Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.05.07
Prihlásený: 29.09.14
Príspevky: 18
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2012 21:19

Zdravím,

potreboval by som poradiť, ako sa dá zamedziť kopírovaniu obsahu webu. Spočiatku boli fígle ako zakázanie pravého tlačítka myšky, neskôr pribudli iné možnosti, ale žiadna z nich dostatočne nechránila krvopotne napísané texty.
Teraz nedávno som natrafil na stránku http://pyramidyzdravia.wz.cz/lieciva_sila_pyramid.htm , kde sa vôbec nedá označiť ani jeden element stránky. Skúšané v MSIE, Mozilla FF a Opere.
Viete mi povedať, ako to majú ošetrené? Zo zdrojového kódu sa nedá nič zistiť...

Díky moc.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako sa dá zamedziť kopírovaniu obsahu webu?

Registrovaný: 11.08.07
Príspevky: 4088
Témy: 34
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2012 21:43

Neda sa to ochranit vobec nijak, nech robis, co robis, takze to mozes rovno vzdat. Vazne. Ak ta zaujima ich stranka, tak pozri, ake atributy ma <body>, ale samozrejme ten text ide lahko skopirovat bud zo zdrojaku alebo pri vypnutom JS.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako sa dá zamedziť kopírovaniu obsahu webu?

Registrovaný: 14.07.09
Prihlásený: 07.09.23
Príspevky: 2130
Témy: 61
Bydlisko: Šaľa
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2012 21:45

Je to riesene cez JavaScript (zistil som to jednoducho, ze som ho vypol a oznacovanie elementov a dalsie funkcie uz fungovali), nie som odbornik, ale riadok 54 v zdrojaku vyzera celkom sympaticky. dalej mozes zdrojak zasifrovat napr. pomocou tohoto: http://www.smartgb.com/free_encrypthtml.php . stale je to vsak len javascript...
//Ďuri faster







_________________
pc::cpu:AMD Ryzen 5 4600Gmb:ASUS PRIME B450M-A II ram:8 GB Kingston gpu:MSI GeForce GT 1030 AERO ITX 2G OChdd:Seagate Momentus XT 500GB + Seagate Green 1TB case:Corsair Obsidian 550D psu:GIGABYTE P450B fans: Corsair stock dvd:2xLG GH22NS mouse:Cougar Mouse Minos XC kb: Cherry Stream 3.0 lcd: HP 24m os: Nobara Linux 38 sound: Scythe Kama Bay AMP mini blk + repro zo starej veže
nb::HP ProBook 4330s cpu: i3 SB 2.1 GHz gpu: Intel hd3000 ram: 1 x 4 GB Kingston ssd: Samsung 850 EVO 500GB os: Linux Mint
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.07.11
Prihlásený: 29.12.20
Príspevky: 1516
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 24.05.2012 22:04

luigi72 píše:
ale žiadna z nich dostatočne nechránila krvopotne napísané texty

Pfff, keď mi ich ukážeš, tak si ich prinajhoršom už ne-krvopotne prepíšem...
To čo žiadaš je utópia, nemá zmysel sa tým zapodievať.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.01.07
Prihlásený: 18.07.23
Príspevky: 138
Témy: 36
Bydlisko: Nové Mesto ...
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2012 8:41

aj keby to islo spravim si print screen a obrazok hodim do skenovacieho programu z rozpoznavanim textu a mam to taktiez bez vacsiej namahy. Takze je to uplne zbytocne sa tym zapodievat


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.05.07
Prihlásený: 29.09.14
Príspevky: 18
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.05.2012 16:01

Diky za odpovede. V podstate som si toho vedomy, lenze jeden moj dobry kamarat ma velke obavy, ze by jeho dobre napisane texty mohla pouzit konkurencia. Totizto on robi obchodneho zastupcu a pri predaji pouziva nezvycajne metody/vysvetlenia k danym produktom a danej problematike a kvoli tomuto sa mu teraz celkom slusne dari. Teraz by chcel mat jedinecnu webstranku, lenze bez moznosti ochrany proti kopirovaniu tam tie texty dat nechce. A bez tych textov bude jeho stranka presne taka siva ako stranky konkurencie... Viem, ze existuje copyright a su moznosti, ako zistit, ci niekto neukradol/nepouzil cast textu alebo aj cely text, ale na Slovensku sa nedomozes svojho prava...

Mozno mu navrhnem sposob ochrany s JS, lebo tvrdi, ze tak isto, ako on, ani konkurencia sa nevyzna do kodovania webu. Zdrojovy kod este v zivote nevidel...


Offline

Správca fóra
Správca fóra
Ako sa dá zamedziť kopírovaniu obsahu webu?

Registrovaný: 08.08.09
Príspevky: 12449
Témy: 39
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2012 16:14

Na to, že konkurencia sa nevyzná do tvorby webu by som sa vôbec nespoliehal.
Stačí jeden zručnejší webmaster (alebo aj nič netušiaci užívateľ s vypnutým javascriptom) a celé toto "zabezpečenie" spadne ako domček z kariet.
Ak sú tie texty ozaj také výnimočné, že zmenia svet, jediná rozumná vec čo môžeš urobiť, je nezverejňovať ich. Nič iné sa urobiť nedá - 100% zabezpečenie nieje nikdy.







_________________
always is always wrong
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako sa dá zamedziť kopírovaniu obsahu webu?

Registrovaný: 14.11.10
Prihlásený: 22.09.17
Príspevky: 129
Témy: 27
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2012 18:10

neviem ci sa to hodi na tvoju stranku ani o com konkretne tie texty su a ako su rozsiahle, ale napadlo ma dat to na tu stranku vo forme obrazka s vysokym rozlisenim, pripadne aj animovany GIF - vtedy tiez navstevnik nemoze oznacit text, moze jedine prepisovat ale to sa da aj pri tej JS ochrane, pripadne najlepsie by asi bolo urobit to vo forme videa lebo to zaujme viac ako dlhy text (aspon u mna).


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.05.07
Prihlásený: 29.09.14
Príspevky: 18
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 25.05.2012 19:23

Nie moja stranka, ale jeho :)

Nad obrazkom som uz rozmyslal, ale ten by velmi spomaloval nacitanie stranky a na druhej strane ak by niekto browsoval s vypnutymi obrazkami...

Video je dobra vec, asi mu navrhnem tento sposob. Moze mat vseobecne informacie a vo videu nieco, cim zaujme potencionalnych zakaznikov.

Este raz diky za rady.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako sa dá zamedziť kopírovaniu obsahu webu?

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2012 21:15

<body oncontextmenu="return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">

tu je html kód na zamadzenie kopírovania no ľahko sa dá obísť

vlož ho do <body> (tela) stránky


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako sa dá zamedziť kopírovaniu obsahu webu?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 25.05.2012 21:58

luigi - ak má skutočne tak originálne texty, tak akákoľvek ochrana bude neúčinná. Prečo? Lebo ak sa to niekomu bude páčiť, tak nemusí byť vôbec technicky zdatný, proste ten text opíše (a je jedno, či to bude video, alebo nie).
Ale nemyslím si, že tie texty budú až také výnimočné ;)







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.05.07
Prihlásený: 29.09.14
Príspevky: 18
Témy: 3
Príspevok Napísal autor témyOffline : 27.05.2012 14:42

Nehovorim, ze su vynimocne, ale jedna sa o sposob prezentacie. :) Ten je vynimocny.
A prave kvoli tomu sa mu dari ovela viac, ako konkurencii. Trend je vsak taky, ze vela potencionalnych zakaznikov hlada najprv na nete, a v pripade, ak ich stranka oslovi, kontaktuju danu firmu. Ak by mal taku istu vsednu stranku ako konkurencia, sance by sa mu znizili. Bez ochrany obsahu by zase nahraval konkurencii... Preto ta dilema.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako sa dá zamedziť kopírovaniu obsahu webu?

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 27.05.2012 15:27

Očividne si ma nepochopil, takže otázka - ako ochráni text (alebo hovorené slovo vo videu) pred ručným prepisom a okopírovaním?
To, že je úspešný vďaka jeho prezentácií - to mi príde ako bláboly (nerobí náhodou pre nejakú MLM spoločnosť ako Partners group)? Pretože:
1. ak je jeho úspech z väčšej časti v tom, ako sa prezentuje a ten spôsob prezentácie je ľahko okopírovateľný (či už copy-paste, alebo ručný prepis), tak konkurencii v tom kopírovaní nič nezabráni (a je jedno, či sú zdatní, alebo nie),
2. ak tá prezentácia tvorí iba časť jeho úspechu (aj keď to sa mi v tomto prípade nezdá), tak to môže kopírovať hocikto, stále ho nedokáže napodobniť.

Možno by bolo dobré dať odkaz na stránku a my by sme ti povedali, či má zmysel tie texty vôbec chrániť, či sú v skutočnosti tak unikátne. Ale každopádne, je to tvoj stratený čas, ak sa ti s tým chce babrať, tak nech sa páči.







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 13 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zmena obsahu webu na ciernobielu / grayscale

v HTML, XHTML, XML, CSS

2

496

20.07.2017 8:31

baumax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. RS pre spravu obsahu firemneho webu

v Redakčné systémy

1

483

30.10.2011 22:59

t-pack25 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Blokovanie obsahu webu pri pridavani na facebook

v Sociálne siete

1

392

04.11.2019 15:07

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako na menu webu

v HTML, XHTML, XML, CSS

15

1735

04.11.2006 8:28

stenly Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako urobiť z webu server

v Webhosting a servery

11

830

30.12.2014 9:16

expresado Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vytvorenie webu ako napr nasetipy.com

v Ponuka práce

0

543

19.11.2013 13:57

baumax Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako funguje stiahnutie údajov z webu?

v Služby a webstránky

2

415

14.09.2018 11:41

martinius96 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako stiahnuť 3D animáciu z webu?

v Ostatné programy

0

400

17.01.2016 15:35

W_hu2 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zostaviť cenník služieb pri programovaní webu?

v Ostatné

6

1172

23.05.2010 14:20

programmer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. "zamok proti kopirovaniu suborou"

v Ostatné programy

8

427

08.11.2011 17:35

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Načítanie obsahu

v HTML, XHTML, XML, CSS

11

757

12.12.2010 15:40

evryl Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zobrazení obsahu

v HTML, XHTML, XML, CSS

2

631

14.05.2009 20:22

Solda Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Neidexovanie obsahu

v Internetový marketing, SEO, reklama

1

399

12.03.2014 10:51

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Podstrcenie obsahu podadresara

v Internetový marketing, SEO, reklama

0

419

19.04.2012 22:23

blazej44800 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Odhalenie skrytého obsahu

v PHP, ASP

4

428

24.05.2012 12:12

Bokos Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. výpis obsahu adresára

v PHP, ASP

8

1618

29.04.2009 16:59

Draex Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra