Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.03.07
Prihlásený: 11.07.09
Príspevky: 224
Témy: 64
Príspevok NapísalOffline : 01.07.2008 22:35

Ako vlastne zacat mam Borland C++.
Mam nainstalovany Borland C++ ale neviem ho pouzit napisem tam skusobny text ako to býva.

Kód:
#include <iostream>     
using namespace std;     
int main()   
{   
    cout << "Ahoj svete!" << endl; 
    return 0;   
}   


ako vlastne zacat mam Borland C++
kde robim chybu dam F9 a nic sa nedeje iba toto
kde robim chybu mam zly kompilator alebo ako ak moze trochu mi to priblize pri proramovani v pascale som nemal takyto problem vobec a pouzival som Turbo pascal 7


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ako vlastne zacat mam Borland C++

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 25.04.24
Príspevky: 20312
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2008 10:11

vies vobec anglicky? ak nie, na programovanie zabudni. Lebo ti to tam jasne pise ze to nevie otvorit (a ani pravdepodobne najst) subor deklarovany v include. mas ho tam vobec?







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ako vlastne zacat mam Borland C++

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2008 10:21

Tak v prvom rade treba nájsť a lokalizovať chybovú hlášku. No, to asi bude ten zvýraznený riadok pod zdrojákom. Potom treba zistiť, čo hlási chybová hláška. To bude asi niečo po anglicky. Tak si to treba preložiť. Asi to bude znamenať nepodarilo sa zahrnúť súbor IOSTREAM. Aha. Tak už vieme, čo to znamená v reči ľudskej, ešte treba zistiť, čo to znamená v reči počítačovej. To sa treba spýtať na fóre, a nie že "kde robim chybu dam F9 a nic sa nedeje iba toto". Pretože ono ti to presne povedalo, kde robíš chybu a akú chybu tam robíš.

Tak pome k tej chybe. C++ funguje tak (podobne v podstate aj Pascal), že niektoré veci treba zahrnúť to programu, aby fungovali (v tomto prípade je to knižnica IOSTREAM, ktorá sa stará o vstupný a výstupný dátový tok). V Pascale sa to robilo pomocou Uses (napr. Uses Crt;), tu sa to robí cez #include.

No a teraz, niekedy sa mi stane podobná vec, stačí len spraviť jemnú zmenu
Kód:
#include <iostream.h>


Ak to nepomôže, tak si musíš skontrolovať svoju inštaláciu, či tam tie súbory vôbec máš. Takže, možno by bolo najjednoduchšie to preinštalovať (prípadne sa pozri, akú verziu akého kompilátora máš a pozri sa do dokumentácie ako správne používať #include pri STL knižniciach [iostream je z STL] ).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.03.07
Prihlásený: 11.07.09
Príspevky: 224
Témy: 64
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.07.2008 11:05

no uz som na to nejak prisiel ale teraz mam problem lebo sa mi to uklada do bin a ja chcem aby sa mi to ukladalo tam kde mam slozku a tam moje projekty

p360t píše:
Tak v prvom rade treba nájsť a lokalizovať chybovú hlášku. No, to asi bude ten zvýraznený riadok pod zdrojákom. Potom treba zistiť, čo hlási chybová hláška. To bude asi niečo po anglicky. Tak si to treba preložiť. Asi to bude znamenať nepodarilo sa zahrnúť súbor IOSTREAM. Aha. Tak už vieme, čo to znamená v reči ľudskej, ešte treba zistiť, čo to znamená v reči počítačovej. To sa treba spýtať na fóre, a nie že "kde robim chybu dam F9 a nic sa nedeje iba toto". Pretože ono ti to presne povedalo, kde robíš chybu a akú chybu tam robíš.

Tak pome k tej chybe. C++ funguje tak (podobne v podstate aj Pascal), že niektoré veci treba zahrnúť to programu, aby fungovali (v tomto prípade je to knižnica IOSTREAM, ktorá sa stará o vstupný a výstupný dátový tok). V Pascale sa to robilo pomocou Uses (napr. Uses Crt;), tu sa to robí cez #include.

No a teraz, niekedy sa mi stane podobná vec, stačí len spraviť jemnú zmenu
Kód:
#include <iostream.h>


Ak to nepomôže, tak si musíš skontrolovať svoju inštaláciu, či tam tie súbory vôbec máš. Takže, možno by bolo najjednoduchšie to preinštalovať (prípadne sa pozri, akú verziu akého kompilátora máš a pozri sa do dokumentácie ako správne používať #include pri STL knižniciach [iostream je z STL] ).



vdaka za pomoc lebo to bolo z jednej stranky a pedpokladal som ze to je spravne a ze ja dakde robim chbu :cry:


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
ako vlastne zacat mam Borland C++

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 02.07.2008 11:36

mienkofax píše:
no uz som na to nejak prisiel ale teraz mam problem lebo sa mi to uklada do bin a ja chcem aby sa mi to ukladalo tam kde mam slozku a tam moje projekty
Skús Options -> Directories -> a tam to niekde nastav (malo by tam byť viac položiek a jedna z nich na tvoje projekty, alebo ak to tam nebude, tak tuším File -> Current Directory).







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.03.07
Prihlásený: 11.07.09
Príspevky: 224
Témy: 64
Príspevok Napísal autor témyOffline : 02.07.2008 13:34

vdaka uz som si to nastavil


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 6 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AKo mám začať

v PHP, ASP

16

1161

06.01.2008 17:21

Pablo Montero Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako začať s c++

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

37

1012

16.10.2013 13:00

Caliente Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. rozdiel medzi Borland 3.1 C++ vs Net. C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

576

20.07.2010 12:54

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. borland c++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

7

778

28.11.2008 15:32

ado21 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. pomoc: Borland Builder C++ 3

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

4

1779

04.01.2008 18:46

Bacil Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nahrada za borland c++ builder 5

v Ostatné

1

755

28.12.2011 9:30

Fico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako začať s "C"eckom

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

410

17.03.2015 20:07

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Borland C++ Builder 6 (existuje novšia verzia?)

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

455

26.02.2013 11:24

Fico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Co to vlastne mam?

v Antivíry a antispywary

2

310

04.12.2013 0:40

tarezni Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. S akým programovacím jazykom mám začať?

v Ostatné

16

1548

17.06.2007 10:28

MANIAC Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mám sa učiť C ++/objective C/ C#?

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

732

08.07.2014 20:40

XOLOO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Mam zacat? a kolko by to stalo

v Modifikácie, návody a projekty

18

2006

30.12.2008 17:41

webkar Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. ako zacat

v Ostatné

5

549

22.08.2012 13:57

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zacat?

v Webdesign

6

940

26.03.2010 15:26

pa3ick Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zacat

v Grafické programy

7

2877

04.01.2010 1:23

kubki Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zacat ?:)

v Ostatné

4

805

16.03.2011 11:22

stenly Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra