Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 867 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ... 29 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.12.07
Prihlásený: 06.12.07
Príspevky: 10
Témy: 2
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 15:02

Konfigurujem z tade to:


http://premierconfigure.euro.dell.com/d ... s=PAD&fb=1


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.10.07
Prihlásený: 11.12.07
Príspevky: 320
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 04.12.2007 15:07

teraz už je na skladanie DELLU neskoro.....
môže ale nemusí prísť.....
kamarát skladal inspiron 1520 a prišiel mu až o mesiac.....


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.07
Prihlásený: 05.04.08
Príspevky: 59
Témy: 2
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2008 19:06

Ahoj, poradi niekto ako postupovat v priapade rady XPS (idealne by bolo keby tam boli aj tie nove desktopy XPS-konkurencia iMacu)? Lebo to nikde nemozem najst, na strankach Dellu na ktore je tu odkaz nieje ani jedno...
Dakujem dopredu.

Mimochodom, nepodarilo sa mi najst ani jednoho slovenskeho predajcu Dell, ci uz notebookov alebo desktopov, len priamo Dell...

EDIT: Tak nejake notebooky XPS som tam predsa nasiel, zostavaju este tie desktopy...







_________________
Apple Mac mini 1.5GHz G4
iPod shuffle 1st gen 512MB&2nd gen 1GB
+este huciace PCko s WinXP...
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2008 19:18

Desktopy priamo na stránke nenájdeš, ani všetky notebooky tam nie sú, ale keď si "poskladáš" konfiguráciu z anglických stránok Dellu, tak sa dá informovať na cene na maili, ktorý som tu uviedol. Aj o desktopoch aj notebookoch.
A slovesnký predajca Dellu - napr. firma Zero, prípadne aj v Ageme sa dajú kúpiť, ale myslím len nejaké predkonfigurované notebooky, ktoré nie sú bohviečo.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 29.11.07
Prihlásený: 05.04.08
Príspevky: 59
Témy: 2
Bydlisko: Bratislava ...
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2008 20:28

Dakujem, popozeram.
A na Ageme som vcera nasiel AZ dva :D







_________________
Apple Mac mini 1.5GHz G4
iPod shuffle 1st gen 512MB&2nd gen 1GB
+este huciace PCko s WinXP...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 17.06.07
Prihlásený: 05.05.20
Príspevky: 21
Témy: 5
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.01.2008 18:32

Caute chlopi,mam vazny zaujem o Dell Inspiron 1520 resp. Vostro 1500.
Neviem sa medzi nimi rozhodnut,takze mozte pridat nejaku skusenost alebo radu.Mimochodom preco na slovenskom webe Dellu nie je Inspiron 1520, ale len 1525.Je medzi nimi nejaky zasadny rozdiel? :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.01.2008 19:10

Zmazal som ti ten druhý post... ;)
A k téme - No Inspiron 1520 by som bral skôr ako Vostro, viac menej len kvôli vzhladu, ale treba rýchlo objednávať lebo pomaly sa začína nahradzovať práve spomínaným 1525, takže šanca že sa bude dať kúpiť 1520 je už dosť malá. Ale ak už by sa nedal kúpiť Inspiron 1520, tak potom rozhodne radšej Vostro, pretože Inspiron 1525 sa ešte nedá kúpiť v bohvieakej konfigurácii. Čo sa týka rozdielu medzi 1520 a 1525 je (zatial) slabšia ponuka konfigurácie pre 1525 a potom sú to viac menej len dizajnové odlišnosti - umiestnenie USB a podobne. Odporúčam prečítať recenziu na www.notebookreview.com tam sú obidva notebooky (a aj Vostro) pekne pofotené zo všemožných uhlov, takže sa dá zhodnotiť nejaké pre a proti u každého notebooku. Alebo ešte je tu možnosť kúpiť model XPS M1530, ten by som dal na prvé miesto vo výkone všetkých notebookov ale zase rozmiestnenie portov a podobne je (u mňa) na 2. - 3. mieste.
Takže aby som to zhrnul:
- po výkonovej stránke by som odporučil notebooky v tomto poradí: XPS M1530, Inspiron 1520/Vostro 1500 (záleží ktorý sa páči viac) a Inspiron 1525.
- čo sa týka ergonómie tak asi takto: Inspiron 1520/Vostro 1500, XPS M1530, Inspiron 1525.
Záleží teda na tom čo od notebooku požaduješ. Ale ako vyrovnaný kompromis by som odporúčal Inspiron 1520 (ak sa ešte dá objednať) alebo Vostro 1500.
Čo sa týka objednávky Inspironu 1520, tak postupuj podla návodu čo je na prvej strane tejto témy, s tým rozdielom, že si nakonfiguruješ na slovenskej stránke Vostro 1500 a iba zmeníš názov modelu na Inspiron 1520 v maili/objednávke na notebook. Mailová adresa je tam tiež uvedená, mala by platiť stále, takže to je asi všetko. Ak by si mal nejakú konkrétnejšiu otázku tak napíš, pokúsim sa odpovedať.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.08
Prihlásený: 04.02.08
Príspevky: 3
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 02.02.2008 23:53

Na zaciatok by sa azda patrilo podakovat autorovi za clanok, ktory kazdopadne ludom, ktori o Dell-och vela nevedia, ale o nich poculi a mali by zaujem pomoze zorientovat sa. Co mozno autor zabudol (alebo som prirychlo cital) dodat, je fakt, ze cokolvek kupujete priamo od Dell-u nikdy nie je zmontovane. Vzdy sa to kompletizuje podla individualnych poziadaviek zakaznika. Montaz vo fabrikach prebieha systemom JIT (Just In Time), nikde teda nie je nejaky velkosklad nejakych standardnych konfiguracii ako je tomu u vacsiny inych vyrobcov. (Pozor, nehovorim u o tzv. Reselleroch, ktori nakupuju vo velkom od Dell-u konfiguracie, ktore nasledne sami distribuuju a predavaju - napr. SK firma ZERO, kt. mimochodom zabezpecuje aj servis Dell produktom na SK)

V sucasnej dobe je o dost jednoduchsie objednavanie z CZ/SK (v podstate tie iste stranky) cez web, konfigurator je uz viac inteligentny ako pred dvoma-troma rokmi. Po naklikani konfiguracie, vlozeni modelu/modelov do kosika sa nedajte zarazit sposobom platby, ktory je standardne vyplneny na "Dell Financial Services" co v ponimani dellu je splatkovy predaj prip. leasing. Po cca. 1 dni vam dojde mailom Pro-forma Faktúra, na ktorej mate rozpisane jednotlive komponenty tak ako su v konfiguratore ponahadzovane (rozumej interny konfigurator ktory je vyuzivany ako predajcami, montaznou fabrikou ako aj celym kolosom okolo vasho notebooku). Na fakture mate uvedene udaje na prevod penazi, teda je nutne platit to prevodom vopred.

V praxi od rychlosti prevodu penazi medzi jednotlivymi bankami (na Slovensku ma Dell banku Citibank) trva asi 2-3 dni na clearing platby (jej priradenie k vasej objednavke). Pri platbe nezabudnite na konstantne/variabilne symboly, ak ich neuvediete, zbytocne to predlzi priradovanie penazi k vasej objednavke a ajtak budete nuteny telefonovat do Dell-u a vysporiadat si "stratenu platbu"Akonahle je platba pripisana, objednavka ide do tzv. Pre-production state, kde sa kompletizuje vsetko nevyhnutne k poskladaniu finalneho vyrobku. Tu sa dostavame k bodu, kde vassa objednavka moze dlhsiu dobu stat bez zmeny. Ide totiz o fakt, ze pri niektorych komponentoch je dlha cakacia doba, jedna sa o specificky typ procesora, nejaka nestandardna mys, zvukova karta a pod. Neexistuje vsak pre zakaznika pri objednavke moznost zistit ci ten-ci-onen komponent ma predlzenu dodaciu dobu. Tieto informacie su distribuovane iba interne v ramci Dell-u, preto ak si chcete byt isty, ci sa v tej vasej konfiguracii nenachadza takyto komponent, najlepsie je si zavolat priamo vasmu predajcovi, resp. na oddelenie Cust. Care. Podla spravnosti by ste mali byt informovany o predlzeni dodacej doby, v pripade ak dodacia doba komponentu/-ov dosahuje 2 tyzdne, ale zalezi to na tom, kto vasu objednavku vybavuje a ci sa mu chce poslat vam mail s takouto informaciou. Dell dodava kompletizovane notebooky, nie je teda mozne napr. ze vam dojde notebook bez vasej "momentalne nedostupnej" pamate ktoru by vam dodatocne zaslali. Shipp-ing prebieha iba pri skompletizovanej objednavke.

V pripade ak su vsetky komponenty dostupne, prebehnu ostatne fazy 4 fazy od Pre-production pomerne rychlo, vacsinou uz vidite finalny stav, co je odovzdanie vasho buduceho milacika logistickej firme Walsh Western. Tato firma zabezpecuje pokial viem europsku logistiku, ale nie je priamo prepravcom ktory vam doruci krabicu domov, povedal by som je iba prostrednikom medzi Dell-om a lokalnymi spolocnostami. Pokial viem na SK a CZ finalnu dopravu zabezpecuje prepravna spolocnost UPS.

To co mozno ludi odradza a rozhodnu sa pre inu znacku je vacsinou fakt, ze si napr. Notebook nemaju moznost chytit do ruk a odskusat si ho vopred. Je to hlavne v nasich podmienkach, kde nakupovanie cez internet je este stale pomerne zriedkave a ludia su v nom dost striedmy dost velkou nevyhodou. Dalsim minusom je skutocnost, ze Dell nevyvyja ziadnu propagacnu cinnost na SK/CZ(teda pri CZ som si nie isty, neviem posudit) odmysliac si pravidelne naborove akcie "Join DELL Today". Preto sa necudujte ak uvidite logo tejto spolonosti iba v BA na budove, kde sidli, na profesii a na plagatoch s oznamami o mnozstve pracovnych pozicii.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.02.2008 10:17

Ďakujem za perfektné doplnenie, hlavne časti o samotnom "akte predaja", tieto informácie som tam asi naozaj neuviedol, ale sú potrebné, takže s dovolením by som ich neskôr zahrnul do "update" toho návodu, keďže vela vecí sa už zmenilo a aj ponuka na Slovensku je konečne väčšia ako v dobe keď som to písal (resp. kupoval notebook ja).







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.08
Prihlásený: 04.02.08
Príspevky: 3
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.02.2008 13:28

ScorpionSX píše:
Ďakujem za perfektné doplnenie, hlavne časti o samotnom "akte predaja", tieto informácie som tam asi naozaj neuviedol, ale sú potrebné, takže s dovolením by som ich neskôr zahrnul do "update" toho návodu, keďže vela vecí sa už zmenilo a aj ponuka na Slovensku je konečne väčšia ako v dobe keď som to písal (resp. kupoval notebook ja).

Jasne, nemam s tym problem. Kludne mozes info pouzit. Neviem ci si mal podobne skusenosti ako je, resp. podobny pocit, ale kto si raz kupi Dell, alebo ma moznost s nim pracovat, tak uz inu znacku nekupi. Z vlastnej skusenosti ako som uz spominal uz v predchadzajucom poste som pracoval najma s Latitude-mi a doma mam jednu D620ku a na ceste dalsiu D630ku, cize ja uz znacku notebooku neriesim. Najma bezproblemova spatna kompatibilita s adaptermi, dockinami stoji na zvazenie.

Clovek po dvoch rokoch prace pre Dell predsa troska viac vidi do systemu, preto ked som videl tvoj navod, rozdodol som sa doplnit info, ku ktoremu sa koncovy zakaznik vacsinou nedostane, pokial nie je nuteny riesit nejake eskalacie v ramci predaja.


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.02.2008 15:17

MYSTERYouse píše:
Jasne, nemam s tym problem. Kludne mozes info pouzit. Neviem ci si mal podobne skusenosti ako je, resp. podobny pocit, ale kto si raz kupi Dell, alebo ma moznost s nim pracovat, tak uz inu znacku nekupi. Z vlastnej skusenosti ako som uz spominal uz v predchadzajucom poste som pracoval najma s Latitude-mi a doma mam jednu D620ku a na ceste dalsiu D630ku, cize ja uz znacku notebooku neriesim. Najma bezproblemova spatna kompatibilita s adaptermi, dockinami stoji na zvazenie.

Clovek po dvoch rokoch prace pre Dell predsa troska viac vidi do systemu, preto ked som videl tvoj navod, rozdodol som sa doplnit info, ku ktoremu sa koncovy zakaznik vacsinou nedostane, pokial nie je nuteny riesit nejake eskalacie v ramci predaja.

Úplne totálne presne ten istý pocit mám aj ja :) Mal som pred Dell-om Asus, ale teraz by som rozhodne nemenil na žiadnu inú značku. Dell má dostatok možností na výber akéhokolvek typu notebooku, či už na prácu alebo na zábavu a hry. Rozmýšlame teraz akurát doma nad nejakým domácim notebookom, ktorý by bol stále doma pre všetkým k dispozícii pretože ja si beriem svoj zo sebou do Brna a tak, no a takisto to bude asi Dell, konkrétne malé XPS-ko M1330 v nejakej high-end konfigurácii :)

Inak ale mám na teba otázku ešte, píšeš že si dva roky pracoval pre Dell, mohol by si to trochu rozvinúť?? Teda čo a aká to bola práca, aby sme tu nerobili zbytočne off-topic, tak mi prosím napíš na mail alebo súkromnú správu. Akurát znáňam robotu, tak musím vyskúšať každú možnosť nejakej potencionálnej informácie.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02.02.08
Prihlásený: 04.02.08
Príspevky: 3
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 03.02.2008 16:30

ScorpionSX píše:
Úplne totálne presne ten istý pocit mám aj ja :) Mal som pred Dell-om Asus, ale teraz by som rozhodne nemenil na žiadnu inú značku. Dell má dostatok možností na výber akéhokolvek typu notebooku, či už na prácu alebo na zábavu a hry. Rozmýšlame teraz akurát doma nad nejakým domácim notebookom, ktorý by bol stále doma pre všetkým k dispozícii pretože ja si beriem svoj zo sebou do Brna a tak, no a takisto to bude asi Dell, konkrétne malé XPS-ko M1330 v nejakej high-end konfigurácii :)

Ja som rozmyslal tiez nad malym XPSkom, no po trocha browsovani som dosiel na par problemov, ktore mali ludia s tymito NB, preto som sa predsa rozhodol, ze ostanem verny Latitudu. Ale myslim si ze tie uvadzane problemy boli pri uvedeni XPSka na trh, pricom tieto notebooky boli skladane v polskej fabrike, ktora tiez iba zacinala. Kazdopadne ale odporucam pozriet si linky na http://www.youtube.com/watch?v=1FVS8n6KSu4 Youtube-e, ale to by mal asi spravit kazdy kto planuje kupit nejaky ten notebook - prieskum je povinny (((-:

Kazdpoadne to neber ze ta chcem odhovarat. Pokusim sa ti poslat PM ohladom tych veci, alebo si ma pridaj cez ICQ: 282 713 088


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.02.2008 17:12

Ja už mám prieskum spravený :) ono to mal byť vlastne už vianočný dar, ale práve ten prieskum to pozdržal :) Ja som ale ani nad inými nerozmýšlal, Latitude je na to až moc profi a notebook to bude len na net a ako dvd, resp. bluray player. A XPSko aj dobre vyzerá a to by mamina neprežila keby má takú krabicu ako Latitude :lol:
Večer keď dorazím k nejakému rozumnému pripojeniu tak nažhavím ICQ a ozvem sa :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 16.05.08
Príspevky: 57
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2008 18:11

pekný článok, hm tak isto si myslím že Dell ma málo konkurencie.By som sa chcel spýtať na Lenovo.Od dosť ludí som počul, že je to kvalitná značka. neviem teda :).Skúšal som si konfigurovať jeden kus na Dell mno a padol mi do oka tento typ XPSTM M1530 neviem čo si o nom myslite?? Vyzerá to byť pekný kusok.Počul som ale že asi 20 percent je ich kazových, či u dellu je porucha zrietkavá?...Ešte by som sa chcel spýtať na ceny napr tu u nás, v Írsku,ktoré tu bolo spomenuté, alebo videl som aj cenu toho isteho NB poskladaného v Rakúzsku a oproti SK cene bola o dosť nižšia, alebo napr v takej amerike je to tiež celkom dobre oproti SK alebo CZ.. Dakujem za odpoved


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.02.2008 19:00

XPSko M1530 je fajn notebook, s dobrou grafikou, akurát má pre mňa pár vád ktoré by mi vadili (napr. umiestnenie USB portov) ale to sú len kozmetické chyby na dizajne, čo sa týka funkčnosti je na tom výborne.
To či sú kazové alebo nie, tak to neviem posúdiť, každopádne moje zdroje (zahraničné fóra, napr. notebookreview.com) mi potvrdzujú že sa tieto notebooky moc nekazia. Skôr sú tam niektoré stále "poruchy", resp. teda poruchami sa to ani nedá nazvať, skôr sú to tiež také chybky na kráse, že občas sa pritrafí tmavý LCD panel alebo hlučnejšia mechanika a podobne. Toto ale Dell vyrieši bez problémov výmenou dielov.
No a tá cena...ako je jasné že cena u nás bude vyššia ako napr. v Írsku kde sa tieto notebooky montujú a teda odpadá aj taký poplatok za dopravu a podobne. Takisto menová politika danej krajiny hrá určitú rolu, ale či je to možné objednať priamo z krajiny kde je to lacnejšie to neviem. Resp. ono môžeš ich skúsiť kontaktovať, ale skôr si myslím že budeš odkázaný na slovenskú pobočku Dell, pretože tieto modely sa predávajú aj u nás. Takisto by aj cena za dopravu mohla zvýšiť cenu na úroveň slovenskej. Ale keď si spomínal to Rakúsko, tam nemám taký prehlad o cenách, ale keďže je to susedná krajina, tak by možno nebolo na škodu tam vycestovať a prípadne kúpiť ten notebook priamo tam. Predpokladám teda že Dell má pobočku vo Viedni a nie niekde v Salzburgu alebo na podobných "odlahlejších" miestach :) Čiže táto možnosť by tu ešte bola. A ešte ma napadla jedna vec ktorá by trochu zhatila ten nákup v zahraničí, konkrétne myslím teraz USA, prípadne Írsko/Anglicko a to je už len taká drobnosť ako norma el. zásuviek...teda musel by si aj tak potom dokúpiť adaptér na európske zásuvky a tak. Tiež potlač klávesnice by nebola slovenská a napr. aj operačný systém by bol v angličtine. (U nás sa myslím dá objednať len český Win, ale aj to je lepšie ako angličtina...mne síce anglický nevadí, ale predsa len niekomu môžu robiť niektoré funkcie problémy).

No a k tomu Lenovu...tak Lenovo robí dobré a kvalitné notebooky, ale skôr až tie vyššie rady, profesionálne prac. stanice a podobne. Nie že by teda tie lacné modely boli šmejdy ale už to nie je to čo to bývalo keď to ešte bývalo IBM :) A pokial viem, tak Lenovo v súčasnosti neponúka model ktorý by sa vo všetkých (a teraz myslím hlavne grafických) možnostiach vyrovnal spomenutému XPS M1530.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.11.06
Prihlásený: 16.05.08
Príspevky: 57
Témy: 9
Príspevok NapísalOffline : 15.02.2008 19:22

Mno určite ten model sa mi vidí ako kvalitne prevedený, dobrým dizajnom a si myslím že nadpriemernou grafikou.Tie ostatné ako dizajnovo mi moc nesedia neviem si pomocť.jj dakujem velmi mi to pomohlo, zatila iba o tom uvažujem ale tak vždy je dobre sa poinformovať he:).Mno a s tym dovozom z USA mno tak to, pri nom je to tak že sa platí ešte to clo nie? To mi jeden známi poradil takú službu volá sa to zasilkovasluzba.com mno a oni ti dokážu sprostretkovať kúpu hocičoho v USA.tym im iba povieš čo chceš oni ti to tam kúpia prevezmú to vyberú originál faktúru a daju tam nejakú smiešnu cenu pričom ked to bude colnik v EU kontrolovať tak ....ževraj zacvakáš clo iba za tu nízku faktúru a tym na tom ušetríš. Original faktúru ti pošlú poštou ako čo som to skladal v tom zahraničí konkretne v tej Amerike tak tam bola cena o dosť menšia oproti SK.Mno a dosť som zmetený s tej záruky myslím že by tam mala byť nejaka internacional ale nevim teda, až tak extra zdatný neisom v jazyku, mno a súhlasím z názorom že 1 rok by mal stačiť ..že za ten rok ho podrobíš nejakým tým svojím testom a uvidíš prípadne si dokúpiš tu záruku. Mno a k tomu napájaciemu konektoru alebo káblu mno , mno ved tá prepojka nestoji vela a ked už to nie tak ..si ju urobím sám, mam nejake tie zručnosti v ELE ..mno ale nevim teda ..čo s tým samotným adaptérom ,ked si spomínal ten 65 a 90 W teraz už nevim , to si myslim by nemal byť problém si to dakde tuná v SK kúpiť . Dakujem za odpoved. :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 15.02.2008 19:31

No tú zásielkovú službu nepoznám, ale keď to chceš risknúť tak to skús, viem že sa to takto robí, známy keď bol pred pár rokmi v USA tak to tiež takto spravil, ale dávať to nejakej firme, no neviem...rozhodni sa ako chceš. Tá záruka na rok podla mňa stačí, ale dá sa samozrejme prikúpiť aj na ďalší čas. Je to medzinárodná záruka, takže platí aj u nás. No a ten adaptér sa dá kúpiť aj cez slovenský Dell, ja by som radšej nejaký iný nepoužíval, predsa len ten notebook nie je zadarmo a keď ho odpáliš nejakým zbastleným adaptérom tak to ti ani neviem aká záruka nepomôže. Napr. tento adaptér je vhodný pre XPS a aj iné notebooky, teda aspoň podla popisu, ešte by si sa mal prípadne informovať mailom či je to naozaj správny adaptér aj so správnou koncovkou do zástrčky.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 15.12.07
Prihlásený: 16.07.08
Príspevky: 150
Témy: 8
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.05.2008 8:06

Tak som sa informoval a ten XPS 17" by sa dal objednať v podobnej konfiguracii ako ten ASUS (M70SN) za nwjakých 2.500 euro :lol: :roll:
Čo je preboha na tom tak drahe ? Sú fakt takí kvalitní v službách a v servise ako sa o nich hovorí ?

SCORPION:

v návode píšeš, že to mam nakonfigurovať na irskej stranke, lenže k tomu konfiguratoru sa neviem dostať :( , sú tam len hotové notebooky http://www1.euro.dell.com/content/produ ... l=en&s=dhs







_________________
Dell XPS™ 1730
GSM: Sony Ericsson W960i
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.05.2008 10:19

Tam si klikneš na Customise a ideš :)
A inak myslím že 2500€ je velmi dobrá cena za taký noťas. Inak ak by sa ti zdalo že povedzme je na tej írskej stránke málo možností na výber, tak si otvor súčasne aj americkú povedzme a dajme tomu nemeckú a povyberaj z toho to najlepšie čo sa dá. Keďže sa u nás nepredáva oficiálne tak nie sú určené presné komponenty ktoré tam môžeš mať, čiže si môžeš povyberať prakticky čokolvek z tých ostatných konfigurácií.

Alebo ak sa ti to zdá vela peňazí, tak sa skús informovať o modeli XPS M1710, ten sa dá stále nakonfigurovať a kúpiť v Anglicku a bude isto lacnejší. Akurát teda že tam nie sú až také prevratné novinky ako 8800M GTX SLI, ale 7950GTX poteší tiež ;)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 15.12.07
Prihlásený: 16.07.08
Príspevky: 150
Témy: 8
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.05.2008 12:23

SCORPION čo povieš ?

XPS M1730

SYSTEM COLOR Crimson Red edit
PROCESSOR Intel® Core™ 2 Duo T9300 (2.5GHz/800Mhz FSB/6MB cache) edit
OPERATING SYSTEM Genuine Windows Vista® Ultimate Bonus edit
MEMORY 4GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz edit
HARD DRIVE Speed: 320GB SATA Hard Drive (7200RPM) with Free Fall Sensor edit
INTERNAL OPTICAL DRIVE CD / DVD Burner (DVD+/-RW Drive) edit
VIDEO CARD NVIDIA® SLI™ Dual GeForce® 8800M GTX with 1GB GDDR3 Memory edit
WIRELESS CARDS Dell Wireless 1395 802.11g Mini Card edit
BATTERY OPTIONS 9-cell Primary Battery and 9-cell additional Lithium Ion Battery edit
SOUND OPTIONS High Definition Audio 2.0 edit
My Software & Accessories
ANTIVIRUS SOFTWARE McAfee SecurityCenter 15-months edit
PRODUCTIVITY SOFTWARE Microsoft Works edit
CARRYING CASES Dell XPS Notebook Backpack edit
PHOTO AND MUSIC SOFTWARE No Entertainment software pre-installed edit
My Service
WARRANTY AND SERVICE 1Yr In-Home Service, Parts + Labor,24x7 Phone Support edit
ACCIDENT AND THEFT PROTECTION Add Accidental Damage and LoJack Theft Protection to 4Yr Warr. edit
DATASAFE ONLINE BACKUP Included 3 GB DataSafe Online Backup for 1Yr edit
DIAL-UP INTERNET ACCESS No ISP requested edit
ENVIRONMENTAL OPTIONS Free Recycling Kit edit
ALSO INCLUDED WITH YOUR SYSTEM
LCD PANEL 17 inch UltraSharp TrueLife Wide-screen WUXGA
Physics Game Accelerator AGEIA PhysX™ 100M Processor
Labels Windows XP™
GAMING LCD Logitech® GamePanel Display
Adobe Software Adobe® Acrobat® Reader 8.1
Processor Branding Intel® Core™ 2 Duo Label

vyšlo mi to na nejakých 4.000 $ :)

ešte k tej záruke, niečo si spomínal, že to nie je to isté ako v USA. V US konfiguracii som mal na výber 1,2,3 roky záruky ... ako to je v EU ?







_________________
Dell XPS™ 1730
GSM: Sony Ericsson W960i
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.05.2008 14:16

No nie je to samozrejme zlé...to vôbec, ale tá cena nečakaj že bude nižšia keď si to prerátaš na tie naše groše ;)
Ak ti môžem poradiť, tak tam nedávaj úplne tie najnadupanejšie veci z takých kategórií ako je RAM, HDD, OS a tak. Pretože napríklad príplatok za 4GB RAM z pôvodných 2GB je často taký vysoký že by ti za to vyšla aj 8GB RAM ak by si lepšie niekde pohladal. Ja som napr. kúpil noťas s 2GB RAM a 160GB HDD a teraz mám 4GB a 320GB disk. Keď si predstavím že za toto by som zaplatil už pri konfigurácii, tak by som mal noťas aspoň o 7000 drahší a takto ma to vyšlo na asi 4000. Samozrejme nemôžem porovnávať ceny pred 3/4 rokom a teraz, ale v princípe ide stále o to isté. No a ešte mám k tomu nejaké pripomienky...
OS - Ultimate je síce fajn, ale Home Premium bohate stačí, tak či onak dostaneš len 32bit verziu, takže tuto môžeš nejakú korunu ušetriť.
RAM, HDD - o tom som už písal vyššie, aj keď možno ten disk by som nechal, lebo neviem ako je to s dostupnosťou týchto 320GB 7200rpm diskov u nás, ešte tu asi nie sú na trhu, takže by tam mohol ostať, ale ak ti stačí aj menší tak kludne uber :)
VGA - no nemôžem povedať že by som nečakal že si vyberieš 8800M GTX SLI, ja by som ju bral tiež, ale 8700M GT SLI podáva tiež vynikajúci výkon - nájdi si na youtube.com videá od užívatela iftibashir (alebo ifti, teraz neviem aký tam má nick) a je tam okrem iného aj nejaké video s testami pár hier práve na 8700M GT SLI a aj v najvyššom rozlíšení je to perfektne hratelné...navyše tá úspora ceny je zase obrovská.
WiFi - určite neber Dellácke wifiny...bývajú s nimi občas problémy, resp. nie sú až tak moc populárne u iných užívatelov ako tak občas čítam...ak neni v ponuke Intel 4965 AGN, tak sa neboj, oni ti ju tam dajú ak im to napíšeš, u mňa to bolo rovnaké
Antivir. & Productivity SW - toto kludne môžeš vymazať z tej objednávky ak by si objednával, sú to len zbytočnosti, McAfee je síce vraj dobrý, ale na ESS to podla mňa nemá, Works je na :shit: o tom bez debaty.
Potom tam máš záruku, no u nás si môžeš takisto vybrať ako chceš, ja mám napríklad len na rok (potreboval som fakt znížiť cenu bez uberania na výkone) ale v priebehu tej záručnej doby sa dá samozrejme kedykolvek dokúpiť. Na presnú cenu sa musíš potom znova informovať v Delli. Ale keď chceš mať chvílu pokoj, tak kúp 2 ročnú NDB záruku a máš. Tak im to môžeš napísať aj do objednávky - iba tú NBD tam napíš a ostatné ako Anti-theft sa myslím u nás ani neposkytujú (ale nie som si istý).
Tie Enviromental options - je to síce fajn že máš takéto ekologické cítenie, ale na 90% si myslím že ti ten recycling kit u nás nedajú do objednávky ;) a keď tak ti ho zaúčtujú aj keď to mohlo byť zdarma v USA alebo UK a tak.
No a to je asi tak všetko...ešte pozerám že tam máš označenie "Labels - Windows XP" - neviem prečo sa tá akože najnadupanejšia (v základe) konfigurácia dáva s XPčkom a nie s Vistou, ale nejaká tá v základe slabšia čo tam bude sa dá dať iba s Vistou, takže tam si budeš môcť vybrať aj tú Home Premium (inak odporúčam ti napísať do objednávky že by si chcel českú, lebo inak ti dajú anglickú automaticky. SK myslím nedodávajú).
Takže asi takto no...som sa nejako rozpísal ako pozerám :)

EDIT: tak som sa pokúsil niečo poskladať, čo by ti mohlo vyhovovať, je to z USA stránky, takže to pôjde objednať aj u nás:

SYSTEM COLOR Smoke Grey
PROCESSOR Intel® Core™ 2 Duo T9300 (2.5GHz/800Mhz FSB/6MB cache)
OPERATING SYSTEM Genuine Windows Vista® Home Premium Edition
MEMORY 2GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz
HARD DRIVE Speed: 320GB SATA Hard Drive (7200RPM) with Free Fall Sensor
INTERNAL OPTICAL DRIVE CD / DVD Burner (DVD+/-RW Drive)
VIDEO CARD NVIDIA®SLI™Dual GeForce®8700MGT with 512MB GDDR3 Memory
WIRELESS CARDS Intel® PRO/Wireless 4965a/g/n Mini Card
BLUETOOTH AND WIRELESS USB Built-in Wireless Bluetooth 355 and Wireless USB plus Belkin 4-port hub
BATTERY OPTIONS 9-cell Primary Battery and 9-cell additional Lithium Ion Battery
SOUND OPTIONS Integrated Sound Blaster Audigy HD Software Edition

My Software & Accessories
ANTIVIRUS SOFTWARE No Security
PRODUCTIVITY SOFTWARE No Productivity software pre-installed
CARRYING CASES Dell XPS Notebook Backpack
PHOTO AND MUSIC SOFTWARE No Entertainment software pre-installed

My Service
WARRANTY AND SERVICE 1Yr In-Home Service, Parts + Labor,24x7 Phone Support
DATASAFE ONLINE BACKUP Included 3 GB DataSafe Online Backup for 1Yr
DIAL-UP INTERNET ACCESS No ISP requested
ENVIRONMENTAL OPTIONS Free Recycling Kit

ALSO INCLUDED WITH YOUR SYSTEM
LCD PANEL 17 inch UltraSharp TrueLife Wide-screen WUXGA
Physics Game Accelerator AGEIA PhysX™ 100M Processor
Labels Windows Vista™ Premium
GAMING LCD Logitech® GamePanel Display
Adobe Software Adobe® Acrobat® Reader 8.1
Processor Branding Intel Centrino Core Duo Processor

A celé to dávajú za 3202 dolárov...takže celkom dobrá suma...keď si zoberieš že za upgrade na 4GB RAM chcú 150 dolárov navyše a za takú cenu máš dnes pomaly aj dva 4GB kity pamätí tak je to naozaj smiešne podla mňa to kupovať už v notebooku. Viem, je síce s tým potom ešte robota to vymieňať a tak, ale za tie prachy to myslím stojí.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 15.12.07
Prihlásený: 16.07.08
Príspevky: 150
Témy: 8
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 28.05.2008 14:34

vidno, že sa do toho vyznáš :rolleyes: Ja v tomto niesom až taký expert, takže dám si kľudne poradiť :)

takže hovoríš že ta 8700 GT je postačujúca ? Potiahne mi to v slušných detailoch GTA:IV, MAFIA 2 ? :)
a neposkytuje DELL taku službu, že ked by mi nahodou ukradli notebook :cry: , tak sa da vyhľadať ? Asi to je blud, ale spýtam sa ťa radšej







_________________
Dell XPS™ 1730
GSM: Sony Ericsson W960i
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.05.2008 15:43

Určite isto potiahne :) Navyše ja hovorím o dvojici 8700M GT v SLI ;)
Ja dúfam že si to zahrám na svojej 8600M GT a pri troche šťastia aj na najvyššom rozlišku :) Hlavne teda GTA4 :)

Tá služba s vyhladaním noťasu je síce perfektná ale naozaj si nie som istý či to poskytujú aj u nás... :( bral by som aj ja také každopádne :)







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok NapísalOffline : 28.05.2008 16:23

Sveta pravda. Tie 4 GB ram je totalny blud pri 32 bit Viste. A aj ta grafika 8700gt SLI je nadpriemerna vo vykone ved sa nachadza v prvej desiatke naj kariet sucasnosti a co je dolezitejsie menej zere ako ta 9800gtx... Ta konfiguracia co ti navrhol SCORPION je idealna , mozno by som rozsiril zaruku ale inak fajn...Neviem inak kolko budes cakat, ale kamarat objednal Inspiron pred mesiacom a stale ho nema...


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.05.2008 16:32

Nejde ani tak o to, že sú tie RAMky zbytočnosť, ale skôr o to že za ne tolko zaplatíš a to sa neoplatí...ja mám teraz tiež 4GB RAM a 32bit Vistu...kompatibilita je predsa len ešte stále väčšia na 32bit. verzii.

Inak to čakanie, no tak to fakt že si počkáš ale keď ich trochu posúriš tak ti na to dajú prioritu a máš to rýchlejšie...lepšie je si poriadne vybrať aby si potom niečo nemusel dokupovať a tak...







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 30.11.07
Príspevky: 2068
Témy: 85
Príspevok NapísalOffline : 28.05.2008 17:14

Do ktorej vyrobnej haly putuju objednavky zo SVK ?
Do LIMERICKu v Irsku alebo do LÓDŹi v Polsku ?


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 28.05.2008 17:50

Ja mám z Írska







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 15.12.07
Prihlásený: 16.07.08
Príspevky: 150
Témy: 8
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.05.2008 10:23

Každý ma prehovara na 15" . Aký je váš nazor ? prenašať ho budem (často cestujem do zahraničia), ale take prenašanie, že ho hodim do auta a na hoteli ho vyložim ... Aký je váš nazor ?







_________________
Dell XPS™ 1730
GSM: Sony Ericsson W960i
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 16.05.05
Príspevky: 5075
Témy: 105
Bydlisko: Trenčín, SR
Príspevok Napísal autor témyOffline : 29.05.2008 16:20

15" je podla mňa tak akurát na notebook, ale ty si písal že chceš skôr ako náhradu desktopu. Tam už 15" až tak nestačí. Hlavne graficky je tam trochu problém. Pokial totiž nerátam extrémy ako Alienware m15x kde je 8800M GTX grafika, tak najlepšie čo v 15" NB dostaneš je 8600M GT. Alebo teda teraz nové 9500M GS, resp. od ATI HD3xxx.
Ak ho budeš prenášať tým štýlom že nie denno-denne nosiť čo ja viem do školy alebo tak, že ho máš na pleciach a podobne, ale iba v aute tak potom 17" nebude problém. Ale to XPSko je docela velká krava, aby si bol na to prípadne pripravený, tam idú dva HDD a sú uložené nad sebou a ešte potom hrubý displej, takže je to fakt velký notebook. Ale vďaka tomu sa zase tak neprehrieva ako iné s výkonnými grafikami.







_________________
    Intel Core i5-3450 | Gigabyte GA-Z77M D3H | Kingston 8GB 1600MHz DDR3 | Sapphire HD7850 2GB | 2x ADATA SX900 256GB | WD MyCloud 4TB | 27" AOC | Cooling by GELID
    Apple iPhone 6s 32GB | 2005 Ford Focus II 1.8TDCi Panther Black S-packet

    "My new computer came with Windows 7. Windows 7 is much more user-friendly than Windows Vista. I don't like that."
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nakupovať notebooky Dell

Registrovaný: 15.12.07
Prihlásený: 16.07.08
Príspevky: 150
Témy: 8
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 29.05.2008 17:16

No hej chcem to ako nahradu desktopu, ale zas ci mi 17 palcov nebude na obtiaz. Doteraz som mal len 15 palcove notebooky a tie my vyhovovali. Ako som spominal nebude casto prenasani len ked pojdem do zahranicia (2x 3x za tyzden), ale neviem si predstavit ak by mi nahodou meskalo lietadlo co sa mi stava dost casto a mal by som tu obludu vytiahnut a polozit na kolena... Extra vykon mi netreba , teraz co predavam PC tak tam som mal grafiku 3870 a ta mi postacovala bohate... a da sa vybrat pri 15" aj FULL HD rozlisko ?







_________________
Dell XPS™ 1730
GSM: Sony Ericsson W960i
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 867 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2, 3, 4, 5 ... 29 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nakupovat z PCcka ?

v Obchody, reklamácie a právo

8

853

19.11.2010 23:30

stiffy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nakupovať na DealExtreme.com

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ]

v Články

147

31274

24.02.2012 17:46

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nakupovať hry cez obchod play

v Krčma

3

569

06.12.2014 13:34

1daemon1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako nakupovat cez net (zo zahranicia)

v Obchody, reklamácie a právo

0

1591

11.05.2007 5:38

zero0x Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Notebooky Dell

v Notebooky a netbooky

23

1575

16.08.2007 17:54

ScorpionSX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I: notebooky Dell

v Informujem sa

2

659

01.06.2010 9:02

delete Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Dva notebooky Asus a Dell

v Predám

2

642

24.03.2013 0:58

Demik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Dva notebooky DELL a HP

v Predám

6

780

21.03.2011 23:22

najveci Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prosim porovnat notebooky Lenovo y580/DELL

v Notebooky a netbooky

1

585

16.11.2012 19:50

mety Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Biznis notebooky HP,Dell a Lenovo

v Predám

0

475

03.09.2017 15:47

najveci Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Je stranka http://www.notebooky-dell.sk/ bezpecna?

v Notebooky a netbooky

1

727

05.01.2010 17:38

Tech Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P/V: Nefunknčné notebooky a diely na notebooky

v Predám

4

675

27.07.2015 12:37

hopkok Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Palivový článok pre notebooky lepší ako Li-Ion batéria

v Novinky

5

1004

20.10.2008 22:24

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. kde nakupovat?

v Ostatné

1

442

27.10.2014 13:40

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Kde nakupovat???

v Notebooky a netbooky

1

914

14.11.2006 14:49

RUSSIAN Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vie niekto nakupovat v BGS?

v Ostatné

15

2094

20.04.2006 22:19

Rasputin Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra