Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok NapísalOffline : 11.11.2012 20:37

Zdravím,rozhodol som sa že si na môj and 2.3.5 na wildifre s hodím nový android a to tento
Kód:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1683874

Je to CyanogenMod 9 s OS android 4.0.4 len neviem ako postupovať pri nahodení novej ROM.... telefón už mám rootnutý,neveite mi poradiť cez aký program by som to mal robiť aby sa nič nepokafralo? Ďakujem... + nejaký ten návodík ak by ste boli takí dobrí... v tom CM9 čo som stiahol nebol žiadny návod nič a taktiež ani na XDA v tom príspevku

// pridané po 4 hodinách 52 minútach od posledného príspevku

dúfam že mi neikto pomôže... stiahol som si ten CM 9 uvedený vyšie,telefón som už mal rootnutý a išiel som ho inštalovať,šiel som podľa tohto návodu
Kód:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1850490
a všetko sa nejako pos*alo...,stiahol som si recowery ako sa píše v 3 kroku "Download recovery -----> CWM for WFS"otvoril som cmd a našiel zložku čo som robil pri roote tj. android, tak som to v cmd napísal takto cd c:\android ... šiel som ďalej,pripojil som k PC phone a napísal do CMD toto"fastboot devices" šiel som ďalej a pítalo to recovery tak som to stiahnuté recovery v kroku 3 nahodil do zložky andriod v C a vložil príkaz ako je tam len podľa mojho názvu ďalej tam bol príkaz "fastboot flash boot KERNELNAME.img" a tu sa všetko asi pokafralo... v mojej stiahnutej romke CM9 --> odkaz hore v prvom príspevku v topicu bol súbor boot.img a ja som myslel že ten boot.img je ten kernel a tak som to hoodil do zložky android a zapísal "fastboot flash boot boot1.img" takto a šiel som ďalej,odpojil som kábel od phonu s power buttonom som vybral bootloader a potom recovery a tam som sa zastavil,tam mi len 5 min vkuse svietili tie 4 tlačítka na phone a nič tak som telefón vypol a spustil znovu a potom to ostala myslím len na logu HTC a nič... skúšal som vybrať baterku a spustiť factory reset ale tiež to isté len HTC logo a nič... neviete mi pomôcť ako to nahodiť alebo prípadne vrátiť ako to bolo? ROMKU v PC mám s XDA,RECOVERY som stiahol z toho návodu http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1850490 v kroku 3 no myslel som si že to ten kernel je to boot.img v tej romke stiahnutej no asi to tak nebolo.. skúšal som sputiť všetko odznovu celé recovery,ale nenašiel som nikde na nete ten kernel.img ako našiel som ho pre wildfire s a dosť veľa ale keď som ho stiahol tak tam nebolo niečo.img ale priečinky ako "kernel", "META-INF" a "system" ... Ďakujem vám veľmi pekne

// pridané po 36 minútach od posledného príspevku

ešte vám tu dopíšem údaje so zapnutím telefónu cez to tlačidlo hlasitosti čo tam píše...

***UNLOCKED***
MARVEL PVT SHIP S-ON RL
HBOOT-1.09.0099
MICROP-0451
RADIO-7.57.39.10M
Feb 8 22012, 18:29:31


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 12:33

Ach, takto to dopada ked sa clovek hrabe do niecoho co nevie. Najskor sa ti nieco pokazilo pri flashyovani recovery co je dost velky problem. To si uz bol tak nedockavy, ze ked ti 5h nikto neodpisal tak si sa do toho pustil? Cele zle.. Stacilo domoknut bootloader (co si asi aj spravil), root co mas tiez a uz len stiahnut z Play Store appku RomManager a cez nu flashnut recovery, rychlo, jednoducho, ziadna konzola. Potom nabootovat do recovery, wipe cach, factory reset, wipe dalvik a uz len istall zip from sd a nainstalovat ROMku, nic viac, vsetko hotovo do 5 minut.
Teraz mozem mat dost vazny problem a nenapada ma riesenie ako to napravit, tomuto co sa ti stalo sa hovori, ze si "brickol" telefon, tz. z neho ostala nepouzitelna tehla.
Skus ist znovu podla nabodu co si daval a znovu flashnut recovery ale teraz uz ziadny kernel neries!

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

Inak ja mam tiez Wildfire S a mal som rozne romky a nakoniec som sa vratil k povodnej, pretoze ten telefon ma mizerny system aj v zaklade a nech som skusal akukolvek ROM vzdy po case zacala ist pomaly a zrala bateriu ako blazon, je to lacny telefon a zazraky sa od toho cakat nedaju nakolko vyvoj nejako podporovany nieje. Preto sa ho chystam asi este tento rok vymenit.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 17:50

telefón som nejakým spôsobom "unrootol" šiel som rovnakým návodom ako pri roote a spravil sa do normálu... Ďakujem za radu... a ešte môžem otázku?
Spravil som bootloader,spravil som root a potom som šiel na tu romku ale čo je to ten kernel? V tom návode na tej stránke čo som dal sa prvé vyberá recovery v console,potom kernel a až tak z SD zip s romkou... ale ten kernel fakt neviem načo slúži,ako viem že je to jadro OS ale neobsahuje ho ta romka v sebe? Prípadne,na nete som čítal že ak chcem nahodiť new rom alebo custom rom tak mi treba mať S-OFF ale ja som ho mal po odomknutí bootloaderu a rootu stále ON a na stránke to písalo že na S-OFF treba nejaké zariadenie s názvom myslím že to bolo nejak XDC Clip alebo sa mýlim a s-off netreba pri nahodení custom rom ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 18:10

S-off netreba. Staci to co som napisal hore. Kernel neries, daval by si iny keby si chcel nejaky lepsi OC potencial alebo co, to proste neries. ROM ma kernel uz v sebe a u vacsiny customromiek to uz byva OC kernel.
Takze este raz zhrniem:
1. ROOT, napriklad pomocou programu unlockroot - je to primitivne a rychle, staci stlacit velke tlacidko "root"
2. Odomknut bootloader cez htcdev.com
3. Stiahnut ROM manager z Playstore, povolit pristup superadmina a len flashnut ClockWorkMod recovery, tiez je to velmi jednoduche
4. Hodis ROM na SD kartu
5. Nabootujes CWM recovery, wipe dalvik, cache, factory reset, instal zip from SD
6. Ked sa nainstaluje, reboot a uz len cakat na zapnutie novej ROM (niekedy moze prve zapnutie trvat aj 10-15 minut).
Hotovo, enjoy.

Nez zacnes flashovat tak si ale zalohuj aktualnu ROMku na SDkartu cez ROM manager. Ja som to nespravil a ked ma omrzeli polofunkcne upravene romky a chcel som povodku tak som musel dat len nejaku co som nasiel na XDA a nefunguje automaticka aktualizacia a vobec sa mi s tym uz nechce babrat, uvidis casom to omrzi aj teba mat stale len ciastocne funkcny system, za tu trochu rychlosti naviac to nestoji. Uz ta zakladna ROM v tomto mobile stoji za prd takze moc s tym nenarobis. Je to lacny telefon a vyvoj ROMiek nejde tak dopredu ako pri drahsich modelov, nestoji to za vela.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 12.11.2012 19:36

Všetko chápem leb nechápem kroku 5
"5. Nabootujes CWM recovery, wipe dalvik, cache, factory reset, instal zip from SD" odkiaľ stiahnem to CWM Recovery,kždá ROMKA ma svoj CWM Recovery alebo je to jedno proste z netu stiahnem ? Taktiež to wipe dalvik,cahce,factory reset a install zip from SD.. proste ak vyberem baterku a podržím tlačidlo hlasitosti a power button tak mi naskočí to menu ale možnosti ako wipe,cache tam myslím že nemám len fastboot atď. a myslím že ešte factory reset a ešte niečo, našiel som nejaké vidoe na SAMSUNG na YT http://www.youtube.com/watch?v=LhSGyN5BGNE a tu to v menu všetko má,alebo to wipe dalvik,cache,... sa nejako objavia keĎ bootnem CWM recovery? A teraz fakt stupidná otázka? Ako mám nabootovať robí sa to nejako cez PC pripojený s phonom alebo ako?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 12.11.2012 20:23

Ty si mylis bootloader a recovery. To co popisujes ty kam sa dostanes je bootloader a odtial musis zvolit moznost recovery a tam budu veci ktore popisujem ja.
CWM teda ClockWorkMod recovery som ti popisal v kroku 3


Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 25.02.10
Príspevky: 1097
Témy: 111
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 14.11.2012 11:16

Mám podobný problem ( snáď menej závažný :D ).. dávnejšie som si robil root, ale niečo spravil zle a tak ako píše tiež mirom som si nespravil zálohu. Root sa mi podaril ale pri bootovaní do recovery sa vždy sekol na logu. Tak som sa nato vykaškal a dal som unroot lenže od vtedy mi nejde na mobile aktualizácia systému a reset telefónu na výrobné údaje- inak všetko ide.

Chcel by som ho predať, ale nechcem ho v tomto stave dávať.. nedá sa to vrátiť späť / alebo reklamáciu by zobrali ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 14.11.2012 13:33

Reklamaciu pochubyjem ked si nieco upravoval..
Zamkni bootloader, unroot (ten uz mas ako pises) a nahod stock recovery http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1633263
Toto caka aj mna kedze sa chcem telefonu tiez este tento rok zbavit ale teraz som asi priliz lenivy aby som sa s tym babral. :D


Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 19.11.2012 21:40

okey tak som to zase ja,rootol somsi znovu phone a bootlaoder mám tiež spravený,píše to UNLOCKED pri podržaní volume down + power button,stiahol som si rom manager a všetko ide dal som flash CWM recovery a flashlo mi ju aj sa mi na SD vytvoril priečinok clockworkmod,ale keď podržím teraz dolné volume + power tak mi nabehne všetko ako má a už keď som pri konci že vyberám možnosť recovery aby som dal wipe dalvik,cache... a install from zip.. tak ak vyberiem recovery tak mi nabehne logo HTC a potom zmizne a ostane svietiť klávesnica a nič viac,skúšal som to dať do rebootu aj cez rom mabager a stále to isté stále klávesnica svieti a ak chcem zapnúť phone musím len vybrať baterku a až tak ide.. neviete mi pomôcť prečo mi nenabehnú tie možnosti wipe... ale ostanú svietiť tie tlačítka ako DOMOV,MOŽNOSTI,SPAŤ a HĽADAŤ ?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2012 0:10

Skus znovu flashnut recovery.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.11.2012 16:15

skúšal som 2x teraz prv tam bola recovery 5.0.2.8 a keď ostala svietiť klávesnica tak som v rom manageri potom vybral ešteraz a hodilo mi to na recovery 5.0.2.7 ciže staršiu skúšal som aj tú nabootovať ale terza už sa phone úplne vypol ciže už ani klávesnica nesvietila ako pri 8 (prvom riešení),je potrebné mať to wipe cache... a ostatné wipe pri inštalovaní novej ROMKY? Chcel som vyskúšať či v rom manageri nemôžem bez wipe vybrať možnosť install zip from SD a skúsiť to rovno nainštalovať bez wipe... prípadne načo slúži to wipe?


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2012 16:18

http://goo.gl/QGMng
Wipe je anglicke slovo, odstranis tym udaje z predoslej ROM, ked nainstalujes novu beztoho tak ti bude pravdepodobne blbnut lebo tam budes mat akoby dve zmiesane..


Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.11.2012 16:21

aha takže nevieš ako by som to mohol vyriešiť? tú recovery? prípadne keby som tam nejako cez cmd vo windowse nahodil novšiu a ručne nie cez rom manager? len problém je že neviem nejakú nájsť pre wildfire s


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2012 18:40

Vyskusaj nahodin touch recovery, za nic ti ale nerucim, nemam to odskusane.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1761799


Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.11.2012 20:08

ešte ma napadlo flashnúť recovery cez cmd,takže som si stiahol origo 5.0.2.8 recovery pre wildfire s a skúsil cez cmd flashnúť postupoval som takto, zadal som cestu k android sdk tools ciže c:\Program Files\Android\android-sdk\tools a dal enter,potom už len príkaz fastboot fastboot flash recovery recovery.img pričom som tú stiahnutú recovery hodil do toho priečinka tools a premenoval z názvu recovery-htc-w-s5.0.2.8 na recovery.img a dal enter na sotatrných fórach som čítal že proste to normál flashne ale mne tam píše waiting for device stále,telefón mám pritom vo fastboote neviete prečo mi to nejde??


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 18.12.08
Prihlásený: 15.06.22
Príspevky: 18912
Témy: 479
Bydlisko: Považská By...
Príspevok NapísalOffline : 20.11.2012 20:27

Mas nainstalovane HTC ovladace a v telefone povolene "usb ladenie"? resp. "usb debugging" ak mas EN jazyk.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 20.11.2012 20:34

sry za double post,ale ešte som našiel appku na google play konkrétne SD WIPE, ale neviem či to vyčistí len vecii s romky alebo podobne alebo full SD kartu,ale to bude asi full karta... áno HTC ovládače by som mal mať,pretože som robil root taktiež cez CMD a normál to šlo a ladenie taktiež


Offline

Užívateľ
Užívateľ
wildfire s rom

Registrovaný: 22.08.10
Prihlásený: 26.06.15
Príspevky: 306
Témy: 96
Bydlisko: Prešov,Slov...
Príspevok Napísal autor témyOffline : 08.12.2012 20:50

... zdravím,zas som to ja.... skúsil som znovu unroot phone a flashnut recoery zas a nejak mi to flashlo,aspoň dúfam,root som robil cez Super One Click a recovery som flashoval cez WFS.exe manager.. na SD sa mi vytvoril priečinok clockworkmod ale keď idem zas do fastbootu (dolné tlačítko + power) a dám recovery tak zas to isté,ale teraz neostane svietiť klávesnica ale phone sa vypne.. a nič viac musím ho zapnúť normálne... nemôže byť v SD karte? netreba ju naformátovať? čítal som že by mala byť na fat32 nafarmátovaá,ešte čo som tu nenapísal a robilo mi to aj predtým,že keď vovjdem do fastbootu tak mi tam piše toto stále

Kód:
SD Checking...
 Loading...[PC36DIAG.zip]
 No image!
 Loading...[PC36DIAG.nbh]
 No image or wrong image!
 Loading...[PC36IMG.zip]
 No image!
 Loading...[PC36.IMG.nbh]
 No image or wrong image!


len namiesto toho PC36 mi tam píše niečo PG .. a ďalej neviem... ďakujem vám za rady


Odpovedať na tému [ Príspevkov: 18 ] 


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wildfire S (overclock,custom rom)

v Smartfóny a tablety

3

414

30.09.2012 14:47

Semp Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC Wildfire S - best ROM

v Smartfóny a tablety

1

349

23.06.2013 0:11

Gravedigger Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC Wildfire vs Wildfire S

v Mobilné zariadenia

2

784

30.07.2011 11:46

ZgobliN Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Miesto DVD-Rom mi ukazuje CD-Rom

v Operačné systémy Microsoft

2

468

07.11.2010 19:12

hanesfun Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wildfire S

v Smartfóny a tablety

6

273

05.10.2012 19:24

mirom Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC wildfire S

v Smartfóny a tablety

4

558

29.03.2012 21:22

Qpkqkma Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wildfire S karta

v Smartfóny a tablety

1

176

03.04.2013 22:47

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC WildFIre S

v Smartfóny a tablety

12

1418

20.01.2012 17:31

Johnnny Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Htc Wildfire S

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2, 3 ]

v Smartfóny a tablety

69

9786

01.11.2012 22:47

XxearlxX Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC Wildfire Mocha

v Mobilné zariadenia

0

516

26.08.2011 13:21

screw Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC wildfire S

v Mobilné zariadenia

1

439

15.12.2012 20:05

vladoff Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. V: wildfire s

v Vymením a darujem

0

295

23.08.2011 12:20

romanko151 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC WILDFIRE S

v Smartfóny a tablety

1

424

18.01.2015 23:44

hanesovic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. HTC Wildfire S

v Mobilné zariadenia

3

629

01.02.2012 21:18

street_punk Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. P: HTC Wildfire

v Predám

11

1111

11.08.2011 21:09

f4r0 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wildfire S Odblokovanie

v Smartfóny a tablety

20

1279

24.09.2013 16:28

kulik128 Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra