom naozaj zážitok.

Pokiaľ niesi paranoidný ako Nixon alebo si ten mobil nedostal ako dar/firemný tak nerozumiem prečo si ho uprednostnil pred Desire Z.

Ešte aj môj mobil je generačne ďalej (Qualcomm MSM7227) a to ma vyšiel pár šupiek.


Naposledy upravil eXistenZ dňa 08.06.2011 21:58, celkovo upravené 1






_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 21:57

Tak asi hlavná výhoda vtedy bola že BB som si mohol zobrať ako fyzická osoba, a Desire Z iba ako podnikatel :) Dalej je pre mna výhodou menšia velkosť, a na čo som prišiel celkom náhodou sú dátové roamingy. Vďka tomu že pri dátach cez BB sieť ide velmi malé množstvo dát, stačí mi 5 MB roaming balík a môžem byť stále online aj všade v zahraničí a nepotrebujem hladať wifi.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 22:01

To je bullshit. Pokiaľ sa jedná o synchro, poprípade čítanie mailov, tak veľa dát nezožerie ani klasický telefón cez 3G. Pokiaľ sa jedná o web stránku, môžeš robiť čo chceš a 5MB sa ti vyparí okamžite.







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 22:08

Ešte keď som mal boston, bol som v decembri pár krát v rakúsku, z toho som si do desať krát skontroloval emailovú schránku, napísal pár mailov a strávil možno 15 minút na twitteri. A v januári mi prišla faktúra, kde bolo 5 eur za dáta v roamingu. A nemali sa kedy inokedy minúť pretože som mal dáta okrem toho vypnuté. Takto platím 5 eur mesačne za BB roaming a nemusím sa starať o to či som v roamingu alebo nie







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 22:10

Mal si vôbec vypnuté background dáta?

Z tvojho posledného príspevku som pochopil, že je lepšie paušálne platiť 5€ ako len vtedy keď ideš do Rakúska. Hmm...







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 22:13

Mal som vypnuté všetky dáta. V rakúsku som niekolkokrát do mesiaca vždy, 5 eur by som zaplatil tak či tak, s tým rozdielom že takto sa nemusím nijak obmedzovať a mám istotu že nezaplatím viac







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Čestný člen
Čestný člen
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 13.10.06
Príspevky: 11345
Témy: 135
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 22:20

No tomu sa mi nechce práve veriť že by to skonzumovalo o toľko viac dát aby to bolo dôležité.

Každopádne, toto bol tvoj jediný dôvod, prečo si zvolil striktne manažérsky telefón (ktorého väčšinu funkcií charakteristických pre BB aj tak nevyužiješ) pred poriadnym multimediálnym strojom...?







_________________
i7 4790 | 16GB DDR3 | GTX690 + GTX670 PhysX dedicated | 128GB + 256GB SSD | 1TB HDD | DELL U2412M | Logitech G710+ | Logitech MX518 | Galaxy S4 | 2014 Mazda3
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 08.06.2011 22:31

prave testujem samsung gs101 a uz od nedele do dneska teda do stredy mi baterka stale ukazuje plny stav :D ..ale je pravda ze ten telefon nepodporuje ani gprs, mms, radio a dokonca ani vlastnu tapetu ci zvonenie :D

// pridané po 29 sekundách od posledného príspevku

david3504 píše:
fúha, BIS cez edge, to sme asi jediná krajina ktorá ešte má niečo takéto :D


tak o mesiac ci dva uz aj O2 spusti 3G


Offline

Užívateľ
Užívateľ
BlackBerry Curve 9300

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.06.2011 22:53

Telefon pouzivam na telefonovanie, posielanie emailov, a socialne siete. Zoradene podla dolezitosti.Nikdy som na telefone nepocuval hudbu, nefotil nic okrem momentiek a na hry nemam cas. Cize telefon vyuzivam iba na komunikaciu a multimedilny mobil by mi bol nanic, pretoze by som ho aj tak nevyuzil. Dalej bola podmienkou notifikacna dioda, qwerty klavesnica a vydrz baterky minimalne jeden den nech robim hocico. Moj vyber sa vzhladom na ponuku orange zuzil na BB, nokiu e72 tusim a sony ericsson vivaz pro. Nokia so zastaranym symbianom bola slepa ulicka, SE detto a ako jediny mi ostal BB. Desire Z bol urceny iba pre podnikatelov. Mohol som bud cakat alebo zvolit blackberry. Zvolil som si druhu moznost a ani trochu to nelutujem.

O2 slubovalo 3G uz tolkokrat a vzdy to odlozili ze im to uverim az to realne vyskusam :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku: 1, 2 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BlackBerry 8520 Curve

v Mobilné zariadenia

0

1008

28.11.2009 15:59

nicolai Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BlackBerry Curve 8320

v Mobilné zariadenia

8

5859

22.01.2009 19:42

kubo980 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Blackberry Curve 8310

v Predám

1

230

30.06.2013 0:17

sqbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aku najvacsiu pamatovu kartu podporuje BlackBerry Curve 8320

v Mobilné zariadenia

0

948

20.04.2008 8:50

cheso Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. BlackBerry Curve 8520- ako oznacit vsetky polozky naraz ?

v Mobilné zariadenia

0

779

17.12.2010 20:14

jkphoenix Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dell inspiron 9300

v Notebooky a netbooky

1

661

05.05.2008 8:03

ScorpionSX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. dell inspiron 9300 beep code

v Notebooky a netbooky

0

521

07.12.2008 15:09

sypko21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Dell XPS 13 9300

v Predám

0

44

27.03.2024 22:28

bubo47 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P/V: Dell XPS 13 9300

v Predám

0

218

29.07.2021 6:32

Droniq Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktora GK bude spolupracovat s mGPU nvidia 9300 ?

v nVidia grafické karty

6

606

13.11.2008 11:47

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. NVIDIA GeForce 9300 GS vs. ATI Mobility Radeon HD 3470

v nVidia grafické karty

15

4056

28.12.2008 1:08

pepinho Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P:Hero 9300+ Dual sim android ICS 4.0.3

v Predám

0

296

12.12.2012 19:13

ojam29 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zotac s novou mini-ITX doskou s chipsetom GeForce 9300

v Novinky

2

1089

11.01.2009 12:47

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Blackberry

v Smartfóny a tablety

0

330

14.08.2012 8:49

ZgobliN Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pokazený blackberry

v Smartfóny a tablety

0

349

20.08.2011 16:44

account23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Blackberry q10

v Mobilné zariadenia

10

739

22.02.2016 15:54

KekkeiGenkai Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra