[ Príspevkov: 73 ] 1, 2, 3

Veríte tomuto ?
 ano 39% 39% [ 45 ]
 nie 18% 18% [ 21 ]
 neviem 22% 22% [ 25 ]
 neviem 22% 22% [ 25 ]


Celkom hlasov : 116

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.09.07
Prihlásený: 21.12.09
Príspevky: 851
Témy: 20 | 20
NapísalOffline : 30.06.2008 23:38 | Bermudský trojuholník

Teraz večer sme boli s chalanmi vonku a dostali sme sa k tejto téme a robili si z nej srandu .. ale mne to nedalo a keď som teraz prišiel domov reku prečítam si o tom niečo a dosť am to zarazilo!

Kód:
Záhadný trojuholník. Niet brány späť. Kto raz vojde, nenájde cestu aby sa vrátil. Tak toto je o tejto oblasti naozaj pravda. Bermudský trojuholník sa nachádza medzi mestami Bermuda, Puerto Rico a pevnosťou Lauderdale. Lode s posádkami ale aj lietadlá sa tajomne stratili vo vodách Atlantiku. Toto miesto získalo pomenovanie "Diabolský trojuholník" len preto, lebo doteraz sa z tohto miesta strácajú dopravné prostriedky ale aj vojenské, výskumné plavidlá. Možno tomu prispela legenda, ktorú rozprávajú ľudia z okolitej oblasti. Hovorí sa že diabol na tomto území hraje hru, ktorej podstatou je hltať stratených cestovateľov. Ale je to skutočne diabol, kto necháva ľudí zmiznúť z povrchu zemského? Kto vie? A nie len diabol sa preháňa po tejto oblasti. Niektorí ľudia sa domnievajú, že Bermudský trojuholník je základňou mimozemšťanov. Možno sa v ňom nachádza mystický vír, ktorý vedie do inej dimenzie, ktorý pre nás ľudí ostane stále neprístupný.
Mýtus Bermudského trojuholníku sa začal zviditeľňovať, keď v novinách reportéri začínali uverejňovať články o neuveriteľných zmiznutiach v tejto oblasti. Začalo sa to 16 septembra 1950, kedy reportér E. V. W. Jones napísal o záhadných zmiznutiach lodí a lietadiel medzi pobrežím Floridy a Bermudami. Toto miesto neostalo dlho nepovšimnuté. Začali sa šíriť historky, ktoré potvrdzovali pravosť Bermudského trojuholníka. Ako vlastne vznikol pojem "BERMUDSKÝ TROJUHOLNÍK"? Záhadné zmiznutia inšpirovali M. K. Jessupa aby napísal knihu "Prípady pre UFO". A nielen on sa zaoberal nevysvetliteľnými zmiznutiami. Podobnú teóriu si osvojil aj  Donald E Keyhoe, ktorý v roku 1955 napísal a zverejnil knihu nazvanú "Sprisahanie lietajúcich tanierov". Stále väčšia časť ľudí v, týchto rokoch, začala veriť teórii že zem má základňu mimozemskej civilizácie práve v tejto oblasti. Nakoniec Vincent H. Gaddis nazval záhadný kút zeme: "BERMUDSKÝ TROJUHOLNÍK".
Najviac záhadné bolo zmiznutie letky číslo 19. Bola to skupina námorných skúšobných lietadiel. Napriek dokonalej technike a bezchybnej kvalifikácii pilotov, letka zmizla v bermudskom trojuholníku krátko po druhej svetovej vojne.
14:00 5. januára 1945 vzlietlo z námornej základne Lauderdale na Floride päť torpédových bombardérov typu Gruman Avenger. Každé lietadlo s tromi mužmi na palube prešlo pred štartom obvyklou kontrolou a doplnilo zásoby pohonných hmôt. Malo ísť o naprosto bezpečnú akciu, pri ktorej sa mal vyskúšať chod strojov. Keď pozemný personál pozoroval, ako formácia vzlietla na oblohu a zmizla nad modrým Atlantickým oceánom. Letka č. 19 pokračovala v lete podľa predom stanoveného plánu trasy, ktorá bola rovnobežná s pobrežím Floridy. Zo začiatku bolo všetko v poriadku, ale o 15:45 zachytil radista na veži lauderdalskej základne niekoľko prekvapivých správ, ktoré odvysielal veliteľ skúšobnej letky, dôstojník Charles Taylor. Hlasom, v ktorom sa zračil strach a údiv, hlásil veliteľ skupiny, že sa všetky prístroje zbláznili - nielen jeho vlastné, ale vo všetkých lietadlách prestali prístroje naraz fungovať.
“Akú máte polohu ?” pýtal sa radista.
Taylor to nedokázal určiť. “Všetko je zlé, ” zakričal “stratili sme sa. Dokonca ani more nie je na správnom mieste!”
Radisti na základni boli týmto nepochopiteľným zvratom udalostí vydesený a ďalej žiadali Taylora, aby upresnil svoju polohu. Ale ako minúty ubiehali, Taylorov hlas začínal byť čím ďalej tým viac nekľudný a zmätený a jeho správy dávali čím ďalej menší zmysel. Podľa jednej verzie udalostí zneli jeho posledné slová ako varovanie: “Nechaj nás na pokoji, pre boha...” a potom sa rozhostilo ticho. Ale “oni” ho nenechali na pokoji. Keď došlo k prerušenie rádiového spojenia, bol k oblasti, v ktorej sa podľa veliteľa základne pravdepodobne letka č. 19 nachádzala, vyslaný hydroplán. Na základni vedeli, že ak sa mužom prihodilo čokoľvek, dojde im tiež zanedlho palivo a budú musieť núdzovo pristáť na mori. Sami záchranci sa však mali stať ďalšou obeťou trojuholníka. Akonáhle hydroplán dosiahol hranicu, ktorá určovala oblasť pátrania, zmizol z dosahu radaru a padol, spolu so svojou posádkou, ktorú tvorilo trinásť mužov, v zabudnutie.
Strata šiestich lietadiel v rozmedzí niekoľkých hodín predstavovali pre americké vojenské námorné sily nebývalú mierovú pohromu. Správa z vyšetrovania udalostí ku ktorým došlo 5. januára, obsahovala 400 strán. Autor tohoto úradného spisu zaujal stanovisko, že letka č. 19 spadla do mora vplyvom nešťastnej súhry niekoľkých náhodných faktorov. Tieto faktory predstavovali náhle zlé počasie, elektrická interferencia a pilotova chyba. Autor tiež prišiel k záveru, že veliteľ letky, dôstojník Charles Taylor, musel spanikáriť, skomplikovať situáciu a znervózniť svojich mladých a relatívne neskúsených mužov, ktorým potom povolili nervy. Čo sa týka straty hydroplánu, predpokladalo sa, že vybuchol vo vzduchu, napriek tomu, že nikdy nebol predložený dôkaz, ktorý by túto domnienku potvrdil. Nenašli sa žiadne olejové škvrny ani trosky a to samozrejme nedodáva veľkú dôveryhodnosť a správnosť tejto teórii.
Úradné vyšetrovanie amerického vojenského námorníctva uspokojilo len veľmi málo ľudí. Spisovateľov, ktorí sa zaoberali štúdiom početných správ o zvláštnych elektromagnetických odchýlkach pozorovaných v tejto oblasti, to však nepresvedčilo vôbec. Jednoducho povedané, bolo tu príliš mnoho otázok, na ktoré nedokázali šéfovia vojenského námorníctva odpovedať. Prečo nemohol napríklad dôstojník Taylor jednoducho letieť pozdĺž pobrežia Floridy, keď malo byť jasne viditeľné? Prečo sa navzdory rozsiahleho prieskumu, ktorý po nehode nasledoval, nenašli po vraku alebo telách žiadne stopy? Aká náhoda prinútila Taylora a jeho mužov, aby prerušili rádiové spojenie tak náhle? Strata letky č. 19 a záchranného lietadla, ktoré ju nasledovalo, vstúpila do dejín bermudského trojuholníku. Mnoho autorov predložilo k úvahe svoje vlastné obľúbené teórie: UFO, nadprirodzené sily, časové trhliny a psychické smršte, aby sme nezabudli vymenovať aspoň niektoré z nich. Hollywoodský režisér Steven Spilberg vzdal tejto téme hold tým, že zmiznutie letky č. 19 začlenil do svojho filmu Blízke stretnutia tretieho druhu. Navzdory pretrvávajúcemu záujmu sa však nikomu nepodarilo dostať tejto záhade na kĺb.
A potom, 17. apríla 1991, to vyzeralo, že sa konečne našiel kľúč k jej riešeniu. Výskumný tým, ktorý lovil pri pobreží Floridy poklady, vtedy objavil v hĺbke 225 metrov pod hladinou, v mieste len 16 kilometrov vzdialenom od pobrežia, vraky piatich lietadiel. Napriek tomu nebola posledná poloha avengerov nikdy stanovená, nebolo pravdepodobné, že by mohlo päť vrakov iných lietadiel ležať blízko pri sebe. Rozprávky o “strašných víroch” a iných príšerných paranormálnych javoch začali naraz strácať farbu.
Za dva týždne však vyšla pravda najavo. Skupina konzultantov zo záchrannej stanice na Havaji označili “lietadlá” za zbytky skupiny pohyblivých terčov z druhej svetovej vojny, ktoré sa používali na bombardovanie torpédami z malej výšky.
A tak zostáva miesto posledného odpočinku letky č. 19 dodnes neznáme. Nedostali sme sa o nič bližšie k tomu, aby sme zistili skutočný osud oných amerických vojakov, ako 5. januára 1945 zmizli na oblohe nad Atlantickým oceánom. Nie sme ani o mnoho múdrejší, čo sa týka neobvyklej sily, ktorá ich zničila...


Neviem čo si mám o tom myslieť ale nahnalo mi to strach. Jeden môj učiteľ mi povedal že tam porušená zemská gravitácia a že sú tam narušené siločiari niečo v takom zmysle.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.09.07
Prihlásený: 21.12.09
Príspevky: 851
Témy: 20 | 20
Napísal autor témyOffline : 30.06.2008 23:44 | Bermudský trojuholník

no neviem keď si prečítaš ten článok tak budeš maŤ dosť .. ale teraz to neČítaj keď ideš spať lebo aj nezaspím neská určite :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 26.07.07
Prihlásený: 08.01.10
Príspevky: 1877
Témy: 89 | 89
NapísalOffline : 30.06.2008 23:47 | Bermudský trojuholník

bola by to diskutovana tema ? kebyze objavia boha tak sa aj tak otom nediskutuje , lebo by to nevynasalo peniaze .

diskutuje sa ovsetkom len to neni vidno ... a malo ludi to zaujima . co je skoda.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 01.10.06
Prihlásený: 18.01.21
Príspevky: 6515
Témy: 14 | 14
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 30.06.2008 23:54 | Bermudský trojuholník

Je jednoduche povedat ze je to kravina.

Jednoznacne tvrednie ze je tu prilis vela nezodpovedaneho je blbost. Morske dno je dodnes nepreskumane a ak sa namylim v okoli bermud je niekolko hlbokomorskych priekop a hlbka oceanu sa bude pohybovat cca 4km mozno viac. Ani vraky vsetkych potopenych lodi za poslednych 50 rokov sa nenasli a to nemuseli byt ani v tom carovnom trojuholniku a su niekolkokrat vacsie ako tie lietadla.


_________________
PC: Intel Q6600@3,33GHz, MSI GTX 670 OC (TwinFrozr IV), DDR2 1066 A-data 8Gb, Seagate Barracuda 7200.12 2000GB, Kingston 240GB SSD, Gigabyte EP35-DS4, LG FLATRON L226WTQ, Logitech G502 Proteus Spectrum
Notebook: Sony VAIO CW Series (VPC-CW1S1E/B) / DELL Inspiron 15-5570 || Mobil: Samsung Galaxy S7 || Auto: Audi S5 Sportback
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 01.12.07
Prihlásený: 03.05.16
Príspevky: 987
Témy: 15 | 15
Bydlisko: Bratislava
NapísalOffline : 30.06.2008 23:55 | Bermudský trojuholník

clanok si sam odporuje imho... pisu, ze sa stratilo xy lietadiel a ani jednemu nenasli vrak (ani olejovu skrvnu z hydroplanu) - znamena to, ze tam boli a stastne sa vratili... dajaky fake


_________________
MB:: GIGABYTE P55-USB3 | CPU: INTEL Core i3-540 | RAM: 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz PC10600 CL9 PATRIOT Signature Line | PSU: Seasonic S12 430W | HDD: Samsung SpinPoint 320GB | VGA: ASUS EAH5770 CuCore 1GB DDR5 | Case: CoolerMaster Dominator 690 | DVD-RW: Samsung SH-S202J | LCD: Samsung B2440L | Mouse: Roccat Kone | Keyboard: OCZ Elixir | Repro: Labtec Pulse 485 | Phone: Samsung Galaxy Spica (root + Android 2.1 + multitouch)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.09.07
Prihlásený: 21.12.09
Príspevky: 851
Témy: 20 | 20
Napísal autor témyOffline : 30.06.2008 23:56 | Bermudský trojuholník

ale prečo zrovna na tom mieste sa potopilo viacero ľodí a viacero lieradiel ... zrovna hentam ..?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
NapísalOffline : 01.07.2008 0:00 | Bermudský trojuholník

[PH] lebo su tam pekne baby, a kapitani nesledovali cestu a kormidlo? :rolleyes: [/PH]

v tej oblasti je vela hurikanov, ktore dokazu lod rozdrvit na kusky, a tie sa uz rozprchnu.
pocul som teoriu o podmorskych sopkach, metanovych zasobnikoch, EM poruchach atd.


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.09.07
Prihlásený: 21.12.09
Príspevky: 851
Témy: 20 | 20
Napísal autor témyOffline : 01.07.2008 0:05 | Bermudský trojuholník

keby že je tam také niečo tak to pôsobí aj na to more a tým pádom by tam boli veľké vlny čo by asi porobilo s pobrežím ?!


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 01.07.2008 0:19 | Bermudský trojuholník

takto..niekde som cital ze hlboko pod hladinou mora maju byt ulozene obrovske bubliny nejakeho plynu (myslim metanu ako vravel OmeGa) ktora vplyvom hlbky = tlaku vody nevyplava...vplivom nejakych faktorov sa raz za cas vypusti a je mozne aby potopila stredne velku lod a zostrelila nizko letiace lietadla...

dalsia teoria ktora vsak nevysvetluje pripad z 1945-teho znie ze ziadny bemudsky trojuholnik neexistuje resp. nedeje sa tam nic nadprirodzeneho pretoze aj ked sa tam udeje najviac potopeni lodi na svete, je to kvoli tomu ze je to najfrekventovanejsi usek oceanu (mora) na Zemi...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.06.06
Prihlásený: 01.06.14
Príspevky: 2627
Témy: 55 | 55
Bydlisko: Brezno
NapísalOffline : 01.07.2008 10:20 | Bermudský trojuholník

Ak som spravne pochopil dzimbo tak lode niekde miznu, hura podme tam, ak vravis ze je to najfrekventovanejsi usek. Pocul som tiez ze to robia zbytky z legendarnej atlantidy, no nemam ani paru ked sa ta vec nachadzala a teda netusim ci to pravda je. Kazdopadne ak niekto vie co sa tam deje, zrejme nam to nepovie a uz je jedno z akeho dovodu a tym padom nema zmysel aby sme to my rozoberali, lebo aj tak nic nevyriesime a tento topic je len ciste teoreticke hadanie a diskusia o veciach o ktorych ani jeden z nas nevie dokopy nic. Podme sa radsej bavit o tom co by bolo keby sme sa dostali na slnko, je to to iste...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69 | 69
NapísalOffline : 01.07.2008 12:06 | Bermudský trojuholník

Nj pocul som o tom vela veci, aj som o tom uz nieco cital a verim tomu.
Ale vsetky tie vysvetlenia su len odhady a nikto to nevie potvrdit. Viem, ze sa tam stratilo viac lietadiel aj viac lodi ako tie co pisalo v tom clanku. Myslim si, ze tam posobi nejak inac gravitacia, alebo je tam nejake odlisne magneticke pole alebo nieco take.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 27.02.07
Prihlásený: 10.01.17
Príspevky: 1129
Témy: 41 | 41
NapísalOffline : 01.07.2008 13:16 | Bermudský trojuholník

Hurikany triestiace lode:
Ked hurikan tu lod rozflaka na sracky a tak sa aj potopi... na lodi je drevenny nabytok a drevo na hladine plava rovnako dobre ako zachranne vesty, papiere, ropne produkty...
Ked hurikan narazi na 90 megatonovu lietadlovu lod, tak ju podla mna (vzhladom na stabilitu, vyvazenost, hmotnost a nizke tazisko takej lode) maximalne nahne o par stupnov. Aby sa taka lod potopila, bolo by ju treba prevratit alebo prestrelit pancierove dno nejakym torpedom.

Metanove zluceniny:
Ak by mala metanova bubina "zostrelit" nizko letiace lietadlo, musela by mat priemer aspon niekolko desiatok metrov, plyn by musel byt neuveritelne nahusteny, lietadlo by muselo letiet k*rvanizko a motory lietadla by museli mat teplotu viac ako 500°C (to je asi slaby argument, lebo neviem aka je zapalna teplota metanu a teplota rozohriateho lietadloveho motora).

EM anomalie:
Maju neblahy ucinok na orientacne pristroje (kompas, vyskomer atd.), ale na mechaniku nie.
Byt pilotom, vyletim vyssie, snazim sa vidiet na hladinu mora a aspon odhadnut moju letovu vysku a vyhodnotit zi je dostacujuca na to, aby nenastal fyzicky kontakt lietadla s vodou.
Vplyvom EM anomalii je orientacia kompletne v prec, ale mechanika (motor, hlavne motor z roku 1945) frci dalej.
Horsie to je, ak letite v noci alebo ked je hmla ako mlieko a mate benzinovy motor (nemam sajnu, aky motor je v lietadlach).

Dopravne frekventovana oblast:
Ak by bermudsky trojuholnik naozaj fungoval (EM anomalie, kuzla a cary, emzacka zakladna, miznutie vsetkych lodi a lietadiel), tak by sa tam stracali asi aj vsetky dopr. prostriedky, kt. sa tade prehanaju aj v dnesnych dnoch.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69 | 69
NapísalOffline : 01.07.2008 13:47 | Bermudský trojuholník

Mastros by si sa divil co dokaze pocasie a hurikan.
A nemysli si ze ked sa pod vodou zdrziavaju plyny niekolko tisic rokov tak to budu par centimetrove bublinky :roll:


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 01.07.2008 13:51 | Bermudský trojuholník

Lub0$ píše:
Mastros by si sa divil co dokaze pocasie a hurikan.
A nemysli si ze ked sa pod vodou zdrziavaju plyny niekolko tisic rokov tak to budu par centimetrove bublinky :roll:


Ano, to hej. Ale potom uz su skor pravdepodobni ti mimozemstania ... :P


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 30.05.07
Prihlásený: 29.03.14
Príspevky: 641
Témy: 46 | 46
NapísalOffline : 01.07.2008 14:49 | Bermudský trojuholník

imho ste niektori z vas ten metan vobec nepochopili - ide o to, ze ma mensiu hustotu a ked unika z dna oceanu tak riedi vodu a aj vzduch - tie maju tiez mensiu hustotu a teda lod ani lietadlo sa na vode/vo vzduchu neudrzia - spadnu dole... co je na tom pravdy, ze tam ten metan je, to netusim


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 27.02.07
Prihlásený: 10.01.17
Príspevky: 1129
Témy: 41 | 41
NapísalOffline : 01.07.2008 15:09 | Bermudský trojuholník

Ale ak ten metan ide z tej vody ako bublinky z mineralky (voda bublinkuje), stale tam ten metan je a stupa hore celkom velkou rychlostou a urcite nadnasa aj lietadla pohanane motormi.
Ak v metanom riedenom vzduchu preskoci na motore alebo na lietadle iskra, ohen je na streche (vo vzduchu) a lietadlo pada.
Avsak nasledkom vybuchu vznikaju plamene, ohen, svetlo...
Ked takto vybuchne letka zlozena z 5 lietadiel asi 16 km od pobrezia, tak by to bolo asi vidno.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69 | 69
NapísalOffline : 01.07.2008 15:12 | Bermudský trojuholník

Nj lenze keby tie lietadla uhorely a podobne, tak to zistia hned. A nekrical by pilot do vysielacky, ze sa mu kazi lietadlo a navigacia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 27.02.07
Prihlásený: 10.01.17
Príspevky: 1129
Témy: 41 | 41
NapísalOffline : 01.07.2008 15:15 | Bermudský trojuholník

V tom pripade je Bermudsky trojuholnik ako cibula (nesmrdi, ale ma vrstvy).
Najprv je EM anomalia, vsetko vyradi, vsetko v hajzli, pristroje blbnu, potom sa kompletne pokazia a dalsou vrstvou je metanova technoparty.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 02.09.07
Prihlásený: 19.01.20
Príspevky: 6373
Témy: 298 | 298
Bydlisko: Žilina
NapísalOffline : 01.07.2008 15:18 | Bermudský trojuholník

Mastros píše:
V tom pripade je Bermudsky trojuholnik ako cibula (nesmrdi, ale ma vrstvy).
Najprv je EM anomalia, vsetko vyradi, vsetko v hajzli, pristroje blbnu, potom sa kompletne pokazia a dalsou vrstvou je metanova technoparty.

:lol: to sa ti podarilo

Pocujte neviete o nejakom doskumente o tomto /_\ ???


_________________
NTB: Dell Vostro 5470 - Core i5-4200U, GT 740M, 8GB DDR3-1600, Crucial MX100 256GB, 14" 1366x768
Audio: KRK RoKit 5 G2 White, Lexicon Alpha, M-Audio Axiom 25 MKII, AKG Y55
Phone: Samsung Galaxy S8
Vozenie: Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 110kW - DPF/EGR/SWIRL OFF, BOSE SOUND
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
NapísalOffline : 01.07.2008 15:27 | Bermudský trojuholník

na ct2 bol, netusim uz ako sa vola. ale bola to celkom haluz.
borici mytov robili pokus ci vzduchom riedena voda dokaze potopit lod. ano, dokaze. takze nejaky veeeeelky zasobnik metanu pod povrchom dna moze celkom spokojne potopit lod (ked v podstate nema pod sebou vodu, ale bublinky a trochen vody).
lietadlo neni nadlahcovane metanom. ak je metan redsi ako vzduch (naozaj neviem) tak prave lietadlo pada... a mastros, by si sa divil, co su ludia schopni prehliadnut. par lietadiel 16km od pobrezia ani nevidis. aj keby tam bola 50m ohniva gula, tak to nezbadaju, keby sa nedivali priamo tam...


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 31.05.07
Prihlásený: 17.01.21
Príspevky: 2322
Témy: 65 | 65
Bydlisko: okres PK
NapísalOffline : 01.07.2008 15:34 | Bermudský trojuholník

ziadne anomalia, vsetko uz bolo davno vysvetlene :P tak ako aj pise Mastros s timi bublinami ...

nechce sa mi to vysvetlovat, ale bermudsky trojuholnik uz davno nieje zahada ;)


_________________
PC: MB: ASUS B85M-G CPU: Intel Xeon E3-1231 v3 + Cooler SilentiumPC Fera 2 VGA: ASUS GTX960 4GB RAM: 32 GB DDR3 1600 MHz HDD: 1TB + 240GB,120GB SSD CASE: Zalman Z1 +2x FAN NOCTUA NF-S12A LCD: 2x 24" LG 24MB37PM OS: Archlinux [i3wm] + Windows 10 64bit
NTB: Dell Latitude 7490 OS: Archlinux [i3wm]

PHONE: OnePlus 7 PRO 256GB
CAR1: Skoda CITIGOe iV 2020 CAR2: Nissan Primera p11 1997 MOTO: Suzuki V-strom DL650XT 2016
IG: xmiroslavm_
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69 | 69
NapísalOffline : 01.07.2008 16:00 | Bermudský trojuholník

Lol miker jaky mantak." Nechce sa mi to vysvetlovat ale to uz je davno jasne." Sa uvedom :roll: ten prispevok nemal hodnotu.

Miker nieje to vobec nijak dokazane, tak nech si kamarati prestanu vymyslat rozpravky.

Kód:
Vedecky podložený je asi iba jeden fakt. A síce, že táto oblasť je jednou z dvoch na svete, kde vedci zistili akúsi anomáliu v magnetickom poli. Kompasy totiž za normálnych okolností ukazujú smerom k magnetickému pólu Zeme, len tu vás budú navigovať k tomu skutočnému zemepisnému severu. Takto vznikne odchýlka asi 20 stupňov, ktorú ak si nevšimnete, tak sa nakoniec ocitnete inde, ako ste pôvodne plánovali. Druhým miestom, kde k takýmto zmenám prichádza je oblasť východne od Japonska.
Nech už je pravdou čokoľvek, isté je, že bermudský trojuholník bude vždy miestom, ktoré bude lákať rôznych „záhadalógov“.


http://cestovanie.azet.sk/index.php?opt ... 7&Itemid=2


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.09.07
Prihlásený: 21.12.09
Príspevky: 851
Témy: 20 | 20
Napísal autor témyOffline : 01.07.2008 16:08 | Bermudský trojuholník

Miker keĎ si taký majster vysvetli nám to tu ... A ešte sa opýtam takto : Aj v dnešnej dobe sa tam nechodí nad tou oblasťou ?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 13.01.07
Prihlásený: 28.05.17
Príspevky: 10032
Témy: 60 | 60
Bydlisko: Dorú Araeba...
NapísalOffline : 01.07.2008 16:19 | Bermudský trojuholník

bermudy su velmi frekventovanym miestom, najme v muzskych rozkrokoch ;)
vsak sa pozrite kde to je, kopec z vas ani nevie kde ten /_\ vobec je.
inak miker asi myslel vyriesenie typu: Bermudsky trojuholnik vlastne nieje trojuholnik, ale kosostvorcovy kruh tvaru ihlanu :rolleyes:


_________________
PC: ASUS P5B deluxe, Q9400 @ 3.2GHz @ 1.25V, ATi 4670, WD 640GB Samsung 2TB, SB Audigy 2 @ kX drivers, Leadtek DTV 2000H; NB: Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530; Foto: Canon EOS 550D @ Tamron VC 17-50mm F/2.8 & Tamron 55-200 F/4-5.6
Neposkytujem poradenstvo cez ICQ
"You have not lived, until you found something worth dying for"

Ak nieco potrebujete a dlhsie sa neozyvam, skuste IRC
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Bermudský trojuholník

Registrovaný: 31.05.07
Prihlásený: 17.01.21
Príspevky: 2322
Témy: 65 | 65
Bydlisko: okres PK
NapísalOffline : 01.07.2008 18:37 | Bermudský trojuholník

OmeGa lol :lol:

bol otom dokument na CT2 a vsetko bolo vysvetlenem tak neviem co tu tocite...

tie pady lietadiel aj to bolo nejako vysvetlenem, nechcem pisat aby som neklamal, ale som presvedceny ze mam pravu (aspon ked mali pravdu na CT2 :D )

tak klud chlapci, kluuud


_________________
PC: MB: ASUS B85M-G CPU: Intel Xeon E3-1231 v3 + Cooler SilentiumPC Fera 2 VGA: ASUS GTX960 4GB RAM: 32 GB DDR3 1600 MHz HDD: 1TB + 240GB,120GB SSD CASE: Zalman Z1 +2x FAN NOCTUA NF-S12A LCD: 2x 24" LG 24MB37PM OS: Archlinux [i3wm] + Windows 10 64bit
NTB: Dell Latitude 7490 OS: Archlinux [i3wm]

PHONE: OnePlus 7 PRO 256GB
CAR1: Skoda CITIGOe iV 2020 CAR2: Nissan Primera p11 1997 MOTO: Suzuki V-strom DL650XT 2016
IG: xmiroslavm_
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
NapísalOffline : 01.07.2008 18:46 | Bermudský trojuholník

Jj, vsetky informacie na internete su vlastne klam, nepravdive a CT2 iste overila pravdivost svojho (alebo cudzieho) dokumentu pred tym ako ho dala do eteru ...
Nech zije vymyvanie mozgov ...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69 | 69
NapísalOffline : 01.07.2008 19:16 | Bermudský trojuholník

Nj miker, pre cely svet to je zahadou ale Ceska Republika to rozluskla, blahozelam.
Ty nabuduce tie dokumenty aj lepsie pocuvaj, urcite tam spomenuli, ze to su len odhady a dohady, jdednej skupiny vedcov, ktory su presvedceny ze to sposobuje dajmetomu ufo, ale ta druha skuspinka vedcov ti v dalsom dokumente povie, ze su presvedceny ze to sposobuje plyn z podmorskej hladiny. Asi tak....nabuduce ked nieco trepnes tak si aspon nieco precitaj na nete. ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.09.07
Prihlásený: 21.12.09
Príspevky: 851
Témy: 20 | 20
Napísal autor témyOffline : 01.07.2008 19:30 | Bermudský trojuholník

Dobre nehajte mikera tak a odpovedzte mi pls na moju poslednú otázku!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.02.07
Prihlásený: 24.01.09
Príspevky: 2579
Témy: 69 | 69
NapísalOffline : 01.07.2008 19:35 | Bermudský trojuholník

utfg

Kód:
„Mnoho sa už povedalo o mieste planéty, nad ktorým ľudia žasnú. Bez stopy miznú stovky a desiatky lietadiel i lodí, najviac za posledných 45 rokov. Za posledných 26 rokov tu zahynulo viac ako tisíc ľudí. Pri hľadaní tiel sa nepodarilo nájsť žiadne, takisto nijaké úlomky zmiznutých lodí či lietadiel.“


Zdroj
http://www.cez-okno.eu/taxonomy/term/469

Snad to je jasna odpoved.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.09.07
Prihlásený: 21.12.09
Príspevky: 851
Témy: 20 | 20
Napísal autor témyOffline : 01.07.2008 19:50 | Bermudský trojuholník

no tak je to naozaj tak ale tie príčiny sú nejasné .. ok dik


 [ Príspevkov: 73 ] 1, 2, 3


Bermudský trojuholníkPodobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Pascalov trojuholnik

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

1563

26.02.2012 17:42

hackerwoody

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

pascalov trojuholnik a terce

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

4469

14.01.2007 12:47

middlesboro

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

C program rovnostranny trojuholník

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

718

06.11.2011 21:37

coldak

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

C: vykreslit trojuholnik z hviezdiciek

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

11

3214

23.10.2012 13:45

Xarxes

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

Schéma: Generátor funkcie sínus trojuholník obdĺžnik

v Elektronika

0

2316

23.01.2007 6:08

Elektronic

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy.

problém s pripojenim k wifi-zlty trojuholnik

v Siete

6

744

18.01.2015 12:50

eazydaz© 2005 - 2021 PCforum, edited by JanoF