Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.10
Prihlásený: 26.12.17
Príspevky: 11
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2011 9:24

Caute,
obraciam sa na Vas s mojim problemom. Chcel by som zacat s programovanim, no neviem aky jazyk si mam zvolit. Pre ilustraciu uvadzam, ze momentalne programujem mikroprocesory v ASM a mojim cielom je komunikacia s pocitacom cez USB. Takze priritou by bolo vediet odoslat data na USB port a citat ich z neho. V praci mame program napisany vo Visual Basic, no je mozne ho spustit az z prostredia Excelu, co mi pride velmi amaterske. Da sa napisat soft tak, aby som nemusel ist cez Excel? Aky programovaci jazyk by som sa mal zacat ucit? Za vsetky odpovede vopred dakujem. Ovladaci program si predstavujem nejako takto:

Aky jazyk si mam zvolit?
Aky jazyk si mam zvolit?
Aky jazyk si mam zvolit?
Aky jazyk si mam zvolit?


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Aky jazyk si mam zvolit?

Registrovaný: 11.01.09
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 1385
Témy: 9
Bydlisko: Hrinova
Príspevok NapísalOffline : 19.06.2011 10:40

Myslim, ze na komunikaciu s hardwarom bude najidealnejsi jazyk C ( kvoli rychlosti ), pripadne kedze spominas, ze chces aj nejake graficke prostredie, tak C++ a nejaky framework, napr Qt. Na samotnu komunikaciu potom mozes pouzit kniznicu libusb.
Ak si ale doteraz vobec neprogramoval, dokonca ani GUI ( graficke prostredie ), tak necakaj, ze to budes mat v blizkej dobe spravene. Mohol by si zacat aspon nejakym rychlym tutorialom, lebo kedze ovladas assembler, tak prechod na vyssi jazyk by pre teba nemal byt taky problem, ako pre uplneho zaciatocnika.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aky jazyk si mam zvolit?

Registrovaný: 02.11.07
Prihlásený: 18.03.15
Príspevky: 470
Témy: 22
Bydlisko: Zilinska Un...
Príspevok NapísalOffline : 20.06.2011 19:44

Ak si zvolis to c++ a QT, budes to robit v GCC kompilatore, co povazujem za super volbu, tak na komunikaciu ti odporucam pouzit
http://www.boost.org/doc/libs/1_46_1/do ... _asio.html
tiez ju pouzivam na komunikaciu s HW cez USB port. Je to najviac sofistikovana kniznica pre c++. V GCC pri instalacii sa defaultne uz nachadza. Je priprava neveho standardu pre C++ na rok 2011 a vela veci od boost uz ma byt schvalenym standardom pre C++, ako napr. vlakna.

Dalej mozes pouzit kludne Javu or C#, ktore maju komunikciu s I/O implementovanu v sebe.







_________________
Notebook: HP EliteBook 8740w
You can see my work in my www
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aky jazyk si mam zvolit?

Registrovaný: 14.03.11
Prihlásený: 02.08.23
Príspevky: 814
Témy: 23
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.06.2011 12:05

Ak je to vo VB pre Excel tak vo VB to bude najrýchlejšie. :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.10.08
Prihlásený: 30.07.12
Príspevky: 933
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 27.06.2011 15:07

tu komunikacnu rychlost by som nebral tak smrtelne vazne , vsade na obrazovkach vidim LPT a com takze to nebude nativne USB ale cez nejaky driver sa usb konvertuje na com popripade lpt a tam su rychlosti mizerne


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aky jazyk si mam zvolit?

Registrovaný: 20.11.09
Prihlásený: 02.11.14
Príspevky: 241
Témy: 58
Bydlisko: Myjava
Príspevok NapísalOffline : 28.06.2011 21:58

Tak najprv by bolo dobre, aby sa autor vyjadril o ake MCU aplikacie sa jedna. Pretoze prenasat data napr. o velkosti 10 B/ sek nie je problem pre ziaden programovaci jazyk a zvacsa aj tych 10 B postacuje v takychto aplikaciach.
S tym USB rozhranim, sa to zvacsa robi tak, ze do zariadenia sa aplikuje UART <> USB prevodnik (napr. FT232) a ten prevadza klasicku seriovu komunikaciu na USB port a v PC sa vytvori virtualny COM port cez ktory komunikuje dany program. Cize v praxi to vyzerat tak, ze aplikacia ani "nevie", ze nekomunikuje cez RS232 port, ale ze v skutocnosti ide cez USB port.
Takze pokial sa nejedna o nejaku narocne zariadenia na objem dat (napr. citanie zaznamov z flash karty, ...), tak si vyber akykolvek prog. jazyk, avsak asi najlepsia volba by bola C++.







_________________
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.02.10
Prihlásený: 26.12.17
Príspevky: 11
Témy: 4
Príspevok Napísal autor témyOffline : 18.09.2011 20:41

Po dlhsej odmlke sa sem znovu vraciam.

Coldak: Obrazky som dal len na ilustraciu, aky typ SW by som chcel tvorit. COM ani LPT vyuzivat nebudem, jedine USB.

Vama: chcem vytvarat aplikacie na sposob meranie/regulacia s PIC18 alebo PIC24. Tej rychlosti prenosu sa zacinam bat, nerad by som sa dostal do stadia, ze by som bol limitovany rychlostou.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13.11.07
Prihlásený: 20.08.16
Príspevky: 1702
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 18.09.2011 22:30

Meranie a regulácia určite nepotrebuje prenášať megabajty dát za sekundu (aj tak by to tie procesory nestíhali spracovávať, teda ak by si k nim nepridal aj nejaké FPGA), takže je veľmi pravdepodobné, že bude stačiť aj tá sériová komunikácia.


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 10.11.2011 18:58

LEON píše:
Caute,
obraciam sa na Vas s mojim problemom. Chcel by som zacat s programovanim, no neviem aky jazyk si mam zvolit. Pre ilustraciu uvadzam, ze momentalne programujem mikroprocesory v ASM a mojim cielom je komunikacia s pocitacom cez USB. Takze priritou by bolo vediet odoslat data na USB port a citat ich z neho. V praci mame program napisany vo Visual Basic, no je mozne ho spustit az z prostredia Excelu, co mi pride velmi amaterske. Da sa napisat soft tak, aby som nemusel ist cez Excel? Aky programovaci jazyk by som sa mal zacat ucit? Za vsetky odpovede vopred dakujem. Ovladaci program si predstavujem nejako takto: [obrazky]


Ja pouzivam skoro na vsetko assembler a som s tym spokojny, takze odporucam assembler [fasm32].
Mne tam zatial funguje vsetko, a aj posielanie dat na USB. :)


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 9 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký antivirak mam zvoliť???

v Antivíry a antispywary

19

1390

29.12.2009 20:52

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aký sytém mám zvolit do Notebooku ?

v Operačné systémy Microsoft

2

378

13.02.2012 16:59

hitman22255 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ktorú nVidiu si mam zvolit za NGT 230 ?

v nVidia grafické karty

7

352

08.07.2013 7:19

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký prcesor zvoliť?

v AMD - Advanced Micro Devices

4

736

23.01.2014 23:43

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky zvukovy/Herny rezim zvolit v AV Reciever

v Ostatné

3

335

24.02.2017 6:31

Smith Wesson Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký kábel na prepojenie notebooku z tv zvoliť

v ATI/AMD grafické karty

3

2844

22.02.2010 0:02

satan_dca Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako mam zmenit jazyk na win7

v Operačné systémy Microsoft

6

900

08.04.2012 17:45

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky operacny system zvolit na PC pri programovani Androidu

v Android, iOS, Windows Phone (Mobile)

12

710

22.06.2014 17:07

incredible Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky format zvolit na nahravanie VIDEA CANON HD kamera

v Video programy

1

468

01.12.2015 13:40

Miso122 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nove PC - odporucania (cena do 1.500, aky socket zvolit?)

v PC zostavy

14

1270

25.02.2010 19:08

Ferinciatko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aky jazyk

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

47

2848

08.12.2008 20:03

stopa27 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aký jazyk?

v Ostatné

2

559

17.01.2010 21:55

Merlin_sk Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký mám pc na hry a čo mám dokúpiť?

v PC zostavy

7

711

23.04.2007 18:19

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. cez aky soft mam nahravat zvuk ked mam tv kartu ?

v Audio programy

5

1145

03.01.2007 19:30

ucen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aky?jazyk.naPC

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

8

909

27.11.2007 18:45

programator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aký programovací jazyk...

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

531

12.09.2015 11:09

ado130 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra