Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 641 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ďalšia
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.14
Príspevky: 7
Témy: 1
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2014 21:14

ÚVODOM

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden telefón, telefón ktorý bol po predstavení terčom posmechu a prirovnávaný ku kameňom je dnes z pohľadu vtedajších lídrov mobilného trhu hlavnou príčinou prečo svoje stratové mobilné divízie odpredali (Palm, Motorola, NOKIA), resp. prečo dnes živoria na úrovni štatistickej chyby (BlackBerry, HTC). Reč je samozrejme o iPhone, ktorý v roku 2007 prebral mobilné kormidlo a otočil kurz smerovania trhu o 180°. Prebratie kormidla to ale nebolo nijak výrazné, prvý rok to bol iba predražený telefón pre Američanov ($499 na 2 ročný paušál) a vtedy naozaj nič nenasvedčovalo tomu aby boli vtedajší lídri v ohrození, no zatiaľ čo príchod iPhonu vtedy odignorovali, Apple už pracoval na druhej generácii s výrazne nižšou cenou a rozšírením predaja do celého sveta, a s ďalším tromfom v rukáve – App Store, ktorý zasadil súperom väčší úder ako samotný telefón, keďže všetci ostatní sa vtedy hrali s lopatkami na Java pieskovisku. To ale ešte vtedy Apple netušil že v Mountain View, čo by som z Cupertina kameňom dohodil, Google pripravuje svoj vlastný mobilný systém ktorý pôvodne ani nepodporoval dotykové ovládanie, keďže to mala byť konkurencia pre BlackBerry a nie iPhone, správne ale odhladli potenciál iPhonu a tak v 2008 prišiel systém ktorý má dnes 80% trhu. Akcelerácia Androidu ale nastala až niekedy v 2010 kedy istý výrobca chladničiek naštartoval kopírky na plné obrátky, keďže eticko-morálne štandardy sú kórejským kultúram cudzie.

Ako sa voda sypala a piesok lial, Symbian a Windows Mobile ďalej prehníval. Nokia sa snažila o resustitáciu systému keďže v 2010 bol Symbian stále jednotkou na trhu, no Microsoft pochopil že za archaickým systémom treba urobiť hrubú čiaru a tak predstavil zbrusu nový mobilný system Windows Phone. Zatiaľ čo Windows Mobile mal bližšie k Androidu a bol to de facto počítač do vrecka aj so všetkými problémami z PC sveta, Windows Phone sa naopak prikláňa k filozofii iOS, no niektoré reštrikcie jablčného muštu odstraňuje (lock screen je flexibilnejší, nájdeme tu podporu Micro SD, NFC, USB Mass Storage, FM rádio, old school posielanie súborov cez Bluetooth, alebo vstavaný video prehrávač si bez konvertovania poradí s viacerými formátmi.

Cesta to ale nebola na ružiach ustlaná, WP7 bol obmedzenejší ako iPhone, WP7.5 bol stále polotovar a WP8 mal stále nepochopiteľné nedostatky ktoré sa kritizovali od začiatku. Až WP8.1 odstraňuje všetky hlavné nedostatky systému a dorovnáva krok s hlavnými koňmi súťaže - iOS a Androidom.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Windows Phone 8.1 prináša množstvo noviniek a vylepšení ktoré tu teraz nejdem všetky rozpisovať, v skratke ale vyberám svojich TOP10 favoritov:

1. Celkový dojem zo systému

Všetko je rýchlejšie, animácie kratšie, boot screen decentnejší, označovanie textu precíznejšie. Typografia na lockscreene elegantnejšia, zvuk indikujúci nabíjanie menej iritujúci, stavový riadok sa konečne neskrýva, karty v multitaskingu je možné vyhadzovať gestom swipe down, celkový dojem zo systému je jednoducho lepší

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1 Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

2. Domáca obrazovka

Kostru systému – živé dlaždice je po novom možné odeť do vlastnej fotografie, farby, resp. štruktúry a tak dať domácej obrazovke svoj osobitý štýl. Je pri tom využitý paralax efekt, takže to nie je len staticky rozseknutý obrázok. Dlaždice aplikácii tretích strán sa po novom môžu obnovovať raz za minútu. Pribudla tiež možnosť pridať na domácu obrazovku tretí stĺpec dlaždíc

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1 Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

3. Notifikačné centrum

Potiahnutím lišty zhora nadol do 1/4 obrazovky sa vyrolujú iba prepínače a ďalšie info ako % batérie, prípadne skratka do nastavení, plné potiahnutie vyvolá klasické notifikačné centrum. V nastaveniach si je možné navoliť vlastné prepínače aj nastaviť ktoré aplikácie sa majú zobrazovať v notifikačnom centre

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1 Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

4. Oddelená hlasitosť

Jednotná hlasitosť je minulosťou. Po novom je hlasitosť rozdelená na dve hlavné úrovne - jedna pre notifikácie + vyzváňanie, druhá pre média + aplikácie. Systém si taktiež pamätá úroveň hlasitosti pre pripojené slúchádlá a aj osobitne pre pripojený bezdrôtový zdroj Bluetooth

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1 Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

5. Internetový prehliadač

Načítavanie internetových stránok je omnoho rýchlejšie, pribudli gestá swipe back a swipe forward pre listovanie medzi stránkami, počet otvorených tabov je po novom neobmedzený, pribudlo tiež ukladanie hesiel, nahrávanie a sťahovanie súborov, alebo tiež užitočný reading mode. HTML5 videá, napr. YouTube, už automaticky nehádže do fullscreenu a prehrávanie pokračuje aj pri zamknutej obrazovke

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1 Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

6. Obchod s aplikáciami

Vítaný redizajn zavítal do obchodu s aplikáciami čo prispelo k lepšej prehľadnosti aj funkčnosti. Po novom je možné zapnúť automatické sťahovanie aktualizácii, resp. si ich manuálne vynútiť. Konečne je tu aj položka moje aplikácie, t.j. zoznam všetkých v minulosti zakúpených a stiahnutých aplikácii

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1 Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

7. Zálohovanie

Veľký krok vpred urobil aj systém zálohovania kedy sa už zálohuje aj rozmiestnenie dlaždíc na hlavnej obrazovke a aj ich motív. Taktiež pribudlo zálohovanie dát z aplikácii, v praxi to znamená že po restore alebo kúpe nového telefónu je všetko po starom. Pre užívateľov Windows je tu aj synchronizácia nastavení medzi PC a telefónom

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1 Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

8. Vyhľadávanie

Po novom má byť tlačidlo lupy vyhradené pre hlasovú asistentku, pokiaľ k nám ale dorazí, tlačidlom sa spúšťa vyhľadávanie Bing tak ako doteraz. Podstatný rozdiel je ale v tom že konečne je možné prehľadávať aj lokálny obsah v telefóne, čím praktičnosť tohto tlačidla výrazne vzrástla. Taktiež je tu aj naďalej praktický skener QR kódov, ktorý je tak vždy po ruke. Tlačidlo lupy pri spustenej hre zareaguje až na druhý pokus, čo eliminuje náhodné spustenie

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

9. Inštalácia aplikácii na kartu

Ústretový krok od ktorého sa odvracia dnes už aj Android je vzkriesením najme pre tých ktorí zakúpili telefón so 4GB/8GB vnútorným úložiskom. Pamäťová karta sa spravuje cez aplikáciu úložiska kde si užívateľ zvolí čo sa má ukladať na kartu a čo do telefónu. Pre plynulý chod systému sa doporučuje používať karty typu Class 6, alebo vyššie

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

10. …

Aj keď som hovoril o TOP10, som presvedčený že na to desiate najlepšie prídete sami pri práci so systémom. Možno to bude hlasová asistentka Cortana ktorá spája výhody Siri a Google Now (zatiaľ dostupná len pri nastavení US region), najrýchlejšia mobilná klávesnica na svete Word Flow (SK klávesnica zatiaľ taktiež nepodporovaná), vylepšený Kalendár s novým týždenným a ročným náhľadom, zlepšená integrácia Skype do systému, aplikácia Battery Saver na správu batérie a jej spotreby, hlasová offline navigácia HERE Drive+ pre všetky WP8 zariadenia zdarma, prehľadnejšia kumulovaná História hovorov, podpora firemného VPN, nová aplikácia Podcasty na prehrávanie a sťahovanie obľúbených podcastov, alebo čokoľvek iné ...
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ZÁVEROM

Koncepcia ikon na ploche je tu 30 rokov, iOS to v 2007 na dotykových displejoch štandardizoval, Android to v 2008 okopíroval, WP priniesol v 2010 niečo nové a interaktívne, čo zároveň vyvoláva nedôveru a systém stále neprekročil svoj tieň potenciálu.

Samozrejme nehovorím, že Windows Phone 8.1 je pre bežného užívateľa najlepší mobilný OS. Počkať nie, vlastne to hovorím. Zatiaľ čo dnes 8 z 10 užívateľov smartphonu používa Android, v skutočnosti jeho zahlienený potenciál vedia využiť možno 2 z 10 užívateľov. Android je pre bežného užívateľa podradný produkt s neúnosnou mierou fragmentácie, rizikom inštalácie malvéru a nevkusnými hnusnoidnými nadstavbami. Pre bežných spotrebiteľov je Windows Phone 8.1 oveľa lepšou voľbou.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2014 21:21

:) 1. prispevok a hned takto zhurta.

tvoj styl mi pripomina styl pisania mp3turbo - pise rozsahom vela a casto bludy, ale je presvedceny ze len on ma pravdu :)







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.14
Príspevky: 7
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.04.2014 21:32

Všetko čo som napísal sú podložené fakty, nie bludy. Ty ale pravdepodobne spadáš do toho spotrebiteľského koša 2/10 čo som spomínal, t.j. vieš Android využiť, čo akceptujem


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2014 21:33

Pri bode cislo 2 by ma zaujimalo, ako vyzeraju dlazdice napriklad Hudby. Vraj maju stale tu hnusnu zelenu farbu.

Inak dobre napisane. Mozno si mohol pridat aj obrazok, kde su 3 stlpce dlazdic.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17.03.13
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 15076
Témy: 126
Bydlisko: Moldava nad...
Príspevok NapísalOffline : 20.04.2014 21:56

#switch píše:
Všetko čo som napísal sú podložené fakty, nie bludy. Ty ale pravdepodobne spadáš do toho spotrebiteľského koša 2/10 čo som spomínal, t.j. vieš Android využiť, čo akceptujem

takze ak som ta spravne pochopil, ludia maju zacat vyhadzovat do kontajnerov vsetky Android telefony, zacinajuc 80 eurovymi shitmi bez mena po Nexus 5, HTC M8, Oppo Find 7 a pod, pretoze MS ohlasil (zatial este ani oficialne nevydal) aktualizaciu systemu, ktora po dlhych rokoch aspon dorovnala funkcnost Androidu a iOS, s tym, ze ak sa bavime o beznom slovenskom uzivatelovi je mu dost z tychto noviniek platnych asi ako mrtvemu kabat (klavesnica, Cortana, Bing search - co ale nie je novinka) ?

iste, je to krok dopredu, ale styl akym to tu podavas je ako by bol 8.1 update dar z nebies a nic lepsie sa svetu nemohlo prihodit.







_________________
Toto je podpis.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.14
Príspevky: 7
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.04.2014 21:58

Daron píše:
Pri bode cislo 2 by ma zaujimalo, ako vyzeraju dlazdice napriklad Hudby. Vraj maju stale tu hnusnu zelenu farbu.

Inak dobre napisane. Mozno si mohol pridat aj obrazok, kde su 3 stlpce dlazdic.


dlaždica je neinteraktívna zelená, Hudba je ale vo WP8.1 samostatnou aplikáciou, nie súčasťou systému, t.j. aktualizácie pre Hudbu budú chodiť každé dva týždne a jedným z vylepšení má byť aj transparentná interaktívna dlaždica, v súčastnosti sa to dá obísť aplikáciou Transparency Tiles, ktorá vytvorí transparentnú dlaždicu, no bez interakcie

// Spojený príspevok Ned 20.04.14 22:07

liqua1 píše:
takze ak som ta spravne pochopil, ludia maju zacat vyhadzovat do kontajnerov vsetky Android telefony, zacinajuc 80 eurovymi shitmi bez mena po Nexus 5, HTC M8, Oppo Find 7 a pod, pretoze MS ohlasil (zatial este ani oficialne nevydal) aktualizaciu systemu, ktora po dlhych rokoch aspon dorovnala funkcnost Androidu a iOS, s tym, ze ak sa bavime o beznom slovenskom uzivatelovi je mu dost z tychto noviniek platnych asi ako mrtvemu kabat (klavesnica, Cortana, Bing search - co ale nie je novinka) ?

iste, je to krok dopredu, ale styl akym to tu podavas je ako by bol 8.1 update dar z nebies a nic lepsie sa svetu nemohlo prihodit.


nadpis mal skôr zaujať, žiadny hlbší význam v ňom nehľadaj

Bing search som spomenul kvôli lokálnemu vyhľadávaniu, čo je myslím dosť podstatné vylepšenie

8.1 prieniesol viac vylepšení ako čakali aj tí največší optimisti, bežnému užívateľovi už naozaj nemôže nič chýbať


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 2:27

skôr by som povedal že Windows phone sa čoraz viac začína podobať Androidu :)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 16.06.09
Príspevky: 99
Témy: 11
Bydlisko: Nové Zámky
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 9:19

#switch píše:
8.1 prieniesol viac vylepšení ako čakali aj tí največší optimisti, bežnému užívateľovi už naozaj nemôže nič chýbať

je v tom update obsiahnuta funkcia z obdobia 100 rokov pred opicami a dokaze to uz konecne zaznamenavat mesacne statistiky prevolanych minut a odoslanych sms?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 14:05

Ak ti android laguje, robis asi nieco zle. Mal som Desire S, obycajnu strednu triedu a po 2 rokoch pouzivania nelagoval. Teraz mam uz rok S4 a je sviznejsi ako sestrin iphone 5s







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 14:07

Alebo mas len nejaku poruchu vnimana. Ja som mal Desire X, mal som tam dokopy menej ako 10 aplikacii (vsetko free, alebo zaplatene) a SMSky mi otvaral 5 sekund...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 14:12

:D no vidis stava sa. Isiel by rovno do servisu, pretoze aj kamos ma Desire X po iphone 4s a je velmi spokojny. Ale napriklad drzal som v ruke aj rozne LG, xperie alebo htc wildfire a kym sa mi tam nieco zaplo, to trvalo vecnost. Zalezi od hw, ja by som si uz nekupil nic ine ako high end.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 14:25

No vidis, a niekto nema chut vyhadzovat za telefon 450€. Moj kamos na hodinky s vodotryskom a druhy ma vraj bicykel, ktory ma vzadu 40 prevodov. Hornak zase isiel na Fabii 1.4MPI s vleckou plnou cukru (1 tona) po dilanici 150km/h za 5 ci 6 litrov na stovku...
Ja viem co som zazil a co ma tvoj kamos je jeho vec. Ja chcem lacny, rychly a spolahlivy telefon a to ziadny Android neponukne.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 14:37

Aj keby sme vynechali kamosa s Desire X, ktory som spomenul len preto, ze si ho spomenul ty, tak stale som ja mal Desire S a viem povedat ze nelagoval. Ale sak jasne, kazdy preferujeme nieco ine. Ak si mal s androidom zlu skusenosti tak v prvom rade treba skusit ineho vyrobcu alebo teda rovno prejst na iny system.. Ale netusim, aky vyrobca ponuka lacny, rychly a spolahlivy telefon. Tak isto som nepocul o lacnom, rychlom a spolahlivom notebooku, aute alebo comkolvek.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 14:57

Nokie s WP su lacne, rychle a spolahlive. A stale viac ludi prechadza na WP z Androidu. Je to zazrak, ze nieco ako Android sa dokazalo tak rozsirit, lebo je to rovnaky hnoj ako Linux, ponuka milionsestoosemdesiatstyri moznosti customizacie, no nic nejde poriadne, alebo to musis stosesdesiatdva minut nastavovat. Ale tato doba este potrva, lebo operatori to tlacia a ludia to kupuju...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 15:49

Chcel by som vidiet ako by mi ta rychla nokia rozbehala GT Racing 2 :) Su rychle, pretoze od nich nic narocne nechces. Ale ved jasne, ak povies ze linux je hnoj tak tazko najdeme spolocnu rec.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 16:00

Neviem ako by to rozbehala, lebo ani neviem co GT Racing 2 je. Ak chcem hrat hru, zapnem si pocitac a nebudem prstami maskat po malom dotykovom displayi... Na druhu stranu, nemyslim si, ze Android v rovnakej cene to rozbeha omnoho lepsie, takze je to jedno. No ak chces porovnavat Lumiu za 120€ s Androidom za 450€, tak potom zrejme mas pravdu. Aj ked neviem kam tym mieris.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 25.01.13
Prihlásený: 18.03.24
Príspevky: 4834
Témy: 22
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 20:09

zástanci Windows phone radi argumentujú tým že človek vlastne multimediálne a smart funkcie nepotrebuje,stačí že to nelaguje


Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 21.04.2014 20:14

ked povazujeme napriklad prepojenie so socialnymi sietami za multimedialnu funkciu, tak o takej integracii ako mas vo WP mozes v Androide len snivat. Android nie je zly, len v lacnych zariadeniach je nepouzitelny a nie kazdy ma chut kupovat drahy telefon, kde to tiez nie je to prave orechove. Nekupim si telefon za 500€, aby som na nom mal 4 folie z kazdej strany, puzdro a bohvieco este, aby som sa ho bal nosit vonku, ze sa rozbije, do prace, ked idem pit...


Online

Správca fóra
Správca fóra
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 17.04.08
Prihlásený: 05.03.24
Príspevky: 13258
Témy: 420
Bydlisko: Myjava
Príspevok NapísalOnline : 22.04.2014 19:54

Kamahl píše:
Chcel by som vidiet ako by mi ta rychla nokia rozbehala GT Racing 2 :)

ak uz sa chceme na mobiloch hrat, tak dobre.
Real Racing 2, vyskusane ako na windowsoch Lumia 820 (160-200€), 925 (270€), tak aj na androidoch LG L7II (160€), HTC Desire 500 (200€), SGS4 mini (250€)
Lumie zvladli hru plynule bez zavahania, LG L7II nepouzitelne, trhane, HTC Desire 500 rovnako, SGS4 mini bez problemov.







_________________
PC: MSI B450 GAMING PLUS / AMD Ryzen 5 2600 / SilentiumPC Fera 3 HE1224 / ADATA XPG Spectrix D40 DDR4 2x8GB / Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix 6GB / Adata XPG Gammix S11 M.2 SSD 480GB NVMe / Seagate BarraCuda HDD 2TB / WD Green 4TB / WD My Book Essential 3.0 2000GB / WD Elements 2000GB / ASUS BW-16D1HT / Creative Sound Blaster Audigy RX / Corsair CX450M / SilentiumPC Regnum RG4T / Dell P2719H / Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 / Logitech G102 Prodigy Gaming Mouse / Microlab SOLO9C / Microlab B77 / SONY WH-1000XM4 / Koss Porta Pro / Microsoft Windows 10 64-bit FPP
PC (history): ASUS M4A785TD-V EVO / Athlon II X4 640 / Hynix 8GB (2x4GB) DDR3 1600 MHz / Sapphire HD7750 1GB Ultimate Silent Series / AMD Radeon R3 120GB / Seagate 7200.12 500GB / Samsung SH-S223L / Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Axago PCEU-43R USB3.0 / TP-LINK TG-3269 / Corsair VS450 / 24" BenQ G2420HDBL / Gigabyte GT-U8300
NTB: Huawei MateBook D15 NTB2: Alcatel PLUS 10 LTE NTB3: MSI M670X-091SK / Transcend 2x1GB DDR2 667MHz
Phone: Samsung Galaxy S9 Phone2: Samsung Galaxy S20+
Turntable: Tesla NC 470 / Ortofon OM 5E
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 14.02.10
Príspevky: 1392
Témy: 277
Bydlisko: Kolárovo
Príspevok NapísalOffline : 22.04.2014 23:26

Článok som si prečítal, a pre mňa osobne ako niekoho kto ešte WP nepoužíval WP len zabil. Mnohé tieto funkcie som mal už na Androide 2.3.3 (Galaxy Ace). To, že Microsoft to vydá/vydal len teraz, je hanba do neba kričiaca. Mám teraz HTC Sensation s rootom, druhý mobil Nokiu N95. S Androidom som v živote nemal dáke vážne problémy (odhliadnuc od toho, že Ace bol humus najväčšieho zrna) okrem rootu, Sensation mi nelaguje ani nerobí iné nevkusnosti. Chystám sa za mesiac upgrade na HTC One X, možno o pol roka skúsim aj WP ako druhý mobil. Tento článok mi ale nevraví, aby som do toho odvážne išiel.

(nechcem rozpútať hádku, toto je len môj uhol pohľadu)


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 21.09.13
Prihlásený: 16.02.24
Príspevky: 2109
Témy: 77
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 23.04.2014 0:03

Keby som si to prečital ako som si kupil jabĺčko tak by som popremýšlal :D







_________________
Nesnívaj svoj život, ale ži svoj sen.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 14.04.14
Príspevky: 7
Témy: 1
Príspevok Napísal autor témyOffline : 26.04.2014 9:24

BiGTomEE píše:
Článok som si prečítal, a pre mňa osobne ako niekoho kto ešte WP nepoužíval WP len zabil. Mnohé tieto funkcie som mal už na Androide 2.3.3 (Galaxy Ace). To, že Microsoft to vydá/vydal len teraz, je hanba do neba kričiaca. Mám teraz HTC Sensation s rootom, druhý mobil Nokiu N95. S Androidom som v živote nemal dáke vážne problémy (odhliadnuc od toho, že Ace bol humus najväčšieho zrna) okrem rootu, Sensation mi nelaguje ani nerobí iné nevkusnosti. Chystám sa za mesiac upgrade na HTC One X, možno o pol roka skúsim aj WP ako druhý mobil. Tento článok mi ale nevraví, aby som do toho odvážne išiel.

(nechcem rozpútať hádku, toto je len môj uhol pohľadu)


Žiadny článok ťa nepresvedčí pokiaľ ten systém nevyskúšaš. Samozrejme že Android mal tieto funkcie už dávno, veď Android vie všetko od začiatku, ale nič poriadne. Tiež neobhajujem že tie vylepšenia čo som vypísal tam nemali byť už dávno, a systém ako taký má ešte dosť veľký priestor na vylepšenie. To že bol Galaxy Ace humus je práve tá podradnosť Androidu, WP funguje rovnako dobre ako na highende aj na lowende za 100€. Naozaj nevidím jediný dôvod aby som dnes niekomu odporúčal Android, keď WP 8.1 má všetko čo bežný užívateľ potrebuje, navyše Google ide v prvom rade o zbieranie osobných údajov a zarábanie na cielenej reklame, nie o nejaký užívateľský zážitok na Androide. Navyše podľa mňa ponúka WP najelegantnejšie GUI, pri tých nadstavbách na Androide musí človek s estetickým cítením zvraciať žlč a iOS 7 vidno že dizajnoval skvelý industriálny dizajnér, no SW dizajnér - amatér

skúšal som aj ten 3. rad dlaždíc, ale podľa mňa sa to hodí až od uhlopriečky 5" a vyššie. Ja mám 4.5" a vypol som to aj keď sa tam toho viac zmestí, keďže mi to prišlo už neprakticky malé

Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 12.08.10
Prihlásený: 09.03.22
Príspevky: 6003
Témy: 186
Bydlisko: Sučany
Príspevok NapísalOffline : 26.04.2014 10:52

Popravde som to po par vetach prestal citat. Nemam rad zaujate recenzie, ktore v konecnom dosledku ani nie su recenziami, ale cisto propagacnym materialom.







_________________
Na súkromné správy ktoré sa netýkajú priamo mojej osoby, neodpovedám. Na to je tu fórum. Ďakujem za pochopenie.
Zostava: motherboard: MSI B450 MAX, CPU: AMD Ryzen 5 3600, Graphic card: Sapphire HD 5780, RAM: Patriot Viper4 Series 16 GB KIT DDR4 3400 Mhz CL16 , power supply: EVGA 650 B3, Sound card: SounBlaster Audigi, monitor: 27" Eizo CX271, mouse: Logitech MX Master, keyboard: Logitech K520, tower: Fractal Design Define R6 Gunmetal Tempered Glass, headphones amp: BV-audio Headamp, headphones: Sennheiser HD650, OS: Win 10 64 bit
Online

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 19.03.24
Príspevky: 14176
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOnline : 26.04.2014 10:56

Ako majitel L920 mozem s nie im suhlasit, s niecim nie. Android je system ktory je customizovatelnejsi a dokaze toho viac. Bohuzial, funguje pochybne. Kamahl sice mal nejaku zazracnu KAMAHL edition Desire S ktory nelagoval, ale faktom je, ze aj vela uzivatelov z tohto fora vlastniacich high-endove Androidy prechadza, alebo planuje prejst na WP. Pokial je ich sucasny telefon uplne bez problemovy, nevidim jediny rozumny dovod preco by to niekto robil.

Co sa samotneho WP tyka, je to stale trochu hlupucky system ktory pomaly, ale iste dospieva. Otazne je kolki z vas skutocne potrebuju moznosti ktore Android ponuka a ci obcas nie je lepsie vzdat sa ich na ukor uzivatelskeho komfortu. Iste, WP nezaspieva ked ho vytiahnete z vrecka, ale je to skutocne nutne ?







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 26.09.08
Prihlásený: 15.03.24
Príspevky: 11108
Témy: 165
Bydlisko: Brno
Príspevok NapísalOffline : 29.04.2014 16:26

zalagovany android ? :D tak to uz s MIUI nepoznam, prakticky sa citim ako by som mal iOS.

WP musi este dlho dospievat, ale uz to nieje taky shit ako to bolo po uvedeni 7-cky.







_________________
ex Mini PC: MSI B150M PRO-VD / Intel Core i7 6700 4,0Ghz + ARCTIC Alpine 11 Passive / Kingston HyperX Savage Black 16GB 2133Mhz DDR4 @CL10 / MSI GTX1070 8GB Aero ITX @1925/9000Mhz / Crucial MX500 500GB / Seasonic SSP-350GT 80+Gold / Custom SilentiumPC Brutus Q20 + Fractal Design 140mm Venturi HP / AOC 32" Q3279VWFD8 + Dell U2419H / Logitech X-230 / Kingston HyperX Cloud / Logitech G402 / Evolveo LK642 / Microsoft Windows 10 Home 64bit

NTB: Lenovo Legion 5 - Intel Core i5 10300H Comet Lake @ -200mV , 15.6" IPS 1920 × 1080 240Hz 500Nits, RAM 16GB DDR4, NVIDIA GeForce RTX 2060 6GB, SSD 512GB, Windows 11 Pro

Phone: OnePlus 7T Pro 256GB + Xiaomi Watch S1

V prípade, že na tvoju Súkromnú Správu (SS) nereagujem, založ si tému v príslušnej sekcii na fóre.
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03.01.11
Prihlásený: 07.03.21
Príspevky: 276
Témy: 11
Príspevok NapísalOffline : 16.05.2014 0:04

Momentalne mam Lumiu 520 a z Androidov som mal Nexus 4 a este skor Galaxy ace. A poviem vam ze Android v cenovej relacii Lumii 520 sa jej v nicom nedokaze vyrovnat. Pisete tu ze na WP mobiloch nerozbehate GT racing 2... neviem ale ak porovnavate Lumiu 520 a nexus 5 tak ano nerozbeha to lepsie ale tak ako povedal ac.milan na 820 to ide v pohode bez sekania. Nemam nic proti androidu ale je pouzitelny iba na drahsich mobiloch kde ma dostatocny vykon zatial co WP ide na mobile za stovku bez sekania.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.05.2014 1:20

Symbian isiel na mobile za 10€. Hovori tento fakt nieco o jeho kvalite, bezpecnosti, mnozstve appiek na tento OS, pohodlnosti UI? atd..







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 16.05.2014 8:40

JA tiez buddem prechadzat na WP, LG L9 bol premna klinec do rakvy pre android ..







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 05.04.11
Príspevky: 1693
Témy: 50
Bydlisko: Žilina, Pop...
Príspevok NapísalOffline : 16.05.2014 10:34

L9 bola a je riadna shitka :/ nechápem také peniaze, mne sa podarilo za ani nie 200€ zohnať na bazoši LG N4 a nemal som nikdy problém s ničím







_________________
rMBP 13 2015
iPhone 7
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Zahoďte lagujúce Androidy do kontajnera, prichádza WP 8.1

Registrovaný: 03.04.08
Prihlásený: 10.12.19
Príspevky: 4667
Témy: 37
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 16.05.2014 11:39

V dobe ked som ju kupoval boli vsetky recenzie super (evidentne nemali velke naroky), kazdopadne prednim som mal WP 7.5 ale koli niektorym nedostatkom som ho musel opustit.







_________________
Hmmm .... Hrošíček ... [Homer]
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 641 ] Choď na stránku: 1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ďalšia


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows 8.0 --> 8.1 [pomaly start/shutdown]

v Operačné systémy Microsoft

0

872

29.04.2014 12:31

dhark Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows 8 inovacia na win 8.1 nejde

v Operačné systémy Microsoft

0

692

05.06.2014 16:51

Ladislav85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Tablet, plnohodnotny win 8.1 + office, Toshiba Encore 8

v Predám

1

572

12.05.2014 18:47

C0lder Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. z 8 na 8.1 zaujímavá chyba

v Operačné systémy Microsoft

1

403

04.06.2014 18:24

amdfusion Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win 8, update 8.1, vypadok licencie

v Operačné systémy Microsoft

2

484

26.12.2015 12:27

requia Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. UEFI boot Windows 8/8.1/10

v Operačné systémy Microsoft

3

825

29.01.2016 21:25

void Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Live Messenger: Zahoďte ICQ!

v Novinky

25

1989

31.07.2008 10:38

eMperror Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. z 8.1 na 8

v Operačné systémy Microsoft

4

406

28.11.2013 17:55

nBXXL Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. I/P: Crucial 8 GB (1 x 8 GB) DDR4-2133(CT8G4DFS8213)

v Predám

4

639

26.03.2019 9:27

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Huawei začal prodávat dva levné výkonné Androidy

v Novinky

3

699

04.07.2011 10:38

delong Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Androidy HTC porušujú dva softvérové patenty Apple

v Novinky

28

1440

20.07.2011 12:40

Jeffo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akualizácia Win 8 na Win 8.1

v Operačné systémy Microsoft

4

665

27.05.2014 9:41

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 8 a Win 8.1

v Operačné systémy Microsoft

5

589

05.01.2015 12:55

danielop Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 8.1

v Operačné systémy Microsoft

3

369

15.01.2018 15:47

stiv Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 8.1

v Operačné systémy Microsoft

1

489

19.10.2013 17:39

Peeppo Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 8.1

v Operačné systémy Microsoft

1

444

19.07.2016 19:27

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra