Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 57 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 14.04.06
Prihlásený: 05.07.07
Príspevky: 31
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2006 12:36

Paldo pocuj som necital vsetko, ale ked ty nedokazes v tej distribucii nainstalovat programy tak zapomen na linux.... mandriva a spol su klikace a to je tak pre deti... treba zacat najtazsim (ja som tak zacal) asi tak zo 10 krat ti to nepojde ale jak sa dostanes do toho tak to budes mat skvele i naladene i pojde ti to a ked ne na nete je vela dokumentaciee







_________________
gentoo rulezzzzzz
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.06
Prihlásený: 19.06.09
Príspevky: 475
Témy: 23
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.06.2006 15:14

To Lamerko: Na vela fórach som sa dočítal, že mandriva nie je bohviečo a sám som sa o tom aj presvedčil. Neviem, či to bolo mojou vinou, alebo systémom, ale nešlo na tom nič. Všetko som robil podla návodov na webe a z fór, ale nešli ani tar.gz, rpm-ká, nedali sa nastaviť zdroje, na prd mi išiel zvuk (ako bez ekvalizéru, aj ked bolo v systéme, aspon čo som ja našiel, všetko v poriadku).

:P

Ak sa niektorí chcete pobaviť, práve sťahujem ubuntu a študujem pdf-ko : Linux: Dokumentační projekt (3. vydanie). Má to 1000 strán, hádam to bude na niečo dobré ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.06
Prihlásený: 19.06.09
Príspevky: 475
Témy: 23
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.06.2006 15:18

lamerko píše:
... treba zacat najtazsim


Prepáč, ale gentoo nie je to, čo hľadám. Potrebujem desktopové ľahko ovládateľné a spravovateľné distro, ktoré ma nebude :shit: ako windows za 10 rokov


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 09.05.05
Prihlásený: 07.12.16
Príspevky: 1294
Témy: 69
Bydlisko: - - -
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2006 15:43

Paldo píše:
Ak sa niektorí chcete pobaviť, práve sťahujem ubuntu a študujem pdf-ko : Linux: Dokumentační projekt (3. vydanie). Má to 1000 strán, hádam to bude na niečo dobré ;)


hej, to je dobra kniha

Paldo píše:
Prepáč, ale gentoo nie je to, čo hľadám. Potrebujem desktopové ľahko ovládateľné a spravovateľné distro, ktoré ma nebude ako windows za 10 rokov


spravovatelne? moze byt nieco lepsie spravovatelne ako gentoo ? :o) a lahko ovladatelne..ak ho nainstalujes, tak potom uz ovladanie je take iste ako na kazdom inom linuxe...a osobne si myslim ze taka primitivna instalacia balickov ako ma gentoo nenajdes nikde, jeden prikaz a proste to ide, vsetko si spravi uz on sam...to ze gentoo je tazky je stary kec ktory vladne na nete..instalacia je sice cez prikazovu riadku, ale do druhej konzoly si otvoris handbook a instalacia spociva v tom ze iba prekopiruvavas prikazy, sem tam nieco prepises a to je vsetko, copy paste, copy paste..to je instalacia gentoo-a.. :roll: copy paste, copy paste.. tazke.. :D

Sak hraj sa, ak sa ti zapaci suse, tak suse...tych distribuci je cela kopa(nieco cez 250 tusim) takze vela stastia pri hladani tej spravnej ;) :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.06
Prihlásený: 19.06.09
Príspevky: 475
Témy: 23
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.06.2006 15:54

No taq teda vykúšam niekedy aj gentoo, asi hned po ubuntu ;) V učení problém nie je, MS DOS som zvládol ako 12-ročný :-)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 02.01.06
Prihlásený: 02.11.21
Príspevky: 3331
Témy: 91
Bydlisko: Prešov
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2006 15:57

Paldo píše:
...MS DOS som zvládol ako 12-ročný :-)
nexem byt svina ale ja ked som mal 9 :P :lol: este si pametam ako som hladal v dose Lemmingov...







_________________
Ryzden 3700X, 16 GB DDR4 3200, RX 570, Win 11 & Dell @ 10210U, 16 GB DDR4 2666, Win 10
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2006 22:12

to Lamerko: mozno ti nedochadza,ze niektori ludia potrebuju na systeme hned pracovat,chcu prejst z Windowsu na Linux,ale nechcu sa babrat s konzolou,hladat balicky a kniznice,chcu to nainstalovat a fachat.Ak to nevies pochopit,je to tvoj problem,ale prave pre tu tazkopadnost Linuxu stale vedie Microsoft a este aj hodnu dobu bude.Ci chces ci nie,s Linuxom musis experimentovat,aj ked sa distro tvari maximalne user-friendy,co u Windowsov neplati.

Uvedomte si,ze este dost vela ludi nedokaze nainstalovat ani Windows,maximalne si nainstaluju nejake exe-cko a aplikaciu spustaju s ikonkou z plochy.Od takych ludi nemozte cakat,ze budu kompilovat program pre Linux,ze budu pridavat zdroje a hladat kniznice,oni proste potrebuju pracovat.A preto Linux nenahradi Windows,aspon nie v blizkej buducnosti


btw. aj ja bezim na Linuxe,viem si spravit vacsinu veci co potrebujem,a to mam Linux sotva tyzden.Ale keby som potreboval pracovat a nemal dost casu na babranie sa s nim,Windows by som spat instaloval po hodine provozu Linuxu.

btw. Johny na com bezis teraz?







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 11.06.2006 22:19

johny128 píše:
spravovatelne? moze byt nieco lepsie spravovatelne ako gentoo ? :o) a lahko ovladatelne..ak ho nainstalujes, tak potom uz ovladanie je take iste ako na kazdom inom linuxe...a osobne si myslim ze taka primitivna instalacia balickov ako ma gentoo nenajdes nikde, jeden prikaz a proste to ide, vsetko si spravi uz on sam...to ze gentoo je tazky je stary kec ktory vladne na nete..instalacia je sice cez prikazovu riadku, ale do druhej konzoly si otvoris handbook a instalacia spociva v tom ze iba prekopiruvavas prikazy, sem tam nieco prepises a to je vsetko, copy paste, copy paste..to je instalacia gentoo-a.. :roll: copy paste, copy paste.. tazke.. :D

Sak hraj sa, ak sa ti zapaci suse, tak suse...tych distribuci je cela kopa(nieco cez 250 tusim) takze vela stastia pri hladani tej spravnej ;) :)


To je sice pekne,ale pre bezneho cloveka nepripustne a nezvladnutelne







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 09.05.05
Prihlásený: 07.12.16
Príspevky: 1294
Témy: 69
Bydlisko: - - -
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2006 5:19

Whistler píše:
To je sice pekne,ale pre bezneho cloveka nepripustne a nezvladnutelne


co ???? bezny clovek nevie copy & paste alebo ktora cast je nezvladnutelna ???


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2006 20:27

johny128 píše:
co ???? bezny clovek nevie copy & paste alebo ktora cast je nezvladnutelna ???


Nechci mi povedat,ze bezny clovek ti je schopny nainstalovat Linux s otvorenymi dvoma konzolami a kopirovanie prikazov,pripadne ich pozmenenie.

99% ludi pracujucich na PC nedokaze ani zmenit Boot z HDD na CD,nieto este instalovat nieco takymto sposobom.Ber to zo stranky bezneho uzivatela a nevrav mi,ze bezny uzivatel to nainstaluje.Bezny uzivatel je clovek,ktory na PC okrem otvorenia IE a Office nic ine nevie,tak mi tu nerozpravaj o jednoduchej instalacii.Pre nas ano,pre cloveka nie ;)







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 09.05.05
Prihlásený: 07.12.16
Príspevky: 1294
Témy: 69
Bydlisko: - - -
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2006 20:44

Whistler píše:
Bezny uzivatel je clovek,ktory na PC okrem otvorenia IE a Office nic ine nevie,tak mi tu nerozpravaj o jednoduchej instalacii.


taky clovek by si nikdy neinstaloval linux, ci uz mandrivu alebo gentoo alebo high end nasa pette special edition bsd bla bla , takze neviem ako sa sem tato skupina dostala, hovorili sme o inom .. ;-)

Citácia:
Pre nas ano,pre cloveka nie ;)


Aj ja som clovek, dokonca ten bezny, neviem nic zvlastne na pc, takze .. :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 12.06.2006 23:59

Ty hovoris o inom a ja o inom.Ja hovorim o tom,ako sa Linux snazi pretlacit medzi desktopove PC a ako zariti Linuxaci hovoria,ze je to uz dnes mozne.Ja tvrdim opak,pre bezneho uzivatela proste Linux nie je a tak skoro ani nebude.

Jednoduco som len chcel poukazat na to,ako si hovoril,ze je instalaciau jednoducha,len Copy<>Paste,Copy<>Paste,...ja som to len rozvinul na to,ze jednoducha ako pre koho a pre normal cloveka to nie je.Je to jednoducho o tom,ze by bezny uzivatel aj celkom rad presiel z Windowsu na Linux,ci uz z financnych dovodov,bezpecnosti alebo cokolvek ineho (chce si to skusit),takto ale nema sancu,pretoze si nebude vediet sam nainstalovat ani media player.
Je toto podla Teba user-friendly system,ako vsade Linuxaci vykrikuju?A napis mi prosim Ta objektivny a normalny nazor,nie dve jednoduche vety :roll:



johny128 píše:
Aj ja som clovek, dokonca ten bezny, neviem nic zvlastne na pc, takze ..


Nemozes predsa porovnavat seba,ako pokrocileho uzivatela a sekretarku,ktorej admin nainstaloval Linux a naj staraj sa.Dobre vies,ze porovnavas neporovnatelne,neviem naco si tuto vetu vobec napisal :roll:







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.06
Prihlásený: 19.06.09
Príspevky: 475
Témy: 23
Príspevok Napísal autor témyOffline : 13.06.2006 9:40

To Whistler: Naprosto s tebou súhlasím, aj ked nie vo všetkom. Nie je user ako user. Niektorí dnešní nadšenci, ktorí sa dostali k PC v časoch win95/98 pravdepodobne nikdy nebudú ako tí, čo začali v úplných začiatkom DOS-u a WIN3.11. Sú proste od malička naučený len klikať a klikať. Ked sa na kompe prestane dať klikať (padnutý win, bootovacie CD s dos-om) sú v prdeli. Sám poznám niektorích, ktorí vedia super robiť a spravovať win, ale iba to. ukážem im dos, alebo potrebujú niečo spraviť v príkazovom riadku - koniec. Takíto pravdepodobne budú mať problém s prechodom linux, nech si vyberú ajúkoľvek distribúciu, lebo tie inštalácie a grafické prostredia sú síce pekné, ale zdaleka nie také všemocné ako terminál.
A naopak: Ked raz niekto robí s pc od základov dos-u, prehrýzol sa cez dos, win-y až do xp-čka a vie, čo a ako funguje, nemal by mať s prechodom na linux problém a dovolím si tvrdiť, že je iba otázkou času, kedy sa po nainštalovaní prvého linuxu rozhodne do toho "praštiť" a prejde na "tvrdšie" distribúcie ako gentoo.... :oops:


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 09.05.05
Prihlásený: 07.12.16
Príspevky: 1294
Témy: 69
Bydlisko: - - -
Príspevok NapísalOffline : 13.06.2006 10:05

Ok, ja rezignujem, k tejto teme sa uz nebudem vyjadrovat, toto je moj posledny post. paldo aj whistler ste uplne mimo, sekretarke je jedno ci je tam windows/linux, tie systemy uz nainstalovane(ako vravis, nainstaluje jej to tam admin) su skoro rovnake, vlavo mas start, tam si najdes office, tam niekde mas prehliadac a co viac chces. Podla jedneho prieskumu, kde zobrali skupinu tusim ze 30 ludi ktori nikdy predtym nerobili s pc, 15tim dali windows, 15tim linux a mali co najskor napisat mail a pozriet si stranku na nete atd...vies kto to spravil rychlejsie? ti na linuxe

2Paldo: hovoris akoby prechod na linux bolo nieco nevyhnutne a musi sa s tym stretnut kazdy :roll:

Paldo píše:
a prejde na "tvrdšie" distribúcie ako gentoo...


nainstaluj si ho pls..ukazem ti nieco, http://www.pcforum.sk/ako-nainstalovat- ... t4637.html , nevedel si nainstalovat program v mandrive ? mozem ti garantovat, ale fakt garantovat ze v gentoo by si ho nainstaloval a este rychlejsie. Instalacia balicka je totizto taka ze napises
emerge program

Vsetko, bodka, ende slush, uz ho iba pustis, absolutne o nic sa nestaras, on ti stiahne vsetky zavislosti, prisposobi, to dokaze aj ta sekretarka, aj ta najvacsia lama :roll:

Citácia:
A naopak: Ked raz niekto robí s pc od základov dos-u, prehrýzol sa cez dos, win-y až do xp-čka a vie, čo a ako funguje, nemal by mať s prechodom na linux problém a dovolím si tvrdiť, že je iba otázkou času, kedy sa po nainštalovaní prvého linuxu rozhodne do toho "praštiť" a prejde na

...prejde spat na windows.. :roll:


Citácia:
Nemozes predsa porovnavat seba,ako pokrocileho uzivatela a sekretarku,ktorej admin nainstaloval Linux a naj staraj sa.Dobre vies,ze porovnavas neporovnatelne,neviem naco si tuto vetu vobec napisa


napisal som ju preto lebo si nemyslim ze viem robit na pc nieco viac ako ta sekretarka. Co robim ? pozeram web, kecam cez icq, obcas si nieco stiahnem z netu, napisem nieco do wordu, kukam si mail..to iste co ona, nerobim nic nazvys, teda nepokladam sa za nejakeho "pokrocileho uzivatela"


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 14.04.06
Prihlásený: 05.07.07
Príspevky: 31
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 13.06.2006 10:33

Nebudem sa k takym veciam uz vyjedrovat ..... ja som tiez zacal na klik-klak systemoch a de som teraz? Win uz nechcem ani citit...sak to je zasrana komercna hra....pri ktorej treba mat trpezlivost ako naozaj.....
A co treba delat aby sa clovek (aj sekretarka a neviem co este vsetko) naucil lin .... citat, skusat, forum, irc atd...
a uz aj gentoo ma X-install takze to zvladne aj male dieta...

prva stranka co ma napadla de som nato pozeral
Citácia:

tak neviem ze co tu riesite za .....







_________________
gentoo rulezzzzzz
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 14.04.06
Prihlásený: 05.07.07
Príspevky: 31
Témy: 4
Príspevok NapísalOffline : 13.06.2006 10:42

ehm a tu su nejake videa ohladom os linux install ci co to je ...sa mi to nechcelo pozerat
http://osvids.com/







_________________
gentoo rulezzzzzz
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 13.06.05
Prihlásený: 22.07.10
Príspevky: 901
Témy: 12
Bydlisko: [SR]-Kosice
Príspevok NapísalOffline : 13.06.2006 15:10

Vidim johny,ze sme sa aboslutne nepochopili,ty o jednom ja o druhom.Nechajme to,zbytocne z toho bude FW







_________________
Toshiba Sattelite A210-16F l AMD Turion64 X2 TL-58 1.90gHz l 3 gB DDR2 667 MHz l ATI Radeon HD2600 256mB l Fujitsu 160gB 5400k l Toshiba DVD+-RW
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 05.07.06
Prihlásený: 03.07.23
Príspevky: 182
Témy: 9
Bydlisko: 127.0.0.1
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2006 13:38

mam kubuntu a potreboval by som tam hodit operu a podobne veci len nechapem ako to spravit :( rozbalil som subor tar.gz a co s tym ako teraz ?







_________________
msi kt880 delta//amd barton 1909@2403(30hr prime95)//maxtor diamondmax plus9 80GB (ata133)// cd-rom msi 52max (ms-8152)//a-data 400 256MB,pqi 400 256MB@354mhz ddr 2ns// s3 virge dx 375 4MB 55/55@62/62// 400W ms industrial// kubuntu 6.06.1 lts dapper, windows xp
_____________________________________
JanoF: Lenivosť je najväčší BUG človeka.
Einstein: Štát je tu pre ľudí, a nie ľudia pre štát.
Einstein: Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.06
Prihlásený: 19.06.09
Príspevky: 475
Témy: 23
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.08.2006 16:04

v (k)ubuntu nie je potrebné nič takto inštalovať, na to máš repozitáre a synaptic package manager.. preštuduj si príručku..

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_dapper_cz


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 05.07.06
Prihlásený: 03.07.23
Príspevky: 182
Témy: 9
Bydlisko: 127.0.0.1
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2006 21:51

router píše:
v (k)ubuntu nie je potrebné nič takto inštalovať, na to máš repozitáre a synaptic package manager.. preštuduj si príručku..

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_dapper_cz
operu som uz rozbehol podla navodu v tej stranke ale instalaciu programov v tar.gz som tam nejeako nevidel :(







_________________
msi kt880 delta//amd barton 1909@2403(30hr prime95)//maxtor diamondmax plus9 80GB (ata133)// cd-rom msi 52max (ms-8152)//a-data 400 256MB,pqi 400 256MB@354mhz ddr 2ns// s3 virge dx 375 4MB 55/55@62/62// 400W ms industrial// kubuntu 6.06.1 lts dapper, windows xp
_____________________________________
JanoF: Lenivosť je najväčší BUG človeka.
Einstein: Štát je tu pre ľudí, a nie ľudia pre štát.
Einstein: Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.
Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 30.09.05
Prihlásený: 30.05.08
Príspevky: 2902
Témy: 70
Bydlisko: Socket 478
Príspevok NapísalOffline : 10.08.2006 21:58

Carnage píše:
operu som uz rozbehol podla navodu v tej stranke ale instalaciu programov v tar.gz som tam nejeako nevidel :(

Nevím, jak KUBUNTU, ale na každé distribuci nemusí jít instalovat .tar.gz balíčky. Možná potřebuješ jiné. Router bude vědět.







_________________
SHARP mz-800 CPU Zilog Z80A 3.55 MHz RAM 64 KB VGA 32 KB HD Cassette Tape Recorder
"Pán zabíjení zahyne, avšak ve smrti zplodí smrtelné potomstvo. V jejich šlépějích bude následovat zmar."... Tak pravil moudrý Alaundo...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 15.05.06
Prihlásený: 19.06.09
Príspevky: 475
Témy: 23
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.08.2006 22:35

to vôbec nie je potrebné, na tar.gz balíčky sa vykašli, pokial nechceš fakt najnovšie beta verzie (nestabilne) tak ťa to absolutne nemusi zaujimať. btw: da sa to robiť ako v každom inom linuxe, tj rozbaliť (malo by to isť aj 2x kliknutím) a dnu máš install alebo readme, v ňom je návod na inštaláciu.

prečítaj si kapitoly, ako pridať repozitáre a úplne všetko spravíš cez Synaptic package manager. Ty nemusíš nič hladať, nič rozbalovať, nič manuálne inštalovať, len si to dáš v synapticu nájsť a dáš nainštalovať. on to nájde v repozitároch+všetky závislosti a nainštaluje za teba. alebo v konzole, ak vieš názov toho, čo chceš:
Kód:
sudo apt-get install nazov_programu


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 05.07.06
Prihlásený: 03.07.23
Príspevky: 182
Témy: 9
Bydlisko: 127.0.0.1
Príspevok NapísalOffline : 11.08.2006 16:27

takze uz sa mi podarilo naistalovat flash player cez ten manager ale potreboval by som poradit s :
1. nemozem pozerat v opere streaming videa napr.: www.pg24.cz a vsetko ostatne co potrebuje windows media player vypise ze plug-in content a ja neviem co mam naistalovat
2. instalacia windows communicatora pre linux http://www.communicator.pl/download.html nejako mi to nejde ani cez ten manager :( :loony:







_________________
msi kt880 delta//amd barton 1909@2403(30hr prime95)//maxtor diamondmax plus9 80GB (ata133)// cd-rom msi 52max (ms-8152)//a-data 400 256MB,pqi 400 256MB@354mhz ddr 2ns// s3 virge dx 375 4MB 55/55@62/62// 400W ms industrial// kubuntu 6.06.1 lts dapper, windows xp
_____________________________________
JanoF: Lenivosť je najväčší BUG človeka.
Einstein: Štát je tu pre ľudí, a nie ľudia pre štát.
Einstein: Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.08.06
Prihlásený: 12.08.06
Príspevky: 2
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2006 7:16

Na Mandriva DVD nie su vsetky balicky ... !!!

Niektore specificke sa tam nemohli zmestit takze su na webe.

Odporucam najst stranku EasyUrpmi http://easyurpmi.zarb.org/index.php


Ak mas klasicky 32bit procak a pochadzas zo SR tak ti ale staci nakopirovat riadky co prikladam a vlozit ich to terminalu -- samozrejme ako root.
Rozsiri to databazu balickov - aj o xmms :-)



urpmi.addmedia plf-free ftp://spirit.bentel.sk/mirrors/plf/mand ... 006.0/i586 with hdlist.cz

urpmi.addmedia plf-nonfree ftp://spirit.bentel.sk/mirrors/plf/mand ... 006.0/i586 with hdlist.cz

urpmi.addmedia --update updates ftp://ftp3.mandrake.sk/mirrors/Mandrake ... n_updates/ with media_info/hdlist.cz

urpmi.addmedia main ftp://ftp3.mandrake.sk/mirrors/Mandrake ... media/main with media_info/hdlist.cz

urpmi.addmedia contrib ftp://ftp3.mandrake.sk/mirrors/Mandrake ... ia/contrib with media_info/hdlist.cz

Potom uz cokolvek najdes v Mandrivackom Instalatore softtu...

POZOR : TIETO PRIKAZY ZTIAHNU CELE DATABAZY AJ S PODROBNYM POPISOM
PRETO MOZU ZABRAT AJ DESIATKY MB
NA STRANKE CO SOM JU UVIEDOL JE VSAK MOZNOST ZTIAHNUT LEN
"Compressed index" CIZE LEN MENA BEZ AKEHOKOLVEK POPISU
APLIKACII. OSOBNE RADSEJ TAHAM KOMPLETNE DATABAZY...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.08.06
Prihlásený: 12.08.06
Príspevky: 2
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2006 7:22

Pre streamovanie pouzivam mplayerplug-in.

Pod operou vsak nespolupracuje - osvedcil sa mi Firefox.

Vhodne je dotahat si real-kodeky pretoze sa mi zda ze pre "wmv" nesedi casovanie zaciatku klipov...

Odskusane mam:

www.stv.sk
www.joj.sk
www.markiza.sk
www.nova.cz
www.iprima.cz
www.ceskatelevize.cz
a kopec cudzojazicnych...

Hlavne je fajn ze cez mplayerplugin si mozes zkopirovat adresu streamu,
potom v konzole staci cez mplayer stream ulozit na disk...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 05.07.06
Prihlásený: 03.07.23
Príspevky: 182
Témy: 9
Bydlisko: 127.0.0.1
Príspevok NapísalOffline : 12.08.2006 11:49

themo píše:
Na Mandriva DVD nie su vsetky balicky ... !!!
...
lenze ja pouzivam kubuntu :rolleyes: takze to mi asi nepomoze :(
themo píše:
Pre streamovanie pouzivam mplayerplug-in...
ten mplayerplug-in som si naistaloval a ide mi len zvuk ale obraz nikde :cry: . chybaju mi nejake kodeky alebo co ?







_________________
msi kt880 delta//amd barton 1909@2403(30hr prime95)//maxtor diamondmax plus9 80GB (ata133)// cd-rom msi 52max (ms-8152)//a-data 400 256MB,pqi 400 256MB@354mhz ddr 2ns// s3 virge dx 375 4MB 55/55@62/62// 400W ms industrial// kubuntu 6.06.1 lts dapper, windows xp
_____________________________________
JanoF: Lenivosť je najväčší BUG človeka.
Einstein: Štát je tu pre ľudí, a nie ľudia pre štát.
Einstein: Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako nainštalovať prog v Linuxe?

Registrovaný: 05.07.06
Prihlásený: 03.07.23
Príspevky: 182
Témy: 9
Bydlisko: 127.0.0.1
Príspevok NapísalOffline : 13.08.2006 18:57

takze uz som vyriesil moje problemy: doinstaloval som si emulator windowsu wine :D s tym streamovanim videa ani neviem ako som to vysriesil ale uz to fici :loony:







_________________
msi kt880 delta//amd barton 1909@2403(30hr prime95)//maxtor diamondmax plus9 80GB (ata133)// cd-rom msi 52max (ms-8152)//a-data 400 256MB,pqi 400 256MB@354mhz ddr 2ns// s3 virge dx 375 4MB 55/55@62/62// 400W ms industrial// kubuntu 6.06.1 lts dapper, windows xp
_____________________________________
JanoF: Lenivosť je najväčší BUG človeka.
Einstein: Štát je tu pre ľudí, a nie ľudia pre štát.
Einstein: Len dve veci sú nekonečné. Vesmír a ľudská hlúposť. Pri tej prvej si však nie som taký istý.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 57 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows XP ako preinstalovat bez zmazania niektorych prog.

v Operačné systémy Microsoft

17

1286

05.11.2009 20:13

jurkim Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako rozsirit particiu (po Linuxe)

v Operačné systémy Microsoft

4

451

13.04.2012 21:14

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako spustit WoW na Linuxe

v Počítačové hry

3

1345

02.12.2008 22:49

stopa27 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako nainstalovat javu do pc s pristupom ako uzivatel

v Assembler, C, C++, Pascal, Java

1

832

18.03.2008 8:40

redw Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zistim aku mam sietovku a ako ju nainstalovat ked nic ku

v Operačné systémy Microsoft

9

1183

03.01.2007 17:35

marian100 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako nainstalovat Nod32 ako server

v Antivíry a antispywary

4

1049

26.04.2006 2:50

xyrko Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Som úplny zaciatocnik v Linuxe, ako rozbehat tuto funkciu:

v Operačné systémy Unix a Linux

1

680

08.02.2011 12:00

Igor Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nainstalovat PHPBB

v Redakčné systémy

2

1008

29.05.2008 21:58

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ako nainštalovať mód

v Redakčné systémy

0

2487

07.10.2006 22:33

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nainštalovať Wordpress

v Redakčné systémy

1

366

03.02.2015 23:03

hatto13 Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. Ako nainštalovať windows?

v Operačné systémy Microsoft

10

818

03.02.2012 23:17

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nainštalovať RAM?

v Pamäte

6

883

04.07.2013 20:27

SKiLEX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako nainstalovat zvukovku?

v Audio programy

18

2975

25.09.2006 20:25

marian100 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako nainštalovať Drupal ?

v Redakčné systémy

4

360

22.10.2013 18:58

Sue271 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako nainstalovat router?

v Sieťové a internetové programy

9

2920

29.06.2008 8:20

mico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako nainstalovat windows

v Operačné systémy Microsoft

9

686

20.02.2009 18:50

romanbee Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra