Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 52 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ako si vytvorit vlastne MMORPG zadarmo?

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 05.10.2009 21:34

skus aj www.linuxsoft.cz a potom www.nehe.ceske-hry.cz







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.08
Prihlásený: 21.12.10
Príspevky: 56
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 06.10.2009 20:40

ale ja cem programovat na Windows ten linuxsoft.cz je asi na linux alebo sa tam da aj na vytvaranie programov (hlavne hier) na windows?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ako si vytvorit vlastne MMORPG zadarmo?

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 06.10.2009 21:25

no ten linuxsoft je aj pre windows ale hry sa tam tvorit nenaucis to ked zvladnes to C++ tak si precitaj to nehe.cekse-hry.cz a tam mas aj na hry ale to uz je OpenGL takze najprv C++







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.08
Prihlásený: 21.12.10
Príspevky: 56
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.10.2009 19:35

aha... diky


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ako si vytvorit vlastne MMORPG zadarmo?

Registrovaný: 28.07.07
Prihlásený: 13.03.14
Príspevky: 217
Témy: 47
Príspevok NapísalOffline : 08.10.2009 21:03

Ja osbone si niesom isty ci sa vobec mozem nazvat zaciatocnikom- programatorom, ale myslim si, ze zacat s C++, ked ani nechapes zakladom algoritmov je dost hlupy krok a len ta to znechuti - sice su na weboch postupy na tvorbu, ale ked chces spravit nieco len troska odlisne, niesi schopny, lebo vlastne ani nechapes, co si dovtedy pisal a len si kopiroval, alebo opisoval z navodu.
-Dalsou vecou je, ze ak nemas programovacie znalosti, nemozes zacat s hrou!!! Najprv musis pochopit, na akom zaklade funguju programy tym, ze spravis nieco zakladne (kalkulacka, vypis,...), na tvoju uroven by som ti odporucil prostredia ako Comlogo, alebo Imagine, maximalne Pascal, programovaniu sa venujem uz vyse 5 rokov, v skole mavam dost vela hodin programovania ale to sme sa tiez dostali len po Pascal a robime este len databazy a ine veci, ktore sice navonok pri spusteni vyzeraju jednoducho, ale napisat ich ti zaberie troska casu
-Poznam ludi, ktori sa venuju programovaniu aj vo volnom case a su v tom dobri, ale urcite nerobia ani v mojom veku (16) hry, nieto este v 14-tich
-Ak chces silou-mocou vytvorit hru, stiahni si Game Maker, ale to ma s programovanim asi tolko spolocneho, ako anglictina s cinstinou.
Vsetko, co som napisal, su len rady, ktore si mozes, ale takisto nemusis premysliet.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.08
Prihlásený: 21.12.10
Príspevky: 56
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 09.10.2009 11:48

no diky za odporucanie zamyslim sa nad tym...
P.S.: niektore slangove vyrazy v cinstine su v podstate po anglicky a po japonsky tiez, priklady teraz nwm uviest


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ako si vytvorit vlastne MMORPG zadarmo?

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 09.10.2009 20:03

ja by som mu imagine moc neudporucal skor pascal alebo C++ builder







_________________
Booting Windows Vista...
Error: Keyboard not found please press any key to continue...
Fatal Error: WINDOWS!!!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
ako si vytvorit vlastne MMORPG zadarmo?

Registrovaný: 28.07.07
Prihlásený: 13.03.14
Príspevky: 217
Témy: 47
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2009 15:36

_FleXoR_ píše:
ja by som mu imagine moc neudporucal skor pascal alebo C++ builder

musis brat do uvahy, ze je to totalny zaciatocnik


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ako si vytvorit vlastne MMORPG zadarmo?

Registrovaný: 28.07.07
Prihlásený: 13.03.14
Príspevky: 217
Témy: 47
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2009 15:39

darude11 píše:
P.S.: niektore slangove vyrazy v cinstine su v podstate po anglicky a po japonsky tiez, priklady teraz nwm uviest

to je presne dovod, preco som to uviedol, ale toho spolocneho je tak malo, ze sa to pri hrubom zaokruhleni rovna 0


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ako si vytvorit vlastne MMORPG zadarmo?

Registrovaný: 21.08.09
Prihlásený: 09.11.13
Príspevky: 360
Témy: 12
Bydlisko: /home/flexor
Príspevok NapísalOffline : 10.10.2009 17:51

cheso píše:
musis brat do uvahy, ze je to totalny zaciatocnik
ano hej sak prave preto pascal ved s tym by sa malo zacat ale ak chce nieco este jednoduchsie tak teda moze byt aj ten imagine ale ja by som mu odporucil skor pascal


Offline

Užívateľ
Užívateľ
ako si vytvorit vlastne MMORPG zadarmo?

Registrovaný: 28.07.07
Prihlásený: 13.03.14
Príspevky: 217
Témy: 47
Príspevok NapísalOffline : 11.10.2009 8:01

_FleXoR_ píše:
ano hej sak prave preto pascal ved s tym by sa malo zacat ale ak chce nieco este jednoduchsie tak teda moze byt aj ten imagine ale ja by som mu odporucil skor pascal
suhlas ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.10.09
Prihlásený: 15.10.09
Príspevky: 6
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 14.10.2009 21:37

Zdravim. Nepytam sa casto na takychto forach takze sa vopred ospravedlnujem za neuplne informacie ktore Vam pomozu mi adekvatne odpovedat.

Skor ako prejdem k otazke tak Vas chcem upozornit ze nieco o emulatoroch a ich benefitoch som si cital.. napr: http://www.devmaster.net/wiki/MMORPG_Creation_Packages. Niektore su dost user-frendly podla popisu/videii/priruciek. - cize nepisem skor ako by som daco neprecital :)

Otazka: Aky emulator/editor vyuzit na tvorbu vlastne 3D MMORPG hry?

Skusenosti: Pogramovanie c,c++,visual basic,java j2EE a ine srandy ovladam. Mam dokonca skusenosti so scriptenim MMORPG 2D hry - Ultima Online.. nieje to sice ziadna veda ale da to nejake tie zaklady.

Co mam: Server mam vlastny 2008 R2 :P (tym ze mam vlastny server myslim ozajstnu bednu s UPS-kou..). Mam relativny vlastny neplateny :) team - grafici a programatori ktory by do toho sli (ak samozrejme rozbeham zaklad). A mam samozrejme super napady nakolko som vasnivy hrac MMORPG hier.

Co je podstatnejsie je ze co chcem stym emulatorom dosiahnut:

1. Potrebujem aby boli dostupne kompletne manualy co najlepsie v AJ,SK,CZ a inom zrozumitelnom jazyku s ktorym si google prekladac hravo podari :) (najnovsie zistujem ze cinstina ma ovela lepsi preklad do SK ako z AJ do SK).

2. Samozrejme scripting vsetkeho - tj. reakcie na akukolvek cinnost

3. Najlepsie by bolo keby tam bol nejaky editor grafiky - nieco ako v Visual3D.NET a aby sa dalo importovat aj vlastna vyrobena grafika vytvorena v inom nastroji..

4. Idealne by bolo keby ten emulator (povezme pri dobre napisanych scriptoch) utiahol aj 3000 ludi online..

5. dalsie veci ma zatial na rychlo nenapadaju..


Staci mi aka kolvek rada.. Momentalne stahujem emulatory: Multiverse, Virtual3D.NET, Abyssal, Realm Crafter - zevraj ten je dobry..

Dakujem za rady a ospravedlnujem sa za chyby :)

PS: Free emulator nieje podpmienkou.. po skusobnej dobe si ho kludne zaplatim.. Mam fakt dobre napady a cely svoj zivot sa mi ubera programovanim Chcem naozaj obetovat dalsich 10 rokov svojho zivota tomuto projektu.


Online

Užívateľ
Užívateľ
ako si vytvorit vlastne MMORPG zadarmo?

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 19.04.24
Príspevky: 20307
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOnline : 14.10.2009 23:54

krisna píše:
1. Potrebujem aby boli dostupne kompletne manualy co najlepsie v AJ,SK,CZ a inom zrozumitelnom jazyku s ktorym si google prekladac hravo podari :) (najnovsie zistujem ze cinstina ma ovela lepsi preklad do SK ako z AJ do SK).

4. Idealne by bolo keby ten emulator (povezme pri dobre napisanych scriptoch) utiahol aj 3000 ludi online..


Ked uz, skor by som to nazval editorom, emulator je o niecom uplne inom.

1. vravis ze si programator, nemas problem rozbehat server ale manualy si chces prekladat? U cloveka tvojho typu automaticky predpokladam znalost anglictiny na dostatocnej urovni pre tieto veci. Na nejake SK/CZ manualy zabudni, vsetko taketo co som doteraz videl bezi v anglictine.

4. Toto nieje problem editora ani skriptov ale vykonu servera. MMORPG o niekolko tisic hracoch sa zvyknu prevadzkovat na poriadnej masine na toto vyclenenej. Neviem aky mas doma server, ale aspon dvoj-stvorjadro s minimalne 4GB RAM by som uvazoval.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.10.09
Prihlásený: 15.10.09
Príspevky: 6
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 15.10.2009 7:55

Citácia:
1. vravis ze si programator, nemas problem rozbehat server ale manualy si chces prekladat? U cloveka tvojho typu automaticky predpokladam znalost anglictiny na dostatocnej urovni pre tieto veci. Na nejake SK/CZ manualy zabudni, vsetko taketo co som doteraz videl bezi v anglictine.

4. Toto nieje problem editora ani skriptov ale vykonu servera. MMORPG o niekolko tisic hracoch sa zvyknu prevadzkovat na poriadnej masine na toto vyclenenej. Neviem aky mas doma server, ale aspon dvoj-stvorjadro s minimalne 4GB RAM by som uvazoval.


1. ten preklad som myslel skor ako ftip + ak sa niekto nieco preklada tak max niektory clenovia mojho teamu kt. az tak anglictinu nemaju zvladnutu

4. tak toto urcite nie.. je velmi dolezite ako je napisany emulator a ako su pisane scripty. - Tu ti viem uviest niekolkoprikladov zo zivota... To ze mam kvalitny server aby zvladol aj 3000 ludi je samozrejmost + WAN pripojenie je adekvatne.



Idealne by bolo skor pomoct ludom ktory ziadaju radu ako hladat chyby v nich samych.

Inaksie Big World Technology sa mi paci podla ich referencii. Skoda ze nic ako trial alebo demo nieje a ani manualy som nenasiel.. dokonca ani cenu.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.08
Prihlásený: 21.12.10
Príspevky: 56
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 21.11.2009 13:45

krisna píše:
Skor ako prejdem k otazke tak Vas chcem upozornit ze nieco o emulatoroch a ich benefitoch som si cital.. napr: http://www.devmaster.net/wiki/MMORPG_Creation_Packages. Niektore su dost user-frendly podla popisu/videii/priruciek. - cize nepisem skor ako by som daco neprecital :)


no samozrejme ze si nepisal nic skor ako by si daco neprecital, ved na tom webe nieje nic!


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.10.09
Prihlásený: 15.10.09
Príspevky: 6
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2009 15:42

Ako to napisat aby som ta velmi nezhadzoval?

Videl si uz nejaku stranku co sa konci na bodku?
skus tento odkaz:
http://www.devmaster.net/wiki/MMORPG_Creation_Packages

;)


No a ked uz tak mam aj lepsi zoznam a prehladnejsi:

http://gpwiki.org/index.php/Game_Engines


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07.10.09
Prihlásený: 06.07.18
Príspevky: 15
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 21.11.2009 16:18

Celkom ma pobavila tato diskusia, ktoru som si nanestastie vsimol az teraz.

Na povzbudenie pre Darude11:
Pred par rokmi som mal tu cest sa spolupodielat na vyvoji anglickych vyukovych multimedialnych DVD pre zakladne / stredne skoly. Boli tam obsiahnute okrem ineho aj jednoduche, kratke PC hry a mnoho inych grafickych 2D / 3D prejavov. Nie je to ziadna kariera, ale aspon som mal trosku moznost pricuchnut a nazriet do zakulisia tvorby konceptu a produkcie grafickeho a interaktivneho materialu. Na projekte som sa spolupodielal ako autor storyboardov, artworkov a trochu aj na themedesigne. O SW, ktore pouzivam viem dost o HW nic moc a o programovani sa mi ani nesniva.

Chcem len povedat, ze aby si stal na cele nejakeho projektu, nemusis byt prave ten, ktory si to vsetko navrhne, nakresli, naprogramuje, urobi si video cast a audio cast, a HLAVNE zafinancuje, zaobstara marketing, postala o licencie a mnoho dalsieho. To snad ani nie je mozne - a uz vobec nie pre cloveka, ktory otvori diskusiu vetou: "prosim poradte mi nejaky program na vytvorenie MMORPG zadarmo".
Ale nic nie je stratene. Ako ti clapci (ak tam bolo aj nejake dievca sorry) poradili v inom tvojom threade "Co by mala mat spravna hra" uspesnost hry spociva hlavne v atmosfere a namete. Hlavne je mat dobry napad.
Sprav si portfolio s tvojim navrhom: kresby, nacrty, mapa, popis, a priloz strucny prehlad hry - koncept a skus kontaktovat nejakych producentov PC hier v tvojom okoli. Cim bude napad viac originalny a netradicny, ale zaroven velmi kreativny a napadity, mas vacsiu sancu, ze to niekoho zaujme a bude ta kontaktovat. Ak to s tvorbou hry myslis vazne, radil by som ti asi tuto cestu.
V developerskych organizaciach patria programatori to vykonneho teamu a nie koncepcneho, odkial vlastne pochadza aj zrod hier.

Vela stastia.
Na zaver len jedna pikoska. Kto sa pohybuje vo svete architektury a designu pozna meno Philippe Starck - svetoznamy Francuzsky product designer - jeho kariera odstartovala uz v case ked este studoval a to tak, ze v ramci studentskej sutaze navrhol pre jednu malu miestnu Zoo maly stojan s mapou arealu. Stojan bol tak originalny, ze ho hned kontaktovali parizski popredni designeri.
To same sa stalo mlademu studentovi, ktory navrhol tiez v ramci sutaze novu budovu francuzskeho ministerstva vnutra pricom do sutaze poslal len malu rozmazanu skicu. A ta budova za xx milionov Eur tam dnes stoji. Zo srandy sa mrknite na net ako vyzera :)
Co sa da vybudovat na dobrom napade.

Good Luck


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.08
Prihlásený: 21.12.10
Príspevky: 56
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 22.11.2009 13:19

diky krisna a cloverpot toto som potreboval


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.11.09
Prihlásený: 04.12.09
Príspevky: 11
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 25.11.2009 11:05

Ja som pocul ze existuje neico ako RPGMaker,ale to nieje MMO :-p


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.05.08
Prihlásený: 21.12.10
Príspevky: 56
Témy: 10
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.11.2009 19:39

Brano13 píše:
Ja som pocul ze existuje neico ako RPGMaker,ale to nieje MMO :-p


ok tak povedz newa, ked to nieje mmo tak aspon o


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.11.09
Prihlásený: 04.12.09
Príspevky: 11
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 29.11.2009 19:03

ved vravim, program sa vola RPG maker


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.11.09
Prihlásený: 01.12.11
Príspevky: 19
Témy: 5
Príspevok NapísalOffline : 24.06.2010 12:19

No na MMO je tu Network RPG maker alebo ako sa to volalo...... :D
Pzori google....
Ale utiahne yto iba 8 hračov naraz! :roll:


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 52 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Audacity a Titulky: Vytvorit vlastne Titulky/Dabing/Karaoke

v Audio programy

0

1436

06.02.2011 18:52

mederi Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Domena a web rovnakeho nazvu ako MMORPG

v Obchody, reklamácie a právo

2

738

02.03.2009 16:51

Blackshadow Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Speedfan - ako vlastne funguje

v Ostatné programy

1

399

24.12.2013 13:14

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zistit vlastne wifi heslo

v Sieťové a internetové programy

7

11974

17.10.2012 12:14

tifoslovan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Frekvencia pamäte. ako to vlastne je?

v Pamäte

14

908

05.10.2012 22:13

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako to vlastne s webhostingom funguje?

v Webhosting a servery

7

866

19.08.2007 10:53

p360t Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako dám vlastné titulky do videa?

v Video programy

5

987

09.03.2009 19:55

Anidor3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vlastne zacat mam Borland C++

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

5

843

02.07.2008 13:34

mienkofax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako vlastne sa koduje s Avivom?

v Video programy

0

709

13.11.2006 10:23

Alkorytmus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AKO OBJEDNAŤ ZADARMO OBRÁZKY !!!!

v Grafické programy

2

729

17.05.2009 14:50

shiro Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vytvorit test?

v HTML, XHTML, XML, CSS

1

929

10.03.2010 15:32

stenley Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vytvorit forum

v Redakčné systémy

11

3546

07.03.2008 19:32

Lokil Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vytvorit highlightsBox ?

v Ostatné

3

677

07.01.2011 1:23

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vytvorit tabulku

v Databázy

11

3485

12.03.2007 19:18

p360t Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako vytvorit AUTORUN

v Ostatné

1

769

21.11.2011 23:41

coldak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako vytvorit obrazok

v Grafické programy

1

206

12.01.2024 14:30

Fico Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra