Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 

Skúsili ste BattleForge po tejto recenzii ??
 Áno, hral som ju ešte pred recenziou. 33% 33% [ 2 ]
 Áno, skúsil som ju po čítaní recenzie. 0% 0% [ 0 ]
 Rozmýšľam, že to skúsim. 0% 0% [ 0 ]
 Nie. 67% 67% [ 4 ]


Celkom hlasov : 6

AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.03.11
Prihlásený: 09.04.11
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2011 15:41

BattleForge vyvinulo štúdio EA Phenomic. Štúdio bolo založené Volkerom Wertom, otcom klasických "The Settlers" a série Spellforce. Štúdio EA Phenomic existuje od augusta 2006.
BattleForge
Čo je na BattleForge výnimočné ??

Vytvoríte si vlastný „deck“ obsahujúci do 20 kariet, do ktorého si môžete ľubovoľne vybrať karty. Na začiatku máte 64 kariet - medzi nimi aj pár vzácnych a menej výnimočných (free2play verzia obsahuje myslím 32 bežných kariet). Na každú bitku si môžete vytvoriť vlastnú stratégiu. Deckov si môžete vytvoriť koľko chcete a akokoľvek do nich zapájať karty.

Nevýhoda Free2play je, že obsahuje menej bežných kariet a žiadne BattleForgePoints (BFP)
Za BFP si kupujete ďalšie karty v Aukčnom dome, alebo od iných hráčov.
BFP môžete vo Free2play získať len za Daily Reward - prípadne od nejakej dobrej duše :D (15 min. odohraných každý deň = 1bfp), alebo obchodovaním s inými hráčmi. Vo free2play ďalej nemáte plnú verziu hry, nemôžete obchodovať s inými hráčmi ani aukčnom dome, kým nedosiahnete určitý PvP alebo PvE level (asi lv4). Na začiatku je výhodnejšie zoznámiť sa s hrou v PvE. Začnite Tutorialom, dostanete za jeho splnenie 2 upgrady pre karty. Upgrady získavate vyhrávaním bitiek. Rôzne mapy vám dajú rôzne upgrady.
PvE = Player vs. Enviroment
PvP = Player vs. Player
Hra v PvE ponúka aj ťažšie obťiažnosti - standard , advanced , expert.

Pri hre viac hráčov sa odmena delí medzi hráčov podľa nastavenia pred spustením hry. Nastavenia sú Random - náhodné rozdelenie, Assign - zakladateľ hry prideľuje upgrady.
Každá mapa obsahuje niekoľko odmien, ktoré môžete získať. Z nich sa po víťazstve náhodne vyberie odmena.
Upgrady sú 3, prvý upgrade získate hraním Standard PvE kampaní, druhý Advanced a tretí Expert - LOOT LIST (zoznam upgradov ktoré sa dajú z tej danej kampane získať sa dá nájsť na fóre).
Mapy

Mapy pre PvE obsahujú hry pre 1, 2, 4 a 12 hráčov.
V BattleForge nestaviate budovy, ani neťažíte rôzne suroviny. Všetko čo potrebujete k vyvolaniu vojska je mať pre ňu miesto (limit jednotiek 120), mať potrebné Orby a mať dostatok POWER

BattleForge

POWER – získavate ju zo „studní sily“ – power wells, ktoré jednoducho zaberiete, keď pri nich máte vlastnú jednotku.
BattleForge

Orby – v hre existujú 4 frakcie – ohnivá, ľadová, prírodná, a tmavá, ktoré obsahujú karty. Karty potrebujú určitý počet orbov určitého elementu. Karty sa delia na 1, 2, 3 a 4 orbové. Najslabšie sú 1 orbové, najsilnejšie 4 orbové. Ďalej sa karty delia na bežné, neobvyklé, vzácne a veľmi vzácne.

BattleForge
Frakcie sa dajú využiť rôznymi spôsobmi.
Oheň = AGRESSIVE – ofenzívny element
Ľad = DEFENSIVE – obranný element
Príroda = SUPPORTER – podpora a heal
Tieň = RISK – riskantné ale správne využité je silné.

Karty môžete privolať všade, kde máte svoje jednotky, budovy, studne alebo monumenty.
Karty privolané pri vlastných jednotkách – nie pri studniach alebo monumentoch = omámené jednotky – majú polovičný život a nemôžu využívať schopnosti po dobu asi 12 sekúnd.

Hra beží na engine vytvorenom špeciálne pre ňu.


Systémové požiadavky:
• Windows XP/Vista
• DVD-Drive (not needed if you purchase the game as a digital download)
• Internet connection: 512 kb (DSL oder Cable)
• CPU: 1,8GHz AMD64 or Intel Core (or comparable)
• 512 MB (XP), 1 GB (Vista)
• Graphics card with 128 MB, NVidia GeForce 6000-Series or better, ATI Radeon 9500 or better
• Minimum 10 GB hard drive space for Installation
• Display: minimum 1024x768

Battleforge Free2play môžete stiahnuť na http://www.battleforge.com[color=darkblue][/color]


Offline

Užívateľ
Užívateľ
BattleForge

Registrovaný: 08.01.09
Prihlásený: 21.10.17
Príspevky: 1349
Témy: 47
Bydlisko: Banská Štia...
Príspevok NapísalOffline : 11.03.2011 18:29

Hraval som uz betu, pred par mesiacmi som si to kupil za 10€ a dost som to hraval, ale uz som to davnejsie nehral, ale musim uznat ze to je dobra hra, skoda toho systemu - kto do toho vrazi peniaze vyhrava, ale aj so zakladnymi 3000 bodmi sa to da celkom dobre hrat, niekedy sa k tomu este urcite vratim.
Inak do hry pribudli dalsie 4 frakcie: Lost souls, Twilight, Renegade, Stonekin. Kazdu tvori kombinacia 2 orbov.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.03.11
Prihlásený: 09.04.11
Príspevky: 2
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.03.2011 17:21

Jj hra je to super, betu som nehral, je to trochu skoda lebo vtedy sa dalo ziskat vela dobrych veci, napriklad som pozeral na nete ze z 250bfp boosterov ziskavali core dredge (co je teraz RARE) a zaroven napr este bloodhorn (tiez rare) pritom sa da ziskat iba jedna rare :D ... ja to hram od oktobra, hru som kupil v decembri..
teraz hram pure nature ale chybaju mi neake karty .. ak niekto hrate mozte mi napisat
ign Tomzkk

a nieje to vzdy tak, pozri sa na youtube, tutorial deck dokaze porazit vlastne decky :D
ja som 2 dni pred tym co mi prisla hra porazil hraca co mal dost drahe karty, ja som mal len primitivny deck ale tam ide skor o skill :D


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 3 ] 


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra