Obsah fóra
PravidláRegistrovaťPrihlásenie




Odpovedať na tému [ Príspevkov: 46 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2
AutorSpráva
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Voľná energia, zero point energy,

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2010 9:00

tak potom aky ucel to ma? energiu to len spotrbovava, a v podstate to len meni napatie, cize celeho bediniho mozeme nahradit trafom

// pridané po 25 minútach od posledného príspevku

tak som pogoogil a ak neratam stranky ktore vyzeraju ako by ich spravil 10rocny chlapec, alebo sfanatizovane fora, tak som nic seriozne nenasiel
no zato som nasiel stranku nejakeho elektrikara ktory sa skutocne snazil vyskusal niekolko metod a na kazdej spravil seriozne meranie, takze ja budem verit jemu pretoze on mal SKUTOCNE vysvetlenia ako a preco to nefunguje







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Správca fóra
Správca fóra
Voľná energia, zero point energy,

Registrovaný: 14.12.05
Príspevky: 10616
Témy: 70
Bydlisko: Košice
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2010 9:55

ElNorka píše:
no zato som nasiel stranku nejakeho elektrikara ktory sa skutocne snazil vyskusal niekolko metod a na kazdej spravil seriozne meranie, takze ja budem verit jemu pretoze on mal SKUTOCNE vysvetlenia ako a preco to nefunguje


link!







_________________

Site 1:AMD Ryzen 9 7900 + Noctua NH-P1 + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6000MHz CL32; ROG Strix B650E-I; ROG Strix RX5700XT (deshroud); Samsung 980 PRO 2TB; Jonsplus i100 + 2x Arctic P14 + 3x Phanteks T30; Corsair SF750; Dell U2718Q; Corsair K70 mk.2 Low Profile + Logi G500s; miniDSP 2x4HD + 2xT-AMP + BMR+1138SMF/Scarlett Solo + ATH-M50x STS
LG OLED65CX; Onkyo TX-RZ740; 5.1.2 DIY speaker setup (Dayton ND/Peerless NE25, Dayton UM-10 + Monacor SAM-500D); Xbox SeX; Synology DS418 + 4x4TB WD Red + 2x NF-A9; MikroTik RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN + Gigabit Antik
Site 2:Ryzen 7 8700G delid + Noctua NH-L12S + Conductonaut; 2x16GB DDR5 6800MHz CL40; Gigabyte B650I AX; 1TB NVMe; Silverstone ML05 + 2x Arctic P8; Seasonic Focus SGX-500; Dell P2417H/LG 49UH661V; Logitech Multimedia Keyboard & G5; Synology DS218play + 2x2TB WD Red; MikroTik hAP AC2 + Antik + IPSec tunnel to Site 1
Mobile:Galaxy S23, Shanling UA1s + Urbanfun Hybrid/Sony WF-1000XM3
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Voľná energia, zero point energy,

Registrovaný: 25.12.08
Príspevky: 2945
Témy: 89
Príspevok NapísalOffline : 05.12.2010 10:24

http://hawelson.blog.cz/0702/meg-moje-zkusenosti toto je len jedno, bohuzial miniopera v iphone zblbla a celu historiu vymazala, takze tie zaujimavejsie budem musiet znova najst







_________________
PC:AMD phenom 9950BE, GIGABYTE MA790X-DS4, Kingston HyperX 800mhz 2x2GB, 1TB samsung spinpoint F1, Ati 5770 vapor-x, zdroj Seasonic S12II-520W
Phone: Galaxy s4Tab: Galaxy Tab 8.4 Pro NTB: TOSHIBA Satellite L505-13G: i5-430M, 4gb ram, ati5165 Foťák: Nikon D90 + 18-105, 35 1.8
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08.01.11
Prihlásený: 08.01.11
Príspevky: 1
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 08.01.2011 14:26

tomaskos35 píše:
No istotne je to veľmi zaujimavý nápad, ale 100% možem povedať že to nie je perpetu mobile. V prvom rade "batérie majú vlastnosť regenerácie" nie je až tak pravda ked sa na to pozreme z mikroskopickeho hladiska. A práve už len toto vyvracia to že to nie je perpetu mobile a to práve preto aby sa ti tá batéria "regenerovala" potrebuješ teplé prostredie, čiže všetci to robia istotne v teple svojho domova, a práve to okolite teplo dodáva baterii energiu, a tuto energiu musíš do toho prostredia dodať napr. kúrením a to je zdroj cudzej energie pre tuto hračku. Ked to budete robiť v zime pri teplote tam ta bateria moc nevydrží. Isto bateria by sa dala dobíjať napr. veternou elektrárnou alebo fotovoltaikou a prave toto by sa dalo istym spôsobom využiť v energetike tym, že by sme dokázali z fotovoltaiky a vetra dostavať konštantny výkon do siete.

ďalšia vec je, že zaujimavejšie by to bolo práve bez tej batérie a bez tej led-ky, že by sme roztočili ventilator a ono by sa to samo točilo do nekonečna, lenže straty v motore/dyname existuju, ako vieme hysterézne, výrive, atď, tak by sa to pomaly zastavovalo a zase sme pri tej baterii, ktora nahrádza straty...
:))
Istotne by som si to vyrobil, len ma odráza otvaranie toho ventilatora kedže som sa o to pokušal x krat a neuspečne..hh... ak bude presný návod tak skúsim.

A ešte jedna vec ma napadla... zmerať sa to bohužial neda kôli istej spotrebe aj meracích prístrojoch a ich % nepresnosti... a ešte tu volakto písal o stratach vo vodičoch... tie straty su take extremne male pri takych krátkych vodičoch a pri takych nízkych prúdoch že to sa limitne blíži k nule
:D :D :)))

// pridané po 16 minútach od posledného príspevku

:))) najdzi moc do toho vidis .................co je len na dobro veci :)))))))) mas moje sympatie.................... ;)

// pridané po 39 minútach od posledného príspevku

na vykompenzovanie malych el.strat tepelnych a pod. v scheme pouzijes obnovitelne zdoje energie ..................aj ked su aj inee:)))))))


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 11.08.06
Prihlásený: 01.02.23
Príspevky: 366
Témy: 3
Príspevok NapísalOffline : 05.02.2011 15:42

Ten upraveny vetracik som mal postaveny. Mozem potvrdit ze sa to toci, len to treba rozbehnut rukou, neroztoci sa sam, ked ho roztocite uz sa toci sam a kondenzator ktory som tam pripojil sa nabil na viac ako 50V.

Ale to nic nedokazuje. Neni ziaden problem postavit menic aj bez pohyblivych casti, ktory bude mat na vstupe 5V a na vystupe 100V. To neznamena ze vstupuje do toho menej enerie ako z toho vystupuje.

Vobec nic divne na tom neni, proste sa indukuje napatie na cievke a nabija to kondenzator. Ziadnu energiu z vakua to nevyraba ani nic podobne.

Ak by sa to dokazalo z baterky tocit roky, bez toho aby sa vybila potom by to bolo zaujimave.

Je to zaujimave s 2 baterkami, kde sa stale jebna vybija a druha nabija, stale ich treba prehadzovat a je mozne tym napajat spotrebice, bez dodavania energie z nejakeho externeho zdroja, udajne staci baterky prehodit, ked je ta co s vybita uz mrtva a je to mozne do nekonecna takto prehadzovat. Ale toto s tym prerobnym vetracikom je nezmysel, dokazuje to len to ze sa to toci.

Zatial ma ale nikto nepresvedcil o tom ze to funguje.
http://www.youtube.com/watch?v=nA2KtZ45nXA
http://www.youtube.com/watch?v=yi7cmUpMdX8&feature=related


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.08.11
Prihlásený: 06.12.12
Príspevky: 3
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 25.08.2011 18:12

Vsetkych vas zdravim. Uprimne povedane tato tema ma trocha zaskocila pretoze by som ju na tomto fore vôbec necakal. Najprv som ju na tomto fore zavrhol pretoze som si myslel ze sem vôbec nepatri. Ale kedze sem obcas zabrusim a PCforum poznam, a ked vygooglim odkazy na frazu Free Energy v slovencine odkazy, a medzi nimi znova lahko narazim na toto vlakno, tak mi to nedalo a pisem.

No a aby som nebol obsahom mimo tem PCfora tak nezacnem hned zosiroka. Tema FREE ENERGY v poslednych desatrociach coraz viac vychadza na svetlo. A v PC technike som zaregistroval napriklad ako firma MSI dodavala niektore svoje zakladne PC dosky s ventilatorom pohananim ztratovym teplom z CPU. Bol tam klasicky ucebnicovy "Stirlingov motor". Tusim prvy bol zostrojeny priblizne v case parnych motorov. Ale princip zostal storocie nedoceneny.
Potom som kdesi na nete objavil pouzite aj ine vynalezy z oblasti Free energy, ale len amatersky.
Vacsinou slo o vyuzivane ztratove teplo a jeho premenu. Cital som aj o nizkoprikonovom pc ktore vydrzalo ist na baterie niekolko dni bez dobijania, a s dobijanim z obnovitelnych zdrojov este dlhsie podla podmienok. Bola to skladna mala skrinka s troma alebo dvoma akumulatormi a malim monitorom. Vyuzival niekolko dnes beznych technologii,hlavne slnko, rozdiel potencialov v zemi, mal aj palivovi clanok, a neskor skusali aj mensi veterny generator. Ale to je s pred osmich rokov. Kde uz bude techologia dnes...
Preto si myslim ze je dobre pokracovat v tejto teme.
V tomto vlakne ktore zalozil "majdzi123" za co mu teraz velmi dakujem, lebo kazda propagacia F.E. je dobra aj ked obcas inym nezapasuje. Zaciatok nebol najstastnejsi a reakcie nenormalne.

Ale Bediniho motor nezacal tym ze ho postavil z ventilatora, zo zdroja PC. To bol nasledny napad, ako jeden z mnohych, ako upravit elektromotor, a v tomto pripade vo ventilatore. Tusim ze pri stavbe tomu (nick na youtube - kojsza) Kojszovi ci Imhothepovi (Tak sa oznacil na videu), pomahali Peter Lindeman aj John Bedini, ci uz nejakou knihou alebo inak. Kto chce pochopit ako funguje Bediniho motor, mal by si vygooglit na nete a nastudovat SSG Bedini motor. Stoji za pozornost... Bedinifanmotor ako ho niektory pomenovali je len jeho alternativa, ale je demonstracne zaujimavy. V konecnom dosledku co myslite aky motor a system vyvynuli pre elektomobil TESLA. Fandovia a vedci zacinali niecim podobnym ako je bediniho motor. Netvrdim ze je to to iste ale inspirovali sa roznymi F.E. motormi .Na youtube je spusta videii ktore sa oplati vidiet. Tak isto na WEBe je vela informacii. Len treba hladat, a samozrejme pokusit sa aj nieco vyskusat.

Raz som stretol znameho ktory za totality bol nejakym riaditelom v skolstve, a pisnil sa kolko skol postavil. Mimo otazky ktorimi-ze rukami postavil tie skoly, som sa ho opytal alo vnima dnesne poznatky vedy ktore boli zname uz 100 rokov a nas ucili bludy.
Na prvu otazku sa zatvaril kyslo, ale na druhu reagoval bez bazne s trochou hany: No viete vsetko sa len pocitalo, sama teoria a ziadna prax.... Ziadne overovacie pokusy. Ked nieco nesedelo automaticky to bola chyba...

Toto vlakno by malo pokracovat a podobne prispevky ako ja tomu neverim, a ze to su dristy sem nepatria.
Ked tomu neveri nech ide do temy ktorej veri a ktora mu sedi. Je predsa jasne ked uz raz niekto narazil na tuto temu a nebadal dalej, ze to nie je prenho to co ho bavy a zaujima. Tak nech ide hladat dalej a nemrha casom svojim aj nasim.

Co je to vlastne Free Energy? VSETKO aj ten natiahnuty drot, vietor a voda co roztaca generatory to vsetko je volna energia. V preklade Volna energia je vsadepritomna okolo nas. Ale hlavne sa snazi vyhnut pouzitu fosilnych paliv a necistych zdrojov ako je Jadrova energia. Mimochodom jadrova energia je najlepsi dokaz ze sa da vyrobit viac energie ako dodame! Jasne ze to nie je mozne podla starej fyziky. Alebo vyuzit odpadovu nevyuzitu energiu. Vzduch, voda, su casto vyuzivane len ako akesi media ktore ju prenasaju. Slnko je hlavnym zdrojom energie nasej planety a aj slnecnej sustavy.Dalej je tu cely vesmir z ktoreho tiez na zem dopada ziarenie. Casto sa este pouziva na zdroj energie vyraz Energia nuloveho bodu alebo aj Energia z Vakua. Doslova z VAKUA! Je to len demonstracne ale pokusmi sa uz davno zistilo ze cim vacsie vakum tym viac potencialu energie obsahuje. Problem je v tom ako tuto energiu premenit. A o tom to je.


PERPETUM MOBILE - tak toto je najviac nepochopeny vyraz. V modernej fyzike, pretoze sa nim malo kto z tych univerzitnych kozervativnych biflosov a hnidopichov zaoberal a neoznacil co to vlastne presne znamena v dnesnej dobe . Takze aby bolo jasne, koli nim PERPETUM MOBILE NEEXISTUJE !!! Je to vyraz pre podvod a davnejsie pre nepochopene zdroje energie. Su to zaklady fyziky termodynamiky. Nemozete vyrobit viac energie nez dodate. Ked vyrobim viac energie ako dodam to este neznamena ze je to Perpetum mobile, ze nieco funguje len tak. To znamena ze som premenil energiu, plus akusi inu energiu (ktoru v dany moment nenameram) na inu. Vtedy sa mame pravo domnievat ze ide o plus energiu z prostredia cize o tu co je vo vakuu alebo Radiant energiu alebo inu alebo nevieme. Ked nevieme okadial sa energia berie, to este neznamena ze aj ked mame spickove laboratorne podmienky ze je niekde zarucene chyba. Hlavne ked sa ta ista "CHYBA" prejavy aj u inych fundovanych ktory ten pokus replikuju. Ale veda nerada nazyva nieco co nepozna. Prosto stale je co badat.
Takze vas prosim nikdy nepouzivajte tento vyraz v dnesnych casoch lebo vas ukamenuju vedecky skeptici.
Mne by ten vyraz nevadil, ved keby tomu vyrazu dali ine vysvetlenie, pouzival by sa dodnes. Napriklad stroj fungujuci na zatial neznamu energiu...

majdzi123 - Bolo by vhodne keby si v tomto vlakne pokracoval a uviedol ako si pokrocil, alebo tim slabsim trocha pomohol v detailoch v konkretnej veci. Napr. ako prepojit cievky alebo akym sposobom by mali byt navinute, konkretne tie vo ventilatore z PC. A pod. Konspiracne teorie sem nepatria aj ked je na nich co i len zrnko pravdy. Na to su predsa ine fora.

Kludne ma kamenujte...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Voľná energia, zero point energy,

Registrovaný: 03.05.10
Prihlásený: 01.11.22
Príspevky: 98
Témy: 4
Bydlisko: LM
Príspevok NapísalOffline : 26.08.2011 0:18

Citácia:
Mimochodom jadrova energia je najlepsi dokaz ze sa da vyrobit viac energie ako dodame


Skus nam vysvetliť ako si toto myslel? Poprosil by som aj fakty, nie dohady.

Táto tema začala hlavne koli tomu, že kolega sa nam snažil ukazal spôsob ako premeniť 100% energie, samozrejme má to viac hačikou pre ktoré to fungovať nebude. Nie som žiadny odporca tychto veci aby bolo jasne.

Čo sa týka tej "Free energy" ten názov je trošku fail, vzhladom k tomu, že ta energia je voľne získatelna pre človeka, inak povedane mam dačo za čo platiť nemusím, samozrejme pokial niekto nevyvráti zákon o zachovania energie (za čo istotne dostane Nobelovu cenu) ta energia isto free nie je. Ak by sme sa bavili o získavaní elektrickej energie tak tam je pojem Obnovitelna energia.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.01.11
Prihlásený: 23.08.15
Príspevky: 139
Témy: 2
Bydlisko: Záhorí
Príspevok NapísalOffline : 28.08.2011 21:36

Autor, kolko mas rokov? Kam si chodil na strednu? Dufam, ze nie na nejaku elektro priemyslovku... Pretoze keby ano, taketo nezmysly nikdy nevypustis...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Voľná energia, zero point energy,

Registrovaný: 03.05.10
Prihlásený: 01.11.22
Príspevky: 98
Témy: 4
Bydlisko: LM
Príspevok NapísalOffline : 29.08.2011 23:50

koho sa teraz pýtaš??







_________________
PC: GIGABYTE GA-Z77-D3H, Intel® Core™ i5-3570K, MSI N660 TF 2GD5/OC, 8GB, Seagate 500 GB, Zalman Z9
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04.01.11
Prihlásený: 23.08.15
Príspevky: 139
Témy: 2
Bydlisko: Záhorí
Príspevok NapísalOffline : 30.08.2011 17:16

no sak autor temy co ju zalozil...


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.08.11
Prihlásený: 06.12.12
Príspevky: 3
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 02.09.2011 18:21

tomaskos35

1 - No nechcem sa zamotat do jadrovej fyziky.
Ale na "rozbitie atomu" treba urcite menej energie ako obohatene jadro vyda. Inak by sa jadrovky nestavaly. Ale tu platia ine zakony fyziky. Vsetky odvetvia fyziky maju tieto zakony roztriedene a definovane podla druhu pouzitej energie. Jadrovej teme by som sa radsej vyhol.
Dodal som tam "Jasne ze to nie je mozne podla starej fyziky"
Tym som len vysvetlil ze musel prejst dlhy cas kym jadrova fyzika bola uvedena v teorii a praxi. Dovtedy fakticky nebolo zmienky len sa badalo. Ale dokaz pre vtedajsich skeptikov bol vybuch atomovej bomby. Neskor ruskej vodikovej - co uz bola riadna prda. Skuste si vyhladat video s najsilnejsou vodikovou bombou a porovnat s atomovou. Ked som to videl, ten rozdiel zjezili sa mi vsetky chlpy - fuj. Par takych bomb a je po ludskej civilizacii. Mozno by stacila aj jedna keby ju na ten ucel vyrobili.

2 - Ak niekto dufa ze jeho BediniFAN mu bude fungovat s COP>1 tak ho treba podporit. Ked sa to nepodarilo mne, to neznamena ze sa to niekomu inemu tiez nepodari. Ved ked sa mu stym nedokonalim motorom ale dobre upravenym podari COP>)0,8 alebo blizko 1, ja to povazujem za uspech. Skuste si ceknut ake ucinnosti maju bezne pouzivane el.motory. A tento urobite na kolene! Problem vsetkych zariadeni ktore maju zdanlivo vysoky COP je, ze nevieme odmerat energiu na vstupe. A to je na tom zaujimave, to by nas malo hnat dalej v patrani.

3 - Ano ten nazov je fail, zavadzajuci a nepresny. Ale ked sa pozries do sveta v akych suvislostiach sa nazov "FREE ENERGY" pouziva,
treba to tak aj brat. Do F.E. spadaju tisice sposobou premeny roznych energii. Dokonca aj z fosilnych paliv. Ale aj uspora energie za ktoru platime. A ze sa na F.E. snazi prizivit aj nemalo podvodnikov, co zas vyuzivaju odporcovia a skeptici.

// pridané po 6 minútach od posledného príspevku

4 - Nevyvracajme zákon o zachovani energie, pretoze nie je dovod uplne ho zrusit, zakon plati. Len v vo fyzikalnych pouckach napr. o termodynamike ale aj inych odvetviach, by sa ich zopar malo zmenit. Cely problem je v tom ze tie poucky a definicie nepocitaju s inymi formami energie. A petoze keby sa oficialne zmenili, uznali nove formy cerpania energie a dali oficialne na vedomie, a nastal by boom vo fyzike, energetike, vyrobe, a sposobylo by to celosvetovu krizu. Naozaj sa vrazdi za vedomosti a nove technologie, preto istotne nedostane nik Nobelovu cenu. Ked to raz pride, zisti sa ze to uz vieme sto rokov. A nobelovu cenu by si zasluzil N.TESLA, H.T.Moray, Maxwell, Faraday... su ich stovky. Alebo Stenly Mayer ktory velmy podivne zomrel, Howard Johnson, Robert Adams ktory pred smrtou vsetko svoje uverejnil, a jeho vynalezi sa uz vyrabaju napr. v Rusku.
A neprehanam ked napisem ze stovky ludi, mozno tisice zaplatilo zivotom alebo ujme na zdravy, ci blizkym a rodine. To uz ale zavana konspiracnou teoriou. Ze?

Videa pre inspiraciu

Stirling motor na doske MSI:

http://www.youtube.com/watch?v=vG36EIFNI-Y
http://www.youtube.com/watch?v=SdinXrQK8-s&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=OqqeR4ZRx6w
http://www.youtube.com/watch?v=p1EJvq5wkio&NR=1

Sirling motor demonstracne:

http://www.youtube.com/watch?v=MGGAKBHY ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=o5VjUCZuk20

A este jedno video o Stirlingu:

http://www.youtube.com/watch?v=Z4joQSkQ ... 7FB15549B5
A projekt

Kanal na youtube pouzivatela "kojsza" ~**Imhotep**~ :

http://www.youtube.com/user/kojsza#g/u

Bedini SSG (Simplified School Girl)
Foto clanku o replikacii bediniho motora, dievcatkom - skolackou, s ktorim vyhrala sutaz na technickej vystave.
http://www.rexresearch.com/bedini/atlris.htm

kresby Bediniho systemov
http://www.fight-4-truth.com/Schematics.html

_______________________________________________

No, ale cakal som ze sa niekto pokusi cosi zbastlit.
Ak sa to niekto pokusil prerobit ten ventilatorcek mohol by nam sem hodit
svoje skusenoti. Poniektori tieto ventilatory prerabali aj tak,
ze vymenili plasferitovy magnet za silnejsie keramicke anizotropne alebo neodim.magnetmi, a previjali cievky. Niektory aj bifilarne. Tak aj schema zapojenia vyzerala asi troska inak.

A este jedna informacia: Pan Bedini pri svojich pokusoch casto pouziva akumulatory klasicke kyselinosyrove-olovene. Ak mate stary akumulator a este stale dava ake take napetie kazdy clanok, mozete ho ozivit pretoze tento sposob desulfuje olovene elektrody od nanosu sulfidu z kyselinysirovej, ktory znehodnocuje bateriu akumulatorov. Neodporucam pouzivat ine aku baterie ktore maju problem s plynovanim - bezudrzbove, uzavrete. Ale vydel som pouzivat aj tie. Ked jednu bateriu nabijete vymenite ju s tou vybitou a potom znova. Dokonca su v predaji aj original nabijacky navrhnute p.Bedinim.
Ospravedlnujem sa za pravopisne chyby.

Myslim ze stacilo...
neviem kedy sem zas kuknem.
Caute... Prajem Vam vela energie :nodhead:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Voľná energia, zero point energy,

Registrovaný: 03.05.10
Prihlásený: 01.11.22
Príspevky: 98
Témy: 4
Bydlisko: LM
Príspevok NapísalOffline : 03.09.2011 1:29

Nechcem tu zakladať zdlhavú debatu, ale základom tejto témy bolo, že kolega chcel demonštrovať niečo pri čom získa zadarmo energiu - premení energiu s väčšou účinnosťou ako je 100%. A to ja praveže chápam ako free energy. To o čom vy tu píšete nema s tým nič spoločne, len to ako využiť všadeprítomnu energiu aj to s veľmi nízkou učinnosťou na niečo učelne. Inak povedane "ekologicky" získať energiu, pri ktorej nevzniká žiadne znečistenie.

Čo sa týka toho jadra. Dám jeden príklad. Na zapalenie 1kg uhlia stačí dodať menej energie ako nam ten 1kg uhlia vyda. To isté platí aj pre ropu, zemný plyn, Uran, atd.
Problem je v tom že táto energia sa do týchto materiálov musela dakym spôsobom dostať, a to že my spätne využívame tuto energiu z týchto materiálov čo sa tam ukladala miliony rokov nemožme považovať za free energie. A získavanie tejto energie uplne zodpovedá starej fyzike.

Čo sa týka to Sirlingovho motora. Nie je to nič prevratne iba ako premeniť energiu na inú energiu a pri takých malých motoroch ako boli tie na chladičoch sotva dosiahneme učinnosť viac ako 10%. Je pravda že v tomto prípade sa ochladí zadarmo chladič ktory potrebujeme chladiť a ušetríme par centov a W na elektromery, ale to je ako kvapka v oceane a nespasí to svet.

Samozrejme, že veci a objavy ktoré ludstvo posúvaju ďalej od závislosti na fosilných palivách berem ako velké plus.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25.08.11
Prihlásený: 06.12.12
Príspevky: 3
Témy: 0
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2011 0:41

tomaskos35
Ak si tvoj prispevok smeroval na mna, tak citaj poriadne co som pisal. Ja tiez chcem aby tema pokracovala v povodnom smerovani.
Ja som pisal ze verim v uspech, a ze ho treba podporit! Alebo kohokolvek kto to skusa. A chcem aby v tom pokracoval. Ze sa to mne nepodarilo to neznamena ze to nejde.(Opakujem sa) Presli uz roky a na vela forach to skusali stovky ludi aj s prispevkami od samotneho Bediniho a inych uspesnych. A stale tam tie prispevky su!!! Ten oscilacny obvod je len jednoduchy zaciatok. Treba badat a skusat dalej. Nie kazdy ventilator je vhodny atd.
Ludom sa to podarilo, ale akym sposobom, ...treba hladat.. a najlepsie je vediet anglicky, alebo mat dobry prekladac - gtranslator ako ja (bohuzial , vraj konci free verzia v decembri).

tomaskos35
Ako ty chapes free energy je v poriadku, pre seba to chap ako ti to vyhovuje. Ale ked o tom chces hovorit-pisat skus zabrdnut surfovanim na WEBy ktore sa free energy zaoberaju (su ich stovky)a zistis ako aj ja, ze je to velmi siroky pojem, a nie len o energii z vybudenych cievok magnetmi.
Poukazal som na to, pretoze slova free energy tu padlo velakrat, a bez toho aby ten pojem bol chapany tak, ako je uvadzany vo svete.

Stirlingov motor? Ze som spomenul lacny priklad vyuzitia stratoveho tepla na chladici v PC, este neznamena ze je princip stirling.motora prezitok, a malo ucinny! Uviedol som tento demonstracny priklad len preto ze sa tyka PC. Vdaka experimentom ide vyvoj dopredu. Premena slnecnej energie na 10KW elektrickej, s parabolou nad strechou domu je malo? Su aj ucinnejsie... inak by sa tym v NASA nezaoberali a nevyvijali ho pre druzice. Skus si to porovnat s vykonom solarnych panelov... Ja predsa nikomu netvrdim urob toto alebo toto. Ale dufam ze zacnete nad tym rozmyslat, hladat, apon trochu verit a nieco skusit urobit.

// pridané po 2 minútach od posledného príspevku

A co sa tyka energie ziskanej z jadra, nema nic spolocne s chemickym procesom spalovania uhlia, plynu a ropy. Len to ze je z toho aj tak bordel ktory je neziaduci odpad a znecistenie planety. A ak chces do fyziky tahat peniaze tak ako si napisal, a pocitat s nimi, tak trhova hodnota je tak trochu relativny pojem ako aj miera premeny energie z fos.paliv.

Energiou sme obklopeny! Vzdy je to o spôsobe premeny energie na inu. Ci je to cez magneticku indukciu alebo z tepla, alebo inej formy energie, vzdy je to o tom, ako ju premenit.

Vsetko co som doteraz napisal smerovalo k podpore tejto temy, a hlavne aby sa tu nepisaly bludy ako ze sa energia ukladala do fosilnych a jadrovych paliv po miliony rokov... a pod. To mozete pouzit v basnicke oda na naftu. Toto je moj posledny prispevok do tohoto vlakna, lebo nevidim ziadnu pozitivnu kreativnu reakciu.

Chcel som aby sa to tu tvorivo rozbehlo a porovnavali skusenosti. Cim viac pokusov tym viac sanci cosi dosiahnut. Ale je to tu mrtve a nepochopene. Pred piatimi rokmi na nemenovanom fore prebiehala tato tema ako na vela inych forach. Musela sa viac krat znova zalozit pretoze vlakna mali privela prispevkov a trvala viac ako dva roky... Porovnavali sme si vysledky merani v tabulkach pretoze niektore merania trvali aj tyzdne. podaktory boli casom uspesny. A nie kazdy tym istym sposobom. Takze verim ze to ide...

// pridané po 5 minútach od posledného príspevku

Ak mozem poradit tym co by to predsa len chceli skusit:

Tak najlepsie je pouzit dve rovnake baterie klasicke 12V olovene-kyselinove. Mozu byt aj starsie ale so vsetkymi ako tak funkcnymi clankami. Ventilatory robusnesie a vacsie ako 80mm, pripadne vymenit magnety za silnejsie, nemusia byt vzdy neodymove, niekedy boli pouzite kvalitne anizotropne keramicke. Plastferit ako magnet vo fanoch - nic moc. Spoznate ho tak ze rypnete don nehtom, a zostane ryha alebo vylupnete kusok.

Ak nie ste spokojny s indukciou pôvodnych cievok, mozete ich skusit navinut podla svojich vypoctov, s inym priemerom drôtu alebo aj bifilarne - dvojite vinutie. Obvod mozete skusat rozne upravit. Velmi vhodne je aj meranie impulzov cez osciloscop.

Ja som si vsimol efekt ked som mechanickym odporom zatezoval rotaciu fanu. Zaujimave bolo ze ked som do urcitej miery zvysoval treci odpor prstom, na vstupe sa to skoro vobec neprejavilo zvysenim prikonu, pokial som neprekonal urcity bod hohoty odporu. Az potom doslo skokovo k narastu prikonu a znizeniu na vystupe az k zastaveniu.

Moj posledny vetracik mal original keramicky magnet, a priemer 120mm. Pouzval som bezne lacne tranzistory 3055. Cievky som neskor viac krat skusal previnut.

Casom dospejete k tomu ze nie vzdy je nutna rotacia, ked zle roztocite fan a ten vam zacne vybrovat podla oscilacie...

Dobre je skusit pri vacsich prikonoch pre ostrost hran pulzov nejaky odtrhovy system napr. z upraveneho relatka, kde moze preskakovat iskra.

Ked s tym budete nabijat staru bateriu ktora je na vyhodenie, s prekvapenim zistite ze ste ju perfektne ozivili, a vydrzi vam mozno este dva roky.

Casto sa vam stane, hlavne v zaciatkoch, kym vyladite obvod, ze sa vam nieco v obvode odpali. Neonky, ale aj tranzistor ked nedate pozor.

Pri nabijani vysou energiou, co neodporucam,(da sa dosiahnut velkymi ventilatormi ktore nie su lahko dostupne) treba davat pozor na bateriu a dodrziavat bezpecnostne pokyny vyrobcu akumulatoru. Pri nabijani dochadza k plynovaniu elektrolytu - kyseliny sirovej! Stuple vzdy vysrobovane a otvory kryte niecim vzdusnym aby bublajuca kyselina nevystrekovala. Pozor na vypary!

Odporucam nastudovat ako sa olovene akumulatory nabijaju a vsetko o nich. Ake napetia maju dosiahnut a pod.

Olovene akumulatory dokazu vydat niekolko desiatok amper pri skrate!
Takze pozor aby vaM nieco nezhorelo pri pochybeni. Mozete tak znicit aj samotny akumulator!


Pri nabijani malim upravenym fanom z PC-zdroja (priemer 80mm), trva nabijanie tyzden, aj dva. Ale indukciou vznikaju kratke pulzy o napeti az 200V, mozno aj viac. Prudy su male.

Napisal by som toho viac ale aj tak to asi nik skusat nebude... Aj tak som sa opakoval...

Neponukam navod, vsetko robite na vlastne riziko! Kto je hlupi moze si ublizit!

A este na koniec pre hladacov volnej energie: TAM KDE JE ROZDIEL POTENCIALOV, TAM JE MOZNE ZISKAT VOLNU ENERGIU. V ZEMI, VO VZDUCHU I VO VODE, I V CELOM NASOM VESMIRE. PAN N.TESLA TO VEDEL...

Prajem Vam vela pozitivnej energie :nodhead:


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Voľná energia, zero point energy,

Registrovaný: 17.01.10
Prihlásený: 18.11.20
Príspevky: 4864
Témy: 84
Bydlisko: Michalovce
Príspevok NapísalOffline : 21.09.2011 1:39

Nic v zlom ale namiesto konspiracie si mohol napisat normalny text s navodom, vysvetlenim. Takto je to rozsiahle a nepriehladne. Ale popravde obdivujem ta ze sa ti chce stravit hodiny pisat tuto vec. Nemam naladu to citat prave kvoli rozsiahlosti, ale ked spravis vid a upnes to na youtube tak si to rad pozriem.







_________________
PC1: MB:ASRock AM2NF3-VSTA, CPU: AMD Athlon 64 3500+ 2,2GHz @ 2,6GHz, VGA: nVidia Geforce FX 5500, RAM: 3GB, HDD1: IDE WD Caviar 80GB, PSU: Fortron Economy 300W,
PC2:Case: Zalman Z9 plus, MB: ASRock Fatal1ty 990FX PRO, CPU: AMD Phenom 965 BOX, VGA: ASUS ENGTX 470,RAM: DDR3 Corsair Dominator 1600 CL7 4GB, HDD: Seagate Baracuda 7200.12 500GB, Samsung Spinpoint f3 500GB, PSU: Cougar GX 600W, Zvukovka: Asus Xonar DX2, TABLET:G-Pen 450

NTB: Lenovo Z500

"Any society that would give up a little liberty to gain a little security will deserve neither and lose both." Benjamin Franklin
Offline

Užívateľ
Užívateľ
Voľná energia, zero point energy,

Registrovaný: 03.05.10
Prihlásený: 01.11.22
Príspevky: 98
Témy: 4
Bydlisko: LM
Príspevok NapísalOffline : 22.09.2011 11:19

fetab ako sorry ale normalne mi až rozum zastava po tom čo som si to prečítal. Si robíš srandu alebo to mysíš uplne važne?? Kopa textu ale žiadny fakt iba tvoje domienky.

Ak podla teba je free energy to že podpalím papier, alebo niečo podobne tak to je nasmiech.
A v ničom nie je rozdiel medzi štiepanim jadra a palením uhlia. všetko je to uložena energia v danom materialy.

Citácia:
Premena slnecnej energie na 10KW elektrickej, s parabolou nad strechou domu je malo?

Mohol by si mi prosím ukázať niečo take male čo si dam na strechu domu a vyrobí mi to 10 kW? Ked sme robili projekt na vybudovanie 10kW elektrárne na strechu drustva z FV panelov tak na dosiahnutie tohto výkonu sme potrebovali 117 panel čo činilo rozlohu 191 m2. čiže obrovska plocha.
Miešať FV na zemi a vo vesmíre je dalši obsolutny blud.

A ak chceš hladať tu tvoju volnu energiu :D tak si postav stlp zo 1km vysoky a maš taky rozdiel potencialov že až.

A bolo by dobre ak by si písal fakty a nie konšpiračne teorie.


Offline

Užívateľ
Užívateľ
Voľná energia, zero point energy,

Registrovaný: 14.10.07
Prihlásený: 28.08.16
Príspevky: 384
Témy: 99
Bydlisko: Bratislava
Príspevok NapísalOffline : 10.09.2012 0:11

takze takto. nezamientajte si perpetum mobile a volnu energiu. perpetum mobile patri do kategorie volnej energie. ale samotne perpetum mobile na rozdiel od volenj energie neexistuje. perpetum mobile znamena ze na svoj chod vyuziva energiu ktoru si samo vyraba. za to volna energie je energia ziskavana z vsadepritomnych zdrojov. napriklad gravitacia, em pole a podobne. stroje zalozene na ziskavani energie z gravitacie existuju a funguju. rovnako ako aj z em pola aj ked v malom kedze hoci sme tu em polom zasvineni dost, na pohananie niecoho uzitocneho to nestaci.
majzdi123: nechapem ako mozes napisat ze fyzikalne zakony neplatia. platia vzdy a vsade. ak sa im niekedy nieco vymyka, tak to neznamena ze neplatia alebo su porusene, ale ze sme este neobjavili vsetky ci nepochopili suvislosti.







_________________
Notebook: Samsung NP350U2B --- OS: Windows 10 Home 64-bit
Telefón: XiaoMi Redmi Note 2 --- OS: Android 5.1.1
NAS: Raspberry Pi B v1 --- OS: Debian Linux 7.2 (OMV) --- HDDs: 2x WDC WD10 EADS-11M2B2 ; WDC WD20 EURS-63S48Y0 ; WDC WD30
Odpovedať na tému [ Príspevkov: 46 ] Choď na stránku: predchádzajúca 1, 2


Podobné témy

 Témy  Odpovede  Zobrazenia  Posledný príspevok 
V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Wifi point-to-point na 700metrov

v Siete

4

582

07.10.2012 17:33

adamico Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Slnečná energia ako tekuté palivo?

v Novinky

2

427

03.07.2007 18:56

fuco Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Voľná hra

v Počítačové hry

8

646

13.09.2011 18:58

unkown2552 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. volna pamat - skript

v Operačné systémy Microsoft

8

495

17.07.2009 19:40

girus Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Voľná plocha v BA

[ Choď na stránku:Choď na stránku: 1, 2 ]

v Automobily, motorky

35

5823

09.09.2010 13:38

Trty Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. DYNAMIC ENERGY SAVER

v Ostatné programy

3

761

27.10.2008 16:18

sauron3 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Lenovo Energy Manager 1.0

v Ostatné programy

0

268

09.10.2013 10:17

Martin156 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Dynamic Energy Saver a grafika

v Intel čipové sady

10

746

05.03.2009 19:19

GeeDeeI Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Energy managment / Úspora energie pre Notebooky

v Ostatné programy

1

871

31.10.2009 20:09

emajko159 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. PROBLÉM AMD athlon 7750 x2 vďaka Easy energy saver

v AMD - Advanced Micro Devices

3

578

17.01.2010 21:53

KocuR Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Problem s USB, aj keď je voľná pamäť zamieta že nie je

v Ostatné zariadenia

1

348

01.02.2015 19:48

hanesovic Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. Zero

v Notebooky a netbooky

11

614

05.11.2010 20:14

journey Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. zero notebook

v Notebooky a netbooky

9

621

23.07.2009 15:54

legolas380 Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. notebooky Zero

v Notebooky a netbooky

1

1085

18.11.2007 13:53

dodo_mt Zobrazenie posledných príspevkov

V tomto fóre nie sú ďalšie neprečítané témy. ZERO vs. TOSHIBA

v Mobilné zariadenia

0

477

31.07.2008 21:48

mysik Zobrazenie posledných príspevkov

Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie. gererals zero hour

v Počítačové hry

1

573

19.10.2009 22:52

ac.milan Zobrazenie posledných príspevkov


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  

Powered by phpBB Jarvis © 2005 - 2024 PCforum, webhosting by WebSupport, secured by GeoTrust, edited by JanoF
Ako väčšina webových stránok aj my používame cookies. Zotrvaním na webovej stránke súhlasíte, že ich môžeme používať.
Všeobecné podmienky, spracovanie osobných údajov a pravidlá fóra