Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 21.06.05
Prihlásený: 09.01.11
Príspevky: 1047
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 08.08.2005 17:42

Tak ich nemaju..CO vravite na znacku GoodRAM?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 08.08.2005 18:41

Pufo Callo píše:
Tak ich nemaju..CO vravite na znacku GoodRAM?


bezna znacka, takako pqi ci seitec...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 08.08.2005 23:42

Pufo Callo píše:
Tak ich nemaju..CO vravite na znacku GoodRAM?


No ja si kupujem vzdy Apacery,s tymi nie su problemy a slapu v pohode vsade.GoodRAM nepoznam...ale taketo super nazvy vo mne vyvolavaju nedoveru.Skus sa mrknut na nete po neakych testoch.Mozno o nich nieco najdes.







_________________
PMD 85
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 8:16

Carlos píše:

No ja si kupujem vzdy Apacery,s tymi nie su problemy a slapu v pohode vsade.GoodRAM nepoznam...ale taketo super nazvy vo mne vyvolavaju nedoveru.Skus sa mrknut na nete po neakych testoch.Mozno o nich nieco najdes.


Taketo rozne podivuhodne znacky niekedy zvladnu take takty a casovanie ze by si sa divil ;) Takze ako som uz puffovi ja povedal (icq), nech ju kludne vezme, otestuje si ju a ked nebude spokojny, zameni za nieco ine..ma taku moznost, tak preco nie...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 8:28

Spirit píše:

Taketo rozne podivuhodne znacky niekedy zvladnu take takty a casovanie ze by si sa divil ;) Takze ako som uz puffovi ja povedal (icq), nech ju kludne vezme, otestuje si ju a ked nebude spokojny, zameni za nieco ine..ma taku moznost, tak preco nie...


Jasne,ale neni lepsie,ked mas zaruku kvality a vies,ze pamate Ti pojdu skoro v akejkolvek doske aj v Dual Channel a maju naozaj take casovanie,ake sa pise?







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 8:47

Whistler píše:

Jasne,ale neni lepsie,ked mas zaruku kvality a vies,ze pamate Ti pojdu skoro v akejkolvek doske aj v Dual Channel a maju naozaj take casovanie,ake sa pise?


Podla mna nie. Mal som moznost otestovat 2x512MB apacer (tommyho) a nebola to ziadna slava. Ked sme skusali lepsie casovanie, museli ist voltiky naviac. Ja som kupil lacnu pqi cl3 a seitec cl2.5 a obe mi bezia v dual ch. na 420mhz pri casovani 2-3-3-6 !!!! Turbo mode (performance mode) aj PAT je zapnuty. Tomu hovorim krasa, pretoze ramky stali kazda okolo 1500sk a bezia spolu ako hodinky. Ziadne napatie zvysit nebolo potrebne a samozrejme to je krasne stabilne. Ak kupis kingston alebo inu drahu znacku, stava sa ze netaktnes ramku ani o 3mhz naviac. Teda mas zarucene nizke casovanie, ale nad stanovenu frekvenciu sa len tazko dostanes (napr. pri kingston). A to su aj 2x tak drahe ramky.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 10:31

Spirit píše:

Taketo rozne podivuhodne znacky niekedy zvladnu take takty a casovanie ze by si sa divil ;) Takze ako som uz puffovi ja povedal (icq), nech ju kludne vezme, otestuje si ju a ked nebude spokojny, zameni za nieco ine..ma taku moznost, tak preco nie...


To ano,urcite velakrat zmaknu viac ako maju.Len vzdy musis trafit na podareny kus :) A ak ma Puffo cas a chut a taku moznost tak ju moze vyuzit.







_________________
PMD 85
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 10:48

Spirit píše:

Podla mna nie. Mal som moznost otestovat 2x512MB apacer (tommyho) a nebola to ziadna slava. Ked sme skusali lepsie casovanie, museli ist voltiky naviac. Ja som kupil lacnu pqi cl3 a seitec cl2.5 a obe mi bezia v dual ch. na 420mhz pri casovani 2-3-3-6 !!!! Turbo mode (performance mode) aj PAT je zapnuty. Tomu hovorim krasa, pretoze ramky stali kazda okolo 1500sk a bezia spolu ako hodinky. Ziadne napatie zvysit nebolo potrebne a samozrejme to je krasne stabilne. Ak kupis kingston alebo inu drahu znacku, stava sa ze netaktnes ramku ani o 3mhz naviac. Teda mas zarucene nizke casovanie, ale nad stanovenu frekvenciu sa len tazko dostanes (napr. pri kingston). A to su aj 2x tak drahe ramky.


Vidis,o tom to je.Z poprednych znaciek sice nedostanes skoro nic naviac ale ak si prikupis dalsi pametovy modul napr. po 2 rokoch a zasunes ho do dosky v pohode ti slape.(jasne ze mam na mysli rovnake typy s rovnakym CL)Ja som teraz tak po rokoch dokupil dalsie 2 platky od Apaceru po 256MB.Proste je tam zachovana urcita uroven kvality.Ver tomu ze ty ked budes chciet rozsirit svoju pamet tak budes musiet hladat modul ktory si s tvojimi terajsimi pametami bude rozumiet.
Tym samozrejme nechcem tvrdit ze PQI a pod. su nekvalitne.Vsetko ma svoje za a proti ;)







_________________
PMD 85
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 13:27

Carlos píše:
Vidis,o tom to je.Z poprednych znaciek sice nedostanes skoro nic naviac ale ak si prikupis dalsi pametovy modul napr. po 2 rokoch a zasunes ho do dosky v pohode ti slape.(jasne ze mam na mysli rovnake typy s rovnakym CL)Ja som teraz tak po rokoch dokupil dalsie 2 platky od Apaceru po 256MB.Proste je tam zachovana urcita uroven kvality.Ver tomu ze ty ked budes chciet rozsirit svoju pamet tak budes musiet hladat modul ktory si s tvojimi terajsimi pametami bude rozumiet.
Tym samozrejme nechcem tvrdit ze PQI a pod. su nekvalitne.Vsetko ma svoje za a proti ;)

Tak potom som zvedavy co mi odpises na toto:
Jednu ramku 512mb som kupil v decembri - setiec cl2.5 a druhu 512mb nedavno a je to ta pqi cl3. Ako som napisal obe mi slapu ako hodinky v DUAL CHANNEL, taktnute a s perfektnym casovanim. Uplne stabilne. Takze rozlicne znacky, rozlicne casovanie, polrocny rozdiel medzi kupou jednej a druhej. ;) Jednoducho na platforme intel (intel chipset) mas (takmer) zarucene ze nech das akekolvek dve ramky, budu slapat spolu v dual ch. a stabilne. ;) teda ake "proti" aka uroven?







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 15:10

Spirit píše:
Tak potom som zvedavy co mi odpises na toto:
Jednu ramku 512mb som kupil v decembri - setiec cl2.5 a druhu 512mb nedavno a je to ta pqi cl3. Ako som napisal obe mi slapu ako hodinky v DUAL CHANNEL, taktnute a s perfektnym casovanim. Uplne stabilne. Takze rozlicne znacky, rozlicne casovanie, polrocny rozdiel medzi kupou jednej a druhej. ;) Jednoducho na platforme intel (intel chipset) mas (takmer) zarucene ze nech das akekolvek dve ramky, budu slapat spolu v dual ch. a stabilne. ;) teda ake "proti" aka uroven?

Jednoducho mas stastie :) Ja som uz v minulosti mal problemy s ramkami a odvtedy proste vsadzam na istotu.Nie je to nijaka machrovina ze si kupim Apacer alebo Kingston...Je to len poucenie po zlej skusenosti.Inak ja by som nikdy nemiesal ramky od roznych vyrobcov a s roznym CL aj ked Intelacke chipsety su najlepsie uz roky...







_________________
PMD 85
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 19:53

Ale o co tu ide? Maximalne o pocit, pretoze aj keby bola jedna ramka ruska a druha americka tretia vietnamska a stvrtu by som si doma teoreticky vyrobil ja :) a bezali by stabilne v dual ch. co viac potrebujes? Co mas "naviac" z toho ked su dve rovnake ramky ? Bud je stabilita, alebo nie. A ked je, tak nie je co riesit. Jednoducho vsetky tie lacnejsie ramky a aj ramky vobec funguju na rovnakom principe, ich funkcnost a architektura je rovnaka, takze nie je preco sa divit ze spolu funguju skvele. Spomen si na casy sdr ramiek, kolko ludi ma v starych kompoch aj tri ci styri uplne odlisne ramky a bezia bez problemov... A este k tomu mojmu podla teba stastiu. Stastie mam ze idu pri takom casovani. Ale to ze vobec idu a este v dual channel je uplne bezny jav. X ludi poznam ktorym to funguje a velmi malo ludi ktory mali nejaky problem. Koniec koncov problem sa moze vyskytnut aj pri jednej jedinej ramke..







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 21:03

Spirit píše:
Ale o co tu ide? Maximalne o pocit, pretoze aj keby bola jedna ramka ruska a druha americka tretia vietnamska a stvrtu by som si doma teoreticky vyrobil ja :) a bezali by stabilne v dual ch. co viac potrebujes? Co mas "naviac" z toho ked su dve rovnake ramky ? Bud je stabilita, alebo nie. A ked je, tak nie je co riesit. Jednoducho vsetky tie lacnejsie ramky a aj ramky vobec funguju na rovnakom principe, ich funkcnost a architektura je rovnaka, takze nie je preco sa divit ze spolu funguju skvele. Spomen si na casy sdr ramiek, kolko ludi ma v starych kompoch aj tri ci styri uplne odlisne ramky a bezia bez problemov... A este k tomu mojmu podla teba stastiu. Stastie mam ze idu pri takom casovani. Ale to ze vobec idu a este v dual channel je uplne bezny jav. X ludi poznam ktorym to funguje a velmi malo ludi ktory mali nejaky problem. Koniec koncov problem sa moze vyskytnut aj pri jednej jedinej ramke..

Vlastne nejde o nic :) Ked si skladas PC mozes tam napasovat co len chces,je to tvoja vec.Ja som nauceny PC skladat s nepomiesanymi ramkami.Proste sa mi to osvedcilo.Nic viac,nic menej.







_________________
PMD 85
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 21:21

takze iba o zvyk ci pocit ;)







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 09.08.2005 21:39

No neviem ci len o to...Myslim ze rovnake ramky budu vzdy aspon o chlp stabilnejsie,zohratejsie ako miesane.Ze by to bolo z presvedcenia? :naught:







_________________
PMD 85
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2005 8:57

Carlos píše:
No neviem ci len o to...Myslim ze rovnake ramky budu vzdy aspon o chlp stabilnejsie,zohratejsie ako miesane.Ze by to bolo z presvedcenia? :naught:


Ale na zaklade coho to tvrdis? Co znamena o "chlp" ? Mame celkom dobre softy ako memtest ci goldmemory ktore odhalia aj tu najmensiu nezrovnalost. Nestabilita sa prejavuje medzi cipsetom a ramk-ou/ami, tazke v 99 percent pripadoch je cipset (pamatovy radic) na vine, nie ramka. A vidis, malo kto sa zamysla pred kupou PC tak, ze kupim dosku s takym cipsetom, aby bol co najkompatibilnejsi s co najvacsim poctom ram...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2005 12:34

Myslim si,ze mas vazne stastie Spirit,je uplne bezne,ze doska niekedy nezobere ani uplne rovnake moduly (a to vobec,nie len ze nepojde Dual Channel),nieto este aby tam behal Dual Channel.







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2005 13:15

Whistler píše:
Myslim si,ze mas vazne stastie Spirit,je uplne bezne,ze doska niekedy nezobere ani uplne rovnake moduly (a to vobec,nie len ze nepojde Dual Channel),nieto este aby tam behal Dual Channel.


Stastie mam iba co sa tyka nataktenia a casovania, nie kompatibility ! :roll: Na intel chipsetoch je takmer samozrejmost ze pobezia dve rozlicne ramky spolu stabilne v DCH.







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2005 14:53

Spirit píše:

Ale na zaklade coho to tvrdis? Co znamena o "chlp" ? Mame celkom dobre softy ako memtest ci goldmemory ktore odhalia aj tu najmensiu nezrovnalost. Nestabilita sa prejavuje medzi cipsetom a ramk-ou/ami, tazke v 99 percent pripadoch je cipset (pamatovy radic) na vine, nie ramka. A vidis, malo kto sa zamysla pred kupou PC tak, ze kupim dosku s takym cipsetom, aby bol co najkompatibilnejsi s co najvacsim poctom ram...

Tvrdim to na zaklade svojich skusenosti.Jednoducho nemam stastie na spravne kusky rozdielnych pameti.A teraz k tomu chlpu :) Rovnake pamete su podla mna idealnejsie na spolupracu v dualchanneli ako rozdielne.Uz len kvoli spolupraci s chipsetom.To ze na Intelackych chipsetoch v pohode idu aj rozdielne pamete v dualchanneli je len vdaka dobrej stabilite samotnych chipsetov.Ale ja sa pytam,preco by som mal do PC davat rozdielne pamete?Naco mam zbytocne zvysovat riziko ze PC moze byt nestabilne?No a k tomu nakupu...Mozno sa budes divit ale je aj dost ludi co si pred kupou hw pozru na nete stranku vyrobcu a zistia si podporu napr doska vs. RAM.Ja k nim patrim.Dokonca vzdy berem dosku a VGA od rovnakeho vyrobcu.Proste sa mi to vyplaca.







_________________
PMD 85
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2005 23:50

Tak po prve: ci je vyrobca rovnaky pri grafike a zakladnej doske, je to uplne jedno. Ak si mysli s opak, no, ehm... :lol: Inak ano ako si povedal, ide tu o kompatibilitu ram a cipset, nie ram a ram...takze dve ramky nie su kompatibilne so sebou alebo nie, ale s cipsetom... Inak kludne mozes mat nestabilny PC ak kupis dajme tomu apacer a o pol roka o5 apacer, ktory bude pochadzat z inej serie a tiez nemusi byt 100 zhodny s tym kupovanym najprv ;) Takze urcite nie je dovod sa za kazdu cenu nahanat po rovnakej znacke ak sa kupuje s odstupom casu druha ramka... Inak dneska ti kazdy solidny predajca ponukne moznost si ramku zakupit a v pripade akehokolvek problemu vymenit, tazke nevidim dovod preco nie. Ak si rozumie jedna ramka s cipsetom v pohode a aj druha je 99.9 percenta sanca ze si budu rozumiet aj spolu s tym cipsetom, je to takmer pravidlo pri intel cipsetoch. Takze ako som uz napisal, stale hovoris len o pocite, ktory chcu niektori ludia. No niektorym je ukradnuty...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 11:45

Spirit píše:

Stastie mam iba co sa tyka nataktenia a casovania, nie kompatibility ! :roll: Na intel chipsetoch je takmer samozrejmost ze pobezia dve rozlicne ramky spolu stabilne v DCH.


No s tym mas sice pravdu,ale stale si stojim za nazorom,ze je lepsie si kupit dve rovnake,znackove otestovane pamate







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 13:53

ja si zas stojim za tym, ze to plati iba v pripade AMD, nForce ci via cipsetov... No dobre, nechajme to, nazor od nazoru sa lisi...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 15:38

Spirit píše:
Tak po prve: ci je vyrobca rovnaky pri grafike a zakladnej doske, je to uplne jedno. Ak si mysli s opak, no, ehm... :lol: Inak ano ako si povedal, ide tu o kompatibilitu ram a cipset, nie ram a ram...takze dve ramky nie su kompatibilne so sebou alebo nie, ale s cipsetom... Inak kludne mozes mat nestabilny PC ak kupis dajme tomu apacer a o pol roka o5 apacer, ktory bude pochadzat z inej serie a tiez nemusi byt 100 zhodny s tym kupovanym najprv ;) Takze urcite nie je dovod sa za kazdu cenu nahanat po rovnakej znacke ak sa kupuje s odstupom casu druha ramka... Inak dneska ti kazdy solidny predajca ponukne moznost si ramku zakupit a v pripade akehokolvek problemu vymenit, tazke nevidim dovod preco nie. Ak si rozumie jedna ramka s cipsetom v pohode a aj druha je 99.9 percenta sanca ze si budu rozumiet aj spolu s tym cipsetom, je to takmer pravidlo pri intel cipsetoch. Takze ako som uz napisal, stale hovoris len o pocite, ktory chcu niektori ludia. No niektorym je ukradnuty...

Je len velmi mala sanca ze ak dokupis dalsiu rovnaku kvalitnu pamet do PC ze bude nestabilne...Ale to len za predpokladu ze nechas doske nech si zobere udaje z pomocneho chipu SPD ktory je na kazdom platku pameti.Tam vyrobca zadava vsetky parametre a nadstavenia(CL, tRCD, tRP, tRAS)ktore dana pamet v pohode zvladne.A nie je to o pocite,je to o istote.







_________________
PMD 85
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 22:38

Carlos píše:
Je len velmi mala sanca ze ak dokupis dalsiu rovnaku kvalitnu pamet do PC ze bude nestabilne...Ale to len za predpokladu ze nechas doske nech si zobere udaje z pomocneho chipu SPD ktory je na kazdom platku pameti.Tam vyrobca zadava vsetky parametre a nadstavenia(CL, tRCD, tRP, tRAS)ktore dana pamet v pohode zvladne.A nie je to o pocite,je to o istote.


Presne tak,je to o istote







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.06.05
Prihlásený: 28.11.19
Príspevky: 8033
Témy: 115
Bydlisko: Košice Bydl...
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2005 22:54

nie, lebo na intel cipsete je to len o pocite, za tym si stojim, ak mi dokazes opak v praxy, presvedcis ma...







_________________
Asus P5KC, E8400 @4.5GHz Thermaright Ultra 120 Extreme, 2x2GB Vitesta EE, Asus Matrix 4850 Accelero S1 + S12B FLX
AC Fusion 550R, Coolermaster Elite 330 + 2x S12B FLX, Razer Lachesis, Z-2300
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 0:16

:( Nie,nie...urcite ta nebudem presviedcat.Mas svoj nazor a mas nanho pravo.Tak ako ja na svoj.







_________________
PMD 85
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 1:00

Carlos píše:
Je len velmi mala sanca ze ak dokupis dalsiu rovnaku kvalitnu pamet do PC ze bude nestabilne

no chlape by si sa divil kolko takych pripadov je
stavi si trochu zabrowsovat po strankach vyrobcou maticnych dosak a pozriet si memory QVL a tam uvidis kolko cipov bezi z danym chipsetom iba v single channel, pricom pri intel chipsetoch sa s tym este nikto nestretol, a uz to skusalo vela ludi - cize je to malo pravdepodobne (mne uplne pohode behaju aj rozlicne frekvencie, samozrejme ze ich musim zjednotit)
nazorny priklad: to ze ti to pri inteli nepojde ako ma je asi tak pravdepodobne ako ze ta cestou z obchodu,kde si tu ramku kupil prejde auto







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 1:16

Tommy píše:
no chlape by si sa divil kolko takych pripadov je
stavi si trochu zabrowsovat po strankach vyrobcou maticnych dosak a pozriet si memory QVL a tam uvidis kolko cipov bezi z danym chipsetom iba v single channel, pricom pri intel chipsetoch sa s tym este nikto nestretol, a uz to skusalo vela ludi - cize je to malo pravdepodobne (mne uplne pohode behaju aj rozlicne frekvencie, samozrejme ze ich musim zjednotit)
nazorny priklad: to ze ti to pri inteli nepojde ako ma je asi tak pravdepodobne ako ze ta cestou z obchodu,kde si tu ramku kupil prejde auto

No na stranky vyrobcu dosky je treba pozret pred nakupom pameti a nie az potom ;) Auto ma zrazat nemusi...videl som PC kde si doska nerozumela s pametami A-Data.Doska bola od MSI a mala 865 chipset.Nic nie je 100% dokonale,ani Intelacke chipsety.







_________________
PMD 85
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 26.05.05
Prihlásený: 31.10.09
Príspevky: 652
Témy: 37
Bydlisko: UK, London
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 1:55

ano moze sa to stat ale v pripade intelu to na 99% vyriesi bios







_________________
Týmto potvrdzujem, že odovzdávam do entity menom štát, právomoc uvaliť na mňa akékoľvek pravidlá, a žiadať odo mňa akékoľvek veľké obete. Či už peňažné (dane) alebo aj fyzické (vojna). Na oplátku požadujem od štátu, aby mi dodal služby aké si sám zvolí, v kvalite a množstve aké sám uzná za vhodné. A raz za niekoľko rokov si nárokujem na možnosť, dať celý svoj bezvýznamný hlas tým u ktorých budem mať pocit, že ma budú najmenej okrádať.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Aku pamat mam kupit?

Registrovaný: 13.07.05
Prihlásený: 04.03.08
Príspevky: 1186
Témy: 10
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2005 12:43

To ano,ale ja som zasa toho nazoru ze ked doska pouziva nadstavenia z SPD chipu pameti tak to musi slapat.Je to nadstavenie ktore tam zadava sam vyrobca pameti tak by tieto hodnoty mala pamet zvladnut v pohode.Ak nie,je lepsie ich vymenit.







_________________
PMD 85
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 29 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ktoru pamat si mam kupit ??

v Pamäte

1

610

13.06.2010 19:39

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú kúpiť pamäť RAM

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Pamäte

33

3093

08.12.2005 21:41

p55p Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aku mam kupit?

v Grafické karty

4

405

05.08.2012 11:55

Fry Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aku ramku mam kupit?

v Pamäte

2

968

11.11.2007 14:27

servopohon Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku si mam kupit?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Grafické karty

33

1237

06.02.2011 20:45

OVER Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku mam kupit ram???

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4 ]

v Pamäte

106

13363

28.03.2009 6:38

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku grafiku mam kupit

v Grafické karty

21

1601

19.01.2007 14:26

eXistenZ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aku mam kupit grafiku

v ATI/AMD grafické karty

16

947

03.04.2011 6:22

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú Kingstonku mam kupiť

v Pamäte

5

907

23.11.2007 17:32

Tomas1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú mám kúpiť grafickú kartu?

v Grafické karty

12

806

30.11.2010 15:44

k0mk0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. akú ramku si mám kúpiť?

v Pamäte

23

1213

14.10.2009 18:47

Perfect Stranger Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú RAM si mám kúpiť?

v Pamäte

9

549

09.10.2011 14:45

hacker9=fear100x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú zvukovu kartu mam kúpit???

v Rozširujúce karty

2

1068

17.04.2009 0:03

samonicz Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akú grafickú kartu mám kúpiť

v Grafické karty

7

652

30.01.2011 13:36

djjoor Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. citacka pametovich kariet....aku mam kupit?????

v Pamäte

8

1378

12.05.2006 22:32

marzo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. aku graficku kartu si mam kupit ?

v Grafické karty

17

1463

03.12.2012 0:18

Martinicoss Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra