Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako zostaviť cenník služieb pri programovaní webu?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok NapísalOffline : 15.04.2010 19:55

Ahojte. Táto téma je tak trochu zvláštna. Pred nedávnym časom som tu zakladal tému, v ktorej som sa pýtal, koľko pýtať za vypracovanie internetovej stránky. Jeden z užívateľov tohto fóra, ktorému som vďačný, mi veľmi dobre poradil, že presne mám definovať služby a stanoviť si ceny tak, aby sa potom so mnou nik nemohol hádať a dať si to podpísať.

Lenže ako presne ten cenník zostaviť? Ako nejakú predstavu by som aj mal, a nejak by som si cenník zbúchal (toľko a toľko by som pýtal za chat, toľko a toľko za návštevnú knihu, internetový obchod a pod.), ale aj tak, niektoré služby neviem presne definovať. Napr. jednej autoumyvárke teraz dokončujem stránku a bude tam formulár na editáciu textového obsahu stránky, a to s PHP a SQL. To by sa mohlo nazvať napr. automatický administračný systém, alebo ako? Neviem takisto, ako by mal vyzerať cenník so sadzbami za vypracovanie webdesignu. Tiež nemám moc predstavu, ako by mal vyzerať formulár, ktorý nakoniec budem dávať podpisovať, ale hádam aj to by som zvládol. Niečo, čoho by som sa mohol chytiť, by som už na internete vyhrabal.

Hlavne sa chcem spýtať, na čo by som si pri definícií mojich služieb a vypracovávaní cenníka mal dávať pozor a s touto otázkou by som sa rád obrátil na skúsených ľudí, ktorí už nejaké to podnikanie v oblasti webu majú za sebou.

A to najdôležitejšie, keďže mi sem niekto asi napíše dosť cenné informácie, chcem sa HLAVNE POĎAKOVAŤ všetkým, ktorí prejavia ochotu mi pomôcť.

ĎAKUJEM







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako zostaviť cenník služieb pri programovaní webu?

Registrovaný: 18.03.07
Prihlásený: 17.02.19
Príspevky: 61
Témy: 15
Bydlisko: Bernolákovo
Príspevok NapísalOffline : 28.04.2010 23:31

Ja by som to riešil asi takto, viem koľko mi asi trvá niečo nakódiť, a sadzboval by som to tak napríklad 10€/hod. kódenia.
Ďalej zostaviť cenník štýlom: chat mi trvá 15 minút tak zapýtam 2,5€ a doplním o flexibilitu +/- 30% v závislosti na zložitosti... =)

právne to nieje zložité, ty si spravíš predlohu napr vo worde, kde uvedieš čo spravíš, že návrh, základný kód, ACP, chat, blog atď...cenu ku každému s prirážkami/zľavami pod čiaru celkovú čiastku s aj bez DPH (zrejme si platičom).

nejaký predbežný termín vyhotovenia stránky, poznámky (napríklad že ak nestihneš do termínu pustíš dole 20%, že cena sa môže eventuálne zvýšiť na základe nepredvídaťeľných problémov o max 10% dajme tomu, hádžem rpíklady), miesto, čas a "bodky" na podpis...
Vytlačíš 2x a dáš dotyčnému podpísať, jednu podpíšeš aj ty a tú mu dáš. Ak sa príde sťažovať len s kópiou..

Nezabudni na nadpis napr: dohoda o vykonaní práce, ďalej ošetrenia ako: Som si vedomý že konečný design sa môže od návrhu mierne líšiť (ak nejaký bol) alebo že je vopred urozumený s predbežným návrhom stránky a súhlasí s ním. Aby to bolo nedotknuteľné ak sa mu to nakoniec nebude páčiť...Možno aj napr: "súhlasím s vyplatením zálohy 50% z konečnej sumy vopred..."
Potom stačí trošku rozumu a nemusíš sa ničoho báť :)

Myslím že takto by to malo byť aj po právnickej stránke ok.







_________________
Notebook
Motherboatd: FUJITSU SIEMENS AMILO Pi 2540, CPU: Mobile DualCore T2370, CPU clock 1.733GHz, RAM: DualDDR2 SDRam 2GB/ 266MHz, OS: Win. 7 Ultimate SK 32Bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako zostaviť cenník služieb pri programovaní webu?

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 29.04.2010 0:14

Ak chces, mozno niekde vyhrabem nejake starsie zmluvy, mozem ti nejake poslat..







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako zostaviť cenník služieb pri programovaní webu?

Registrovaný: 24.01.07
Prihlásený: 01.07.18
Príspevky: 753
Témy: 24
Bydlisko: Poltár
Príspevok NapísalOffline : 29.04.2010 8:46

aj mne by sa hodili... upni niekde...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako zostaviť cenník služieb pri programovaní webu?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.04.2010 10:05

Chlapi, fest díky za odpovede. Určite ich veľmi dobre využijem, lebo sa mi začali kopiť zákazky, ale ešte nemám moc dobrú organizáciu. Dky. :)







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako zostaviť cenník služieb pri programovaní webu?

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 23.05.2010 13:16

No, tie moje neviem najst, ale !
http://webtrh.cz/12924-vzory-smluv
pozrite si..







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako zostaviť cenník služieb pri programovaní webu?

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 23.05.2010 14:20

No bomba. Vôbec som nečakal, že sa niekto ešte ozve. Teda, fakt díky :hilarity:







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 7 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa ukľudniť pri programovaní?

v Ostatné

12

1152

28.05.2010 13:31

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PONÚKAM TVORBU WEBU + MNOŽSTVO SLUŽIEB

v Dopyt práce

0

626

23.03.2014 23:09

Only Human Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Čo sa deje v PC pri programovaní?Ako to funguje?

v Krčma

19

1112

12.02.2012 16:38

TESLA Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Offtopic v Programovaní a tvorbe webu

v Správy pre vedenie fóra

2

1523

19.04.2008 19:15

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Blokovanie sluzieb pri spusteni PC

v Operačné systémy Microsoft

1

441

14.05.2012 21:07

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomoc pri programovani v Pascale

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

1027

17.04.2007 16:45

stewe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky operacny system zvolit na PC pri programovani Androidu

v Android, iOS, Windows Phone (Mobile)

12

710

22.06.2014 17:07

incredible Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chcem si zostaviť Hrací server

v Počítačové hry

2

573

22.07.2009 16:45

Chooosen Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pravidlá pri tvorbe webu

v HTML, XHTML, XML, CSS

18

17059

02.01.2009 17:49

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. postup pri tvorbe webu

v Ostatné

3

787

09.01.2011 11:51

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Postup pri tvorbe webu

v Webdesign

2

2115

23.06.2016 14:48

Lessik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. šialenstvo pri prehliadani WEBu :-/

v Antivíry a antispywary

11

686

11.08.2008 16:56

FERDA23 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Trendy pri tvorení webu

v HTML, XHTML, XML, CSS

10

879

04.01.2009 18:16

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Pomôžete zostaviť herný PC 700-800e ?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v PC zostavy

70

1806

22.10.2012 18:19

evens Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. UPS cennik

v Obchody, reklamácie a právo

1

666

09.02.2012 18:20

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Potrebujem radu pri tvorbe webu

v Webdesign

15

1750

02.08.2009 22:34

1daemon1 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra