Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06.11.12
Prihlásený: 29.04.14
Príspevky: 22
Témy: 6
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2014 21:57

Nazdar,

vlastním monitor "Fujitsu Siemens AMILO LL 3220W" model D22W-1. Dlhé roky som s ním bol maximálne spokojný, nebol žiaden problém. Potom som v auguste minulého roka kúpil grafickú kartu MSI Radeon HD 7790 1GB GDDR5, ktorá beží na zostave s operačným systémom Windows 7 Profesional 64-bit (ktorý som už mal rok aj niečo predtým). Grafika však neposkytovala VGA výstup, ale iba DVI, DVI-D, DisplayPort a HDMI. Preto som monitor musel prepojiť redukciou cez DVI. Zo začiatku neboli žiadne problémy, ale raz sa mi pri hraní hry Saints Row IV stalo, že mi celý obraz zosvetlil, akoby mi niekto zvýšil gammu na maximum. Obnovovacia frekvencia obrazu ale ostala normálna, takže som si myslel, že buď som nejako bugol hru, alebo som niečo zle nastavil. Po reštarte hry išlo všetko normálne. Potom sa mi to ale začalo stávať už aj pri bežnej práci na pracovnej ploche, takže som zbystril pozornosť. Tento jas sa dal vrátiť do normálnu jednoduchým prepnutím užívateľov, kedy sa obraz vypol a zapol. Tu už samozrejme nemohla hra s tým nič urobiť, preto som zvážil len 3 možnosti - chyba v grafike, problém s redukciou, alebo teda pokazený monitor (nakoľko však problém začal po kúpe novej grafike, tak som s tým veľmi nepočítal). Nanešťastie, tieto miniatúrne poruchy sa vracali a začali sa zhoršovať. Postupne mi nielenže zvyšovalo jas, ale začala byť chyba aj v obnovovaní obrazu - akoby nový obraz položil na ten predchádzajúci, takže to celé vyzeralo rozmazane - mohol so myšou pomaly prejsť z jedného rohu do druhého a videl som ich tak nakopírované po celej uhlopriečke. To som riešil tak, ako predtým, teda odhlásením a znova prihlásením, lenže časom som to musel urobiť aj 5-10 krát kým obraz skočil do normálu. Nakoniec sa mi jedného dňa už nijako nepodarilo obraz navrátiť späť - nepomohol reštart, odpojenie od zdroja. Tak som si od známeho zohnal ešte v ten deň druhý VGA monitor od LG. Ten som počas behu PC zapojil - a všetko bolo v poriadku, vlastne doteraz sa neobjavil problém. Pritom som nemenil ani káble, jednoducho som odpojil AMILO a napojil na to LG. Tak som to teda nechal tak, LG ostalo zapojené a AMILO som nechal na skriňi, že uvidím raz, čo s ním.

Prednedávnom som však zistil, že by bolo celkom fajn mať 2 monitory, nakoľko by som potreboval viacej priestoru pre prácu. Keďže LG aj AMILO majú rovnaký pomer strán, maximálne rozlíšenie aj celkovo podobnú veľkosť, začal som uvažovať nad tým, že by som znova vyskúšal zapojiť AMILO. Najprv som ho však chcel otestovať, a tak som ho napojil na starší NB Lenovo T400 s Windowsom XP 32bit. Noťas ponúka VGA výstup, takže nemusel som riešiť redukciu. Na moje veľké prekvapenie, obraz je úplne v poriadku, zo začiatku síce 2-3 krát mal tendenciu znova zblbnúť, ale prvý krát to bolo asi na 10 sekúnd a potom sa sám od seba opravil späť, druhý a tretí krát to bolo prebliknutie a odvtedy už dlhý čas až doteraz nič neurobil. Dokonca teraz počas písania tohto príspevku ho mám zapojený k NB a nič nezvyčajné sa nedeje. Chyba grafiky ani redukcie to teda nemohla byť, lebo to by ovplyvnilo aj LG minitor. Chyba monitoru by to mohla byť, ale keby áno, prečo na NB sa to ustálilo a beží to normálne? Nakoľko som súčasne s grafikou menil aj MB, procesor a RAM (teda prakticky komplet všetko, ale HDD ostal), tak ma ešte napadla otázka drivera, ale žiadny som na nete k monitoru nenašiel. A teda moje otázky sú nasledovné:

1) Čo je teda chyba? Je to v monitore, alebo v nejakých zvláštnych driveroch?

2) Nakoľko mám slot s DVI obsadený, je tu vôbec nejaká možnosť redukcie HDMI, DisplayPortu alebo DVI-D na VGA? Lebo ak nie (čo po mojom hľadaní na internete a v obchodoch zatiaľ aj tak vyzerá), tak škoda mi je vôbec nad problémom v monitore uvažovať, lebo môžem stále používať ten LG, ktorý mám teraz a nový monitor teraz kupovať nebudem.

Vpredom vďaka za vaše odpovede.


EDIT: Vyzerá to nakoniec tak, že monitor blbne aj na NB...


Odpovedať na tému [ Príspevok: 1 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nahodne

v Redakčné systémy

7

778

20.08.2007 15:42

Flety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nahodne obrazky

v JavaScript, VBScript, Ajax

5

915

29.01.2009 20:43

dsljohn Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Náhodné reštarty

v PC skrinky a zdroje

3

372

03.05.2016 14:04

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. náhodné bity

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

3

513

07.12.2008 15:08

rooobertek Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nahodne video

v JavaScript, VBScript, Ajax

7

665

04.03.2010 12:14

vputin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Náhodné reštartovanie

v Operačné systémy Microsoft

0

273

15.04.2021 22:06

medove Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. náhodné BSOD

v Operačné systémy Microsoft

12

592

18.06.2013 22:32

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nahodne BSOD

v Operačné systémy Microsoft

4

455

10.06.2020 17:22

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Náhodné zamrzanie

v AMD čipové sady

2

548

21.09.2016 19:12

scopers Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nahodne obrazky

v PHP, ASP

2

557

08.09.2008 7:25

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nahodne skoky pingu

v Siete

2

407

16.10.2013 10:40

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nahodne vykreslovanie - pascal

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

16

1660

03.06.2007 22:38

juho Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Nahodne vypinanie pc

v AMD čipové sady

2

601

11.07.2012 13:44

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nahodne restartovanie systemu.

v Intel - Integrated Electronics

18

887

03.09.2011 1:33

Millfox Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. náhodné zobrazovanie obrázkov

v PHP, ASP

10

680

09.09.2011 21:46

juho Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Náhodné vypínanie PC

v nVidia grafické karty

7

347

17.03.2020 19:07

Koroner Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra