Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 30.08.22
Príspevky: 142
Témy: 39
Bydlisko: Košice - Ma...
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2009 21:19

Som odchovaný na Frontpage a už 10 rokov robím v tomto programe. Samozrejme na dnešnú dobu to už nieje ono. Chcel by som prejsť na web tvorený z hotového http://www.styleshout.com/templates/preview/UrbanArtist1-0/index.html template.
Otázne je že predtým som robil stránky vždy ako rámce a tak som aj rozmýšlal.
Ako je to teraz s tým template, to každá stránka je samostatná s tým istým menu?
To keď zmením niečo v menu tak to potom musím meniť na všetkých html stránkach?
V akom programe by som to vedel editovať, aby som to nemusel manuálne kódom editovať v notepade.

Ja viem, že experti mi tu budú radiť písať to v notepade a žiadny program, ale mne to tak vyhovuje viac, pripadné chyby odstraňujem editáciou kódu.
Môj starý web s inou tematikou ale so starým fungovaním je napr www.akozarobit.com , ale další web by som už chcel pomocou toho template robiť. Poraďte. Vďaka.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 29.10.07
Prihlásený: 27.10.23
Príspevky: 1395
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2009 21:36

ak nemas rad notepad (co je pochopitelne), skus niektory z nasledovnych programov:
- notepad++
- ultraedit
- pspad







_________________
PC: OS: Windows 11 (64bit) CPU: AMD Ryzen 5 3600 GPU: ASUS TUF RTX3060Ti 8GB RAM: 16GB DDR4-3200MHz Kingston Fury MB: ASUS TUF Gaming B550M WIFI SSD: 1000GB PCIe M.2 NVME
Mobil: Xiaomi POCO F2 PRO
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 30.08.22
Príspevky: 142
Témy: 39
Bydlisko: Košice - Ma...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.01.2009 21:43

GoodWill píše:
ak nemas rad notepad (co je pochopitelne), skus niektory z nasledovnych programov:
- notepad++
- ultraedit
- pspad

No ja som myslel skôr štýl notepad, ja viem že je viac programov na to vylepšených, ja som skôr myslel editor wysiwyg na to vhodný, proste aby som primárne nerobil s kódom. A tiež by som privítal odpoveď na tie 3 otázky.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.11.07
Prihlásený: 18.01.09
Príspevky: 2929
Témy: 116
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2009 21:46

ano kazda stranka je s tym istym menu :) a a program napr dreaviever ;)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 30.08.22
Príspevky: 142
Témy: 39
Bydlisko: Košice - Ma...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 03.01.2009 21:49

Dreamwaver je dosť ťažkopádny a zložitý. Ide mi o to aby som vedel jednoducho zmeniť pri zmene menu všetko naraz a nemusel to robiť manuálne každú stránku. Lebo na toto boli rámce ideálne...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 26.11.06
Prihlásený: 22.01.24
Príspevky: 4118
Témy: 319
Bydlisko: HE/BA
Príspevok NapísalOffline : 03.01.2009 21:51

OMG, ďalši (zjemnene povedané)puk, ktorý sa tvári, že vie robiť weby a robí ich na FP. Nechápem ako na tom môže niekto pracovať a 100% nie som sám taký, čo to nechápe. Nauč sa poriadne písať vlastné HTML cez ten PSPad napríklad. Na WYSIWYG okamžite zabudni. Zaujímalo by ma ako si to myslel, že už 10 rokov robíš v tomto programe... To si vytvoril pred 10rokmi tú stránku a odvtedy nič, alebo ako? Nauč sa teda ten HTML, FrontPage odinštaluj a pracuj jak človek :) potom ti tu poradíme čo ďalej...


P.S.: Ak som správne pochopil tak potrebuješ include v PHP. Veľa sa tu o tom písalo a tiež toho veľa nájdeš na internete tak hľadaj.

P.S.S.: Aj o tých WYSIWYGoch sa tu už toho popísalo takže hľadaj znova :)


Offline

Čestný člen
Čestný člen
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 21.02.06
Prihlásený: 08.12.14
Príspevky: 5404
Témy: 30
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2009 20:57

Už mi začínate liezť na nervy, takže mám pre vás všetkých "expertov" čo dokážu mudrovať, ale nevyjadria sa k téme jedno varovanie:

Ak sa nebudete držať témy (nemyslím len túto konkrétnu tému), tak budú BP lietať ako v zime snehové vločky.

Pochopte, že ak sa niekto niečo pýta, nezaujímajú ho vaše názory na jeho schopnosti, na kvalitu jeho práce.

(+ spam premazaný)







_________________
Neradím a nekomunikujem cez SS, ak niečo potrebujete, máte iné možnosti: Ak vám zmizla téma, alebo sa vám niečo nepáči. Ak potrebujete nahlásiť príspevok/človeka, reportujte ho. Ak máte s niečim problém, riešte to v danej téme.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 19.02.06
Prihlásený: 30.08.22
Príspevky: 142
Témy: 39
Bydlisko: Košice - Ma...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 10.01.2009 21:16

Ďakujem za zásah moderátora, už som fakt nemal náladu reagovať na arogantné a pohŕdavé odpovede....
Moje robenie stránok je o obsahu nie o technickej dokonalosti, väčšina ľudí aj tak nevie ako a v čom sa stránky robia, podstatný je pre nich obsah stránky. A veľa ľudí mi potvrdilo, že im vôbec nevadí ak tá stránka nieje v PHP CSS ale podstatné sú informácie na stránke. Treba dovoliť dýchať aj ľuďom, ktorí nikdy nebudú robiť stránky na profesionálnej úrovni, ale na úrovni editorov a template. Nie každý má čas a bunky na učenie sa HTML, PHP, CSS a musia využívať iné možnosti. Pri rozostavanom dome a dvoch malých deťoch je to potom naozaj skôr o obsahu stránky...
Konkrétne mi tu nikto neporadil, ale našiel som sám na stránke http://www.tvorba-webu.cz/php/menu.php jednoduchú formu include menu čo len tak naokraj spomenul Drako, ale tak to povedal, že som netušil o čom točí. Také rady začiatočníkom nepomôžu. To radšej neodpovedať na otázku keď je človek podráždený...
Čiže by som privítal niečo ako hotové PHP príkazy v príkladoch čo by som vedel aplikovať v konkrétnych prípadoch. Na učenie PHP ako celku čas určite nemám...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20.12.08
Prihlásený: 02.02.20
Príspevky: 28
Témy: 5
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2009 22:22

na tej stranke to mas dobre vysvetlene co si sam dal

v menu.html len sprav zoznam poloziek napr. pomocou <ul> a potom v kazdom subore kde ma byt to menu das <?php include_once("menu.html") ?>


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 10.01.2009 23:23

wanthom, verím, že sa ti tieto odpovede nepáčia, ale skús si uvedomiť jednu vec. robiť webstránku nie je sranda a áno, síce každý druhý má webstránku, ale kvalita je dakde v keli.. ono síce ti nejaký editor vypluvne kód, ale celé je to statické, neohrabané a chýba tam dynamičnosť, nehovoriac ešte o zabezpečení..
ono, máš teraz asi dve možnosti..
prvá je taká, že to dáš dakomu urobiť za peniaze (napr. takéto služby ponúkam ja, ale aj mnoho ďaľších, otázna je ale cena), ten ti to naprogramuje tak, že sa len prihlásiš na stránku a budeš si ju môcť pekne editovať (prípadne, pokiaľ je stránka urobená kvalitne, určite by si si ju zvládol editnúť povedzme v notepade aj sám. základné znalosti sa dajú získať v priebehu jedného dňa na formátovanie textu !).
druhá možnosť je taká, že ostaneš pri wysiwygoch (Microsoft Expression Web, Dreamviewer, Frontpage a podobné napodobeniny), proste sa zmieriš s tým, že to bude statické a budeš sa vytešovať, že síce máš stránku, ale budeš mať tipujem tak tretinovú návštevnosť oproti prvej možnosti, a aj to len za predpokladu, že ju naplníš NAOZAJ kvalitným obsahom

ono ja viem, vyznieva to tak, že máš v skutočnosti len jednu. tretiu možnosť síce tiež máš, čiže naučiť sa úplné základy html, css, php a skúsiť to urobiť sám, ALE, sám píšeš, že času moc nemáš a ak by si dačo aj pozliepal, tak by to bolo neefektívne, zobrazovalo by sa to dobre len v jednom-dvoch prehliadačoch a bolo by to z hľadiska bezpečnosti úplne deravé... hocijaké decko by ti tam došlo a totálne by ti zrušilo celú stránku

vieš, ono bola by fajn aj druhá možnosť, len si treba uvedomiť, ČO vylieza z takýchto programov.. osobne som nevidel ešte ani jeden takýto program, ktorý by vedel vypľuť taký kód, že by sa vytvorená stránka správala vo všetkých prehliadačoch rovnako.. naozaj si chceš odrezať potencionálnych návštevníkov ?

musíš si v prvom rade uvedomiť, NA ČO chceš mať vlastne stránku

naozaj ti neodporúčam skúsiť si vytvoriť tú stránku sám a už určite nepoužiť template... teda, v prípade, že to s tou stránkou myslíš aspoň trocha vážne

inak, je to sranda, lebo ja tú tvoju stránku "ako zarobiť" poznám a nemyslel by som si, že sa dakedy pustíme do reči.. pri tej stránke mi bolo vždy hlavne ľúto, ako bola urobená.. proste neláka ľudí, aj keď má jej obsah potenciál naozaj veľký. osobne sa tak urobeným stránkam vyhýbam, lebo z toho vidím, že majiteľovi moc nezáleží na forme toho, čo prezentuje (neber to ako urážku, ale sám uznaj, že keby si sa o to viac zaujímal, určite by si si našiel cestu ako ju uživateľsky urobiť prívetivejšiu.. ale rozumiem, že staršia generácia proste takéto veci ako web moc asi nechápe.. vidia v tom potenciál, ale to je tak vše)







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 09.09.07
Prihlásený: 07.11.16
Príspevky: 3114
Témy: 233
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 11.01.2009 4:27

doplnim el mariachiho"
tretia moznost: stiahnut si hotovy redakcny system, na neho si nahodis template aky chces a obsah budes spravovat priamo v nom, ziadny program nepotrebujes.. proste sa na tej stranke prihlasis ako admin a upravujes obsah.. takychto systemov je mnozstvo... skus Joomla (aj ked je zbytocne zlozita) tak skor nieco jednoduchsie...







_________________
"It took a lot of work, but this latest Linux patch enables support for machines with 4096 CPUs, up from the old limit of 1024." "Do you have support for smooth full-screen flash video yet?" "No, but who uses that?"
- ak dlho neodpisujem do témy, zabudol som na ňu, takže ma upozornite SS, ak chcete moju odpoveď
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ako jednoducho upravovať stránku z Template

Registrovaný: 30.05.06
Prihlásený: 08.10.14
Príspevky: 1756
Témy: 35
Bydlisko: BA - WESTSIDE
Príspevok NapísalOffline : 11.01.2009 18:11

Možno ti pomôže niečo na tento štýl: http://www.pcforum.sk/frame-vt31728-30.html#287683







_________________
A. S. Tanenbaum píše:
The terms LF, MF, and HF refer to low, medium, and high frequency, respectively. Clearly, when the names were assigned, nobody expected to go above 10 MHz, so the higher bands were later named the Very, Ultra, Super, Extremely, and Tremendously High Frequency bands. Beyond that there are no names, but Incredibly, Astonishingly, and Prodigiously high frequency (IHF, AHF, and PHF) would sound nice.
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 12 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nová template na stranku

v Redakčné systémy

1

213

28.09.2013 19:49

Vikinger Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako pohodlnejšie upravovať web?

v HTML, XHTML, XML, CSS

3

284

07.03.2013 20:31

Alastor Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako upravit template?

v Redakčné systémy

2

722

16.04.2007 15:58

MiroCO Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako na Magento Template?

v Redakčné systémy

2

1877

02.07.2010 21:09

riki137 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zrobiť template na blogger ?

v Webdesign

1

503

26.11.2012 20:48

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako sa vola bledy template na fore?

v Správy pre vedenie fóra

2

1042

11.11.2007 16:50

Nexus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. import content from template - ako zalohovat a obnovit ?

v Redakčné systémy

2

295

25.09.2013 15:09

GIGN1987 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. jednoducho pcitadlo

v PHP, ASP

3

442

05.07.2008 15:04

juho Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ram jednoducho zapojit??

v Pamäte

4

1083

07.01.2008 18:08

jecado Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Upravovat hornu listu

v Redakčné systémy

5

536

08.02.2007 23:42

masterdead Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Ako zatraktivnit stranku

v Webdesign

3

660

23.03.2010 20:24

emer Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zablokujem stránku?

v Sieťové a internetové programy

5

1083

25.06.2009 16:42

Thomas4492 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako presmerovat stranku??

v HTML, XHTML, XML, CSS

14

3202

12.03.2014 7:36

JanoF Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako ulozit http stranku

v Ostatné programy

2

730

30.07.2009 13:00

stafo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. AKO AKTUALIZOVAT WEB STRANKU?

v Ostatné

3

1668

07.02.2006 19:17

michal.h Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ako zlepšiť stranku - pomoc

v Internetový marketing, SEO, reklama

2

996

27.01.2009 21:28

shaggy Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra