Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 229 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.10.2011 15:44

tak to tam proste spevnim a dam hranolov kolko bude treba. Len som chcel naznacit princip akym by som to staval.







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2011 16:37

Je mi divné, že by si chcel bývať pri lesíku(asi máš rád stromy), ale dom chceš mať z dreva. To ti neni ľúto, tých stromov? Pri ako lesíku by si asi býval, keby každý zatúžil po svojom vlastnom zrube...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2011 16:42

namiesto tých stromov sa zasadia nové a za pár rokov si môžem postaviť další dom. Ale vieš čo sa bordel vznikne keď sa vyrábajú pórobetóny, tehly, betón a iná stavebná chémia?







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2011 16:48

No to ma pouč.
Aké hrôzy to musia byť.
Netuším priznávam, aký bordel produkuje výroba betónu...
A s tým sadením stromov to veru neni také ružové...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 14.10.2011 17:07

camo píše:
Je mi divné, že by si chcel bývať pri lesíku(asi máš rád stromy), ale dom chceš mať z dreva. To ti neni ľúto, tých stromov?
:-D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2011 17:08

:roll:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2011 17:20

camo píše:
Je mi divné, že by si chcel bývať pri lesíku(asi máš rád stromy), ale dom chceš mať z dreva. To ti neni ľúto, tých stromov? Pri ako lesíku by si asi býval, keby každý zatúžil po svojom vlastnom zrube...


Ty vole toto je klinec :lol: :-D K.O. normálne... :lol: Keby takto mal človek rozmýšľať, nikto by neprežil ani deň.. neškoda tej vody čo pijeme? môžu ju piť iné živočíchy.. neškoda zabijať zver pre našu potravu? Veď môžu žiť... neškoda staviať domy z dreva? budeme žiť v jaskyni však škoda dreva... len pre informáciu... také montované domy, ktorých je napr v Amerike takých 80% sú z drevotriesky.. no neškoda tých stromov, z ktorých to pochádza?







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2011 17:22

Keby sa stromi nerezali tak by to dopadlo presne jak v tatranskom narodnom parku, ihličnan raste 80 rokov a potom sa taží, lutost z vytaženích stromov je blbost, tam nie je čo lutovat, lesný zavod štatne lesi majú škôlku kde sa tvoria nove sadenice zo semien stromov, nie je v tom žiaden problem z vysadbov stromčekov, ked chceš stromčeky tak oni ti predajú kolko len chceš.
Beton sa aj recikluje v dnešnej dobe, na to je firma ktorá ho podrví a znova sa môže použit v stavebníctve, ked sa dnes stavajú centrá tak sa búrajú stare objekty zo plních tehál, firma čo to bura tak ti da murivo zdarma čo ti to aj odvezie, načistíš si tehly a môžeš si postavi z toho chatu, garaž a aj dom, na dom o rozmere 10 x 10 m potrebuješ pri hrubke 45 cm obvodovích murov 20 000 ks plních tehál, vynde ti to aj na priečky, kamoš si takí dom postavil ked burali mlyny a vyšiel ho dom z rozlohov 80 m/2 25 000€, postavil si to vlastnima rukami okrem elektriky


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2011 21:17

Cirky:
Zase jeden ktorý ma má v zuboch, hoci na tomto fóre som čítal väčšie hovadiny a nevadili mu...
Vy sa tu predsa nebavíte o domoch z drevotriesky... pokiaľ som dobre rozumel.

Hornak:
Ja som nepriletel z inej planéty. Ja viem, že nieje problém zasadiť stromček... Ale povedz mi, prečo teda ochranári tak bedákajú, nad výrubom v Slovenskom Raji(inak tam je to tiež ako v Tatr. Les.??) a prečo vôbec nestaviame z dreva? A buď prosím úprimný, lebo tie tvoje idealistické/romantické reči nejako nezapadajú do reality, ktorú vidím okolo seba. A nejaký čas som pobudol na Ekologickej Fakulte...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2011 22:00

pretože ochranárom ide o všetko možné len nie o ochranu prírody, ale to tu prosím! teraz nerozoberajme. Každý rok máš povolené určité množstvo stromov ktoré sa môžu vytažiť a miesto nich sa musia zasadiť nové, a je jedno či je to strom v lese alebo u teba v záhrade, za každý strom musí byť náhrada. A keby neboli cigáni a podobný smradi ktorý tažia drevo načierno tam kde je im to najbližšie, nič by sa nedialo. Vo Švédsku napríklad už sto rokov funguje obrovská fabrika na papier a ročne vytažia milióny ton dreva, a za tých sto rokov čo fungujú, sa počet stromov v oblasti kde tažia zdvojnásobil, pretože tam kde stromy vytažia, zasadia nové







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2011 23:35

No a pokiaĺ bude slovenská realita taká aká je, je nemysliteľné stavať domy z dreva. Jedna vec je to ako by to malo a mohlo byť a druhá vec(čo si asi aj tí ekológovia uvedomujú) je to ako to tu funguje viď. kauza štátne lesy. Ja predsa chápem, že stromy sú obnoviteľný zdroj... Ale čo tehla nie? Písal si už o tom, že sa tzv. tehly spotia a ten toxický(nevie sa aký...) obsah potom uvoľňujú do priestoru... Ale mne to prišlo, ako že si RIADNE preháňal!!!

A ty mi dlžíš ešte ten sajrajt, ktorý vzniká pri výrobe betónu...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 5:25

tehly čo sa vyr&abajú z hliny tak vypalovaním neviytvarajú žiadnu toxicitu, tehly sa nkdy nepotia lebo sa nemajú z čoho a ani od čoho


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 8:21

camo píše:
Cirky:
Zase jeden ktorý ma má v zuboch, hoci na tomto fóre som čítal väčšie hovadiny a nevadili mu...
Vy sa tu predsa nebavíte o domoch z drevotriesky... pokiaľ som dobre rozumel.

Hornak:
Ja som nepriletel z inej planéty. Ja viem, že nieje problém zasadiť stromček... Ale povedz mi, prečo teda ochranári tak bedákajú, nad výrubom v Slovenskom Raji(inak tam je to tiež ako v Tatr. Les.??) a prečo vôbec nestaviame z dreva? A buď prosím úprimný, lebo tie tvoje idealistické/romantické reči nejako nezapadajú do reality, ktorú vidím okolo seba. A nejaký čas som pobudol na Ekologickej Fakulte...


Ja nikoho v zuboch nemám, len často tvoje názory mi prídu naozaj zvláštne a prehnané... ;)

A čo drevotrieska nieje drevo? resp z dreva? čo je to umelá hmota?

A čo sa zákonov o ochrane lesov týka... je priam až smiešne, že starý ľudia, žijúci na okrajoch lesov, kde ani inú možnosť ako kúriť drevom nemajú, si proste nemôžu ísť do lesa nakácať strom, lebo by ich mohli zavrieť... stará baba si má z najnižšieho dôchodku ešte platiť drevo aby neumrela od zimy... čo sa kúrenia plynom týka tak to je novodobý výdobytok, preto je jasné že sa zato platí, ale preboha drevo, ktoré tu je pre všetkých, ešte aj zato si pýtajú peniaze... toto mi príde smiešne... zachvíľu budeme platiť aj za dýchajúci vzduch... toľko k ochrane lesov... opäť sa chce každý len nahrabať.... samozrejme ceny palivového dreva pre rómov sú takmer nepdostatné (naozaj symbolická suma) ale pre bežných ľudí sú xyz násobne vyššie.... takže tými mediálnymi info o lacnom palivovom dreve sa netreba oháňať.. to platí len pre rómov... ak by moja baba chcela 1m kubický palivového dreva, vyšlo by ju to na 30-40 eur.. čo je proste smiešne.. a to okolie košíc nieje v žiadnej chránenej zóne







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 10:17

čo vzniká pri vypaľovaní tehál? Množstvo co2, pri betóne je to množstvo ešte väčšie, plus sa pri výrobe používa voda ktorá je potom znečistená a treba ju čistiť, do betónu sa pridávajú rôzne prísady ako decht, vápno, cement a tie sú tiež buď priamo škodlivé alebo vzniká bordel pri ich výrobe. A ostatná stavebná chémia ktorá sa používa pri stavbe klasického domu tiež nie je prírode prospešná.

Pri výrobe dreveného domu ti ako odpad vznikne kopa triesok, z ktorých spravíš kompost napríklad.







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 16:45

Tak to nakoniec s tými tehlami neni vôbec také hrozivé ako to vyzeralo...

Cirky:
Skús zorganizovať brigádu na sadenie stromov. Samozrejme zadarmo, ak chceš potom zadarmo to drevo kácať. Ak to dokážeš, môžeme uvažovať ďalej o tom, či sú ochranári trápny. Tiež ber do úvahy, že to bude vyžadovať nejaký pozemok, kde to bude 50rokov rásť. Netuším, koľko asi spotrebuje 1rodina paliva, ale dajme tomu 1 strom/rok. To je 50 za 50 rokov. Na Slovensku je cca. 1000 000 rodín a nerátam iné budovy... To by potrebovalo 50 000 000 stromov. Dá sa to na Sk zrealizovať? Ja neviem, môžte ma opravovať...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 18:01

Prečoby som mal organizovať brigádu na sadenie stromov... stromy sa rozmnožujú samé... ja len neviem, prečoby som mal platit za niečo, čo mi bolo dané prírodou, nikto mi v tom nepomôže mi to spracovať a narúbem si to sám, aby som prežil a v zime nezamrzol (píšem v prvej osobe len kvôli zvýrazneniu podstaty, kúrenie drevom sa ma konkrétne netýka, ale mojích blízkych áno).. dokonca si nemôžeš ani vyrúbať strom na tvojom pozemku.. veď to je smiešne...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 18.10.09
Príspevky: 8415
Témy: 109
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 18:06

Ja si v byte platim za kurenie, nech si to platia aj ti v domoch, respektive nech si rubu drevo na vlastnom pozemku (aj kad to tiez nie je tusim povolene, ale detaily neviem a nikto to neriesi)







_________________
"To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu." Tomáš Baťa

Acer Aspire ES1 13, Samsung Galaxy S8, Lenovo K6
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 05.09.09
Príspevky: 1141
Témy: 127
Bydlisko: Lehota pod ...
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 18:08

:shock:
Napíšte mu na to niečo, ja si tiež potrebujem oddýchnuť... Nechápeš, že to ,že sa niečo robí "samé" je pri ľudskej nenažranosti nedostačujúce. A TO PRETO MÁŠ ZAKÁZANÉ LEN TAK RÚBAŤ AKO ŤA NAPADNE. Čo na tomto niekto nechápe. Či ty si ten svätý, ktorý má mať výnimku? Ja som takých svetcov vo svojom živote nestretol.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 18:21

nie ale keď príde polícia a vyhráža sa basou mojej 80 ročnej babe na dedine, ktorá má 200 eur na mesiac dôchodok zato že si šla narúbať a pozbierať konáre z blízkeho lesa tak... nie jtbs ani z vlastného pozemku si rúbať nemôžeš... ďalšia vec, za ktorú mala moja baba problémy.... ale ty si za kúrenie platíš, lebo je to kúrenie plynom/elektrikou, ktorý/á sa nejak spracuváva, ťaží, transportuje... a určite neplatíš 40 eur za m kubický... camo prosím neser ma.. čo ja som zas svätý? čo za bludy tu píšeš? keby som také niečo povedal? ma vytáčaš už lahka zena sa spamätaj... domýšľaš si reči... svätec... vyjadrujem svoj názor na vec, tebe je ľúto stromov tak choď žiť do jaskyne, vyhoď z bytu nábytok, stoly, skrine, veď sú z dreva... panebože... ale je mi to uprdele, choď sa postaviť pred les s ceduľkou nekácajte stromy na kúrenie ľudia.... a k tomu sa ja viac už vyjadrovať nebudem, nenechá msa vytáčať a urážať od cama, ktorý to robí každému naokolo, prosím zdrž sa ďalších nevhodným komentárov... peace

//pozor na tie vyrazy.jtbs







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 18:27

Je rozdiel či človek rúbe nejaké ihličnany ktoré rastú pomaly, alebo nejaký listnatý strom ktorý za pár rokov narastie do dostačujúcej veľkosti na ťažbu. A keby si každý zoťal strom pre svoju vlastnú potrebu, a zasadil na jar miesto toho 10 nových tak tu máme za 20 rokov toľko stromov že by sme nevedeli čo s nimi







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.10.2011 19:59

cirky a to tvoja babka zotala strom ci co?







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 20:19

jtbs píše:
Ja si v byte platim za kurenie, nech si to platia aj ti v domoch, respektive nech si rubu drevo na vlastnom pozemku (aj kad to tiez nie je tusim povolene, ale detaily neviem a nikto to neriesi)

ked máš na vlastnom pozemku strom, tak mosíš požiadat o vyrub OÚ, za to je poplato 7€ či je to jeden strom alebo viac, za stromi ktore sa obnovujú same že vyrastú v korune alebo z korenov sa nič neplatí, vrba sa obubuje na jar, agát sa píli začiatkom maji ked začína vegetacia, na madaroch ako NZ, KN sa pily v aprily lebo je tam prv vegetacia, je to ozdravovanie stromov


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 19.12.08
Prihlásený: 17.04.24
Príspevky: 18726
Témy: 181
Bydlisko: Slovenský G...
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 20:48

NieSomCvok píše:
cirky a to tvoja babka zotala strom ci co?


nie len vozila drevo z lesa... ;) a po ceste ju zastavili.. samozrejme nezrezala 30-metrový bučak :lol: ale na jej pozemku dala svojpomocne zrezať jeden strom, mala z toho problémy...







_________________
ASUS PRIME B550M-A, AMD Ryzen 5 5600, SilentiumPC Fera 3, 2x8GB DDR4 G.SKILL 2x8 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB, ASUS Dual RX 6650 XT, Fractal Define Mini C TG, Samsung EVO 970 1TB NVMe, Logitech G305, Logitech K360, iPhone 12 Mini
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 18.01.07
Prihlásený: 14.03.23
Príspevky: 2445
Témy: 142
Bydlisko: Kosice
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 21:33

Sranda :)


Inak co sa drevenych domov tyka drevo musis neako osetrovat aby sa ti donho nenahnal hmyz.

Co sa tehal tyka vypaluju sa z cervenej hliny ano vznika tam CO2 ale to vznika pri vsetkom co clovek roby viac vznikne pri aute ...

CO sa betonu tyka je to vynalez stary 2000 rokov ak nie viac ;) takze ked ho v tedyvedele spravit prordne preco nie dnes? Kto ti kaze davat do betonu tvrdidlo ap odobne.

Plus ked spravis novostavbu mas ju nechat rok dva dychat bez obyvania aby sa vyvetrala a nemas potom ziadny problem. Postavis tehlovy dom zo skridlou a mas nedobytnu pevnost .... Ktoru nemusis dodatocne izolovat a mas apsolutne dokonalu izolaciu ak to nedoflaknes


Niesom clovek ktory je proti drevenym domom ani nicomu podobnemu je to dobra alternatyva ale treba si spocitat aj fakty lebo ma obcas zarazaju argumenty


A ano byvam v murovanom obrovskom baraku ktory ma 3 poschodia a nevidim neaky problem z chemiou abo neviem cim. Podlahy a nabytok je vsetko drevo a stavba sa nechala vyvetrat az tak sa v nej byvalo ;)







_________________
PC1 Procesor: AMD Athlon 64, 2200 MHz 3700+ Základní deska: DFI Infinity RS482 Paměť: 1024 MB PC3200 DDR SDRAM Grafická karta: ATI Radeon HD 4650 Pevný disk: ST3320620NS (298 GB, IDE) Monitor:Asus VH192D 19" čierny
PC2Procesor: i5-2500K @ 4600 MHz (45 x 102) Základní deska:MB MSI P67A-C45 B3 (1155)Paměť:DDRAM3 2x2GB Kingston 1333 CL9 2x4GB Kingston 1333 CL9Grafická karta:GIGABYTE GeForce GTX 560 OC Ti Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207 Case: Moding nerez plexi
PC3ASUS N55SF-S1207V
PC4nieco postarsie

V lavo faza v pravo nulak, kto to neví ten je čurák. Psychologické reakcie davu sú na burze rovnaké, ako v divadle: Jeden zívne a zakrátko zívajú všetci. Jeden zakašle a hneď kašle celá sála Su chvile ked to chce hrusku. Na vsetky ostatne je tu vodka
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2011 22:44

A presne to vetranie je problém. Ukáž mi človeka ktorí v lete postaví dom bez okien a potom čaká do dalšieho leta aby mohol pokračovať dalej. Každý to chce mať čo najrýchlejšie a je bežná vec že si rýchlo postavia dom, hneď tam dajú okná a potom pomaly robia ďalej, takisto firmy to chcú mať čo najrýchlejšie za sebou aby mohli ísť robiť niečo dalšie.

A hej, betón vedeli vyrobiť aj pred 2000 rokmi, ale teraz sa vyrábajú velké množstvá za čo najnižšiu cenu a písal som to ako argument voči camovi ktorý tvrdil že drevené domy poškodzujú prírodu, pretože pri tom ničíš stromy







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 16.10.2011 5:04

Stavanie z tehal pozname,, Mokre murovanie a suche murovanie, pri mokrom sa používa klasicka malta, pri suchom sa používajú lepidlá ktore sa nanašajú na rebierka tehal, používajú sa ešte aj montažne peny, jedna montažna pena ide na 1 m/3 tehloblokov, sú to brúsene tehlobloky STI.
Ked používaš na stavbu tehlu tak môžeš ist za rok bývat a žiaden problem, pri stavbe z porobetonu je problem ten že tvarnice sú skoro 2 roki mokre, na novostavbe sa vyhodia alebo pripraví živná pôda pre plesne a huby


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 26.07.08
Príspevky: 5101
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.10.2011 9:13

No a presne to je to o čom hovorím, zo 100 novostavieb postavených z porobetonu ich 95 postavia za dva mesiace, hneď tam dajú okná a potom dokončujú omietku a interiéri. A potom keď tam prvú zimu bývajú majú plesnivé steny a olupuje sa im omietka







_________________
Notebook: Lenovo G580 Myš: Logitech MX 620, Audio: Altec Lansing vs4621 2+1 (Octane 7) Mobil: Omnia W
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 23.03.09
Príspevky: 3043
Témy: 49
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 16.10.2011 13:01

A tak to dopadne ked pekari stavaju domy a murari pecu chlieb...(obrazne povedane) kto sa do toho nevyzna, nech to nerobi, alebo preboha nieco si najprv nastudujem...


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 16.10.2011 18:40

Tím sa jedná o byznis a hvalita ostala niekde v pozadí, pri kvantite sa nemôže hovorit o kvalite, najrozumnejšie je si postavit domček svojpomocne

// pridané po 4 hodinách 54 minútach od posledného príspevku

Takíto drevodom som postavil fotrovmu bratrancovi, 6.5 x 12 m, za 3 mesiace to bolo aj z kolavdované
Alternativne lacne byvanie

Takito dom som postavil za 1 mesiac, hrubú stavbu, tehloví dom a žiadne plesne po stenách
Alternativne lacne byvanie


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Alternativne lacne byvanie

Registrovaný: 11.02.09
Prihlásený: 28.03.23
Príspevky: 2208
Témy: 145
Bydlisko: Liptovský M...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 16.10.2011 22:35

na kolko ich vysiel ten dreveny dom?
ako si mohol postavit za mesiac murovany dom?







_________________
"Only a warrior chooses pacifism, others are condemned to it."
- unknown author
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 229 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Naklady na byvanie

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Život, životný štýl, móda, bývanie

40

9139

26.02.2021 10:18

tatko Tom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. alternativne metody chladenia

v Chladiče a všetky druhy chladenia

11

716

12.03.2009 16:52

tommy1104 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. alternativne odkladanie sessions

v PHP, ASP

1

456

24.10.2007 16:13

mondzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Alternatívne uchytenie CPU chladiča

v Chladiče a všetky druhy chladenia

1

373

18.02.2016 15:40

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dlzka kablov (alternativne umiestnenie PC)

v Ostatné

1

415

17.12.2010 9:11

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Alternativne HP Tonery Q6003A

v Predám

0

232

26.10.2011 14:04

mysko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lacné slúchladlá

v Externé zariadenia

11

581

22.08.2018 20:08

SamerLp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lacne LCD

v Monitory, televízory a projektory

2

2119

10.10.2007 22:50

Bishop Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lacné reproduktory

v Ostatné

2

1142

20.07.2010 0:27

Malveon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lacne sluchadla

v Ostatné

2

372

17.12.2012 13:15

Mego Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lacne domeny

v Domény

1

635

28.07.2018 11:07

JouSVK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lacne PC

v PC zostavy

5

723

22.09.2008 18:26

prandof Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lacné repro

v Externé zariadenia

2

423

20.01.2015 15:00

fallenblue Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lacné slúchadlá

v Externé zariadenia

2

464

10.02.2015 1:20

buci Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. K: Lacne SSD

v Kúpim

2

381

11.02.2018 13:56

T.C.B.E.E Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. lacne multifunkcne zariadenie

v Externé zariadenia

2

321

06.11.2013 20:11

Golgolik Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra