Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 23 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 8:33

Nazdar, mam problém, neviem či mi neodišiel CPU. A neviem ako to zistiť, je to moja prva skúsenosť. Napr, počítač sa rozbehne, teda aspoň všetky ventilátory a všetky zariadenia pripojené na zdroj, ale nič na obrazovke sa nezobrazí. Postupne som začal vylučovať rôzne príčiny. Tak ako prvé ma napadlo, že by nešiel monitor, prípadne káble, vyskúšal som ho na inom pc, tak je to v poriadku. Ďalšiu vec som skúšal pevný disk, aj kvôli tomu, že som z toho potreboval dostať dáta, ide o pracovný PC. Disk je v poho. Teraz sa chystám vyskúšať grafickú kartu, prehodím ju do iného pc. Len procesor neviem prehodiť, mám tam iný socket... Neviem ako zitiť či ide či nie, kúpiť iný nie je problém... Napadlo ma že dám z neho dole vhladič a možno bude naoko nejak inač vyzerať, alebo zapnem pc bez chladiča a budem čakať či sa nezohreje, ale možno aj pokazený by sa zohrial, netuším čo s tým... V každom prípae zachvíľu pridám ďalší príspevok, keď skúsim tú grafickú kartu.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 8:41

To ani neskusaj bez chladica na oko to neuvidis toto skor vyzera na graficky problem vyskusaj grafiku a potom aj zdroj, zisiel by sa popis celej zostavy







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 9:25

Tak graficka karta funguje. Zdroj sa mi vážne nechce prekladať... Ale verím, že to bude ten procesor, mal nabehaných dosť hodín. Má okolo 7 rokov a posledný pol rok robil pekné zmätky... Teda neviem či to bol procesor... Nikto mi nevedel povedať kde je problém... Proste sa furt vypínal, zlým chladením to nebolo, bolo na ňom asi 6 rôznych chladičov od 4€ po 57€ a ani jeden nijak nepomohol a ten za 4€ podal rovnaký výsledok ako ten za 57€, síce troška viac uchladil ale vypínaniu nezabránil. PC bolo v niekoľkých servisoch, kde som každému musel vysvetľovať čo som skúsaš a nepomohlo a čo skúšali v servise pred nimi a tiež nepomohlo, všade chcú samozrejme peniaze... Ono stále keď som vymenil chladič alebo urobil akúsi úpravu, tak taký týždeň to išlo v poho, používal som PC každý deň aa po tých cca 7 dňoch sa začal zas vypínať a zas som čosi vymenil, skúsil iný chadič a znova po týždni sme boli v... Skúsil som vymeniť zdroj, zas to týždeň išlo, potom začalo vypínať. V servise to bolo veľmi problematické, keďže technik zapojil pc začal sa vypínať, povedl zlé chladenie, vymenil chladič, zaťažil PC a všetko ide, po týždni zas nie. Servisy boli v tomto smere neúčinné a pomaly rozmýšľam, že keby som len tak zo srandy kúpil hneď na začiatku nové CPU, tak by som poriadne ušetril a aj keby to nepomohlo, neskôr by som kúpil zdroj aj tak by som bol na tom lepšie ako teraz. Vyžmýkali zo mňa peniaze a závada je stále tam... A súčiastku musím kúpiť aj tak.... idem skúsiť ten zdroj... Opäť napíšem o 15 min.

// pridané po 14 minútach od posledného príspevku

Ok v PC kde neviem či funguje alebo nefunguje CPU som nahodil iný zdroj a je to bez zmeny. Takže na koľko % je šanca že tu bude v CPU? Na druhej strane to môže byť ešte základná doska, neviem... Ale tá je nová, procesor je podstatne starší, myslím že je väčšia pravdepodobnosť že by to bol on. Ide o AMD, ináč ide o prvé AMD čo mi skončilo... v noťasoch mi odchádzali INTELy, preto im už neverím...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 10:15

ako sa prejavuje to vypínanie? PC sa rešartuje, alebo len zmizne obraz? ventilátory sa ďalej točia, alebo sa PC proste vypne? a bodlo by aj vypísať o aké presne komponenty sa jedná /doska, CPU, RAM, grafika, zdroj/.

keď to tak čítam, asi si sa na servise poriadne vycáloval a dávať novú dosku k 7-rokov strému procesoru tiež nebol najlepší nápad. osobne by som určite neradil utrácať na to ďalšie peniaze.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 10:17

Napis sem celu zostavu komplet creva







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 11:47

Vypínanie sa prejavovalo tak, ze sa proste PC vypol uplne, ani ventilatory nesli. Procesor ani presne neviem aky tam je. Napisem paprametre ktore viem:

Zakladna doska: ASRock N68-S
Grafická karta: GT 9400 (tusim)
Zdroj: 450W (znacka, najskor nejaky NO NAME, pred tym tam bol 400W NO NAME v servise tvrdili ze slaby zdroj, tak dali 450W)
RAM: 2x2GB DDR2
HDD: 320GB Seagate
CPU: AMD nejaky 5200+ 2jadra, to je vsetko co si o nom pamätam, uz som ho kupil od ruky, taktovany nebol, ale s vykonom co podal a ako sluzil na svoju cenu som spokojny...

Nakonie nema zakladna doska 1 rok, ale az 3 roky, takze nie je tam tak velky rozdiel. Ten PC mi s tym 400W povodnym zdrojom fungoval ako hodinky ten 2 - 2,5 roka, potom sa objavili problemy. Kedysi som na nom hral aj hry, kde bol patricne zatazeny a nebol problem, neskor som zlozil lepsiu zostavu a tento som si nechal na pracu, takze taky rok som ho pouzival na net a microsoft office.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 11:53

tak ked sa vypinalo tiez by som to tipoval na chladenie cpu... lenze ako si uz sam napisal, skusal si rozne chladice a aj tak to robilo... dufam, ze pastujes cpu teplovodivou pastou /to iba na overenie/
moze byt doska alebo fakt to cpu, kedze si skusal aj zdroj, len ci ten vymeneni zdroj je dostatocne funkcny







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 12:02

Pastu davam, aj v servise to skusali, raz povedali ze jej tam bolo vela, raz malo, ale stale bez riesenia... Zdroj s ktorym som to skusal je ten na ktory povedali ze je slaby, ale ked som im ho tam odniesol tak isiel bez problemov, akurat sa vypinal pc, tak mysleli ze to bude v tom, ale na vyskusanie to staci, aj keby nebol dobry, ale myslim ze tam nebol problem, zeby bol 400W zdroj slaby. Mam vyhliadnuty nahradny CPU, ide o novy tovar, cena 32€ 2 jadra, na pracu by to malo stacit, dufam ze to bude v tom a po vymene to bude fungovat...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 12:06

a co tam planujes dat? osobne som toto este nevidel, ze by sa cpu pokazilo, skusal si merat teploty ked pocitac isiel?







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 12:08

mrkni ešte čisto pre istotu na hlavný vypínač v skrinke. už sa mi raz stalo, že PC sa náhodne vypínal bez nejakého zjavného dôvodu a nakoniec sa prišlo na to, že skratovali káble k vypínaču. občas sú na príčine veci, ktoré človeka vôbec nenapadnú.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 12:26

Chcem tam dať http://datacomp.sk/amd-sempron-145-box- ... 84188.html

Teploty som sledoval, ale nedávalo to veľmi zmysel. Problémy začali v lete v najväčších horúčavách, v izbe kde je pc som mal 31°C. Samozrejme ma napadlo, že je chladenie nepostačujúce, tak som tam dal iný chladič, zaťažil som PC programom na 100% a sledoval som teploty, tak už boli lepšie, v zaťaženom stave a pri vonkajšej teplote 31°C bola teplota procesora 56°C max. Ale po cca týždni používania sa začala teplota zvyšovať aj v nezaťaženom stave a v kľude mal okolo 65°C, stačilo mierne zaťaženie a teplota išla hore, pritom nebol do PC urobený žiaden zásah. Potom som vymenil chladič za ten zo svojho herneho PC, tam mam jeden za 57€, je to už iná liga. A ten čo bol v pracovnom PC (ten lacný) som nahodil do herného PC a čuduj sa svete, pohral som tam aj hry... Teplota v zaťaženom stave na hernom PC s chladičom za 4€ nebol vyššia než 65°C. A 57€ chladič nepomohol v starom PC, teploty neboli síce nad 70°C, boli ale aj tak vysoké a PC sa samozrejme vypínal, skrinku som mal samozrejme otvorenú. Myslím že PC by sa nemal vypnúť pri 70°C, nie je to síce pre procesor dobré, ale vypnúť by sa nemal. Mal som jeden noťas a tam som mal aj 90°C a držal a vypínal sa pri 103°C tuším...

// pridané po 8 minútach od posledného príspevku

Skúšať vypínač bude asi bezpredmetné, keďže teraz nemám ani tak problém s tým že sa PC vypína ako s tým, že vôbec nejde... Skúšal som iný zdroj a len sa rozbehne všetok hardware, ventilátory, mechaniky fungujú, ale na obrazovke nič nevidím a monitor sa ani nezapne z stand by režimu... Všimol som si aké zvuky vydáva PC pri zapnutí, tak teraz ich tam toľko npočuť, neviem ich tu opísať, ale počuť že čosi nejde. Aj keby som zo svojho herného pc odpojil monitor, tak zvuky počas zapínania poznám tak dobre, že by som vedel povedať v ktorej časti zapínania sa PC nachádza, prípadne či je zapnutý alebo sa proces zapínania niekde zastavil, proste počuť cvakať disky, neviem či aj procesor vydáva nejaký zvuk, ale si nie... Teraz počuť len ventilátory.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 12:27

desktopové CPU s notebookovým nemôžeš porovnávať, čo do teplôt.
ak je to info o procáku pravdivé, tak AMD uvádza max. teplotu 68°, takže nie je nič prekvapujúce, že sa pri vyššej teplote vypol. divné je to ale s tým chladením. buď je tam naozaj nejaká HW vada už /ale to by mi nedávalo zmysel, že to nejaký čas nepečie a potom zrazu hej, alebo nesprávne osadený chladič /časom stráca prítlak/, alebo nekvalitná teplovodivá pasta /to by mi prišlo najpravdepodobnejšie/.

// pridané po 50 sekundách od posledného príspevku

jasné s tým vypínačom, to už bol len môj sled myšlienok...







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 12:32

Mal som tušenie, že možno nesprávne zakladám chladič, alebo dávam nesprávne množstvo pasty, ale robil som to neraz a stále to bolo fajn. Tak som sa rozhodol, že s tým pôjdem za profíkmi do servisu, ale neboli mudrejší než ja. Teraz by som potreboval jedinú vec, prehodiť straý procesor do iného PC a veel by som to na 100% kde je vada... Len to neviem urobiť, nemám takú päticu...


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 12:36

hej, je mi jasné, že toto je problém. no bohužiaľ bez toho to s istotou nezistíš.

aspoň vieš aká pasta tam šla? dali ti tam nejakú bielu "žuvačku", či niečo sivé? aby sme mali aspoň približnú predstavu.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 12:49

Dal som dole chladič, tak je sivá a ja som tiež mal len sivé.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 18.08.10
Prihlásený: 12.10.20
Príspevky: 4727
Témy: 58
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 12:52

a nevyzerá byť zaschnutá - zapečená...

potom fakt neviem, teoreticky to môže byť aj doskou, vylúčiť sa to nedá. tu naozaj pomôže len test na inej doske.







_________________
MB: ASUS Maximus V Formula CPU: INTEL Core i5 2500K @ 4,5 GHz CPU cooler: Cryorig R1 Ultimate RAM: 16 GB Corsair Vengeance Low Profile White+Red VGA: ASUS GTX780 DCII + Prolimatech Black Series MK-26 + 2x Noiseblocker Multiframe M12-S2 PSU: SuperFlower SF-550P14PE Golden King System SSD: Samsung SSD 830 128GB Data HDD: Seagate Barracuda 3TB + TichePC Vibration Killer Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl Window Case fans: Intake: front - 2x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm, bottom - 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm; Outtake: 1x BeQuiet! SilentWings 2 140 mm Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 5 LT LCD: Samsung PX2370 23" Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos 7000 Mouse pad: SteelSeries QCK Mass Audio: Creative SOUND BLASTER Recon3D + Creative GigaWorks T20 Series II
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 13:19

Ok, jeden problém vyriešený. Chcel som vybrať procesor vonku, že odnesiem len ten do servisu nech zistia či ide či nie a zistil som že nedrží dobre v pätici. Inač naposledy s procesorom a chladičom pracovali v servide, takže možno oni pochybyli. Založil som ho nanovo a idem testovať. Všetko samozrejme funguje, takže CPU je funkčný. Ale vypínať sa bude asi naďalej, aj keď som s chladičom teraz hýbal, takže môj odhad je taký, že zas cca týždeň to pôjde a potom sa začne vypínať a tam mi už došli nápady.... Budem ho častejšie zaťažovať a sledovať stále teploty. Keď je maximálna teplota 65°C skúsim sledovať či nebude dosahovať tieto teploty. Teraz je tam chladič za 57€.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 13:24

znova ho nezabudni prepastovat, ked si dal dole chladic







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 13:35

Ok, teploty mam teraz pri 100% zatazeni 56°C pri otvorenej skrinke a 58°C pri zatvorenej skrinke. Ked je maximalna hodnota 65°C, tak to nie su velmi dobre teploty? Ake teploty mate vy ostatní? Aby som vedel porovnat.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 13:55

kazde cpu kuri inak, ale toto su teploty v pohode, s tymito by som o nic nebal







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.08.09
Prihlásený: 18.11.17
Príspevky: 52
Témy: 15
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 14:03

Ok, tak asi sa zas ozvem keď sa začne vypínať. Dám vedieť ako sa zmenili teploty.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako zistim či funguje alebo negguje CPU?

Registrovaný: 08.01.09
Príspevky: 27825
Témy: 149
Bydlisko: Sládkovičovo
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 14:07

daj vediet ked to znova klakne, skusime este nieco vyspekulovat







_________________
book: HP Probook 470 G0, cpu: i5-3230M, gpu: intel HD 4000 + amd HD 8750m, ram: 8GB ddr3, ssd samsung 850 evo 250GB + ssd crucial m4 128GB, os: Win 10 Pro 64bit
Fén: Samsung Galaxy S8 black 64GB
Car: Ford S-Max 1.8 TDCi @ 160 PS
poradenstvo cez SS neposkytujem, lebo uz ma ubijate s tolkymi SS, nechajte to na forum, dakujem za pochopenie
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.05.07
Prihlásený: 15.12.15
Príspevky: 484
Témy: 15
Bydlisko: Humenné ...
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 16:17

Tipoval by som to na dosku alebo zdroj. Myslim, ze presne tieto Asrocky
mame na skolskych pc a stale su s nimi problemy. Zdroj tazko hodnotit,
kedze nepozname znacku.


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 23 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistim, ci CUDA funguje?

v nVidia grafické karty

2

676

15.06.2009 23:39

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako funguje zobrazenie vytazenia CPU?

v Intel - Integrated Electronics

1

443

22.10.2012 18:14

MTK Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistim či mam integrovanu alebo ocobitnu grafiku ???

v Ovládače

22

2207

26.07.2010 10:23

Luks Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ahojte. Ako zistím či je vadný procesor, alebo doska ?

v AMD - Advanced Micro Devices

3

1728

23.08.2009 6:53

Jaro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistim ci sa mi zmesti cpu cooler do case?

v Procesory

5

573

11.07.2017 22:03

Ivan-K Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistim aku mam ram?? ci mam DDR alebo DDR2

v Pamäte

3

3888

30.11.2008 22:05

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistim ci je trieda ako singleton?

v PHP, ASP

3

730

20.07.2011 8:30

Ando Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zistim aku mam sietovku a ako ju nainstalovat ked nic ku

v Operačné systémy Microsoft

9

1183

03.01.2007 17:35

marian100 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. funguje len polovica CPU

v Intel - Integrated Electronics

11

482

16.04.2013 1:25

matus7532 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako to zistim ?

v Sieťové a internetové programy

5

1434

04.09.2010 15:34

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zistim ip

v Siete

5

948

20.04.2012 19:32

89Aquarius Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako to funguje?

v Modifikácie, návody a projekty

5

1030

30.05.2011 13:58

melania Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako to funguje?

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1 ... 38, 39, 40 ]

v Vesmír, veda a technika

1199

44687

12.01.2017 21:16

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistim triedu siete?

v Siete

2

716

26.03.2007 10:16

Ingenium Deerro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistim adresu cloveka?

v Krčma

6

7172

22.08.2008 19:26

Triminka Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zistím svoj Key

v Operačné systémy Microsoft

6

2458

06.03.2013 13:57

marek09041 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra