Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok NapísalOffline : 10.07.2013 15:55

Rozhodol som sa, že kúpim ps3. Chcem ju mať ale napojenú nie na televízor, ale hlavne na monitor. Potrebujem teda doriešiť zvuk, monitor by musel mať minimálne jedno HDMI na prepojenie konzoly, vstavané reproduktory a tak isto 3,5 jack na slúchadlá, poprípade na pripojenie externých reproduktorov. Rozmýšľam nad týmto LG, má vstavaný tuner, takže možno by do budúcna poslúžil aj ako telka. Prevažne by som ten monitor chcel na hry, takže neviem či IPS áno, alebo radšej nie, lebo každý hovorí o nejakej vysokej odozve, ktorá na hry bohvie čo nie je. Nehovorím že som nejako náročný, teraz mám LG FLATRON W2243T a som s ním dosť spokojný, myslím že nový stál nejakých 140 eur, tak by som chcel, aby bol ten nový minimálne taký kvalitný, dúfam, že kvalita panelu by nebola na úkor tv tuneru, alebo viacerých konektorov. Takže zatiaľ som si vybral tento. Čo vy na to ?

http://www.alza.sk/24-lg-m2452d-pz-d341656.htm#recenze

Tu je ten istý monitor a tu už točia o IPS. Kto sa v tom má vyznať ? Mne v alze povedali, že to IPS nie je...

http://www.shark.sk/monitory/lg-m2452d- ... ro-cierny/







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Správca fóra
Správca fóra
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10615
Témy: 69
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2013 14:55

No, LG ako banda šmejdov očividne sami poriadne nevedia čo tam je. Na britskej stránke LG sa uvádza MVA panel, rovnako ako na alze. Na tvoj účel by to teda malo byť lepšie ako IPS.







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x PureWings2 92; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2013 16:57

tie Lg ale zrejme nemajú zvukový výstup,píše sa tam len o vstupoch tak pozor na to


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 11.07.2013 20:02

Tak ten LG už mám doma, len neviem neviem...Na monitore je nálepka IPS LED, ale poviem vám, tie farby sú celkom divné. Možno je to len pocit a treba si na to zvyknúť, ale je to oproti starému LG rozdiel, pripadá mi to dosť studené, skúšal som to ponastavovať, ale aj tak...

Skúšal som hneď nejaké hry.

BF3 je celkom ok, aj keď rozdiel vo farbách vidím a nemyslím si, že je to krajšie ako pri starom...čo je ale horšie, myslím, že je tam naozaj tá odozva vyššia, fps mám od 60 vyššie, ale zdá sa mi, akokeby to nebolo také plynulé ako pri starom monitore, no je to také divné, možno si to len vsugerujem, neviem...

Crysis 1 nechápem prečo, ale nejde mi na celú obrazovku, pritom na monitore mám 16:9 a dokonca to seká a laguje jak sviňa. Keď stlačím alt enter tak mi to hodí na celú obrazovku, avšak hore a dole sú rámiky z windowsu, ale vtedy to ide plynulo, neviem prečo mi hneď pri zapnutí hry nedá na celú obrazovku

NFS hot pursuit hneď po spustení je len v miniatúrnom okne vstrede o veľkosti asi tak max 5"...tomu už nechápem vôbec, pritom monitor je stále nastavený na 16:9...

Tomb raider...žiadny problém ide na celú obrazovku, avšak je tam tiež vidieť zrejme tú vyššiu odozvu, nie je to ono, ako keby mi to ťahalo oči.


Treba si na to len zvyknúť ? Alebo je to na hranie hier nevhodné ? Skúšal som aj telku, programi naladilo bez problémov, obraz je ok. Ale hlavne som to kupoval k ps3, lebo tú som dnes kúpil tiež, čiže mi išlo o prepojenie HDMI a hlavne o ZVUK...Čiže ide mi hlavne o ps3, za chvíľu to idem vyskúšať, takže očakávam ďaľšie problémy, ako vždy a s takmer so všetkým :lol:

Ešte ak by ste mi vedeli poradiť ohľadom toho zvuku...Repráky zatiaľ fungujú bez problémov, keď do jacku zapojím slúchadlá, je to v pohode tiež. Ale akonáhle zapojím do jacku externé repro ktoré cez pc fungujú bez problémov, tak začnú chrčať a zvuk je veľmi slabý, musím to vypeckovať na maximum aj na telke aj na reprákoch, ale potom to o to viac chrčí. V čom to môže byť ak z PC idú bez problémov ?

Starý monitor som chcel najskôr predať, ale tak to vidím, že si ho nechám na PC hry a tento bude výlučne na konzoly. Chcem vyskúšať nejaké exkluzivitky na ps3, potom prídu na rad next gen konzole a k telke som to mať pripojené nechcel, od malička som zvyknutý na PC a posed za stolom, z telky to pre mňa nie je ono, je to ďaleko a proste mi to nesedí. Preto som sa rozhodol pre toto riešenie.

Smith Wesson píše:
tie Lg ale zrejme nemajú zvukový výstup,píše sa tam len o vstupoch tak pozor na to


Čo to presne znamená ? Mne ide o to, aby som z PS3 vedel vytiahnuť zvuk a tento monitor repro má, tak hádam s tým problém nebude...Do týchto vecí sa vôbec nevyznám.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2013 20:44

podla popisu to vypadalo že nemá slúchadlový výstup ale to že má alza zlé popisy je známe,ten výstup má asi výkon dostatočný na slúchadlá ale nie na pc reproduktory a čo sa týka zobrazenia monitora tak ho skús skalibrovať pomocou napr. http://downloads.zoznam.sk/program/moni ... -wizard-69
ak tam máš prednastavené módy tak použi na hry gaming/entertament mod či ako sa to na LG volá


Offline

Užívateľ
Užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 442
Témy: 10
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2013 20:52

Ten kto ocakava problemy sa ich vacsinou aj docka :D na to pozor...

ma repro cize bude prehravat zvuk z ps3 na tych svojich 2x5W ale externe repro ku nemu nepripojis.

Kedze som ale nikdy nemal playstation je mozne ze sa daju tie externe repraky pripojit ku nej, ale googlit nejdem, nezaujima ma to.
To iba za predpokladu ze by ti nestasili zabudovane v tom LG.







_________________
CPU: Intel Core i7-7700k 4.2GHz@4.5GHz, CPU COOLER: Scythe SCNJ-4000 Ninja 4 + Enermax Cluster UCCL12 PWM, MB: Asus Prime Z270-A, RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB KIT (4x8GB) DDR4 3200MHz CL16, GPU: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti SUPER O16G GAMING, SSD1: Samsung 980 500GB, SSD2: Samsung 850 EVO 500GB, DVD: Asus DRW-24B5ST, PSU: Enermax Platimax 500W, CASE: Thermaltake Xaser VI, LCD: ASUS ROG Swift PG32UQ, MOUSE: Logitech G500s Laser Gaming Mouse, KEYBOARD: Logitech MX Keys Plus SK, SOUND: Creative GigaWorks T40 Series II, OS: Microsoft Windows 10 Home SK 64bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2013 22:23

MySh0 píše:
Ten kto ocakava problemy sa ich vacsinou aj docka :D na to pozor...

ma repro cize bude prehravat zvuk z ps3 na tych svojich 2x5W ale externe repro ku nemu nepripojis.

Kedze som ale nikdy nemal playstation je mozne ze sa daju tie externe repraky pripojit ku nej, ale googlit nejdem, nezaujima ma to.
To iba za predpokladu ze by ti nestasili zabudovane v tom LG.

veď čítaj,slúchadlový výstup tam má len je problém s jeho výkonom :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 442
Témy: 10
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 11.07.2013 22:36

Prehliadol som. No ale ked ako hovoris nema ten jack vykon, tak ci tak to repro nepripoji, iba ak sluchadla.







_________________
CPU: Intel Core i7-7700k 4.2GHz@4.5GHz, CPU COOLER: Scythe SCNJ-4000 Ninja 4 + Enermax Cluster UCCL12 PWM, MB: Asus Prime Z270-A, RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB KIT (4x8GB) DDR4 3200MHz CL16, GPU: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti SUPER O16G GAMING, SSD1: Samsung 980 500GB, SSD2: Samsung 850 EVO 500GB, DVD: Asus DRW-24B5ST, PSU: Enermax Platimax 500W, CASE: Thermaltake Xaser VI, LCD: ASUS ROG Swift PG32UQ, MOUSE: Logitech G500s Laser Gaming Mouse, KEYBOARD: Logitech MX Keys Plus SK, SOUND: Creative GigaWorks T40 Series II, OS: Microsoft Windows 10 Home SK 64bit
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.07.2013 6:54

Tak poskúšal som nejaké hry na ps3, monitor funguje bez problémov, aj keď budem musieť nejako nastaviť tie farby, lebo pripadá mi to oproti starému monitoru iné, momentálne divné, ale čo má monitor v ponuke som už vyskúšal všetko a nijako sa to farbám a vzhľadu starého monitora nepriblížilo.

Čo ma ale trápi viac je ten zvuk, pretože len kvôli nemu som si ten monitor/TV kupoval, aby sa tam vedela pripojiť konzola. Možností bolo viacero, maximálnu veľkosť som chcel 24“, takže o telke som neuvažoval, do úvahy pripadal len monitor s reproduktormi, ktoré mali ale poväčšine slabší výkon ako monitor s TV tunerom. Myslím že 2x5w bolo max čo sa ponúka.

Keď ide zvuk cez repro monitora, je to ako tak ok, dokonca aj hlasitosť sa dá celkom dobre vypeckovať, stačilo by mi to úplne, aj keď som trošku náročnejší, ale na ps3 mi to bohate stačí, neplánujem na tom nejako veľmi hrať, skôr len niečo poskúšať aby som mal prehľad. Možno sa mi časom ten gamepad dostane trošku pod kožu a odhodlal by som sa na kúpu GTA V. Ale teraz mi skôr išlo dať druhú šancu GT 5, skúšal som to dávnejšie, ale len krátko. Včera som sa tomu venoval dlhšie, no musím povedať, že zatiaľ sklamanie a veľké. Nebudem sa tu o tom rozpisovať, ale väčšiu nudu som snáď nezažil, AI ide jak na koľajniciach, totálne tupé, také som snáď ešte nikdy nikde v hre nezažil. Celé to je aj s 500 PS autami neuveriteľne nudné, pomalé, ako keby mali tie autá nie 500 ale 100 koní. A nakoniec zvuky, v hre je všetko vypeckované na maximum, a teraz neviem, či to je hrou, alebo tým mojím monitorom, ale zvuky sú absolútne strašné. Zrážka s hocičím pripomína zvuk jako z môjho prvého PC ktorý mal len speaker a nie zvukovú kartu,. Aj keby som všetky tieto veci prehltol, tak najviac mi vadí to, že závody hrám výlučne s pohľadu na kapotu a tam je zvuk motora až priveľmi neprirodzene tichší a iný ako keď sa to hrá z pohľadu z nárazníka. Keď napríklad prepnem na pohľad za auto, tak úžasné GT 5 mi zvuk „nasimuluje“ tak, že motor absolútne nepočujem, zrazu jazdím v maximálnom tichu. Keď prepnem znova na pohľad z nárazníku, tak to reve, keď dám pohľad z kapoty, zmení sa úplne zvuk na piskot a celé sa to stíši, pohľad za autom je takmer úplné ticho...takže zatiaľ je to fakt zaujímavá hra. Teraz ešte neviem, či to je táým mojím úžasným monitorm a jeho reprákmi, ale vyskúšam to možno dnes napojiť na telku a kino, tak som zvedaví čo to spraví na tom.

Inak v ALZE mi povedali, že na ten monitor nie je problém napojiť externé repro a tým zvuk zosilniť za predpokladu, že externé repro majú vlastný zosilovač. Čo si o tom myslíte ? Neviem či tie moje ext. Repro majú nejaký zosilovač, viem len to, že akonáhle ich pripojím do PC tak idú jak besné. Do nich viem potom zapojiť slúchádlá a ešte aj tak hlas zosilniť, na slúchadlách mám tiež možnosť meniť hlasitosť. PS3 ma moc nezaujíma, chcel som na tom poskúšať exkluzivitky a hlavne si zahrať NHL, no a GT 5, ktoré je zatiaľ u mňa tak na 2/10, ak to porovnám už len s takým shiftom 1, to je o niečom úplne inom. Dnes ešte dám GT 5 jednu šancu, zahrám to dlhšie, ale zatiaľ veľké sklamanie.

Takže ps3 ma moc nezaujíma, ten monitor som kupoval hlavne na nové konzole, čiže ten zvuk je pre mňa dosť dôležitý. Skúsim na to kúpiť ešte ešte nejaké repro zo zosilovačom, ale jediná možnosť ako to tam zapojiť je cez ten 3,5 jack, alebo existuje aj iná možnosť ? Potrebujem hlavne vyriešiť slúchádlá, lebo takto keď ich pripojím, tak výkon dosť klesne a je to také dosť nekvalitné. Keby nepomohli tie externé repro, čo by ste mi odporučili ako náhradu za tento monitor ? 24“ čisto len telku ? Bude mať kvalitnejší zvuk? Potrebujem tam mať kvalitný obraz a kvalitný zvuk.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 7:47

Tiez si nemyslim, ze by mal byt prave problem pripojit hocijake repro k tomu monitoru. Kazde PC repraky, alebo minimalne vacsina z nich su aktivne, cize vlastny zosilnovac maju.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.07.2013 8:11

Zosilovač a reproduktory čo má zabudované monitor sú slabé, to mi je jasné...Ale keď ide zvuk čisto len z reproduktorov, je to ok, hlasitosť mi vyhovuje, som síce zvyknutý na inú kvalitu, ale fajnový zase nie som. Lenže keď tam pripojím slúchadlá, neviem ich až tak vypeckovať ako keď ide zvuk len z repro. Darmo dám hlasitosť na telke na max a aj na slúchadlách, nie je to ono. Keď ich vytiahnem a nechám hlasitosť na telke na max, tak to reve ako divé a nepovedal by som, že je to až tak nekvalitné, proste tie reproduktore v monitore by mi stačili. Ide mi teraz o to, ako preniesť aspoň tak kvalitný zvuk z repro aj do slúchadiel. V PC to mám riešené tak, že mám aktívne reproduktory do ktorých sa dajú zapojiť aj slúchadlá. Tie reproduktory k PC idú v pohode. Ale keď ich zapojím do tohto monitora, tak chrčia už pri minimálnej hlasitosti. Keď do nich zapojím slúchadlá, tak to chrčí rovnako.

Čiže tiež som si myslel, že podstatné je to, aby ten monitor mal reproduktora a výstup 3,5 jac k na pripojenie slúchadiel a externých repro s vlastným zosilňovačom aby mohol byť zvuk ešte kvalitnejší. Myslíš si teda, že by som mal kúpiť nejaké kvalitnejšie externé reproduktory s vlastným zosiľňovačom ? Len nechápem, prečo mi tie čo mám v PC idú bez problémov a cez monitor vyslovene chrapčia...žeby boli vadné ?

Ešte ma napadlo, či by sa nedalo kúpiť niečo externé ( repro ) s HDMI, lebo na telke mám 2x HDMI, alebo to je jedno či cez 3,5 jack, alebo HDMI ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.07.2013 17:08

Kúpil som nové repráky a ide to podľa predstáv. Nechápem čo bolo s tými starými, ale takto ako to ide s novými som si to predstavoval :) Už asi 3 hodiny hrám GT 5, takže za ten čas som si všetko poriadne ponastavoval a musím sa tej hre ospravedlniť, lebo ma dosť chytila :-) Hrám to na volante, síce je to oproti shiftu a pod. rozdiel, hlavne čo sa týka grafiky je GT 5 vyslovene :sick: , ale má to niečo do seba, je to rozsiahle a na volante sa to hrá celkom slušne hrať...Treba si len zvyknúť, aj keď tie zvuky sú fakt strašné, AI tak isto, pripadá mi to ako keby som jazdil s angličákmi čo jazdia po kolajniciach :lol: Ale po tých cca 3 hodinách sa mi to aj napriek grafike a zvukom celkom pozdáva :) Ešte v minulom storočí som hral GT 4 jak divý, dokonca aj 24 hodinovky s kamošmi na striedačku, takže som zvedaví čo ma tu ešte čaká :)

Ešte by som sa rád dozvedel, keďže tento LCD či LED je IPS, v čom by mal byť ten IPS lepší od obyčajného ? Lebo neviem si na to nejako zvyknúť...farby a hlavne aj písmo sú fakt divné, písmo je napríklad také akokeby sekané, neostré, no proste ten starý LCD bol omnoho lepší...Pýtym sa len pre zaujímavosť, ten IPS budem mať len na konzoly, tam to ide v pohode, ale ako monitor k PC ho určite používať nemienim :roll: Tak isto v hrách, akokeby to nebolo plynulé, no je to fakt divné, ale na starý sa tento nechytá ani náhodou...tak len preto sa pýtam, že každý tu ospevuje IPS. Alebo som kúpil nejaký shit IPS ?







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:12

IPS ma lepsie farby (kontrast) a pozorovacie uhly. Ak to nevidis, mas ho blbo kalibrovany, alebo ti tie farby z nejakeho dovodu nesedia.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 442
Témy: 10
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:18

http://www.svethardware.cz/technologie- ... lu/14465-2







_________________
CPU: Intel Core i7-7700k 4.2GHz@4.5GHz, CPU COOLER: Scythe SCNJ-4000 Ninja 4 + Enermax Cluster UCCL12 PWM, MB: Asus Prime Z270-A, RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB KIT (4x8GB) DDR4 3200MHz CL16, GPU: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti SUPER O16G GAMING, SSD1: Samsung 980 500GB, SSD2: Samsung 850 EVO 500GB, DVD: Asus DRW-24B5ST, PSU: Enermax Platimax 500W, CASE: Thermaltake Xaser VI, LCD: ASUS ROG Swift PG32UQ, MOUSE: Logitech G500s Laser Gaming Mouse, KEYBOARD: Logitech MX Keys Plus SK, SOUND: Creative GigaWorks T40 Series II, OS: Microsoft Windows 10 Home SK 64bit
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 18:45

ešte stále ten monitor môžeš vrátiť a vymeniť,napr. aj za TN ak ti ich zobrazenie vyhovuje,nejde o to byť in ale o spokojnosť,takisto sa občas aj medzi lepšími nájde zle nastavený kus


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.07.2013 19:11

Johnnny píše:
IPS ma lepsie farby (kontrast) a pozorovacie uhly. Ak to nevidis, mas ho blbo kalibrovany, alebo ti tie farby z nejakeho dovodu nesedia.


No neviem neviem...zato tie veci kupujem, aby som ich odskúšal a buď dal súhlas, alebo nesúhlas voči všetkým ostatným čo to nevyskúšali a možno len z recenzií tvrdia opak, chcem sa o tom všetko presvedčiť sám... To čo ponúka nastavenie monitora som všetko vyskúšal, ale poviem ti (vám ), že na ploche PC mám prevažne čierne pozadie. Ak sa na to pozerám priamo, je to ako tak ok, čo sa farieb týka, ale na starý monitor sa to nechytá ani náhodou a znova opakujem, že aj ikony sú ako keby trhané a neostré, oproti starému a keď hovoríš o tých pozorovacích uhloch, tak akonáhle vstanem a pozriem sa na plochu zo strany, je to totálne bledé, tá čierna plocha zošedivie :) Ale keď sa pozrem z uhla na fórum ktoré má pozadie modré, tak je to ok, vyzerá to byť takmer rovnaké ako keď sa na to pozerám priamo...

Možno to je len o zvyku...bol som zvyknutý na starý a "nemoderný" monitor, ale niekto tu spomínal, že čo je IN nemusí byť vždy lepšie, s tým úplne súhlasím, verte mi, mám toho odskúšaného akurát tak dosť :D Aj keď ma to stojí hodne eur, už sa nad tým smejem, nad touto celou konzumnou dobou...Takže beriem to všetko s humorom, mám už svoje roky, takže viem dokonale porovnať kvalitu vecí cca pred r. 2000 a po...A popravde, aj keď sa to tvári ako IN a kvalitka zároveň, nevadí mi že je to len prezlečený šmejd a ojeb na n-tú za ktorý vyhodím prachy, skôr to beriem ako uistenie, kam smerujeme :) .

Johnnny rozhodol som sa, že idem preskúmať to čaro konzol, xbox 360 som už mal, teraz preskúmam ps3, potom bude nasledovať ps4 a možno xbox one, aj keď do toho sa mi moc nechce, forza zrejme nebude mať podporu logitech volantov a aj keď to všetko vrátane nových konzol beriem s humorom, nie som ochotný minúť ani cent na niečo, čo mi neponúkne aspoň malinké percento nejakej zaručenej kvalitky a keďže na gamepad som ľavý a vyžadujem od závodnej hry jednoznačne volant , takpredbežne hovorím, že si xbox one môžu strčiť niekam...na gamepade závody hrať nemienim, takže pevne verím, že ps4 neurobí 4 kroky vzad a nové GT bude podporovať normálny, čiže logitech volant...Inak kúpil som aj MGS4...to kvôli tebe, lebo sa ti to tak páči...ehm...na to sa nedá pozerať :D Je pravda že som to hral len chvíľu, ale sám musíš pochopiť, že prechod z PC na takúto "kvalitu" obrazu a celkovo vernosti spracovania u je dosť drsný :) Možno sa k tomu ešte vrátim, alebo skúsim rovno na ps4 MGS5 a vrátim sa k tomu potom...


Smith Wesson:

Dal si mi tento odkaz.
http://downloads.zoznam.sk/program/moni ... -wizard-69

Ešte som to nesťahoval...normálne to nainštalujem a samo mi to nastavý farby a všetko ostatné tak, aby to vyzeralo k svetu ? Preto sa pýtam, lebo s tým nemám skúsenosti a nechcem, aby mi to náhodou dodrbkalo aj vzhľad na ps3, ten mi vcelku vyhovuje, a keďže som sa rozhodol, že si ponechám aj starý monitor, skôr sa teraz zameriavam na konzoly ako na PC.

Takže stiahnem, a nainštaluje sa to všetko samé ? Za pokus to stojí, ak by som dosiahol aspoň podobnú kvalitu toho starého monitora, možno by som si nechal len tento. Ale je to fakt rozdiel oproti starému...k horšiemu. A to nehovorím o hrách na PC. Rozdiel je badateľný, ani nemôžem povedať že to seká, lebo FPS je vysoké na každej hre, ale akokeby to bolo nejako pomalšie...Je to také divné, ide to menej plynule hlavne pri rýchlych pohyboch myši.







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.04.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 12.07.2013 20:25

nie,budú tam obrazce podĺa ktorých to nastavíš ale nejaký zázrak nečakaj,hardware monitora to nepoladí


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12.06.11
Príspevky: 4215
Témy: 68
Bydlisko: Nitra
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.07.2013 20:39

Toho som si vedomí, len vieš, obrazce som mal už aj pri nastavovaní monitora hneď na začiatku a výsledok bol a je v celku na hovno. Ale stále je tu tá možnosť, že som bol zvyknutý na starý a tento je proste iný. Možno si len musím zvyknúť na takúto zmenu a som si istý, že si zvyknem, tak ako na každú hovadinu ktorú tento systém ponúkne. Keď som uvidel prvé dievča ktoré malo obuté balerínky, myslel som, že sa niekde vyblyjem a pritom to bola celkom pekná kočka...pripadala mi jak rozkysnutý káčer donald čo si len tak čaptá po námestí, ale keď takých bolo každým týždňom čoraz viac a viac, tak som si po tých mesiacoch aj zvykol a zdajú sa mi už celkom normálne :D Veľmi ani na výber nemám, lebo keď kočky zistili, že IN je takáto hovadina, chvíľu sa možno čudovali, ale po dlhom a márnom hľadaní niečoho vkusnejšieho nakoniec zistili, že proste keď obchody ponúkajú hlavne toto, tak to musí byť aj IN a COOOL a nakoniec si tú hovadinu kúpili. Potom sme prišli my chlapi ktorí sme si tiež museli chvíľku zvykať a nakoniec sme im to zožrali úplne všetko. Takto je to zo všetkým a nakoniec sa nenormálne stane normálnym :)

Ok, tak to vyskúšam, ale zatiaľ po viacerých nastaveniach je to celé až moc vysvietené, no keď o niečo znížim jas, je to už moc tmavé. Celkovo sú farby brutálne studené aj keď to mám na najteplejšej možnosti. Text písmen je taký nejaký hranatý, ako keby som mal nastavenú maximálnu ostrosť. No mám ju asi tak v polke. Nechci vidieť čo nastane ak nastavím maximálnu ostrosť. Vytiahne mi to oči z jamiek... :-)

Takže zatiaľ je to úplne divné, určite IPS neodporúčam. Hlavne pri hrách. Na mojom sa udáva odozva 5ms, ale čítal som niekde recenziu, kde namerali až 60-70 ms...možno to je len lacným modelom. Za 200 e, sa dnes zázraky čakať nemôžu :)







_________________
MB: GIGABYTE AORUS ULTRA X570 CPU: AMD 3900X + NOCTUA NH-D15 VGA: GIGABYTE GeForce 2080Ti AORUS EXTREME PSU: CORSAIR RM750X MONITOR: DELL 27" 1440 CASE: Fractal R6 USB C KEYBOARD: Sidewinder X4 MOUSE: Logitech G400 VOLANT: Playseat Evolution + Logitech G27 Racing Wheel


PHONE: SAMSUNG NOTE9
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
24" monitor 80% hry

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 15.04.24
Príspevky: 14182
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 13.07.2013 7:01

Pozri, IPS bude lepsie nez TN, co je vecou technologie a nie ceny. Podla teba ma aj LED lepsie farby nez PDP, takze toto moze byt kludne podbny pripad. Skratka to bude len vec nejakeho tvojho "vkusu". Teda, za predpokladu, ze tvoj stary monitor bol LCD. Pokial si mal predtym velke CRT, tak ten novy IPS bude uhlami a podanim farieb samozrejme horsi.

PS: ja som nikdy nenapisal, ze mam rad MGS kvoli grafike :) Ako som to napisal uz moc krat, pre mna nie je nijak zasadne dolezita :)

Co sa este odporucania tyka, aj aj tvoj TV ma s najvacsou pravdepodobnostou IPS :rolleyes:

Posledna vec: podla LG nemas IPS panel http://www.lg.com/cz/monitory/lg-M2452D-tv-monitory







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 19 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Monitor 23"-24" na hry do 160€

v Monitory, televízory a projektory

0

535

29.09.2013 13:28

hnuso95 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. monitor 24" na hry

v Monitory, televízory a projektory

8

440

29.08.2014 21:15

Toshibak Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. monitor 24" na hry

v Monitory, televízory a projektory

5

494

27.10.2012 11:45

Smugl Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 24" Monitor na hry do 230 EUR

v Monitory, televízory a projektory

2

456

06.01.2015 20:03

liqua1 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: PC na hry a Monitor 24"

v Predám

5

677

23.01.2014 0:50

kovinator Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. 24" monitor na filmy a hry s výškovo nastaviteľným stojanom

v Monitory, televízory a projektory

9

693

07.12.2010 19:55

Spartan.Ex Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Monitor na hry, filmy okolo 200eur 24" Full HD 1920 × 1080 IPS

v Monitory, televízory a projektory

18

1059

13.10.2017 22:51

Andre Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Aky 24" az 27" IPS LED monitor?

v Monitory, televízory a projektory

20

1955

29.08.2016 20:36

eMp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K: full HD monitor 23"-24"

v Kúpim

11

831

26.02.2013 12:39

M0f0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Monitor ( "23-24" ) v cene okolo 200e

v Monitory, televízory a projektory

3

685

30.12.2012 15:02

scorpion90 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový monitor 24" - 27" 200 libier

v Monitory, televízory a projektory

27

1306

15.04.2013 11:39

rieper Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Nový monitor 22"-24" do 150 €

v Monitory, televízory a projektory

4

534

14.03.2014 13:49

mychalo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Monitor do 130 EUR 22"-24"

v Monitory, televízory a projektory

11

876

26.05.2012 12:07

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. monitor na bežne používanie 23"-24" do 150EUR

v Monitory, televízory a projektory

6

680

11.04.2013 17:38

Daron Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/K: Monitor 24" alebo 27" , FULL HD

v Kúpim

1

770

24.04.2014 12:37

ramaya Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Novy LCD 24" alebo 22" nie TN monitor

v Monitory, televízory a projektory

25

2919

31.10.2008 23:03

Andre Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra