Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4986
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 08.03.2014 14:13

walther píše:
Inštaluješ si to neoficiálnym spôsobom a potom hatuješ na fóre, normálne mi ostáva rozum stáť... :roll:

Akym neoficialnym a ake hatovanie?! Updaty sa daju stiahnut priamo z MS. Je to oficial verzia, ktora sa uz menit nebude, bude sa len aktualizovat dodatocne ako aj 8.1 RTM.
To, ze tvoj PC nema problemi neznamena, ze dalsie miliardy PC na svete pojdu OK, kazdy PC je jedinecny hardware a v zavislosti ja na pouzitom softe sa moze stat cokolvek.

8 som pouzival rok predtym ako oficalne vysla a spravy naokolo si nevsimne len slepy, nemozem za to, ze ti MS asi plati, aby si pretlacal 8 aj cez mrtvoly.
Nedavno velka firma nakupila 8 a nainstalovala 8.1 a vsetko prestalo ist, tak sa museli vratit k 8 a pritom samozrejme mali zaujem 8.1 pouzivat, ked ju kupili.

EDIT: Tak uz sa mi to podarilo nainstalovat, musel som pozapinat nejaky sluzby, ktore boli vypnute.







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Zmazaný užívateľ
Zmazaný užívateľ
Obrázok užívateľa
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 17:35

http://www.zive.sk/windows-bude-lacnejs ... ampaign=HP


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 18:30

Nemám Win8 len na jednom zariadení, tak je to potom asi strašná náhoda, že beží bezproblémovo aj na desktope, aj na notebooku a aj na tablete. Fúha, to asi pôjdem podať tiket.

"Je to oficial verzia" - predpokladám, že toto ti potvrdili v MS, keď si ju od nich legálne nadobudol. Nie som si istý, kde v licenčných podmienkach máš dovolené využívať rôzne leaknuté verzie :)

"8 som pouzival rok predtym ako oficalne vysla" - toto sa chváliš svojou netrpezlivosťou, či čo tým chceš vlastne povedať? Len to potvrdilo to, čo som napísal stranu dozadu...

"Nedavno velka firma nakupila" - och áno, ja tiež poznám veľa firiem, podnikov a VŠ, kde sa vo veľkom využívajú staré verzie IE, ale neviem, o čom to svedčí. Ó, už viem - slovenské firmy šetria ako drbnuté a využívajú častokrát software, ktorý beží len v istých podmienkach a mnohé z tých SW mali poslednú funkčnosť niekde pri WinXP (v lepšom prípade, poznám aj štátny podnik, kde dodnes prerábajú jeden software, ktorý bol vytvorený ešte pre DOS).
Samozrejme, že potom príde nový windows a au, zrazu nám nefungujú programy.

Nepretláčam Win8 za každú cenu, ale nenarazil som zatiaľ na žiaden problém, ktorý by zo mňa spravil zombie, čo behá po fórach a dva roky opakuje rovnaké argumenty dokola, neustále plačúc nad zlobou MS, že mu nevrátili ponuku štart.







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4986
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 18:41

Citácia:
"Je to oficial verzia" - predpokladám, že toto ti potvrdili v MS, keď si ju od nich legálne nadobudol. Nie som si istý, kde v licenčných podmienkach máš dovolené využívať rôzne leaknuté verzie.

Ano potvrdil to Microsoft. A ano je to legalne. Nic nebolo leaknute, dalo sa to oficialne stiahnut a stale da zo stranky MS, len MS nechce, aby to vyslo predcasne.
Predstav si, ze taky OS tiez vyjde par mesiacov predtym, ako sa dostane do obchodu, vravi sa tomu RTM verzia. Tento update je zase oznaceny ako GA.
Citácia:
"8 som pouzival rok predtym ako oficalne vysla" - toto sa chváliš svojou netrpezlivosťou, či čo tým chceš vlastne povedať? Len to potvrdilo to, čo som napísal stranu dozadu...

Tym chcem povedat, ze som sa na 8 tesil uz od zaciatku, preto som ju testoval v alfa, beta aj RC verzii a preto som aj hned v den vydania kupil 2 licencie, takze si uplne mimo, ako vzdy.
Citácia:
"Nedavno velka firma nakupila" - och áno, ja tiež poznám veľa firiem, podnikov a VŠ, kde sa vo veľkom využívajú staré verzie IE, ale neviem, o čom to svedčí. Ó, už viem - slovenské firmy šetria ako drbnuté a využívajú častokrát software, ktorý beží len v istých podmienkach a mnohé z tých SW mali poslednú funkčnosť niekde pri WinXP (v lepšom prípade, poznám aj štátny podnik, kde dodnes prerábajú jeden software, ktorý bol vytvorený ešte pre DOS).
Samozrejme, že potom príde nový windows a au, zrazu nám nefungujú programy.

Co ma firma spolocne s tym, ze vetsina vyrobcov hardware a software jednoducho nie je kompatibilna s 8.1? Ale chapem, si proste zaujaty.
Citácia:
Nepretláčam Win8 za každú cenu, ale nenarazil som zatiaľ na žiaden problém, ktorý by zo mňa spravil zombie, čo behá po fórach a dva roky opakuje rovnaké argumenty dokola, neustále plačúc nad zlobou MS, že mu nevrátili ponuku štart.

Nie ty pre zmenu behas po forach a vsade pises aka je 8 skvela, lebo panovi ide a ked niekomu inemu nejde ma blby PC. Co na tom, ze milionom ludi nejde. :roll:







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 19:15

tairikuokami píše:
8 by som hned vymenil za 7 keby sa dalo. 8 som kupoval len preto, aby som mal legalny Windows za babku


tairikuokami píše:
Ja som pouzival 8 od alfa verzie az po RC, preto som hned v prvy den kupil 8 a bol som nemilo prekvapany, ze zmizol Start a zrazu tam bolo nanutene metro. Nemohol som najst ani ovladacie panely a prieskumnika.


tairikuokami píše:
Tomu sa teda povie retardovany system, clovek aby po spusteni rozmyslal ako sa dostat na plochu.


tairikuokami píše:
8 je :shit: to vie kazdy.


Ale áno, máš pravdu, že sú tu aj ľudia, ktorým leží Win8 hlbšie v žalúdku ako tebe. To ale nič nemení na tom, že si sa vyjadril na viacerých miestach, aký je Win8 retardovaný, pričom inde zasa tvrdíš, že je to vlastne identické (dokonca sa odkazuješ aj na MS) ako Windows 7, rozdiel je len v pridanom "diskutabilnom metre", ako si to nazval v istej diskusii. Na jednej strane tvrdíš, že odporúčaš všetkým Win8, a na druhej strane by si okamžite menil za 7, keby si mohol, lebo 8 si kúpil len kvôli lacnej cene :lol: Tak ja neviem, o mne rozprávaš že som arogantný a že ti je ma ľúto, pričom sám vykazuješ známky schizofrénie. Ja som sa do teba začal obúvať a riešiť si osobné spory? (o ktorých je vlastne dobre vedieť, že existujú. Je fajn vedieť, že ti leží v žalúdku to, že mne ako vývojárovi vrátili status, ktorý mi uznali už pred 5timi rokmi). Mimochodom, mám tu takmer 4x toľko príspevkov než ty a ľuďom sa snažím naozaj aj pomôcť, nechodím sem ventilovať svoju frustráciu. To, že sa tu občas vyskytnú vševedkovia, ktorí majú veľmi múdre rady a nedokážu viesť debatu na úrovni, no bohužiaľ... Skús začať prispievať v množstve v akom to robím ja (a nie, nie do krčmy ani do diskusie, ale do technických tém), začni si všímať ľudí, akým spôsobom sa pýtajú otázky a akým si tu ventilujú svoje blbosti, a možno pochopíš, prečo niektorí reagujeme ako reagujeme.

Mimochodom, ak máš nejaké osobné problémy, ktoré nesúvisia s touto témou, prosím, smeruj to priamo do pošty, aby sme si to mohli vydiskutovať. Nevidím dôvod zasierať tému hlúposťami, ktoré sú totálne OT...


Ach... ako vidím, zmenil si výpoveď a poznámka o práškoch zmizla.. V každom prípade sa mi to už nechce prepisovať, napísal si to, ja som to čítal... Zareagujem už len na tú poslednú vetu:

Nie, nebehám po fórach a nevykrikujem, aká je Win8 skvelá. Tvrdím len, že nie je taká retardovaná, ako to tu robí veľmi veľa ľudí, ktorí si za ten čas nedokázali zvyknúť na absentujúcu štart ponuku a menšie kozmetické zmeny. Kým tu ľudia budú vyskakovať s takými kecami, tak sa z času na čas na to ozvem aj ja, lebo sú to proste nezmysly. Nikto nikomu Win8 nenanútil. Notebooky atď sa dajú kúpiť aj bez OS, napr...







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 19.11.08
Príspevky: 2702
Témy: 170
Bydlisko: Trenčín/Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 22:26

Walther musim s tebou plne suhlasit. Si jeden z mala ludi, co nedava len same hejty na 8. Ludia su totalne ovce v tomto, lebo sudia a pri tom ani nevyskusali osobne alebo sa riadia clankami z netu. Treba vyskusat a az potom sudit. Sam som to videl na kamosovi co prvykrat skusil 8 tento piatok a zistil, ze nie je to taka katastrofa a ze je to len o zvyku. Pred tym povazoval 8 za totalnu sracku.
// pre tych co si myslia, ze som fanboy 8: nie som... je to normalny pouzitelny OS


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 22:43

Je to pravda, Win8 ma od dokonalosti daleko, obsahuje kopu nedoriesenych veci, ako napr nepouzitelne metro a metro aplikacie na PC, nemoznost nenainstalovania metra na PC, nemoznost spustania metro aplikacii na desktope, absencia tlacitka Start atd. V podstate obe prostredia, metro aj desktop su v 8ke pre PC nepouzitelne, pokial si clovek nenainstaluje sw na pridanie tlacitka Start. Ale obsahuje aj kopu vylepseni a po 1-2 mesiacoch s Win8 na NB si nadavam, ze som si na PC pred 3 mesiacmi nahodil Win7, lebo by som chcel mat 8ku aj na PC ale nemam cas sa zas paprat s instalaciou a konfiguraciou vsetkeho SW.

Ale na druhej strane, za tie zakladne nedostatky a nepouzitelnost oboch prostredi out of box si Win8 zasluzi kritiku akej sa mu dostava. Clovek nema byt nuteny instalovat si nejake pridavne SW, aby sa Win8 na PC dal vobec pouzivat. Co si v tom MS mysleli ked to vydavali? Ako mam pouzivat desktop bez Startu? Mam mat vsetky ikonky nahadzane na ploche?







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 19.11.08
Príspevky: 2702
Témy: 170
Bydlisko: Trenčín/Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 23:07

Mi nehovor, ze v starte travis tolko casu. Ja som vzdy cez start vypinal/ restartoval pc a hladal programy v pc. Metro beriem ako Start na celu obrazovku. Teraz obcas v metre vyuzijem aj aplikaciu pocasie :D


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 23:12

Nie Kamahl, máš ich mať nahádzané v Metre. Pokiaľ si ich normálne pousporiadavaš (otázka naozaj 2min), tak je to spúšťanie aplikácií o dosť rýchlejšie oproti starej štart ponuke, lebo si sám môžeš krásne vybrať, čo chceš v tej ponuke mať zobrazené a kde, s tým, že si ich môžeš spojiť do skupín (ktoré si môžeš aj pomenovať, keby si bol až taký BFU). Nie je to nejaká dropdown ponuka s milión možnosťami, ale tebou vybrané relatívne veľké ikony programov, ktoré naozaj využívaš. Naozaj nepochopím, ako niekto dodnes považuje starý štart za rýchlejšie spúšťanie oproti správne nastavenému metru.

vidím banzai, že si ma predbehol a využívaš to rovnako :lol: Však nie je to o dosť pohodlnejšie?







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 23:17

Heh neviem mne cela afera Win8 pripomina Win Vista. Si pametam som vtedy cital clanok kde robili test, a ludom uakazli vistu, a dali dotaznik s ohodnotenim kde prepadla, a potom ukazali "novy" system pod inym menom, vsetci uneseny, davlai tomu 8-9 / 10, a nakoniec vyskytlo ze to bola vista s inym farebnym prevedením :D :D

A o tom cely hate je, kazdy len pocul, pripadne videl na obrazku... Kto realne pouzival viac ako mesiac, mylsim ze vety ako " neschopny system" , "prepadak" nikdy povedat nemoze... Osobne mam tiez radsej W7 ale ten cenpovy rozdiel v dobe nakupu 8ckym i za to nestal. To osm radsej hodil par dolarov za Start8 a par desiatok € usetril..







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 23:48

Walter, evidentne je to otazka preferencii. Ale opytam sa ta na par otazok, mozno mas nejake skvele riesenia vdaka comu je metro lepsie ako desktop a presvedcis ma

- kde v metre vidim cas a datum? na ploche vidim
- kde v metre vidim aku mam klavesnicu? programujem pomocou slovenskej a stale si prehadzujem na apostfory anglicku. pocas rokov som si tak zvykol a castokrat sa pozeram aku mam prave klavesnicu
- preco musim v metre urobit swipe a tolko klikov aby som videl intenzitu signalu alebo sa pripojil k wifine?
- kde mam ikonu baterky?
- kde vidim, ci je dropbox uz synchronizovany a mozem NB vypnut alebo musim este pockat?
- ako spustim v metre CCleaner? robim to niekolkokrat denne lebo mi sibe, funkciu mazanie kosa ani nepouzivam ale spustam vzdy len CCleaner. V desktope len kliknem pravym na kos a kliknem Spustit ccleaner a on bezi na pozadi.
- ako si v metre vytiahnem na plochu subory, ktore prave riesim? alebo subory, na ktore nesmiem zabudnut lebo ich budem riesit v blizkej dobe?
- preco su lepsie obrovske ikony aplikacii, ako male riadky v Starte? preco ked mam viac SW musim swipovat metro, zatial co v Starte nemusim zbytocne swipovat, lebo to mam v peknom, vysokom menu?
- ako si v metre mozem pohodlne a prehladne prehadzovat otvorene SW? na desktope mam dole taskbar, v metre musim swipnut zlava aby som vobec videl otvorene programy. dalsi zbytocny pohyb. Na tablete to ma zmysel, ale na PC a NB mam predsa dost velky display aby sme nemuseli vsetko skryvat a zbytocne to potom vytahovat

Co chyba startu? Aj tam si mozes ikony usporiadat, nezaberaju cely display, mozes si tam vytvarat foldre na zoskupovanie a nemusis swipovat ked mas tolko nastrojov ako ja. Upravit si start tra tiez 2 minuty a nemam tam ani jednu ikonku navyse. Na prvej strane Startu mam najpouzivanejsie ikony, na druhej menej pouzivane. Vsetko zbytocne som pomazal.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 19.11.08
Príspevky: 2702
Témy: 170
Bydlisko: Trenčín/Brno
Príspevok NapísalOffline : 15.03.2014 23:55

Win 8.1 dostane Update1
Mas tam cas, datum a aj baterku aj ked neukazuje %.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 05.10.06
Prihlásený: 15.10.18
Príspevky: 1891
Témy: 148
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 0:00

Ale az ked posunies kurzor do horneho praveho rohu. A kde mas tych dalsich 10 veci, ktore som vymenoval? A preco vobec musim nieco na tak velkom screene zobrazovat pohybom? Ja nie som predsa na tablete? Preto stale opakujem, Metro ok na tablet, ale na PC totalne nedomyslene.







_________________
Notebook Dell 7537, 24" BenQ BL2411PT, Logitech Illuminated keyboard, Razer DeathAdder, Razer Goliathus, Koss Porta Pro
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 24.01.08
Prihlásený: 13.09.17
Príspevky: 14572
Témy: 66
Bydlisko: Žilina
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 0:10

Kamahl, všimni si jeden detail - ja píšem o metre ako o štart ponuke, ty o metre ako o pracovnom prostredí. Povedz mi prosím ťa, z akého zvrhlého dôvodu by som potreboval hodiny, batériu a neviem aké kraviny v metre, keď v ňom strávim za deň dokopy 30 sekúnd? Prečo chceš znásilňovať nástroj na niečo, na čo nie je určený a potom to dávaš ako fail? Na spúšťanie programov sa dá pekne využiť metro, na súbory pracovná plocha (od toho aj ten názov).







_________________
C#, PHP, ...
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 5:15

Mne osobne METRO vadi len ako druhe prostredie. Netvrdim, ze vyhladavnie nie je rychlejsie, zle ze to maju riesit inak, pretoze takto to vyzera ako nejaky doplnok stiahnuty zo slnecnice.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 23.08.09
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 2021
Témy: 63
Bydlisko: Detva
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 11:56

zapojím sa aj ja...

Na Win 8 som nadával, ovládanie bolo nepraktické, čakal som čo prinesenie Win 8.1 a čiastočne sa to zlepšilo a na skúšku som tento systém vyskúšal a už aj pri ňom ostal...

nedostatky ktoré ma obmedzovali pri práci vo Win8 boli odstránené a metro? používam to klasicky ako ponuku štart (presne tak načo je aj určené), to znamená, že z celkového času používania OS som v metre asi 2% času, je to len doplnok, tak ako vždy bol...

potrebujem vyhľadať nejaký program? stlačím klávesu Win a píšem, nájdem spustím a som naspäť v desktope, nepoužívam žiadne metro aplikácie (myslím doinštalované, len vstavené ako napr kalkulačka, občas počasie a mapy) a ani o tom do budúcna neuvažujem, lebo to nepotrebujem

nepristupujem k metru ako k druhému prostrediu v ktorom by som mal pracovať, je to len klasický štart len s väčším menu...

čakám čo prinesenie update 1 pre 8.1, lebo podľa všetkého sa používanie ešte uľahčí, napr. teraz je trošku problém pri prepínaní z metro app (napr. kalkulačka) do desktop prostredia ale po novom by som si túto app normálne mohol zrolovať na lištu, čo beriem ako pozitívny krok...

tí čo neustále píšu o tom, že metro do desktopov nepatrí by už konečne mohli ten systém aj vyskúšať a nielen opakovať ako papagáj niečo čo niekto niekde povedal alebo písal...

samozrejme neobhajujem Win 8.1 ako best OS in the World, len hovorím, že sa dá používať a nieje to až tak zlé ako tu niektorý píšu...

Peace...







_________________
MB: ASUS ROG Crosshair VII Hero | CPU: AMD Ryzen 7 5700X | COOLER: SCYTHE Ninja 5 | RAM: CORSAIR Vengeance LPX Black 32GB, 3200MHz, CL16 | GPU: SAPPHIRE Radeon RX 6800 16GB | PSU: SEASONIC Prime Ultra Titanium 750W | SSD: SAMSUNG 970 Pro 512GB, NVMe | SSD2: CRUCIAL MX500 M.2 1TB | CASE: FRACTAL DESIGN Define C Black | MOUSE: LOGITECH G502 Proteus Spectrum | MOUSEPAD: LOGITECH G240 | KEYBOARD: CORSAIR Strafe RGB Cherry MX Silent SK | SPEAKERS: LOGITECH Z-906 | MONITOR: DELL P2414H 24" | ROUTER: ASUS RT-AC55U | OS: Win 10 Pro x64 | TV: PANASONIC TX-L47FT60e | PHONE: iPhone 6s 64GB, Space grey |
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 12:17

METRO do desktopu nepatri a to, ze ma featury ktore bez problemov integrujes aj do nejakeho "designovo" s desktopom kompatibilneho Startu na veci nic nemeni. Je to ine prostredie, nazvom, aj designom a ze ho ty tak neberies to opat neovplyvni.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4986
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 17:26

Kazdopadne teste sa na Windows 10, ten ma byt uplne cloud, cize bez prihlasenia na live ucet ani len nepojde spustit Windows. Metro je oproti tomu len slaby odvar. :)







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 17:36

a ked mi vypadne net a budem potrebovat nieco surne spravit, tak to system bude riesit ako? MS sa velmi rychlo vrati do reality ked ho kvoli tomuto zacne zalovat XY firiem zo sveta za usle zisky...







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 19:28

to nebude cisty cloud... to bude nieco ako teraz steam, proste si natahas jednotlive sucasti systemu ktore potrebujes aby si ich mal k dispozici aj offline a hotovo... Takze online bude musiet byt mozno ze len prve spustenie...

Ale aj tak, taketo spekulacie su teraz absolutne irelevantne...







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 10.10.06
Prihlásený: 23.04.24
Príspevky: 4986
Témy: 171
Bydlisko: Trnava
Príspevok NapísalOffline : 16.03.2014 19:54

To nie su spekulacie, to povedal MS, ale zase MS tvrdil, ze Vista bude cisto 64-bit OS a uz tu mame 8 a stale je aj 32-bit verzia, pretoze trh to vyzaduje. :)







_________________
CASE Lian Li PC-7NB with 3x Noctua NF-S12A FLX | PSU Seasonic M12II-520 80 Plus Bronze | MB MSI B450 TOMAHAWK | CPU AMD Ryzen 5 3600 with Noctua NH-U12S | RAM 4x8GB ADATA XPG GAMMIX D10 DDR4 3200MHz CL16 | GPU MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | DISK ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 512GB
MOUSE Logitech M330 Silent Plus | KEYBOARD HP Wired Desktop 320K Keyboard | SOUNDCARD Creative Sound Blaster Z | HEADPHONES Sennheiser RS170 | MONITOR 24" AOC G2460VQ6 1920×1080@75Hz with FreeSync | INTERNET 400/40 Mbps | OS Home 11 & MS 365 Basic | EXTRA ImDisk Toolkit (Desktop/Caches)
Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 31.03.2014 19:20

http://smartmania.cz/bleskovky/potvrzen ... dubna-7364







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 01.04.2014 17:03

Fry píše:
samozrejme neobhajujem Win 8.1 ako best OS in the World, len hovorím, že sa dá používať a nieje to až tak zlé ako tu niektorý píšu...

Pouzit sa da ale Win 7 je stale lepsi.
kllr007 píše:
to nebude cisty cloud... to bude nieco ako teraz steam, proste si natahas jednotlive sucasti systemu ktore potrebujes aby si ich mal k dispozici aj offline a hotovo...

A ked si v offline spomeniem, ze potrebujem nieco co tam nemam? Je to blbost, stroskotal Chrome OS, stroskota aj toto. Ludia nechcu cloudovy OS nech sa javi akokolvek moderne.
Mna uz tieto preslapy ze kazdy druhy system je fail otravuju, W8 vyzaduje registraciu do Live a neviem coho co proste pouzivat nechcem a to ma strasne odradza.
Moj nasledujuci pocitac bude s najvacsou pravdepodobnostou Mac a na obcasne hry si necham desktop s W7 co je podla mna bezkompromisne najlepsi SW co Microsoft kedy vypustil.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 01.04.2014 19:22

W8 nepotrebuke live. Ani 8.1... Len ti nepojde obchod čo je logické... Neviem čo riesis...
Mimo to ak si to MS acc spravis máš kopec vyhod, zalohovanie nastavení, synchronizacia, ulozisko, integracia onedrive do OS.. Nespocetne veľa.







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 01.04.2014 20:07

Viac krat som mal tu cest s W8 aj 8.1 a ten system proste mi na desktop proste nesedi. Nemozem si pomoct pre mna to uz nieje Windows ale po GUI a celkovo podla toho ako tam veci funguju mi to pride ako nejaky paskvil medzi Win7 a Ubuntu + to debilne metro ako bonus.
Windows 7 je radost pouzivat, je to fantasticky OS, pri 8 mam vzdy len nervy.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 12.02.10
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 13957
Témy: 745
Bydlisko: Žilina - Li...
Príspevok NapísalOffline : 01.04.2014 21:32

Ved v pohode. To je ale cisto subjektivny nazor, ked ludia prechadzali na XP tiez sa nalsi taky ktorym prosto vadil a ostavali pri 98. To iste pri Viste a Sedmicke. Vlastne pri kazdej vacsej zmene sa najdu ludia co im to nevyhovuje ( to nieje nic zle, proste kazdy ma nejaky vkus) no casom sa budu musiet prisposobit.

Bohužel, nebo bohudík ?







_________________
MB: ASUS TUF GAMING B550M-PLUS ; CPU: AMD Ryzen 5600X + Noctua D15; RAM: 16GB GSkill DDR4 3000Mhz; GPU: Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2 OC; SSD: WD Black SN750 1TB ; PSU: Corsair RM650x;
LCD: Samsung G5 34" UW; MOUSE: Logitech G305 + Razer Goliathus; KEYBOARD: SPC Gear GK550; Repro: Edifier R1280T; OS: Windows 10
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 01.04.2014 21:42

Nepovedal by som ze je to az tak subjektivne. Do urcitej miery urcite ano ale nie uplne. Vista sa vobec neuchytila a aj sam Ballmer casom priznal, ze to bol fail.
W7 zhltol trh aj s navijakom a rybarom..proste ten system si oblubil takmer kazdy kto sa ho dotkol okamzite.


Offline

Skúsený užívateľ
Skúsený užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 02.07.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 14183
Témy: 312
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2014 3:47

Je to subjektivne. Ja W8 nemusim, ale co mi vadi je design. To METRO sa tam nehodi a nema tam co robit. Nie je to prostredie pre desktop. Nic to ale nemeni na fakte, ze W8 je rychlejsi a s prepracovanejsimi moznostami.







_________________
PODPIS BOL UPRAVENÝ / ZMAZANÝ Z DÔVODU PORUŠOVANIA PRAVIDIEL FÓRA!
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Win 8.1 dostane Update1

Registrovaný: 12.10.06
Prihlásený: 24.04.24
Príspevky: 20311
Témy: 79
Bydlisko: Banska Byst...
Príspevok NapísalOffline : 02.04.2014 9:46

presne, pokial neriesime skaredy vzhlad systemu a metro, tak win8 je hlavne rychlejsi oproti win7.







_________________
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 59 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Akualizácia Win 8 na Win 8.1

v Operačné systémy Microsoft

4

672

27.05.2014 9:41

SKRiPT Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. windows 8 inovacia na win 8.1 nejde

v Operačné systémy Microsoft

0

702

05.06.2014 16:51

Ladislav85 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. P: Tablet, plnohodnotny win 8.1 + office, Toshiba Encore 8

v Predám

1

580

12.05.2014 18:47

C0lder Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win 8, update 8.1, vypadok licencie

v Operačné systémy Microsoft

2

492

26.12.2015 12:27

requia Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 8 a Win 8.1

v Operačné systémy Microsoft

5

596

05.01.2015 12:55

danielop Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prechod z win 8.1 na win 10

v Operačné systémy Microsoft

9

798

19.10.2021 14:24

michalesku Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Preinštalovanie z win 8.1 na win 10

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Operačné systémy Microsoft

40

1238

20.01.2023 12:37

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 7 vs Win 8.1 na programovanie

v Operačné systémy Microsoft

3

454

18.10.2014 16:38

walther Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Prechod z WIN 8.1 na WIN 10

v Operačné systémy Microsoft

10

1297

16.04.2020 14:52

4040 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 10 späť na Win 8.1 po 30 dňoch

v Operačné systémy Microsoft

1

494

16.05.2017 19:35

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Vypnutie Win defendera vo win 8.1

v Antivíry a antispywary

3

685

10.01.2015 14:40

tairikuokami Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Windows 8 predsa len dostane späť Štart menu Čítajte viac:

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Novinky

69

1954

20.04.2014 21:01

MilanYX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win 7 alebo win 8.1?

v Operačné systémy Microsoft

10

569

08.12.2013 19:03

pajros Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Win 8.1

v Operačné systémy Microsoft

1

430

16.12.2014 11:50

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. win 8.1

v Operačné systémy Microsoft

6

495

13.08.2014 14:33

kllr007 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. WIN 8.1 Problém

v Operačné systémy Microsoft

0

351

17.01.2016 14:35

Mercenary Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra