Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 282 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 10:59

Na tom grafe nie je nič objektívne ani subjektívne. Porovnáva sa tam proste výkon v rozdielnych aplikáciách.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 11:11

Porovnava sa vykon v rovnakej aplikacii na dvoch rozdielnych platformach. Je to ako porovnavat FPS v rovnakej hre pre Linux a Windows. Pre mna by to boli dost zmysluplne cisla :)

Je to skratka benchmark a benchmark nejakym sposobom zamestna CPu kym nieco konkretne nevyriesi. A pokial to iPhone ci uz vdaka vykonu, systemu, ale ich kombinaciou (co je nas pripad) vyriesi rychlejsie, je ako celok objektivne vykonnejsi. Samozrejme, za predpokladu, ze sa vyvojari stavaju objektivne aj k vyvoju daneho benchmarku, ale to potom objektivne nejde zrovnavat ani telefony v ramci jednej platformy, kedze ako vsetci vieme, napr Samsung sam optimalizuje svoje telefony prave na vyssi vykon v benchmarkoch ;)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 12:40

Johnnny píše:
Co uz je na grafe preboha subjektivne ?

//ale podla prispevku sa mi zda, ze mas trochu problem pochopit co som napisal.

hej teraz pozeram ze som to nepochopil :-) Ale kazdopadne je to bud:
1. porovnavanie subjektivneho vnemu "rychlosti" zariadenia
2. porovnavanie roznych architektur cpu, porovnavat "celkovu rychlost platformy" je tiez nepodstatne, pretoze to nema rovnaky typ HW. Je fuk ci je to v grafe alebo nie, vzdy porovnavas hrusky s jablkami. Oboje ma supku a jadierka (dotykovy lcd, mikrofon, reprak, nejaky OS), no hruska je hruska a jablko jablko. (nenarazam na nic od apple, hej :-) )







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 12:53

Ale ty predsa stale porovnavas vypoctovy vykon, nic ine. Porovnavas ktore zariadenie ma vyssi vypoctovy vykon a rozdiel je len v tom, ze ignorujes sposob akym ho dosiahlo, pretoze ten zase tak dolezity nie je.

Suhlasim akurat s tym, ze takto nedokazes objektivne porovnat vykon samotneho CPU.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 12:58

A o tom to prave je :-)
Ja mam stolne pc s 1GFLOPS
Ty spravis meranie a tvoj PC ma 540GFLOPS ale ouha...zabera dve miestnosti, lebo je to superpocitac :-)
Ako vidis, nieje to len o cislach vypoctoveho vykonu,ak chceme byt objektivni.

Zistis sice ze nejake zariadenie ma vyssi vykon, ale co z toho, ked bezi na inej architekture, kde to inac funguje a inac sa to optimalizuje.

Apple mozes objektivne porovnavat len s applom, nie s android telefonom. Iny cpu, ina architektura.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 13:10

Ale uzivatela predsa nezaujima architektura jeho zariadenia.

Preco ta trapi ta architektura ? Vdaka tej architekture a tiez vdaka tej optimalizacii zjavne to zariadenie dosiahne vyssi vykon. Ako som to uz napisal, vdaka tymto parametrom je schopne (laicky) riesit vacsinu uloh v kratsom case.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 13:23

Johnnny, neviem, aké máš skúsenosti s programovaním, ale neskutočne sa v niektorých veciach mýliš....
1.) ak hovoríme o dvoch rozdielnych platformách, nemôžeme hovoriť o dvoch rovnakých aplikáciách. Tie aplikácie ROVNAKÉ nikdy nebudú práve preto, že boli robené pre rôzne platformy... Vizuálne to môže vyzerať rovnako, ale tam to končí.. Používajú sa rôzne programovacie jazyky, rôzne spôsoby programovania UI, rôzne optimalizácie...
2.) zariadenie môže mať vyšší výkon, ale čo ti to pomôže, ak jeho OS stojí za hovno a programátori nevedia/nemôžu poriadne zoptimalizovať svoje aplikácie? Stačí si pozrieť Android vs iOS, tam je to krásne vidno...
Ako povedal shiro, tých vecí, ktoré treba brať do úvahy, je príliš veľa, nedá sa to obsiahnuť nejakým benchmarkom.. Tie sú dobré tak na honenie ega pred kamarátmi...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 13:31

Ale ty to pises, akoby som porovnaval vykon samotneho HW. Ja predsa porovnavam vykon HW s pren optimalizovanym sw, teda ich kombinaciu a nemusi ma zaujimat akym sposobom a tak vysoky vykon dosahuje.

Je to uplne rovnake ako porovnavat sportiak s autobusom. Je vela faktorov ktore musim brat do uvahy, ale sportiak skonci v cieli prvy a pre mna nie je podstatne ci to dosiahol specialnymi pneumatikami upravenymi na dany povrch, motorm, nizkou vahou, alebo aerodynamikou. Vykon toho auta ako celku je skratka vyssi aj ked motoricky za tym autobusom dajme tomu zaostava.

Je to koniec koncov benchamark ako kazdy iny. Podla vasej teorie by som totiz nemohol porovanavat ani vykon AMD a nVidie, pretoze architekturu nemaju spolocnu a vyvojarom to dava priestor na lepsiu optimalizaciu hier/aplikacii len pre jednu z nich. Oni to samozrejme robia a tie benchmarky rovnako ako tu zase tak smerodajne nie su, ale ze by boli uplne irelevantne si nemyslim.


Naposledy upravil Johnnny dňa 19.09.2013 16:50, celkovo upravené 1






_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 13:40

Johnnny píše:
Ale uzivatela predsa nezaujima architektura jeho zariadenia.

Preco ta trapi ta architektura ? Vdaka tej architekture a tiez vdaka tej optimalizacii zjavne to zariadenie dosiahne vyssi vykon. Ako som to uz napisal, vdaka tymto parametrom je schopne (laicky) riesit vacsinu uloh v kratsom case.

Trapi ma to, lebo uzivatela by to zaujimat malo. Neexistujeme predsa systemom "ake mas auto? Modre." Stale ostava v platnosti, ze pri uvazovani tvojim sposobom porovnavas neporovnatelne veci, aj ked jedna z nich ma vacsi vykon. Ale ist cestou len nejakeho cisla oznacujuceho vykon, bez znalosti podrobnosti nieje spravne. Pretoze nemozes posudit nic, ziaden rozdiel oproti dacomu inemu, kedze to druhe zariadenie funguje inac a inym sposobom.

Citácia:
Je to uplne rovnake ako porovnavat sportiak s autobusom. Je vela faktorov ktore musim brat do uvahy, ale sportiak skonci v cieli prvy a pre mna nie je podstatne ci to dosiahol specialnymi pneumatikami upravenymi na dany povrch, motorm, nizkou vahou, alebo aerodynamikou. Vykon toho auta ako celku je skratka vyssi aj ked motoricky za tym autobusom dajme tomu zaostava.

Ano,vykon je vyssi. Ale to auto je urcene pre ine veci, ako bus. V sportiaku neodvezies 15 ludi, das do neho minimum batoziny, potrebujes specialne pneumatiky a kopu dalsich veci....aby si bol v cieli o minutu skorej ako bus? heh...

Dokazes sice ze mas vyssi vykon, ale takyto dokaz je o nicom, lebo porovnavas auto s busom. Proste len vies, ze auto a bus ma XY kW v motore. A tym si skoncil. Hocijake ine porovnavanie vykonu je z hladiska objektivity o nicom.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 13:42

Takze tym, ze ma iPhone rozdielnu architekturu je urceny na nieco uplne ine, ano ?

Tak porovnaj dva sportiaky kde jeden je lahky s menej vykonnym motorom a druhy a tazsi s vykonnejsim motorom. To je tiez neporovnatelne ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 13:56

99,99999999% ludi je jedno aka to je architektura ak sa mt sprava sviznejsie pri rovnakej apke, je jednoducho lepsi. Ziadneho uzivatela nazaujima v akom jazyku to bolo nakodene ani nic ine...







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 13:57

A nie len sviznost, ktora je podla shira subjektivna, ale aj hry ktore v pripade Apple bezia na slabsom hw lepsie a zaroven su po vizualnej stranke casto lepsie.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 16:43

Nie sú to totiž rovnaké hry. Asphalt 8 na iOS a Asphalt 8 pre Android sú dve rozdielne aplikácie a výkon v nich sa nedá porovnávať.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 16:51

Ano, alebo sa jedna verzia vyvija nad nejakym frameworkom a preportuje sa na inu platformu :)

Keby to bolo vsetko tak krasne ako to hovoris a hry by sa pre kazdu platformu vyvijali uplne samostatne, nemali by ste ten problem, ze vam porty z konzol nebezia podla predstav :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 17:06

Nad nejakým frameworkom? Áno, herným, ale si uvedom, že pc+konzoly je niečo iné ako android+ios+wp ...
Pri konzolách máš použitý väčšinou C/C++/C#, všetko jazyky, ktoré môžeš použiť aj na konzole, aj na pc, čiže môžu mať spoločný základ a len to prispôsobíš tak, aby to fungovalo na odlišnej architektúre. (to je to portovanie). Problém s týmto portovaním je v tom, že ak sa to odflákne, hra sa na pc môže zle ovládať a môže mať problémy s výkonom.
ALE, pri mobilných OS je situácia trochu iná..
Android má ako primárny jazyk Javu (príp. myslím aj C/C++ sa dá použiť), pri iOS sa používa pokiaľ viem hlavne Objective C (možno aj C/C++, tu si naozaj nie som istý) a WP zasa využíva vo veľkej miere C# (aj keď pribudla možnosť aj pre C++, avšak pokiaľ sa nemýlim, až teraz od WP8?). Ak máš hru v jave a optimalizovanú pre Android a chceš ju drbnúť do iOS, tak áno, môžeš ju naprogramovať odznovu. Čo som sa zatiaľ ja stretol s vývojármi, každý preferuje pri každej platforme "hlavný" jazyk, tj. C#, Javu a ObjectiveC. Inými slovami, ak použitý herný framework nie je písaný v C++ a všetky platformy ho nepodporujú, môžeš si vieš čo...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 21:26

Spartan.Ex píše:
Nie sú to totiž rovnaké hry. Asphalt 8 na iOS a Asphalt 8 pre Android sú dve rozdielne aplikácie a výkon v nich sa nedá porovnávať.

A koho to ma zaujimat? Vola sa to rovnako, snazi sa to vypadat rovnako, ovlada sa to rovnako, co z toho plynie? Pre bezneho usera su to hry rovnake a preto porovnavat ich vykon je velmi na mieste. Podla tvojej logiky by sa nedalo porovnat nic resp. len rovnake hry na rovnakej platforme ale to uz nieje porovnanie lebo pojdu rovnako. Prave porovnanie je o tom aby sme vedeli stanovit rozdiely..


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 21:38

Dá sa porovnať, na ktorom zariadení idú celkovo lepšie, ale nedá sa porovnať čistý výkon procesoru


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 21:40

Lenze nie kazdy je taky perfekcionista. Niekto zoberie do jednej ruky iPhone 5S a do druhej SGS IV, absolutne ho nezaujima a absolutne netusi, ze v tychto mobiloch vobec procesor je a absolutne netusi co ten procesor vlastne je sam o sebe a zacne porovnavat. Ktory telefon ide lepsie ten kupi. Cize stale tvrdim, ze sa to porovnat da.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 21:53

Absolutne teraz nejde o môj perfekcionalizmus, ja som túto diskusiu nezačal, niekto písal, že procesor v iP 5S je výkonnejší podla nejakých grafov oproti nejakému procesoru v android zariadení a ja som len skonštatoval, že sa to nedá porovnať.
Mňa to tiež príliš nezaujíma.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 21:55

Podla mna sa to da porovnat. Tak ako mozes porovnat core i7 na windows masine s athlonom x2 na linuxe a zhodnotit ze i7 s windowsom je rychlejsi tak tak to mozes porovnat aj v tomto pripade.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 22:32

Koho to vobec zaujima? Taketo medziplatformove porovnavanie je nanic. Ak by aj iP mal 5x viac vypoctoveho vykonu, naco by to bolo dobre? Co tam bude niekto renderovat video? Alebo keby mal Samsung 16 jadier, pre mna ako pouzivatela to nic neznamena...
Tie benchmarky maju vyznam maximalne v ramci platformy, aby si niekto porovnal, o kolko vykonnejsi procesor ma nasledujuca generacia a aby vedel co od toho cakat. Alebo si moze porovnat iP5C a iP5S...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 19.09.2013 22:36

To medziplatformove porovnanie ma zmysel hlavne v tom, ze s tym mozes argumentovat na priblble teorie o tom, ako je Apple hrozne pozadu :)

walther: tak multiplatformovo mozes vyvijat napr pod projektom MonoGame. Znie to sice trochu ako alchymia, ale par slusnych hier pod tym uz vzniklo. Ono koniec koncov aj ked nepouzivas jednotny framework pre vyvoj na roznych platformach, tie rozdiely v kode (odhliadnuc od jazyka) tak zavratne nebudu.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2013 8:47

Johnnny píše:
Takze tym, ze ma iPhone rozdielnu architekturu je urceny na nieco uplne ine, ano ?

Tak porovnaj dva sportiaky kde jeden je lahky s menej vykonnym motorom a druhy a tazsi s vykonnejsim motorom. To je tiez neporovnatelne ?

Nieje urceny na nieco ine. len som narazal na tvoje prirovnanie auto vs. bus. Preto sa prirovnavania s autami v pc svete nedaju brat doslova, aj ked ich kazdy velmi rad pouziva :-) pri takomto prirovnavani to uz nemozes dalej skatulkovat na taky a taky typ sportiaka, lebo si z toho spravis taku motanicu, ze by to ani Spock so svojou logikou nevyriesil. Proste ostat u typov aut (sportiak, bus, rodinne...) Nakoniec by si potom skoncil pri porovnavani jedneho typu auta v zavislosti od jeho druhu obutia, softwaru riadiacej jednotky a jeho verzie, poctu valcov. A to cele by si sa snazil vztahovat na IT svet...proste cisty extremny exotizmus :-)

don jebot píše:
99,99999999% ludi je jedno aka to je architektura ak sa mt sprava sviznejsie pri rovnakej apke, je jednoducho lepsi. Ziadneho uzivatela nazaujima v akom jazyku to bolo nakodene ani nic ine...

Ale potom sa tuna nemozeme hrat na nejaku objektivitu testov.

Johnnny píše:
A nie len sviznost, ktora je podla shira subjektivna, ale aj hry ktore v pripade Apple bezia na slabsom hw lepsie a zaroven su po vizualnej stranke casto lepsie.

A vies preco? Lebo optimalizacia. Android musi byt optimalizovany na milion konfiguracii mobilov, ake si vyrobcovia vymyslia, podobne ako windows pri pc. Apple vyrobi OS pre jeden konfig lisiaci sa len velkostou pamate a to je vsetko. Pri tych troch-styroch modeloch telefonov co predavaju je optimalizacia brnkacka.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2013 8:53

Ale ved o tej optimalizacii predsa hovorim. Ako som povedal, z tych testov nemozes zistit ktore CPU, alebo GPU je rychlejsie, alebo vykonnejsie. S tym suhlasim. Nezistis ani ktore zariadenie ma vykonnejsi hw, pretoze kazde pouziva iny a inak optimalizovany OS a s tym suhlasim tiez. Co ale vidis (aj ked to samozrejme tiez nie je dokonale vierohodne) je, ktore zariadenie ako celok (teda kombinacia hw, sw, vlhkosti vzduchu atp) funguje lepsie, resp podava vyssi vykon, pripadne dokaze nejaku konkretnu situaciu ktoru benchmark pocita vyriesit rychlejsie.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2013 10:30

A o tom to prave je. Porovnavas zariadenia, ktore su pod kapotou uplne ine. O to tu cely cas ide. :-)







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2013 10:33

Znova. Ak porovnavam rychlost auta a ide mi len o rychlost auta, tak nebudem riesit, ci ma pod kapotou naftu, alebo benzin. Je rychlejsie a je mi fuk co za to moze. Ale tu si len spamujeme dookola to iste a uz ma to nebavi, takze to necham tak :)







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2013 10:45

shiro píše:
A vies preco? Lebo optimalizacia. Android musi byt optimalizovany na milion konfiguracii mobilov, ake si vyrobcovia vymyslia, podobne ako windows pri pc. Apple vyrobi OS pre jeden konfig lisiaci sa len velkostou pamate a to je vsetko. Pri tych troch-styroch modeloch telefonov co predavaju je optimalizacia brnkacka.


Windows je tiež na kopu konfigurácií a šlape úplne plynule na starom dvojjadre a na 512MB RAMke :) keď sa chce tak sa dá, ale Android ponúka iné prvky než plynulosť... niekomu to vyhovuje, inému nie







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2013 10:55

No neviem. Mne uz Windows 8 zacina robit zle a to nemam najhorsi PC ...







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2013 11:00

Cirky -> na androide ma serie, ze az prilis casto laguje alebo seka aj pri prostom posuvani textu v aplikaciach. ono si to lagne a teraz rozmyslaj, ci to daco robi, alebo co...tak tuknes znova a potom to system zoberie ako dva tuknutia (ved ako inak, ze :-) ) a si dakde, kde si vobec byt nechcel. A toto sa stavalo casto. Na Desire HD s 1GHz cpu a 768MB RAM to naserie. Navyse, android sa postupom casu a pouzivanim spomaluje a laguje coraz viac. Za cca rok pouzivania iPadu toto nepozorujem. Pritom v telefone som nedrzal neviem ake mnozstvo appiek, dokopy mozno 20 aj s dvoma-troma hrami. A potom pouzivaj taky system, kde vsetko laguje, seka a dlho mu trva aj otvorenie tel zoznamu...obzvlast po tom co dostanes do ruky apple, kde kliknes a hned si tam. Reakcie okamzite, nic neseka, nelaguje. Prave toto ma od Androidu pritiahlo s iOS. Mozem okaslat moznost hrat sa s kazdou blbostou v androide, ked tam potom na vsetko len cakam a seka to. Potrebujem telefon aj pouzivat, nie sa s snim hrajkat.
Mal som aj Asus Transformer (android 4, tegra chipset) a bolo to to iste. na ten vykon, akym to malo, to sekalo a lagovalo pri hocicom.

Johnnny píše:
Znova. Ak porovnavam rychlost auta a ide mi len o rychlost auta, tak nebudem riesit, ci ma pod kapotou naftu, alebo benzin. Je rychlejsie a je mi fuk co za to moze. Ale tu si len spamujeme dookola to iste a uz ma to nebavi, takze to necham tak :)

To uz je o tom, ako to clovek berie. Teba nezaujima co je v telefone za HW, mna hej :-)







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Apple Iphone 5S a 5C

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 20.09.2013 11:02

Mna HW telefonu tiez zaujima, ale vzdy s ohladom na platformu. Dual-Core vo WP mi nevadi, v Androide uz ano aj ked on tomu vykonu tak ci tak moc nepomoze.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 282 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple iPhone 4 8GB, iPhone 4S 16GB, 32GB a 64GB

v Novinky

10

2225

06.10.2011 13:21

Freelan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple Iphone 3g 16gb vs Iphone 3gs 16gb vs HTC Desire

v Mobilné zariadenia

20

1525

17.10.2011 21:21

1daemon1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple iPhone 8gb

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Články

32

7266

02.04.2008 23:36

a4000 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Apple iphone 4s

v Kúpim

0

283

17.09.2013 10:06

hawo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple Iphone 4S - Facebook

v Smartfóny a tablety

1

471

24.09.2012 21:33

Zecko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Apple iPhone 3G

v Kúpim

4

606

29.12.2010 13:45

Pedro69 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Apple zítra představí nový iPhone.

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 5, 6, 7 ]

v Novinky

203

7688

15.11.2011 16:54

SilverSurfer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Apple Iphone 8 64GB

v Predám

0

410

03.08.2020 10:20

hawo Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Propaguje Apple iPhone klamlivou reklamou?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Novinky

30

2457

09.09.2008 20:41

elsofi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. apple iPhone 4 16GB - Odblokovanie

v Smartfóny a tablety

3

524

02.01.2014 17:23

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Apple Iphone 12 64GB

v Predám

0

273

24.03.2023 11:34

hawo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Apple iphone 6 16gb

v Predám

0

437

01.04.2015 16:15

hawo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aktualizacia Apple Iphone 3GS 16Gb

v Smartfóny a tablety

1

727

11.11.2011 9:22

Revolution Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: Apple iPhone 4 32GB BLACK

v Predám

4

764

04.08.2013 0:29

marcel6611 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P:Apple iPhone 5 16GB black

v Predám

4

824

16.01.2015 22:17

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Apple iPhone 4 16GB

v Predám

0

465

27.02.2013 17:17

nobody Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra