[ Príspevok: 1 ] 
AutorSpráva

Čestný člen
Čestný člen
BitFénix Ghost

Prihlásený: 22.01.18
Témy: 414 | 414
NapísalOffline : 01.07.2013 11:30 | BitFénix Ghost

BitFénix Ghost

Bitfénix Ghost

Úvod

[justify]Keďže sa stále snažíme posúvať úroveň fóra vyšsie a vyšsie, mám dnes tú česť, predstaviť Vám sériu recenzií skríň, chladičov a herného príslušenstva, ktorá sa nesie v duchu spolupráce s naším novým partnerom, ktorým je CaseKing.de. Dúfame, že Vás naše články zaujmú, nájdete tu niečo naviac, nie len ďalšiu recenziu, akých je na internete kopec. Premiérovým kúskom železa bude počítačová skriňa Bitfenix Ghost, ktorú pre Vás zrecenzujem práve ja.[/justify]

Predstavenie

[justify]Značku Bitfénix snáď netreba nikomu z Vás bližsie predstavovať. No ak by som sa spýtal pred rokom, zrejme by ste len zodvihli plecia. Bitfénix je značka, ktorá zrazu prišla, spravila si meno a našla si svoje pevné miesto na trhu. Veľmi obľubeným výrobkom je ich počitačová skriňa Shinobi. No my dnes zamierime trochu vyššie. Pozrieme sa na skriňu, ktorá má ambície, poskytnúť viac. Chce poskytnúť pridanú hodnotu, lebo trh je dnes už presýtený a ten kto nezaujme, nemá šancu. A myslím, že práve to si v BitFénixe uvedomili. Preto teraz vedľa mňa stojí viac, ako len nedbalo znitovaný, na čierno nastriekaný plech a plast. Predstavím Vám skriňu, ktorá má ambíciu byť chladná a tichá zároveň, pričom ešte ponúka niečo navyše.[/justify]

[justify]Tichých skríň je dnes na trhu mnoho. Možno najznámejšou je séria R3, R4 od výrobcu Fractal. Podľa mnohých sú tieto skrine synonymom dokonalosti, čo je vidieť aj na výrobcoch, ktorí sa viac či menej snažia kopírovať ich riešenia. Spomeniem napríklad Nanoxiu a jej Deep Silence 1 a aj novinku Deep Silence 2. ďalej je to starši kúsok od CoolerMaster, skrinka Silencio 550. Takisto nemecký Cooltek pridáva svoje dieťa a presadiť sa snaži aj Corsair vynoveným odhlučneným modelom 330R, ktorý sa zatiaľ ešte nepredáva. Čím sa snaži Ghost zaujať? Niečo naznačujú technické špecifikácie a použité technológie.[/justify]

Technické špecifikácie

Materiál:Oceľ, Plast

Farba (Interiér/Exteriér):Čierna / Čierna

Rozmery (šxvxh):210 x 522 x 510mm

Formáty matičnej dosky:Mini-ITX, mATX, ATX

5.25” pozície:x 3

3.5” pozíciex 4

2.5” pozície:x 3

Hot Swap pozícia:x 1 (SATA III 6Gbit/s)

Pozícia pre chladenie (vpredu):140mm x 1 or 120mm x 2 (120mm x 1 pribalený)

Pozícia pre chladenie (vzadu):120mm x 1 (pribalený)

Pozícia pre chladenie (hore):230mm x 1 or 200mm x 1 alebo 140mm x 2 alebo 120mm x 2 (voliteľné)

Pozícia pre chladenie (dole):140mm x 1 or 120mm x 1 (voliteľný)

PCI Slotyx 7

Vsytupy/Výstupy:USB 3.0 x 2, USB 2.0 x 2, HD audio, SATA III hot swap bay

Miesto pre napájací zdrojPS2 ATX (dole)

Použité technológie:

• Extras Serenitek™ tlmiaci materiál,
  • NanoChrome™ povrchová úprava,
  • S4™ hot swap,
  • Spectre™ chladenie,
  • predpríprava pre Alchemy™ LED pásy,
  • anti-vibračné uchytenie HDD,
  • príprave pre 240mm radiator,
  • demontovatelné prachové filtre (vpredu, hore, dole),
  • tool-free drive locking

zdroj: bitfenix.com

Balenie a prvé dojmy

[justify]Skrinka dorazila v kartónovej krabici, na ktorej okamžite zaujme logo výrobcu. Nečakajte žiadne farebné výstrelky, skôr strohý dizajn doplnený základnými informáciami o skrinke na jednej strane a použitými technológiami na strane druhej.[/justify]

BitFénix GhostBitFénix Ghost
Balenie - kartónová krabica.

[justify]Podstatou balenia je skôr ochrana skrinky počas prepravy. Kedže tento kúsok cestoval až z Nemecka, podpísalo sa to na kondícii krabice. Aj napriek menšej trhline sa skrinke nič nestalo, polystyrén si splnil svoju úlohu a ochanil tovar pred poškodením. Samotná skriňa je ešte zabalená v sáčku, resp. vo vreci.
Povedzme si ale pravdu, koho z nás zaujíma balenie? Čakáme na to, čo je vo vnútri, tak sa teda pozrime, čo nám BitFénix ponúka.[/justify]

BitFénix Ghost
Skrinka mala za sebou dlhú cestu.

[justify]Hneď po úvodnom otvorení krabice som ostal milo prekvapený a hneď Vám vysvtelím prečo. Som z tých typov ľudí, ktorí po objednaní tovaru počítajú každú hodinu a nedočkavo čakaju na kuriéra. čakanie som si skracoval čitaním asi dvoch recenzíi, v podstate ani nešlo o čítanie, len som to rýchlo prebehol očami, aby som vedel, na čo sa mám pripraviť. A teraz k samotnému prekvapeniu. Po otvoní krabice som zbadal vymeniteľný horný kryt, ktorý ocenia najmä používatelia zameraní na ticho. Skrinka má totiž na hornej stene priestor na radiátor vodného chladenia, prípadne na dva ventilátory. Tieto pozície som neplánoval využívať, preto sa mi zdalo zbytočné mať tam mriežku, ktorou bude prenikať hluk. BitFénix to ale veľmi rozumne vyriešil.[/justify]
BitFénix Ghost
Prekvapenie po otvorení krabice.

[justify]Poďme k samotnej skrinke. Po rozbalení fólie si všimneme lepiacu pásku, ktorá drží pokope časti, ktoré by sa mohli uvolniť. Takisto vidíme varovnú nálepku, tá upozorňuje na to, ako manipulovať s dvierkami. A keď sme pri dvierkach, dostávame sa k ďalšej zvláštnosti, alebo ak chcete fičúrke tejto skrine. Dvierka sa dajú otvoriť do oboch strán. Koľko ľudí to reálne využije, to neviem. Dvierka blokujú prístup k optickej mechanike, no tá už dnes u mnohých ľudí leži prevažnú časť roka prachom. Môžu sa však nájsť aj ľudia, ktorí si do FDD pozície umiestnia čítačku kariet, potom si viem predstaviť častejšiu manipuláciu s dvierkami.[/justify]

Fólia a polystyrén chrániaci skrinku. Zalepené otvárateľné časti

Na hornej stene je umiestnený I/O panel, miesto pre Hot Swap zariadenie a spominaný kryt, prípadne mriezka pre ventilátory, resp. radiátor vodného chladenia. Bočnice sú bez akéhokoľvek výrazneho znaku, je to hladký plech, bez prelisov, okien, mriežok. V zadnej časti je je bočnica prelisovaná tak, aby ju bolo možné zachytiť a ľahko demontovať zo skrine. Spodná strana ponúka predprípravu pre LED pásiky a mriežku pre zdroj, samozrejme s prachovým filtrom.

Príslušenstvo

Okrem samotnej skrinky, dvoch ventilátorov a vymeniteľného krytu radiátora vodného chladenia BitFénix pribalil tri sáčky, ktore obsahujú:
  • manuál
  • gumené priechodky (4ks)
  • gumené samolepiace podložky (4ks)
  • montážne rámčeky na 2.5" hdd (3ks)
  • odvibrované montážne rámčeky na 3.5" hdd (4ks)
  • množstvo skrutiek

BitFénix Ghost
Príslušenstvo

BitFénix Ghost

[justify]V tejto časti sa bližšie pozrieme na samotnu skriňu. Začal by som kvalitou konštrukcie. Hned na úvod musím povedať, že z kvality som mierne sklamaný. Prvý pohľad neodhalil nič nezvyčajné, no po otvorení dvierok nastalo nemilé prekvapenie. Izolačný materiál bol úplne odlepený a odpadol z dvierok. Vedel som, že skrinka ma za sebou cestu z Nemecka, navyše sú teraz vysoké teploty, ktoré tiež nemusia pomáhať lepidlu. Nalepil som to naspať a pokračoval som obhliadkou.
Ďalšou vecou, s ktoru nie som spokojný sú bočnice. Bočnice v zadnej časti doslova odstávajú. Dôvodom je hlavne miesto, v ktorom sú vyvŕtané diery pre uchycovacie skrutky. Sú takpovediac veľmi ďaleko a tak vytláčajú celú bočnicu. Vyzerá to dosť neprofesionálne a lacno. To sú nedostatky, ktoré som zistil z úvodného pohľadu. K ďalším sa dostaneme v časti, kde budeme skrinku osadzovať komponentmi.

Odlepený tlmiaci materiál na dvierkach (vľavo) a odstávajúca bočnica (vpravo).

[justify]Samozrejme, neboli to len chyby, ktoré ma zaujali. Spomenúť musím spôsob, akým je riešené uchytenie mriežok a krytu Hot Swap-u. Klik - Klak a je dole. Klik - Klak a je naspäť. Nič komplikované, vskutku jednoduché a efektívne riešenie. Vďaka tomuto sa budú ľahko čistiť filtre, meniť predné ventilátory, teda údržba skrinky, no aj manipulácia s horným Hot Swapom je jednuduchá. Keď sa bavíme o otváraní, spomeniem predné dvierka. Tie majú obojstranné uchytenie, no zrejme vďaka tomu sa otvárajú pomerne ťažko. Vždy mám strach, že mi ostanú v ruke, keď stále zväčšujúcou silou ťahám až zrazu povolia a otvoria sa.[/justify]

[justify]Predná stena srinky sa nesie v decentom štýle. Dvierka sú plastové, matne nastriekané, čo je priaznivejšie vzhľadom k odolnosti voči otlačkom, no ako som spomínal, neotvárajú sa práve najľahšie. Jediným prvkom ktorý na prednej stene zaujme je logo BitFénixu v chrómovej farbe.[/justify]
[justify]Horná stena obsahuje ovládací panel, čo je rozumné a vhodné hlavne pre ľudí, ktorí majú skriňu uloženú pod stolom. Zľava doprava ponúka dve indikačné LEDky, 2 x 3.5mm audio jack (mikrofón a slúchadlá), štyri USB porty (dve čierne USB 2.0 a dve modré USB 3.0), pomerne veľké okrúhle tlačidlo na zapnutie PC a úpne vľavo je maličké tlačidlo na reset PC.[/justify]
Smerom dozadu sa nachádza toľkokrát spominaný priestor na Hot Swap zariadenie, ktorý sa dá využiť ako odkladací priestor na rôzne drobnosti, napríklad USB kľúče. Poslednou časťou hornej steny je priestor pre ventilátory (2x 120-140mm), prípadne pre radiátor vodného chladenia. Tento priestor je krytý mriežkou, v prípade, ak nepoužívate v tejto pozícii žiadne ventilátory, ani radiátor vodného chladenia, môžte vymeniť mriežku za plastový kryt. Toto je ďalšie z veľmi sympatických riešení, za ktoré musím BitFénix pochváliť. [/justify]
BitFénix Ghost
Priestor pre Hot Swap zariadenie

[justify]Bočné steny sú nezaujímavé, respektíve ťažko hľadať niečo, čo by som Vám popísal. Pri pohľade zboku je vidieť prieduchy v dvierkach skrinky, ktorými predné ventilátory nasávaju vzduch. Smerom dozadu je medzera, ktorou sa dvierka zachytia, ak ich chcete otvoriť. Inak už ostáva len matne nastriekaný čierny plech. Obidve bočnice sú symetrické, nemajú žiadnu perforáciu, okná ani podobné prvky.
Presuňme sa k zadnej stene. Zadná stena sa ničím nelíši od väčšiny podobných skríň. Tak, ako je teraz moderné, má aj Ghost zdroj umiestnený dole. Toto riešenie dáva charakter zadnej stene a udáva spôsob rozmiestnenia jednotlivých prvkov. V spodnej časti je teda priestor (diera) pre zdroj. Nasleduje 7 záslepiek PCI slotov. Záslepky nie sú vylamovacie, jednoducho sa vyťahujú a tak je možné ich veľmi ľahko opätovne vrátiť na miesto. Tak ako celý Ghost, tak aj tieto záslepky sú v čiernej farbe. Napravo od záslepiek sa už klasicky nachádza perforácia. Osobne som túto perforáciu nikdy nechápal a vždy mi pripadala viac škodná, ako osožná. Nemá žiaden prachový filer, ventilátor sa tam umiestniť nedá a veľmi pochybujem o jej prínose k účinnosti chladenia. Ak postupujeme vyšsie, narazíme na 3 diery pre vodné chladenie. Rovnako ako PCI zásleky je nutné vylomiť ich. Vľavo je klasicky priestor pre porty základnej dosky a vpravo perforácia ventilátora. Opäť chválim BitFénix za toto riešenie, lebo namontovať sa dá len 120mm ventilátor. Tým pádom nie je potrebné umiestňovať ďalšie montážne diery, ktoré by ventilátoru zťažovali vyfukovanie vzduchu. Týmto sme na zadnej stene skončili a presuňme sa na spodnú stenu.[/justify]

BitFénix Ghost
Zadná stena Ghosta.

[justify]Spodná stena je z veľkej časti perforovaná. Perforácia sa nachádza jednak pod zdrojom, kvoli nasávaniu a jednak vedľa zdroja, kvoli možnosti uchytenia ventilátora. Opať je použitý prachový filer, tentokrát však nejde o Klik-Klak spôsob uchytenia, inžinieri zvolili jednoduchšie a zrejme aj lacnejšie riešenie - magnety. Filer na svojom mieste pevne drží 6 magnetov. Jednoduche, úćelné a lacné. Aj naprikek tomu, že BitFénix nepoužil magnetický pásik po obvode, tak filter drží perfektne, nikde neodstáva a preto toto riešenie hodnotím pozitívne. Celá skrinka stojí na štyroch gumených nožičkách, vďaka ktorým sa jednak menej prenášajú vibrácie, ale takisto dobre zabraňujú šmýkaniu skrinky po podlahe. Skrinka drží ako pribitá a ak som ňou chcel pohnúť, radšej som ju dvihol, aj keď bola ešte prázdna. Posledným prvkom ktorý na spodnej stene zaujme je príprava na LED pásiky, BitFénix dal možnosť realizácie aj ľuďom, ktorí sa planujú uberať týmto smerom. Rozhodne to však nie je moja šálka kávy.[/justify]
BitFénix Ghost
BitFénix Ghost - pohľad zospodu.

Pohľad dovnútra

[justify]Po otvorení bočníc nám Ghost ponúka pohľad do svojho vnútra. Opäť dominuje čierna a inú farbu nájdete maximálne na kábloch z predného I/O panelu. Prvou vecou, ktorá mi okamžite udrela do oči bola veľkosť výrezu, ktorý je v tray-i základnej dosky. V žiadnej skrini som ešte takýt výrez nevidel, ale prečo nie? Ak to príliš neoslabí konštrukciu a tray sa nebude prehýbať a krútiť, nevidím v tim problém, dokonca by som povedal, že to môže byť výhoda. Vždy je lepsie mať pár mm naviac, ako kvoli pár chýbajúcim milimetrom musieť demontovať celú základnú dosku, čo so sebou nesie nutnosť odpájať napájacie a dátové káble.[/justify]

BitFénix Ghost
Ghost odhaľuje svoje vnútro

[justify]Keďže má Ghost ambície zabodovať na stále sa prehusťujúcom trhu s tichými, resp. odhlučnenými skrinkami, nemôže sa zaobísť bez zvuk tlmiaceho materiálu. Ten sa nachádza práve na bočniciach a na predných dvierkach. Na rozdiel od toho na dvierkach, drží materiál na bočniciach veľmi pevne. Samotný materiál je približne 3mm hrubý, dvojvrstvový. Hrubšia penová rstva je na povrchu chránena druhou vrstvou, ktorej povrch pripomína perforovanú koženku, aká sa používa na omotávanie volantov v starších autách. BitFénix toto celé nazýva Extras Serenitek™. Na obrázku si hneď môžte všimnuť aj povrchovú úpravu NanoChrome™.[/justify]

BitFénix Ghost
Tlmiaci materiál Extras Serenitek™

BitFénix ku Ghostovi pribalil dva ventilátory. Jeden je umiestnený na zadnej stene, logicky slúži na vyfukovanie teplého vzduchu von zo skrine. Druhý ventilátor je ukrytý pred košom na pevné disky. Prístup k nemu ľahko získame po otvorení dvierok a odkliknutý mriežky a prachového filtra. Hneď vedľa (pod) je ďalšia pozícia pre 120mm ventilátor. Ďalšie pozície sú na hornej stene, v mieste kde môže byť umiestnený ventilátor vodného chladenia (2x120mm) a jedna pozícia je na spodnej stene, vedľa napájacieho zdroja.
Pribalené ventilátory majú čierny, neoflexovaný kábel, ukončený 3-pinovým konektorom. Ventilátory pochádzajú zo série Spectre™. Používajú FDB (Fluid Dynamic Bearings) ložiská a ako inak, sú dodávané v čiernej farbe.
Osadené ventilátory BitFénix Spectre™

Inštalácia komponentov

Zostava:
Procesor:AMD Phenom II X2555 BE 3,2Ghz odomknutý na AMD Phenom II X4 B55 3,2Ghz

Chladič:Silverstone Heligon HE-01 (1x Noctua NS-F12, 1x AC FAN 12PRO)

Základná doska:Gigabyte MA78LMT-US2H

Operačná pamäť:2x2GB A-DATA Gaming Edition 1600MHz CL9 + 2x2GB Kingston HyperX Blu 1600MHz CL9

Grafická karta:AMD Sapphire Radeon HD7850 1GB DualX

Pevný disk:Seagate Barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS + Seagate Barracuda 7200.12 1000GB ST1000DM003

Zdroj:be quiet! Pure Power L7 530W

Optická mechanika:Samsund DVD-RW SH-S203D

Skrinka:BITFENIX GHOST

[justify]Inštálacia komponentov bola príjemne jednoduchá. Keďže som dával mATX matičnú dosku, tak som pridal 2 dištančné skrutky (kolíky). Vložil som dosku, priskrutkoval, vložil som zdroj a postupne aj všetky ostatné komponenty. Pred samotnou inštaláciou je vhodné vložiť gumené priechodky, ktoré nájdete v pribalenom príslušenstve. Ak už budete mať pozapájané káble, tak ich samozrejme nebude možné vložiť na miesto.[/justify]

BitFénix Ghost
Obrovský výrez uľahčí montáž akéhokoľvek chladiča

[justify]Pri inštalácii som sa stretol len s dvomi vecami, ktoré mi vadili. Prvá vec je tá, že skrinka ponúka málo očiek, alebo ak chcete úchytov, kam sťahovacími páskami upevniť káble. Prakticky celý tray MB, je bez nejakých očiek, tie sa dajú nájsť len na kraji, pri košoch diskov a mechaník. Druhou vecou je otočenie klietky na pevné disky. Tá je natočená smerom nabok, takže disky sa ľahko vkladajú, no ak nemáte SATA káble s 90° koncovkou, bočnicu nezavriete. A aj ak máte vhodné sata káble, tak bočnica, resp. izolačná vrstva koliduje s napájacími káblami pevných diskov.
Zároveň chválim mechanizmus upevňovania pevných diskov. Rýchla inštalácia, keď disk ľahko vložíte do koľajničiek a následne zasuniete na miesto nemôže robiť nikomu problém. Zároveň tlmí možné vibrácie. Populárna "toolless" inštalácia optickej mechaniky bola zložitejšia. Optickú mechaniku som inštaloval ako poslednú a myslel som si, že všetko zvládnem bez manuálu. Tlačím, tlačím, ale mechanika nechce ísť na miesto. Keďže som nechcel hneď zničit skrinku, tak som otvoril manuál. Inštrukcie sú jednoduché a zrozumiteľné a zistil som, že som postupoval správne. Tak posmelený manuálom tlačím tentokrát mechaniku silnejšie a tá nakoniec zapadá na svoje miesto.

BitFénix Ghost
Osadené komponenty, pohľad zozadu

Celkovo hodnotím skrinku čo sa týka inštalácie komponentov dobre a ak by sa vyriešili spomínané problémy, bolo by to perfektné. Spomínaný výrez uľahči montáž akéhokoľvek chladiča, pochybujem že by sa našiel backplate, ktorý by potreboval vačší priestor ako ponúka Ghost.[/justify]

BitFénix Ghost
Ghost osadený komponentami

Teploty a hlučnosť

[justify]Kvôli pomerom v akých testujeme, nemôžte očákavať žiadne presné merania. Nie je totiž v mojích silách zabezpečiť konštantnú izbovú teplotu pre každý test. Výsledky a porovnania by boli skreslené. V dobe ked píšem túto recenziu sú opäť raz rekordné letné horúčavy, teplota atakuje "príjemných" 35 °C a verte, že vnútri to bez klímy nie je žiadna výhra. Teplota v izbe je v case testu 25°C. Skrinka je vedla stolika, z jednej strny obklopena MDF doskou tvoriacou nohu stolika, z druhej strny MDF doskou tvoriacou stenu komody. Za skrinkou je vo vzdialenosti zhruba 15cm stena.[/justify]

Testujeme pomocou programov: Prime95 (25.11), Furmark (1.10.6) a teploty a otáčky ventilátora snímame programom SpeedFan (4.49). V hernom teste nám pomôže hra Battlefield 3.

Začneme jednoduchším, herným testom. Speedfan monitoroval teploty na pozadí, kým som pár minút hral multiplayer BF3, konkrétne mapu Ziba Tower pre 32 hráčov.

BitFénix Ghost

Teploty počas hrania hry Battlefield 3.

[justify]Priebeh testu je nasledujúci: V prvej fáze testujeme skrinku s vrchnou stenou bez mriežky. na obrázkoch vidiíte teploty v pokoji. Procesor bol vyťažený na pár percent, zásluhou pár programov bežiacich na pozadí a samotného SpeedFanu.[/justify]
BitFénix Ghost
Teploty a otáčky ventilátorov v pokoji.

[justify]Následne sa pridal program PRIME95 a In-Place Large FTTs test, ktorý má procesor maximálne rozohriať. Teploty opäť vidíte na obrázku.[/justify]
BitFénix Ghost
Prime95 - teploty a otáčky ventilátorov.

BitFénix Ghost
Prime95 - graf teplôt.

[justify]V poslednom štádiu testu sa pridáva Furmark, ktorý rozpáli grafickú kartu. Teploty stúpajú, až sa zapne ochrana a počítač sa kvôli teplote sám vypne.[/justify]
BitFénix Ghost
Prime95 + Furmark - teploty.

[justify]V druhej fáze testujeme skrinku s hornou mriežkou. Zabezpečí sa tak trošku lepší prorodzený odvod teplého vzduhu z procesora. Zároveň však stúpa hlučnosť. Tentoraz rovno zaťažujeme procesor aj programom PRIME95 a aj Furmarkom. Po 15 minútach sa teploty, zdá sa, ustáľujú a test končí, tentoraz úspešne, ochrana pred zničením teplom sa nezapína a PC sa teda nevypína.[/justify]
BitFénix Ghost
Prime95 + Furmark - teploty po 15 minútach

Aj keď sa pri plnomzaťažení pomocou oboch programov automaticky spúšťajú ventilátory na 100%, to znamena 2x cca 800 otáčok a raz cca 1300 otáčok (intake ventilátor má pevne nastavené otáčky), tak sú pomerne tiché. Hlučná začína byť grafická karta, ktorá sa pohybuje niekde okolo 60-70% svojích otáčok, pričom teplota nepresahuje 72-73°C.

[justify]K hlučnosti musím povedať, že skrinka ma izoláciou hluku nejak neohúrila. Nie je hlučná, izolácia samozrejme spraví svoje, no nie je to žiadny zabiják zvuku. Aj napriek tomu sa dá skrinka a chladenie nastaviť tak, že pri vstupe do miestnosti je ťažko identifikovať, či je počítač zapnutý, alebo nie. Je to výhodné najmä v noci, ak sťahujete dáta z internetu a lôžko máte v rovnakej izbe ako svoj počítač. Rovnako to poteší aj pri práci, keď vám pri nohách nehučí vysávač. Ak však máte pažravejšiu zostavu, to znamená že produkujete, resp. Váš počítač produkuje viac tepla, pripravte sa na vačšiu investíciu do chladenia a pripravte sa aj na to, že do hornej pozície zrejme umiestnite ventilátor na vyfukovanie teplého vzduchu a teda použijete namiesto pevnej hornej časti mriežku. Osadená mriežka zvyšuje hlučnosť, respektíve znižuje hlukovú izoláciu skrinky, čo je však logické. Zároveň musím povedať, že počas hrania hier som sa ani raz nedostal do situácie, kedy by bolo kvoli chladeniu nutné vymeniť pevný horný panel za mriežku. A aj keby, tak počas hrania je mierne vyšší hluk prípustný, je totiž prehlučený zvukovými efektami samotnej hry.[/justify]

Zhodnotenie a záver

[justify]Ghost vo mne zanechal zmiešané pocity. Našiel som mnoho dobrých riešení, no zároveň ma sklamali niektoré drobnosti, ktore by som od skrine, ktorej cena prekračuje 90-eurovú hranicu nečakal. Sklamala ma v hlavne odlepujúca sa izolácia dvierok a tiež nepriliehajúce bočnice. Naopak, páčil sa mi Klik-Klak systém, rovnako sa mi páčil Hot-Swap a nemenej sa mi páčila možnosť vymeniť kryt v hornej stene skrinky. Aj napriek spomenutým nedostatkom konštatujem, že Ghost je skrinka, ktorá neurazí. Nedá sa vyhovieť všetkým a Ghost sa pokúša niektorými riešeniami odlíšit. Je už len na konkrétnom zákaznikovi, čo od skrine očakáva. O 10-15€ drahšie sa dá zohnať Fractal Define R4. Okolo 100€ takisto stoja oba modely Nanoxie, jednak Deep Silence 1, ale aj Deep Silence 2. Spomínaných 10€ nemusí byť veľa, no po prevode na stále populárne koruny to je 300Sk, a to je trošku vyšsia čiastka. Niekoho tiež nepustí limit a niekto jednoducho potrebuje vodné chladenie, prípadne často pripája napríklad SATA disk a preto si vezme Ghosta, bezohľadu na jeho cenu.[/justify]

Klady:
  • ľahký prístup k filtrom, ventilátorom
  • obojstranné dvierka
  • zvuková izolácia
  • príprava na vodné chladenie
  • príprava na LED pásiky

Zápory:
  • dielenské spracovanie mohlo byť na vyšsej úrovni
  • málo úcyhtov na káble
  • neistá montáž optických mechaník

Hodnotenie: 8/10

Za poskytnutie tovaru na recenziu ďakujeme spoločnosti Caseking GmbH:

BitFénix Ghost

[ Príspevok: 1 ] 

BitFénix Ghost

Podobné témy

Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Bitfenix Ghost

v PC skrinky a zdroje

13

232

05.01.2014 18:21

dark_globe

bitfenix recon

v Chladiče a všetky druhy chladenia

8

175

13.09.2014 20:33

putana235

BITFENIX Prodigy M

v PC skrinky, zdroje a všetky druhy chladenia

3

174

03.06.2014 14:49

dark_globe

Bitfenix kde kupiť

v Ostatné

4

222

08.06.2011 21:46

Vacky

P: Bitfenix Prodigy M

v Predám

1

239

20.10.2014 9:43

hawo

P: Bitfenix prodigy M

v Predám

0

115

31.07.2014 16:18

hawo

Bitfenix Prodigy mATX zostava.

v PC zostavy

1

137

26.12.2012 23:39

davtom

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

K: Single Sleeve BitFenix káble

v Kúpim

4

241

08.04.2014 14:54

SKRiPT

P: Bitfenix prodigy m black

v Predám

4

276

18.03.2014 13:27

hawo

Komponenty do skrinky Bitfenix Prodigy

v PC zostavy

10

220

16.08.2013 19:35

liqua1

I/P: BitFenix Colossus Venom Edition

v Predám

2

395

09.10.2011 18:16

Striker85

Bitfenix prodigy-problém s vodným chladením

1

151

09.08.2015 22:20

Miso122

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.

I/P: BitFenix Spectre PRO 140mm White

v Predám

9

322

25.08.2015 13:40

SKRiPT

BITFENIX + G1.Sniper M3 + GIGABYTE N670OC-4GD = ???

v PC zostavy

5

122

24.12.2012 16:36

marek09041

BitFenix SHINOBI XL WINDOW - Vaše poznatky - porada

6

209

28.08.2016 17:01

Miso122

BitFenix predstavuje mATX verziu populárnej skrinky Prodigy

v Novinky

3

284

19.08.2013 20:08

Slayer

© 2005 - 2018 PCforum, edited by JanoF