Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako tvoriť grafické užívateľské rozhranie pre programy v C++

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok NapísalOffline : 04.05.2010 13:34

Ahojte. Viem trochu programovať v C++, chcem sa v ňom zdokonaliť a naučiť sa okrem všetkých vecí týkajúcich sa C++ ako takého naučiť aj vypracovať grafické užívateľské rozhranie pre programy napísané v jazyku C++. Na internete som našiel niečo o GTK+, ktoré sa dá vraj používať aj pod Windowsom, ale nepodarilo sa mi nájsť nič moc podrobné. Preňuchal som aj celú edíciu počítačovej literatúry na www.cpress.cz, ale nič o GUI v C++, ani o GTK+ som nenašiel. Poraďte mi prosím nejaké materiály, z ktorých by som sa mohol veľa naučiť (o málo nestojím) o tvorbe GUI v C++. Najskôr by to mala byť kniha v tlačenej alebo elektronickej podobe.

Ďakujem.







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako tvoriť grafické užívateľské rozhranie pre programy v C++

Registrovaný: 19.09.06
Prihlásený: 17.01.24
Príspevky: 749
Témy: 31
Bydlisko: Ružomberok&...
Príspevok NapísalOffline : 04.05.2010 14:01

Na nieco take napisat knihu mi pride dost zvlastne, skor je to o skusani a kombinovani zakladov, neviem ci je nejaka specializovana kniha.
ale da sa pisat dvomi sposobmi : winAPI alebo nejaka graficka kniznica.
winAPI je klasika, dost narocna na pisanie, co je kompenzovane dost velkou kontrolou toho, co ti vlastne vypadne, pricom sa daju spravit aj veci, ktore kniznica nedokaze.
Vyuzitie nejakej nadstavby vyrazne ulahcuje tvorbu GUI (napriklad QT je pre mna osobne velmi prijemna volba, ked si iba klikam veci, ktore by som robil pomerne dlho v API)
skus si stihnut QT creator (cca 200MB) a potom uvidis, ci ti treba knihu, osobne som to pochopil velmi rychlo, je to klikaci nastroj :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako tvoriť grafické užívateľské rozhranie pre programy v C++

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.05.2010 14:33

Ja som dosť zarytý linuxák. Chcel by som k tomu využívať hlavne GTK+ alebo GTK II, pretože je to multiplatformová knižnica alebo čo to vlastne je. Ja mám knihu Mistrovství v C++, s ktorou som inak spokojný, ale nenašiel som tam ani len zmienku o GUI. Viem napísať konzolvú aplikáciu, napr. v Code::Blocks, ale nemám ani len poňatia, ako začať s GUI. Hm, nie je to také ľahké, ako keď sa hrám s HTML formulármi.







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako tvoriť grafické užívateľské rozhranie pre programy v C++

Registrovaný: 19.09.06
Prihlásený: 17.01.24
Príspevky: 749
Témy: 31
Bydlisko: Ružomberok&...
Príspevok NapísalOffline : 04.05.2010 14:36

QT je tiez multiplatformove ;)

http://en.wikipedia.org/wiki/Qt_(framework)
http://en.wikipedia.org/wiki/GTK%2B

//v external links mas linky na homepage QT aj GTK. tam urcite maju komplet tutorialy


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako tvoriť grafické užívateľské rozhranie pre programy v C++

Registrovaný: 02.08.09
Prihlásený: 23.03.22
Príspevky: 305
Témy: 83
Bydlisko: Liptovský H...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 04.05.2010 14:39

stopa27, díky ti moc, Pokukám to. :)







_________________
Keď niekoho baví snowboard, povie sa, že je snowboardista. Keď niekoho bavia autá, povie sa mu, že je motorista. Keď niekoho baví tvorenie hudby, povie sa mu, že je hudobník. Keď niekoho baví programovanie a IT, povie sa mu, že je závislák.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 5 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. graficke rozhranie z existujuceho kodu v c++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

7

416

17.04.2013 11:35

marian_r Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows nespusti uzivatelske rozhranie

v Antivíry a antispywary

10

1219

22.03.2009 12:17

mates321 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC pre grafické programy

v PC zostavy

7

469

19.04.2017 13:31

dixi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebook pre graficke programy + programovanie na VS

v Notebooky a netbooky

3

460

10.06.2013 12:10

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PC do 800€ - pre 2D graficke programy

v PC zostavy

13

630

03.06.2012 11:40

beem Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Eclipse - grafické rozhranie sa nezobrazí

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

282

14.04.2013 15:48

programmer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kubuntu 9.04 - nenabootuje graficke rozhranie

v Operačné systémy Unix a Linux

6

823

10.09.2009 11:52

dudan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Patent na grafické rozhranie vstáva z mŕtvych

v Novinky

1

477

26.04.2007 18:30

OmeGa Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: knihy:učebnica jazyku java a graficke uživatelske prostredie a čeština

v Predám

1

309

07.01.2016 16:20

plr Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. v ako jazyku tvorit

v HTML, XHTML, XML, CSS

10

1513

04.08.2006 16:23

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako začať tvoriť hudbu?

v Krčma

11

4837

06.02.2011 16:01

Denco1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. graficke programy

v Správy pre vedenie fóra

6

1000

09.01.2008 21:58

_DanWer_ Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vyber procesora pre programy ako 3ds max 9 a videoprogramy

v PC zostavy

7

590

31.05.2008 9:10

Thomas4492 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kto dobre ovlada graficke programy?

v Grafické programy

0

721

29.06.2007 16:44

balaban Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zostava na pracu - graficke programy

v PC zostavy

8

417

13.10.2016 18:21

brmbo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebook na graficke programy thinkpad e540

v Notebooky a netbooky

3

437

13.11.2014 10:42

nescafe Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra