Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.14
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 450
Témy: 198
Bydlisko: Poprad-okolie
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2017 1:07

Ahojte, mám taký problém a na žiadnom fóre mi doteraz neporadili tak, aby to šlo.. Vysvetlím situáciu..
Mám 1 stránku (index.php) na tejto stránke sú podstránky a generuje ich javascript (je tak urobená šablóna)
Mám input, kde potrebujem vypísať aktuálnu hodnotu z txt súboru do value. Ak sa na stránku dostanem cez klikateľné menu, tak sa stránka zobrazí (vygeneruje) tým javascriptom. Value v inpute je prázdne a ukáže sa až refreshnem stránku, alebo ak si zadám celý url a spustím napr v druhom okne tak to tiež ukáže. Keď sa tam ale prekliknem z menu tak je value prázdna.
Stránka vyzerá asi následovne:
index.php - čast, ktorá mi generuje moju stŕanku, iné scripty generujú iné stránky atď..
Kód:
<script id="templates/devices.html" type="text/ng-template" >
         <ion-view title="Závlaha">
            <ion-content class="padding-vertical">
            
            
               
                <div class="row chart-wrap">
                  <div class="col">



                       
                     
                 <center>      <div >   <form method="post" action="namojustranku">
<input type="number" min="0" max="100" step="1" value="" id="zavlahazistenie" name="hodnotanastavenazavlaha" style="width:150px; background:powderblue; border-radius: 5px;"><br>
  <button type="submit" class="btn btn-primary" name="nastavzavlahu" value="Nastaviť">Nastav</button>
 

</form> </div></center>
 
   
 




                  </div>
      
            
            </ion-content>
         </ion-view>
      </script>


Ajaxový script (pod body indexu.php)
Kód:
   <script>
   $.ajax({

    url: "zistinastavenuhodnotuzavlaha.php",
 
    success: function(data) {
        $('#zavlahazistenie').val(data);
    }

});
</script>

V zistinastavenuhodnotuzavlaha.php je iba echo obsahu txt súboru.
Pole pri prekliknutí na stránku cez menu:
Ajax pri načítaní stránky
Pole po refreshi/zobrazení urlu
Ajax pri načítaní stránky


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Ajax pri načítaní stránky

Registrovaný: 19.03.07
Prihlásený: 14.04.24
Príspevky: 7076
Témy: 85
Bydlisko: BA
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2017 3:30

Situaciu si dobre vysvetlil.
Este dopln otazku, ze co vlastne potrebujes aby ti fungovalo :)







_________________
Desktop: CPU AMD R7 1700x @ 3.85GHz | Cooling be quiet! Dark Rock Pro 4 | MB ASRock X470 Taichi Ult. | RAM 4x8GB DDR4 G-SKILL TridentZ RGB 3000 CL16-16-16-36 | VGA Powercolor VEGA56 + Raijintek Morpheus II | SSD Crucial MX300 525GB | HDD Seagate Ironwolf 3TB 5900rpm | PSU CORSAIR RM750X | MONITOR AOC Q3279VWFD8 | MOUSE HyperX Pulsefire FPS + Razer eXactMat | HyperX Alloy FPS Brown | HyperX Cloud | ARCH x64 &
Notebook: DELL inspiron 7537 i7 4500U, 16GB RAM, nv750, FHD IPS,Crucial M4 128GB | ARCH x64 & Surface Go 8/128 &
Mobil: LG v40 ThinQ (2018) & SBC: Raspberry pi 0 | 3B+ & Headphones: Senheiser HD58X | AKG K551 + detachable cable mod | Linsoul TIN T2 | KZ SZN
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.14
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 450
Témy: 198
Bydlisko: Poprad-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.10.2017 5:27

Potrebujem aby mi value ukazalo ked kliknem na polozku v menu, nie iba ked refreshnem stranku. Link sa mi poupravi tym klikom na tu polozku, ale refresh tam nie je. Len sa z toho javascriptu ako keby odbali html cast :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Ajax pri načítaní stránky

Registrovaný: 28.02.11
Prihlásený: 16.04.24
Príspevky: 197
Témy: 6
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2017 8:04

Daj odkaz na živú ukážku a cestu k tomu TXT







_________________
Neznalosť zložitých operácií necháva myseľ otvorenú pre geniálne riešenia založené na jednoduchosti.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.14
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 450
Témy: 198
Bydlisko: Poprad-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.10.2017 10:41

https://arduino.php5.sk/celi/system/#/route/devices - Je to vlastne .../celi/system/index.php. Teraz, keď si to zobrazíte cez link, tak sa vám value načíta.. Keď sa tam prekliknete z menu, value sa neukáže.
https://arduino.php5.sk/celi/system/values/nastavenazavlaha.txt - txt súbor. Jeho obsah chcem vykresliť do toho inputu --> value


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2017 11:13

to sa ti v tom nastaveni moze hrabat kazdy? prave som ti nastavil asi vsetko co sa dalo nastavit bez akejkolvek autentifikacie.
myslim, ze by si mal riesit ine problemy, dolezitejsie ako hodnoty v inputoch :D

k teme:
tym, ze ta sablona, ktoru si stiahol je spravena ako SPA (single page app) a ma v sebe len client-side-routing musis riesit volanie scriptu po tom ako sa zmeni URL
najprimitivnejsie co mozes spravit je - if (route == 'svetlo') { // zavolas ajax request na svetlo } - samozrejme na to potrebujes nejaky observer, ktory by ti tu URL sledoval

inak ale musim povedat, ze to co mas ty postavene je na hovno, pardon za vyraz.

1. uz davnejsie ti na fore bolo poradene aby si mal jeden velky JSON objekt a nevolal XY roznych scriptov na to aby ti vratili obsah TXT suboru.
ak ten TXT je potrebny, tak by si mal poriesit nieco ako TXT <-> DB (obsah .txt by bol zrkadelny do nejakej formy DB a naopak - najlepsie by ti posluzila nerelacna databaza ako Mongo ci Firebase realtime db).
2. ak uz stiahnes nejaku sablonu tak zisti ako funguje - ty volas nejaky script na danom pohlade napr. otvoris si podstranku z menu svetlo a zavola ti to script
ten script je ale spustany len pri ready callbacku (iba raz pri nacitani stranky)
ak uz sa ale navigujes dalej po stranke uz nic dalej nenacitavas
3. ak uz stiahnes nejaku sablonu, tak si uprav tie URL parametre
https://arduino.php5.sk/celi/system/#/route/users je tvoja adresa pre menu-svetlo


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.02.14
Prihlásený: 31.03.24
Príspevky: 450
Témy: 198
Bydlisko: Poprad-okolie
Príspevok Napísal autor témyOffline : 30.10.2017 12:01

Json novládam, toto riešenie je funkčné. Na freehostingu mám iba MySQL, ktorú poznám. A dáta si mi poupravil len preto, že ešte autentifikácia nie je nastavená a momentálne web systém nie je napojený na dosku. Neviem čo je observer a pochybujem, že to tam je. Takže to môj problém nerieši. Nebaví ma počúvať, že všetko, čo urobím je zlé. sry


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 30.10.2017 14:58

mas sablonu postavenu pravdepodobne v Angulari 2, routing system na klientovi (cize frontend javascript sa stara o zobrazene pohlady na zaklade URL) ale ignorujes fakt, ze ten observer (funkcia, ktora sleduje nejaky parameter - v tvojom pripade URL) tam je a meni tie pohlady :)

Vysvetlim ti to este raz
1. Nacitas si svoju stranku
2. Tvoja ajax je spusteny a data sa vratia s5
3. Prejdes na inu podstranku ale tvoj ajax sa uz nespusti pretoze web uz je cely nacitany, len prepina pohlady na zaklade URL (client router)

TLDR: Potrebujes funkciu, ktora bude triggernuta na kazdu zmenu URL. Vo vnutri funkcie budes mat definovanu nejaku logiku - podmienku (if stranka == svetlo) // zavolaj ajax
Takato funkcia sa vola observer :)
hint: Angular ma routing zmaknuty na slusnej urovni a predpokladam, ze tieto observeri ma implementovane

pozri tu https://stackoverflow.com/questions/40331592/in-angular-2-how-do-you-detect-route-changes

ak nie tak pozri toto
https://stackoverflow.com/questions/3522090/event-when-window-location-href-changes/43370157


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 8 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém pri načítaní prvkov cez ajax

v JavaScript, VBScript, Ajax

0

506

12.03.2012 13:31

blazej44800 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem pri načitani stranky

v Sieťové a internetové programy

6

1299

24.02.2011 23:16

idaho Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Biela obrazovka pri načítaní stránky?!

v Redakčné systémy

11

934

17.07.2007 9:21

pepek92 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém pri načítaní stránky - Zabezpečené pripojenie zlyhalo

v Bezpečnosť a firewally

3

1655

20.06.2017 20:30

mara007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. alert po načitani stránky

v JavaScript, VBScript, Ajax

1

616

12.09.2009 22:22

Snacker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. vyvolanie funkcie js. prr načítaní stránky

v JavaScript, VBScript, Ajax

11

774

31.03.2010 15:48

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. nacitanie flashu az po nacitani stránky

v JavaScript, VBScript, Ajax

0

374

28.03.2012 21:19

vputin Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Reload stránky pomocou jquery alebo ajax-u

v JavaScript, VBScript, Ajax

6

471

28.12.2010 14:23

Ďuri Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Okno pri načítaní

v Sieťové a internetové programy

1

553

07.09.2007 21:35

Rbot Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem pri nacitani os

v Pevné disky a radiče

9

1169

22.10.2009 19:12

pardionik Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chyba při načítání souboru!!!

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Microsoft

47

3467

15.02.2006 22:29

Shit Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chyba pri načítaní stránok

v Sieťové a internetové programy

0

392

27.08.2010 21:23

KingTommy Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. problem pri nacitani OS

v Operačné systémy Microsoft

6

678

17.08.2008 15:49

tomas5 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. počet sql pri načítaní

v PHP, ASP

4

496

21.11.2010 15:47

wolker Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Chyba pri nacitani Windowsu

v Ostatné

6

796

20.02.2021 11:20

Kajstrl Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problém pri načítaní windowsu (notebook)

v Operačné systémy Microsoft

1

451

23.02.2013 16:05

marek09041 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra